Lukys

Lukys

Lukáš Novák

okres Pardubice
Redaktor na Fandimeserialum a muzikálový nadšenec

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 29.4.2017  22:27

I když se člověk v akčních scénách moc neorientuje a jsou lehce nepřehledné, jejich epičnost dosahuje vysoké úrovně a dělají velký dojem. Vizuální stránka je zajímavá, ale toho umělého zeleného pozadí se málokdy zbavíte.. Kamera je zde bezvadná. Zabírá dění z originálních úhlů a vytváří ze scén nádherné výjevy. Ve výsledku se v příběhu pořád něco děje a je na co koukat, takže dávám (ke svému překvapení) čtyři nečekané, ale zasloužené hvězdy.

• 1.10.2017  22:36

Jedna z těch lepších romaňťáren. Dokonce jedna z nejzábavnějších. Díky chytlavým dialogům, propracovanému scénáři a sympatickým hlavním postavám je to hodně fajn komedie, která i když se nevyhne klišé počáteční pohody, přerodu do krize a konečné vylepšení situace, stále má více svěží a originálnější podání, než polovina těch průměrných romantických zbytečností pro nenáročný ženský. SCÉNÁŘ 5/5 POSTAVY 4/5 HUDBA 4/5 VIZUÁL 4/5 = PŘEKVAPIVĚ DOBRÝ KOUSEK ZE ŠPATNĚ UPEČENÉHO DORTU

• 17.5.2017  21:46
    Absolvent (1967)

Jedno z nejlépe vykreslených vyvíjení hlavní postavy ve filmu od začátku do konce, se znovu skvělým Dustinem Hoffmanem.

• 18.2.2018  23:03

Spielberg je stále zdatný filmař, ale v tomhle filmu mu striktně chybí jiskra, kterou kdysi míval. Ano...kamerové záběry jsou znovu vynalézavé, herci velmi dobří (zvlášť Maryl Streep, kterou nemusím se mi tu zamlouvala) a je tu slušně napsaný scénář, který se ale nepodařilo uchytit za správný konec. Děj tu postrádá vyprávěčský um a je vyprávěn sterilním podáním, které nezachrání ani zajímavějších posledních dvacet minut. Během žádné scény necítíte větší emoce ani napětí a děj si ujíždí vpřed svým tempem bez větší promluvy k diváku. Ani Johna Williamse, který nedávno dokázal zaujmout u posledních Star Wars, tu moc není a jeho hudba tu není dost výrazná, aby dokázala vyrobit aspoň jeden skvělý moment.

• 13.2.2017  22:24

Dobře zpracované dílo, které mě sice totálně nenadchlo, jak jsem čekal, ale i tak si zaslouží respekt. Výrazná hudba Thomase Newtona je říznutá známými hitovkami, skvělá režie, scénář, šokující finále a hlavně pointa...dělá tento film výjimečným.

• 18.10.2018  21:42

Pro boj proti dnešním nevkusným pohádkám zvedám své hodnocení, protože vedle těch je tato naprosto nahláškovaná pecka doslova uměním, které v těchto končinách bohužel ovládá málokdo.

• 18.4.2018  21:36

Scénáristický a vyprávěcí masterpiece, který se svou nevídanou kvalitou může rovnat i samotnému Forrestu Gumpovi. Krásnější, detailnější a hravější vyobrazení vztahu mezi mužem a ženou jsem nikdy neviděl a jedná se o jednu z nejoriginálněji pojatých romanťáren, které můžete shlédnout. Po prvním zkouknutí velmi dobrý film, po druhém naprosto skvělý film a napotřetí...? Naprostá pecka, kterou chystám zkouknout ještě tolikrát, kolikrát budu moct.

• 4.7.2018  22:46

Chtěl jsem nechat původní čtyři hvězdy, ale po uvědomění, že hodinu po shlédnutí ve mě film nezanechal žádný silnější pocit, obohacení ani zapamatovatelnou scénu, musím své hodnocení snížit na neurážející průměr. Dvojka je výrazně epičtější, nápaditější, někdy i zábavnější a obsahuje nosnější i propracovanější zápletku, než jednička, což ji dělá ve výsledku mnohem záživnější. Ale nedá vám nic, čím by vás obohatila. Jedná se o lehkou zábavnou komedii střiženou s akcí, která vám zachrání sobotní večer od nudy, ale NIC víc.

• 3.8.2017  15:25

Zbytečně dlouhý a nedbale napsaný akčňák, který se více snaží hrát na detektivku, než na hraní se zbraněma. A zbytečně. Příběh doprovází zamotaná zápletka, která je zbytečně překombinovaná a těšíte se až sexy hrdinka zase někoho pořádně nakope do zadku. V akci právě film vyniká a nabízí syrovou a intenzivní podívanou, která vrcholí desetiminutovou akční jízdou beze střihu. Takže příště míň mluvení a víc mlácení. SCÉNÁŘ/2 POSTAVY/3 HUDBA/4 VIZUÁL/3 AKCE/4 = 16/25

• 30.1.2017  17:44

Po rychlém začátku, kdy jsem nějak nechápal co se děje a, že nám film pustili od prostředka, jsem konečně začal pomalu chápat co se děje a také mě to začínalo pomalu bavit. Padlo několik dobrých hlášek a akce v byla vcelku dobrá, ale dalo mi chvilku, než jsem se začal orientovat. Řekl jsem si, že to bude skvělý film. Poté se vše trochu zklidnilo, ale celý příběh se skládá spíše z akce. Josh Whedon mi tu připadal jako dítě odtrhnuté ze řetězu. Oproti jedničce je tu mnohonásobně víc akce a ( bohužel ) také mnohonásobně méně emocí. Když jsem totiž odcházel z kina...nemohl jsem si vůbec vzpomenout na spoustu důležitých věcí, které jsem ještě před hodinou viděl na velkém plátně. Lidé si přáli vidět souboj Iron mana proti Hulkovi a také ho dostali, já ho viděl též a docela mě i bavil, ale nemohl jsem si zaboha vzpomenout jak vůbec dopadl. Celý film je tolik nabitý akcí a málo nějakého srozumitelného příběhu, že si budete po prvním shlédnutí pramálo pamatovat. Příběh ubíhá svižně a vůbec nenudí, ale nějaký náznak emocí moc nečekejte. Jediné co bych mohl zmínit je rozhovor Hulka s Black Widow o její zabijácké minulosti, kde mi aspoň někoho bylo líto nebo jsem něco cítil. Ale o celém filmu se to říct nedá. Scénář není dostatečně propracovaný a zdá se, že se spoléhalo hlavně na dobrou kampaň a na dobrou recenzi jedničky. Děj je tedy plný akce, spíš bez emocí, rozporuplný, neoriginální. Většinou typická dvojka...Herci jsou tu dobří. Downey Jr. tu skvěle hraje Iron mana i když už mu je přes padesát, více prostoru tu dostal i Capitan America a konečně mi přišel víc důležitej než v jedničce, výprava za Hawkeyovou rodinou tu našemu střelci zlepšila reputaci a celkově má taky v příběhu více prostoru. Dále bych mohl pochválit herecký výkon Scarlett, Marka Ruffala nebo i Elisabeth Olsen aka Scarlet Witch. Méně prostoru tu dostává bohužel Quicksylver, což mě štve. Nevím proč, ale toho herce mi bylo trochu líto. Ve filmu dostal hodně málo prostoru a minimum nějakého dialogu. A celé to završili tím, že ho nechají zemřít. Alespoň ne zbytečně. Celý film jsem se ani na chvíli nebál, že někoho zabijí a jediný o kom jsem si to nemyslel...byl on. K jeho smrti podle mě také vedl jeho nedostatek scén v příběhu, což vedlo k velice ploché postavě o, které jsme se prakticky nic nedozvěděli. Škoda...Co se týče efektů, tak i přes všechnu tu akci si teď na ně musím trochu otevřít hubu. Některé byli dobré a uvěřitelné, ale ve finální bitce mi někteří roboti připadali odbití a nedodělaní. Navíc...při jedné scéně, kde se všude okolo bojovalo, jsem spatřil robota, který stojí nehybně u zdi a prostě tam jen tak stojí a nic nedělá, zatímco vedle něho obří zelenáč Hulk mlátí kolem sebe rukama jako zběsilej. Prostě nechápu. Takže co se mi líbilo? Hudba nebyla špatná. Což mě docela překvapilo. Hlavní znělka je parádní a při finální bitce, kde Avengers bují v jakémsi chrámu proti robotům a pak najednou začne hrát hudba...no...v kině jsem z toho dostal husí kůži ( Odkaz najdete pod recenzí ). Takže film je akční a bez nápadu, ale zároveň se ani nebudete nudit a je to celkem zábava, takže jsem z kina odcházel s celkem dobrým pocitem. Hodnocení:7,5/10

• 27.4.2019  21:42

Podobně ambiciózních a odvážných filmů dnes vzniká tak málo, že si toto poslední dobrodružství našich superhrdinů naplno zaslouží ekvivalent "výjimečný". Vyvážený mix zábavy se splněnými fandovskými sny, doplněný o epickou stránku, která z toho všeho vytváří plnohodnotný divácký zážitek.

• 26.4.2018  09:19

Nejepičtější a pravděpodobně největší film v historii. Co nám ukázky slibovaly, to jsme dostali a nečekaně se dočkáte i několika bonusů. A tím největším je nečekaně Thanos. Ironicky postava, která mě dříve vůbec nebavila, si mě v tomto filmu naprosto získala. Jak ztvárněním, tak motivací, má nejlepší dramatické scény, je doslova hlavní postavou a dokonce předčila každého superhrdinu, ať už má charisma sebevětší. A i když on samotný ostatní výrazně zastiňuje, i tak každá interakce mezi hrdiny je zábavná a neuvěřitelně živá. Zde se ukazuje, že i když má příběh průměrnou zápletku, kdy se chodí z místa na místo, respektivě z bitvy do bitvy, samotné dialogy to vynahrazují. Co naopak trochu zklamalo, jsou akční scény. Ty režiséři v ostatních filmech zvládali na jedničku, avšak zde se jedná spíše o lepší průměr. Většina z nich jsou méně nápadité a chudší i po choreografické stránce. Závěrem neříkám, že se jedná o dokonalou podívanou, ale o VELMI zábavnou epickou jízdu, která umí překvapit, má nečekané zvraty a svou práci dělá tak, jak má.

• 19.11.2017  14:31
    Babovřesky 3 (2015)

Bylo to tak vtipné, až mé srdce plakalo...

• 25.8.2017  09:41

Dobře zpracovaný životopis, který i tak nedosahuje všech kvalit. Celé se to snaží o takový Vlk z Wall Street feeling, kdy děj svižně ubíhá dopředu, ale nesnaží se moc o humor, o drama a celé je to tak půl na půl a nic pořádně. Cruis mě první půl hodinu docela vytáčel a zdálo se, že by celý film dokázal odehrát s připitomnělým úsměvem na tváři. Ale I tak nakonec nezklamal a dokázal, že dokáže nasadit I jiný výraz, leč na oscara to nebylo. Co do filmu opravdu parádně sedí je soundtrack ze starých hitovek a...to je asi jediné co mu jde nejlépe. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 3/5 VIZUÁL 4/5 HUDBA 4/5

• 17.4.2017  08:48
    Birdman (2014)

Nádherně působící drama, které chvílemi může být málo náročné, ale o to víc vás vtáhne do příběhu. Dialogy jsou na jedničku, příběh spolehlivě baví, postavy dobře vykreslené a především nevídaná originální práce s kamerou. Michael Keaton je tu super. NEUVIDÍTE, NEPOCHOPÍTE A NAOPAK

• 18.2.2018  22:48

I přes můj nemalý nezájem o další šablonovitou barevnou marvelovku mě film neuvěřitelně překvapil ve směrech, ve kterých bych to nečekal. Nejvíc chci pochválit soundtrack, který hlavně bezvadně pasuje do akčních scén a celkově je velmi originální a hlavně zapamatovatelný. Výrazný africký styl zpracování je osvěžující, neokoukaný a akci hodně přidává na efektivitě. Postavy jsou tu opravdu nad očekávání dobré a každá hlavní postava si ukradne nějakou tu chvíli pro sebe. Neříkám, že jsou zázračně napsané a jejich charakter se nějak vyvíjí. Ale zdatně se s nimi pracuje v příběhu a hlavně skvělý a charismatický záporák tu dokázal zastínit i samotného hrdinu. Celkově i výprava stojí za to a samotné prostředí děje je velmi výrazné a stále je se na co dívat. I přes to, že většina toho jsou digitální jedničky a nuly tak to nijak neruší zážitek, snad jen krom pár momentů při závěrečné bitce. Akce tělo na tělo tu je slušná. Byla by lepší, být lepší kamery, ale jinak jsem neměl větší problém sledovat dění. Celkově se jedná o jednu z nejlepších marvelovek posledních let, která si určitě úspěch zaslouží.

• 6.10.2017  13:29

Vizuálně propracovaný, velkolepý až úderný zážitek, kdy jsem seděl spokojeně v sedačce a tetelil se blahem. Vizuál a atmosféra je na filmu opravdu to nejlepší a v kině se ten zážitek ještě násobí. 95 % libovolných záběrů byste si klidně mohli zarámovat jako obraz na zeď a vypadali by líp, než většina moderního umění. Průlety městem budoucnosti jsou opravdu působivé a pomáhá k tomu i hudba v podobě "hučení", které si Villeneuve vypůjčil z Příchozích a funguje to na jedničku. Zápletka je propracovaná do detailu, což je velké pozitivum, protože celý film je jedna velká detektivka, kde se chodí z místa na místo. Bohužel jsem občas kvůli tomu nestíhal pobírat různé detaily a všechno jsem si musel spojit až po projekci, ale to je spíše můj problém :) Co také stojí za zmínku jsou opravdu úchvatné scény, které jsem si nikdy nedokázal představit a když je vidím převedené na velké plátno, vážně to stojí za to. Všechny postavy tu mají nějaké své charakterové vykreslení a každý odehraje minimálně dobrý výkon. Hlavní postava Ryana Goslinga možná není tak působivá, jako Harrisnova před 30 lety, ale má k tomu své důvody a Jareda Leta tu mohlo být o trochu více, ale stále je mnohem lépe využitý, než v Sebevražedném oddílů. Až na konci dojde na působivé až osudové finále, objeví se titulky a sál se rozsvítí, zjistíte jaký vizuální a zážitkový klenot jste právě viděli. SCÉNÁŘ 5/5 POSTAVY 5/5 HUDBA 5/5 VIZUÁL 5/5 = INTENZIVNÍ VIZUÁLNÍ ZÁŽITEK, KTERÝ SE BUDE DO DVOJKY AVATARA TĚŽKO PŘEKONÁVAT

• 23.11.2017  22:26
    Blok 99 (2017)

Skromnější, přiměřenější a zároveň ironicky dražší verze perfektního Raidu, která je ale horší ve všech směrech. Zatím co v Raidu jste měli komu fandit, taky je každej doslova grázl a nudné herecké obsazení k tomu moc nepomáhá. Vizuálně a kamerově průměrové, což je na akční scény docela škoda, protože ty jsou na filmu jediné, co bych vyloženě mohl pochválit. Jsou napínavé a dost brutální, někdy až za hranu, co byste dokázali vymyslet. Ale nedokonalý střih, nebojím se říci i nedbalý, jim dodává dojem neprofesionálního zpracování a spíše se díváte na herce, kteří jen hrají a čekají, až jim druhý dá ránu, než aby jste měli pocit, že se díváte na živou kinetickou bitku jeden na jednoho. A dál už je to jenom horší. Hudebně totálně prázdné a nezajímavé a co se týče televizního vizuálu jakbysmet Při dobrém režisérském uchopení by z toho mohlo být zábavné akční béčko pro fajnšmekry. Ale takovýchto kvalit se tomu nedostává. SCÉNÁŘ 2/5 POSTAVY 2/5 HUDBA 1/5 VIZUÁL 2/5 AKCE 3/5 = NAPROSTÁ ZTRÁTA ČASU A POTENCIÁLU, NEBRAT...

• 1.2.2017  19:23

Jsem rád, že film začal akcí ve Wakandě. Akce na začátku snímku mě vždy lépe vtáhne do děje. Viděl jsem toho hodně, co jsem nečekal a zajímala mě hlavně akce. Souboj Capa s Crossbonesem mohl být delší a mohl mít lepší bojovou "choreografii", neboli propracování a elegantnost. Jinak fajn začátek. Dále se film táhne dlouhou dobu důkežitými, leč často nudnými scénami konverzací. Tlachání a dohadování je tu plno a je vidět, že bratři Russové se tu snaží dát prostor všem hlavním postavám, ale přijde mi, že Josh Whedon (Avengers 1,2) to umí lépe a jeho působení mezi postavama mě zaujalo více, než jak tomu bylo zde. A i když je to Capův film...celé to nakonec působí jako Avengers 2,5. Další akce s městskou honičkou odehrávající se v Budapešti (myslím) se mi v celku líbila. Měla několik dobrých scén a hlavně nápady a svižnost. Ale čekal jsem to celé trochu lepší. Souboj Buckyho a Black Pantherem na střeše mohl být delší a lépe uspořádaný. Těšil jsem se, že to bude souboj podobný rvačce Capa s Buckym (z Návratu prvního Avengera) na ulici, který byl výborný, ale tady to už tak dobré nebylo a chyběla mi hlavně hudba, která by přidala hodně na účinosti a efektivnosti. Další akce...bitva na letišti byla pro mě uspokojivá, ale znovu si musím rýpnout a zkritizovat to :D Celá mohla být delší, dal bych tam více soubojů mezo jednotlivcema a nedával tolik prostoru Spideymu. Těšil jsem se na nového Spider mana, ale ten se mi tu nelíbil. A částěčně to byla i moje chyba, páč jsem šel na dabing a ten jeho se mi vůbec nelíbil a myslím, že si na něho do budoucna nezvyknu! Dále mi Spidey připadal více animovanější, než jeho předchůdci a to kazilo dojem. A moc kecal. Zklamal mě :( Těšil jsem se, že na letištní scéně uvidím propracované souboje s hudbou, ale nakonec v tom byl trochu zmatek a všichni se spíše rvali mezi sebou. Konečné finále nakonec bylo nejlepší částí příběhu. Cap, Bucky a Tony se řežou mezi sebou a i nějaká hudba se tu začíná objevovat. Celé to bylo dramatické a emotivní tak jak jsem doufal, že bude. Jinak s plným koncem jsem byl taky spokojený. Celkový výsledek se mi líbil, ale nějaké nedostatky tu zkrátka byli a stojím si za tím! Těšil jsem se na souboje jako z Capa 2, které se mi líbili, ale zde už neměli takovou úroveň a elegantnost. I celá akce ( až na konec ) postrádá nějakou měnší dramatičnost. Hudby di v celém filmu nějak nevšimnete...není totiž jaké. Některé koncerzace na začátku děje jsou až moc nudné i přesto, jak jsou důležité. Novej Spidey mě zklamal. Ant manovi a Hawkeyovi bych dal více prostoru. Hlavní záporák filmu je plochý stejně jako většina záporáku od Marvelu. I když jeho představitele jsem si v poslední době oblíbil, jeho scény ničím nezaujali. Za co bych tedy dal nějaké plus? I přesto, že akce nebyla dle mých představ, byla úctyhodná a nebyl jsem zas tak zklamaný, jak vykládám výše. Herci jsou dobří, animátoři se zde hodně vyřádili a kdybych to srovnal s ostatními marvelovkami, mezi nejhorší místa v žebříčku by se Občanská válka enumístila ani zamák. A ikdyž jsem viděl 2 trailery, asi 40 TV spotů a 5 klipů, film stejně dokáže překvapovat :) HODNOCENÍ: 82 %

• 10.3.2019  14:19

Marvelovská šablona nebo směs vzájemně nefungujících prvků? Výsledek je tak trochu obojí. Na jedné straně tento film funguje díky zajeté šabloně, která zajišťuje správný chod příběhu. Na straně druhé je ale tento příběh okořeněn o různé žánrové výchylky, které rozbíjejí jeho uchopení a vyznění. Z dramatu skáčeme do buddy komedie, která se nakonec přežene do opulentní sci-fi. Tím pádem tu jsou části, které nesmírně pobaví, ale nepřirozeně z nich skáčeme do zcela odlišného pojetí. Naštěstí, dobré části převažují nad špatnými. Postavy tu jsou skvělé. Především musím vyzdvihnout nejlepší roli Sam motherfucking Jacksona za posledních několik let a jeho schopnost nehorázně hláškovat i v úsporném mládeži přístupném módu. Hlavní hrdinka je sice menší sympaťanda, ale její ledové hraní z trailerů se naštěstí na velké plátno nepřeneslo. Zároveň ale k diváku nepřiroste k srdci jako jiné postavy z tohoto universa, což má především na vině její finální přerod v superhrdinku, který postrádal potřebnou gradaci. Vynechat nesmím ani záporáka, jehož motivace byla originálně pojatá, stejně jako vývoj a celkové pojetí napříč příběhem. Už jen kvůli této dokonalé trojce si příběh užijete. Ostatní stránky filmu už ale neohromí. Hudba je klasicky nevýrazná jak se na Marvelovku patří, a budete si ji pamatovat jenom díky 90-kovým vypalovačkám, které potěší hlavně nostalgiky. A samotné prostředí devadesátek potěší, ale nehraje zde příliš velkou roli a ne moc dlouhou dobu. Ironicky nejvíce očekávaná stránka filmu ale nepřesvědčila vůbec - akce. Fyzická akce se "pyšní" standartní choreografií, která je ještě navíc nepřehledně natočená a naprosto zapomenutelná. A když dojde na velkolepou akci ve vesmíru, postrádá zase napětí. Sečteno podtrženo, jedná se o hloupoučkou blbinu, která má slabší i velmi silná místa, ale bavit nepřestane díky neustávající dávce humoru.

• 19.3.2018  22:29
    Cesta (2009)

Přesahový snímek, který se mi vryl pod kůži. Jak svojí atmosférou, tak samotnými postavami a vyprávěním. Opravdu syrová, drsná a tíživá atmosféra, je tu cítit z každého záběru a tenhle přístup mě hrozně bavil. Zároveň je i tvořena někdy až krásnými záběrovými obrazy, které doplňuje sice pro někoho nevábný, leč velmi hodící se vizuál. Hlavní postavy jsou dokonalé. Ovšem toho si všimne jen opravdový filmový divák a ne požírač popcornu, protože celý jejich vnitřní charakter a vnitřní boj je tu budován nenápadnými střípky a náznaky (dejte si pozor na snové sekvence). A oba hlavní představitelé svoje role odehráli se ctí a velmi uvěřitelně. Celkový příběh a jeho průběh je sice jednoduchý, leč toto je dokonalý příklad toho, že v jednoduchosti je krása. Děje se tu to, co asi čekáte, ale vše má na vás emoční dopad a z hlediska vyprávění je to bez chyby.

• 17.7.2018  20:28

Dříve přesahový snímek, dnes už spíše pohádka, i když s obrovským významem pro světovou kinematografii.

• 14.1.2018  17:38
    Coco (2017)

Není to to nejzázračnější, co u Disneyho předvedli, ale výsledek je velmi uspokojující. Hlavní zápletka je možná ta nejoriginálnější ze všech animáků posledních let a scénář vás krásně provede jak příběhem, tak celým světem, který neskrývá svůj potenciál a sype nápady jeden za druhým. Zároveň se bohužel už nevyhýbá některým klišé jako záporák převlečený za hrdinu nebo kratičké odloučení hlavních postav, aby se ve finále znovu daly dohromady. V hudbě se jedná o Giacchinův nadstandart a hudba se příjemně poslouchá, zvlášť písničky, ale nic v hlavě mi neutkvělo a nic není tak výrazné, abych si u toho klepal do rytmu. Vizuál je tu hezký, sice nějaké originální prvky v sobě nemá, ale na film se dívá opravdu pěkně. Naopak co se tvůrcům hodně povedlo je drnkání na emoční notu, kdy si film dovoluje ukázat nečekanou a docela bodlou smrt přímo na plátně a ve finále jednu dojemnou scénu, u které jsem si musel hlídat oční kanálky. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 4/5 HUDBA 4/5 VIZUÁL 5/5 = JE TO SKVĚLÉ, ALE...ALE...

• 30.1.2017  17:41
    Deadpool (2016)

Stáhnul jsem, viděl jsem a...usnul jsem. Ale ještě před tím jsem také zjistil, že se mi tahle bomba fakt líbí. Tenhle film měl všude pozitivní hodnocení, tak jsem se chtěl přesvědčit, zda zaslouženě. Začátek s bitkou na silnice je slibný a už před ním jsem se celkem dobře pobavil. Už na pouhý začátek mě ujistil, že natočit akční komedii s hláškujícím antihrdinou, tedy žoldákem, nebyl špatný nápad. Ale záleží jestli Vám dotyčná hlavní postava připadá vůbec vtipná, protože jestli ne...nemá cenu se na to dívat, protože je to hlavně o ní. Mě naštěstí přišla. Celý příběh má své plusy, ale i nějaké ty mínusy. Začnu tím lepším. Děj tu přeskakuje z minulosti do přítomnosti furt do kola dokud nenastane finální bitka, ale i tak se v tom dokážete orientovat. Přeskakování mezi minulostí a přítomností ve filmech moc nemusím a už mi to několikrát zkazilo zážitek. Ale tady je to v pohodě a docela i originální. Zábava je tu na každém kroku, takže komu se nelíbí Deadpoolův humor...má smůlu. Komediálnost nás tu baví po celou dobu a drží nad vodou v podstatě celý film. A to nepřeháním. Když si představíte tento snímek bez hlášek nevymáchané Deadpoolovi pusy a všech těch srandiček...vyjde Vám něco jako nahý Usáma bin Ládyn. Je to tvrdý a surový, ale nesmáli byste se tomu. Celý film vděčí za úspěch tak celé té zábavě a ničemu jinému. I ty akční scény nejsou k zahození a pobaví. Teda až na troch hodně přehnaný konec...něco takového by fakt nikdo nepřežil ( nebudu víc prozrazovat Emotikona smile:) ) Postavy...Deadpool je cool a dobrý bavič. A zde se dostáváme k mínusům. Plecháč s mutantní teenagerkou jsou sice také dobří, ale v příběhu mi moc nesedí. No vezměte si...bez nich by to dopadlo úplně stejně. O záporákovi se tu dozvídáme víc, než bych čekal a usuzoval od klasických plochých záporáku od Marvelu ( ehmm...Ronan ). Ale i tak stejně jako naše mutantní dvojka je to plochá postava. Co se týče efektů...50 melonů dolarů se nám kožná jeví jako megahodně, ale na akčňák natočený na západě od hamburgrožroutů to není moc. Ale stačí to.Na konci to s efekty trochu hobluje a pozadí až není tak živé jako na začátku, ale dost okatě umělé. Film tedy je hlavně o zábavě, která je tu nezbytná a bez ní, je to jako moje hodina ruštiny. Fakt NŮŮŮDAAA. Učit se ruštinu nebo dívat se na tohle bez vší zábavy, má na mě úplně stejný dopad...zbytečnost! Hodnocení: 8,2/10

• 15.5.2018  21:54
    Deadpool 2 (2018)

Velmi rozporuplný výsledek, kde na jedné straně máte super hláškaře v červeném kostýmu, skvělou a brutální akci, hodně vtipných gegů a narážek a na straně druhé více nudných sekvencí, než jsem ochoten odpustit, na prd vedlejší postavy a dost špatné vedení příběhu. Nakonec se sice nasmějete více, než u jedničky, ale stejně je toto dokonalý příklad toho, že když děláte podruhé to samé, není to to samé. O TŘI MĚSÍCE POZDĚJI: Nakonec mé srdce obměkčil super duper cut, který mě přesvědčil o tom, že i když mě ten příběh nechytil ani napodruhé, tak je to přece jen tak velká sranda, že jsem Reynoldsovi odpustil.

• 12.2.2017  22:34

Průměrná "komedie" s otřepanými vtipy stylu Zdeňka Trošky, která se snaží hrát na zábavnou notu. I přes to všechno to má své "světlé momenty" a párkrát jsem se dokonce i smál. Film stále něco nabízí, v tempu nepolevuje a tak se z toho nakonec stává snesitelná komedie na vrcholu průměrnosti.

• 8.3.2017  23:19

Nádherně pojatý příběh s jednoduchou pointou a skvělým scénářem, který vás neustále baví a nenechá vás nudit do poslední minuty. Postavy jsou skvěle napsané (Robin Williams tu hraje zatím mou nejoblíbenější roli) a z celku si i něco odnesete. Film v sobě nese jednu a tu samou myšlenku dokola, ale její řešení baví celý film, až do konce. Skvělý film na nenáročnou podívanou.

• 1.2.2017  19:29

Líbí se mi straší filmy. Mívají často lepší zápletky než ty dnešní a tak celkově se mi zdají lépe natočené. Tak...příběh na dvou hodinový film plyne vskutku rychle a Vy si prostě budete přát, abyste to mohli prožívat též. Pokud máte v srdci aspoň trochu dobrodruha :). Co bych chtěl na příběhu asi nejvíce pochválit je akce. Dnešní film jsou plné akce a připadá mi, že jí stále přibývá. Neříkám, že je to něco špatného, pokud je akce natočená dobře a kvalitně, tak aby se divákovi líbila...nemám výčitky. To mě na Dobyvatelích a celkově na celé sáze Indiana Jonese těší. Akční scény mohou zabírat i přes půlku filmu, aniž by Vás to omrzelo či nudilo. A chcete aby to pokračovalo, protože je to dobře natočené. Dnes jsou, ale akční scény většinou točeny roztřesenými kamerami a všude je zmatek. Často si toho můžete všimnout. Poté mě z toho bolí oči a jde hlava kolem. V Dobyvatelích je ale akce točena s přehledem a tak jak to podle mě má být. Dále...herecký výkon Harrisna Forda potěší a těžko bychom si představovali v této roli někoho jiného. Hudba, přesněji hlavní znělka chytne každého a rádi si ji poslechnete i při titulcích :) Jinak nemám filmu moc co vyčítat. Je perfektní. Příběh nenudí, akční scény na jedničku, herci jsou taky fajn a nikoho snad neurazí zastaralejší počítačová technologie tehdejší doby. Ano...dříve nebylo zelené plátno nebo dnes už dokonalé CGI, takže pozadí je někdy okatě uměle vytvořené. Ale to Vám vadit nebude. Spíš se pousmějete nad tím, jaký rozdíl mezi dnešními a tehdejšími filmy je. Sága Indiana Jonese patří je má nejoblíbenější a doporučuji ji. HODNOCENÍ: 90 %

• 1.2.2017  19:11

Postava je dobře zahraná, její charakter zajímavý, ale přišlo mi, že mohla být ve filmu vykreslená lépe. Takové odmítnutí operace malé holčičky, co má umřít by postavě přidalo na zbarvení a celkový drama formát celého snímku by vážně neuškodil. Ale to až později. S hlavní postavou jsem spokojen. Nejvíce bych asi chtěl pochválit Tildu Swinton aka hlavní učitelku Strange. Její potava je tu dobře zahraná a přišla mi nejvíce simpatická. Co asi nejvíce ubližuje filmu je ale humor. Zde se mnou asi nebude souhlasit mnoho lidí, ale kašlu na Vás..je to můj názor. Ač některým vtipům jsem se zasmál, nekteých už bylo moc a filmu spíše ubližovali. Nevím, zda je to vina samotého režiséra či toho, že Marvel vlastní Dysney (ehmm...sázím na tohle!), ale vážnější, dramatičtější a zajímavější pojetí různých scén by tu vážně NEVADILO. Co se týče efektů...zde je to naopak asi nejlepší stránka filmu :) První výlet Strange do bláznivého nepochopitelného barevného, a já už nevím co, kouzelného světa mágů mě dost bavil. Jak přelétává z jedné bláznivé reality do druhé bylo fajn. Ale...při akci to už bylo jiný kafe. Horší kafe! Když se gravitace přehoupává na druhou stranu je to cool, ale zároveň trochu nepřehledné, a celé okolí na mě působilo neuspořádaně a to mě pak nebavilo. Z celých bitek ve filmu si už žádnou nepamatuji a často se něčí přerušovali a to mě naštavlo. Kde je ta Russoovská akce z Captaina Ameriky?? :/ Finální souboj se mi také příliš nelíbil, ale jistá část (nebudu prozrazovat) byla fajn překvapivá. Bláznivé cestování realitami byla super, ale akce je nepřehledná a ne tak, jak bych si ji představoval. Ale...možná je to jen můj problém Emotikona smile:) Všichni jste mluvili o bezvadné Giocchinově hudbě, ale jediné co se mi z hudby líbilo byly marvelácké fanfáry v úvodu a jedna sedmdesátková píseň, co hrála při jedné ze Strangeových operací. Nechápu... Emotikona frown:( Z celkového scénáře a příběhu mám rozporuplé mínění. Začátek fajn, poté lepší a lepší, ale jak nastane akce už mě to tolik nebaví. Nějaké plusy chcete: Cumberbatchovské herectví, Tilda Swinton, pottitulková scéna. To je všechno...doufám, že se u druhých Strážců Galaxie Marvel polepší...Hodnocení: 7,9

• 23.6.2017  19:30

Dokonalý trik je prostě dokonalý...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6