Jack a obři (2013)

Ujetá nezáživná zbytečnost s odpornými animacemi a bezcharismatickým Nicolasem Houltem.

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Obsahem i vyprávěním nejchudší střípek trilogie, ovšem pokud přestaneme porovnávat, jedná se o bezchybné dobrodružství s vlastním poselstvím a myšlenkou, že bez ztráty není láska. Tím pádem dojemné završení nenechá jedno oko suché, ani jedno srdce nezlomené.

Jigsaw (2017)

Slavná brutální značka se vrátila ve slušném podání, které se sice nedostává kvali prvního dílu, ale ani pochybných kvalit těch ostatních. Nechodí kolem horké kaše a začátek váshned vrhá do dění. Děje se tu do čekáte - pasti, brutalita a konečné obrácení celé zápletky, které vám zatočí hlavu. I když tu jsou nevkusné trpící výjevy, za které by se jiné horory styděli, nejede se úplně na 100%. Tvůrci se spíše drží zpátky oproti předešlým dílům, jakoby si usmysleli, že dnešní teenageři nemaj koule a zároveň zapomněli, že brutalita je jedna z věcí, proč se na Saw chodí do kinaj. Jinak stejná pohádka. Postavy nijak charakterově rozvedené, ty méně zajímavé umřou v první půlce, scénář není zas tak tupý, jak čekáte a více méně brutální výjevy a tak dál. Výsledkem je průměrná hororovka, která není tak propracovaná a vymazlená jako jednička a zároveň jedna nejlepší ze série. SCÉNÁŘ 3/5 POSTAVY 2/5 HUDBA 3/5 VIZUÁL 4/5 = SLUŠNÝ NÁVRAT ZBYTEČNĚ DLOUHÉ SÉRIE

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Znáte ten pocit, když řeknete vtip a nikdo se nesměje? No, tenhle špatný vtip trvá hodinu a půl.

Jurský park (1993)

Jako malý jsem to baštil. Ale až později mi došlo, jak je to kvalitní dobrodrúžo film. Za mě jeden z nejlepších Spielbergův film. Triky, které nám tu jsou nastavené pod nosem, jsou i dnes dobře koukatelné a oceníte lidskou práci, která je dnes dělána počítači a před zeleným plátnem. Přidejte hudbu Johna Williamse, skvělou výpravu, dobrodružný příběh a dinosaury...a máte výborný film, na který se vždy rádi podíváte. 10/9

Kill Bill 2 (2004)

Velké zlepšení oproti jedničce. Tarantino už se neopájí svým megalomanským egem a neservíruje ujetou polonudnou vykrádačku všech samurajských filmů, ale opak je pravdou. Na rozdíl od minulého počinu se toto může chlubit slušným příběhem se zápletkou, do které jsem se chvíli musel prokousávat, ale poslední hodina mi to vše vynahradila. S postavami se člověk nenudí a každá má nějaký aspoň dostatečně vykreslený charakter a baví. V čem Tarantino ale opět nezklamal jsou šťavnaté dialogy, které stále zůstávají jeho největším esem v rukávu a nebýt jich, nebylo by i skvělého finále, na kterém by stál celkový dojem z filmu. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 5/5 HUDBA 4/5 VIZUÁL 4/5 AKCE 4/5 = HM...JAKO OPRVAVU ZA JEDNIČKU...BERU

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Je to v pohodě. Dokonce skvělý. Zatímco jednička se rozjela až v polovině, tady se naplno jede od začátku a já se dobře bavil. Akce je bláznivá, vynalézavá, místy přepálená a i když kostelová scéna překonána nebyla, žádná mě nezklamala a když si ji spojíte s hudbou Eltona Johna, je to cool. Co ovšem zamrzí je, že si tvůrci neodpustili několik reciklací z jedničky a vy si řeknete: "Vážně? Nas**t, viděl jsem." A taky, že Eltona Johna je tu možná víc, než je zdrávo. Ale zbytek filmu nezklamal. Chemie mezi postavami skvěle funguje, jenom nový Statesmani mohli být lépe představeni. Když dojde na jednu dojemnou scénu (uvidíte, pochopíte), tak ta je vygradovaná na jedničku a oprvadu mě zasáhla. Nová záporačka je stejně ulìtlá a přehraná jako Sam L. Jackson a bavila mě.Takže jo...je to super. SCÉNÁŘ 4/5. POSTAVY 4/5. VIZUÁL 4/5. HUDBA 5/5. AKCE 5/5 = PANE BOŽE, UŽ MI DEJTE TROJKU!

Kniha džunglí (2016)

Film je úctyhodnou kopií kresleného snímku od Disneyho, který se jenom snaží napodobyt to, co už ukázala hrstka lidí dávno před ním. Narozdíl od nich bych ale usuzoval, že se toto povedlo lépe, než jiné ostatní starší hranné verze. Od filmu nečekejte nic zvláštního. Rozhodně pokud je Vám nad 13 let. Je spíš pro děti. Ale ne tak moc, abyste se při spoustě scén za sebe styděli, na co se to vůbec díváte za blbinu, jak u některéýh dnešních animáků bývá. Příběh je srozumitelný, dobře napsaný a přesto prostý. Vede docela pozvolné a klidné tempo po většinu filmu, což se přiznám, mě trochu unavovalo, ale jinak je to natočené skvěle. Přemýšlím zda se dá použít slovo "natočený"...skoro celý film je defakto naanimován a jediný herec je tam malý kluk...no co. Český dabing mě překvapil. Ne v tom, že by byl nějak úžasně úžasný, ale spíše, že nezkazil podstatnou část filmu. Hlasy zvířat jsou tu perfektně vybrány a nadabovány. Dabingem jsem byl tedy potěšen hodně. Přes kliďáckého Balůa, ochranářské Bagíry až po strachu nahánějícího tygra Šerchána, který měl hlas podle mě nejlepší. Byl jsem také zvědav, zda se tu obějí známé písničky, které si ještě z kreslené verze pamatuji. Dvě se tu skutečně objevili a byl jsem zklamaný. Byli jinak nazpívány, než si je člověk pamatuje a to fakt kazí dojem.V kreslené verzi zněli mnohem lépe, byli lépe nazpívané a taky napsané...zde byli stejné, až na to, že byli mnohokrát zkrácené, něco k nim bylo přidáno a nemělo to takovou melodii, aby to znělo aspoň trochu uspokojivě. Z celého filmu jsem byl nejvíce uchvácen animátorstvím. Klaním se před všemi animátory, kteří se na tomto filmu podíleli, páč zvířata i celé okolní pozadí zde vypadá jako živé a neskutečně uvěřitelné. Klaním se lidi! Konec nebudu prozrazovat, ale je to předvídavý konec, jak budete tušit už hned ze začátku. Zároveň mě, ale překvapil tím, že byl odlišný od toho z kreslené verze a aspoň tím dostal nějakou originalitu. Hodnocení: 77 %

Kong: Ostrov lebek (2017)

Velkolepá dobrodružná podívaná, kterou ale kazí několik zásadních věcí. Postavy tu jsou ploché jak kdejaká třináctka a nezachrání to ani Jackson, který si tu najde pár momentů, ale jinak velká bída. Většina z nich vystupují spíše jako krmení pro monstra, než jako nosné charaktery. Atmosféra pokulhává mezi dramatem a odlehčenou komedií a nikdy to nejde dohromady. Naopak se povedli akční scény, které tu jsou zábavné, přehledně natočené a nabízí několik zajímavých úhlů kamer. Navíc vše vytvořeno počítačem vypadá věruhodně a ne odfláknutě. Rozhodně lepší než Godzilla. SCÉNÁŘ/3 POSTAVY/2 HUDBA/3 VIZUÁL/3 AKCE/4 = 15/25