Lukys

Lukys

Lukáš Novák

okres Pardubice
Redaktor na Fandimeserialum a muzikálový nadšenec

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 27.4.2019  21:42

Podobně ambiciózních a odvážných filmů dnes vzniká tak málo, že si toto poslední dobrodružství našich superhrdinů naplno zaslouží ekvivalent "výjimečný". Vyvážený mix zábavy se splněnými fandovskými sny, doplněný o epickou stránku, která z toho všeho vytváří plnohodnotný divácký zážitek.

• 28.12.2018  18:42

Hezký prostředníček generickému Marvelu. Odvážný kus světové kinematografie, který posouvá hranice vizuálu zase okus dál a prokazuje komiksům velkou úctu, kdy z jejich stránek vytváří umělecká díla. Všechno ostatní dělá snímek ve všech směrech dobře, ať už to jsou skvěle a s citem napsané postavy nebo chytlavá zápletka. Komiksárna všech komiksáren.

• 4.11.2018  15:26

Je hezké vidět, že tvůrci také myslí na budoucnost, tedy časy, až tu nebude šéfovat Rick Grimes. Tvůrci kdysi prozradili, že jeho nástupcem se stane jeho přítelkyně Michonne a tato epizoda jejich prohlášení jenom potvrzuje. A ukazuje se, že rozhodně nebude špatnou náhradnicí, protože jak prozradil neblahý konec, bude ji potřeba dřív, než řekneme švec. Vidíme ji zastávat Ricka jak v práci, tak v rodičovských povinnostech, a dokonce se mezi ní a Neganem začne rozvíjet výraznější pouto. Toho pochopitelně bude mít na starosti právě ona, takže si tvůrci chytře připravují půdu pro nějaké to budování vztahu mezi těmito dvěma rozdílnými osobnostmi. Z pohledu vyprávění se zkrátka jedná o zatím ne nejlepší díl, ale dokonce nejlepší řadu, která kdy byla natočena. A to si dovoluji napsat i přes fakt, že zatím nejsme ani zdaleka v polovině. Čím více se totiž ponořujete do příběhu, tím více zjišťujete, jaké péče se postavám dostává. A vy si je prostě musíte oblíbit, i když vám v minulosti nebyly zrovna sympatické. Zvlášť v této epizodě se tento fakt nejvíce projevuje, protože na poli pouhých 45 minut stopáže se dokážete v oblasti rozvíjení vztahů a celkového vyprávění posunout natolik, že minulé řady vyloženě zaostávají. Nejen vyprávěním, ale i formou. Pokud jste fanouškem už nějaký ten rok, jistě jste si toho už všimli. Doslova všechny předešlé řady se „pyšnily“ dost nevyváženou strukturou vyprávění. Na začátku každé řady jste byli vhozeni do příběhu, potom vyprávění výrazně polevilo a rozjelo se znovu až na samotném konci, který vás přiměl, abyste byli zvědaví, co se v další řadě stane. Zde je to vůbec poprvé naopak. Nová řada začala pomalým, leč namlsávajícím rozjezdem a s každou další epizodou šlape do pedálů s pomocnou gradací jako nikdy předtím.

• 19.10.2018  22:24

Shane Black a Bruce Willis, oba v nejlepší formě. Co více si přát?

• 18.10.2018  21:42

Pro boj proti dnešním nevkusným pohádkám zvedám své hodnocení, protože vedle těch je tato naprosto nahláškovaná pecka doslova uměním, které v těchto končinách bohužel ovládá málokdo.

• 3.10.2018  23:22

Scenáristická hořko sladká lahůdka, která sice ke konci začne zpomalovat, vše to ovšem vynahrazuje nepřekonatelný herecký talent Al Pacina.

• 14.6.2018  00:31
    Duel (TV film) (1971)

Skvěle vymyšlený námět, Speilbergova špičková režie, nápadité záběrování a příraz na napětí dělá z tohoto nenápadného díla jednu velkou adrenalinovou jízdu.

• 18.4.2018  21:40

Pokud bych měl ukázat na film, který vystihuje Tarantinův talent nejvíce, byl by to přesně tenhle. Pro někoho nudná, zbytečně dlouhá scénáristická hloupost, pro mě důkaz, že i v jádru obyčejné dialogy a jednoduchá zápletka jdou pojat nesmírně poutavým a zábavným způsobem.

• 18.4.2018  21:36

Scénáristický a vyprávěcí masterpiece, který se svou nevídanou kvalitou může rovnat i samotnému Forrestu Gumpovi. Krásnější, detailnější a hravější vyobrazení vztahu mezi mužem a ženou jsem nikdy neviděl a jedná se o jednu z nejoriginálněji pojatých romanťáren, které můžete shlédnout. Po prvním zkouknutí velmi dobrý film, po druhém naprosto skvělý film a napotřetí...? Naprostá pecka, kterou chystám zkouknout ještě tolikrát, kolikrát budu moct.

• 19.3.2018  22:29
    Cesta (2009)

Přesahový snímek, který se mi vryl pod kůži. Jak svojí atmosférou, tak samotnými postavami a vyprávěním. Opravdu syrová, drsná a tíživá atmosféra, je tu cítit z každého záběru a tenhle přístup mě hrozně bavil. Zároveň je i tvořena někdy až krásnými záběrovými obrazy, které doplňuje sice pro někoho nevábný, leč velmi hodící se vizuál. Hlavní postavy jsou dokonalé. Ovšem toho si všimne jen opravdový filmový divák a ne požírač popcornu, protože celý jejich vnitřní charakter a vnitřní boj je tu budován nenápadnými střípky a náznaky (dejte si pozor na snové sekvence). A oba hlavní představitelé svoje role odehráli se ctí a velmi uvěřitelně. Celkový příběh a jeho průběh je sice jednoduchý, leč toto je dokonalý příklad toho, že v jednoduchosti je krása. Děje se tu to, co asi čekáte, ale vše má na vás emoční dopad a z hlediska vyprávění je to bez chyby.

• 3.1.2018  20:25

Klasický Scorsese v nejlepší formě, jak ho můžete vidět. Film který stojí na skvělých hercích, nabitém a potenciálním scénářem a Scorseseho umění perfektně a zároveň zábavnou formou vyprávět celý příběh. I když De Nirovu postavu třeba nenávidíte, musíte před jeho představitelem zkrátka smeknout a Joe Pesci je výborný bavič jako vždy. I když film po hudební nebo vizuální stránce nenadchne, protože je celý film černobílí a pár kamerových vychytávek ho prostě nenadchne, i tak se jedná o precizně převyprávěný příběh plný skvělých herců a zábavných dialogů.

• 13.11.2017  22:53

Nejhůře hodnocený díl skvělé komediální série je pro mě s velkým překvapením hodně a ještě jednou HODNĚ fajn zážitkem. Čekal jsem lehce nadprůměrný ačkňák s pár dobrými fóry, ale je to nadprůměrná akční jízda s nadprůměrným humorem, který baví od počáteční akce až do konce. Dokonalé dvojce se sice nevyrovná, ale sakra...pořád je to skvělý.

• 6.10.2017  13:29

Vizuálně propracovaný, velkolepý až úderný zážitek, kdy jsem seděl spokojeně v sedačce a tetelil se blahem. Vizuál a atmosféra je na filmu opravdu to nejlepší a v kině se ten zážitek ještě násobí. 95 % libovolných záběrů byste si klidně mohli zarámovat jako obraz na zeď a vypadali by líp, než většina moderního umění. Průlety městem budoucnosti jsou opravdu působivé a pomáhá k tomu i hudba v podobě "hučení", které si Villeneuve vypůjčil z Příchozích a funguje to na jedničku. Zápletka je propracovaná do detailu, což je velké pozitivum, protože celý film je jedna velká detektivka, kde se chodí z místa na místo. Bohužel jsem občas kvůli tomu nestíhal pobírat různé detaily a všechno jsem si musel spojit až po projekci, ale to je spíše můj problém :) Co také stojí za zmínku jsou opravdu úchvatné scény, které jsem si nikdy nedokázal představit a když je vidím převedené na velké plátno, vážně to stojí za to. Všechny postavy tu mají nějaké své charakterové vykreslení a každý odehraje minimálně dobrý výkon. Hlavní postava Ryana Goslinga možná není tak působivá, jako Harrisnova před 30 lety, ale má k tomu své důvody a Jareda Leta tu mohlo být o trochu více, ale stále je mnohem lépe využitý, než v Sebevražedném oddílů. Až na konci dojde na působivé až osudové finále, objeví se titulky a sál se rozsvítí, zjistíte jaký vizuální a zážitkový klenot jste právě viděli. SCÉNÁŘ 5/5 POSTAVY 5/5 HUDBA 5/5 VIZUÁL 5/5 = INTENZIVNÍ VIZUÁLNÍ ZÁŽITEK, KTERÝ SE BUDE DO DVOJKY AVATARA TĚŽKO PŘEKONÁVAT

• 14.7.2017  19:52
    La La Land (2016)

Obrovská muzikálová pecka, která nezklamává jak po hudební stránce, tak i po emoční a dramatické. Skvěle vymakaná propracovaná pastva pro oči s jedním z nejlepších konců světové kinematografie.

• 13.7.2017  20:51

JO, JO, JO! Perfektní zakončení a zároveň nejlepší díl trilogie. Ždíme emoce po dramatické stránce, představí několik výtečně vygradovaných scén a skvěle vypráví příběh až do konce. To vše na plný plyn. Zábavně dění kolem všech postav vylepšují dobře napsané dialogy a delší stopáž díky tomu nevyzní zbytečně, naopak, je tu na místě. Přidejete výraznou retro hudbu Michaela Giacchina a je z toho skvělá tečka v jedné z nejlepších trilogií VŮBEC! SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/5 HUDBA/5 VIZUÁL/5 AKCE/4 = 23/25

• 23.6.2017  19:37

Spielbergův blyštivý diamant, který je vrcholným snímkem svého žánru. Dobrodružná, nikdy neokoukaná, jízda, díky které šlape celý film až do konce.

• 23.6.2017  19:30

Dokonalý trik je prostě dokonalý...

• 8.5.2017  21:40
    Věc (1982)

Skvěle napsaná sci-fi, která i když jde po vzoru Vetřelce, jde si svou vlastní cestou, je originální, přináší s sebou něco nového a dokáže se vyhnout srovnávání s právě zmíněnou Ridleyho sci-fi klasikou. Atmosféra každou minutou houstne, děj se nevleče a přichází se spoustou překvapení, lekaček i hororovými výjevy, které jsou prostě dokonalé a nemálo mladších diváků by z nich mohlo mít mokré sny. Právě hororové scény a kreatury, které tu vystupují, jsou výsledkem skvěle zvládnuté práce maskérů, která si tu zasluhuje asi tu největší pochvalu.

• 7.5.2017  22:21

Intenzivní, zemitý až syrový, napínavý a působivý western, který má co nabídnout. Dialogy napsané na jedničku a baví (skoro až Tarantinova stylu), charaktery dobře vykreslené, fandíte doslova všem, se všemi se dokážete ztotožnit a každý je sám o sobě zajímavou postavou. Najde se tu místo jak pro špetku nadprůměrného humoru, tak i pro nepříjemné až neojediněle hororové scény. Celkově je film velice atmosféricky, až na finále, kdy bych si přál možná trochu přitlačit na pilu a vyždímat ze scén více emocí, ale jinak je to na jedničku odvedená práce, kterou by měl každý vidět, protože to stojí za to!

• 30.4.2017  22:19

Jedno z nejpůsobivějších natočených děl vůbec. Neuvěřitelně působivý snímek, který vás hřejivě rozesměje i na místech, kde to nečekáte, ale zároveň v sobě ukrývá silné drama, které občas i šokuje a přináší tím nezapomenutelný divácký zážitek. Robert Benigni si to tu užívá a je vidět, že si svoje vlastní dílo natočil podle sebe, tak jak přesně chtěl. Tleskám a hlásám BRAVO!

• 23.4.2017  21:03

Nádherná česká klasika všech klasik u, které jsem litoval že jsem ji dlouho odkládal. Stejně jako skvěle napsaný příběh se tu objevují i legendární hlášky a tyto dvě věci dohromady dávají zábavnou podívanou, kdy se nebudete nudit ani na minutu, Plus Josef Kemr si to tu nejvíc dává.

• 17.4.2017  08:48
    Birdman (2014)

Nádherně působící drama, které chvílemi může být málo náročné, ale o to víc vás vtáhne do příběhu. Dialogy jsou na jedničku, příběh spolehlivě baví, postavy dobře vykreslené a především nevídaná originální práce s kamerou. Michael Keaton je tu super. NEUVIDÍTE, NEPOCHOPÍTE A NAOPAK

• 12.3.2017  22:39
    Whiplash (2014)

Jeden s nejvíce emotivně přesahujících snímků, co mé oči kdy viděli. Za mě mistrovské dílo s chytrým a zábavným uchopením, výborně zahranou postavou J.K Simmonse a scénami, které dokáží vykouzlit údiv, hněv a hlavně zášť neuvěřitelně silným působením. Výsledkem je emočně silná podívaná s gradujícím finálem, které to celé vystřeluje do kvalitativních výšin ke hvězdám.

• 1.3.2017  23:01

Rozlučka s Jackmenem a Stewartem dopadla důstojně a ve velkém stylu. Snímek je hodně atmosférický. Svou kvalitu si udržuje celou dobu a nepolevuje, Drsné erko je zde využité na plno a lépe, než v Deadpoolovi. Akční scény jsou natočené na jedničku a jsou asi největším kladem filmu. Akce je natočena přehledově a malá X-23 tu předvádí zábavnou vražednou choreografii. po dlouhém roce a druhém shlédnutí jsem snímek konečně docenil a vzdávám holt skvělému Jackmanovi, Stewartovi i mladé Dafne Keen, kteří si to vše uhráli bez problému a předvedli skvělé výkony. SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/5 HUDBA/4 VIZUÁL/4 AKCE/5 = ODVÁŽNÁ DRSŇÁRNA KTERÁ VŠEM KOMIKSŮM NATRHÁVÁ PRDEL

• 11.2.2017  22:19

Excelentně natočené dílo Miloše Formana, které si svoji chválu rozhodně zaslouží. Jack Nicholson si zde roli prožívá a hraje naplno, až jeho herectví hraničí s Osvícením a strhává na sebe veškerou pozornost. Rozhodně stojí za vidění. Skvělá práce. PS: Obsazení Christophera Lloyda ( Dr. Brown z Návratu do Budoucnosti ) potěšilo.

• 9.2.2017  22:31
    Sedm (1995)

Jeden z nejdramatičtějších thrillerů i filmů vůbec. Zásluhu na tom má skvělá režie a hlavně hudba Howarda Shora, která tomu všemu ještě přikládá malou třešničku na dortu dokonalosti. Tajemná až trýznivá atmosféra ve filmu skvěle funguje a s hudbou zde vytváří ten správný zážitek. Postavy baví, hlavní záporák je jak dobře napsaný, tak i zahraný a budete ho z celé duše nenávidět, režie, scénář a hudba na jedničku, takže kdo má rád detektivky a hutná dramata...o večerní film je postaráno.

• 8.2.2017  21:26

Jeden z nejvýraznějších snímků za posledních 10 let, který se může chlubit svojí originalitou, nápady, ale hlavně skvělými akčními scénami, patřící mezi největší pozitiva tohoto filmu.

• 5.2.2017  22:49

Za mě, stále svěží a napínavé, jako první past! Akce je skvělá, hudba jede na plné obrátky, nečekané zvraty fungují stejně dobře jako scény, které Vám vytřou zrak a Johnu McClaneovi fandíte stejně jako v jedničce. Holt...je to sympaťák. Jediné, co bych tomu vytkl, je záporák. Svým charakterem se zde nedokázal ani přiblížit charismatickému Alanu Rickmenovi a nepomáhá mu ani jeho moc nad celou situací, ani tvrdý drsňácký pohled. Stále ale z toho vyšla zábavná akční podívaná, kterou byste měli vidět. :)

• 1.2.2017  19:29

Líbí se mi straší filmy. Mívají často lepší zápletky než ty dnešní a tak celkově se mi zdají lépe natočené. Tak...příběh na dvou hodinový film plyne vskutku rychle a Vy si prostě budete přát, abyste to mohli prožívat též. Pokud máte v srdci aspoň trochu dobrodruha :). Co bych chtěl na příběhu asi nejvíce pochválit je akce. Dnešní film jsou plné akce a připadá mi, že jí stále přibývá. Neříkám, že je to něco špatného, pokud je akce natočená dobře a kvalitně, tak aby se divákovi líbila...nemám výčitky. To mě na Dobyvatelích a celkově na celé sáze Indiana Jonese těší. Akční scény mohou zabírat i přes půlku filmu, aniž by Vás to omrzelo či nudilo. A chcete aby to pokračovalo, protože je to dobře natočené. Dnes jsou, ale akční scény většinou točeny roztřesenými kamerami a všude je zmatek. Často si toho můžete všimnout. Poté mě z toho bolí oči a jde hlava kolem. V Dobyvatelích je ale akce točena s přehledem a tak jak to podle mě má být. Dále...herecký výkon Harrisna Forda potěší a těžko bychom si představovali v této roli někoho jiného. Hudba, přesněji hlavní znělka chytne každého a rádi si ji poslechnete i při titulcích :) Jinak nemám filmu moc co vyčítat. Je perfektní. Příběh nenudí, akční scény na jedničku, herci jsou taky fajn a nikoho snad neurazí zastaralejší počítačová technologie tehdejší doby. Ano...dříve nebylo zelené plátno nebo dnes už dokonalé CGI, takže pozadí je někdy okatě uměle vytvořené. Ale to Vám vadit nebude. Spíš se pousmějete nad tím, jaký rozdíl mezi dnešními a tehdejšími filmy je. Sága Indiana Jonese patří je má nejoblíbenější a doporučuji ji. HODNOCENÍ: 90 %

• 1.2.2017  19:27

Tento film má své hodnocení víc než zaslouženě. Je vidět, že příběh odehrávající se prakticky jen ve vězení a nikde jinde, může mít hlavu a patu a nemusí nudit, i když se na obrazovce neděje nic zvláštního. Příběh je o partě dozorců a co hlídají vězně, kteří jen čekají na rozsudek smrti...což není veselé téma, ale i tak se tu najde pár chvilek, které potěší a trochu rozveselí. Děj je plný procitnutí. Všechna z toho jsou smutné až pochmurné momenty ve věznici "smrti", které Vás donutí přemýšlet. Film je plný pocitů, které tak naplňují příběh velkou kvalitou a dělají z něho jedinečný snímek. Posmutnělý až vážný děj Vás donutí tedy přemýšlet až tak, že Vám oněch vězňů i líto. Což jsem nečekal...a ne jen jich...díky těmto silně emotivním momentům Vám bude líto i (ne)obyčejných věcí o, kterých si myslíte, že jsou nedůležité a kterých byste si ve všedním životě ani nevšimli nebo je považovali za cenné. Smutek tu naštěstí střídá i ( netrapné ) veselí. Pár povzbuzujících chvilek se tu přeci jen najde. Ale nezapomínejme na to hlavní...pocity. Pokud se do celého příběhu ponoříte...dokážete cítit velkou lítost, odpuštění a hlavně bezmoc. Pokud se do děje něco co se Vám nelíbí ( ubližování, atd. ) dokážete trpět s postavami a cítit obrovskou nenávist a bezmoc. Záporáka ( dáli se tak nazvat ) budete nenávidět, až do morku kosti a budete mu přát jen to nejhorší, za to všechno zlo co stihne za celý příběh napáchat. Herci jsou výborní. Jak dozorci tak hlavně vězni. Obdivuji je všechny! Tentokrát se vykašlu na nějakou hudbu a kecy s efekty, páč tohle je hlavně o příběhu. Snímek je tedy pocitově smutný, emocionální, plný bolesti a lítosti, zamyšlení a i veselosti. A hlavně neskutečně zajímavý. Hodnocení: 90 %

<< předchozí 1 2 3 4 5 6