Lukys

Lukys

Lukáš Novák

okres Pardubice
Redaktor na Fandimeserialum a muzikálový nadšenec

2 body

• 4.7.2018  22:46

Chtěl jsem nechat původní čtyři hvězdy, ale po uvědomění, že hodinu po shlédnutí ve mě film nezanechal žádný silnější pocit, obohacení ani zapamatovatelnou scénu, musím své hodnocení snížit na neurážející průměr. Dvojka je výrazně epičtější, nápaditější, někdy i zábavnější a obsahuje nosnější i propracovanější zápletku, než jednička, což ji dělá ve výsledku mnohem záživnější. Ale nedá vám nic, čím by vás obohatila. Jedná se o lehkou zábavnou komedii střiženou s akcí, která vám zachrání sobotní večer od nudy, ale NIC víc.

• 27.6.2018  23:37

Pomalý start střídající vypjaté finále. Co fungovalo minule, zabírá i tentokrát. Bezcitná surovost, autentičnost, syrovost, hutná akce, to vše zabírá na jedničku. Jediné co filmu podráží nohy je hůře uchopený košatější příběh, kterému schází ucelená semknutější zápletka, což minule nahrávalo i větší atmosféře. Ovšem to bez větších ztrát vynahrazuje dějová linka Benicia Del Tora, který je tu naprosto boží a jeho osud nabere nečekaný spád. Zkrátka a jasně....vydržte tu půl hodinku a už to bude jenom lepší.

• 14.6.2018  00:31
    Duel (TV film) (1971)

Skvěle vymyšlený námět, Speilbergova špičková režie, nápadité záběrování a příraz na napětí dělá z tohoto nenápadného díla jednu velkou adrenalinovou jízdu.

• 6.6.2018  22:43

Tehdy ještě neznámý a začínající Damien musel ukázat svůj neuvěřitelný potenciál a pro to posloužila tato nezávislárna dokonale. Ve směs suchý materiál okořenil příjemnou atmosférou, jazzovou hudbou svého kamaráda Hurwitze a svým citem pro záběrování. Na debut a skoro nulový rozpočet velmi slušné, jenom to chtělo větší rozpětí, které se mu dostalo později. A to díky tomuto.

• 24.5.2018  22:18

Yeaaah, back to the 70s! Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít u nových Star Wars kdy pocit, že koukám na něco ze staré dobré trilogie. Ale povedlo se. Je tu zábavná nabitá zápletka, spousta sympatických a silných postav po charakterové stránce, mezi kterými probíhají chytlavé dialogy, správně ulítlý a hravý soundtrack, oldschoolová atmosféra, pestré lokace, nějaké ty praktické efekty ala ručně vyrobené a hrané loutky a dokonce i ten Han Solo je kluk šikovná, jak před kamerou, tak za kamerou. K dokonalosti sice stále kus chybí, ale jsem přesvědčen, že Disney už lepší Star Wars nikdy nenatočí.

• 15.5.2018  21:54
    Deadpool 2 (2018)

Velmi rozporuplný výsledek, kde na jedné straně máte super hláškaře v červeném kostýmu, skvělou a brutální akci, hodně vtipných gegů a narážek a na straně druhé více nudných sekvencí, než jsem ochoten odpustit, na prd vedlejší postavy a dost špatné vedení příběhu. Nakonec se sice nasmějete více, než u jedničky, ale stejně je toto dokonalý příklad toho, že když děláte podruhé to samé, není to to samé. O TŘI MĚSÍCE POZDĚJI: Nakonec mé srdce obměkčil super duper cut, který mě přesvědčil o tom, že i když mě ten příběh nechytil ani napodruhé, tak je to přece jen tak velká sranda, že jsem Reynoldsovi odpustil.

• 2.5.2018  22:51

Dobrých hororů bylo vždy velmi málo. A protože 70tky už dávno minuly, je tento na pohled nenápadný snímek cenným přírůstkem do hororového žánru. A to zásluhou svých originálních prvku, které využívá naplno. Samotný koncept ticha je využíván chytře a s velkou intenzitou. Díky tomu dostanete odlišnější prožitek, než na který jste zvyklí. A v kině se vše násobí. Díky neustálému nucení nevydávat zvuky se příběh v mnoha scénách stává výrazně napínavějším, což pomáhá postupně vytvářet hutnější atmosféru. Lehce tento efektní koncept však ruší hudba, od které by se místy dalo upustit a také vytváření zbytečných hloupostí umožňující následný zvrat, ať už je sebelíp zpracovaný. Což jsou stále jen malé rýhy na jinak dokonalém povrchu, ale stejně k té dokonalosti stále chybí malí kousek.

• 26.4.2018  09:19

Nejepičtější a pravděpodobně největší film v historii. Co nám ukázky slibovaly, to jsme dostali a nečekaně se dočkáte i několika bonusů. A tím největším je nečekaně Thanos. Ironicky postava, která mě dříve vůbec nebavila, si mě v tomto filmu naprosto získala. Jak ztvárněním, tak motivací, má nejlepší dramatické scény, je doslova hlavní postavou a dokonce předčila každého superhrdinu, ať už má charisma sebevětší. A i když on samotný ostatní výrazně zastiňuje, i tak každá interakce mezi hrdiny je zábavná a neuvěřitelně živá. Zde se ukazuje, že i když má příběh průměrnou zápletku, kdy se chodí z místa na místo, respektivě z bitvy do bitvy, samotné dialogy to vynahrazují. Co naopak trochu zklamalo, jsou akční scény. Ty režiséři v ostatních filmech zvládali na jedničku, avšak zde se jedná spíše o lepší průměr. Většina z nich jsou méně nápadité a chudší i po choreografické stránce. Závěrem neříkám, že se jedná o dokonalou podívanou, ale o VELMI zábavnou epickou jízdu, která umí překvapit, má nečekané zvraty a svou práci dělá tak, jak má.

• 18.4.2018  21:40

Pokud bych měl ukázat na film, který vystihuje Tarantinův talent nejvíce, byl by to přesně tenhle. Pro někoho nudná, zbytečně dlouhá scénáristická hloupost, pro mě důkaz, že i v jádru obyčejné dialogy a jednoduchá zápletka jdou pojat nesmírně poutavým a zábavným způsobem.

• 18.4.2018  21:36

Scénáristický a vyprávěcí masterpiece, který se svou nevídanou kvalitou může rovnat i samotnému Forrestu Gumpovi. Krásnější, detailnější a hravější vyobrazení vztahu mezi mužem a ženou jsem nikdy neviděl a jedná se o jednu z nejoriginálněji pojatých romanťáren, které můžete shlédnout. Po prvním zkouknutí velmi dobrý film, po druhém naprosto skvělý film a napotřetí...? Naprostá pecka, kterou chystám zkouknout ještě tolikrát, kolikrát budu moct.

• 28.3.2018  23:30

Spielberg překonal má očekávání i svojí přítomnou tvorbu, která mi začala naznačovat, že už začíná pomalu stárnout. Ale ne! On na to pořád má. Není to tak velká pecka, jakou by si to určitě zasloužilo být, ale co mi dokáže vykouzlit na tváři široký úsměv, pro to mám slabost. Spielbergovi se tu daří nastínit hravou a příjemnou atmosféru, která začne do filmu ihned perfetkně sedět a zároveň se dost blíží i té v knize. To samé se dá říct o postavách. Zvlášť u nich mě bavil i vztah mezi hlavními hrdiny a musím zmínit i hlavního záporáka, který by sice mohl být více charismatičtější, ale chápete jeho záměr, dostane dostatek prostoru, je skvěle zahraný a dokonce se ke konci dočká dost nečekaného kratičkého momentu, který mě emocionálně zasáhl jak zpracováním, tak i díky hudbě. A i pro tu se tu najde pár skvělých momentů, ať už se jedná o orchestr Alana Silvestra nebo vypalovačku z 80-tek, která vás donutí tančit a naladí vás na tu správnou notu. Z hlediska vyprávění se jedná o nadprůměrný výkon jak z hlediska filmování, kdy příběh nedrhne, baví absolutně každá scéna a daří se držet nastavené tempo až do konce, tak inspirace knihou, kdy se povedlo se ctí zadaptovat skoro až nezadaptovatelný román. Je vidět, že by se hodila nějaká ta hodinka navíc a že tak příběh púsobí trochu z rychlíku, ale je vidět, že do toho Spielberg znovu dal srdíčko, což jsem u The Post nějak nezaznamenal. Děkuju.

• 19.3.2018  22:29
    Cesta (2009)

Přesahový snímek, který se mi vryl pod kůži. Jak svojí atmosférou, tak samotnými postavami a vyprávěním. Opravdu syrová, drsná a tíživá atmosféra, je tu cítit z každého záběru a tenhle přístup mě hrozně bavil. Zároveň je i tvořena někdy až krásnými záběrovými obrazy, které doplňuje sice pro někoho nevábný, leč velmi hodící se vizuál. Hlavní postavy jsou dokonalé. Ovšem toho si všimne jen opravdový filmový divák a ne požírač popcornu, protože celý jejich vnitřní charakter a vnitřní boj je tu budován nenápadnými střípky a náznaky (dejte si pozor na snové sekvence). A oba hlavní představitelé svoje role odehráli se ctí a velmi uvěřitelně. Celkový příběh a jeho průběh je sice jednoduchý, leč toto je dokonalý příklad toho, že v jednoduchosti je krása. Děje se tu to, co asi čekáte, ale vše má na vás emoční dopad a z hlediska vyprávění je to bez chyby.

• 18.3.2018  21:58

Už dlouho jsem neviděl takhle atmosférický akční film. A už jsem si to do puntíku. Hrozně jsem mi líbí, jak tu Villeneuve představuje tento syrový a špinavý svět v hrozně realistické podobě. Tedy aspoň mě to tak připadalo. Při akčních scénách si hraje s napětím, které navíc šponuje skvěle hodící se hudba. Zároveň se nebojí být i více nekompromisní a tenhle přístup mě bavil asi nejvíc, protože občas různé věci dokázaly překvapit a hlavně byly působivé. To samé bych mohl říci o postavách, kterým Villeneuve věnuje stejně dostatečnou péči. Všechny ať už zlé či dobré jsem si prostě užíval, měly charisma a byly vyžité na maximum. Závěrem neříkám, že je to hrozná pecka, ale spíše velmi dobře odvedená práce, kterou byte měli ocenit.

• 15.3.2018  21:45
    Tomb Raider (2018)

Velmi milé překvapení v podobě řádně zfilmovaného a nefalšovaného dobrodružství, které dělá všechno tak, jak má. A některé věci, dokonce neočekávaně ve skvělém provedení. Mluvím tu o postavách, kterých tu není moc, ale všechny jsem si oblíbil bez ohledu na to, zda jsou zlé či dobré. Hlavní záporák mě potěšil svoji zcela chápavou a logickou motivací, ke svým zlomyslným činům (což se v akčních filmech moc nestává), ale také velmi slušným hereckým výkonem, který mu dodává potřebné charisma. A hlavní hrdinka Lara je jednou z nejlepších akčních postav posledních let. Její výjimečnost tkví v její zdárné obyčejnosti, které z ní nedělá žádného superhrdinu, ale "obyčejnou" sympatickou přeživší s velkým odhodláním. Této postavě zkrátka musíte fandit už od začátku a pomáhá k tomu i výborný herecký výkon, který schází většině dnešních postav v tomto žánru. Vše ostatní od výpravy, vizuálu, hudby až po jednoduchý, leč nabitý scénář, dělají tvůrci velmi zdatně Zkrátka a jednoduše se jedná o poctivé řemeslo a to se cení. Máte na to jít? To sakra jo! Proč? Protože já chci dvojku! Hned! A jestli to ten pátý Indy pokazí, nevadí. Myslím (a doufám, že se nemýlím), že Lara tu s námi ještě nějaký čas bude :)

• 12.3.2018  21:28

Z velkého očekávání vzešlo ještě větší zklamání. Postupem času mě film každou minutou utvrzoval, že to není taková pecka a že promarňuje svůj nemalý potenciál. Základní story je jednoduchá a dostatečná, ale ohromně dlouhá a šla by zkrátit na krásné dvě hodiny a vůbec nic by se nestalo. Ovšem to není největší problém. Problém spočívá v tom, že se jedná o muzikál, který je ale ve svém žánru velmi slabým článkem. Hudba, která je tu přeci jenom příjemná na poslech a sedí k tanečním číslům, je k obrovské smůle totálně nenápaditá, slabá a zapomenutelná. Ani teď tři minuty po shlédnutí si sakra nemůžu na nic vzpomenout! A stejné je to i s tancem. Ten je tu sice hezký na pohled a je mi jedno, kolik hodin to muselo zabrat nazkoušet, ale až na otvírací scénu nepřináší nic, co by mě ohromilo. A teď mi dovolte ještě jedno poslední drápnutí. Postavy. Ach ty postavy! S machrujícími frajery, co si účty vyřizují tancem, chovají se slušně a kdo je naštve, toho bací novinami, ty mi byli prostě pro smích a s jejich existencí se budu ještě dlouho smiřovat. Nemluvě o jejich divadelních přednesech, které se do "realistického" filmu prostě vůbec nehodí a jejich přehrávání bylo dosti otravné. Mám něco pochválit? Hezký barevně sladěný vizuál. A to je asi všechno. Zlatý La la land!

• 10.3.2018  10:39
    The Artist (2011)

Velmi originální a příjemný návrat do starých let filmu, který je i před svojí stylizaci zábavnější i humornější v jednotlivých scénách, než většina dnešních komedií. Aneb někdy stačí dobří herci a oldschoolová hudba jako doprovod, aby vykouzlila úsměv na tváři. Jako trochu staromilského milovníka hudby, mě potěšil doprovázející jazz, zasazení filmu i celková atmosféra, kterou si užil do puntíku. Zároveň se také jedná o příjemnou změnu v pohledu na herecké výkony, poněvadž hercům zde stačí k vyjadřování pocitů pouze výraz ve tváři a se slovy pracují málokdy. A to je tu předváděno opravdu mistrně. Kéž by takových experimentálních filmů vznikalo víc.

• 28.2.2018  09:21
    Mys hrůzy (1991)

Skvělá režie mistra vyprávění, tentokrát s trochu chudšími postavami, leč kontrakcí mezi sebou samými výbornou a thrillerovým vyprávěním, který ze mě ale žádný silnější pocit zkrátka nevyždímal. Ne že by tu snaha o atmosférický film nebyla, ale mnoho jiných Scorseseho snímků mě do svého děje vtáhlo mnohem intenzivněji a i když se námětem jedná o velmi nepříjemný skoro až depresivní příběh, takový pocit jsem z něho neměl. Jednoduše jsem si říkal, že tady by se dalo přitlačit na pilu a tohle víc vygradovat, ale dobrá, dobrá...není to vyloženě chyba filmu, který se stále drží ve velkém nadstandartu, ale spíše má chyba, protože jsem necítil, co jsem cítit chtěl, ale film mi to nedopřál. To až málem napravilo finále, které bych v klidu zařadil mezi ty nejlepší a nejgrandióznější konce, které jsem doposud viděl a málem změnilo můj názor na celý film. A nemalou zásluhu na tom měl úžasný De Niro, který tu znovu dokázal, jak velkou kvalitu filmu přidělíte, když obsadíte tak skvělého herce jako je on.

• 18.2.2018  23:03

Spielberg je stále zdatný filmař, ale v tomhle filmu mu striktně chybí jiskra, kterou kdysi míval. Ano...kamerové záběry jsou znovu vynalézavé, herci velmi dobří (zvlášť Maryl Streep, kterou nemusím se mi tu zamlouvala) a je tu slušně napsaný scénář, který se ale nepodařilo uchytit za správný konec. Děj tu postrádá vyprávěčský um a je vyprávěn sterilním podáním, které nezachrání ani zajímavějších posledních dvacet minut. Během žádné scény necítíte větší emoce ani napětí a děj si ujíždí vpřed svým tempem bez větší promluvy k diváku. Ani Johna Williamse, který nedávno dokázal zaujmout u posledních Star Wars, tu moc není a jeho hudba tu není dost výrazná, aby dokázala vyrobit aspoň jeden skvělý moment.

• 18.2.2018  22:48

I přes můj nemalý nezájem o další šablonovitou barevnou marvelovku mě film neuvěřitelně překvapil ve směrech, ve kterých bych to nečekal. Nejvíc chci pochválit soundtrack, který hlavně bezvadně pasuje do akčních scén a celkově je velmi originální a hlavně zapamatovatelný. Výrazný africký styl zpracování je osvěžující, neokoukaný a akci hodně přidává na efektivitě. Postavy jsou tu opravdu nad očekávání dobré a každá hlavní postava si ukradne nějakou tu chvíli pro sebe. Neříkám, že jsou zázračně napsané a jejich charakter se nějak vyvíjí. Ale zdatně se s nimi pracuje v příběhu a hlavně skvělý a charismatický záporák tu dokázal zastínit i samotného hrdinu. Celkově i výprava stojí za to a samotné prostředí děje je velmi výrazné a stále je se na co dívat. I přes to, že většina toho jsou digitální jedničky a nuly tak to nijak neruší zážitek, snad jen krom pár momentů při závěrečné bitce. Akce tělo na tělo tu je slušná. Byla by lepší, být lepší kamery, ale jinak jsem neměl větší problém sledovat dění. Celkově se jedná o jednu z nejlepších marvelovek posledních let, která si určitě úspěch zaslouží.

• 6.2.2018  18:47

Po předchozích originálních filmech značný úpadek kvality. Tady to má pouze originální námět s potenciálem, který je nudně ne-li až odfláknutě zpracovaný. Jakákoliv práce s atmosférou je pryč a vše se děje tak nějak náhodou bez přidané hodnoty, která by jakkoliv zapůsobila. Zároveň se tak scénář zbytečně stává přihlouplým až absurdním. Často je spousta scén nevysvětlena a jednotlivé zvraty jen posouvají děj tam, kam scénáristé potřebují. Scénář tak stojí jen na tom, že se neustále něco děje, tak aby se divák zabavil a kopíruje už obranou šablonu survival thrilleru, kterou všichni známe. Nemluvě o dvou dějových linkách, z nichž jedna se ke konci ukáže lehce zbytečná. A i postavy překvapivě zklamaly. Na rozdíl od předešlých dílů se o většině postavách dozvíte minimum, nikdo se nijak nerozvíjí a vyloženě soucítíte pouze s dvěma postavami. Škoda...a velká!

• 4.2.2018  22:18

I když se i v tomto případě film přidává do škatulky mezi ostatní snímky, u kterých forma vítězí nad obsahem, postupem času dokáže přesvědčit, že krom malířů si mákli i ostatní tvůrci. Dokonalý a hlavně originální vizuální požitek to sice nepřekovalo, ale i tak se jedná o nadprůměrně napsaný životopis, kterému ke konci přijdete na chuť. Příběh si hraje na takovou menší detektivku, která i přes svoji nepříliš velkou atraktivitu a objemnost zápletky nevyzní nudně, zároveň díky krátké délce a udržování divákovi pozornosti v dění. Postavy ani hudba bohužel neohromí skoro vůbec. Hlavní postava je fajn sympatický chlapík, ale ostatní nijak nezaujmou ani nedostanou dostatek prostoru. A hudba? Ta se tu objeví tak na tři minuty a uslyšíte ji prakticky v každém druhém filmu. A co vizuál? Zkráceně...Jestli akademie nedá filmu cenu za nejlepší vizuál, tak (bez prominutí) to jsou slepý barbaři :)

• 14.1.2018  17:38
    Coco (2017)

Není to to nejzázračnější, co u Disneyho předvedli, ale výsledek je velmi uspokojující. Hlavní zápletka je možná ta nejoriginálnější ze všech animáků posledních let a scénář vás krásně provede jak příběhem, tak celým světem, který neskrývá svůj potenciál a sype nápady jeden za druhým. Zároveň se bohužel už nevyhýbá některým klišé jako záporák převlečený za hrdinu nebo kratičké odloučení hlavních postav, aby se ve finále znovu daly dohromady. V hudbě se jedná o Giacchinův nadstandart a hudba se příjemně poslouchá, zvlášť písničky, ale nic v hlavě mi neutkvělo a nic není tak výrazné, abych si u toho klepal do rytmu. Vizuál je tu hezký, sice nějaké originální prvky v sobě nemá, ale na film se dívá opravdu pěkně. Naopak co se tvůrcům hodně povedlo je drnkání na emoční notu, kdy si film dovoluje ukázat nečekanou a docela bodlou smrt přímo na plátně a ve finále jednu dojemnou scénu, u které jsem si musel hlídat oční kanálky. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 4/5 HUDBA 4/5 VIZUÁL 5/5 = JE TO SKVĚLÉ, ALE...ALE...

• 13.1.2018  22:45
    Tvář vody (2017)

Poctivá old schoolová oscarovka, která dává rychle zapomenout šračkoidní Pacific Rim i na průměrný Purpurový vrch a ukazuje to, co del Toro umí nejlépe. Už od začátku se tu krásně vykresluje atmosféra starých dobrých 50. let a k tomu pomáhají i dobře napsané postavy, které se tu sice představují se silnými charaktery, ale zároveň lehce jedno plošně a až později se u některých ukáže i druhá stránka charakteru. Zápletka je možná průměrná a předvídatelná už z traileru, ale scénář nikoliv. Ten celou dobu pomalu posouvá příběh svým tempem a perfektně vypráví příběhy každé postavy. Co se týče emocí, tady to trochu skřípe. Některé momenty se berou moc z rychlíku a zasloužili ´by si mnohem větší péči a delší stopáž, aby dokázali zapůsobit. A finále si o to přímo říká a je docela škoda, že v momentě, kdy se tam z čista jasna stane dost šokující věc, má tvář zůstala dále nezaujatá. Škoda. V zásadě se jedná k velkému překvapení o velmi dobrou romanci, která se nesnaží o nějaké zásadní umění nebo uznání, ale to co dělá, dělá dobře a z filmu rozhodně nejsem zklamaný. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 5/5 HUDBA 4/5 VIZUÁL 4/5 = PŘÍJEMNÝ OLD SCHOOLOVÝ NÁVRAT OD OBŘÍCH ROBOTŮ

• 3.1.2018  22:42
    Pokoj (2003)

Jo, občas je to celkem sranda a párkrát jsem se nahlas zasmál, ale dávat filmu body navíc za to, že mě pobavily jeho špatné stránky a smysl pro nevkus, mi zkrátka nedává smysl. A i přes veškeré "veselé" bizarnosti, které film obsahuje, budu na něho vzpomínat spíše ve zlém, protože se mi po jeho shlédnutí opravdu dělá špatně a už to nikdy, nikdy nechci vidět.

• 3.1.2018  20:25

Klasický Scorsese v nejlepší formě, jak ho můžete vidět. Film který stojí na skvělých hercích, nabitém a potenciálním scénářem a Scorseseho umění perfektně a zároveň zábavnou formou vyprávět celý příběh. I když De Nirovu postavu třeba nenávidíte, musíte před jeho představitelem zkrátka smeknout a Joe Pesci je výborný bavič jako vždy. I když film po hudební nebo vizuální stránce nenadchne, protože je celý film černobílí a pár kamerových vychytávek ho prostě nenadchne, i tak se jedná o precizně převyprávěný příběh plný skvělých herců a zábavných dialogů.

• 2.1.2018  22:50

Zábavná cesta dvou snílků ke slávě dlážděná bizarnostmi a Francovým hereckým (ne)talentem. Franco si dal záležet, jak na svém hereckém podání, tak i režisérské vizi, díky které je film právě takový, jak zřejmě chtěl. A výsledek je velmi uspokojivý. Příběh místo zábavným sekvencí občas dokáže nabídnout i pár námětů a myšlenek pro zamyšlení (těžká situace začínajících herců a jak jsou šťastní i za skoro bezvýznamný šťek v show). A samozřejmě i hlavní linii vzniku kultovního filmu, která funguje především díky vynalézavému scénáři a poutavému dění všude okolo. Závěrem se jedná o fajn zábavnou oddychovku, která díky dobrému scénáři a krátké stopáži šlape až do konce.

• 28.12.2017  20:36

FIlm na který stojí zajít! Film za který se vyplatí zaplatit! Film který připomíná, proč bylo kino a velké plátno vytvořeno. Aby tu lidé prožívali opravdové emoce, radost, vzrušující nadšení a měli ho ještě den, ne-li více, poté. Je mi jedno, že zápletka není nijak objemná, scénář není propracovanější až na ocenění za oskara...proč? Protože to tenhle film nepotřebuje. Pokud nechcete piplat a rozdělovat film na dobré a špatné stránky a něco zažít a nic víc neřešit, neváhejte. Prostě neváhejte. Vysněný projekt Hugh Jackmana je podle všeho přesně takový, jak si ho dlouhých osm let představoval. A samotný Jackman si to zřejmě hrozně moc užívá a hraje, zpívá a tančí tu naplno. Zároveň bezproblémově zvládá i dojemné hlubší scény. Všechny písně i taneční čísla jsou jedinečná a každá se něčím liší a je originální. A i tak se stále jedná o jeden samý styl míchání klasického muzikálu s lehkým popem. Což je něco, co tu ještě nebylo. A...proč se s tím vlastně ještě vypisuju :D...Prostě na to běžte, ideálně pokud můžete hned, hned teď! Na co čekáš? = FILM PO KTERÉM SE JEŠTĚ HODINU CULIL RADOSTÍ O 4 MĚSÍCE POZDĚJI... ...jsem si nakonec uvědomil, že i když se jedná o skvělý zážitek fungující hlavně na první dobrou, vidím tu spíše jen lehce nadprůměrný pokus o pompézní muzikál, který stojí na skvělých písničkách a charismatu jedné jediné postavy. A to přece nestačí. To bych zpochybňoval samotnou existenci filmu, která nabízí mnohem více stránek pro obohacení. Nachází se tu totiž spousta momentů, které bych si dokázal představit lépe zrežírované, natočené i vizuálně podané. Konkrétně vizuál tu dost často působí digitálněji, než by měl a je pravda, že se mi spíše líbí druh jemného decentnějšího muzikálu, jako La la land, který je po všech stránkách 3x vymazlenější.

• 11.12.2017  18:46

Konečně za dlooouhou dobu díl, který si sice nezaslouží plné hodnocení, ale moji úctu ano. Jsou tu cítit opravdové emoce, které jsem v předešlých dílech hodně postrádal a příběh je rozdělený do několika linek, která je každá o sobě příběhově zajímavá a neslouží jenom k umělému natahování. Plus se konečně ozvala nějaká ta zajímavá a vynalézavá hudba a finále, které bylo lepší, než jsem čekal, mě to totálně semlelo.

• 24.11.2017  22:37

Vždyť je to fajn. Dokonce hodně fajn. První co musím pochválit je vizuál. Pestrý, propracovaný a všudypřítomný nádherný vizuál, díky kterému se dokážete skvěle bavit a stále je na co koukat. Až to připomíná vesmírného Avatara. Zápletka není nějak objemná, všechno je to v podstatě jedna velká honička s několika zastávkami, ale protože celý děj doprovází nadhled režiséra, nevadí to. Na obě hlavní postavy se dívá dobře, každý podává dobrý výkon a dokáží vás vtáhnout do dění. Což je na hlavní ženskou postavu, kterou hraje poloviční modelka úspěch. Hudba má své rezervy, ale i tak se sem hodí bezvadně a dokáže být dost výrazná. Stejně tak akční scény tu nejsou bez chyb a hlavně jich tu tolik ani není, ale v ničem neurazí. Sečteno podtrženo...asi nejvíce nedoceněný blockbuster léta. Za mě spokojenost.SCÉNÁŘ 3/5 POSTAVY 4/5 HUDBA 4/5 VIZUÁL 5/5 AKCE 4/5 = CHTĚL JSEM ZÁKUSEK A DOSTAL CELÝ DORT

• 23.11.2017  22:26
    Blok 99 (2017)

Skromnější, přiměřenější a zároveň ironicky dražší verze perfektního Raidu, která je ale horší ve všech směrech. Zatím co v Raidu jste měli komu fandit, taky je každej doslova grázl a nudné herecké obsazení k tomu moc nepomáhá. Vizuálně a kamerově průměrové, což je na akční scény docela škoda, protože ty jsou na filmu jediné, co bych vyloženě mohl pochválit. Jsou napínavé a dost brutální, někdy až za hranu, co byste dokázali vymyslet. Ale nedokonalý střih, nebojím se říci i nedbalý, jim dodává dojem neprofesionálního zpracování a spíše se díváte na herce, kteří jen hrají a čekají, až jim druhý dá ránu, než aby jste měli pocit, že se díváte na živou kinetickou bitku jeden na jednoho. A dál už je to jenom horší. Hudebně totálně prázdné a nezajímavé a co se týče televizního vizuálu jakbysmet Při dobrém režisérském uchopení by z toho mohlo být zábavné akční béčko pro fajnšmekry. Ale takovýchto kvalit se tomu nedostává. SCÉNÁŘ 2/5 POSTAVY 2/5 HUDBA 1/5 VIZUÁL 2/5 AKCE 3/5 = NAPROSTÁ ZTRÁTA ČASU A POTENCIÁLU, NEBRAT...