Teardown

Teardown

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 23.11.2017  19:14

Tyhle dementní agitační vložky by chtělo natočit v opačném gardu. To by pak ale ta úchylná levičácká verbež zapálila celej Hollywood:)

• 13.1.2012  06:14

Možná zbytečnost na druhou. Vlastně mimo té gymnastické vložky(ta se vskutku povedla), tu nebylo absolutně nic, s čím by se má hororová duše ztotožnovala. Scénáristická vyprahlost je více než zřejmá, inovace nulová a tudíž musela přijít na řadu plejáda brutálních mordů, aby bylo z čeho si stříknout do pižamka. Pro mě další z řady komerčních nastavovaných paskvilů.

• 24.10.2011  12:19

Debilní až to bolí. Návrat krále nepřicházel v úvahu, jelikož reference na tvůrce mluvily za vše, ale na druhou stranu, kdo mohl tušit, že jde klesnout až takhle hluboko? Už mi leze krkem ta vymatlanost kam se jen podíváš. To je opravdu tak těžké sesmolit scénář, kde se alespoň jeden jedinej člověk bude chovat trošku reálně a nebude mít v palici nasráno? Kdyby byl záměr komedie, neřeknu půl slova, ale tohle mě možná i urazilo. Tupost nejvyššího kalibru a spolu s posledním Hellraiserem aspirant na megasračku roku. Ať žijou galony digi krve a retardovaný týnejdři.

• 13.9.2011  10:34

A ten horor byl prosím kde?

• 6.9.2011  14:52
    Thor (2011)

Pokud by se film jmenoval Tur, tak to potom jo ... Tohle snad nemysleli vážně?

• 6.8.2011  19:58

Ucházející slasher z nemocničního prostředí, kde po chodbách obchází přízrak vraždící bestie, skrývající identitu pod chirurgickou roužkou. Příběh jednoduchý jako facka, ale tvůrci si s libostí ujížděli na prostředí špitálu, který je pro horor pořád neschnoucí studnou. Samozřejmě člověk musí být připraven na logické kopance, které jsou v tomto případě velké jak díry v ementálu. To ovšem fans vyvraždovaček let osmdesátých nemůže nijak rozházet nebo vykolejit, protože zábava je prioritou číslo jedna. Retro klasika se vším všudy, co by neměla nijak urazit.

• 5.8.2011  12:42

Mladá žena Georgia je partou výrostků brutálně znásilněna a po útoku končí v komatu. V rámci zachování počestnosti a dobrého jména malého města, je vina svalena na místního zaostalce, který je následně uvalen do vazby. Nespravedlnost a křivdu neunese a život ukončí sebevraždou. Tyto okolnosti mají však neuvěřitelný spád a jakousi neznámou silou, ruku v ruce s touhou po pomstě Georgia dokáže telepaticky mrtvého přítele oživit a odplata má tudíž zelenou... Ritorno dalla morte spadá bohužel do kategorie těch špatných fimů. Od takové kapacity jsem popravdě čekal plejádu špičkové italské zábavy jakou je možno nalézt například ve šlágrech Rosso sangue, Antropophagus či Buio Omega. Celé mi to tu smrdělo schématičností o pomstě na nedotknutelné společnosti, která se ve skutečnosti nese v duchu nacistické subkultury a komplexně je pojata nehorázně komicky až infantilně, což hrubě podkopává celkový dojem. Celou tu preciznost a náboj předešlých hitů tu jen ztěží hledat. Jakýkoliv přesah či náznak na hranici světlých chvilek totiž pohotově zazdí vykalkulovaný konstrukt o zlu a dobru, které je tupě podsouváno konzumentům, jako by ani neměli svůj vlastní mozek. Palec dolů a hurá si zpravit chuť nějakou lepší a chutnější jednohubkou.

• 5.8.2011  10:17
    Ghostkeeper (1981)

Skupince přátel se při expedici po zasněžených horách porouchá skůtr a jsou nuceni vyhledat pomoc. Náhoda jim přeje a objeví zapadlý a na první pohled opuštěný hotel. Záchraný bod se však brzy mění ve smrtelně nebezpečné místo, jelikož je tu něco, co jim začne usilovat o život. Úvodní minuty mě ujištovaly, že mě čeká naprostá oldschoolová hororová pecka s nepřekonatelnou atmosférou izolovaného hotelového komplexu kdesi v kanadských horách, ale bohužel, opak byl pravdou. Co měli tvůrci jako na dlani, nepochopitelně promrhali dlouhými temnými záběry, kde by ztěží pomohl i orlí zrak a člověk místy tápal, co že to vlastně sleduje. Tohle zcela otupilo ono prvotní nadšení a dále jsem byl svědkem už jen zcela obyčejného a laciného béčka bez síly, stylu a atrakce. Velké zklamání.

• 4.8.2011  20:04

Plagiátorství šlo tentokráte stranou, což ale považuji za jediné pozitivum tohoto mutačně infekčního bijáku. Nemůžu si pomoct, ale od začátku do konce se to tváří jako fresh, cool a co já vím co ještě a přitom je to zábavný asi jako pondělní cesta do práce. Nejsem zaujatý, to v žádném případě, ale tady je to prostě na morek prolezlé sterilitou a nezáživností.

• 4.8.2011  07:47

Vrah handycapovaných žen stále utíka spravedlnosti a jeho konto už zdobí číslo pět. Další potencionální obětí může být i Helen. Němá žena, žijící ve velkém domě, ještě s několika obyvateli a která ještě netuší, jeké nebezpečí na ni vlastně čeká. Fádní thriller, snažíc se využít temných zákoutí velkého domu za bouřlivé noci, což po celou dobu trvání ne a ne prosadit. Hororových pasáží zde divák najde opravdu minimum a napětí jakbysmet. On totiž sebemenší náznak hnedle vyšumí do neznáma a víčka neúprosně klesají a klesají...

• 4.8.2011  07:42
    Komabrutální duel (1999)

Barmherziger Gott!

• 28.7.2011  08:15
    Winterbeast (1991)

Winterbeast je ultra amatérská záležitost vyprávějící o jedné dávné indiánské legendě, která zabije každého kdo naruší její teritorium a dost možná zamorduje i mnoho hororových fanoušků, kteří zatouží alespoň po trošce odlehčené zábavy, protože tady ji zcela jistě nenajdou. Tvůrci sice využili každého nikláku, aby mohl film spatřit světlo světa, nicméně na výsledku se to nijak viditelně nepodepsalo. Nemá tedy ani moc cenu rozebírat kvalitu, herecký um, trikovou stránku nebo cokoliv jiného, protože s devadesátými léty(možná ani s padesátými) to skutečně nekoresponduje ani vteřinou. Nezáživné, chaotické a tak trošku i hloupoučké. Jako divadelní představení zkrácené do čtyřiceti minut, tam už bych možná o lepším hodnocení začal i přemýšlet.

• 12.7.2011  13:15
    Bloodlust Zombies (2011)

Alexis už zřejmě unavuje, že její tělestné otvory mají podobnou návštěvnost jako řecké demonstrace proti státnímu rozpočtu a tak se nám holka pokouší dokázat, že v ní dříme alespoň kousek toho hereckého nadání. Upřímně? Ani hovno. Já doufal v zábavně ujetý hybrid jakým byl kupříkladu Zombie Strippers, kde si střihla hlavní roli kolegyně z branže Jenna Jameson, ale bohužel. Tohle je skutečně jen tupá debilita, kde filmového není lautr nic. Má rada zní, zakomponujte tam to porno a pak to bude zcela jistě šlágr:)

• 24.6.2011  08:18
    The Shrine (2010)

Osvěžující kousek, který je ale svým způsobem odfláknutý až hamba. Premisa o zlu ukrývající se v lesích polské vesničky, nadmíru potěšila a nutno říci, že nezklamala. Bohužel achilovkou bylo místy laxní zpracování a hlavně absence té správné, hutné hororové atmosféry, čímž autoři snímek degradovali o několik stupínků.

• 6.4.2011  17:58
    La Meute (2010)

Inkonzistentní maglajs, který se ve snaze o jakousi inovaci či zpestření, zformoval do sakra podivné formy, navíc absolutně nestravitelné. Pro příště bych radil zůstat při zemi a neflákat do kupy každou kravinu, byť se to v daný okamžik může jevit i jako dobrý nápad.

• 17.3.2011  13:54

Nezlobte se na mě, ale tohle je nuda k posrání. Bez těch severských přírodních krás a faktu, že se jedná o pokračování dvou úspěšných filmů, tu nevidím absolutně žádný důvod k aplausu či ovacím. Atmosféra, napětí a jistkra předešlých kousků naprosto zmizela. Jak se říká, v nejlepším je třeba přestat. No a zde to platí dvojnásob.

• 15.3.2011  11:10
    Uninvited (1993)

Na můj vkus až přehnané koketování s existencí dobra a zla, korelováno s neodmyslitelně zlatým chtíčem a mamonem, jehož následky v uzavřeném kruhu několika odlišných charakterů snad netřeba uvádět. Hororové atributy stlačeny na minimum, navíc fungující jen jako dramatický doplněk. Tady snad ani žádný horor v pravém slova smyslu nebyl v plánu. No a pokud přeci, tak je to přešlap jako prase.

• 24.1.2011  15:49
    Ghost Town (1988)

Ghost town je zábavou prošpikovaný snímek, který si nedělá žádné starosti ani z profláknutých klišé, ba naopak je strhává ve svůj prospěch a perfektně baví. Panic v branži Richard Governor na to šel pěkně od lesa, nedělal si žádný vrásky a asi mu i docvaklo, že to zas až taková věda nebude. Chutná žánrová omáčka spolu s výtečnou atmosférou vyprahlého městečka duchů, hordou špinavých psanců, čeného humoru a vůní střelného prachu chutnala vážně skvěle. Tohle já můžu, takže palec nahoru.

• 11.1.2011  07:54
    Aberration (1997)

Tak nevím zda se mám smát nebo brečet, protože Aberration zpočátku splňoval všechny atributy dobrého a co víc, velmi lákavě atmosférického kousku, aby se poté proměnil v nesmyslný céčkový brak se zmutovaným živočišným druhem, kterého ponechám v tajnosti, abych náhodou neošidil případného zájemce o nějaký ten filmový zážitek. Právem zapomenutý štěk, kterému nepomohla ani (tenkrát) roztomilá Pamela Gidley.

• 8.1.2011  11:06
    Doom Asylum (1987)

Doom Asylum je sice perfektně odvedená práce co se masek a gore efektů týče, lokace zchátralé nemocnice nemohla být snad ani lepší, ale ta banda retardovaných neherců pod taktovkou zcela impotentního vedení bohužel dokurvila co se jen dalo a za to by zasloužili facek jak kvítí. Výsledkem je pak nechtěná parodie u které děláte všechno možné, jen se nebavíte a bohužel ani nesmějete.

• 6.1.2011  16:20
    Like Minds (2006)

Velmi slušná podívaná, která mohla být konec konců i stoprocentní, nebýt několika zaškobrtnutí a především závěrečné pointy, jež jsem tak nějak vytušil už v půli snímku. Jinak nemohu filmu upřít několik opravdu vydařených scén, velmi dobrou atmosféru s nádechem tajemna a celkem sympatické obsazení. S klidným svědomím mohu doporučit.

• 6.1.2011  16:18

Krabat opravdu dopadl nad má očekávání a sousedy tak mohu konečně pochválit, že natočili skutečně dobrý film. Není zde sice ta ponurá a skličující atmosféra Zemanova animovaného klenotu, ale to už dnes zřejmě stejně nikdo nesvede. Kdo si chce odpočinout od laviny únavných vyvraždovaček a hordou fádních hororů, Krabat by měl být zcela jistě to správnou volbou. A když o tom teď tak přemýšlím, dávám 80%, protože si tuhle krásnou pohádku po čase znovu rád připomenu.

• 6.1.2011  07:26
    Rare Exports (2010)

Originální severská jízda, která měla bohužel zbytečně dlouho zatáhnutou ruční brzdu, neuvěřitelně nesympatického haranta v hlavní roli a především Santa a jeho loupeživá skvadra důchodců měla dostat mnohem větší prostor k řádění.

• 5.1.2011  15:40
    Vedma (2006)

Vedma je vlastně tradukce staré hororové pohádky Vij do současnosti, kde se rusové zřejmě snažili přiblížit novému hororovému trendu a hlavně příspůsobit se mladšímu divákovi, což je na jednu stranu zcela pochopitelné. Co mě ale hlava nebere je ta nechutná implantace celého příběhu do americké formy, která leze krkem víc než kdy jindy. Vedma by se tak mohla stát učebnicovým příkladem, jak by to soudruzi dělat opravdu neměli. A že tu měli našlápnuto kurva hezky.

• 3.1.2011  19:28
    Barbar (2009)

Wotan is my god!

• 3.1.2011  12:05

Film první půlkou spadá spíše pod křídla dramatu jemně říznutého sci-fi, které však ničím výrazně neoslní ani nevybočí z normálu, což nadruhou stranu nijak zvláště nezabolí. Hororové atributy najdeme až v té druhé půlce, kdy nastává další fáze onemocnění a zábava tak může začít. V kostce jde o svižnou věcičku se sypatickým obsazením, kde vás nevykolejí ani markantní debilismus elitní armády, kterou vyškolí místní grupa vidloňů, občasná chybička s gumovou sekerou a podobné "drobnosti".

• 29.12.2010  10:16
    Demon Murder Case, The (TV film) (1983)

Demon Murder Case je sice takový obyčejný TV film na téma exorcismus, který zřejmě zavál prach zapomění jen malý okamžik po jeho realizaci, ale ve srovnání s několika "skvosty" dnešní kinematografie podobného ražení, rozhodně stojí za povšimnutí. Dějem se dostáváme do rodiny, kde nejmladšího člena posedne neznámá moc, která ho chce donutit k těm nejtěžším hříchům. Typické schéma pro tento subžánr a trocha toho čerpání z vod slavnýcch víceméně nezamrzí, protože tahle vyšlapaná cestička tu bez větších problémů funguje. Postrádá to ale dravější tempo, které mělo kopnout na střídačku zbytečně ukecané pasáže. Herci vesměs snesitelní, což u malých smradů v předních rolí nebývá zase až tak častý jev a někoho samozřejmě potěší vidět Kevina Bacona jako mladýho smrkáče.

• 26.12.2010  10:48

Tohle mohlo být docela slušný porno.

• 24.12.2010  09:31

Další pseudodokumet, tentokráte na téma exorcismus, kde bohužel od začátku do konce sršely neskutečné sračky z huby toho kabaretního šaška, pardon kněze, který by zasloužil zarvat krucifix tak hluboko do prdele, že by cíp z hrdla spatřil světlo světa. Současný fenomém v té nehorší podobě, který si svou infantilností a nechtěnou komičností, zaslouží maximálně rychlou jízdu směr toaleta-kanál. A ještě si s chutí odplivnu.

• 18.11.2010  17:57
    Frayed (2007)

Prostoduchá recyklace úspešných slasherů v kombinaci s neuvěřitelně průhlednou strukturou, to prostě nemohlo dopadnout dobře. Navíc kdo na to má čumět skoro dvě hodiny? Kompenzací mi nebyl ani slušný rozjezd s překvapivě reálnou scénou rozmašírování maminčiny fasády a závěrečná fáze. On všechen ten humbuk, rádoby mazání medu kolem huby a kamuflování vrahovi identity prokoukne průměrně inteligentní opice během několika minut a to bez problémů i s promilí v kedlubně. Další z filmů, co se nechal strhnout proudem moderních hororů a kýčovitých flusanců, což u mě jen sporadicky končí potleskem.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13