Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Úžasný Mauric (2022)

Moc pěkné kulisy středověkého města. Vím, že díla Zeměplochy se na filmové plátno těžko přenáší (ale třeba divadlo funguje skvěle) a po několika nezdařených pokusech se snažili zabrousit do trošku jiných vod a asi se to celkem povedlo. Příjemný animák, který však se Zeměplochou moc nesouvisí, resp. srdcařům tady toho moc nenabídne. Osobně jsem předlohu nečetl, ale čekal bych, že se nám tady nějaký ten cross-over do čarodějek, mágů nebo nějaké další série trošku promítne. Kromě dvou vteřin Dvoukvítka a jednoho záběru na Neviditelnou univerzitu však nic. Ke konci jsem měl pocit, že koukám na cenzurovanou verzi Plague Tale: Innocence, protože tam byl záporák dost podobný, akorát to bylo pochmurnější :-)

plakát

Padesát odstínů šedi (2015)

No bál jsem se toho, že to bud už za hranici mých sexuálních potřeb, ale teda byl to celkem slabý odvar. Nejdrsnější scéna v závěru, kdy dostane na prdel opaskem....šestkrát....tak asi si umím představit větší hardcore a nechápu co se kolem toho dělá takové haló. Možná, že v knížce jí aspoň pověsí na háky nebo tak něco :-D, ale tohle bylo teda normálně přijatelné. Každopádně krom erotického náboje to celkem nic jiného nenabízí a příběh je plitký jak talíř a žádný pořádký závěr to nenabídne. Oukej, tak je to teda trilogie, ale nevím jestli chci věnovat další 4 hodiny tomuhle dílu.

plakát

Temný rytíř povstal (2012)

U Batmana mi vždycky chyběl nějaký ten ultimate-power záporák. Vždycky to byl nějaký páprda, který však byl porazitelný pěstmi. Tedy v sekci komiksáků je to takový ten přízemní typ. V závěrečném dílu Nolanovy trilogie tomu není jinak, ale Bane v podání Toma Hardyho je přece jen trošku tvrdší kalibr. Jelikož jsem to sjel po letech a mezitím jsem viděl Peaky Blinders, slyšel jsem v tom jeho synth hlase právě Alfieho Solomona. Každopádně jeho pasivně agresivní gesta Vás tady dostanou do kolen a měl jsem pocit, že Batman je konečně na kolenou. Závěrečný twist a post credit scene to nakonec trochu vyžehlí, každopádně bylo to celé moc pěkně uzavřeno a za mě je to nejlepší batmanovské zpracování, které jsem kdy viděl.

Temný rytíř (2008)

V rámci refresh shlédnutí celé Nolanovy série musím konstatovat, že po letech už to tak fresh a topově nepůsobí. Joker je pořád nejsilnějším tahákem snímku, ale při porovnání s dramatickým Jokerem spadl na druhé místo v mém Joker seznamu. Akce je tady dosyta, ale strašně mě rušilo to přepínání mezi formáty, kdy některé scény jsou iMAX kamerou, jindy jsou zase na okrajích černé pruhy. Tak buď to švihnu celé v tom a nebo v tom formátu. Takhle mě to dost vyrušovalo z děje. Každopádně ponechávám ultimátní hodnocení, ale z dobrodružného pohledu se mi teda o fous víc líbilo Batman Begins.

Batman začíná (2005)

Takhle batmanovská trilogie je moje nejoblíbenější. Nolan to dotáhl k dokonalosti a i když se jedná o takové intro do příběhu a ten největší boom se odehrává v druhém a třetím díle, tak tohle byl ten nezbytný vstup do universa, abychom pochopili proč netopýři, co pro Bruce znamená rodina a její hodnoty. Takže za mě super a ponechávám 4 hvězdy. Hezký easter egg je Joffrey na balkóně jako malej nevinnej kluk :-) Idiom Finders Keepers jsem hned další den využil v praxi :-)

Kancl (2005) (seriál)

Tak spíše z legrace jsem si pustil na Netflixu pilot toho seriálu co má v GIF klávesnici nejvíc memů, když napíšete office nebo prank. Hned po prvním díle jsem tomu propadl a během roku jsem sjel celých devět sérií. Nestihl jsem ani okomentovat série zvlášť, protože to byla jednolitá jízda, která ve mě navždy zanechá pocit, že bych mohl mít přece jen horší práci a občas si zahrát Solitaire není na škodu :-) Někde v půlce jsem byl celkem nasycen Michaelem Scottem a byl jsem celkem rád, že ze seriálu odešel a focus se otočil na další protagonisty. Asi jako všichni bych rád zjistil více o Creedovi, ale nejzajímavější dvojka byla samozřejmě romantická zápletka Pam a Jima. S jejich dramatem to bylo i zakončeno a poslední díl byla jedna z nejsladších teček seriálové tvorby jako jsem kdy viděl. Všechno dobře dopadlo a Assistent to the regional manager dostál svého postu :-)

Jan Žižka (2022)

Na konci mě napadlo srovnání s Poslední lovec čarodějnic. Bylo to tak na podobné kvalitativní úrovni a když jsme koukali na imdb má to stejné hodnocení (5,9 vs 5,8). Na začátku na nás vychrlili asi dvacet jmen, nedokázali jsme se zorientovat a pak začala jedna bitva za druhou. Tak nějak jsem čekal, že se podíváme právě na ty nejslavnější Žižkovy léta, ale podívali jsme se na zrození českého hrdiny. Ne že by to bylo nějak nudné, ale tak nějak to bylo béčkové. Chápu, že ta kačena byla důležitá a že se kvůli ní povraždili všichni svatí, ale docela brzo to začalo nudit. Byl jsem celkem rád, že jsme na to nešli do kina, ale dali si to jen u pifka v televizi. Určitě je to největší či nejhonosnější český film, respektive nejdražší, ale určitě nepatří do nějaké kvalitativní topky. Jak jsem říkal, pro zahraničního diváka se zařadí vedle Posledního lovce čarodějnic do nějakých podivných béčkových pseudovikingskostředoevropsko zajímavých filmů, které rychle zapomenete.

Mstitel (2009)

No koukat se na to v roce 2022, kdy SS žije v Rusku a jezdí na Dombas hodnotit situaci je v kontextu tohoto filmu a snaha ukázat Rusy jako kámoše amíků je opravdu k pláči. Že to byl totální shit bez příběhu je tak nějak pochopitelné, ale že budou všechny akční scény nepřehledné a těžko uvěřitelné, že je exekuoval sám Seagal, to už mi přivodilo mrzeníčko. Byla to asi poslední tečka za Seagalaovou kariérou a má fakt smysl se koukat jen na pecky z devadesátek. Cokoliv dalšího nemá smysl.

Navždy spolu (2012)

To mi teaser na nejmenované komerční televizi řekl, že budou spolu objevovat znovu svojí lásku a navštěvovat místa, kde se poznali, poprvé spolu ehmm, atd. No a byl jsem trošku nasraný, že to byl nepravdivý teaser, protože většinu filmu je ta buchta na rozpacích, zda s Leem zůstane nebo se vrátí do svého původního života před deseti lety. Byl jsem jako tak poškádlen, jak to mám u romantických filmů rád, takže mi to sedlo a ten film jsem zkouknul s úsměvem a radostí. Ten víkend to byl druhý film s amnézií, první drama s Nicole Kidman a druhý romantika s Channingem Tatumem. Ten kluk je sympatický a škoda, že hraje povětšinou druhé housle, dobře se na něj kouká.

Ovládací panel
3 body