Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Na vlásku (2010)

Tak bylo to hodně holčičí. Dost se tam zpívalo, ale bylo to dost vtipný a žena poznamenala, že to má neskutečný dabing. Ty hlášky hlavně Flinna nebo Evžena byly k popukání. Originální příběh, ksichtující se kůň a je zaděláno na super animák. Navíc jsme to sjeli v posteli a žrali u toho sushi. Bude to životní zážitek :-)

Temné osnovy (2018)

Docela dobrý! Moc se mi líbila tíživá hudba, která dokreslovala strašidelnou atmosféru a zajímavá práce s kamerou, která vykouzlila netradiční lekačky. Těch tam bylo pomálu, takže spíš než horror to byl thriller se zajímavým námětem. Příběh o možnosti převtělování výjimečných osobností, aby mohly dokončit své umělecké díla je zajímavý a možná by zasloužil i svůj seriál, kde bychom viděli co by třeba složil Kurt Cobain kdyby žil. Ale to by už nebyl horror, ale spíš drama. Myšlenka dobrá, zpracování takové průměrné. Každopádně jsem se "bavil" takže za mě si to 4 hvězdy zaslouží.

plakát

The Matrix Resurrections (2021)

Bída, bída, bída. Fakt jsem se těšil. Těšil jsem se teda až posledních pár dnů, kdy jsem se rozhodl, že Matrix je přece taková kultovka, že na to musím jít do kina i když budu ověšený taškami s vánočními nákupy. Poctivě jsem se připravil a dlouhé hodiny četl thematrix101.com, sjížděl recapy a vysvětlivky na Youtube, abych nasál celou tu filozifii a smysl Matrixu. Protože pro mě není Matrix o akčních scénách (oukej kecám), ale hlavně o jednom z nejpropracovanějších příběhů a scénářů, které kdy vznikly. Každá postava má svůj smysl, Matrix má svůj smysl a pro mě celá trilogie pospolitým dílem a nejsem tím vyznavačem, který uznává jen jedničku, protože byla děsně cool. Od čtvrtého dílu jsem čekla leccos, ale určitě jsem nečekla, že se v kině budou lidi smát a tlouct do čela. Byli tam určitě lidi, kteří na to šli jako blockbuster a chtěli se pobavit akcí, ale ti kteří přišli za příběhem a "mytologií" byli bez milosti popraveni. Vtip, vysmívání se sám sobě, nehorázné vykrádání...nic z toho do Matrixu pro mě nepatří. Vzpomněl jsem si na nový díl Terminátora, kde zrekonstruovali scény z prvního dílu a bylo to děsně cool, ale tady mi to vůbec nesedlo. Přišlo mi, že se ukájí nad vlastním předchůdcem a nejsou schopni nabídnout nové zážitky a posun v příběhu. Když se po půl hodině oklepete, tak Vás nějaká ta smysluplnost čeká, ale zase si to začne brzo podrážet nohy o nesmyslnost. Agent Smith, Niobi, Trinity, Morpheus ani nemluvě. Ti všichni jsou po lobotomii a kromě pár vtípků Vám nic nenabídnou. Kdo přišel za akcí spláče nad výdělkem taktéž, protože akce byla ponurá, nezajímavá a připadala mi jako vystřihovánka z kung-fu shitů osmdesátých let. Když jsem četl nějaké první vysvětlení, tak jsem pochopil, že se Lana Wachovski potřebovala vypsat ze svého žalu ze zesnulých rodičů a že to defakto splácala na koleni. Že tam celé to Resurrection tedy dostává jiný osobitější význam, ale raději to měla narvat do nějakého dramatu mimo tohle univerzum a klidně ještě dekádu počkat, než se ségrou nasbírají dost matroše na pořádný díl. Tímhle to fakt pohřbili a málokdo to ocení...

plakát

Američtí bohové - Série 3 (2021) (série)

Tak konec pánové. Napsal jsem srdceryvný komentář, který se mi bohužel neuložil, takže to napíšu znova, lépe a kratší. Třetí série se vrací do starých kolejí a napravuje reputaci pošramocené druhé série. Přináší opět příběhy Bohů, Bilquis a Technical Boy tady dostanou svůj prostor a smysl. Shadow Moon se dále otlouká o zeď a neví co s načatým večerem. Příběh z Lakeside city tady nemá takovou váhu jako v knize, ale i tak polechtá na nervy. Laura Moon mě od začátku irituje, ale její očistec jí nikdo nezávidí a dostala trošku kudos za svůj životní úděl a kam do až dotáhla. Škoda, že byla čtvrtá série zrušena, protože takhle končíme cliffhangerem a nečtenáři můžou tak googlit jak že to vlastně dopadne a kdo je Mr.World. Třeba se někdy dočkáme speciální epizody, která to všechno uzavře.

Luca (2021)

Žádné crcání. Zatímco se dítě umyje, je potřeba z top ten animáků za poslední dva roky vybrat vhodného kandidáta. Vybral jsem Luca a udělal jsem dobře. Pěkný, jednoduchý příběh, který není žádný braincracker, ale pro dítě i dospělé je fajn ke zkouknutí. Vypíchnu scénu závodu, kdy bylo moc pěkně graficky zpracované deštivé téma a připadalo mi to jako realita. Italská architektura a kultura tu byly pěkně zastoupeny až se těším, že se tam zase brzo podívám. Super.

plakát

Pomsta mrtvého muže (2013)

K dokonalosti tomu dost chybělo, ale bylo to slibné drama s Naomi na jehlách a Colinem, který mi konečně v nějakém filmu připadal sympatický. Mafiánské drama, které je plné neštěstí a smutnu, ale i v tom si přece stačí zamávat se sousedkou a nová romance je na světě. Konec trošku odfláknutý, ale celkově to docela fungovalo.

plakát

Vosy útočí (2005) (TV film)

Blivák. Mám rád céčkový filmy, ale tohle byl ultra brak. Na těchhle oddechovkách je fajn, že nejsou moc dlouhé, ale tohle veledílo trvalo neskutečně dlouho. Půl hodiny se tam nimrali v pesticidech než konečně vyrobili super roj vos, který si to v závěru vykročil na burger fest. Finiš s kladením vajíček snad nemyslel nikdo vážně. Jestli někdy vznikne dvojka, tak se radši začnu koukat na Královny butiků. Btw první céčko co jsem viděl s ženou, asi jsem ji nadobro od těchhle Prima Cool v pátek v deset sraček odradil :-D

plakát

Zlo s lidskou tváří (2019)

Asi jsem žil v lese, protože příběh Teda Bundyho neznám a tak jsem celý film netušil, zda je to opravdu masový vrah nebo to na něj hodila nějaká poťouchlá bývalá přítelkyně. Ve filmu není jediná vražda, ale pouze sem tam násilné náznaky, které spoilují výsledek. Poslední minuty filmu byly mrazivé, jak by řekla Tatiana Drechsler - měl jsem zimomriavky :-)

plakát

Myši patří do nebe (2021)

Už to je pár týdnů co jsem to viděl, takže to nemůžu hodnotit s čerstvými emocemi, ale po krátkém odstupu musím říct, že to byla pěkně zpracovaná pohádka, která byla pro děti jen částečně. Téma co se děje po smrti je takové ožehavé a moc se o něm s dětmi nemluví, ale tohle zpracování bylo moc fajn a líbil se mi i závěr, že to zahráli na takovou fajn notu. Češi umí dělat animáky a jsou vždycky trošku jiné než mainstreamové blockbustery, kterých máme tak trochu už po krk.

Ovládací panel
2 body