Coco Chanel (2009)

Já furt čekal, kdy tam začnou mluvit o parfému a tak někde v půlce mi došlo, že byla asi teda slavná návrhářka. Její příběh je určitě zajímavý a hlavně jsou oslavyhodné její činy a posun v roli ženy, ale sorry, to zpracování vyla meganuda. Zachránil to Balzan, který mi ke konci moc sednul a líbil se mi jeho charakter. Jinak nepochopitelné situace, nudný milostný trojúhelník a točilo se to na místě. Čekalo mi to v šuplíku dekádu a možná to tam mělo ještě dekádu počkat.

Pomáda (1978)

Dostali jsme chuť si dát nějakou retro klasiku a Pomáda je snad jediný muzikálový film, který zkousku. Ten film už je sám o sobě retro, protože reflektuje období asi 20 před natočením, každopádně i po 40 letech je pořád in. Je tak nenápadně odrzlý, věnuje se chtíči, sexu a při tom to všechno drží na ratingově dostupné hranici. Žena na konci prohlásila - tak tam vlastně není žádný příběh - a má pravdu, je to jednoduchá love-story. Ale nalejme si čistého vína - lovestory, které se snaží podat komplexní příběh většinou neuspějí (čet vyjímkám). Takže tu popcornovou zábavu bez potřeby přemýšlet tak trochu od romantických filmů čekáte. Já se bavil a tenhle žánr zase dalších 20 let nechci vidět :-)

F1: Touha po vítězství - Série 3 (2021) (série)

V podstatě platí můj komentář k předchozí sérii, tedy že pro skalního fandu to bude mnohdy dost povrchní a zjednodušené, ale jako akviziční nástroj pro nové fanoušky to určitě funguje skvěle. Nakonec i ti matadoři si tady můžou před sezónou rekapitulovat klíčové události předchozího roku. Trošku škoda, že to smrdí cenzurou některých týmů a dávají si všichni pozor na to, co říkají. Taky tam jde cítit ta snaha o dramatizaci, ale pravda, že některé momenty byly v loňském roce opravdu kulervoucí. Pořád kvalitka a navnadilo mě to na start sezóny :-)

Mumie (2017)

Že se jedná o remake filmu z 30.let jsem nevěděl, každopádně jsem ji ani neviděl. Já znám jenom tu devadesátkovou verzi a tu mám docela rád. Srší vtipem, Imhotepem a celkem fajn příběhem. To jsem v podobném duchu očekával i u téhle novinky, ale byl jsem opatrný v očekávání. Přece jenom vtipného Toma Cruise jsem nikdy neviděl. Začátek byl celkem super. Ta megakobka v Iráku a Londýně byly nádherné a skrývající tajemství jen čekalo na odhalení. Bohužel to někdy od půlky začne ztrácet smysl a korunu tomu nasadí Jeckyl v podání Russell Crowea. To mi vyloženě nesedlo a bylo to dost zbytečné. Četl jsem post shlédnutí, že Paramount chtěl vytvořit celou sadu filmů s několika hrdiny a udělat tak něco jako Marvel nebo DC, ale to je boj s Goliášem a Paramount není žádný David, abyste mu fandili. Mělo to tedy určitou pachuť, kterou však překonáte pokud od toho čekáte jednoduchou zábavu k popcornu. Líbila se mi ta "archeoložka" a trvalo mi 8 vteřin než jsem si ji přiřadil k Grace z Peaky Blinders :-)

Ztraceni - Série 3 (2006) (série)

Je to pořád kvalitka,ale už mám dost těch tajností a rád bych odpovědi. Za každou odpověď však dostanu další dvě záhady. To není vůči divákovi fér. Navíc je tady spousta iritujících momentů. Ta neustále mrkající bloncka nebo Ben a jeho master plán. Navíc se snaží tvůrci diskreditovat i Jacka, Locka a Sawyera, takže nám moc nezbývá komu fandit. To se na to pak těžko kouká. Snad se to v dalších sériích trochu zlepší.

Ztraceni - Série 2 (2005) (série)

Tuhle sérii jsem si ještě celkem dobře pamatoval ze shlédnutí před lety. Je kulervoucí. Je tam bunkr a čísla a Desmond a spoustu ostrovní legrace. Pořád ještě nemáte dost tajemností a zamotanost příběhů vás fascinuje. V hloubi duše však už chcete odpovědi, ale jste ochotní počkat do třetí série.

Sněhulák (2017)

Jaktože to má tak průměrné hodnocení? Asi čekali Nesbovi fanoušci víc? Já ho nikdy nečetl, takže můžu jen srovnávat na poli severských detektivek a tam musím říct, že si vedl dobře. Určitě by mu neškodilo trošku zjednodušení, ale tady vnímám věrnost předloze. Bylo to napínavé, dramatické, zvrácené a až do konce zahalené, takže za mě silné tři hvězdy.

Národní třída (2019)

Přistupoval jsem k tomu bez nadšení a spíš než na film a příběh jsem se těšil na kulisy jižního města, kde to dobře znám. O to víc jsem byl příjemně překvapen, když se z toho vyklubala taková psychologická sonda, kterou si umím představit na artových festivalech. Ta hlavní příběhová linka byla nic moc, ale ta touha fandit Vandamovi, aby našel v životě nějaký smysl a třeba i tu hospodskou ve mě byla až do konce filmu. Jsou to silné tři hvězdy a ta ústřední kulervoucí píseň mi bude znít určitě dneska ve snu.

Coco (2017)

Hledal jsem podle csfd žebříčku nejlepší animák, který jsme s dcerou ještě neviděli a bude vhodný pro dítě věku 5 let. Coco o posmrtném světě tomu úplně nenasvědčoval, ale byla tam hromada kostlivců a ti jsou přece vtipní. Dcera to překvapivě celkem pobrala, taky proto, že to bylo krásně popsáno a vysvětleno (teda až možná na složitější rodinnou prapra zápletku). Vizuální orgie, hudebně nepřepálené, celkové se mi to koc líbilo. Asi to není ta typická pixarovka, kterou si můžete pustit pětkrát, ale má to hodně co do sebe. PS koukal jsem ma prstoklad akordů a bylo to strašně precizně zpracované. Fakt klobouk dolů za všechny ty barréčka!

Absolon (2003)

Můžeš poslepovat spoustu dobrých inspirací do jednoho díla, ale stejně to nebude dost dobré. Viděl jsem tam hodně Matrixu (všude sluneční brýle, krátké zrychlené záběry s pohybem kamery), ale nepřiblížilo se mu to ani po kotníky (myslím tím zpracováním některých pasáží). Je to epidemiologické drama z blízké budoucnosti, kde se pořád používá jehličková tiskárna. Scénář je děravý, nudný, postavy jsou ploché a nezáživné. Bohužel to není ani béčko, nad kterým se můžete zasmát, takže vlastně nevím, co má ten film do sebe. Lamberta, který už dávno zaprodal duši odpadním snímkům? Perlmana, který tam má pár minut a stejně je uveden jako jedna z hlavních rolí? Doktorku, která se skoro svlíkne a ukáže nám, zda nosí o číslo větší podprsenku (a nakonec neukáže ani při erotické scéně!)? No moc tam toho nebylo. Ta jedna hvězda je za zajímavá námět měny - času, který můžete utrácet za spánek, cigára nebo kondomy. Bohužel ani ten námět nebyl dobře uchopen...