sorrow

okres Beroun

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 17.11.2019  16:35

Vždy jsem „nadšený“, když v kriminálce vidím moment, kdy elitní detektiv má v ruce pistoli, míří s ní na neozbrojeného vraha, má všechny trumfy v rukou, a namísto toho, aby vraha sbalil a odvezl na stanici, dostane silné nutkání vyslechnout si jeho příběh až na něho ten vrah k překvapení detektiva z pěti metrů skočí, odzbrojí ho a napínavá zápletka je na světě. Poté ještě mnoha divákům ukápne slzička za Egonův hrdinský čin. Petr Kraj má být elitní detektiv pražské kriminálky, ale v příběhu je vylíčen jako naprosto neschopný hňup.

• 8.11.2019  14:53

V seriálu začne vraždit muž s bradkou a najednou se celé dva díly hemží jen lidmi s bradkou, divím se, že ještě Petru Krajovi bradka nenarostla. Bočanová se u Kraje objeví dvakrát (ráno, když na něho marně klepe a večer, když se mu pod záminkou ztracené kamarádky vnutí na nocleh). Veterinářka Coufalová asi před domem drží stráž, protože je vždy na místě – je to náhoda, nebo je to trapné? Petr Kraj, ač ví, že je do něho Coufalová udělaná samozřejmě nic ráno při setkání nevysvětlí. Celé dvě epizody nikdo nic nevyšetřuje, kdy Kraj jen dřepí na faře a sleduje desítky hodin monologu Blahouta, a nakonec se zajede do výzkumáku a vrah se na místě sám přizná, to je opravdu kriminálka za všechny peníze, jen to vyšetřování tam jaksi chybí.

• 8.11.2019  14:48

Tento seriál už dlouhodobě sleduji snad pouze z důvodu sebemrskačství, protože takovou sračku snad ani nemohl nikdo napsat. K posledním dvěma dílům tzv. Kejklířů: v perimetru 10 km se pohybují sérioví vrazi, kteří zabijí policistu a následně několik dalších náhodně vybraných lidí, k tomu bez problému používají služební policejní vozidlo a nikdo je nikde nevidí, nechytí. No vlastně kdo by je chytal? Snad Sláma, který má na práci jen podřimování v kanceláři, nacpávání se koblihami a čtení nějakých trapných pověstí, nebo snad Bach, který si vzal v této době dovolenou, kterou tráví s Egonem a pátráním po starém autě, nebo snad nahlouplý Coufal, nebo Naděnka, která už to raději u policie vzdala, nebo snad korupcí prolezlý Kořen, anebo snad samotný Kraj, který má čas tak akorát na sledování přihlouplých monologů chorého Blahouta, který před svojí smrtí nahrál asi 100 hodin záznamu, pořád jen dřepí na faře a fakt blbě čumí. Všichni policisté v tomto seriálu působí jako nějaké karikatury skutečných policistů. V okolí Břehu řádí psychopaté a policie nic neřeší, jsou na dovolené, věnují se svým životům, nikde žádná zvýšená bezpečnostní opatření, kontroly, posílení oddělení, prostě nedělají vůbec nic. K tomu snad ještě pár dalších trapností jako třeba to zapálené policejní vozidlo, které po příjezdu hasičů vypadá, že hoří asi tak 15 sekund, hasiči byli asi připraveni za rohem, nebo třeba jak Naďa pořizuje fotky mobilem, který nemá fotoaparát. Starý Hampl pořád doma brečí, že nemají peníze a kde vezmou na elektriku, kde vezmou na školní výlet pro kluka. Na druhou stranu vysedává každý večer v hospodě a mladá Hamplová nepracuje. Asi by se chtělo nad tím zamyslet. Mezi kriminálkami, co se objevili v posledních 5 letech v televizi je tohle opravdu to největší dno.

• 3.11.2019  12:25

Jestliže v seriálu vystupují herci opakovaně, v různých rolích, nevím jak někomu jinému, ale mně to připadá stupidní. Toto se v tomto seriálu stalo už několikrát, naposledy v tomto dílu, kdy herec Zdeněk Žák, hrající zde advokáta Berana již hrál v epizodě III. s názvem Temné touhy, kde hrál vraha ze zahrádkářské kolonie. Pokud to takto půjde dál, možná se třeba od režiséra dočkáme toho, že Jan Zadražil, který hrál v desítkách dílů kapitána Čermáka a poté byl zastřelen, se třeba v nějaké epizodě objeví jako vrah s jiným jménem. Čermák přece už dohrál, tak proč herce nevyužít do jiné role. Asi už není kde brát herce…

• 16.10.2019  10:16

Specialisté opět dostáli své inteligence, a tak se maj(g)or Strouhal vypraví na výlet a dojde mu benzín v autě…, ukázka idiocie v praxi (jeho pozdější vysvětlení, že má staré auto a nefunguje mu rafička je dosti nepřesvědčivé a inteligentní člověk by si asi nádrž hlídal, zejména když jede na výlet z Prahy do Tábora – cca 100 km a už na zpáteční cestě je na suchu, navíc vozí kanystr, ale kupodivu prázdný, kdo dnes vozí v autě prázdný kanystr?). Vše má však od scénáristy rafinovaný důvod, neboť toto idiotské chování majora pražské kriminálky zapříčiní, že se může zatoulat zrovna do stavení, kde se ukrývá uprchlý vězeň. Ač celý den na kole, zrovna zprávu o uprchlém vězni v autě úplně náhodou zaslechl. Na statku se mu zdá něco podezřelého, ačkoli nechápu co, jakože nemohl najít majitel stavení kanystr s benzínem, tak musí být hledaný vězeň? Strouhal dostane ránu lopatou do hlavy, že by se probral tak za týden, a to kdoví jestli, ale zraněné má koleno, nikoli hlavu. Je zpočátku držen na statku, ale kupodivu není svázán a může v klidu ze stavení odejít. Zachránci z Prahy jsou 5 minut od statku, když Ježková začíná kopat, tedy za 5 minut tato křehule vykopala slušný hrob, dobrá práce. A ten advokát (odkopnutý manžel Ježkové) s pistolí se tam zjevil jako proč, co ten měl za zájem jezdit na statek s pistolí. Snad je taková práce policie jen v hloupých nováckých kriminálkách, a ne ve skutečnosti. Ty epizody jsou strašně, ale strašně odfláknuté.

• 7.10.2019  13:27

Znásilněná jde dělat bez jakéhokoli převleku na stejné místo po pár dnech volavku a myslí si, že ji pachatel nepozná a pokusí se ji znásilnit znovu? Už to samo o sobě je moc hloupé. Kriminalisté se opět se samozřejmostí sobě vlastní vydají do kanceláře v podniku udělat nezákonnou prohlídku bez příkazu k domovní prohlídce a pak ještě stihnou prošmejdit prakticky celý podnik, kdy otevírají dveře tak dlouho, až konečně narazí na pachatele, kteří se jim nevědomky přiznají, konec vyšetřování. Martina Dejdara uznávám, ale sem se fakt nehodí.

• 7.10.2019  13:17

Doktor poznal vraždu od sebevraždy a po pěti epizodách se dostal na úspěšnost 60%, tak musí být spokojenost...

• 25.9.2019  12:10
    Specialisté - Doba ledová (S04E03) (epizoda) (2019)

Nějak nechápu, Specialisté aktivně vyšetřují vraždu, o které do poloviny epizody ani neví, zda vraždou skutečně byla. Vraždu přijde nahlásit kamarád oběti, aby pak až po několika dnech začal hloupě likvidovat varnu drog a nechal se chytit (proč to neudělal hned po nebo před oznámením na policii???) a tedy svým oznámením na policii dostal do problému sebe samého. Sestra oběti, která je zdrcena ze smrti svého bratra na předávkování a ví, že si není radno s drogami zahrávat, si jde nepochopitelně na konci epizody poprvé v životě šlehnout dávku, navíc s podezřelou z vraždy jejího bratra. A ta sledovačka, kdy Panenka jede celou dobu 30 metrů za sledovaným vozem a pak v klidu zaparkuje na otevřeném prostoru a sledovaný si toho vůbec nevšimne, to bylo fakt dobré…

• 25.9.2019  12:03

Pane Soukupe, servírujete nám skutečné kriminalistické porno. Vrah zřejmý hned od začátku (opět známý herec, který se v prvních 90 % epizody jen tak mihne a je jasné, že na konci ještě musí sehrát důležitou roli). Soudní lékař během 4 epizod už podruhé nerozeznal sebevraždu od vraždy, tedy má 50% úspěšnost, opravdu by takový člověk už nepřišel o práci? Co se třeba zabývat po výstřelovými zplodinami na rukou zavražděného, bylo by hned jasné, že se o sebevraždu jednat nemohlo. Nakonec o posouzení vražda x sebevražda rozhodne až manželka oběti, která poukáže na to, že byl manžel levák a nemohl se zastřelit pravou rukou (jako by to nebylo možné). Vrah jde vraždit pistolí, kterou koupil kdesi na burze, kde se běžně prodávají střelné zbraně bez registrace, kde takové burzy jsou? Jde vraždit a na místě činu vše ohmatává, nevezme si rukavice. Oběť defrauduje pět let peníze, ale neutratí ani korunu. Průmyslová kamera v takovém zapadákově? Vazba za zfalšování občanského průkazu pro jinak trestně bezúhonného úředníka, to jako vážně? Zrovna aktuálně je v Plzni řešen případ několikanásobného recidivisty, který zmlátil tyčí oběť tak, že ta není schopna výslechu a je v nemocnici v péči lékařů a soudce rozhodl o stíhání na svobodě. Koutný má fenomenální přehled úplně o všem, je to takový šumavský superman, přivezou mu na oddělení obraz (policejní tým z Modravy má opět neskutečné štěstí, že si pro vraha přijedou zrovna, když si obraz dává do auta, těmito až trapnými náhodami je celý seriál úplně prošpikovaný), který vrah vydává za kopii, ale on ví, že se takový obraz vydražil v dražbě před cca půl rokem, zavolá známému a ten mu hned zpaměti řekne, kdy a za kolik byl obraz vydražen, a dokonce i jméno vydražitele, ten musí mít pamatováka…

• 22.9.2019  13:10

Opravdu něco šíleného, tohle je úplné dno. Pro diváka pachatel jasný, neboť se hledal pytlák a sériový vrah a k mání byli jen 2 podezřelí. Ačkoli se nám scénáristka dosti amatérským způsobem snažila vnutit, že vrahem bude pytlák, bylo jasné, že tomu tak nebude. Sláma vysledoval pytláka jako náčelník Apačů po stopách od krve a vraha, který si vezl do bytovky jako suvenýr jednu zavražděnou husičku (většinou se vrah snaží dostat mrtvolu spíše z bytu ven) vypátrali nějakým pro mě záhadným způsobem, kdy nemocný Kraj škemrající o řidičák, s bolestmi hlavy se starající o nemocného psa Egona, měl světlou chvilku a vzpomněl si na povinnou četbu ze střední.

• 16.9.2019  14:19

Muž v pozadí – v průběhu tohoto dílu, nejprve exekutor, pak advokát, pak vedoucí exekutorské kanceláře, nakonec zase exekutor, tak kdo to pane Soukupe vlastně byl, jsem zmatený. Dlužníci úplně běžně chodí své dluhy řešit k exekutorům domů, jako fakt pane Soukupe? Soudní lékař opět amatér, který nepozná sebevraždu od vraždy. Vrah je velice inteligentní na to, aby vyzrál na psychiatry i policií, ale na druhou stranu se chová jako primitiv a schová si zakrvácené tenisky i vražednou zbraň u sebe doma, většinou se takové věci házejí někam do rybníka (nůž) či do kamen (tenisky) – to se mohl jít rovnou udat. Tak to by snad stačilo, opravdu parodie na krimi. Do toho plno vedlejších vatových příběhů, aby byl díl dostatečně dlouhý (hrnec na hlavě, ztracené peníze v autobusu a poctivý šumavský autobusák, problémy neteře, adoptovaný Venoušek, milostné strasti Vinické).

• 16.9.2019  14:16

Modraváci řeší případ zmizelého Kalvody a nakonec vyšetří nejen toto zmizení, ale ještě rozbijí gang kšeftující s dováženými auty z Německa určenými k likvidaci a další gang kšeftující s nelegálním zaměstnáváním cizinců, BRAVO! Příběh Kalvody opět velmi stupidní – vlastní IT firmu a současně dluží 350 tisíc, jeho vrah používá jeho notebook, aby mohl být od policie vysledován, a ještě odstavuje vozidlo zavražděného v Plzni pod dozorem kamer, nemluvě o tom, že v něm zanechá plno svých stop, pro policii tedy velice jednoduchá práce, opět nebylo potřeba nic vyšetřovat, jako ostatně v každé epizodě.

• 7.9.2019  16:40

Příběh vražd Roubala zasazený do dnešní doby se prostě musí asi trochu upravit, protože přesně jak píše rakovník, těžko bude v dnešní době někdo obchodovat s pornem na VHS, to asi scénáristky zaspaly dobu. Vyšetřování jede v kolejích první série, policistka od jedné sousedky jen tak mimochodem zaslechne, že ten hledaný pán nosil světle zelené tenisky a zrovna při ohledání mlýna kousek od žumpy se najde světle zelená teniska a je jasné, že jediný pán, který v ČR nosí zelené tenisky je právě ten hledaný pán a už je důvod se podívat do té žumpy. Hodně slabé.

• 7.9.2019  16:27

Příběh o zaměstnanci stavebního odboru, který se jednoho dne rozhodne nastoupit práci u policie, protože po 10 letech dostane rentu, během půl roku absolvuje rychlokurz, ve kterém je jedním z nejslabších, následně ihned nastoupí na elitní kriminálku, první den si začne tykat se šéfem a dostane na práci skenování spisů, to ho však neodradí, aby se věnoval starému případu zavražděné dívky před jeho domem, se kterým půl roku nikdo nehne a on jej vyřeší během pár dnů… Nezní to trochu nevěrohodně? Navíc se zde vlastně ani nevyšetřovalo a vše se rozlousklo při jedné domovní prohlídce, kdy jim vrah naservíroval důkazy jako na zlatém podnosu. Když už musel být začátek takovýto, mohl být alespoň ten Svoboda třeba právník a nikoli inženýr, mohl v tom policejním kurzu vynikat jako jeden z nejlepších a všemu by se věřilo tak nějak více. To že si koupil dům, to opravdu musel čekat až mu to poradí jeho šéf a doporučí mu makléřku? Nebyl schopný si toto zajistit sám, když mu byl byt malý? Uvidíme co bude dál…

• 23.6.2019  10:48

Vraha hlídají v nemocnici dva policisté, pak si ten první musí odskočit na toaletu. Než se z toalety vrátí, stihne se opravdu dost věcí – za vrahem přijde na návštěvu jeho sestra (opravdu by jí tam policista pustil?), společně vlákají do pasti druhého policistu, omráčí jej, svléknou z uniformy a odejdou, pak na pokoj přijde Čermák s Panenkou, no takových min. 20 minut to muselo zabrat. Může mně někdo vysvětlit, co se stalo s tím policistou, co odešel na toaletu? Ten musel mít velké sraní u kterého přečetl celou MF DNES, nebo se musel v záchodové míse utopit… V nemocnici probíhá takováto akce, kde všehoschopný vrah daruje kostní dřeň a elitní kriminalisté po celou dobu sedí v kantýně a cpou do sebe rakvičky a věnečky, vše vyústí stupidním zastřelením Čermáka. Navíc, je dost nepravděpodobné, že by takový sociopat pomáhal svému synovci, kterého skoro ani nezná, když se se sestrou vůbec nevídal a riskoval tím své zatčení. Opět další hloupoučký díl ☹

• 17.5.2019  23:10
    Živé terče (TV seriál) (2019)

V poslední době cítím u českých kriminálek největší slabinu v posledním dílu, kdy skoro vždy dochází k velice zvláštnímu a nepravděpodobnému rozuzlení, viz všechny díly Labyrintu, Vodník, Živé terče apod. Zrovna u této série, ale i u Vodníka byly první dva díly velice dobré, ale ten třetí snad natočil někdo, kdo je úplně mimo. Vrah z posedu trefí Rovenského st. do nohy na 500 metrů, ale pak není schopen v kostele trefit Rovenského ml. na 50 metrů, navíc i pokud by trefil, bylo by jisté, že bude zatčen. Česká televize má v poslední době nějak spadeno na policii, protože z nich dělají naprosté hlupáky ( k dokonalosti to bylo dovedeno v Raplovi 2), jen v tomto díle, jeden policista čeká před domem Kuželíka celou noc a očekává, že je doma, ten už se však dávno koupe u moře, další dva hlídají Rovenskou, opět čekající a hlídající někde za plotem a nezabrání její vraždě a dokonce odvozu její mrtvoly. A ten Mráz přišel na to, že jí zavraždil Rovenský jako jak? Kdyby byla policie ve skutečnosti tak neschopná, nebyla by u nás objasněnost vražd někde kolem 92%. A musí se samozřejmě udělat herecký štěk i pro Krobota a tak se auto s mrtvolou odveze zrovna na parkoviště, kde dělá hlídače bývalý velitel kriminálky. Příběh i zápletka OK, konec to celé totálně zabil. Pozitivní jen herecké výkony Isteníka a Orozoviče.

• 17.5.2019  23:04

Marek Pospíchal už hrál v epizodě Dobří sousedé, asi je fakt málo herců. A to se všichni tak snaží, třeba zrovna Marek Pospíchal hrál s plným nasazením, kde se dalo – Modrava, Soudce A.K., Clona, Labyrint, Polda, Topinka, Profesor T. a mnoho dalších. Když si pak někdo pustí třeba tyto dva díly po sobě, je to celkem komické… Nejvíce komické je ale samotné vyšetřování, Specialisté někdy monitorovat mobily umí, ale někdy jako by to neuměli, viz mobil ztracené holky najdou na smetišti podle jeho zaměření, ale u předávky peněz spoléhají na GPS v tašce u peněz a současně nesledují dva mobily, které veze Pospíchal v autě (měl svůj mobil i mobil dcery)? Pustí někoho s balíkem peněz na předávku a sleduje ho jedno auto? Pokud by nemonitorovali jen GPS, ale i mobil, nikdy by ho neztratili z dohledu a díl mohl být poloviční.

• 17.5.2019  23:02

Zabít někoho jen proto, že mě už nechce připravovat k maturitě a že už nechce být Clear? Velice nepravděpodobné. Kde vzali ti tři pobertové zbraň, přece nemohli vědět, kde ji má Kylián uschovanou. Určitě by všichni měli žaludek na to, jen tak zabít člověka, to je přece naprosto běžná věc, jako zajít koupit rohlíky do sámošky. Lorencová jen tak vezme vraždu na sebe a půjde si odsedět 10 let, a to z nějakého sentimentu kvůli své zemřelé dceři, opět nepravděpodobné. Pokud samotná vražda je hloupost, pak i vyšetřování vypadá hloupě. Navíc mě osobně vůbec nezaujalo toto pátrání, kdy Specialisté celou hodinu mudrují u stolu a v poslední vteřině si samozřejmě Strouhal konečně něčeho všimne a vše bravurně vyřeší.

• 17.5.2019  22:59

Opravdu je vidět, jak horkou jehlou se tyto epizody sešívají. Proč jde Májová brát vzorek z jezírka k podezřelému, když je doma a jeho manželka se může kdykoli vrátit domů? Strouhal je přece na odpoledne pozval na výslech, a tak tam mohla skočit v době, když nikdo nebude doma… Když následně zjistí, že v jezírku u domu oběť utopena nebyla, okamžitě se dojde k závěru, že pachatelem být nemůže a je propuštěn, on ho jako mohl utopit jen v tom jezírku, nikde jinde to udělat nemohl??? Drtí mě ty postupy u vyšetřování, někdo je jen trochu podezřelý, hned se s ním někdo zavře do výslechové místnosti a bez jediného hmatatelného důkazu ho vybízí k přiznání, nevyjde to a hned tam skončí někdo další, a tak to pokračuje, dokud to s někým nevyjde. Další častou trapností je, jak specialisté přicházejí k informacím tím, že se vždy nachomýtnou k něčemu důležitému, např. Panenka přijede k ohledání místa činu a zrovna se dva hasiči baví o mrtvém, že nepřišel do práce, nebo Strouhal přijede k domu podezřelého a ten se tam zrovna hádá s Menclem, ten je hned krásně nabídnut divákovi jako potenciální vrah, protože se přece běžně vraždí kvůli tomu, aby se pro vraha uvolnil pracovní flek u hasičů... Asi nejvíce mě odrovnal závěr, kdy vrah stojí dobrou minutu v plamenech a když ho mistr Panenka z hořícího domu zachrání, vrah vypadá, jako by se právě vykoupal a vylezl z koupelny, nikde ani známka popálenin, ohořelé oblečení. Pane Bože, vždyť stál na podlaze, kterou sám polil benzínem, plameny šlehaly až do výšky jeho hlavy, to ten režisér nevidí, jak moc je to hloupé…

• 18.4.2019  13:11

Takže zase další klasická vražda v bytě, kdy vrah v centru města si asi hodí mrtvolu přes rameno a nikým nepozorován projde celým domem a před domem hodí mrtvolu do auta, aniž by ho kdokoli viděl. K tomu se ještě dokáže postarat o roční dítě. Může mně někdo vysvětlit proč se tyto stupidní příběhy stále dokola natáčejí? Vrah ale zase naštěstí naseká několik stupidních chyb, aby vraždu i naši Specialisté dokázali rozlousknout, např. vygruntuje celý byt, ale pod komodou nechá kaluž krve jako kráva a asi spoléhá, že se pod skříňku nikdo nepodívá a ani se nesnaží zamaskovat, že by třeba oběť mohla někam odjet a nechá v bytě otevřená okna dokořán, asi aby vyvětral ten smrad z chlóru, který přivezl na místo činu z prodejny, které šéfuje a mrtvolu pak odváží ve vypůjčené dodávce, mrtvolu pak zakope na místě, kam jezdí se svojí novou přítelkyní. Vidí ještě někdo další, jak moc stupidní tohle je???

• 18.4.2019  12:57
    Vodník - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2019)

Poslední díl bohužel úplně zabil velice dobré první dva díly. Polovina posledního dílu se odehrála na místě činu, kam Výrová všechny svolala a nevyřešilo se zde vůbec nic, jaký to mělo smysl? Jen p. Koláček stále otravoval s nabízením koláče a trochu připomínal operního pěvce z Kulového blesku a jeho nabízení vynikající brazilské kávy. Nakonec kriminalisté nic nevyřešili a vrah je poznán Krobotovou nepochopitelně na fotografii. Krobotová ale přece musela vraha znát, když se v sousedství před 30 lety běžně pohyboval, tedy vraha viděla, znala, ale uvědomila si to až když viděla tu fotografii po 30 letech, to je celkem stupidní vyřešení případu. Krobotová se každý den budí z té hrůzy ze spaní a jde to ohlásit po 30 letech na policii? To jako toto trauma prožívala 30 let a pak se z ničeho nic rozhodne to ohlásit, když už je vražda promlčena?_____Navíc zavraždit dítě kvůli tomu, že křičí a že na mě řve jeho matka, to mně jako silný motiv nepřijde. Větší smysl by dávalo, kdyby vraždu spáchal ten truhlář od Marcely, který by měl silnější motiv – pomstu za nevěru. Linka s dělníky nikam nevedla, myslel jsem, že třeba mladé Stivínové nějak ublížili a odkryje se další stará pravda a třeba se tím zdůvodní proč je nyní Stivínová na holky a třeba dojde po letech i na usmíření s otcem_____Bylo by vůbec možné, aby se vražda tímto způsobem odehrála a pachatel jen tak zmizel? Matka dítěte přece musela být doma (určitě domů došla dříve, než ten belhavý vrah) a pokud ten by pustil cirkulárku u ní na dvoře, matka, která byla vysazena na každý hlasitější zvuk by okamžitě vystřelila z baráku a než by mohl vrah dítě zabít, už by ho matka musela vidět. Chromý vrah, ale zvládne vše tak rychle, že cirkulárku nikdo neslyší a v klídku se vypaří zadem jako pára nad hrncem, a ještě dokonce opraví plot a pak jde po poli, kde ho mohou vidět čtyři svědci, nikdo ho však zázračně nevidí. Ten závěr je trochu komický, vrah chtěl dítě utopit, ale když začalo brečet, musel jednat, aby nebyl prozrazen a zvolí nejhlasitější způsob smrti dítěte cirkulárkou, vtipné_____Moc jsem nepochopil tu futuristickou policejní stanici někde na periférii města, kde šéf chodí zásadně v zástěře na grilování, všichni tam jen polehávají a grilují a řeší jeden vousatý případ a samozřejmě jak jinak, přes výslovný zákaz velitele oddělení, to je klasické klišé českých kriminálek_____První dva díly super, ale ten třetí díl slibně rozvíjející se potenciál prvních dvou dílů úplně zabil. S lepším scénářem a jiným uvěřitelnějším koncem to mohla být pecka, škoda…

• 12.3.2019  12:53

Z druhé série za mě nejlepší epizoda, tím ale vůbec neříkám, že to snad bylo super. Detektivní příběh měl ale tentokrát hlavu i patu. Opravdu to vše kazila jen ta balkánská linie. K čemu si Žejlko bral tu uniformu, když pak utíká s vězni podzemím, to jsem nepochopil. Ve Vykmanově je poplach, vězni utíkají a strážní jen zmateně pobíhají po celé věznici, jen tam kde se utíká nejsou, přitom strážný na věži je má jak na talíři. V epizodě také pobavil Kuneš, který několik dnů po vraždě najde nábojnici na cestě po ani ne minutém hledání. Rohan by na Žejlka svedl i vykradení místní trafiky, takový zabedněný člověk by těžko mohl dělat šéfa kriminálky.

• 6.3.2019  14:51
    Rapl - Kebab Aleppo (S02E09) (epizoda) (2019)

Opravdu nechci být vůči seriálu zlý, ale co to je sakra za agitátorský seriál? Už jsme tam měli zlé skinheady, fašisty a fotbalové ultras, pak jsme viděli převaděče vydělávající na uprchlících a nyní děláme rasisty ze dvou autobusáků a teroristu z Hádka, který se chce zmocnit kebabárny a nezastaví se před ničím, na druhou stranu jsou nám servírováni romové, uprchlíci a muslimové jako nejúžasnější lidé na světě. To už jsem viděl v Lynči. Opravdu už se bude v České televizi, který každý občan musí platit povinné měsíční výpalné, točit jen tohle? / K samotnému dílu, tak trochu mně vzal slova uživatel kumite, ale i tak si to neodpustím, nejprve patolog Knecht po pitvě konstatuje, že Mustafa musel být mrtvý ještě před výbuchem, protože v sobě neměl žádné zplodiny (tím byl Hádek jako pachatel úplně mimo hru, protože Mustafa před výbuchem chodil za oknem) a hle najednou se dozvíme, že výbuch přežil a zachraňoval holku a teprve pak ho Hádek picnul. Mám si tedy myslet, že po celou dobu zachraňování té dívky jako zadržel dech nebo že místní patolog je takový amatér? Tento scénář muselo vymyslet opravdu neskutečné vemeno. Důkazy k usvědčení zase komické, Hádek si sestrojuje bombu jak jinak než doma, aby pro policii zanechal co nejvíce důkazů, a ještě si doma nechá výtisky z tiskárny, aby bylo možné porovnat špatný tisk s podstrčeným plánkem na sestrojení bomby u Araba. Odpálení bomby při líbačce v autě, hustý, toho by si ta holka určitě nevšimla./ Co nám ještě předvede Mácha, v jedné epizodě se vozí na kole oběti trestného činu v hodnotě desítek tisíc korun, nyní jen tak nevinnému člověku zničí helikoptéru na dálkové ovládání jakoby nic. Opravdu mohou zaměstnanci policie jen tak ničit druhým lidem jejich věci, no možná v idiotském světě p. Pachla je to možné. / Nejtragičtější postavou se už definitivně stává Čermák, asi teď bude dopoledne svařovat, odpoledne vyšetřovat a večer vařit v kebabárně, pak si zajde dát šlofíka na tvrdou lavici a bude v pohodě. Jelikož má exekuce, určitě bude všude makat pěkně na černo, aby si vydělal na auto, pěkně Česká televize vychovává dlužníky, jak co nejefektivněji vyjebat se systémem. Ne omyl, ještě je zde jedna tragičtější postava, Žejlko, ten se už vždy objeví jen na konci každé epizody, aby se mohl od srdce zasmát a říci nám nějaké to balkánské přísloví. Na to, že je už seriál v poslední třetině mně přijde ten balkánský příběh úplně o ničem.

• 6.3.2019  14:45

Špecialisté stále ve formě, výslech dítěte bez OSPODU takovým jako kamarádským popovídáním, prohlídka bytu bez povolení k domovní prohlídce, přivolání zásahovky na ožralou trosku se žabikuchem atd. Spáchat vraždu s legálně drženou pistolí manžela, to by snad neudělal ani ten největší hňup. V dnešní době vyspělé kriminalistiky by zjištění zbraně, ze které se střílelo byla jen otázka času, pak jen ztotožnit osoby, které mohli mít ke zbrani přístup, tedy vražedkyně a její manžel a případ je vyřešen. Chápal bych, kdyby oběť omráčila a pak něčím umlátila, nebo udusila, pak by mohla mít aspoň nějakou šanci. Byl to ale určitě lepší případ než minulá komedie z banky. To teda, nekeke, chování puberťáka, nikoli kapitána prestižního pražského kriminalistického oddělení.

• 24.2.2019  18:04
    Specialisté (TV seriál) (2017)

Je opravdu až komické, v kolika dílech má aktuální policejní případ přímou spojitost s někým z týmu Specialistů, nejčastěji s jejich velitelem Vondráčkem – Útěk podle jízdního řádu (lupiči vykradou klenotnictví, unesou tramvaj a kdopak v ní zrovna jede, major Vondráček, který navíc jednoho z pachatelů osobně zná), Staří přátelé (s vyšetřováním pomáhá bývalý známý Vondráčka, který ho mj. v první epizodě v tramvaji držel jako rukojmí), Na scestí (vrahem je bývalý kolega Vondráčka, navíc je v přímém ohrožení syn Čermáka, který chodí do třídy zrovna úplnou náhodou s dcerou vraha, to jsou ale náhody), Šmírák (stalker obtěžuje dceru Lenku majora Vondráčka), Dobří sousedé (Vondráček se zlomenou nohou zaregistruje vraždu z okna bytu své dcery, všichni ho mají za blázna), Hvar (důchodci se začnou ztrácet zrovna v domově důchodců, kde je umístěna Vondráčkova matka), Duel (pachatel unese dceru majora Vondráčka Lenku a drží ji v garáži), Vondráčkovo tajemství (díky aktuálnímu případu major Vondráček zjistí, že jeho žena před deseti lety neumřela přirozenou smrtí, ale k úmrtí ji pomohla zdravotní sestra z nemocnice). Tak už jsme poznali celou Vondráčkovu rodinu, která zločin úplně přitahuje. No ale i ostatní kolegové se činí – Krevní pouto (do zločinu je zapleten bratr Májové Tobiáš, který následně od soudu inkasuje podmínku), Dívky (Panenka si pozve do bytu dívky, vražedkyně a ty ho přiváží k posteli a násilím ho drží v jeho bytě), Dvojí život (Májová se v baru seznámí s vrahem a je skoro unesena a zavražděna), Desetiboj (poškozeným je kamarád Panenky a Čermáka), Nehoda (případ vyřešen zejména díky sousedce Čermáka, která se stala obětí zločinu), Jakub a detektivové (do vyšetřování opět zatažen syn Čermáka, který je svědkem zločinu), Tajemství nevěsty (Zuzana Májová je pozvána na svatbu kamarádky, no a co se tam nestane, nevěsta je zavražděna), Den zúčtování (dojde k přepadení banky a kdo si v ní v tu dobu jakoby náhodou zrovna vybírá peníze, bratr Májové). Tohle kriminální oddělení vzniklo jen z důvodu, aby řešilo případy, které souvisí s členy tohoto oddělení…

• 24.2.2019  18:00

Příběhy Špecialistů jsou tak komické, že tomuto dílu chybělo už jen to, aby z banky po vzoru Bezva finty zavolal klaun. Opět se zde objevuje postava bratra Zuzany Májové, který od epizody Krevní pouto ušel velký kus cesty, kdy se z kriminálního zločince stal bezúhonným, studujícím člověkem se zbrojním pasem, kterého by si Zuzanka nejraději nastěhovala k sobě do kanceláře a zasvětila ho do policejní práce, ačkoli ten nemá vystudovanou žádnou policejní školu. Také dává velký smysl, že má peníze na zbrojní průkaz a pistoli, ale pak si jde do banky vybrat pět tisíc a dozví se, že má na účtu asi jen třináct stovek a žádá zřídit kontokorent… Špecialisté se opět dopustili trapností ve smyslu, že do banky jako lékař se vydá Májová, která má v bance vlastního bratra, což popírá všechny základní principy policejní práce, kdy je nemožné, aby šel do ostré akce někdo, kdo má v ohrožení svého rodinného příslušníka a může pak jednat zejména pro záchranu tohoto člověka a ohrozit životy jiných civilistů. No tady v tom seriálu je to úplně běžné a nikdo si s tím hlavu neláme. Nová stážistka byla tentokrát pro Špecialisty požehnáním, protože se úplnou náhodou vyzná v autech a odhalila proč chce bankovní lupič přistavit zrovna Tatru 613 z roku 1984. Jednání bankovního lupiče zcela nelogické (proč odstraní dvě kamery, když třetí nechá, protože chce být sledován, proč pomstu nerealizuje hned a vyčkává až do doby svého zneškodnění…).

• 20.2.2019  22:45

1/ Issová si jde najmout nájemného vraha do pochybného podniku a samozřejmě se na to upraví tak, aby si ji všichni zapamatovali, i šatnářka pamatuje, jak tenkrát přišla krásná, upravená paní na jehlách, hned jsem věděla, že sem nějak nezapadá. Když by šla objednat vraždu, spíše by si stáhla vlasy do culíku, na hlavu dala kapuci a přes ní ještě kšiltovku, 2/ opravdu by Issová byla tak hloupá, že by částku za nájemnou vraždu 2 x 160 000 Kč vybrala vždy den předtím, než je vyplatí nájemnému vrahovi, nevybírala by třeba peníze nějak postupně, když toto plánovala se svým milým už několik let? Nepředala by je osobně, aby to nebylo dohledatelné? 3/ jak by se Issová dozvěděla, že postřelený nájemný vrah leží zrovna v té nemocnici, dokonce na JIP a dokonce na jakém pokoji? Opravdu by ji nezarazilo, že na JIP není žádný zdravotnický personál a nájemného vraha, tedy pachatele a svědka v jedné osobě nikdo od policie nehlídá? Scénárista vrší jednu blbost přes druhou, pak je pátrání velice jednoduché i pro tenhle nemožný tým Špecialistů…

• 20.2.2019  22:37
    Rapl - Bubáci (S02E07) (epizoda) (2019)

Proč dělá p. Pachl z policistů takové idioty? Kuneš s Lupenem dostali od Černohorců už jednu nakládačku a opět to jedou řešit sami bez zásahovky. K tomu je navíc jeden těsně před chcípnutím a druhý se s kocovinou a bez pistole skoro neudrží na nohou, i tak vše dobře dopadne. Na oddělení jsou všichni tak dementní, že oddělení pomalu, ale jistě přebírá Mácha, kterého třeba napadne odposlouchávat Žejlka. Vtipné je, že tento super nápad, který měl někoho napadnout už v první epizodě, Rohan nejprve zkritizuje, aby i jemu po čase došlo, že to je nápad celkem dobrý. Policii tlumočí obsluha z kebabu. Osobně mě pobavil jen ten hlídač z obchodního centra, který se tak moc snažil „bubáky“ dohonit. Bohužel, celkově hrůza.

• 7.2.2019  21:54

Slepičková – patolog Knecht volal, že nepřišel do práce z důvodu otravy zvěřinou, Lupen – vždyť Knecht je známý vegetarián, Kuneš – to zní jako volání SOS, Rohan – Slepičková, zajeďte to prověřit. Taková malá jedličkárna… A podobných stupidit je Rapl 2 plný. Ano, potulují se zde mafiáni z východu, jeden z nich je postřelený a Rohan tam pošle samotnou Slepičkovou… Mácha nemůže, ten zkoumá olejovou skvrnu a smaží řízky pro maminku v plesnivém pokoji. Mafiáni z východu nechají Knechta žít, to určitě. Zabavte tu policistku a my odkráčíme zadním vchodem, abyste pak mohl všechno vyslepičit policii. Myslím si, že Knecht i Slepičková by již byli na pravdě boží. Kuneš s Lupenem jdou sami dva proti mafiánskému gangu, nevolá se na takové akce zásahovka? Ta olejová skvrna, ta byla super, čekal snad někdo, že pachatelem bude někdo jiný než Gazda? Divák to má naservírované na talíři a aby i on si té skvrny všiml, musí po ní Mácha teatrálně uklouznout. Ten výjezd mafiánů přes papírová vrata byl také moc pěkný. Gazda na sebe už víc upozornit nemohl (rozbité auto, sledování mafiánů, návštěva v nemocnici, kterou mu Rohan zakázal apod.). Jeden advokát zamotá polici hlavu tak, že si nechají uprchnout Wimmera, ten před nemocnicí nasedne do auta a ani si nezkontroluje, že vzadu leží mafián s nabitou bambitkou. A co to vězení, Željko tam křičí do mobilu, že by ho museli slyšet až na bráně, to nikomu nevadí, že telefonuje? Já myslel, že byl od začátku pod drobnohledem a nejednou se o něho nikdo nezajímá? Gazda plánuje loupež desetiletí a je tak hloupý, že si do auta nedá nějaké igelitové pytle, aby nezanechal stopy vláken z přepravních tašek s penězi? A vše si schová u sebe doma na zahradě? Opravdu, jako vážně? Pobavilo mě to zkoumání fotek ze svatby, jak ten fotograf vždy přesně vyfotil Gazdu, nejprve jak telefonuje, pak jak se vytrácí ze svatby, opravdu směšné… V tomto díle se tedy potvrdilo, že Kuneš Predraga nezná, ačkoli Kuneš z Cirkusu Bukowsky tuto postavu znal, to nedává smysl, opravdu nešlo použít jiného herce? Ještě že hodný exekutor nechal Kunešovi tu čupr kytaru, jinak by se do Londýna asi nedostal. Dvojka je bohužel naprosto stupidní, zatím všechny díly naprostý podprůměr, bohužel horší než Specialisté na NOVĚ…

• 24.1.2019  13:48
    Rapl - Echt gold (S02E03) (epizoda) (2019)

Ano, kdybych byl policista, určitě bych vozil své děti na smetiště k ohledání mrtvoly, abych jim traumatizoval dětství mrtvolou, rakví a pohřebákem, pak bych je zavezl ubytovat do plesnivý ubytovny. To české policejní klišé už je skutečně otravné a najdeme ho v každé české krimi, prostě všichni žijí jen pro práci, jsou schopni nechat plavat manželku i děti, nasazovat vlastní život, být každý den v práci 25 hodin, používat pro práci vlastní auto, a pak na druhou stranu každý měsíc nadávat, jak málo jsou placeni, ale na chlast samozřejmě mají, protože pořádný policajt prostě chlastat musí. Pokud bych měl nějakému vězni znepříjemňovat život ve vězení a hlídat ho, ano přesně od takového člověka bych se nechal zajišťovat při posilování. Druhá série opravdu neuvěřitelná blbost.

<< předchozí 1 2 3