Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Animovaný
  • Komedie
  • Sci-Fi
  • Krimi

Recenze (183)

plakát

Star Wars: The Bad Batch - Decommissioned (2021) (epizoda) 

To je lepší! Droidi po rozkazu 66, sestry (jméno si nepamatuju) a záhada Wreckerova čipu. Jinak příběh klasická vata, ale ty spojitosti se začínají prokreslovat. BTW - s kým to na konci sestry mluvily nevím...ale je to Filoni, takže kdo by to tak mohl být... ;-)

plakát

Ztraceni v moři (1999) 

Chápu všechny výčitky některých recenzentů, ale pro mě osobně se jedná o silný zážitek, podkreslený úžasnou hudbou, která dělá 70% emocí, film se skvělými herci, jednoduchým, ale bolavým příběhem, melancholickou atmosférou a nekonfliktním pojetím. Na mě to funguje, protože tvůrce, který má cit pro tyhle typy filmů neskutečně obdivuji.

plakát

Star Wars: Klonové války - Série 5 (2012) (série) 

Nebýt linky s droidy, bylo by to na 100%. Takhle je to "jen" 99%. Ale teď vážně. Tyhle příběhy jsou vážně v kresleném seriálu? Jak je možný, že mnohonásobně lépe placení scénáristé filmů nedokážou vymyslet dobrý příběh pro sequely, když Filoniho tým tady předvádí masterpiece. Maulovo obsazení Mandaloru, cesta padawanů ke světelným mečům, a hlavně Ahsoky dramatický odchod jsou příběhy, kterým by velké plátno slušelo. Ahsoka je zde na konci svého příběhu postavy ve formě padawanky Anakina Skywalkera a její postava je opravdu to nejlepší, co nám Star Wars kdy nabídly. Její odchod nechá v slzách snad každého. Díky za tuhle cestu a uvidíme se v 7. sérii, komandérko Tano.

plakát

Star Wars: Klonové války - The Lawless (2013) (epizoda) 

Vrchol páté řady...jsem si myslel, dokud jsem si neuvědomil, že ještě 4 epizody zbývají. 4 epizody, které ten vrchol ještě překonají. Pátá řada je prostě zatraceně nejlepší...

plakát

Star Wars: The Bad Batch - Cut and Run (2021) (epizoda) 

Pořád hodně velká paráda. Po minulém díle tempo značně zpomalilo, přichází čas na postavy. Omega je velkou záhadou, ale je z ní znát Filoniho ruka (sem tam podobnost s Ahsokou), takže je opravdu radost ji sledovat. Její chemie s Hunterem je kouzelná a připomíná Mandaloriana s Groguem. Jo, jen tak dál.

plakát

Slunečná (2020) (TV seriál) 

No z těch asi 5 dílů co jsem viděl nemůžu hodnotit seriál jako celek, ale dokážu si asi udělat obrázek. Souhlasím, že dvojice Burešová/Lambora bude za pár let legendou, protože chemie mezi nimi je opravdu nevídaná. Casting je převážně kvalitní, ikdyž výjimky se najdou. Herecké výkony jsou většinou špatné, někdy až příšerné, ale opět...i zde jsou výjimky. Václav Knop svou roli uchopil výborně, Burešová i Lambora hrají dobře (ačkoliv toho drsnýho podnikatele mu žerou asi fakt jen zasněný holky), ale hlavní herecké eso je zde Eva Holubová, která všechny přečnívá o obrovský kus. Má asi nejlépe napsaný scénář (linka s dcerou je o hektar kvalitnější, než zbytek seriálu) a její herecký výkon je vskutku ohromný. Jinak kamera dobrá, hudba nic moc. Zápletky jsou pak celkem standardní a aspoň pro mě hrozně nezáživné. Za to, co jsem viděl, bych dal 30%.

plakát

Star Wars: The Bad Batch - Aftermath (2021) (epizoda) 

Teď shodim svoje ČSFD vyjadřování, ale NO TY VOLE! Tohle byla taková pecka! Emoce od začátku do konce, vynikající fanservis v podobě Kanana, atmosféra jako blázen. Filoniho vidím jako budoucího prezidenta Lucasfilmu, protože to, jakým způsobem rozvíjí SW svět je neskutečný. Psaní postav je zde jako vždy jeho silná stránka, ale já už marně hledám tu slabou. Bad Batch právě v pilotním díle předčila mé očekávání...

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama