Spaceballs (1987)

Takhle, dá se to jednoduše hodit do mnohem nižšího hodnocení, ale vzhledem k filmům, které Spaceballs parodují, jim toto rozhodnutí značně zvedá známku. Ale kvality filmu jako takovému samozřejmě upřít nelze. Jo, jsou tam slabší momenty, pak takový ten parodický průměr, ale pár těch vážně geniálních, které doslova zlidověly. Všemu ale v našich končinách kraluje geniální překlad a dabing, který patrně stojí za takovýn úspěchem Spaceballs v Čechách.

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Kdyby na tenhle film nekoukali fanoušci Slye, nebo by tam případně Sly vůbec nehrál, byl by určitě hodnocen lépe. Kdo čeká další akční pecku se totiž spálí, protože se Stallone taky jednou rozhodl zahrát si v komedii. A to mu mnozí neodpustí. Ale proč, když je to fakt dost super? Holt někteří by Silvestera nejraději viděli jen v jediné póze. Ale k hodnocení. Duo matky a syna je prostě boží a ač jde o jednodušší humor, tak se prostě zasmějete. Jasně, někdy je to fakt až moc primitivní, jenže Sly hraje toho syna fakt výborně a veškeré jeho výrazy jsou prostě na korunu. Maminka ovšem válí nejvíc a všemu pak kraluje vynikající český dabing, kdy se do toho opírá jak Pavel Soukup, tak Alena Vránová. Za mě super!

Deadpool 2 (2018)

Horší, a to mnohem. Silný tlak na příběh se podle mě moc nevyplatil, protože Deadpool táhne hlavně v momentech, kdy má něco řešit a řeší to svým klasickým hláškovacím způsobem. Ne, když musí honit záporáka, nabrat mega tým a nakonec se plácat v digibordelu. I tak ale solidní nadprůměr.

Deadpool (2016)

Jednoduše. Ten film je absolutní sračka. Jenže i sračka může být tak neskutečně vtipná...

Klec (2019) (TV film)

Tady to tentokrát fakt nevyšlo a chyba je hlavně na straně scénáře Marka Epsteina. Dialogy jsou sice zajímavé a někdy i hluboké, systematicky je to ale strašně špatně poskládané a citelně chybí výraznější motivace. Herecky je ale Klec perfektní. Bohdalka je stoprocentí a Hádek kupodivu taky, a to i s někdy fakt špatnými větami, které musí říct. Celkově ale fakt zklamání, protože ta násilná linka byla vyloženě špatně udělaná . Ono to násilí tam čekáš a smysl dává, jenže ne s těmito motivacemi.

Anthropoid (2016)

O kvalitách filmu se samozřejmě dá polemizovat. Vzhledem k tomu, že však nejsem pamětník, ani historik, musím jednoznačně konstatovat, že se film jako pocta padlým českým hrdinům povedl. Myslím, že účelem takového filmu, je vzbudit v divákovi emoce, což v tomhle případě vyšlo. Snad jediný film, u kterého se mi opravdu chtělo zvracet. Zase to připomene otázku, jak je možné, že tehdy přišli tisíce sadistických sviní, kde se to v těch lidech bralo, jak vůbec někdo může provádět taková zvěrstva...nejen kvůli tomu přesnému vystižení Anthropoida oceňuji. Tenhle film totiž může sloužit jako památník parašutistů, kteří se podíleli na atentátu na Heydricha.

Vyproštění (2020)

Hodně dobrý, veliká spokojenost!

Vražda v Orient expresu (2017)

Mně to teda hodně sedlo. Nejsilnějším článkem filmu je samozřejmě hvězdný casting. Bez něj by byl výsledek poloviční. I tak ale funguje vše, co fungovat má. Napětí, postavy, gradace i atmosféra. Ta sice ve srovnání s televizní verzí s Davidem Suchetem v hlavní roli není ani poloviční, ale i tak skvělá. Lokace jsou nádherné, leč hodně digitální. Branaghův Poirot je jiný, ale taky skvělý. Nemůžu si pomoct, ale mně se to prostě fakt líbí.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Tak strašně promrhaný potenciál a prostě jen pokus Rowlingové vytřískat ještě víc peněz z už tak neuvěřitelného balíku. Deppův Grindelwald je vynikající, ale nevyužitý, Redmaynův Mlock v tomhle díle nesympatický, zbytečný a nevyužitý, Jacob a Quinnie sice mají super vyvrcholení, ale jinak jsou naprosto nevyužití, Lawův Brumbál výborný, leč (jak jinak) nevyužitý. Pak je tu Credence. Já prostě nevim, jestli je to vtip, nebo režisér prostě nenávidí Ezru Millera, ale ta postava je zahraná a vycastovaná tak hrozně, že to filmu ubližuje fakt snad úplně nejvíc. Vlastně ne. Nejvíc mu ubližují nekonečné odkrývání rodinných vztahů a příbuzností. Ale za co jsem teda vůbec dal ty 3 hvězdy? Za perfektní začátek s Grindelwaldem a naprosto delikátní finále s Grindelwaldem. Tyhle dvě věci byly natolik skvělý, že to zachraňuje celý, jinak naprosto špatný film.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Podle mě nejlepší příběh z trilogie a nádherný zakončení legendárního příběhu hraček. Chvíli jsem si říkal, jestli by nebylo lepší, kdyby v závěru nechali tvůrci hračky opravdu odejít, protože už to tak vypadalo, jenže je samozřejmě zase někdo zachránil, ale pak přišel epilog, který celý film zvedá zase na pixarovskou kolej toho nejlepšího, co můžeme v animované tvorbě vidět. Řeka slz se samozřejmě spustila. Bez diskuse 90%