Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (516)

plakát

Muž jménem Ove (2015) 

Na tenhle severský film jsem se hodně těšil a i od něj hodně čekal. Někdy je člověk při velkých očekáváních nakonec zklamaný, ale bylo tomu přesně naopak a skutečnost předčila všechna očekávání. Příběh "otravného prudiče a nevrly" se začal pod režisérským vedením nenápadně, ale mistrně odkrývat a ubíral se opravdu překvapivým směrem. Díky důmyslnému a vyváženému mixu scén smutných i humorných (černý humor nemohl scházet), odkrývání osudu hlavního hrdiny v retrospektivních scénách, vyhrocené okamžiky i scény na kapesník. Herci měli co hrát a hráli jako o život. Divák se přistihl, že tomu "hrdinovi" začíná čím dál tím víc fandit. Skvělá kamera, zvuk i přesně padnoucí hudba. Divák se ani na chvilku nenudí a je stále překvapován dalšími odkrytými skutečnostmi až do důstojného závěru. Malý spoiler na závěr : z toho "otravného hrdiny" se nakonec vyklubal hrdina s ohromným Srdcem, jak emočně, tak i doslova fyzicky. Pro podobné severské filmy mám slabost a tenhle filmařský skvost opravdu patří mezi ty úplně  nejlepší a "rozsekal mne na cucky". Původní knižní předlohu jsem bohužel nečetl, ale budu to muset napravit.

plakát

Neodolatelný Gary Cooper (2019) (TV film) 

Hodně povedený dokument o herecké legendě, která nejenom působivě vypadala, ale především předváděla nezapomenutelné herecké výkony v mnoha rolích i žánrově odlišného charakteru, což plyne z jeho filmografie i komentovaných ukázek v dokumentu. Přesto si zachovával skromnost a hereckou pokoru, což je obvykle průvodním znakem vyjímečné herecké osobnosti a tou Gary Cooper určitě byl.

plakát

Slavná alba: Queen - A Night At The Opera (2006) 

Velice vydařený díl z cyklu Slavná alba mapuje vznik jedné z nejvýznamnějších desek rockové historie po letech z pohledu zúčastněných (Fredddie už dost dlouho vzpomíná tam nahoře). Všichni členové legendární kapely si s nahráváním desky (a určitě nejenom této) neskutečně a detailisticky vyhráli, ale výsledek stál za to. Ústřední skladbu Bohemian Rhapsody považuji (a asi nejen já) za jednu z nejlepších skladeb celé rockové historie - notně předběhla dobu a stala se nesmrtelnou. Album ale obsahuje mnoho dalších hudebních skvostů, na jejichž tvorbě se autorsky podíleli všichni tehdejší členové skupiny. Zaujalo mne jejich "demokratické pravidlo", že při nahrávání skladby má vždy poslední slovo její autor, což asi v sestavě vyjímečných hudebních i skladatelských osobností muselo být dost užitečné.

Poslední hodnocení (14 502)

Přikázaný směr jízdy (1977) (TV film)

17.06.2021

Krtek - špionem v Severní Koreji (2020)

17.06.2021

Výhrůžky smrtí (2009) (TV film)

17.06.2021

Bakaláři - Žhářka (1982) (epizoda) (S11E29)

17.06.2021

45 let Ypsilonky (2010) (TV pořad)

17.06.2021

Sebevrah (1989) (divadelní záznam)

17.06.2021

Dokonalá loupež (2018)

17.06.2021

Jubileum (1985) (TV film)

17.06.2021

České fotbalové legendy - Zdeněk Grygera (2021) (epizoda) (E11)

17.06.2021

Reklama

Poslední deníček (15)

Vynikající dokument o Borisi Rossnerovi

Tak jsem si zase po letech připomenul výborný dokument o herci s neuvěřitelným charismatem, význačné herecké osobnosti, skvělém hereckém pedagogovi a především vyjímečném Člověku. Je neuvěřitelné jak ten čas letí, ale od jeho předčasné smrti uplynulo už 15 let. Dokument je opravdu výborně sestaven, obsahuje jeho osobní výpovědi a názory, ve kterých toho odkrývá neuvěřitelně moc, ukázky z jeho nejvýznamnějších rolí, vyjímečné pedagogické metody (ten respekt a obdiv nastupující herecké generace je určitě nenahraný). Přes nespočet posbíraných hereckých ocenění si stále zachovával hereckou pokoru a věřil, že ty ještě význačnější role teprve přijdou, protože herec svými zkušenostmi zraje jak víno. Bohužel ty další role už mu osud odepřel. Tohle všechno a nejenom to ukazuje tento dokument opravdu strhující formou a jeho vyznění se vnímavému divákovi zaryje hodně hluboko do duše.

Odkaz v TV archivu je na :

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10118066941-divadlo-blaznivych-dramat-borise-rosnera/20656226277/

a opravdu stojí za shlédnutí.

Ještě se mi v mé asociační paměti, která překvapivě stále funguje, což se o té ostatní obzvláště té krátkodobé říci nedá, vybavil jeden ze zážitků z minulosti.

V jedné "Noci s Andělem" se setkali Vladimír Dlouhý a Boris Rossner, žák se svým učitelem a vzorem, v té době už dvě význačné herecké osobnosti. Setkání i rozhovor byly překvapivé (pro oba) a o to větší to pak byl divácký zážitek.

Bohužel předčasně odešli a v nejlepších hereckých letech oba, takže jsme určitě přišli o spoustu jejich dalších nezapomenutelných rolí.

Reklama

Reklama