Phaedra

Lucie B.

okres Praha

• 2.2.2016  18:04
    Na vodě (2015)

Ke stažení je film zde: https://uloz.to/!4igzfo8PqXGq/na-vode-iso Film zvláště doporučuju vnímavým a přemýšlivým divákům, kteří se hned tak neleknou nějaké "karmické píči" či kináčského zacházení s kamerou, členům AČK by tento snímek neměl unikout! Zvlášť skvělá je hudba, která je sestavena jen z ruchů nachytaných v krajině. O tom, jak přesně je dělaná se psalo v Revolver Revue. https://www.facebook.com/navodefilm/photos/ms.c.eJxFyMEJACAMA8CNxKRtavZfTBDRex6yNbsiKdO1Bm7YURb8Ik8wf2hSNDbTnw23.bps.a.1476075319359627.1073741829.1476031026030723/1476075342692958/?type=3&theater

• 19.4.2015  10:35

Online ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=gKOGN09fqFc

• 9.10.2013  13:22

"Ředitel barrandovského filmového studia prohlásil, že tento film je předělem. Nazval bych to raději zlomem, propastí, černou dírou, do níž se propadá smysl filmu i smysl umění. Propastmi cesta nevede, ani k přilákání znaveného a chudého českého nebo slovenského diváka." (Jiří Sirotek, Občanský deník, roč. 2, 20. dubna 1991, s.9.)

• 9.8.2009  18:27

Uvedeno na LFŠ 2009 pod názvem Baletní vévoda.

• 11.1.2009  17:11
    Manhatta (1921)

Ke zhlédnutí zde: http://www.ubu.com/film/strand_manhattan.html

• 11.1.2009  15:06
    Emak Bakia (1926)

Ke zhlédnutí zde: http://ubu.artmob.ca/video/Ray-Man_Emak-Bakia_1926.mpg

• 10.1.2009  18:32

Ke zhlédnutí zde: http://ubu.artmob.ca/video/Kuchar-George_The-mongreloid_1978.mpg

• 10.1.2009  18:23

Ke zhlédnutí zde: http://ubu.artmob.ca/video/Kuchar-George_I-an-actress_1977.mp4

• 10.1.2009  17:05

http://www.ubu.com/film/kuchar.html zde film najdete /a mnoho mnoho dalších!/

• 26.12.2008  01:23

scénář napsal Pavel Juráček, v denících na straně 473-4 se dozvíte zajímavé věci týkající se filmu a Jana Schmidta. Jeho týrání zvířat ve filmu je skutečně nevídané a šokující. Vyvolává silnější divácké reakce než celá Troma nebo Festival otrlého diváka. Člověk jenom čeká, kdy bude v nepředstíraných předsmrtných křečích sténat i pan Jariabek.

• 31.10.2008  16:16

Geniální adaptace, vřele doporučuji všem, kteří si myslí, že Alenka musela být na tripu, a kniha jim připomíná spíš Kafku nebo Gulliverovy cesty než dětské povídačky.

• 26.6.2008  16:52
    Big Time (1988)

Ano, symfonie, zvu všechny Mistrovy fanoušky na tyto stránky: www.tomwaitsinczech.blogspot.com

• 23.6.2008  14:36

Báseň složená z westernových klišé. Fantazie pracuje na plné obrátky, dostaví se i smích... Lidem zabředlým v žánrových stereotypech, bez myšlenkového rozletu a imaginace nedoporučuji. Ostatním přeji inspirující a originální filmový zážitek!

• 17.4.2008  11:52

• 8.4.2008  19:05
    Pavouk (2007)

"Všechno je legrace, dokud někdo nepřijde o oko." -Máma- Skvělá etuda na tuhle máminu hlášku, moc jsem se nasmála.

• 4.4.2008  18:55

Mnoho momentů má být buď vtipných, napínavých nebo dojemných. Ale úplně nejde se smát, plakat nebo zarývat nehty do sedačky, když je film tak zoufale plochý, hraje jen na efekt a nedbá na pečlivé budování těchto momentů. Samoúčelnost z filmu přímo pryští a mlsnější divák, kterému nestačí, aby někdo upadl, k tomu, aby dostal záchvat smíchu, se u filmu bude nudit.

• 3.4.2008  10:30
    Doba temna (2007)

Hlavní postava Jean-Marc Leblanc v geniálním podání Marca Labreche je středobodem tohoto filmu. Ocitá se ve svých 45 letech ve velkém domě s dynamickou a ambiciózní manželkou, která neustále telefonuje, dvěma dcerami, které mají v uších sluchátka a hrají playstation, a nevyplněnými představami o tom, kým mohl být. Zatímco si sám sebe představuje jako spisovatele, politika nebo herce (a vy slzíte smíchy), pracuje na ministerstvu jako řadový úředník, který denně poslouchá srdceryvné příběhy lidí, kteří si přišli žádat o pomoc. Jean Marcovi umírá matka a my, hluboce pohnuti, cítíme spolu s ním, že je všechno definitivně v hajzlu. Jak tohle skončí?

• 16.3.2008  23:25
    Control (2007)

• 10.3.2008  12:09
    Květ zla (2003)

Další skvělá Chabrolova etuda na téma buržoazie a přetvářka. S nadsázkou načrtnuté charaktery a situace vrcholí ve skvělé závěrečné scéně, kdy dvě doposavad neškodně působící ženy poněkud nevzrušeně odtáhnou tělo zabitého a elegantně se vmísí do vřavy večírku. Vy se můžete vsadit o co chcete, že jim to zase projde, ale pousmějete se, protože buržoazie jistě má svůj nenápadný půvab.

• 8.3.2008  12:39

Chabrolovy hrátky s žánrovými stereotypy a klišé zajisté uštědřují těžké rány divákům odrostlým na Colombovi a Herculesovi Poirotovi. Fandovi do Nové vlny se ale z hrdla dere slastné mručení. Ták ták, proč by měl být detektiv stroječek na pátrání po pachateli? Co když se jedná o jeho bývalou lásku? A dolcela oprávněné zabití? Proč by měl detektiv trpět lidi, kteří mu do očí lžou? Proč by jim nemohl rozmlátit kancelář nebo překazit kšefty? Colombovi ti zvrhlíci nikdy příliš nevadí a ještě s nimi laškuje, ale inspektor Lavardin je normální cítící člověk a Chabrol taky. A já plesám.

• 5.3.2008  14:34

Na filmu oceňuji především skvěle zvládnuté "vyprávění příběhu" Myslím si, že odvyprávět za 108 minut tak dlouhý a hluboký příběh, je výjimečné (s tím, že po skončení máte pocit, že jste přečetli čtyřsetstránkový román.) Chabrol ukazuje ne víc a ne míň než je potřeba a není to jen čistá dějová narace, mluví k nám všemi prostředky a neustále, ale nenásilně a nenudí. Výborná Isabelle Huppert má na tom jistě také svůj podíl!

• 4.1.2008  20:10
    8 1/2 ženy (1999)

Film otevřeně hovoří o frustracích, které rozhodně nejsou něčím, čím by trpěla jen „chorá mysl Petera Greenawaye, kterému se muselo něco stát, když film točil." Frustrace z partnerského soužití, ze smrti, ze společnosti, ze vztahu k rodičům, z vlastní sexuality, ze vztahu k opačnému pohlaví, ze vztahu ke stejnému pohlaví a mnohé další spolu s pochybnostmi, tápáním a úpěnlivou snahou porozumět světu, tvoří myšlenkovou základnu filmu, který se tím až nepříjemně dotýká lidské intimity. Není divu, že hodnocení uživatelů ČSFD je tak odmítavé - nastavenému zrcadlu se nadává lépe, než svému ohanbí, které se v něm odráží - protože film je zrcadlem nastaveným naší intimitě. Zemětřesení - to je výkřik zoufalství, hysterický záchvat, slza nebo žaludeční vřed - to, co si na sebe (stejně jako Storey) přivoláváme sami. Jak? Podívejte se na film!