Duna: Část druhá (2024)

Duna je takřka dokonalé sci-fi s perfektním vizuálem, hudbou a celkovou atmosférou, která vtáhne a nepustí. Jediné co musí opravdu vytknout je prostřih mezi několika scénami, kde je vidět, že zde chybí jeden nebo více obrazů. Což se dá samozřejmě vyřešit prodlouženou/režisérskou verzí, v kterou upřímně doufám. 10/10

Transformers (2007)

Jako malý jsem se o roboty nezajímal a vlastně ani dnes ne, ale když jsem poprvé vyděl transformers tak jsem se do tohoto filmu tak zamiloval, že jsem ho viděl snad už stokrát. A to proto, že mě totálně přikovalo k posteli, když jsem viděl jak se mezi sebou řežou roboti, které se u nás tehdy na běžných televizích moc nevyskytovalo. To co mi na tomhle filmy trochu štvalo jsou hloupý postavy, u kterých se mi občas zdálo, že mají v hlavě dvě ozubená kolečka. 9/10

Občanská válka (2024)

Neuvěřitelně brutální surová jízda, která se nesnaží o žádný myšlenkový přesah, ale pouze a jen o  vykreslení pravděpodobné podoby druhé občanské války v USA a vzhledem s blížícími se prezidentskými volbami to zvládá až děsivě realisticky. Dokonale do diváka vypálí pocit jaký hnus (myšleno zlo války) to vlastně teď viděl a donutí ho o celém snímku dlouho přemýšlet. To vše podtrhuje perfektní kamera, hra s barvami a hudební tóny country odrhovaček. 8,5/10

K zemi hleď! (2021)

Snímek je krásnou satirou na společenskou degeneraci a ignoranci případné celosvětové hrozby. Místy přehnaná z důvodů místa pro humor, bohužel ne nepravdivá. 7/10

To se mi snad zdá (2023)

Dream Scenario je krásná ukázka krize středního věku, vzestupu a následného pádu slávy vyprávěné skrze Paula (Nicolas Cage), zabalená do žánru komedie, dramatu a až částečného hororu. Všechny tyto prvky se krásně střídají a navzájem prolínají. V čele toho všeho stojí výborný Nicolas Cage, který střídá komediální postavičku, ušlápnutého profesůrka i děsivého zabijáka. Režisér/Scénárista sice výborně poukazuje na hromadu myšlenek, ale to je všechno. Nepouští se do jejich hlubšího prozkoumávání a případně i nějakých odpovědí. A z tohoto důvodu působí snímek jaksi nedotaženě a trochu zmateně. A to je velká škoda. 7/10

Chlapec a volavka (2023)

Chlapec a volavka je neuvěřitelně kouzelný příběh pro všechny věkové kategorie, který v sobě stejně jako všechny Mijazakovi filmy nese určité poselství, jenž by se HODNĚ zjednodušeně dalo popsat asi jako ,,nenávist plodí nenávist,,. Majao Mijazaki se rozloučil ve velkém stylu a svět filmů opouští jeden z nejrevolučnějších tvůrců historie. 8,5/10

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Scorsese opět naservíroval skvělé nekompromisní a komplexní drama se svými dvě oblíbenci podpoření Lily Gladstone, kteří předvedli neocenitelný výkon. Celý příběh je krásně pomalu vrstven, kdy kousek po kousku odkrývá temnou a dosud mnohdy neznámou historii hamižnosti bílého muže na původních obyvatelích. Jsou zde výborné táhle dialogy od kterých by se mnozí mohly učit. Úžasná kamera, která si hraje s barvami a nasvícením. A to vše podpořené příjemnou hudbou. Každopádně Martin ukazuje, že pořád nepatří do starého železa a je téměř jisté, že si toho oscara odnese. 8,5/10

Stvořitel (2023)

Stvořitel není příběhově žádný zázrak, a asi nikdo si ho za pár let nebude pamatovat. Co ovšem nabízí dokonale je takřka dokonalý vizuál, nádherná kamera, nepřekvapivě úžasná hudba od Zimmera, skvěloá akce a překvapivě až na dřeň a nijak křečovitě ždímané emoce. 7/10

Insidious (2010)

Nejedná se o žádný převratný horor. Vlastně jde o klasická plochou duchařinu. Co ovšem celý snímek vynáší nad ostatní je hustá, mráz na zádech vytvářející atmosféra, kterou Wan prostě umí prodat do všech svých hororů od Saw až po Malignant. 7/10