R´Hell

R´Hell

okres Břeclav
You can call me Susan if it makes you happy.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 4.9.2014  13:38

Promarněný potenciál zajímavého tématu. Dokument se na nic nezaměřuje, nic nedotahuje do konce, neustále se opakuje. Škoda, že nevíme, jak dlouho jsou polské turistky v Egyptě, jak nakonec dopadnou jejich vztahy a co na to rodiny. Všechno je to takové povrchní.

• 1.8.2014  15:04
    Cyklus (2012)

LFŠ 2014: Cyklus podle mne patří do kategorie pseudofilosofických snímků, absence příběhu nevadí, pocit, že každým zvláštním prostředím - diskotéka, chodba se stolečky, dveře,... - se tvůrce snaží něco vyjádřit, přičemž nápad není dotažený do konce, je otravný. Jakoby se film chtěl vydávat za hluboké umění a přitom to je jen obyčejná vizuální smršť a 80 minutové znázornění smyčky.

• 14.2.2014  23:26

I když je to téměř nemožné, škatulkuju si Allenovy do několika kategorií. Všechny mají společné perfektně zvládnuté a uvěřitelné charaktery a výborné obsazení. Jasmine je bezpochyby jedna z nejlépe zahraných fiktivních postav, které jsem v poslední době viděla a je to takové pěkně civilní. Z celku mám však pocit jako ze sledování Purpurové růže z Káhiry, chvílemi zábavné, jindy nudné, víceméně poutavé, a teď, když to skončilo, tak i zapomenuté.

• 25.1.2014  01:13

Vítejte v Japonsku za druhé světové války, v příběhu tak smutném, až z něj zabolí u srdce. Přesto, že jde o příběh animovaný, je jeden z nejlidštějších, jaký lze o této světové katastrofě zhlédnout. Možná i proto, že jeho vypravěči jsou dvě děti, dostává strohý pojem útok na civilní obyvatelstvo další význam. Seita a malá Setsuko žijí jeden pro druhého, protože už jim nikdo nezbyl, na poli beznaděje se zoufale a statečně snaží udržovat plamínek a chvíli se jim i daří, jenže velký svět jim ho ledabyle sfoukne. Co zmůže světluška proti hurikánu? Překrásná animace a nadčasovost řadí Hotaru no haka mezi klasiku.

• 22.1.2014  18:56
    Lásky čas (2013)

Lásky čas je jako kvalitní káva, s výraznou, příjemnou chutí, ta, co po uvaření provoní byt, se správným poměrem mléka, troškou skořice, ale pak, na úplný závěr, který to měl korunovat, si do hrnku omylem vysypete čtvrtku balíčku cukru. I když je tu všechno krásné, herci, prostředí, romantický příběh, ona snaha o perfektnost mě po čase začala unavovat a otravovat. Když se něco pokazí, stačí jen vlézt do skříně a zatnout ruce v pěst a ono se to napraví, asi tak stokrát za film, čímž hrdinové smažou všechny chyby, které dělají člověka člověkem, a vytvářejí sterilní dokonalost. Nejlepší momenty jsou zmíněny už v traileru, zbytek je jen příjemný průměr, a navíc je to všechno taaaaak zdlouhavé. Richarde Curtisi, kam se ztratil cynismus z Pirátů na vlnách, chci ho zpět!

• 14.1.2014  20:20
    Sherlock - Unaired Pilot (TV film) (2010)

Bonbónek. Zároveň je tento díl dobrým příkladem, jak šikovné zasazení hudebního podkladu v oficiálně vysílaných epizodách přidává na přitažlivosti. Usedlejší Studie v růžové, ale pobaví, zvlášť ta roztomile staromódní scéna Sherlock a měsíc stojí za pozornost. Herecké výkony snad opět chválit netřeba, celé dobré, ale my už známe lepší.

• 2.1.2014  17:39

Převod Oggyho na velké plátno není stejný jako třeba ten Simpsonovic, protože se film nedrží jedné konzistentní dějové linky, ale skládá se z krátkých filmů, které mají společné jen hlavní protagonisty. Tím pádem to není až tak Oggy ve filmu, ale spíš "pojďme na seriál do kina". První dva příběhy jsou fenomenální, zbytek už jen fajn. Jako celek to je zábavná jízda časem a vůbec bych se nebála dívat se na to s dospělými, stejně tak s malými dětmi. Úsměv zaručen.

• 24.12.2013  00:10

Dlouho jsem přemýšlela, jakým způsobem Frozen ohodnotím, protože po odchodu z kina se ve mě prala mírná rozpačitost z obyčejnosti příběhu a na druhé straně nadšení z další milé pohádky na obzoru. Nakonec jsem se rozhodla, že udělím tři hvězdičky za příběh a jednu navíc za nádherné zpracování. Sníh, led a všechny odlesky a krásy zimy jsou skutečně dechberoucí, poklona. Postavy jsou zábavně napsané, Olaf je malinko otravný (koho by v tom vánočním spěchu trochu nenaštval věčný optimista, co miluje objetí), Sven a Sven, tedy Kristoff sladcí a Anna... puberťačka. Zamrzí absence hlubší zápletky a na hodnocení nepřidává ani množství nicneříkajících písniček, které děj nikam neposouvají, spíš zdržují. Pro děti jistě krásné, Frozen však není jeden z těch animáků, který nadchne i dospělé. Čtyři hvězdičky jsou milosrdné hodnocení, dávám je jen proto, že pěkný film nechci strhnout mezi šedý průměr.

• 22.12.2013  15:34

Čtyřlístek na mě také zapůsobil přinejmenším rozpačitě. Podivnou animaci moc neoceňuji, protože jsem zastáncem buď 2D nebo povedeného 3D a takový hybrid mezi mě neustále nutil přemýšlet, kdy už skončí úvodní video a začne herní mód. Poté, co jsem se jakž takž přenesla přes formu a začala se soustředit na příběh, mé kritické já utichlo a zvažovalo, jak velké škody film napáchal na komiksu, na kterém jsem, stejně jako spousta lidí zde, vyrostla. A došla jsem k názoru, že to není tak zlé. Dívám-li se na to dětskýma očima, pak je to dokonce ucházející. Čeští filmaři dávají filmům a zvláště těm animovaným v posledním desetiletí zabrat, Čtyřlístek z toho však vyšel se vztyčenou hlavou. I když možná jen mezi námi dětmi.

• 3.12.2013  17:15

Ženy si vydobyly volební právo, možnost studovat a získaly příležitosti, o kterých se jim v předchozích stoletích mohlo (většinou) akorát zdát. Přesto je mediální svět mění ve figurky plné klišé, kterým chybějí "mužské schopnosti". Ať už je politička, právnička, CEO nebo reportérka, první věc, která zaujme diváka je její oblečení a vzhled. Co víc od ženy očekávat? Proč se dobrovolně připravujeme o příležitosti, které by ženy mohly nabídnout, kdyby nebyly souzeny a podceňovány jen díky zažitým představám a předsudkům? ... Dokument nenabízí jiný pohled, než který všímavý člověk dávno objevil sám. I přesto pěkné 3*.

• 16.10.2013  22:47
    Gravitace (2013)

Gravitace je vizuálně nesmírně přitažlivé dílko. Cuarónovi se podařilo zhmotnit prostředí plné osamělosti, nekonečnosti a krásy která prostupuje celým vesmírem a se kterou musí bojovat každý astronaut. Mezi své hrdiny postavil těžkou volbu, oba musí projít životním rozhodnutím, jehož důsledky jsou zajímavým způsobem převedeny na city diváka. Na první pohled chuťovka pro mainstreamového i náročnějšího diváka, na druhý se začínají loudit myšlenky, že aby Gravitace fungovala, Sandře nesměl přát snad celý vesmír. A jen tak mezi námi - doufala jsem v jiný konec. Sečteno a podtrženo, George Clooney je pořád neskutečný sympaťák a trochu hype Gravitace rozhodně potěší.

• 12.8.2013  09:06
    Bobule (2008)

Letní komedie každým coulem, což také ale znamená, že kromě linie, která popisuje kontrast mezi Čechy a Moravou, pár vtipů a Terezy Voříškové pro pány ani nic nenabízí. Hlavní hrdinové nejsou špatní, příběh je ovšem poměrně plochý, nikam nevede a zobrazení mého rodného koutu kraje mě vedlo k pousmání. Celkem příjemný film, jednou však stačilo. A neříká sa vinica, ale vinohrad!

• 9.7.2013  14:42
    Ladíme! (2012)

Guilty pleasure no. 1. Přímé, nenáročné, zábavné, asi netřeba víc komentovat.

• 16.6.2013  20:05
    The Fall (TV seriál) (2013)

Dobrá kriminálka sázící hlavně na autentičnost a přirozenost, která je podporována jak záběry běžných denních úkonů, tak zvýrazněním šumů a zvuků v pozadí. Komplikovanost vztahů a rozmanité osobnosti hlavních postav a jejich skryté záměry (přičemž i důraz na postavy vedlejší) jsou skutečným kořením v televizním seriálu. Gillian Anderson je skvělá, tahle role jí byla ušita na tělo. The Fall směle konkuruje jiným seriálům, nicméně úplné špičky, na kterou řadím například seriál Luther, nedosahuje.

• 9.6.2013  15:56
    Sunshine (2007)

Mám pocit, že musím zavřít i oči, které nemám, protože jinak je po dlouholeté školní docházce (a vš studiu zeměpisu k tomu) docela těžké překousnout zvraty, jež se vymykají veškerým fyzikálním zákonům. Jenže o fakta tu nejde. Sunshine je v první řadě povedené sci-fi, které díky své jedinečné, chvílemi mrazivě klidné, atmosféře upoutá až do konce. Z čeho se skládá tento koktejl přitažlivosti nevím, snad je to psychologie postav nebo fascinující zobrazení vesmíru, jeho hluboké nicoty v níž člověk nic neznamená a kde vše hraje proti němu, nicméně smekám klobouk, byl to skvělý zážitek, Danny Boyle.

• 21.4.2013  17:23
    Hon (2012)

Hon je odšťavňovač emocí. Ačkoliv část filmu probíhala celkem předvídatelně, nemohla jsem se ubránit hluboké lítosti, která mě provázela téměř po celou dobu sledování. Režisér výborně vykreslil atmosféru maloměsta, kde se všichni znají a lidé jsou náchylní k ukvapeným závěrům a odsuzování a kde, pokud se jejich predikce ukáží jako mylné, sveřepě odmítají připustit si vlastní omyl. Hlavní hrdina se zmítá v kruhu, z něhož není úniku, ať dělá, co dělá a divák může jen bezmocně žasnout a dumat, zda kdyby se něco podobného stalo v jeho okolí nechal by se také unést davem... Herecké výkony jsou naprosto uvěřitelné, výsledný dojem však kazí pochyby o jisté vykonstruovanosti příběhu; není přece možné, aby po traumatu tohoto druhu dítě prošlo jen vágním rozhovorem s psychologem a pak mu každý věřil a vůbec nikdo se nezastal dříve oblíbeného prověřeného učitele a přítele...

• 13.3.2013  11:18
    Pán much (1990)

Dobrý film, dobré výkony a výborný příběh. Ale za ten příběh patří ovace Goldingovi, v tomto podání je trochu slabší. Jinak je to dílo, které připomíná, jak křehká je rovnováha ve společnosti. 70 %

• 2.3.2013  22:44
    Atlas mraků (2012)

Skoro mi po tom dlouhém sledování dochází slova. Atlas mraků mě nadchnul, jako jeden z mála nových velkofilmů, které jsem v poslední době viděla byl tak, tak... poctivý. Ano, asi tímto slovem by se dal celý film nejlépe shrnout, divákovi je naservírováno ze všeho, z čeho se film jako celek skládá, jen to nejlepší. Fascinující je, že se v několika minutách po sobě mine skvělá komedie, současná akční scéna a sci-fi a nejen, že to není nijak rušivé a zavádějící, naopak je to sestaveno tak, jako by to by to byl naprosto běžný postup, jen vyšperkovaný k dokonalosti. Malé příběhy se průběžně složí v jeden velkolepý a i když přiznávám, že mi to na konci nevzalo dech, jak jsem původně očekávala, nebyla jsem ani trochu zklamaná. Atlas mraků je totiž film, na jehož konec se nečeká, tady si divák může vychutnat každou minutu a i po třech hodinách nebýt otrávený nebo rozmrzelý, a to je poměrně unikátní. Možná i díky právě této vyváženosti se Atlasu mraků nedostalo ani jedné nominace na Oscara; američtí akademici přece jen upřednostňují velkolepé a nejlépe co nejméně avantgardní dojáky, avšak evropského diváka koncept tohoto filmu může jen příjemně potěšit. A ten soundtrack!

• 6.2.2013  18:06
    Ripper Street (TV seriál) (2012)

Srovnání se Sherlockem překvapivě není vůbec od věci. S tím seriálovým má Ripper Street společný typ znělky a spád děje, s tím filmovým prostředí. Však sám seriál se odehrává v době, kdy svého detektiva Doyle vpustil do ulic Londýna. Zarputilý a spravedlivý inspektor Reid, se sympatickou tváří Matthewa MacFaydena, seriál táhne, ale jeho přátelé mu, až na Američana, pouze sekundují. Ripper Street chybí opravdu výrazný hrdina, nejlépe ten záporný, úplně nejlépe sám Jack. Uvidíme, jestli se dočkáme. Prozatím je to příjemná, tematická a poctivá kriminálka. Nic víc, nic míň.

• 31.1.2013  15:20

Upřímně, moc se mi líbí ten pohádkově důvtipný příběh, který sepsal Tolkien a proto mě film, postrádající spoustu skvělých momentů, až tak nenadchnul. Naštěstí hlavní hrdina, Bilbo, si v podobě výborného Martina Freemana vybojoval mezi mnoha výraznými postavami skvělé místo, takže to celé opravdu působí jako cesta jeho a trpaslíků a ne jako prequel Pána prstenů, který je Tolkienovu rukopisu vzdálený. Peter Jackson se snaží zachovat formát, se kterým začal a co si budeme povídat, kouká se na to dobře, i přes příliš dlouhou stopáž. Jsem zvědavá, jak se Jackson popasuje s dalšími dvěma díly.

• 31.1.2013  11:03
    Californication (TV seriál) (2007)

Nevím skoro nic o soukromém životě Davida Duchovnyho, ale pokud je pravda, co zde někdo píše, že se spíše podobá životu tady Hanka Moodyho než Foxe Muldera, pak smekám, protože udržet trvale zdrženlivý výraz v Aktech X dalo zřejmě více práce, než se zdá... Californication je další z nekorektních seriálů, jež se drží několika stále se opakujících, avšak skvěle fungujících témat, neboť to málo zahrnuje vše, co lidé očekávají od nekorektního seriálu. V důsledku toho je snadné přehlédnout nedostatky a nepřipouštět si například i fakt, že kdyby byl seriál o deset, patnáct minut delší, už by neměl co říct. Občas je Californication one man show, ale opravdu dobrou, protože Duchovny se pro tuto roli snad narodil.

• 14.1.2013  10:52
    Miranda (TV seriál) (2009)

Ze začátku mě hrozně štvalo přehnané pitvoření se a trochu nucený humor, ale přestála jsem to, a nejen, že jsem si zvykla, navíc mě to začalo opravdu bavit a u prvního dílu druhé řady jsem se smála téměř od začátku do konce. Miranda je neskutečně svérázná osoba a Miranda Hart je herečka s nesmírným nadhledem, kéž by všichni lidé tak brali své sociální handicapy. Pod pojmem britský humor si představím jiný druh seriálu, nicméně ani Miranda ve svých třiceti minutách nezklame.

• 13.1.2013  19:42

Moc se mi nezdá, že by se hlavní, charakterově výrazní, představitelé v Absolventovi stali papírem šustícími lidmi z amerického předměstí. Nápad je to ovšem dobrý, Jennifer Aniston podává svůj standardní výkon, jako obvykle v rámci "svých" romantických komedií. Vzhledem k množství narážek na starou klasiku, nemohla jsem se ubránit srovnání a zamáčknout slzu nad úpadkem americké mainstreamové komedie, ačkoliv Co je šeptem... nepatří mezi ty nejhorší, je to spíše obyčejný průměr.

• 24.12.2012  21:01
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Vždyť to bylo zábavné! Jistě, trochu vykradené (zdejší mrazíkofilové, kdybyste nebyli tak zahledění na jednu věc, jistě byste zmínili i bílého králíčka á la Alenka) avšak na Českou televizi nadprůměrné. Hlavní písnička je krásná (Ondra Brzobohatý je talent), herci skvěle obsazení (dobrá, Roman Vojtek je na nezadaného mládence přece jen trochu starý) a exteriéry prostě nádherné (zima! Rožnov!). Jako fanoušek starších klidných pohádek bych si odpustila ten ukřičený konec, ale jinak se mi moc líbilo.

• 13.12.2012  18:45

Nevím, jaká je Anna Karenina jako knížka, protože jsem ji z nedostatku času musela odložit "u plesu" a pak se k ní už nevrátila. Film je však úchvatný. Z první hodiny seznamování se s ruskými šlechtici a jejich hrou na morálku jsem byla nadšená, graduje to právě u plesu, kdy se uklidnila rychlá a trochu matoucí sekvence úvodních scén a konečně jsem začala vnímat toto pojetí filmu jako naprosto přirozené a nesmírně zajímavé. Ke konci však Keira ztrácí dech, její Anna přestává být onou oslnivou charismatickou hvězdou smetánky (ač později opovrhovanou) a ve chvíli, kdy by napětí mělo vrcholit, nastoupily krásné obrazy a emocionální NIC. V důsledku toho ani konec není takový, jaký bych si ho představovala. I přesto jsou scény z odtažité falešné společnosti opět brilantní (dostihy, opera). Film se mi líbil, i když byl v druhé půlce poněkud utahaný. Ve srovnání filmů, které se objevují v multikinech, je skvostně originální.

• 22.11.2012  22:58

Krásný, překrásný film, s takovým jsem už dlouho neměla čest. Zpočátku klidný, snad téměř obyčejný, nechává diváka jen pozorovat a splynout s hrdiny i vedlejšími postavami, nenápadně se vtírá do podvědomí, aby pak zasadil ránu a korunoval na konci. Líbila se mi atmosféra, obdivuji výkon Robina Williamse, ale taktéž mladého Roberta S. Leonarda. Zdejší výtky k upjatosti studentů jsou poměrně neoprávněné, soukromá střední škola 50. let 20. století skutečně netrpěla výstřelky, na které jsme v současnosti natolik zvyklí, že už je ani nepovažujeme za vadu, ale za běžný jev. Opravdu zážitek.

• 26.10.2012  11:59

Mám slabost pro lidi, kteří šli za svým snem a mám slabost pro dokumenty, které mi způsobí husí kůži. MF outdoorových filmů 2012, Brno.

• 22.10.2012  15:32
    Bylo, nebylo (TV seriál) (2011)

Hodnotit americké seriály je dost ošemetné, protože co v jednu chvíli válcuje svou originalitou, v mžiku oka strmě padá dolů. Once Upon a Time dorazil do druhé sezóny a zatím stále vede první ligu. Není to pohádka evropského střihu, na kterou jsme tu zvyklí, ale pro odchovance Nekonečného příběhu a Disneyho je tato seriálová kombinace podobných děl téměř ideální. Oceňuji hlavní záporné postavy, balancování na hraně dobra a zla Mr. Golda je poutavé, Regina a její otrávená jablka jsou věčná. O něco míň se mi líbí pohádkové interiéry, někdy až příliš hraničící s kýčem, ale to se dá skousnout. Pohádka pro dospělé mě zkrátka baví.

• 6.10.2012  20:05

Až vyjde měsíc je hravý film pro hravé lidi. Styl filmů Wese Andersona se skutečně drží zajetých kolejí a od Fantastického pana Lišáka nepostoupil ani o píď. Ale co, letos jsem se ještě nesetkala s filmem, který by byl natolik originální, svérázný a trochu bláznivý v jednom. Scénář je vypilovaný, dětští hrdinové úžasní a ti ostatní... Tady není nic špatně. Neuvěřitelně zachycená nezapomenutelná atmosféra dětství, navíc se skvělým soundtrackem. Le temps de l'amour, mesdames et messieurs.

• 26.9.2012  21:04
    Jak prosté (TV seriál) (2012)

Hodnotím po pilotu, protože dál už asi nepůjdu. Elementary je nudná a hlavně fádní kriminálka bez žádné přidané hodnoty. Taková, kterých je plné odpoledne na našich komerčních stanicích. Tvůrci měli britský návod jak vyrobit perfektní seriál, kde se mohli aspoň inspirovat, ale vůbec se to nepovedlo. Na rozdíl od ostatních zde mě ani hlavní hrdina vůbec nenadchnul, Johnny Lee Millera jsem nemohla vystát, na Brita trpí závažným nedostatkem charisma a šarmu. Koneckonců jsem ráda, že název Doylova díla není v názvu seriálu, takové pocty není tento seriál hoden. Nelíbilo se mi. Slovy opravdového Sherlocka: I am bored. // UPDATE: Po pár epizodách jsem se jen utvrdila v tom, že jde od podprůměrný seriál a nejstrašnější zobrazení Sherlocka Holmese, jaké jsem kdy viděla. A za Moriarty by si měli tvůrci dát facku, takového soupeře by si nezasloužil ani ten nejmizernější detektiv.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7