R´Hell

R´Hell

okres Břeclav
You can call me Susan if it makes you happy.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 28.9.2010  17:48

Nač troškařit s hvězdičkami, tohle je jednoznačně nejlepší komedie tohoto roku. Je to milý film s chytrou zápletkou a nenuceným vtipem. Konečně příjemná podívaná, která netahá za uši ani oči a vůbec nenudí. Díky za francouzského (K)lamače, který jednoznačně dokazuje, že žánr "chytrá komedie" ještě není mrtev, i když se o to mnozí tvůrci, zejména ti záoceánští, poctivě snaží.

• 24.1.2009  11:35
    5 proti 5 (TV pořad) (2007)

"Co se rýmuje se slovem husa?" - "Kachna" ... Pět proti pěti je pořad o rychlosti, opravdu nezáleží na vzdělání či inteligenci. A možná proto se stává ideálem pro podvečer, kdy u nás televize slouží spíše jako kulisa. Proti Lesákovi nemůžu říci nic špatného, spíše naopak.

• 29.12.2009  15:32

Přesně takovéto filmy miluji. Asi ve druhé třetině mě napadlo, že nic není tak špatné a že po každém létě přijde podzim a s ním něco nového. Konec mi to potvrdil. Nádherný úsměvný film se sympatickými hlavními postavami, do jejichž osudů se snad může vžít každý z nás. Příjemná atmosféra, skvělá hudba.

• 29.7.2012  15:10

http://www.cultureunplugged.com/documentary/watch-online/festival/play/5627/Afghanistan-Unveiled Film studentek, který má spoustu much, ale za tu odvahu pustit se do tématu, které je v Afghánistánu stále velmi ožehavé 3*.

• 14.6.2009  08:38
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Není třeba být počítačový nadšenec, Ajťáci jsou pro všechny, kteří milují opravdový britský humor. Nemusíte znát odborné pojmy, aby vám neunikl smysl hlášek. Je mi líto, že bylo natočeno tak málo dílů, teď abych si je pouštěla pořád dokola a dokola... Vřele doporučuji originální znění, dabing (tak jako u mnoha současných sitcomů) ubírá na vtipu. Mělo to úspěch, publikum tleskalo!

• 22.6.2010  16:32

Na této verzi Alenky není nic vyloženě špatného (snad kromě závěrečné ukřičené skladby od Avril Lavigne). To, co ji shazuje v očích diváků je fakt, že je to dílo Tima Burtona. Protože od tohoto režiséra všichni čekají temnou, vtipnou a především velmi originální podívanou, mohou být lehce zklamáni, že Alenka je pouze pohádka od Disneyho. Krásná, barevná, dětská. Burton bohužel nevyužil obrovský potenciál, který kniha nabízí. Mohlo zde být mnoho narážek a hravých vtípků pro děti i dospělé. Tyto nedostatky jsou však vynahrazeny skvělou hudbou, přenádherným světem a výborným výkonem Heleny Bonham Carter. Tato Alenka v říši divů má mnoho chyb na kráse, ale průměrná není.

• 13.12.2012  18:45

Nevím, jaká je Anna Karenina jako knížka, protože jsem ji z nedostatku času musela odložit "u plesu" a pak se k ní už nevrátila. Film je však úchvatný. Z první hodiny seznamování se s ruskými šlechtici a jejich hrou na morálku jsem byla nadšená, graduje to právě u plesu, kdy se uklidnila rychlá a trochu matoucí sekvence úvodních scén a konečně jsem začala vnímat toto pojetí filmu jako naprosto přirozené a nesmírně zajímavé. Ke konci však Keira ztrácí dech, její Anna přestává být onou oslnivou charismatickou hvězdou smetánky (ač později opovrhovanou) a ve chvíli, kdy by napětí mělo vrcholit, nastoupily krásné obrazy a emocionální NIC. V důsledku toho ani konec není takový, jaký bych si ho představovala. I přesto jsou scény z odtažité falešné společnosti opět brilantní (dostihy, opera). Film se mi líbil, i když byl v druhé půlce poněkud utahaný. Ve srovnání filmů, které se objevují v multikinech, je skvostně originální.

• 10.7.2010  15:48

Tohle šlo tak nějak mimo mě. Možná napodruhé...

• 2.3.2013  22:44
    Atlas mraků (2012)

Skoro mi po tom dlouhém sledování dochází slova. Atlas mraků mě nadchnul, jako jeden z mála nových velkofilmů, které jsem v poslední době viděla byl tak, tak... poctivý. Ano, asi tímto slovem by se dal celý film nejlépe shrnout, divákovi je naservírováno ze všeho, z čeho se film jako celek skládá, jen to nejlepší. Fascinující je, že se v několika minutách po sobě mine skvělá komedie, současná akční scéna a sci-fi a nejen, že to není nijak rušivé a zavádějící, naopak je to sestaveno tak, jako by to by to byl naprosto běžný postup, jen vyšperkovaný k dokonalosti. Malé příběhy se průběžně složí v jeden velkolepý a i když přiznávám, že mi to na konci nevzalo dech, jak jsem původně očekávala, nebyla jsem ani trochu zklamaná. Atlas mraků je totiž film, na jehož konec se nečeká, tady si divák může vychutnat každou minutu a i po třech hodinách nebýt otrávený nebo rozmrzelý, a to je poměrně unikátní. Možná i díky právě této vyváženosti se Atlasu mraků nedostalo ani jedné nominace na Oscara; američtí akademici přece jen upřednostňují velkolepé a nejlépe co nejméně avantgardní dojáky, avšak evropského diváka koncept tohoto filmu může jen příjemně potěšit. A ten soundtrack!

• 3.5.2010  13:45
    Avatar (2009)

Avatar je pohádka. Ne špatná, ale ani dokonalá. I přes hysterii jakou vyvolala premiéra si nemyslím, že se z něj stal kultovní a nebo že se někdy stane kultovním filmem. Je hodně drahý a také nám to dává každým okamžikem patřičně najevo. Bohužel nádherně zpracované scény nepřekryjí naprosto nedostatečný výkon scénáristů. Děj Avatara zabil a jeho přímočarost nedovolí pokračování. I když teď Cameron tvrdí něco jiného, třeba jednou bude chtít oživit život na Pandoře, ale to bude trochu problém, když to tak pěkně zakončil a nenechal si uličku, kterou by se případně mohl v budoucnu vydat. A to je škoda, trhu chybí dobré science fiction. Avatar je potěšení pro oči, výborná zábava, poměrně kvalitní film. Ale není to něco, co musím vidět pětkrát a pořád nemám dost.

• 9.9.2010  19:38

Slabší tři hvězdičky pro průměrný, avšak docela milý film. Chybí mi poutavá zápletka a více humorných situací, když už to je označeno jako komedie. Na druhou stranu herci jsou zajímaví a dobře se na ně dívá. Ale nejvíc film shazuje předlouhá stopáž, která přímo svádí k tomu hypnotizovat hodinky a zjišťovat, kolik minut zbývá do konce.

• 6.10.2012  20:05

Až vyjde měsíc je hravý film pro hravé lidi. Styl filmů Wese Andersona se skutečně drží zajetých kolejí a od Fantastického pana Lišáka nepostoupil ani o píď. Ale co, letos jsem se ještě nesetkala s filmem, který by byl natolik originální, svérázný a trochu bláznivý v jednom. Scénář je vypilovaný, dětští hrdinové úžasní a ti ostatní... Tady není nic špatně. Neuvěřitelně zachycená nezapomenutelná atmosféra dětství, navíc se skvělým soundtrackem. Le temps de l'amour, mesdames et messieurs.

• 16.1.2009  16:07
    Babicovy dobroty (TV pořad) (2008)

Nejsledovanější pořad ve svém čase?! Nezajímavé obyčejné recepty a nesympatický bručoun Babica, po kterém šílí všechny divačky (tvrdí Nova!). A můžeme si být jisti jeho recepty? Tamhle dejte to, tamhle to, a když to nemáte, tak to prostě něčím nahraďte... Už nikdy více!

• 16.1.2009  15:55
    Banánové rybičky (TV pořad) (1999)

Nevím, moudra Haliny Pawlowské mi nikdy nepřišla vtipná. Až jsem několikrát podezřívala režii, že do éteru pouští natočený smích. A i když toto asi pravda nebude, nic to nemění na tom, že Halina neumí vytvořit dobrou show, jakkoli jsou její hosté oblíbení, zábavní a talentovaní.

• 10.12.2009  16:18

Je těžké a možná i bezpředmětné hodnotit takovéto krátké filmečky, které vznikly především jako experiment. Ve srovnání s dokonalostí současných kraťásků rozhodně nemohou obstát (což je samozřejmě pochopitelné), a proto dávám neutrální 3*, které prostě značí, že jsem viděla. Přesto si nemůžu odpustit myšlenku, že i u toho nejkratšího filmu měl být zajímavý nápad a ten tady není.

• 29.12.2009  11:07

Tato adaptace Dickensovy Koledy je opravdu milá, částmi i docela kouzelná. Přesto dám raději na klasiku a myslím, že i děti by měly poznat správného pana Scrooge a jeho vrtochy. No ale chápu, že holčičky mají raději krásnou Barbie, roztomilého kocoura a příběh o přátelství. A tohle není špatný příběh.

• 8.2.2009  09:18

Christopher Nolan si zaslouží úctu. Nejenom, že Batmana oživil, on ho také udělal uvěřitelným a víceméně reálným. A dostal by za to ode mně pět hvězdiček, nebýt tak proklatě geniálního pokračování, vůči němuž by to nebylo tak docela fér. Christian Bale je pro hlavní roli jak stvořený, jediné co mi trochu překáží je sladká Katie Holmes, které to nevěřím. Přítomnost Morgana Freemana a Michaela Caina potěší. Nemám co vytknout, jen mě to nechytlo tak, jak bych chtěla.

• 7.6.2012  10:37

Jenom crazy producers mohli povolit odrazující název Crazy, Stupid, Love. Ačkoliv se film na první pohled tváří jako jedna z obyčejných, ujetých, evropským divákem těžko stravitelných amerických komedií, ve skutečnosti se řadí po bok komedií mimořádně zábavných, velmi příjemných a sofistikovaných. Jenom délka tento film trochu strhává, přestože každá minuta je skvěle vyplněna, dvě hodiny jsou pro diváka, toužícího po odreagování, docela únavné. Herecké obsazení je vynikající, Ryan Gosling přímo dokonalý. Malé mínus za závěr a konečných 4,5*

• 12.8.2013  09:06
    Bobule (2008)

Letní komedie každým coulem, což také ale znamená, že kromě linie, která popisuje kontrast mezi Čechy a Moravou, pár vtipů a Terezy Voříškové pro pány ani nic nenabízí. Hlavní hrdinové nejsou špatní, příběh je ovšem poměrně plochý, nikam nevede a zobrazení mého rodného koutu kraje mě vedlo k pousmání. Celkem příjemný film, jednou však stačilo. A neříká sa vinica, ale vinohrad!

• 6.9.2009  11:19
    Buď já nebo pes (TV pořad) (2005)

Lidé dělají různé chyby při výchově psů. Buď se jim nevěnují, nebo je zase příliš rozmazlují a nebo jen neví jak na to. To jak se psi chovají je odrazem výchovy páníčka. A ne vždy se to povede a pak přiběhne trenérka Victoria, která je zkrotí. Pořad je dobrý, ale bylo by lepší, kdyby si lidé s koupí svého prvního štěněte koupili i knížku o psech, nebo zašli na cvičák za odborníky, kteří jim pomůžou zvládnout i hyperaktivnější zvíře. A byli zodpovědní a nekupovali si psa podle toho jak vypadá, ale i podle povahy, kterou musí stoprocentně ovládat. Buď já nebo pes je sice zajímavá reality show, ale naneštěstí ukazuje, jak zoufale lidé zanedbávají ve výchově své mazlíčky, až jim z nich vyrostou agresoři.

• 22.10.2012  15:32
    Bylo, nebylo (TV seriál) (2011)

Hodnotit americké seriály je dost ošemetné, protože co v jednu chvíli válcuje svou originalitou, v mžiku oka strmě padá dolů. Once Upon a Time dorazil do druhé sezóny a zatím stále vede první ligu. Není to pohádka evropského střihu, na kterou jsme tu zvyklí, ale pro odchovance Nekonečného příběhu a Disneyho je tato seriálová kombinace podobných děl téměř ideální. Oceňuji hlavní záporné postavy, balancování na hraně dobra a zla Mr. Golda je poutavé, Regina a její otrávená jablka jsou věčná. O něco míň se mi líbí pohádkové interiéry, někdy až příliš hraničící s kýčem, ale to se dá skousnout. Pohádka pro dospělé mě zkrátka baví.

• 12.8.2010  10:46
    Báječná sedmička (TV film) (2005)

Velmi milý a veskrze optimistický snímek o matce samoživitelce. Snad jen, jak už tu někdo psal, postrádá nějakou hloubku, je to jen vyprávění o určitém období velké a trochu jiné rodiny a nic víc se nedozvíme. Ale co, depresivních filmů už bylo taky dost. Palec nahoru pro Helenu Bonham.

• 31.1.2013  11:03
    Californication (TV seriál) (2007)

Nevím skoro nic o soukromém životě Davida Duchovnyho, ale pokud je pravda, co zde někdo píše, že se spíše podobá životu tady Hanka Moodyho než Foxe Muldera, pak smekám, protože udržet trvale zdrženlivý výraz v Aktech X dalo zřejmě více práce, než se zdá... Californication je další z nekorektních seriálů, jež se drží několika stále se opakujících, avšak skvěle fungujících témat, neboť to málo zahrnuje vše, co lidé očekávají od nekorektního seriálu. V důsledku toho je snadné přehlédnout nedostatky a nepřipouštět si například i fakt, že kdyby byl seriál o deset, patnáct minut delší, už by neměl co říct. Občas je Californication one man show, ale opravdu dobrou, protože Duchovny se pro tuto roli snad narodil.

• 26.8.2009  10:29
    Cart (2009)

Milý krátký film, který i neživé věci jako je nákupní košík bez jakýchkoli lidských rysů dá cit. Stačí jen šikovná režie a krásná hudba. http://vimeo.com/5843895

• 16.1.2012  10:34
    Charly (1968)

Vynikající kniha i povídka, ale trochu průměrný film. Zatímco předloha vtáhne do děje, film se klouže po povrchu, ukazuje nám Charlyho jako hlavní postavu, nicméně nedovolí divákovi ztotožnit se s jeho údělem, s jeho myšlenkami, vrcholy a pády a tak zůstáváme jen jako pouzí pozorovatelé, citově osvobozeni od toho podivného experimentu a to je škoda. Škoda je i toho závěru, který vyzněl tak trochu do prázdna.

• 17.10.2010  09:39
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Chirurgy netáhne jedna postava, jako je to u House. Ani nestaví na svých pacientech a jejich nemocích, jako zbytek nemocničních seriálů. Chirurgové jsou o vztazích. Vztazích mezi milenci, mezi přáteli, mezi kolegy. A navíc seriál nepostrádá milý humor a prvky napětí. Hlavní sestava je velmi pestrá, od perfekcionistické neemotivní Cristiny, přes příliš citlivou Izzie, povrchního Alexe, snaživého George až po "vypravěčku" Meredith. Skvěle je doplňují často se měnící postavy specialistů, v čele s oblíbeným McVysněným a McŽhavým. Naštěstí Chirurgové patří k těm seriálům, které neomrzí ani po desátém shlédnutí, a to je to, co mě na nich baví.

• 21.12.2008  15:30
    Chůva k pohledání (TV seriál) (1993)

Já nemám moc v lásce bláznivé americké sitcomy. Stejně jsem přistupovala k Chůvě k pohledání. Ale chyba! Chůva je docela zábavná, optimistická... A chytla mě. Nevím, jak to udělala, ale dívám se na ni ráda. Kdybych měla být zcela objektivní, nemohla bych seriál ohodnotit 4*, protože takových kvalit zkrátka nedosahuje. Ale tohle je zcela subjektivní hodnocení, a proto ho nechám tak, jak je.

• 2.1.2012  10:20
    Cizinec (2010)

Pokud divák předvídá musí mu připadat, že film je pouze jakýmsi vyprávěním, ve kterém se prakticky až do konce nic nestane. Cizinec se snaží být vtipný (na střeše), romantický (hotel) i děsivý (při mafiánském zkoušení obleku), ale ani jedno se mu vůbec nedaří. Za to je plný klišé, prázdných pohledů a tuny zbytečný dialogů. Angelina je jako obvykle ozdobou, skvělý Johnny jako by byl někde na dovolené a poslal za sebe pro jednou hrát náhradníka se stejným obličejem. A do toho nekonečná nuda.

• 13.1.2013  19:42

Moc se mi nezdá, že by se hlavní, charakterově výrazní, představitelé v Absolventovi stali papírem šustícími lidmi z amerického předměstí. Nápad je to ovšem dobrý, Jennifer Aniston podává svůj standardní výkon, jako obvykle v rámci "svých" romantických komedií. Vzhledem k množství narážek na starou klasiku, nemohla jsem se ubránit srovnání a zamáčknout slzu nad úpadkem americké mainstreamové komedie, ačkoliv Co je šeptem... nepatří mezi ty nejhorší, je to spíše obyčejný průměr.

• 2.1.2012  10:28
    Cry-Baby (1990)

90. léta .... dala vzniknout mnohému. Cry Baby je pro lidi s nadhledem a rock'n'rollem v krvi.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7