R´Hell

R´Hell

okres Břeclav
You can call me Susan if it makes you happy.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 9.6.2013  15:56
    Sunshine (2007)

Mám pocit, že musím zavřít i oči, které nemám, protože jinak je po dlouholeté školní docházce (a vš studiu zeměpisu k tomu) docela těžké překousnout zvraty, jež se vymykají veškerým fyzikálním zákonům. Jenže o fakta tu nejde. Sunshine je v první řadě povedené sci-fi, které díky své jedinečné, chvílemi mrazivě klidné, atmosféře upoutá až do konce. Z čeho se skládá tento koktejl přitažlivosti nevím, snad je to psychologie postav nebo fascinující zobrazení vesmíru, jeho hluboké nicoty v níž člověk nic neznamená a kde vše hraje proti němu, nicméně smekám klobouk, byl to skvělý zážitek, Danny Boyle.

• 2.3.2013  22:44
    Atlas mraků (2012)

Skoro mi po tom dlouhém sledování dochází slova. Atlas mraků mě nadchnul, jako jeden z mála nových velkofilmů, které jsem v poslední době viděla byl tak, tak... poctivý. Ano, asi tímto slovem by se dal celý film nejlépe shrnout, divákovi je naservírováno ze všeho, z čeho se film jako celek skládá, jen to nejlepší. Fascinující je, že se v několika minutách po sobě mine skvělá komedie, současná akční scéna a sci-fi a nejen, že to není nijak rušivé a zavádějící, naopak je to sestaveno tak, jako by to by to byl naprosto běžný postup, jen vyšperkovaný k dokonalosti. Malé příběhy se průběžně složí v jeden velkolepý a i když přiznávám, že mi to na konci nevzalo dech, jak jsem původně očekávala, nebyla jsem ani trochu zklamaná. Atlas mraků je totiž film, na jehož konec se nečeká, tady si divák může vychutnat každou minutu a i po třech hodinách nebýt otrávený nebo rozmrzelý, a to je poměrně unikátní. Možná i díky právě této vyváženosti se Atlasu mraků nedostalo ani jedné nominace na Oscara; američtí akademici přece jen upřednostňují velkolepé a nejlépe co nejméně avantgardní dojáky, avšak evropského diváka koncept tohoto filmu může jen příjemně potěšit. A ten soundtrack!

• 22.11.2012  22:58

Krásný, překrásný film, s takovým jsem už dlouho neměla čest. Zpočátku klidný, snad téměř obyčejný, nechává diváka jen pozorovat a splynout s hrdiny i vedlejšími postavami, nenápadně se vtírá do podvědomí, aby pak zasadil ránu a korunoval na konci. Líbila se mi atmosféra, obdivuji výkon Robina Williamse, ale taktéž mladého Roberta S. Leonarda. Zdejší výtky k upjatosti studentů jsou poměrně neoprávněné, soukromá střední škola 50. let 20. století skutečně netrpěla výstřelky, na které jsme v současnosti natolik zvyklí, že už je ani nepovažujeme za vadu, ale za běžný jev. Opravdu zážitek.

• 6.10.2012  20:05

Až vyjde měsíc je hravý film pro hravé lidi. Styl filmů Wese Andersona se skutečně drží zajetých kolejí a od Fantastického pana Lišáka nepostoupil ani o píď. Ale co, letos jsem se ještě nesetkala s filmem, který by byl natolik originální, svérázný a trochu bláznivý v jednom. Scénář je vypilovaný, dětští hrdinové úžasní a ti ostatní... Tady není nic špatně. Neuvěřitelně zachycená nezapomenutelná atmosféra dětství, navíc se skvělým soundtrackem. Le temps de l'amour, mesdames et messieurs.

• 2.7.2012  11:11

"Myslím, že ani nemá mobil." uvedl Gary Oldman na adresu Jacka Whitea v listu The New York Times. Jack White je unikát. A neskutečně talentovaný, jako důkazem budiž skvěle natočená a zahraná Amex Unstaged.

• 7.6.2012  10:37

Jenom crazy producers mohli povolit odrazující název Crazy, Stupid, Love. Ačkoliv se film na první pohled tváří jako jedna z obyčejných, ujetých, evropským divákem těžko stravitelných amerických komedií, ve skutečnosti se řadí po bok komedií mimořádně zábavných, velmi příjemných a sofistikovaných. Jenom délka tento film trochu strhává, přestože každá minuta je skvěle vyplněna, dvě hodiny jsou pro diváka, toužícího po odreagování, docela únavné. Herecké obsazení je vynikající, Ryan Gosling přímo dokonalý. Malé mínus za závěr a konečných 4,5*

• 13.3.2012  16:05

Nevím, jestli Velká vánoční jízda navnadí sváteční atmosféru (možná proto, že sledovat vánoční film v březnu také není pravé ořechové, odzkouším to v prosinci), ale zcela jistě vykouzlí nejen úsměv, ale i smích na tvářích dětí a dokonce i dospělých, což je u animovaného vánočního filmu tak trochu zázrak. Hodně mě baví i narážky pro pozornější a znalejší diváky - přišlápnutí ovečky Shaun, připomínka kubánské krize... (a další, najděte si je) a trochu hulvátské vtípky starého Santy. A nakonec musím zmínit, jak moc mě potěšila absence srdcervoucích okamžiků, díky Británie, konečně dlouhý vánoční film, na který se dá dívat bez kapesníčků. Viděno v originálním znění.

• 9.2.2012  19:30

Tenhle film je důkazem mých tvrzení, že je obrovská škoda, když tvůrci ve velkém upustili od kvalitních příběhů a přešli k efektům na oko, které tvoří hlavní páteř filmu. Okno do dvora je prostě skvělé, zábavné, svěží, nenucené a napínavé. Ani minutu z těch celkových 112 mě nenapadlo, že je zvláštní, či nějak nepřirozené, že se příběh odehrává jen na jednom místě a že postavy jen přicházejí, odcházejí a míjejí se. Hitchcock dokázal vytvořit barvitý svět sám pro sebe na tak malém prostoru a vdechnout mu život. Perfektně obsazená klasika, kterou by měl dříve či později vidět každý.

• 25.1.2012  15:27
    Slečna Emma (TV seriál) (2009)

Emma je nádherná. Prostě okouzlující. Milá. Vtipná. Jane Austen ve svých románech nikdy nešetřila romantikou a tato prosluněná minisérie jí vzdává holt. Tým BBC si dal velmi záležet aby Emma opravdu žila a aby nebyla jen vyšňořenou slečnou na dobové fotografii. Obsazení hlavních rolí je výtečné, Romola Garai skvěle ztvárnila rozmarnou a občas trochu nezdvořilou, ale hlavně přívětivou a laskavou příslušnici vyšší společnosti, která si ke svému štěstí nemusí dělat starosti o budoucnost a proto s co nejlepšími úmysly organizuje životy jiných. Za zmínku jistě stojí i Michael Gambon, jenž za celou dobu pronese jen pár vět, ale co slovo to perla. Doporučuji shlédnout i přidaná videa o natáčení na youtube.

• 28.8.2011  18:02

Zpětně, po deseti letech od premiéry tohoto filmu, si znovu postupně pouštím všechny díly Harryho a zjišťuji, že musím trochu poupravit svá hodnocení. Nyní, když už mám nakoukáno spoustu filmových klasik rozličných žánrů mohu s klidem v duši zvýšit hodnocení tohoto filmu až na tu nejvyšší hranici, kam patří jen ty nejlepší díla. Důvod je jasný - Kámen mudrců je i po tolika letech neskutečně kouzelný a milý film. Je to pohádka, ale i začátek obrovského fenoménu. Takže uděluji Chrisu Columbovi 3 hvězdičky za pěkné převedení příběhu na plátno, 1 hvězdičku úžasné hudbě Johna Williamse a 1 hvězdičku za to, že si Kámen mudrců lidé pamatují a stále pouštějí, tedy za to, že se dokázal stát klasikou. Klobouk dolů.

• 4.4.2011  13:59
    Spartakus: Bohové arény (TV seriál) (2011)

Spartakus je droga. Tak nevím, jestli je to tím, že tak prudce útočí na základní lidské smysly a nebo tím, že je konečně na obrazovce něco historického, z čehož nedýchá hodina dějepisu střední školy. Bohové arény jsou neméně dobré jako Krev a Písek a přesto, že se děj točí prakticky kolem stejné věci, je stále co nabídnout. A vzhledem k hříšnosti starověkého Říma se určitě dočkáme spousty dalších skvělých dílů.

• 25.2.2011  15:13
    Tudorovci (TV seriál) (2007)

Tudorovci jsou skvělí. Nejsem tak naivní, abych se domnívala, že seriál zobrazuje čistou skutečnost bez přikreslení, ale to bych čekala od dokumentu a ne od seriálu, který má spíše bavit, a tak jsem s danou koncepcí velmi spokojena. Kde jinde může divák tak voyersky navštěvovat královské komnaty středověkých hradů, sledovat intriky vysoce postavené šlechty se záluskem na trůn a obávat se o osudy lidí, jejichž život visí na vlásku jen díky rozmařilosti jednoho člověka, kterému se znelíbili, tak zblízka, než právě v tomto skvělém seriálu od HBO?

• 15.2.2011  15:29

Po druhém shlédnutí doceňuji tento zajímavý film a zvyšuji na maximální hodnocení. Králova řeč v sobě nemá žádný šokující zvrat, lehce ale sebejistě se pohybuje v prostředí vysoké aristokracie, vykouzlí úsměv na tváři a oslní výbornými výkony charismatických představitelů hlavních rolí. Myslím, že je to jeden z nejlepších britských filmů roku 2010 a to zejména proto, že striktně zachovává klasický anglický ráz bez vlivu Hollywoodu a bez zbytečných efektů na oko.

• 17.1.2011  13:47

Ne že by na mě Requiem obzvlášť zapůsobilo už během promítání. Nezvedlo mě ze židle, ani nevzalo dech. Ale donutilo mě pořád se k němu v myšlenkách vracet. Ten děj se vryje pod kůži více než cokoliv jiného. Je poutavý a přitom reálný, fascinující a zároveň neskutečně tragický. Spolu s dokonalou zvukovou kulisou tvoří nezapomenutelný film. A proto konečných pět hvězdiček.

• 2.11.2010  14:43
    Top Gear (TV pořad) (1978)

Pět hvězdiček pro skvělý pořad, který ve své kategorii nemá konkurenci.

• 17.10.2010  09:39
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Chirurgy netáhne jedna postava, jako je to u House. Ani nestaví na svých pacientech a jejich nemocích, jako zbytek nemocničních seriálů. Chirurgové jsou o vztazích. Vztazích mezi milenci, mezi přáteli, mezi kolegy. A navíc seriál nepostrádá milý humor a prvky napětí. Hlavní sestava je velmi pestrá, od perfekcionistické neemotivní Cristiny, přes příliš citlivou Izzie, povrchního Alexe, snaživého George až po "vypravěčku" Meredith. Skvěle je doplňují často se měnící postavy specialistů, v čele s oblíbeným McVysněným a McŽhavým. Naštěstí Chirurgové patří k těm seriálům, které neomrzí ani po desátém shlédnutí, a to je to, co mě na nich baví.

• 17.10.2010  09:20
    Dr. House (TV seriál) (2004)

S odstupem času a po několika řadách mi dochází, že House jako doktora bych nikdy, ale vážně nikdy nechtěla potkat. Ledaže bych měla nějakou neznámou super vzácnou nemoc, to by mi určitě pomohl. Hugh Laurie se své role zhostil s grácií, vytvořil postavu, která není plochá a nudná, ale postavu která se vyvíjí. House má charakter, má své dobré stránky, má své stinné stránky, má své problémy a starosti. A co víc, i po šesté řadě (která běží v době, kdy píšu tento komentář) má seriál co nabídnout. Zapomenu-li to nastavené schéma nemocný-umírá-vzácná nemoc-vyléčen, které se většinou opakuje, je House ve všech směrech originální.

• 18.7.2010  09:34

Hvězdička za originalitu, děj, nápad, zpracování, humor a skvělé francouzské znění. Ačkoliv Panika v městečku je trochu zdlouhavá, nic to nemění na tom, že se jedná o jeden z nejzajímavějších filmů vůbec. Je jako dětská hra, kde je možné všechno, přesto vše má svůj řád. Obdivuhodné je, jak autoři dokázali uspořádat kupu nápadů a ještě navrch ji okořenit vtipem, nikoliv laciným či prvoplánovým, ale pořádně ujetým a originálním. Doufám, že tohle není poslední počin podobného rázu a těším se na další.

• 11.6.2010  14:04

Film, který má každou minutu co nabídnout, dokonalý v každém okamžiku.

• 19.3.2010  09:48

World Builder je především potěšení pro oči. Děti si staví svůj svět z lega, dospělí mají počítačovou animaci. A když se k tomu přidá ještě působivý a originální příběh, je radost dívat se. Překvapuje mne, že tento krátký snímek zůstal na csfd tak dlouho nepovšimnut. ZDE: http://www.youtube.com/watch?v=VzFpg271sm8

• 17.3.2010  16:59
    Duše (2009)

Nejlepší způsob, jak vytvořit zajímavou, možná i trochu děsivou atmosféru je vybrat si něco, co děsivé vůbec není, třeba hračky. A stejně jako se to kdysi osvědčilo u panenky Chucky či v Burtonově Noční můře, stejně to může fungovat i u krátkého, na první pohled roztomilého animáku jako je tento. Stačí jen skvělý nápad a trocha šikovnosti a na světě je další krátký film, který stojí za zhlédnutí.

• 29.12.2009  15:32

Přesně takovéto filmy miluji. Asi ve druhé třetině mě napadlo, že nic není tak špatné a že po každém létě přijde podzim a s ním něco nového. Konec mi to potvrdil. Nádherný úsměvný film se sympatickými hlavními postavami, do jejichž osudů se snad může vžít každý z nás. Příjemná atmosféra, skvělá hudba.

• 15.12.2009  17:18

• 10.12.2009  15:58
    Polojasno (2009)

Krásné, vtipné, laskavé, dokonalé. Copak bychom od Pixaru mohli čekat něco jiného?

• 17.10.2009  21:21

Neobyčejně vtipná a pohodová britská komedie. Jak to ten Curtis dělá nevím, ale na rtech mi zůstal úsměv od začátku do konce stejně jako u starší Lásky nebeské. Výborný námět, úžasní herci, a i když se zdá, že 2 hodiny můžou předlouhé, tady to nějak neplatí. Dobrá nálada prostupuje celým filmem stejně jako skvělé písničky. A co víc, nikde žádná křeč či přehrávání. Prostě paráda.

• 2.10.2009  18:52

Dobrých sci-fi filmů, které mají hlavu, patu a k tomu špetku humorného nadhledu, akce a romantiky je jako šafránu. Přidávám ještě skvělé výkony charismatického Bruce, roztomilé Milly a kruťáckého Garyho Oldmana a vůbec nemůžu jinak než dát pět hvězdiček. Nezapomenutelné výstřední sci-fi.

• 26.9.2009  18:07
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

Povedené od začátku až do konce. Výborný Neil Patrick Harris, vtipný scénář, chytlavé písničky. Skvělá kombinace. Nyní i na http://www.youtube.com/watch?v=JtT377hdlCo.

• 26.8.2009  10:29
    Cart (2009)

Milý krátký film, který i neživé věci jako je nákupní košík bez jakýchkoli lidských rysů dá cit. Stačí jen šikovná režie a krásná hudba. http://vimeo.com/5843895

• 14.6.2009  08:38
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Není třeba být počítačový nadšenec, Ajťáci jsou pro všechny, kteří milují opravdový britský humor. Nemusíte znát odborné pojmy, aby vám neunikl smysl hlášek. Je mi líto, že bylo natočeno tak málo dílů, teď abych si je pouštěla pořád dokola a dokola... Vřele doporučuji originální znění, dabing (tak jako u mnoha současných sitcomů) ubírá na vtipu. Mělo to úspěch, publikum tleskalo!

• 2.5.2009  12:45
    Vévodkyně (2008)

Podle většiny na csfd si Vévodky krásných pět hvězdiček nezaslouží, ale tak na mě zapůsobila, že je dostane. A Keira překvapuje! Pamatuji doby, kdy jsem ji neviděla jako nejschopnější herečku a přitom je opravdu dobrá. Tato historická dramata jako by jí byla psána přímo na tělo, ačkoliv bych ji ráda viděla i v něčem jiném. Ralph Fiennes nepolevuje ve svém výrazu "teď si dělej co chceš, ale nakonec stejně budeš dělat co ti řeknu" a roli zvládl na výbornou.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7