R´Hell

R´Hell

okres Břeclav
You can call me Susan if it makes you happy.

• 14.9.2012  15:47
    Hunger Games (2012)

Myslela jsem, že Hunger Games je něco na způsob jiných fantaskních příběhů, kde je jasně definované dobro, zlo (jak to bývá) a mezi tím nějaký boj o jednu či druhou stranu. Ale ne. S Hunger Games je to spíše jako s těmi moderními pohádkami, odkud se vytratil příběh a zůstal jen prokletý les. Katniss žije ve světě, kde lidé bydlí v různých distriktech a zábavou těch bohatých je pořádat hry, kde se zabíjejí děti. Všichni jsou s tím seznámení, všichni se zdají být smíření, od začátku do konce. Kdo nečetl knihu, jako já, nepochopí. Je to černobílý a nelogický příběh, kde jsou všichni až na hlavní hrdiny ti špatní a zároveň tam nikdo ani nemyslí a nemá svůj názor a všem chybí lidské emoce. Kde jsou doby jiných dětských příběhů o přežití (Pán Much třeba), kde postavy měly charakter, vše mělo svůj smysl a činy měly důsledky? Po shlédnutí jsem byla znechucená příběhem i tím, že jsem zbytečně marnila čas.

• 8.9.2012  15:20

Jasně, že jsme se u filmu usmívali, protože jsme všichni věděli, jak to dopadne. Sám o sobě by televizní film jako tento nijak nevybočoval z průměru, to by ale nesměla být hlavní hrdinkou žena, jejíž příběh táhne sám za sebe. J K Rowling obdivuhodně šla za svým snem, v dobrém i ve zlém, a tak vrátila fantazii i těm, kteří si mysleli, že ji nikdy neměli. A to mě přimělo zavřít mé kritičtější oko a nechat se unášet příběhem jejího života, natočeným snad trochu povrchně, aby divák věnoval dostatečnou pozornost HP indíciím, ale přece jen poutavě, citlivě a nebulvárně. A to se cení.

• 22.8.2012  10:27
    Malé královny krásy (TV pořad) (2009)

"Když jsem byla těhotná, modlila jsem se, abych měla holčičku. Abych ji mohla dát do soutěže krásy. Taky jsem se modlila, aby měla hezké vlasy." To snad mluví za vše. Je mi líto těch holčiček, co z nich může vyrůst, když slyší, že vše co potřebují je být krásná a umět se prodat. Od batolecího věku. To je zvrácené.

• 1.8.2012  21:52
    Piráti! (2012)

Je mi líto, že musím dát svému oblíbenému studiu Aardman tak nízké hodnocení, ale ve srovnání s jejich ostatními firmy nemůžu jinak. Po Velké vánoční jízdě (u které jsem se mimochodem skvěle bavila), byla má opětovná velká očekávání nenaplněna. Piráti jsou milí, docela zábavní, návrat k plastelíně ve filmu a ruční animaci opravdu oceňuji. Bohužel jako celek film působí nevyváženým dojmem, chvíli ztřeštěná akce, jindy hláška za hláškou, ale nic moc zapamatovatelného, děj trochu pokulhává. Je to roztříštěné, jako kdyby se nemohli rozhodnout, zda je lepší film pro děti nebo dospělejší a tak udělali něco mezi, co ale nenadchne nikoho. Pták Blboun by byl skvělý zábavný prvek, kdyby dostal svůj prostor. Třeba příště.

• 29.7.2012  15:10

http://www.cultureunplugged.com/documentary/watch-online/festival/play/5627/Afghanistan-Unveiled Film studentek, který má spoustu much, ale za tu odvahu pustit se do tématu, které je v Afghánistánu stále velmi ožehavé 3*.

• 19.7.2012  11:10
    El Paso (2008)

El Paso je film, jehož námět má neskutečný potenciál. Z tématu romské matky samoživitelky se sedmi dětmi se při současné společenské situaci dalo vytřískat solidní, avšak uvěřitelné, drama. Z mého úhlu pohledu se však nic takového nestalo. Výkony neherců dobré, ale ty herecké (L. Rybová a Matásek zejména) byly dost nepřesvědčivé a strojené. Nejhorší je děj, špatně uchopený, pro dokument skvělý, ale na film slabý a rozvleklý. Na všechny postavy bylo pohlíženo povrchně, každá jen recitovala připravené repliky, často plné klišé, ale nevím, třeba to tak opravdu je v této komunitě. Je skvělé, že se režiséři pouštějí do ožehavých témat, pro mě však El Paso nebylo nic víc než téměř dvouhodinová nuda. Škoda, tyto typy filmů mě obvykle zajímají.

• 11.7.2012  20:33
    Klukanda (2011)

Velmi citlivě a civilně natočený snímek o dilematu jednoho dítěte a o dětstvím jako takovém. Námět je realistický, nijak zvlášť vyhrocený, asi tak, jak to v životě opravdu je. Všechny děti jsou přesvědčivé, skoro jako kdyby se kamera zatoulala na plácek a nikdo si jí v zápalu hry nepovšiml. Přes klidné tempo Tomboy dokáže zaujmout a i díky poměrně krátké stopáži se jedná o opravdu příjemný film.

• 2.7.2012  11:11

"Myslím, že ani nemá mobil." uvedl Gary Oldman na adresu Jacka Whitea v listu The New York Times. Jack White je unikát. A neskutečně talentovaný, jako důkazem budiž skvěle natočená a zahraná Amex Unstaged.

• 7.6.2012  10:37

Jenom crazy producers mohli povolit odrazující název Crazy, Stupid, Love. Ačkoliv se film na první pohled tváří jako jedna z obyčejných, ujetých, evropským divákem těžko stravitelných amerických komedií, ve skutečnosti se řadí po bok komedií mimořádně zábavných, velmi příjemných a sofistikovaných. Jenom délka tento film trochu strhává, přestože každá minuta je skvěle vyplněna, dvě hodiny jsou pro diváka, toužícího po odreagování, docela únavné. Herecké obsazení je vynikající, Ryan Gosling přímo dokonalý. Malé mínus za závěr a konečných 4,5*

• 9.5.2012  09:52
    Přednosta (2003)

Chystala jsem se doporučit tento film s úžasnou atmosférou, ale zasekla jsem se na otázce "O čem to je?". Já nevím, o životě, o přátelství. Je zajímavé, jak funguje a upoutá příběh o třech lidech, přesto, že tu není žádná vyhrocená zápletka, přehršel vtipu, napětí nebo akce. Jen tak pomalu plyne a zároveň těší. Pobavila jsem se víc, než u většiny vysokorozpočtových filmů posledních let, které se snažily divákovi nabídnout to, co je populární, ale tím pádem byly ochuzeny o lidskost, se kterou vyniká právě Přednosta.

• 16.4.2012  12:24
    Titanic (TV film) (2012)

Tento dvoudílný televizní film přímo pohřbívá jeho druhý díl, ve kterém se snad celou hodinu (z 90 min.!) opakují prakticky totožné scény jako v díle prvním, kromě pár doplňujících informací, které ovšem nejsou nikterak zajímavé a pro celkový děj nejsou důležité. Zatímco první část se mi docela líbila (s přehlédnutím černobílého pojetí charakterů), druhá část mě zklamala na plné čáře, sledovat ji bych přímo nazvala ztrátou času. Postavy třetí třídy a služebnictva dostaly spoustu prostoru, který byl využit maximálně vágním způsobem, jediné čehož režisér docílil je nervozita pasažérů i diváka. Tedy s tím rozdílem, že pasažéři jsou nervózní, protože neví, zda na ně zbude místo v záchranném člunu, divák proto, že se nemůže dočkat, až se tam něco stane - nebo až to konečně skončí.

• 4.4.2012  18:44
    Lůno (2010)

Ve stejném roce vznikly dva filmy na stejně palčivé téma. Oba komorní, umělecké, oba provokují myšlenkou, oba odehrávající se v blíže neurčené době. Ten první, Never Let Me Go, měl pro mě fascinující nápad, ale postrádal hlubší atmosféru, ten druhý, Womb, nadchne svým pojetím, jen je tu až příliš mnoho času, vyplněného opakujícími se obrazy (i když zajímavě melancholickými), což spíše ubíjí. Nicméně film vyvolává spoustu otázek, na které není žádná správná odpověď, a proto dokáže i přes své nedostatky zaujmout.

• 28.3.2012  14:14
    Zavolejte porodní sestřičky (TV seriál) (2012)

Standardně dobrý britský seriál, tentokrát zaměřený spíše na ženskou část publika, ale neznamená to totéž co u české a americké produkce - naivita a kýč se zde nevyskytuje ani v nejmenším. Britové mají rádi a často točí historická kostýmní dramata z vyšší společnosti, osudy dělnických rodin očekávajících potomky ve špinavé části mlhavého Londýna poloviny minulého století jsou tedy trochu změnou, ale velmi osvěžující.

• 18.3.2012  13:47
    Nevěstinec (2011)

Nevěstinec je prototyp filmů, u kterých je ze začátku těžké odhadnout, jestli je tak výborný nebo je to ztráta času, ale rozhodně není nikdy obyčejně průměrný. Bohužel v tomto případě jsem se musela přiklonit k té druhé možnosti, ačkoliv mi nevadí bezcílné vyprávění a absence děje, čekala jsem, že tomu konec nasadí nějakým způsobem korunu. Mohlo to skončit nijak, to by by docela sedělo, ale přece (a podle mě zbytečně) se hraje na notu vždycky bylo, vždycky bude, což mě utvrdilo v tom, jak povrchně režisér pojal svůj příběh. Ale atmosféra je zajímavá.

• 13.3.2012  16:05

Nevím, jestli Velká vánoční jízda navnadí sváteční atmosféru (možná proto, že sledovat vánoční film v březnu také není pravé ořechové, odzkouším to v prosinci), ale zcela jistě vykouzlí nejen úsměv, ale i smích na tvářích dětí a dokonce i dospělých, což je u animovaného vánočního filmu tak trochu zázrak. Hodně mě baví i narážky pro pozornější a znalejší diváky - přišlápnutí ovečky Shaun, připomínka kubánské krize... (a další, najděte si je) a trochu hulvátské vtípky starého Santy. A nakonec musím zmínit, jak moc mě potěšila absence srdcervoucích okamžiků, díky Británie, konečně dlouhý vánoční film, na který se dá dívat bez kapesníčků. Viděno v originálním znění.

• 1.3.2012  20:36
    Česká 30 (TV pořad) (2012)

Jako rebel ohodnotím tento "zábavný" pořad (kdo ví, co se honí hlavou tvůrcům na Primě, když něco takového vymýšlí) už po půl hodině sledování, ačkoliv bych si něco takového při hodnocení filmů nedovolila. Nicméně se obávám, že už se to nebude ubírat zajímavější cestou a kdyby snad ano, tak to tu přepíšu. Neschopnost českých televizí produkovat nové a kvalitní filmy a seriály se odráží v pořadech, které nám servírují - plné vzpomínání na ty "lepší" časy (protože paměť je selektivní, víte). Velké neštěstí je, když se do podobných pořadů zapojují mladí lidé (Kristýna Leichtová), protože pokud i oni rezignovali v pokusu udělat krok vpřed (nebo se alespoň nepřidávat), tak se z tohoto začarovaného kruhu nedostaneme nikdy. Česká 30 je prototyp většiny českých pořadů posledních let. Nudný, nezajímavý, nezábavný, nemožně dlouhý. K ničemu. S takovým postupem bude slovo "český" synonymem těchto negativů. Doufám, že to utnou dřív než za 30 dílů.

• 17.2.2012  22:00
    Kleopatra (divadelní záznam) (2003)

Toto hodnocení dávám první verzi, kterou jsem viděla v Praze naživo před nějakými 8 lety. Poté, co jsem četla obsazení obnovených premiér myslím, že už by se mi to tak nelíbilo. Obsazení: Radka Fišarová a Martin Pošta. Viděla jsem i DVD, rozhodně postrádalo atmosféru divadla. Jediný Michal David, kterého snesu.

• 14.2.2012  15:26

Vizuální stránka, Robert Downey Jr. a pár opravdu povedených vtípků jsou jediné aspekty, které mi zabránily, abych dala pokračování filmového Sherlocka smutné 2*. Při porovnání s prvním, vtipným a inovativním dílem je tento díl prostě slabý. Líbí se mi rozdílná zpracování Doylova hrdiny, nicméně ochudit Sherlocka o jeho brilantní inteligenci a nahradit ji běháním sem a tam (jako se to povedlo Ritchiemu právě ve Hře stínů) a čekáním kdy se něco konečně stane, abychom zjistili, že se nestane nic, to už není ani zábavné. Kdyby každá scéna měla o deset minut méně, výsledek by byl o mnoho lepší.

• 9.2.2012  19:30

Tenhle film je důkazem mých tvrzení, že je obrovská škoda, když tvůrci ve velkém upustili od kvalitních příběhů a přešli k efektům na oko, které tvoří hlavní páteř filmu. Okno do dvora je prostě skvělé, zábavné, svěží, nenucené a napínavé. Ani minutu z těch celkových 112 mě nenapadlo, že je zvláštní, či nějak nepřirozené, že se příběh odehrává jen na jednom místě a že postavy jen přicházejí, odcházejí a míjejí se. Hitchcock dokázal vytvořit barvitý svět sám pro sebe na tak malém prostoru a vdechnout mu život. Perfektně obsazená klasika, kterou by měl dříve či později vidět každý.

• 25.1.2012  15:27
    Slečna Emma (TV seriál) (2009)

Emma je nádherná. Prostě okouzlující. Milá. Vtipná. Jane Austen ve svých románech nikdy nešetřila romantikou a tato prosluněná minisérie jí vzdává holt. Tým BBC si dal velmi záležet aby Emma opravdu žila a aby nebyla jen vyšňořenou slečnou na dobové fotografii. Obsazení hlavních rolí je výtečné, Romola Garai skvěle ztvárnila rozmarnou a občas trochu nezdvořilou, ale hlavně přívětivou a laskavou příslušnici vyšší společnosti, která si ke svému štěstí nemusí dělat starosti o budoucnost a proto s co nejlepšími úmysly organizuje životy jiných. Za zmínku jistě stojí i Michael Gambon, jenž za celou dobu pronese jen pár vět, ale co slovo to perla. Doporučuji shlédnout i přidaná videa o natáčení na youtube.

• 24.1.2012  12:22
    Kvítek karmínový a bílý (TV seriál) (2011)

A pak jsem prozřela... Není mi jasné, jak jsem mohla Romolu Garai ve všech filmech, které jsem viděla, tak úspěšně přehlížet. Přitom je to tak zajímavá herečka. Ať už jako roztomilá Emma nebo cílevědomá Sugar, svou roli uchopí pevně a zahraje uvěřitelně. Kvítek karmínový a bílý je minisérie, která se zavrtá pod kůži. Špína není jen tam, kde je bláto, nemoci a neřesti, ale ve stejné míře i na těch krásných pohlednicových místech. Jen je trochu jiná, ne tak zřejmá, ale o to víc odporná. Ač komentující přede mnou nesouhlasí, já si myslím, že tuto minisérii by měl vidět každý, kdo se zabývá rádoby vznešenou viktoriánskou érou. Protože svět není černobílý.

• 20.1.2012  13:10

Pod pojmem strhující podívaná si představuji něco naprosto jiného, než obyčejné kostýmní drama, jako je tohle. Nebylo by na škodu šetřit i se slovem drama. Pokud film Královna Viktorie něčím vyniká, tak jsou to krásné exteriéry a interiéry anglických panství a zahrad. Nevím, jestli bylo opravdu nutné točit film o tak krátkém životním období královny Viktorie, které zobrazuje jen její postupné osamostatnění od matky a definitivní konec jejího dospívání, počátky vztahu s princem Albertem a náznak vstupu do politiky. Romantická nuda, Emily Blunt nebyla dobrá volba, protože ani ona nemá dostatek charisma, jímž by tento film nakonec zachránila.

• 16.1.2012  10:34
    Charly (1968)

Vynikající kniha i povídka, ale trochu průměrný film. Zatímco předloha vtáhne do děje, film se klouže po povrchu, ukazuje nám Charlyho jako hlavní postavu, nicméně nedovolí divákovi ztotožnit se s jeho údělem, s jeho myšlenkami, vrcholy a pády a tak zůstáváme jen jako pouzí pozorovatelé, citově osvobozeni od toho podivného experimentu a to je škoda. Škoda je i toho závěru, který vyzněl tak trochu do prázdna.

• 2.1.2012  10:28
    Cry-Baby (1990)

90. léta .... dala vzniknout mnohému. Cry Baby je pro lidi s nadhledem a rock'n'rollem v krvi.

• 2.1.2012  10:20
    Cizinec (2010)

Pokud divák předvídá musí mu připadat, že film je pouze jakýmsi vyprávěním, ve kterém se prakticky až do konce nic nestane. Cizinec se snaží být vtipný (na střeše), romantický (hotel) i děsivý (při mafiánském zkoušení obleku), ale ani jedno se mu vůbec nedaří. Za to je plný klišé, prázdných pohledů a tuny zbytečný dialogů. Angelina je jako obvykle ozdobou, skvělý Johnny jako by byl někde na dovolené a poslal za sebe pro jednou hrát náhradníka se stejným obličejem. A do toho nekonečná nuda.

• 11.12.2011  15:00
    Santova dcera 2: Nejisté Vánoce (TV film) (2009)

To byl tak ... tak... zbytečný film. Obrovská snaha o vánoční atmosféru (tedy alespoň předpokládám podle počtu elfů, hraček, cukrovinek a světýlek), která se naprosto minula účinkem. Dohromady se superhloupým scénářem a mizernými hereckými výkony jde nejspíše o velký vánoční omyl.

• 27.11.2011  21:54

Nebudu zastírat, že mě k tomu filmu nalákalo především rozporuplné hvězdičkové hodnocení zdejších uživatelů. A po shlédnutí musím jen podotknout, že jednu či dvě hvězdičky udělili jen ti, co viděli prvních pět minut a nebo se dívali se zavřenýma očima. Legenda o Vánocích je krásný film, je to jeden z těch malých velkých filmů, které zahřejí u srdce. Jeden z těch filmů, které si můžete bez obav pustit i v tak sváteční den, jako je ten Štědrý a ukázat dětem, že Vánoce nejsou o penězích nebo blikátkách, ale o společnosti blízkých lidí, radosti z obdarovávání a kouzelné atmosféře.

• 11.9.2011  09:11

Smrtonosná past 2 sice nemá tak zajímavého a charismatického záporáka, jakým byl excelentní Alan Rickman v prvním dílu, zato akce je zde víc než dost. Bruce Willis se opět v obklopení nechápajících policistů, tentokrát z Washingtonu, snaží zachránit co se dá. Vzhledem k tomu, že série Smrtonosných pastí je velmi úspěšná a po dvojce následují ještě další díly, nedalo se předpokládat, že by se hlavnímu hrdinovi něco stalo či by dokonce zemřel a byl nahrazen někým jiným (asi by i bylo těžké najít někoho tak správňáckého jako je Bruce) je konec trochu předvídatelný. I tak byl druhý díl zajímavý, chvílemi úsměvný, akční a vůbec to byla dobrá podívaná.

• 31.8.2011  18:52

Milionář z chatrče, Avatar a Zrození Planety opic - nejpřeceňovanější letní blockbustery posledních let. Hezké provedení, docela dobří herci, zajímavé digitální opice... Pokud něco naprosto nesnáším, tak to je hra s city, ten moment dojetí nad chudákem hlavním hrdinou. To bohužel Planetu opic také neminulo. Jediné, co bych chtěla vědět je, kde ostatní nadšení komentující zde vidí tu "hloubku", mě to přišlo docela plytké. Nějak mě to nezaujalo. Pro zajímavost uvádím, že opice kvůli stavbě své čelisti mluvit nemohou, ani kdyby měly vyvinutější mozek.

• 28.8.2011  18:02

Zpětně, po deseti letech od premiéry tohoto filmu, si znovu postupně pouštím všechny díly Harryho a zjišťuji, že musím trochu poupravit svá hodnocení. Nyní, když už mám nakoukáno spoustu filmových klasik rozličných žánrů mohu s klidem v duši zvýšit hodnocení tohoto filmu až na tu nejvyšší hranici, kam patří jen ty nejlepší díla. Důvod je jasný - Kámen mudrců je i po tolika letech neskutečně kouzelný a milý film. Je to pohádka, ale i začátek obrovského fenoménu. Takže uděluji Chrisu Columbovi 3 hvězdičky za pěkné převedení příběhu na plátno, 1 hvězdičku úžasné hudbě Johna Williamse a 1 hvězdičku za to, že si Kámen mudrců lidé pamatují a stále pouštějí, tedy za to, že se dokázal stát klasikou. Klobouk dolů.