R´Hell

R´Hell

okres Břeclav
You can call me Susan if it makes you happy.

• 30.6.2011  17:42
    Wipeout - Souboj národů (TV pořad) (2011)

Jednou jsem se dívala na Drtivou porážku na Barrandově (konkrétně na americkou verzi), královsky se bavila a napadlo mě, jak by to asi vypadalo, kdyby bylo něco podobného u nás. A je to tady a je to přesně takové, jaké to být nemá. Vtip vyprchal a nastoupila hodinu a půl trvající nuda. Nova moc nepochopila, že tato soutěž staví na krkolomných pádech a jednoduchých vtipech na účet soutěžících, nasadila vážnou tvář a skvělý formát Wipeoutu utopila hluboko v bazénu.

• 16.5.2011  16:09

Tento film se mi vůbec nelíbil. Vlastně jsem ke konci tuto zvláštní adaptaci na Olivera Twista nemohla vystát. Ne, že bych neměla ráda pohádkové příběhy a osudové konce. První bonbon je vždycky dobrý, druhý taky, po pátém vzniká nepříjemná přeslazená chuť. Při Melodii mého srdce jsem se cítila jako kdybych těch bonbonů snědla dvacet. Dvě hvězdičky za mého oblíbeného Jonathana Meyerse a jeho písničky, jinak podle mě ničím nezajímavý film.

• 9.5.2011  13:20

Sejde z očí, sejde z mysli. Asi tak by se podle mě dal vystihnout tento film, ačkoliv má podle mě velmi přitažlivý a zajímavý námět. Knihu jsem nečetla, ale přesto mě láká, protože podvědomě doufám, že je v ní lépe vykreslena mrazivá netečnost okolního světa vůči svým vypěstovaným dárcům, bezmocnost a možná i touha po skutečném životě těchto lidí, jež společnost pokládá pouze za nutný materiál. A to vše této filmové adaptaci chybí, je to jen ploché vyprávěním, pod jejímž povrchem lze tušit více, avšak na hladinu "to" bohužel nevyplave ani s blížícími se závěrečnými titulky.

• 25.4.2011  17:27

Já myslím, že po tolika zhlédnutých průměrných a podprůměrných komediích si můžu dovolit nadhodnotit jednu, která sice také z průměru vyčuhuje jen trošku, ale na rozdíl od spousty ostatních stojí za podívání. Nejen kvůli ústřední dvojce Anne a Jakeovi, ze kterých nejdou spustit oči, ale také díky naprosté absenci tupých a fekálních vtipů, jaké jsou zvykem u jiných zámořských komedií. Když tu tak zběžně pročítám komentáře přede mnou nelze než souhlasit, že pravá komedie vypadá jinak. Na druhou stranu trocha toho "obyčejného" života dodává na snesitelnosti i komerčním americkým filmům. Láska a jiné závislosti je nejen snesitelná, ale navíc příjemná a velmi milá.

• 4.4.2011  13:59
    Spartakus: Bohové arény (TV seriál) (2011)

Spartakus je droga. Tak nevím, jestli je to tím, že tak prudce útočí na základní lidské smysly a nebo tím, že je konečně na obrazovce něco historického, z čehož nedýchá hodina dějepisu střední školy. Bohové arény jsou neméně dobré jako Krev a Písek a přesto, že se děj točí prakticky kolem stejné věci, je stále co nabídnout. A vzhledem k hříšnosti starověkého Říma se určitě dočkáme spousty dalších skvělých dílů.

• 4.4.2011  13:15
    Česko Slovenská SuperStar (TV pořad) (2011)

Já Superstar občas sleduji, nejčastěji jako takovou zvukovou kulisu. V průběhu věků jsem tedy víceméně viděla všechny české soutěžní reality show a musím podotknout, že ta letošní se velmi nepovedla. Soutěžící jsou slabí, ale což o to, za to televize nemůže. Může ovšem za výběr nudných (a často i trapných) moderátorů, za porotu v čele s Rytmusem, který tam zřejmě nemá co pohledávat, když svůj názor neumí ani řádně zformulovat a v neposlední řadě tam někdo určitě má na svědomí zaměstnání stylistů, z jejichž kreací přechází zrak, nikoliv však v dobrém. Letos tedy odpad. A odmítám tvrzení, že jsem ovlivněna dalšími uživateli zde. ČS Superstar nemá budoucnost a dokazuje to s každým dalším chátrajícím kolem plným křečovitých vtípků.

• 25.2.2011  15:13
    Tudorovci (TV seriál) (2007)

Tudorovci jsou skvělí. Nejsem tak naivní, abych se domnívala, že seriál zobrazuje čistou skutečnost bez přikreslení, ale to bych čekala od dokumentu a ne od seriálu, který má spíše bavit, a tak jsem s danou koncepcí velmi spokojena. Kde jinde může divák tak voyersky navštěvovat královské komnaty středověkých hradů, sledovat intriky vysoce postavené šlechty se záluskem na trůn a obávat se o osudy lidí, jejichž život visí na vlásku jen díky rozmařilosti jednoho člověka, kterému se znelíbili, tak zblízka, než právě v tomto skvělém seriálu od HBO?

• 15.2.2011  15:29

Po druhém shlédnutí doceňuji tento zajímavý film a zvyšuji na maximální hodnocení. Králova řeč v sobě nemá žádný šokující zvrat, lehce ale sebejistě se pohybuje v prostředí vysoké aristokracie, vykouzlí úsměv na tváři a oslní výbornými výkony charismatických představitelů hlavních rolí. Myslím, že je to jeden z nejlepších britských filmů roku 2010 a to zejména proto, že striktně zachovává klasický anglický ráz bez vlivu Hollywoodu a bez zbytečných efektů na oko.

• 31.1.2011  13:42

Při sledování mě napadlo, že musím upozornit na drobné vynechávky, které byly v knize docela důležité, jako třeba, že Mikael to pátrání nedělá pro peníze, ale především pro to, aby získal informace o Wennerströmovi. A také že Erika není jen spolupracovnice. Ale ke konci jsem pochopila, že tento film není podle knížky, jako spíše na motivy knížky od Larssona. Jinak to je povedený evropský film a nebýt té působivé a v mnohém zajímavější předlohy a předlouhých 152 minut neměla bych žádnou velkou výtku. Nicméně i tak se těším na americkou verzi a potajnu doufám, že v ní nebude tolik pozměněných scén jako je tady. Jo a český dabing jsem přes srdce nesla těžce.

• 19.1.2011  14:30
    Ženy na cestách (TV pořad) (2010)

Všichni si určitě pamatujeme doby, kdy nám učitelka v hodině jazyků pustila videokazetu o nějaké zemi, o které vyprávěl neskutečně nezáživným způsobem člověk, jehož hlavním cílem bylo zřejmě zprotivit destinaci všem, kteří měli alespoň částečný zájem se tam podívat. Ženy na cestách jsou výjimečným exemplářem, který tyto časy strávené s časopisem pod lavicí velmi působivě připomene. Lidé na Primě se buď úplně zbláznili, když uvěřili tomu, že pořad stejného rázu, jaké se produkovali před dvaceti lety bude fungovat a nebo tu zapůsobila vůně peněz od sponzora-cestovky. Něco mi říká, že to bude ta druhá možnost. Jinak si nedokážu vysvětlit, k čemu jsou tam ty modelky, které za celou dobu neřeknou ani slovo. Za to Čenský se namluví až až. ---->>> komentář je k verzi 2010/2011. Změněnou verzi pořadu se Zlatuší a Adélou v roce 2012 nesleduji (raději).

• 17.1.2011  13:53
    Tchyně a uzený (TV film) (2011)

Jeden z průměrnějších, ale ne z těch nejhorších českých filmů. Jitka Čvančarová si svou roli očividně užívala, však jí mrchy vyloženě sednou. Sandra Nováková je podle mě herečka bez výrazu, nemastná, neslaná. Ono to vlastně celé postrádalo šťávu. Tchyně jsou velmi vděčné téma a tak mi přijde škoda nevyužitého potenciálu. Místo neobratných pokusů o působivé drama, kterých v české produkci vídáme víc než dost, bych uvítala černou komedii, protože těch je jak šafránu.

• 17.1.2011  13:47

Ne že by na mě Requiem obzvlášť zapůsobilo už během promítání. Nezvedlo mě ze židle, ani nevzalo dech. Ale donutilo mě pořád se k němu v myšlenkách vracet. Ten děj se vryje pod kůži více než cokoliv jiného. Je poutavý a přitom reálný, fascinující a zároveň neskutečně tragický. Spolu s dokonalou zvukovou kulisou tvoří nezapomenutelný film. A proto konečných pět hvězdiček.

• 26.12.2010  12:02
    Škola princů (TV film) (2010)

Docela zábavná, milá a nijak zvlášť kýčovitá pohádka z dílny České televize, která postrádá svižnější děj, lepší herecké obsazení a chytřejší dialogy. 72 minut je prostě moc.

• 23.12.2010  13:48
    Grinch (2000)

Dvě hvězdičky za úžasného psa Maxe, kvůli kterému jsem se dodívala skoro do konce. Jinak přeplácané, trochu zmatené a vlastně docela nezajímavé. Asi to mělo být i vtipné, ale to jsem nepostřehla (možná je to vina dabingu, nevím). Na druhou stranu, já tento typ bláznivých amerických komedií obecně nevyhledávám, protože mi nesedí.

• 23.11.2010  21:41

Slabší čtyři. Je jasné, že tohle bylo na rozjezd, příště to bude super. Na jednu stranu oceňuji přesné převedení knižní předlohy, avšak v některých pasážích to filmu trochu ubližuje. Chyběl mi výraznější a zajímavější soundtrack. Určitě by bylo lepší, kdyby byla Relikvie smrti jako jeden film, ale aspoň se prodlouží loučení s úžasnou kouzelnickou sérií, která mě provázela celé mé teenage období. Trochu mě tu štvou komentáře typu "poslední co jsem viděl, byl čtvrtý díl a tento stál za nic". Víte milí kritici, kdybyste viděli všechny díly a četli knížky, tak by se vám i tento líbil. A nebo jste na to už moc staří a bez fantazie.

• 17.11.2010  11:51
    Cukrárna (TV seriál) (2010)

Klišé, klišé, samé klišé, jako bych to všechno už někde a několikrát v různých obměnách viděla. A ještě k tomu je to zoufale nudné. Já nemůžu dát víc, protože na Cukrárně není nic, co by mě zaujalo, ona mě od televize přímo odpuzuje. Prostředí a ani herci mi zase tak nevadí, ale vážně nemáme v Česku žádného schopného scénáristu? Protože ty dialogy, to je opravdu hrůza.

• 2.11.2010  14:43
    Top Gear (TV pořad) (1978)

Pět hvězdiček pro skvělý pořad, který ve své kategorii nemá konkurenci.

• 1.11.2010  14:37

Na tento film se dá dívat dvěma pohledy. Ten první, kritický a vyčítavý, si vezme na paškál především chybějící atmosféru. Jak se může nazvat horor něco, co udrží pořádné napětí slabých pár minut a poté se jen stále opakuje? Škoda také té nepropracovanosti příběhu, vše se točí kolem hlavních dvou postav, oběti Megan jsou jen dostrčené postavičky, divákovi je tedy upřímně jedno, jestli umře ten nalevo nebo napravo, což vede k celkové lhostejnosti k příběhu. Ačkoliv se plakát filmu chlubí slovy "Bez cenzury", cenzuruje se až příliš. Stínová vražda přes prostěradlo, k čemu to, stejně se na to vzhledem k množství sprostých slov mladiství v Americe nedostanou. Pak je tu ale ta druhá stránka věci. Ono to totiž překvapivě docela funguje. Ač neznalec filmů druhé kategorie, troufám si říct, že je to solidní béčko. Chytlavé, docela zábavné a přístupné i těm, kteří se skutečným hororům obloukem vyhýbají.

• 27.10.2010  20:33
    Dokonalý svět (TV seriál) (2010)

Naše komerční televize na nás chrlí tolik protivných a hloupých telenovel, že když jednou za čas vystřelí něco dobrého, stačíte to odpískat dříve, než se to vlastně rozjede. Dokonalý svět není dokonalý seriál, na naše poměry je ale velmi zábavný, s jistým odstupem by se dal přirovnat ke stylu "zoufalých manželek". Oceňuji kvalitní herecké obsazení (tedy s výjimkou zbytečně agresivního ředitele Kukury a nezajímavé Márie) a zároveň příjemný nadhled. Pro mě je to velmi milý seriál.

• 25.10.2010  15:04
    Home (2009)

Nádherné záběry. Kdybych měla hodnotit z vizuálního hlediska, nezbylo by mi než dát pět hvězdiček, protože dosud žádný filmový tvůrce nevymyslel hezčí kulisy jako ty, co nám nabízí naše krásná rodná planeta. Samozřejmě s výjimkou těch, které už člověk stačil přetvořit k obrazu svému a nebo rovnou zničit. Bohužel poněkud nepříjemný komentář (který určitě mohl být mnohem poutavější a ne provedený jako u většiny nudných školních dokumentů) a předlouhá stopáž 120 minut u mě dokument připravila o dvě top hvězdičky. Na druhou stranu Home splnil to, co měl v plánu - ukázal poměrně zajímavou formou na fatální důsledky lidských činů, které musí být v nejbližší době napraveny, jinak už je v budoucnu nebude mít kdo napravovat.

• 20.10.2010  13:55
    Mimina (2010)

Musím říct, že jsem z tohoto dokumentu trochu zklamaná. Děti byly dokonalé, což o to, ale tvůrcům se z rozdílnosti prostředí nepodařilo vytáhnout to nejdůležitější. Zajímaly by mě názory na výchovu v Japonsku a Mongolsku, zajímalo by mě, jak v různých zemích neposlušné děti trestají a naopak, jak je odměňují. Na tyhle a ani další otázky bohužel nedostaneme odpověď. Mimina mapují vývoj malého dítěte, který je stejný na jakémkoliv místě na světě, filmování čtyř rozdílných prostředí v tomto směru bohužel nemá smysl. Ale jinak velmi milá podívaná.

• 17.10.2010  09:56
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Ačkoliv jsem zhlédla jen jednu řadu, protože druhá v době psaní tohoto komentáře ještě není aktuální, nezbývá mi než chválit. Spartakus je fascinující, a to nejen vizuálně (zpomalovačky, prostředí), ale také svým dějem. Jistě se najdou kritici, kterým bude vadit přemíra krve, násilí a erotických scén, ale čert to vem, tohle Řím, ne Vatikán. Pro mě je to zatím velmi nadějné dílko. update: Je mi líto, že Andy Whitfield nenatočí další řadu, přesto doufám, že seriál bude pokračovat.

• 17.10.2010  09:39
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Chirurgy netáhne jedna postava, jako je to u House. Ani nestaví na svých pacientech a jejich nemocích, jako zbytek nemocničních seriálů. Chirurgové jsou o vztazích. Vztazích mezi milenci, mezi přáteli, mezi kolegy. A navíc seriál nepostrádá milý humor a prvky napětí. Hlavní sestava je velmi pestrá, od perfekcionistické neemotivní Cristiny, přes příliš citlivou Izzie, povrchního Alexe, snaživého George až po "vypravěčku" Meredith. Skvěle je doplňují často se měnící postavy specialistů, v čele s oblíbeným McVysněným a McŽhavým. Naštěstí Chirurgové patří k těm seriálům, které neomrzí ani po desátém shlédnutí, a to je to, co mě na nich baví.

• 17.10.2010  09:20
    Dr. House (TV seriál) (2004)

S odstupem času a po několika řadách mi dochází, že House jako doktora bych nikdy, ale vážně nikdy nechtěla potkat. Ledaže bych měla nějakou neznámou super vzácnou nemoc, to by mi určitě pomohl. Hugh Laurie se své role zhostil s grácií, vytvořil postavu, která není plochá a nudná, ale postavu která se vyvíjí. House má charakter, má své dobré stránky, má své stinné stránky, má své problémy a starosti. A co víc, i po šesté řadě (která běží v době, kdy píšu tento komentář) má seriál co nabídnout. Zapomenu-li to nastavené schéma nemocný-umírá-vzácná nemoc-vyléčen, které se většinou opakuje, je House ve všech směrech originální.

• 28.9.2010  17:48

Nač troškařit s hvězdičkami, tohle je jednoznačně nejlepší komedie tohoto roku. Je to milý film s chytrou zápletkou a nenuceným vtipem. Konečně příjemná podívaná, která netahá za uši ani oči a vůbec nenudí. Díky za francouzského (K)lamače, který jednoznačně dokazuje, že žánr "chytrá komedie" ještě není mrtev, i když se o to mnozí tvůrci, zejména ti záoceánští, poctivě snaží.

• 25.9.2010  19:44
    Skečbar (TV pořad) (2010)

Skečbar je jako retro zprávy, které vysílá ČT24. Ve své době, kdy televizím vládla GoGo show a Bubílková, to bylo sice terno, ale teď už je dávno mimo mísu. Diváci jsou rozmazlováni množstvím seriálů a reality show a těm staronový Zdeněk Izer prostě nemůže konkurovat, i kdyby vykradl Trnky Brnky. Nehledě na to, že jeho humor je docela přízemní. Ale proti gustu žádný dišputát.

• 19.9.2010  10:59
    Iron Man (2008)

Bruce Wayne či Tony Spark, zdá se, že když jste multimilionář můžete cokoliv. A ač je mi Robert Downey Jr. sympatičtější než Christian Bale, Iron Man je přece jen míň chytlavý než Batman. Dost už srovnání, Iron man je skvělá podívaná, chvílemi velmi vtipná a s dobrým obsazením. Možná jen, kdyby se bral více vážně a nebyl tak okatě komiksový/popkornový zaujal by mě ještě více.

• 9.9.2010  19:38

Slabší tři hvězdičky pro průměrný, avšak docela milý film. Chybí mi poutavá zápletka a více humorných situací, když už to je označeno jako komedie. Na druhou stranu herci jsou zajímaví a dobře se na ně dívá. Ale nejvíc film shazuje předlouhá stopáž, která přímo svádí k tomu hypnotizovat hodinky a zjišťovat, kolik minut zbývá do konce.

• 5.9.2010  19:42
    Star Trek: Voyager (TV seriál) (1995)

Ač jsem zarytá fanynka sci-fi literatury i filmu, Star Treku jsem nikdy na chuť nepřišla. Proto nechci Star Trek Voyager hodnotit. Nějak mi překáží celá filosofie Star Treku - mimozemšťan se tady pozná jen podle pozměněného obličeje (nevím, jestli někdy někde v ST bylo, že jsou geneticky zkříženi s lidskou rasou, proto mě omluvte, pokud tlápu nesmysly), přestože jinak vypadá jako člověk, a to postavou či oblečením (všimla jsem si, že i mimozemšťanky nosí podpadky, to znamená, že i vývoj kultury a vnímání krásy je stejné?). No ve zkratce řečeno, Star Trek je pro mě nezajímavý a postavy jsou příliš bezcharakterní. Navíc mi chybí i rafinovaná propracovanost, pro kterou mám žánr sci-fi tak moc ráda.

• 30.8.2010  09:36
    Česko Slovensko má talent (TV pořad) (2010)

Takový dlouhý pěkný komentář jsem tu napsala v okamžiku, kdy se ČS má talent objevil na naší televizní scéně. Ale s dalšími a dalšími díly mi to trochu začalo vrtat v hlavě, jestli jsem přece jen nepřechválila. Výborný byl casting, to se musí nechat, ale mnohem hůře to vypadá v semifinále. Takové výkyvy v kvalitě dílů snad nečekal nikdo. Porota občas preferuje svoje oblíbence a nedocení opravdové talenty, moderátoři se na velkém pódiu ztrácí (což ale neznamená, že nejsou dobří) a k tomu ještě to příšerné ozvučení. Pevně doufám, že přece jen vyhraje někdo, kdo za to bude stát a neudělá nám v USA ostudu,ale mám dojem, že všichni originální skončili v semifinále.