R´Hell

R´Hell

okres Břeclav
You can call me Susan if it makes you happy.

18 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

 • poster

  Sherlock (TV seriál) (2010)

 • poster

  Spartakus (TV seriál) (2010)

  Ačkoliv jsem zhlédla jen jednu řadu, protože druhá v době psaní tohoto komentáře ještě není aktuální, nezbývá mi než chválit. Spartakus je fascinující, a to nejen vizuálně (zpomalovačky, prostředí), ale také svým dějem. Jistě se najdou kritici, kterým bude vadit přemíra krve, násilí a erotických scén, ale čert to vem, tohle Řím, ne Vatikán. Pro mě je to zatím velmi nadějné dílko. update: Je mi líto, že Andy Whitfield nenatočí další řadu, přesto doufám, že seriál bude pokračovat.

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  Přátelé jsou moje "srdcovka". Seriál sleduju od mala, i když jsem tehdy nerozuměla většině vtípků a především mě zajímala ta hromada prstýnků, které má Pheobe v prvních řadách na rukou. Pak jsem povyrostla a začala je vnímat jako skvělý sitcom o přátelství a lásce. I přes slabší díly (kterých je ale sakra málo) a velmi silné konkurenci How I met your mother je miluju. A poslední díl mě dojme vždycky když ho vidím. Jsou to totiž Přátelé. Moji přátelé.

 • poster

  Dr. House (TV seriál) (2004)

  S odstupem času a po několika řadách mi dochází, že House jako doktora bych nikdy, ale vážně nikdy nechtěla potkat. Ledaže bych měla nějakou neznámou super vzácnou nemoc, to by mi určitě pomohl. Hugh Laurie se své role zhostil s grácií, vytvořil postavu, která není plochá a nudná, ale postavu která se vyvíjí. House má charakter, má své dobré stránky, má své stinné stránky, má své problémy a starosti. A co víc, i po šesté řadě (která běží v době, kdy píšu tento komentář) má seriál co nabídnout. Zapomenu-li to nastavené schéma nemocný-umírá-vzácná nemoc-vyléčen, které se většinou opakuje, je House ve všech směrech originální.

 • poster

  Slečna Emma (TV seriál) (2009)

  Emma je nádherná. Prostě okouzlující. Milá. Vtipná. Jane Austen ve svých románech nikdy nešetřila romantikou a tato prosluněná minisérie jí vzdává holt. Tým BBC si dal velmi záležet aby Emma opravdu žila a aby nebyla jen vyšňořenou slečnou na dobové fotografii. Obsazení hlavních rolí je výtečné, Romola Garai skvěle ztvárnila rozmarnou a občas trochu nezdvořilou, ale hlavně přívětivou a laskavou příslušnici vyšší společnosti, která si ke svému štěstí nemusí dělat starosti o budoucnost a proto s co nejlepšími úmysly organizuje životy jiných. Za zmínku jistě stojí i Michael Gambon, jenž za celou dobu pronese jen pár vět, ale co slovo to perla. Doporučuji shlédnout i přidaná videa o natáčení na youtube.

 • poster

  Vraždy v Midsomeru (TV seriál) (1997)

 • poster

  Tudorovci (TV seriál) (2007)

  Tudorovci jsou skvělí. Nejsem tak naivní, abych se domnívala, že seriál zobrazuje čistou skutečnost bez přikreslení, ale to bych čekala od dokumentu a ne od seriálu, který má spíše bavit, a tak jsem s danou koncepcí velmi spokojena. Kde jinde může divák tak voyersky navštěvovat královské komnaty středověkých hradů, sledovat intriky vysoce postavené šlechty se záluskem na trůn a obávat se o osudy lidí, jejichž život visí na vlásku jen díky rozmařilosti jednoho člověka, kterému se znelíbili, tak zblízka, než právě v tomto skvělém seriálu od HBO?

 • poster

  Mezi námi zvířaty (TV seriál) (2003)

 • poster

  Ajťáci (TV seriál) (2006)

  Není třeba být počítačový nadšenec, Ajťáci jsou pro všechny, kteří milují opravdový britský humor. Nemusíte znát odborné pojmy, aby vám neunikl smysl hlášek. Je mi líto, že bylo natočeno tak málo dílů, teď abych si je pouštěla pořád dokola a dokola... Vřele doporučuji originální znění, dabing (tak jako u mnoha současných sitcomů) ubírá na vtipu. Mělo to úspěch, publikum tleskalo!