Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

plakát

No Chance of Recovery - Kandidáti Existence (2017) (hudební videoklip)

Kapela NCOR mi nie je celkom známa, no s týmto songom a videoklipom u mňa vyhrali. Už úvodné slová Jana Wericha chytia za srdce. Vynikajúco zostrihané zábery spolu so silným textom to len gradujú. V dobe, kedy v našich vládach sedia fašisti, ľudia zabúdajú nielen na zverstvá, ktoré napáchali nacisti ale aj komunisti a mladým ľuďom nič nehovorí 17. november 1989, by mal tento videoklip vidieť každý (a najmä mladý) človek. Len škoda, že sa pravdepodobne nedostane mimo scénu

plakát

Dívka ve vlaku (2016)

Už býva zvykom, že knižného bestselleru sa skôr či neskôr chytia filmári. Knihu som nečítala, takže našťastie nebolo s čím porovnávať. Vo filme skvele funguje zabehnutá americká štruktúra príbehu. Najprv divák dostane všetky potrebné informácie, ktoré sa neskôr poriadne zamotajú a ku koncu príde nečakaný zvrat. Dej ma nechával stále v napätí, niekoľkokrát som moje uzávery vďaka šikovnému zamotávaniu informácií musela prehodnotiť. A Emily Blunt svoju úlohu alkoholičky zahrala na jednotku. Akurát kto mi vo filme vyslovene vadil bol Luke Evans, ktorému som trúchliaceho manžela vôbec neuverila. Ale chrbát má teda slušný.