raky5

okres Michalovce
študent

<< předchozí 1 2 3
    • 22.12.2015  14:17

Vždy som si rád vypočul Daft Punk, obzvlášť live album Alive. Vôbec som ale netušil, aký príbeh sa skrýva za ich vystúpením na Coachelle - klobúk dole pred týmto francúzskym duom, zaslúžia si obrovský obdiv. Ich filozofia, ktorá sa pretvorila do úspešného biznis modelu by mohla byť príkladom pre množstvo slávnych a nadaných interpretov. Z dokumentu je cítiť, že títo dvaja páni sú naozajstnými umelcami. V priebehu filmu som sa zamýšľal nad tým, či sú všetky tie piesne, ktoré poznám a počúvam naozaj len zo štyroch štúdiových albumov - a je to tak, Daft Punk vydal za 16 rokov "len" štyri albumy. Každý z nich je svojim spôsobom výnimočný a každý z nich dokonale zapadá do mozaiky ich kariéry, ktorú pomáha odhaliť práve tento film.

• 7.9.2014  21:34
    Vůně ženy (1992)

Akokoľvek objektívne sa snažím na tento film nahliadať a hodnotiť ho, neumožňuje mi to jeden faktor - famózny Al Pacino. Jeho výkon pozdvihol celý film o niekoľko úrovní vyššie a urobil z priemerného príbehu vynikajúci filmový zážitok. Aj napriek občasnému klišé si preto zaslúži plné hodnotenie.

• 24.10.2013  23:38

Refna s Goslingom zjavne opantal úspech Drive-u. Toto však nemá s výnimočnosťou Drive-u nič spoločné, je to len obyčajná zlátanina bez deja, ktorá sa snaží byť umeleckým dielom. Pravdupovediac, z popisu filmu, ktorý som si prečítal až po pozretí filmu som sa dozvedel viac ako z filmu samotného. Jednu hviezdičku dávam za vizuálnu stránku.

• 26.11.2012  17:32

Téma je zaujimavá, no prevedenie katastrofálne. Chýba mi tam aj väčšia investigativita a nejaké hlbšie posolstvo, takto mi to prišlo ako zhrnutie už známych faktov, ktoré človek sledujúci dianie na Slovensku pozná aj pred zhliadnutím tohto dokumentu.

• 28.9.2012  18:30
    Senna (2010)

Vynikajúci dokument s nevyhnutne smutným koncom. Predpokladám, že každý, kto si tento film pozrie, ho pozná. Aj tak som celý čas dúfal, že sa to napokon nestane, že to nie je pravda. Senna bol skutočný fenomén, žil pre závody a neodišiel od nich aj keď cítil, že sa mu môžu stať osudnými. Bol viac ako len jazdcom, bol symbol. Symbol pre milióny Brazílčanov. V dokumente je vynikajúco vykreslené aj zákulisie F1, bol som naozaj prekvapený, ako niektoré veci prebiehajú a keďže som v čase Sennovej najväčšej slávy ešte ani nebol na svete, mnoho vecí som sa dozvedel. Samozrejme, Senna bol zámerne vykreslený v čo najlepšom svetle a v priebehu filmu si ho zamilujete, zatiaľ čo Prosta začnete nenávidieť. No v každom prípade, je to obrovská športová legenda. Zábery z jeho kokpitu boli dychberúce, to sa nedá porovnať s dnešným jazdením. A veta, ktorú vyslovil Sid Watkins na konci filmu ma úplne položila. Takto sa robia dokumenty!

• 14.9.2012  22:16
    Stud (2011)

O každej generácii sa hovorí, že je horšia ako tá predošlá. Ľudia sa však nemenia, mení sa svet. Ten dnešný zrejme ponúka viac možností na realizáciu zvrátených fantázii, no ak by ľudia spred storočia žili teraz, správali by sa rovnako. Ľudia odjakživa obcovali a robili zvrátenosti, nemyslím si, že je to výsadou modernej generácie. Shame je krutý film, ktorý pláva na hladine nechutnosti. Jeho cieľom je však poukázať na neschopnosť prejaviť emócie, čo vedie k úplnej ľahostajnosti a v konečnom dôsledku k tomu, že človek nevie existovať v akomkoľvek zväzku s iným človekom. Veľmi dobrá analýza duše takého človeka, no nezanechalo to vo mne hlbšie dojmy. Možno som sám zvrátený.

• 13.9.2012  14:28

Pre mňa je celá trilógia jednou veľkou bublinou. Pravdepodobne najväčšou v histórii celej kinematografie. Donútil som sa to dopozerať len s veľkým sebazaprením a jediné, čo dotiahlo moje hodnotenie od odpad k 1 hviezde je Williamsova hudba. Hlavné postavy bojovníkov sú nesympatické, počas 3 filmov som si nevytvoril ani k jednej z nich vzťah. O ostatných príšerkach ani nehovorím. Celá pasáž na Mesiaci mi prišla ako z nejakého animovaného filmu pre deti. Toto má byť najväčšia sci-fi sága všetkých dôb? Choreografie bitiek sú hrozné a Emperorov koniec vrcholne smiešny. Nehovoriac o dialógoch a kvázi vtipných dobrodružstvách R2-D2 a Androida. Vlastne si viem predstaviť, že by celá trilógia bola vtesnaná do jedného filmu, možno by to potom bolo o čosi lepšie.

• 10.9.2012  23:02

Skvelý thriller natočený s noblesou starých čias. Hitchock je naozaj kráľom napätia, dávkuje ho presne a jednotlivé skutočnosti odhaľuje postupne, čo filmu dáva skvelú atmosféru. Navyše, Cary Grant to zahral perfektne, jeho šarm a uveriteľnosť mu môžu závidieť mnohé súčasné hollywoodske hviezdy.

• 26.7.2012  23:38

Ak by som bol fanúšik Batmana, tak by som jasal. Takto je to pre mňa len film. Film, ktorému však musím dať najvyššie hodnotenie. Je v ňom všetko - napätie, dej s viacerými twistmi, romantika, Zimmerov soundtrack, akcia a efekty, dokonca aj dávka vtipu. Veľké herecké mená sú vedené skvelým režisérom a na výsledku je to vidieť. Za hercami so zásluhami (Caine, Freeman, Oldman) sa pomaly ukazuje nastupujúca generácia hercov, ktorí majú v sebe obrovský potenciál (Hardy, Gordon-Levitt). Prišlo mi to o čosi slabšie ako Dark Knight, Bane skrátka nie je taký záporak ako Joker v podaní Ledgera. Je to naozaj epické zakončenie, ako to sľubuje trailer. Nolan spravil z Batmana niečo viac ako len komiksového hrdinu, celú ságu povýšil na filmové umenie. Ak by tam aj Batman nebol, bol by to vynikajúci akčný film. Takmer 3 hodiny ubehli ako voda, čo je takisto dôkaz dobre natočeného snímku. Česť pamiatke tým, ktorí zomreli kvôli tomuto filmu.

• 5.6.2012  13:26

Ukameňujte ma, ale mne sa to nepáči. Celé STAR WARS idú mimo mňa, no patrí to k "filmovému vzdelaniu". To je jediný dôvod, prečo som sa to vôbec unúval pozrieť. Film vo mne nevyvoláva žiadne emócie, dialógy v podstate ani neexistujú alebo sú plytké. Polovicu filmu tvorí vrčanie Chewbaccy a pípanie R2. Celý film je o tom istom. Darth Vader už má na dosah dopadnutie lode s Hanom, ten mu utečie a potom znova a znova. Vždy sa smejem na tom, keď počujem, že Leia je hlavnou protagonistkou erotických snov mnohých chlapov. Možno Natalie Portman v novších častiach, ale Carrie Fisher teda určite nie. Dávam 2 hviezdičky, z toho 1 je za Yodu.

• 4.6.2012  22:00
    2012 MTV Movie Awards (TV pořad) (2012)

Tento rok sa to celkom vydarilo. Najväčšiu zásluhu na tom ma Russell Brand, ktorý nešetrí nikoho, dokonca ani seba a chŕli vtipy jedna radosť. Samozrejme, MTV Movie Awards treba brať s nadhľadom, o čom svedčí aj film roka, no hlasujú najmä americké tínedžerky. Zabaviť sa na tom dá, live vystúpenia sú takisto dobré (tento rok zaujal Johnny Depp s The Black Keys).

• 29.5.2012  22:47

Úžasná atmosféra spojená s dojímavým príbehom, skvelými hercami, zvieratkami a niekoľkými vtipnými scénami. What's not to like? Pre mňa veľmi nečakaných 5 hviezdičiek.

• 30.4.2012  23:50
    Den zrady (2011)

Film o ľudskej povahe. O tom, čo je človek schopný urobiť pre zisk moci, pomstu a ako sa dokáže zmeniť v priebehu pár dní a zabudnúť na to, v čo veril. Tieto veci sa dejú denne a nie len v politike. Skvelá dráma z prostredia vysokej politiky korunovaná hereckými výkonmi. Gosling je už tradične vynikajúci. Producentom sa naozaj vydaril kasting, každý z hercov sa na svoju rolu hodí.

• 6.4.2012  23:11

Klasické Mission Impossible. Tento film nám neklame, už samotný názov nás utvrdzuje v tom, že väčšina vecí, ktoré sa vo filme dejú, má od reality naozaj ďaleko. Ale je to príjemný high-tech akčný film, ktorý zabaví, rovnako ako predchádzajúce diely.

• 2.3.2012  13:45

Hudba je pekná, zábery takisto, páči sa mi práca kamery, ale nemôžem tomu dať viac ako 2*. Malick to zrejme natočil hlavne pre seba, chcel sa realizovať a umelecké dielo to určite je. Ale ako film, navyše film, ktorý sa distribuje do kín, to teda nie. Chýbal mi tam dej, 139 minút bez deja, to je priveľa. Je mi to ľúto. Malick mal asi ťažké detstvo.

• 30.1.2012  14:52

Nie som umelec a už vôbec nie som bohém, ale bol som unesený. Film ma úžasnú atmosféru. Scény s Hemingwayom sú vrcholom snímku. Wilsonovi rola sadla, mohol by v takýchto filmoch hrať častejšie.

• 26.12.2011  21:45

Výborné zakončenie skvelého seriálu. Tunajšie hodnotenie tomu možno nezodpovedá, ale to nie je vina samotného filmu. My, fanúšikovia, sme vedeli, čo môžeme od filmu čakať - je to nechutné a opĺzlé. Ten, kto nesledoval seriál, nemôže doceniť viacero vtipov, čo sa potom odzrkadlí aj na hodnotení. Pre mňa však super zakončenie, dobre som sa zasmial.

• 5.4.2011  21:47

Aronofsky je majster režisér - jeho filmy su po vizuálnej stránke dokonalé, rovnako je na tom aj prepracovaná psychológia postáv. Premena z nevinnej bielej labuťky na čiernu labuť je famózna (samozrejme aj vďaka výkonu Natalie) a niektoré scény berú dych a vyvolávajú zimomriavky. A ten záverečný tanec čiernej labute...OMG!

• 13.9.2010  20:26

Skvelý Grohl a ešte lepší koncert. Foo Fighters majú drive a kopec energie, čo dokázali aj vo Wembley, jednom z vrcholov pre každú kapelu. Hrať vo Wembley je pocta, tým viac ak vypredáte 2 koncerty po sebe...a pri pesničke Best of you a cameách Jimmyho Page a jonesa tuhne krv v žilách :)

• 25.8.2010  14:50
    Avatar (2009)

Mne to prišlo ako kovbojka s environmentálnym posolstvom v high-tech a 3D prevedení. Jeden z dobyvateľov sa pridá k domorodcom pod akousi zámienkou, postupne sa mu tam však začne páčiť, zamiluje si ich a napokon vedie "svoj nový ľud" v boji proti nepriateľovi, ku ktorému kedysi patril. Pre mňa nie je tento film ničím výnimočný, efekty nie sú všetko. A tá epic battle? To nemá ani zďaleka na Pána Prsteňov. A tam je ďalšia paralela - zvery sa pripoja k tým dobrým, aby im pomohli. Film síce nenudil, no čakal som od neho oveľa viac. No jednu vec musím uznať....Michelle Rodriguez je drsná!

• 1.4.2010  21:55

6 Oscarov? A ešte k tomu aj za scénar? Akadémia si robí hanbu...Brothers by si určite zaslúžil Oscara viac.

• 16.2.2010  00:01
    Muse: HAARP (koncert) (2008)

MUSE proste majú štýl. Je to vidno aj na tomto koncerte, všetko je úplne dokonalé - svetlá, oblečenie, nástroje, aranžmán piesní a setlist nemohol byť tiež lepší...jeden z najlepších koncertov, aký som videl. Impozantné!

• 29.11.2008  15:42

Príjemná vianočná oddychovka. Film, ktorý sa hodí do nádhernej atmosféry Vianoc a poobedňajšieho vysielania televízií v tomto období :) Výborný Kevin Spacey v role záporáka. Ešte aj v rodinnom filme hrá skvele.

• 30.10.2008  19:14
    Rallye smrti (2008)

Neskutočný nárez! Nikdy som si nemyslel, že tento film sa mi bude páčiť. Pozrel som si ho hlavne kvôli Stathamovi, no neľutujem...akcia, autá, skvelé spracovanie, drsné hlášky a scény, napätie a krásna žena...čo viac si človek môže priať? :)

• 29.10.2008  17:44
    12 opic (1995)

Skvelé! Bál som sa, či sa mi to bude páčiť, nie som totiž príliš na shrink filmy, ale toto bolo výnimočné. Bruce Willis v neakčnej úlohe a super Brad Pitt - najmä v scénach z psychiatrie.

• 16.10.2008  21:22
    VALL-I (2008)

Animákom som nikdy neprišiel na chuť a aj tento som si pozrel až po niekoľkých odporúčaniach a skvelom postavení v rebríčku TOP 250 na imdb. Na moje prekvapenie sa mi páčil, je taký hravý a zlatý, veľmi sa mi páčila najma Eve :)

• 11.10.2008  23:29

Priznám sa, že nie som veľkým fanúšikom Batmana, a ak by nebolo takého rozruchu okolo tohto filmu, tak by som si ho možno ani nepozrel. Začalo sa to Ledgerovou smrťou, potom rekordnými tržbami a skvelými kritikami. Mal som trochu strach, keďže som nevedel čo od filmu očakávať. Bál som sa, že sa mi nebude páčiť. Bol však skvelý a ubehol neuveriteľne rýchlo na to, že má 2 a pol hodiny. Ledger hra neuveriteľne a je dosť možné, že Nicholson mal pravdu v tom, že ho tá rola pohltila. Pri pozeraní Príbehu Rytiera (iný Ledgerov film) by som nikdy nepovedal, že tento sladký chlapec dokáže niečo zahrať tak temne a presvedčivo. Veľká škoda, že zomrel a už si viac neužijeme jeho herecké umenie. Tohtoročný Oscar musí patriť jemu, aj keď len in memoriam. Pri pozeraní The Dark Knight som mal skôr dojem, že vo vedľajšej úlohe je Bale. Keď som film išiel hodnotiť, rozhodoval som sa medzi 4 a 5*, pretože záver bol na mňa až príliš prehnaný, no už keď som išiel kliknúť na 4 mi v hlave zahučala veta Why so serious, son? a razom to bolo 5*.

• 20.8.2008  17:20
    Převrat (2007)

Film s podobnou tématikou ako Hotel Rwanda, no v oveľa skromnejšej a komornejšej atmosfére. Príbeh sa sústredí najmä na Edelstama. Možno aj kvôli tomu chýba hlbší cit a detailnejší pohľad na hrôzy, ktoré sa tam diali...preto len 3*. Určite to nezanechá taký dojem ako Hotel Rwanda, no film by mali vidieť ľudia, ktorých zaujíma história.

• 16.8.2008  00:03

Veľmi príjemné prekvapenie. Veľa som od toho filmu nečakal, bral som to ako oddychovku, no páčilo sa mi to. Je to vtipné, rýchlo ubehne, nenudí a Ashton Kutcher s Cameron Diaz k sebe naozaj pasujú.

• 13.8.2008  21:57
    7EDEM s r. o. (TV pořad) (2001)

Jediná vec, ktorá sa na Markíze dá pozerať a určite jej najlepšia relácia v celej histórii...Lasica je proste skvelý :)

<< předchozí 1 2 3