Capri2016

okres Bratislava

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 16.7.2018  23:00

Jednoduchá pointa tejto trhlo bláznivej komédie u mňa najprv vyvolal pochybnosť či trailer odhalil celú pointu filmu. Ale vďaka bohu hoci bol film bláznivý a vtipný, ale vyjadroval realitu, ktorá sa v skutočnosti deje mnohým z nás žien, ktoré nemajú veľkosť 8 alebo 10 a to že máme pochybnosti o tom či náš vzhľad je brzda nášho úspechu v milostnom alebo pracovnom živote. A tento film s nadsádzkou a vtipne ukázal, že to ako pôsobíme na druhých je v našej hlave. Ak sa vidíme krásne - aj ostatní nás tak vidia. A kvôli vtipným pointám, ktoré vyvolali u mňa hlasné výbuchy smiechu (výborná Amy Schumer, ktorá je vychádzajúca hviezda stand-up komédie) , ale aj vďaka pointe v pozadí, že každá žena je krásna dávam filmu 4****. Letná oddychovka, ktorá rozosmeje, ale zároveň upevní sebavedomie.... P.S. Michelle Williams "zamaskovaná" v roli majiteľky módnej firmy s hlasom a vystupovaním, v ktorej som Michelle odhalila až pri záverečných titulkoch - super skrytý komediálny talent.

• 28.6.2018  00:00

Výborná psychologická dráma o vzťahoch, viere, láske a tradíciách. Hlavná hrdinka Ronit sa vracia do Londýnskej ortodoxnej židovskej komunity po smrti svojho otca rabína. Ako vyvrheľ komunity je Ronit v ťažkej úlohe, lebo milovala otca, ale nemôže mu prejaviť náležitú úctu a spomienku, lebo nežije v súlade pravidiel viery. Rachel Weisz sa zhostila úlohy Ronit skvele. Ale za mňa excelovala v tomto filme Rachel McAdams v úlohe Esti, ktorá bola v minulosti Rotinou najlepšou priateľkou aj milenkou. Esti sa navonok zmenila a vydala sa ako sa patrí za mladého rabína Dovida, učila na židovskej škole a ako správna židovská manželka žila skromne, podľa pravidiel a nosila paruku. Ale s príchodom Ronit sa v nej prejavili dávno zabudnuté city a láska k Ronit. Rachel McAdams v úlohe Esti vyjadrila výnimočne pochyby z hriechu, radosť z novoobjavenej lásky, ale aj smútok a strach z opätovného vzdoru voči komunite. Ako sa v kázni starého rabína pred jeho smrťou spomínalo, sloboda umožňuje si vybrať byť anjelom, alebo zverom. A tento skvelý film ukazuje, že hranica medzi anjelom a zverom je veľmi krehká a tiež, že sloboda znamená pre každého niečo iné. A že anjelom slobody môže byť aj nový život.

• 19.6.2018  23:32

Nemastný, neslaný 4. sequel Dannyho parťákov. Bohužial skoro všetky pointy vo filme sú predvídateľné. Len na konci čaká diváka malé prekvapenie. Po pomalom a dosť nudnom štarte je svižný stred filmu s krádežou a opäť trochu ťažkopádny koniec filmu. Ako vždy skvelá Cate Blanchett aj keď vo vedľajsej úlohe. V tomto filme ma asi najviac bavila Anne Hathaway. Keby v tomto filme nehralo toľko hviezd by som dala filmu so slabým scenárom iba 2 hviezdy. Vďaka skvelým herečkám, ktoré tento film zachránili to bolo príjemné posedenie v kine - pohodové, v celku zábavné, ale nič prevratné a po krátkom čase upadnuté v zabudnutí. Dúfam, že nebude Debbina 9, Debbina 10......

• 16.6.2018  11:23

Film som videla až včera v televízii, lebo som ho v kine už nestihla. Film "A je tu zas" mi pripomínal iný skoro dokumentárny film "Borat", ktorý oslovoval ľudí na svojej absurdnej ceste po krajine a toto bolo dokumentované... Na mnohých momentoch filmu som sa hlasne zasmiala. Ale zároveň som počas celého filmu mala na pamäti o kom tento film je, a že keby sa Hitler znova vrátil, mohol by znova zradikalizovať krajinu a postoje ľudí. Toto memento doby minulej ako odstrašujúci príklad treba mať navždy na zreteli. A to, že film dokázal otvoriť znovu túto kontroverznú tému a to ešte vtipným spôsobom - tomu tlieskam.

• 16.6.2018  11:13

Bohužiaľ musím porovnávať tento film s iným filmom Christiana Claviera "Čo sme komu urobili". Film "Srdečne vás vítame" mi pripadá ako sequel predchádzajúceho filmu a to že režisér Philippe de Chauveron vytvoril oba filmy skoro tým istým "perom" je vidieť. Ako bohužiaľ ako mnoho pokračovaní, aj toto nedosiahlo úroveň svojho predchodcu. "Srdečne vás vítame" v tomto prípade je o boháčovi, žijúcom v luxuse, ktorý je ale spisovateľ a intelektuál a preto sa preriekne, že ubytuje v svojom luxusnom dome aj rómskych prisťahovalcov. Rómska rodina žijúca v karaváne na záhrade pána "Dokořán", čiže na záhrade, kto otvoril svoju náruč na široko, je hlučná, prirodzená, so svojimi zvyklosťami a tak trochu nákazlivá, lebo začína ovplyvňovať všetkých obyvateľov domu pána "Dokořán". Vo filme je mnoho vtipných momentov ale záver je tak trochu rozprávka, ktorou táto komédia pokračuje svojimi absurdnosťami, lebo kto nám chce nahovoriť, že by si vyštudovaný mladík z bohatej rodiny zobral nevzdelanú, chudobnú, hoci krásnu Rómku. Film sa stáva takým priemerom, ktorý podľa mňa nevyužil všetky šance, ktoré táto inak zaujímavá pointa mohla priniesť.

• 16.6.2018  10:43

Skvelá francúzska komédia, ktorá si dokáže elegantne robiť srandu aj vecí vážnych ako je napríklad život moslimov a ich zvyky. Hoci to nie je komédia, ktorá nie je úplne politicky korektná, ale je to komédia tak francúzsko prirodzená, že podľa mňa nemôže uraziť. Táto komédia mi pripomína starú éru nemého filmu a gagov z Chaplinom, lebo hlavnú úlohu v tomto filme nehrajú ani tak moslimovia, ale čierny závoj nikáb s otvormi len pre oči, ktorý si oblieka mladík Armand, aby sa potajme mohol stretávať zo svojou láskou Leilou. A zahalená "Šeherezáda" (zamaskovaný Armad), ktorá zaujme brata Leily Mahmouda do takej miery, že inak radikálny moslim Mahmoud sa bezhlavo zamiluje a preto zahalenú "Šeherezádu" prenasleduje aj vonku na ulici či už sám, alebo pomocou svojich kumpánov, ktorí tiež sú motáci a sami preto sú predmetom vtipných situácií. Nikáb ako prostriedok zahalenia pravdy je hlavnou pointou filmu, ktorá vytvára gagy, na ktorých sa budete nahlas smiať. Navrch ešte vytvára úsmev na perách aj matka Armanda, ktorá je aktivistkou, ktorá sa nebojí odhaliť za slobodu viac ako by sme očakávali....

• 16.6.2018  10:09
    Escobar (2017)

Javier Bardem bol ako zvyčajne v tejto v zápornej role Pabla Escobara tak výborný, ako to dokáže len on. Hral Escobara tak bezohľadne a brutálne, že ho divák nemohol inak ako nenávidieť. Pre Pabla a jeho narkokumpánov pripadali miliardy z predaja kokaínu skoro legitímne a preto vstúpili aj do politiky ako zástupcovia ľudu. A hoci Pablo daroval aj časť svojho majetku chudobným ľudom, ale to nebolo zadarmo, lebo si ako odplatu z chudákov vychovával vrahov a svoju zabíjackú armádu. V tomto bol film výborný, lebo ukázal zvrátenosť života tohoto narkobaróna, pre ktorého hoci bola rodina všetkým, mal neplnoleté milenky, hoci svojím kokaínom "otravoval", ničil a zabíjal mnoho ľudí, mu peniaze z tohoto nelegálneho obchodu pripadali čisté... V tejto úlohe zvráteného vládcu kokaínovej Kolumbie je možné spoznať aj dnešných zvrátených podnikateľov a politikov, ktorí si myslia, že špinavými peniazmi si môžu získať úctu a dôveru... V tomto filme, hoci bol Javier výborný a odpudzujúci, ale excelovala Penelópe Cruz, ktorá úlohu moderátorky a milenky Pabla hrala s eleganciou, ale precítene a strach jej očiach, keď sa obrátili karty som jej uverila. Niekoľko scén filmu bolo veľmi brutálnych a na týchto scénach sme mohli vidieť ako narkobusiness a jeho vyúčtovanie fungovalo. A celý skvelý film dotvára výborná a dôrazná hudba Federica Jusida, ktorá vypeckovala napínavé momenty. Skvelý film o svete, ktorého sa dúfam ja nikdy nebudem súčasťou...

• 3.6.2018  22:28

Táto romantická komédia je z ďalšou z vtipných Amerických komédií, ktoré majú pointu a inteligentný humor ako napríklad "Lepšie neskoro, ako nikdy" alebo "Tak dobre ako sa len dá". Aj keď táto komédia Dámsky klub scenáristicky nedosahuje úroveň týchto dvoch konverzačných komédií, lebo má jednoduchšiu pointu, ale v tejto komédii to iskrí sexuálnou energiou, a niekedy sexuálnou frustráciou, čo ma rozosmialo veľa krát, lebo film pôsobí veľmi realisticky. Hoci ide o knižný klub, v ten daný mesiac si 4 priateľky vybrali na čítanie trochu inú knihu, ako klasiku a to knihu "Päťdesiat odtieňov sivej", ktorá má erotický podtext. Hoci majú hlavné hrdinky a hrdinovia viac ako 60 rokov sú v mnohých oblastiach lásky iba študentmi, čo vyvoláva mnoho vtipných momentov. A to ako táto iskrivá kniha ovplyvní ľúbostný život 4 priateliek môžeme sledovať v tejto príjemnej komédii. Šteklivý humor, ktorý ma nahlas rozosmial počas 2 hodín viackrát, ale hlavne herecké výkony 4 priateliek (všetky skvelé, ale Jane Fonda vo vynikajúcej forme) a ich partnerov a priateľov (medzi ktorými vynikal svojím šarmom Andy Garcia) sú dôvod prečo som pridala o 1 hviezdu viac.

• 3.6.2018  21:55

Lepší preklad názvu Wonder by bol asi "Čudo, alebo Údiv". Namiesto toho distribútor zvolil názov Obyčajná tvár, ktorý je hoci fajn, ale je taký prvoplánový. Wonder ako knižný bestseller bol asi super, film bol natočený slušne a výborné herecké výkony podali hlavne detskí herci - Jacob Tremblay v úlohe Aggieho, ale aj Izabela Vidovic v úlohe sestry Vie a tiež Júlia Roberts v úlohe matky. Príbeh aj film bol dojemný a inšpirujúci. Ja vždy som rada keď človek, ktorý je iný, ale výnimočný, sa dokáže presadiť. Prečo dávam iba priemerné hodnotenie? Lebo tento film je skôr televízny film a tiež, že som ho bohužiaľ porovnávala s filmom Maska s Ericom Stoltzom v hlavnej úlohe, a kde v úlohe matky zahviezdila Cher. Keď porovnám tieto 2 filmy - film Obyčajná tvár je takou Americkou sladkou limonádou (aj keď je inšpirovaný skutočnosťou) a film Maska je ako čerstvý nádych s dúškom reality.

• 29.5.2018  22:47

Červená volavka dokázala príjemne navnadiť, strhla na seba napätie, ale bola to tak trochu rozprávka zo šťastným koncom, aj keď v určitých úsekoch to bola príjemne nechutná rozprávka. Výborná bola Jennifer Lawrence v úlohe Dominiky. Mala ruské rysy aj postavu a z celého filmu som cítila ruskú atmosféru, čo je slušná práca výpravy a režiséra. Hlavne úseky zo školy ruských špiónov - volaviek, boli nechutné a pôsobili realisticky. Tiež scény z vyzvedačských úloh našej červenej volavky boli brutálne, hlavne keď iní ruskí špióni boli tiež na scéne. Filmu by som dala vyššie hodnotenie keby záverečná zápletka príbehu nebola tak predvídateľná, keby film nemal šťastný koniec pre hlavnú hrdinku, ktorá pôsobila pri ostatných agentoch občas ako amatérka a keby príbeh mal viac zákrut - tajomstva. Takto to bol len priemerný akčný film.

• 7.5.2018  23:44

Film Tiché miesto je o nutnosti zostať ticho, keď chceš prežiť. Tiché miesto je scifi thriller, ktorý keby nastalo v skutočnosti, by pre mňa osobne znamenalo nočnú moru. Keďže milujem kultúru vrátane opery a koncertov, ja by som bez zvuku bola len polovičný človek. Ja osobne nepovažujem tento film za horor, ale skôr za apokalyptický scifi film, lebo kvôli tomu ako sa chováme my ľudia k životnému prostrediu a k našej planéte nám to možno raz vráti, či už formou nejakého mimozemšťana, alebo odplatou z prírody... Tento film mi pripomenul iný film Udalosť, ďalší apokalyptický sci film, keď niečo neznáme vo vetre a v prírode znamená smrť. Film Tiché miesto je je scenáristickým a režisérskym dielom nadaného "obyčajného" herca Johna Krasinskeho. A John Krasinsky hrá aj hlavného hrdinu a jeho manželku hraje jeho skutočná partnerka Emily Blunt. Herecký koncert Johna aj Emily a veľmi presvedčivé a civilné hranie aj 2 detských predstaviteľov. Tento film ukazuje, že ak je dobrý scenár a správne uchopená réžia, nie je potrebné mnoho slov a aj tak vás film drží v napätí od začiatku do konca. Prvá polovica filmu je pomalší rozbeh pre druhú polovicu filmu, alebo ako by som ho nazvala "hlučné finále". Skvelá dramatická a apokalyptická hudba Marca Beltramiho dotvára hlavne akčné momenty, keď treba "držať hubu" inak "budeš sústom k večeri" zaujímavého sci-fi monštra. U mňa 90%, lebo som 90 minút nedýchala od napätia a len niekoľko krát som nahlas vydýchla keď sa ohava zahryzla....

• 1.5.2018  22:58

Film Dubček je ďalší z filmov o našej histórii, po Únose a Tlmočníkovi, ktorý odporúčam si pozrieť každému, kto sa chce dozvedieť viac o našej histórii. Je možné, že film nie je úplne historicky verný - to neviem posúdiť. Každopádne po skončení filmu mi zostala v krku hrča a každý v malom kine (ktoré bolo plné) zostal sedieť v úplnom tichu až do skončenia titulkov. Je neuveriteľné ako sa skvelý Adrian Jastraban podobal v určitých momentoch na Dubčeka. Hlavným pozitívom filmu sú podľa mňa diskusie politikov v opozícií pred podpísaním akceptácie vstupu Rusov a ostatných vojsk východného bloku do Československa v auguste 1968. Tiež sa mi páčilo prepojenie historických záznamov s filmom. Toto je ďalší film, ktorý treba vidieť, aby človek nezabudol aká je demokracia krehká, aké máme šťastie, že žijeme v mieri a že človek musí zostať navždy bdelý.

• 28.4.2018  22:37
    Gauguin (2017)

Gauguinove obrazy z Tahiti sú plné farieb a zvláštneho kúzla. Naproti tomu jeho pobyt na Tahiti bol podľa scenáru tohoto filmu temný a zúfalý. Hoci Gauguin na Tahiti tvoril, mal mladú partnerku, bol v prostredí rajskej prírody Polynézie, ale bol postarší a už chorý, chudobný a hladný. Preto hoci našiel raj na zemi pre svoju tvorbu, tento raj mal trochu trpkú príchuť. Vincent Cassel sa zhostil role Gauguina veľmi uveriteľne, dokázal ukázať génia maliara, ktorý predčil svoju dobu o desaťročia a preto jeho súpotníkmi zostal nepochopený a zomrel v chudobe. Tiež ostatné charaktery Tahitčanov boli zahrané realisticky. Kulisy filmu v šedej farbe chudoby konca 19. storočia poskytli divákovi sa vžiť do postavenia hlavného hrdinu a jeho rovesníkov. Vždy keď som sa doteraz pozerala na obrázky Gauguina z Tahiti, myslela som si, že tu bol šťastný. Asi aj bol, len bohužiaľ ku šťastiu mu chýbali peniaze na základné potreby a preto sa tento raj zmenil tak trochu na peklo. Keďže film bol natočený podľa biografie Gauguina pravdepodobne vyjadroval skutočnosť. Je paradox, že o storočie neskôr sú obrazy tohoto impresionistu cenené na desiatky až stovky miliónov dolárov a v čase vzniku obrazov nedokázal dostať za ne ani 30 frankov. Hudobný podklad Warenna Ellisa pekne dotváral atmosféru Tahiti, tamojšej prírody, ale aj ťažkých chvíľ v živote Gauguina.

• 28.4.2018  22:20
    Až na dno (2017)

Film sa skladá z 3 častí - 2 sú dobre napísané a zaujímavé, 3. trochu pokrivkáva. Ľúbostný príbeh medzi Danielle a Jamesom je posadený do pekného prímorského prostredia Normandie a bavil ma. Príbeh Jamesa v Somálsku v zajatí extrémistov je pútavý a drží diváka v správnom napätí. Ale príbeh Danielle - výskumníčky oceánografičky nebol dotiahnutý a keďže nám scenár chce nahovoriť, že profesorka by odložila celoživotné plány kvôli tomu, že sa nemôže dovolať priateľovi, táto časť je málo uveriteľná a nudná. James McAvoy sa zhostil úlohy Jamesa štandardne výborne a je v roli agenta britského impéria veľmi uveriteľný. Alicia Vikander, ktorá predtým ukázala herecký talent v iných roliach, bohužiaľ postavu Danielle nerozvinula ako by mohla. Ale musím vyzdvihnúť hudbu Fernanda Velazqueza, ktorá dokonale dopĺňala príbeh mora a oceánu, ktorý sa prelína celým filmom.

• 21.4.2018  02:03
    Tanečník (2016)

Mala som to šťastie vidieť tento dokument na predstavení Sergeja Polunina v SND v Bratislave. Toto predstavenie, spojené s besedou so Sergejom a jeho matkou, uviedol tento dokument, potom Sergej zatancoval 2 jeho kusy - jeho moderný balet na skladbu "Take me to the church" a ešte jeden moderný tanec. Tento dokument skvelo dokumentuje život génia - tanečného virtuóza, ktorý bol talent už od detstva a preto jeho detstvo bol tanec, tanec a ešte raz tanec a to v osamelosti bez rodičov. Keď mal 19 rokov sa stal sólistom Kráľovského baletu v Londýne a ukážky jeho baletných kreácií z tohoto obdobia sú zážitkom. Film tiež ukazuje jeho mega-úspešné video na skladbu "Take me to the church", ktoré má momentálne 23 miliónov zhliadnutí a je výbornou ukážkou skĺbenia geniálneho tanečníka, ktorý ako keby lietal pri tejto skoro "nadpozemskej" piesni. Ja osobne som toto video videla niekoľko krát a znovu mi vždy berie dych. Vďaka Poluninovi "objavili" balet mnohí mladí ľudia, čo je veľmi záslužný počin Sergeja. Na konci dokumentu je vidieť, že Sergej sa stále hľadá. Inak Sergej hral napríklad v detektívke "Vražda v Orient Exprese". Ja osobne dúfam, že sa tento výnimočný tanečník znova vráti na baletné pódia. Tento dokument odporúčam pozrieť fanúšikom baletu, ale aj laikom, ktorý sa o balete chcú niečo dozvedieť.

• 21.4.2018  00:04

Film " The Florida Project" bol v podstate smutný film, lebo ukazoval detský svet detí z nižšej vrstvy, ktoré sú odkázané na hry bez dohľadu rodičov a ktoré v rodičoch nemajú vždy dobrý príklad a preto sa stávajú kópiou svojich rodičov, či už v nadávkach alebo v nezodpovednom a neakceptovateľnom správaní. Tento film má niekoľko rovín. Je to príbeh 3 detských kamarátov, ktorí vyvádzajú huncútstva a z ich pohľadu je život bezhraničná zábava a tak trochu nuda. Potom je tu príbeh zodpovedných ľudí, ktorí sú zamestnaní - či už je to správca fialového domu, alebo matka jedného z detí, ktorá robí vo waflovom fast-foode. A potom je tu nezodpovedná matka, ktorá asi nikdy nepracovala a vždy sa živila kšeftárstvom, alebo prostitúciou. Skvelé výkony detských predstaviteľov a tiež matky hlavnej hrdinky. Všetky vedľajšie role boli hrané neznámymi hercami a preto film vyzeral ako dokument bežných Američanov s nižším príjmom. Ale podľa môjho názoru tento film je hereckým koncertom hlavne Williama Dafoe-a, ktorý rolu správcu hral veľmi civilne (a ukazuje, že vie skvelo zahrať aj "klaďasa"). A jeho Bobby mal niekoľko tvárí - tvár zodpovedného manažéra, citlivého človeka, rozvedeného otca. A hoci film na mňa pôsobil melancholicky smutno, bolo v ňom jeden moment, ktorý ma pobavil a to bola scéna s holými prsiami staršej obyvateľky fialového domu.

• 20.4.2018  23:28

Podľa hodnotenia vidím, že tento film buď "miluješ, alebo nenávidíš". Tento film by sa dal označiť ako "ženský film". Lebo je to pohľad ženy režisérky a scenáristky Claire Denis na partnerské a milostné vzťahy. Vynikajúca Juliette Binoche hrá citlivú umelkyňu - maliarku, matku, milenku, partnerku. Juliette v úlohe Isabelle nehľadá iba sex, ale hľadá aj lásku a nehu. A nájsť chlapa, partnera, milenca, ktorý okrem sexu je schopný viesť normálny rozhovor a otvorene sa vyjadriť k vznikajúcim vzťahom je skoro nemožné. Bohužiaľ sa mnohé ženy v tomto filme nájdu, lebo ako keby tento film ukazoval nefungujúce vzťahy a neúspešné hľadanie lásky ako cez kopírak. A mne sa záver filmu s príhovorom psychológa / liečiteľa páčil, lebo ukázal, že každý človek a teda aj každá žena musí hľadať v prvom rade vnútorné slnko, čiže sa musí starať v prvom rade o seba, mať vnútornú pohodu a potom možno nájde aj pohodu vo vzťahoch... Proste skvelý film, ktorý vo mne (žene) bude ešte dlho rezonovať!

• 14.4.2018  00:39

Skoro dokumentárny film o posledných okamihoch apoštola Pavla vo väzení pred jeho tragickou smrťou. Príbeh bol dotvorený úlohou gréckeho lekára Lukáša, ktorý robil Pavlovi spoločnosť v jeho posledných dňoch a pomáhal mu odovzdať odkaz, posolstvo ostatným kresťanom. Tiež film ukázal život prenasledovaných kresťanov za obdobia vlády rímskeho cisára Nera. Možno príbeh nekorešponduje úplne skutočnosti, ale príbeh ako bol rozpovedaný a nakrútený Adnrew Hyattom, dáva to hlavné, ukazuje ako sa z vojaka / vraha stal apoštol Pavol. Film skvelo ukazuje, že odpustenie môže aj najväčšieho hriešnika priviesť k láske, odpusteniu, viere a kráľovstvu nebeskému. A silná hudba Kaczmareka skvelo dotvára tento starodávny príbeh. Mňa tento skoro dokument bavil a vôbec mi nevadilo, že nemal v sebe monumentálnosť a typický americký pátos. Proste to bol pre mňa uveriteľný príbeh, ktorý ma inšpiroval a to je na film dnešnej doby skutočne dosť.

• 14.4.2018  00:18

Tento film ma sklamal. Dávam mu priemerné hodnotenie, lebo mám z neho pocity ako na hojdačke. Výborný herecký výkon môjho obľúbeného herca "Joaquina Phoenixa" v úlohe Ježiša, dobré výkony Chiwetela Ejiofora v úlohe Petra a Tahara Rahima v úlohe Judáša. Príbeh Márii Magdalény v rodine, keď sa nechcela vydať, čo bolo proti zaužívaným zvyklostiam sa mi páčil. Ale od momentu kedy Mária Magdaléna stretla Ježisa sa tento príbeh, ako ho rozpovedal a nakrútil režisér Garth Davis, začína rútiť. Rooney Mara hrá skoro duchom neprítomná, ako keby opantaná s vypúlenými očami. Proste takto podľa mňa nevyzerá obdiv, viera ani láska.... Tiež scenár vypichol iba niekoľko obrazov zo života Krista a navrhoval, že Mária Magdaléna bola skala na ktorej Ježiš postavil svoju cirkev, čiže, že ona nahradila v úlohe apoštola Petra... Keď už chcel scenárista vyvolať polemiku, mal to urobiť ako napríklad vo filme "Posledné pokušenie Krista", ale v tomto filme bolo všetko iba v náznakoch, politicky korektné, proste typická americká melodráma. A to je na príbeh o Ježišovi a Márii Magdaléne predsa len trochu málo. Keby vo filme neboli také dobré filmové výkony 3 hlavných mužských predstaviteľov, dala by som iba **.

• 13.4.2018  23:52

Nick Cave & The Bad Seeds - vynikajúci hudobný záznam ich koncertu v Kodani, Dánsku. Tento film ukázal hlavne charizmu Nicka Cava, ktorý sa dokázal priblížiť publiku na koncerte fyzicky (preskočil medzeru medzi publikom a javiskom a polovicu koncertu odspieval v tesnej blízkosti publika) a tiež na konci koncertu povolil viacerým fanúšikom vyjsť na pódium. Tiež sa ale priblížil publiku na koncerte, ale aj v kinosále duchovne a to svojím hlbokým hlasom, pohybmi a celkove vystupovaním každého dokázal doslovne opantať. Vynikajúca hudba jedinečných hudobníkov doprovodnej skupiny the Bad Seeds. A hlavne temné melancholické piesne, ktorých texty bolo možné sledovať doslovne vďaka spevu a zrozumiteľnej výslovnosti Nicka Cava. Väčšina piesní uviedla poslucháča melancholickej nálady, ale na koncerte boli aj piesne, ktoré vygradovali do rýchlej skoro besniacej eufórie. Proste jedinečný hudobný zážitok!

• 13.4.2018  23:34
    Eric Clapton (2017)

Dokumentárny film, ktorý podrobne popisuje detstvo, život a hudobnú kariéru Erica Claptona. Film veľa hovorí o hudobných vzoroch Erica z oblasti černošského blues, tiež dokumentuje jeho najväčšie hudobné úspechy, ale tiež pády a jeho drogovo, alkoholické obdobie. Film divákovi rozpovie dôvod abstinencie po rodinnej tragédii, strate syna. Ale film hlavne ukazuje Erica ako výnimočného gitaristu, nadaného skladateľa a speváka. Ja som Erica osobne zažila na jednom koncerte a bol to hudobný zážitok. Nikdy nezabudnem na jeho vynikajúcu hru na gitaru a tiež hru jeho nadaných kolegov. Na jeho koncert by som išla kedykoľvek znovu. Aj tento dokument skvelo ukázal aký geniálny gitarista Eric je a tiež poodhalil zaujímavý kolísavý (raz hore, raz dole) život a Ericovu inšpiráciu vzormi, kolegami, Pattie, rodinnou stratou. Som rada, že Eric je už niekoľko desiatok rokov čistý, nažive a že môžeme obdivovať jeho hudobného génia.

• 6.4.2018  00:29
    Odnikud (2017)

Súčasná a aktuálna dráma, ktorá má niekoľko hladín. Jednak hovorí o extrémizme, tentokrát nenávisti neonacistov voči národnostným menšinám. Ďalšia hladina je súdny proces, ktorý bohužiaľ ani v Nemecku nie je čistý, kvôli manipulácii obhajcu a nepravdivých svedectvách. A hlavne je to príbeh ženy, manželky a matky, ktorá stratí manžela a syna v nezmyselnom bombovom útoku. Výborný výkon Diane Kruger, ktorá civilným herectvom dominuje celému filmu. Silný príbeh, ktorý končí smútkom ženy, ktorá nenašla východisko. Súčasný a dynamický scenár a dobre uchopená réžia Fatiha Akina s takmer dokumentárnou kamerou vytvára film, ktorý vás zaujme každú minútu.

• 12.3.2018  23:53

Po dlhom čase obyčajný film pre obyčajných ľudí. Láskavý pohľad na starobu, chorobu a neveru. Viacero inteligentných vtipných hlášok. Herecký koncert Elišky Balzerovej a Tatiany Vilhelmovej, ale aj ďalších skvelých zrelých herečiek a jedného nestarnúceho herca. A čierno-červená výrazná stopa jednej starej volgy. Výborná hudba Jana P. Muchowa, ktorá skvelo dotvárala túto ďalšiu českú road movie. Krásna kamera Vladimíra Smutného odhaľujúca vo svetle slnečných lúčov krásy Česka. Jiří Vejdělek ani teraz nesklamal a ponúkol nám dojemný príbeh vzťahu matky a dcéry na ktorý sa dá pozrieť kedykoľvek. 70% a dala som ****, lebo som si túto jazdu s Evou a Terezou skvele užila!

• 10.3.2018  10:20

Začiatok filmu začína ako príbeh herca / manžela 40-nika, ktorý hrá role otcov a kvôli komentáru mladej kolegyne sa už necíti byť cool a zaujímavý pre ženy, aj keď žije v šťastnom manželstve a má status známej filmovej hviezdy. Kvôli pocitu, že ešte nie je starý a neušiel mu vlak, začína experimentovať s krášľovacími procedúrami a tiež začne aktívne posilňovať a brať anaboliká. A to privedie až do takého stavu, že sa z neho stáva mužská verzia Cuky-Luky. Ale vďaka zmene imidž a vďaka tomu, že sa začína hlavný hrdina priblížil určitému prototypu krásy, získava znova filmovú rolu (samozrejme už nie vo Francúzsku, ale v mekke okázalého života americkom Miami). Napriek vonkajšej zmene vizáže zostáva Guillaume stále dobrým otcom a priateľom svojej partnerky. Skutoční herci a skutoční životní partneri Guillaume Canet a Marion Cotillard si urobili paródiu zo súčasného sveta, ktorý sa vyžíva v kulte mladosti a krásy. Veľmi vtipná francúzska paródia s výbornými hereckými výkonmi. Bolo mnoho momentov keď som sa nahlas smiala a aj som plakala od smiechu. Svieža, tak trochu prehnaná komédia na odľahčenie všedných starostí života.

• 7.3.2018  00:40

Na jednej strane bitúnok a krvavá realita. Na druhej strane čisté, krásne sny z lesa, kde sa v rannej rose a hmle stretávajú jeleň a laň. Neobvyklý príbeh lásky dvoch ľudí, ktorí sú každý určitým spôsobom poznačení a ktorím každému navonok niečo chýba, ale o to majú hĺbavejší vnútorný svet. Melanchólia tohoto ľúbostného príbehu ma opantala. Výborné herecké výkony oboch hlavných predstaviteľov (slovenská herečka herečka Alexandra Borbély bola skvelá). Nádherná vizuálna kamera a poetická hudba hlavne lesných pasáží je krásna. A titulná pieseň "Laura Marling - What He Wrote " musí každého poslucháča uviesť do clivej melanchólie. Ako sa hovorí "Ani jedno oko nezostalo suché."

• 7.3.2018  00:11
    Lady Bird (2017)

Mne sa film Lady Bird páčil, lebo je to taký rodinný film, aké sa točili v 80, 90 rokoch. Je to klasický príbeh tínedžerky Christine aka "Lady Bird", ktorá v puberte vzdoruje matke, škole a všednosti svojho života. Hoci sa príbeh odohráva na katolíckej strednej škole, ide o bežný život puberťáčky, lebo keby sme nahradili kňaza a rehoľné sestry učiteľmi, išlo by o bežnú strednú školu. Spolu s hlavnou hrdinkou zažívame prvé lásky, to, že občas veci dopadnú inak ako sa na začiatku zdajú (viď priateľ gay) a tiež, že s odchodom puberty dcéra zistí, že sa podobá na matku a že v dospelosti sa človek aj tak vracia k rodinným hodnotám. Tiež vo filme zažívame príbehy celej rodiny Christine vrátane straty práce otca, fakt, že matka živí rodinu, syn vysokoškolák, ktorý pracuje ako predavač.. Páčilo sa mi, že sa príbeh odohráva v roku 2002, keď ešte neexistovali mobily a mladí ľudia sa spolu rozprávali namiesto ťukania do mobilov. Výborný výkon nadanej mladej herečky Saoirse Ronan, ktorá má pred sebou skvelú budúcnosť. Výborná tiež Laurie Metcalf v roli matky. A páčilo sa mi, že tento rodinný film natočila mladá režisérka a scenáristka Greta Gerwig. Poďla mňa toto je skvelý film pre každú dcéru a matku a mal by byť povinným filmom pre tínedžerky, aby videli, že každá horúca hlava schladne keď príde do "dospelých koľají".

• 6.3.2018  23:52
    Nikdys nebyl (2017)

Tento film bol veľmi brutálny. Bol brutálny násilím spravodlivej odplaty čističa Joe-a, ktorý pomáhal rodičom dostať naspäť zneužívané dievčatá. Ale zároveň bol film brutálny správaním zločincov v oblekoch, ktorí zvyčajne ujdú spravodlivosti. Musím povedať, že násilie vo filmoch nemám rada, ale tu pri odplate podľa Joe-a som sa občas usmievala, aj keď si myslím, že "normálny" postup spravodlivosti za prítomnosti polície a justície je lepší. Verím na karmu a tento film ukazuje, že karma môže mať mnohé podoby, aj takéto ponuré, brutálne a pritom účinné. Zasa to bol jeden zo super výkonov môjho obľúbeného herca Joaquina Phoenixa. V tomto filme bolo jeho hranie minimalistické s minimom textu, ale o to viac bolo výrazné a účinné. Toto nie je film pre každého, hlavne nie pre citlivé žalúdky. Ale je to film pre každého kto verí na spravodlivosť aj keď môže mať tvár tvrdej odplaty. Revenge!

• 2.3.2018  01:01

Ako mnoho dokumentov a filmov na základe reálnych udalostí predtým, aj tento film ma obohatil s informáciou, že okrem toho, že Karel Kryl bol symbolom Pražskej jari a Nežnej revolúcie, bol aj kritik porevolučnej doby, až nakoniec kvôli tomu, že sa predrevolučné pomery znova opakovali aj po revolúcii, zomrel na infarkt. Okrem toho jeho porevolučné piesne a texty sú stále aktuálne aj viac ako 20 rokov po jeho smrti. Proste Karel Kryl bol vizionár celý svoj život a je ním stále aj teraz. Je zaujímavé, že životopis českého speváka, básnika a výtvarníka natočila poľská režisérka a že sa k jeho životu vyjadrovalo mnoho jeho poľských priateľov. Tento dokumentárny film sa mi veľmi páčil a dávam mu 90% kvôli tomu, že v aj tak krátkom filme bolo zopár pomalších pasáží. Ale vypovedacia hodnota tohoto filmu je 100%!

• 27.2.2018  23:19

Som obdivovateľka Stevena Spielberga, Meryl Streep a Toma Hanksa a videla som asi všetky ich filmy. Takže som musela ísť aj na tento film. Ale musím povedať, že pozeranie každého politického thrilleru je pre mňa náročné a vyžaduje odo mňa omnoho vyššiu pozornosť ako bežný akčný thriller alebo romantická dráma. Hoci herecké výkony Meryl a Toma boli výborné, úplne ma zaujala hlavne druhá polovica filmu, v ktorej išlo o boj Goliáša a Dávida. Je výborné, že aj v tomto prípade zvíťazila spravodlivosť a že David porazil Goliáša svojou odvahou a šikovným manévrom. Tento film vo mne silno rezonoval hlavne kvôli tomu, čo sa stalo túto nedeľu, keď na Slovensku bol prvý (a dúfam, že aj posledný) krát zavraždený novinár. Aj kvôli tejto udalosti treba robiť takéto filmy, ktoré sú mementom doby minulej, ktorá sa bohužiaľ znova opakuje....

• 26.2.2018  23:55
    Tlumočník (2018)

Mala som to šťastie byť dnes na predpremiére tohoto filmu v kine Lumiere v Bratislave za účasti delegácie na čele s pánmi Martinom Šulíkom a Marekom Leščákom. Tento film začal ako príbeh človeka, ktorý hľadá vraha svojich rodičov - židov. A keďže svet nie je nikdy čierno-biely, ale skôr šedý, tak aj v tomto filme sa zo syna príslušníka SS, čiže zo syna úhlavného nepriateľa postupne stáva nakoniec priateľ. Ako to povedal režisér a scenárista filmu Martin Šulík, tým že s niekym strávime určitý čas a komunikujeme s ním, tým človeka viac spoznávame osobne, čo môže zmeniť naše predsudky a prvý dojem. Ako povedala moja kamarátka Darinka, ona by dala tento film žiakom a študentom ako povinné pozeranie, aby sa aj mladšie ročníky oboznámili viac s históriou Slovenka počas II. svetovej vojny, z pohľadu dnešných ľudí. Výborný výkon Jiřího Menzela, aj Petra Simonscheka (ktorý pre mňa osobne bude navždy Tony Erdman). Film ponúka niekedy inteligentný humor, inokedy obraz tak smutný, že budete mať hrču v krku. Plus má film skvelý soundtrack. Je to súčasný film, ktorý otvára dialóg. A za mňa 80% a ****.

<< předchozí 1 2 3 4