Wlashack

operátor webu

<< předchozí 1 2 3 4
    • 29.7.2016  12:20
    Sezn@mka (2016)

Na úplný odpad to není, přeci jen přivřu oko nad tím, že je to debut téměř celého realizačního týmu. Ale i tak je film slabý po všech směrech. Komedie která nebaví je prostě špatná. Tečka.Vlastně ne, opět musím vyzdvihnout násilný Product Placement, se kterým čeští tvůrci zkrátka neumí zacházet tak, aby diváka neobtěžoval. U mě to spíš docílí toho, že Ráááádio Implus si nepustím tak nejméně půl roku ....

• 10.7.2016  00:21
    Zoolander No. 2 (2016)

Dereka a Jeníčka v jedničce mám rád, ale kozu mávající těhotenským testem fakt nedám! Ten film je tak neuvěřitelně dementní, že scénáristy mám chuť chodit po smrti strašit. Ne, ne, ne, ne a ještě jednou NE!

• 10.7.2016  00:15

Ano, takhle má vypadat romantický film. Ačkoli to na začátku vypadá jako Popelka zkřížená s Nedotknutelnými, vyklube se z toho přeci jen kvalitní podívaná, v rámci žánru silně nadprůměrná. Podívaná vyhýbající se trapným situacím pro zasmání typu pečovatelky přejeté elektrickým vozíkem, či krmený vozíčkář s vidličkou v oku - které jsem 100% očekával a velmi oceňuji že jsem se jich nedočkal. Abych nebyl tak přehnaně milý - film jede podle šablony každého romantického příběhu. Ona obyčejná holka, on odporně bohatý mrzutý kvadruplegik... jenže celé to nezklouzne do trapnosti ikdyž děj lze snadno předvídat. Nikoli však konec, což budiž další devizou tohoto dílka. Suma sumárum - brečelo celé kino (kromě mě, já jsem asi moc velký cynik na vozíku) a to je cíl každého romanťáku, ne?

• 10.7.2016  00:01

Pokud je první Den nezávislosti moje srdcovka a i u ní jsem psal že je dobré ulevit mozku a vzít prášky na potlačení alergie na patriotismus, pak u dvojky musím napsat, abyste mozek nechali rovnou doma a anti-alergiky se rovnou předávkovali. Emmerich byl vždycky megaloman a první ID musel trikově v roce 1996 posadit na zadek prostě každého. A triky byly drahé, takže bylo nutné se věnovat i ostatním aspektům filmu, jako je scénář, hudba, dialogy či postavy. Jenže máme rok 2016, triky jsou levné a lze je nacpat na celou stopáž, tak proč se výše zmíněným obtěžovat ne? Na druhou stranu nutno docenit zdárné přenesení charakterů a univerza z prvního dílu. Na každé scéně na vás dýchnou odkazy na jedničku což mě jako fanouška těšilo a vlastně film i zachránilo. Ovšem velkohubé projevy a kámošské plácání po zádech je vytaženo do takového extrému, kdy na konci jen čekáte, jestli jeden pilot přefikne druhého pilota, prezidenta, nebo rovnou mimozemšťana. A pokračování v duchu naznačeném na konci? Snad radši ne, díky.

• 6.6.2016  00:59
    Malá Velká Británie (TV seriál) (2003)

Opakující se, absurdní, fekální, nekorektní, vulgární, nechutné ale po čertech skvělé! Britové zase ukazují svůj humor v krystalické podobě, který buď milujete nebo z duše nenávidíte. Pak ovšem vznikají situace, kdy jeden brečí smíchy a druhý hned vedle kroutí nechápavě hlavou, co se vám jako stalo a co vám na tom přijde vtipný. "Dám si lanýže na kaviárovém pyré, k tomu lososa na červeném víně a jako dezert créme brille ....... a tatranku a půl kila sekaný!!" Není co dodat!

• 12.5.2016  20:52

Krásný příklad jak promarnit šanci na hit. Opravdu pěknou stylizaci a animaci celého snímku (dlouho se mi na něco tak pěkně nekoukalo) dokázala přebít slabost scénáře. Film je (a obzvlášť v první polovině) vlastně jedna velká nuda. Vtípky jsou slabé i na dětský fim - např. u Zootropolis se dcerka (6let) bavila a smála rozhodně víc a to má Angry Birds ráda. Druhá polovina alias Odveta prasatům úroveň značně zvedne a zároveň nejvíce odkazuje na svůj původ ve hře. Pokud to mám brát jako film podle hry, řadí se rozhodně k těm lepším. Jenže ona zábavnější část je bohužel proti té k uzoufání nudné mnohem kratší a celkově slabší dojem z celku napravit nedokáže. Angry Birds jsou jako celek vlastně velké zklamání - veké naděje zabité scénářem. A vedle Zootropolis, pro mě největšího animovaného překvapení za poslední roky? To snad ani nemá cenu. Škoda, velká škoda.

• 5.3.2016  14:26
    Deadpool (2016)

Tady dostaly vsechny Marvelovky krasne na prdel! Po vicero zklamani za posledni dobu dekuji za spraveni chuti. Deadpool je sileny,ukecany a servitky si rozhodne nebere. Oscar? Asi ne. Skvela prdel? To si piste!

• 22.2.2016  20:50

Každý kdo sleduje moje komentáře zde ví, že hodnocení "Odpad" nemám rád a snažím se na každém filmu najít aspoň špetku dobrého nápadu, hudby, nebo čehokoli co stojí za uznání aspoň trochu. Podle tohoto pravidla však právě proto musím po tomto hodnocení sáhnout. Tam kde parodie selhává ve své hlavní úloze , to jest parodovaní, je něco špatně. A ne, parodie opravdu není vzít původní scénu a narvat do ní tolik orálního sexu kolik jen lze. Parodie je umění - viz. Mel Brooks a spol. Tohle je prostě odpad, málo platné - lituji peněz za lístek.

• 3.1.2016  23:29
    Spaceballs: The Animated Series (TV seriál) (2008)

Jakási karikatura, která chce být prequelem k původním Spaceballs a ke které se propůjčil i sám Mel Brooks. Dozvíme se tedy jak a proč se Tmavá helma stala Tmavou helmou a podobně. Bohužel se jinak jedná o pouhý slepenec gagů viděných i jinde a karikující různé soudobé filmy (Harry Potter, Terminátor ...), hry (GTA) a osobnosti. Animace je velmi jednoduchá, leč mi ke stylu serálu výborně sedí. Přijemný je návrat hlasů - samotného Mela coby Yoghurta, Daphne Zuniga jako princezny Vespy i Joan Riversové jako androidky Dot-Matrix. Scénky nejsou zrovna krystalem čirého humoru, ale ani většinou nepůsobí jako pěst na oko a dokáží aspoň donutit k pousmání. Sériál se velké obliby nedočkal a proto byl po první sérii utnut, ale mě se jako velkého milovníka jak Spaceballs tak i Star Wars celkem líbil. Nepřekvapí, neurazí.

• 5.10.2015  18:02
    Marťan (2015)

Obsahuje spoilery, nebo jejich náznaky!: Četl jsem knihu. Čtyřikrát. A teď k filmu: Nemůžu pochopit, jak je možné točit film podle knihy a přitom u jedné scény se ji držet přímo křečovitě (přechod do MAV, probrání se na Marsu), vzápětí spoustu podstatných věcí a dějových zvratů ÚPLNĚ vynechat (zranění zad, ztráta Pathfinderu, vjezd do písečné bouře při cestě k Ares IV, převrácení roveru ...) a konec pro jistotu změnit do té míry, že se provede přesně to, co velitelka Hermesu zamítne (a už vůbec Watneyho nezachraňuje osobně.) Po těchto kastračních zásazích jsem koukal vlastně na hezky udělaný, ale nudný film. A jsem rád že jsem nejprv četl knihu, protože film by mě k ní určitě nepřitáhl. A to jsem zatím vyjmenoval do očí bijící důležité, ba zvratové momenty v knize, detailů by se našly desítky: - K odletu posádky došlo solu 6 a ne solu 27 (nepamatuji si přesné číslo). - Watney měl k dispozici rovery dva, ne jeden. - Asistent čínské vesmírné agentury Chu Thao byl muž, ne žena. - Watney během záchrany neopustí MAV do volného prostoru a nehraje si na Iron Mana, naopak je mu to zakázáno. - Watneyho z MAV zachraňuje Beck, nikoli Lewisová. - Watney neopravil skafandr jen za pomocí lepící pásky, stejně tak Hab. - a další a další ... Já vím, já vím. Je to film a není v možnostech filmu obsáhnout všechny detaily knihy. Ale já to nechci a nechtěl jsem a plně chápu. Co nechápu je, proč je nutné měnit děj, vynechávat důležitá fakta a dějové zvraty? Za mě jednoznačně velké zklamání a scénaristický průser, jež dobré řemeslné zpracování a celkem dobře hrající Damon nezachrání. Goddarde a Ridley, to jste posrali!

• 13.7.2015  18:01

No, jak začít. Asi tak, že T1 ani T2 nebyly překonány. Ale taky se nejedná o žádný průšvih nebo terminování značky, jak tu někdo poznamenal. Tento film se snaží Terminátora restartovat a připravit půdu pro nové díly, minimálně jeden další je už potvrzený. Jenže on je to částečně i remake, neboť přímo bere některé ikonické scény, (zejména z T1) a nabízí jejich alternativní podobu zasazenou do změněné časové linie. A právě tyto scény mně jako fanouška potěšily nejvíc. "Vaše šaty, dejte mi je!" a krádež kalhot bezdomovci v podání K. Reese prostě mají novou šťávu a ta chutná dobře. I nový šikmooký T-1000 má stejně drsně kamenný kukuč jako ten v podání R. Patricka v T2. Jenže právě v momentě kdy se T-1000 odporoučí ztratí děj a scénář jasně tah, nebo lépe řečeno přepne styl děje z T1/T2 spíše na T3 a nedopadá to nejlépe. Stane se z toho divoká akční jízda přesně ve stylu dnešních letních popcornovek, věkerá temnota je pryč. A je to škoda. T3 byl výborný ale prostě více akční což mi k tématu Terminátora (původně šlo přeci o sci-fi thriler) nesedí. Dialogy jsou mělké ve stylu "Řekni něco srdcervoucího než přijde další termoska", hudba natolik nevýrazná že si všimnete jen ikonické hlavní melodie. Ale i v ději v "současnosti" lze najít drobné odkazy, třeba jako že Danny, syn Milese Dysona teď vede Cyberdyne Systems takže to jako celek drží celkem pohromadě. Herci bohužel nic moc, kromě samozřejmě starého ale ne zastaralého Arnieho, jemuž ten cyber-parkinson prostě sekne a "taťku" mu sežerete i s navijákem. Takže nakonec sečtu-li kladné a odečtu záporné jsme na pěkných čtyřech hvězdách (film čistě za tři + čtvrtá za Arnolda). Řečeno slovy J. Cimrmana: "Tím se to vysvětlilo a dál bych se v tom nehrabal". Což vzhledem k post titulkové scéně, není evidentně v plánu ... He'll be back!

• 7.2.2015  18:43
    Babovřesky 3 (2015)

Strašně nerad udělují podle mě příliš přísné a obecné hodnocení "odpad". Kdo si přečte moje komentáře ví, jak vzácně tak činím, neboť pokud se mi film jako celek nelíbí, snažím se najít alespoň jednu pozitivní složku filmu (hudbu, efekty, nadsázku ...), prostě cokoliv, z čeho by se dala hvězda či dvě vykřesat. Nemám problém s tím přiznat že se mi Babovřesky a i z větší části dvojka líbily jako střeštěná odpočinková slátaninka, která alespoň rychle uteče a ruku na srdce - kdo se občas nezasměje hospodskému humoru? Jenže ta trojka je těžký průser a jak křešu tak křešu, tady nic nezmůžu. Za celý film jsem se ani jednou od srdce nezasmál (což u 1 a 2 ano) a děj je snůška trapných scének dovedených ad absurdum. O ději tedy mluvit nelze, o hudbě či humoru taky ne a když už jsem dumal, z čeho dostanu aspoň jednu maličkou hvězdičku, přišel konec s babkami u moře, který to definitivně zabil a věta, kterou jsem pošeptal manželce když naskočil titulek se jménem režiséra zněla: "Už by to neměl hulit, tohle bylo fakt moc". Jak jsem řekl, odpadů u mých hodnocení najdete minimum, ale musím jeden přidat. Snažil jsem se, opravdu.

• 27.12.2014  23:38

Na českém filmovém plátně celkem výjimečný počin. Nestihl nudit, trapnou scénu jsem za celý film neviděl. Naopak scén tak říkajíc ze života je zde pro zasmání dost jejich základem nutně není prdel, hovno nebo podobná slova. Není to film k několikanásobnému shlédnutí ale jako takový funguje na 100%. A jak nemusím Polívku tak tady zahrál skvěle - i proto pět hvězdiček.

• 15.3.2014  21:18

Pekne udelane, avsak naprosto bezduche a uplne zbytecne pokracovani. Bloodiest movie ever :)

• 17.2.2014  14:14
    Robocop (2014)

Dlouho jsem neodcházel z kina tak spokojen a ještě snad nikdy pokud se jedná o remake. Je to nový film a přesto je v něm cítit rukopis toho původního. Na dnešní dobu akčních blockbusterů, kde čím více explozí tím více Addidas je nový Robocop doslova zjevením. Nepotřebuje totiž hodinu výbuchů na to, aby dokázal vyvolat napětí ale současně nezačal nudit. Psychlogická linie přitom působí nenásilně, film se na rozdíl od jiných současných nesnaží apelovat na morálku diváka, naopak celkem surově a uvěřitelně ukazuje "co by, kdyby". Oceňuji rovněž kritiku zahraniční politiky USA coby "světového policajta". Co se týká herců velmi chválím tvůrce jak za volbu Garyho Oldmana i hlavní postavy, kdy jsem si mohl říci "no konečně nějaký jiný xicht a hraje dobře". Jsem opravdu s restartem RoboCopa spokojen a pokud tvůrci plánují dvojku, tak jen ať to nepohnojí.

• 7.1.2014  00:11

"Princ Železný Ocas, ač je to k zlosti, celé dny šo**tal, až praskaly kosti... " Je to hrozná hovadina, místy až nechutná, ale za ty verše prostě musím. :-)

• 14.12.2013  23:20

Opakovat tu pořád dokola nesmyslnost natočení Hobita jako trilogii nemá smysl - každý to ví. Neříkám že je druhý díl výrazně horší ale jsou tu věci které jako knihy znalý nemohu pominout. Roubování dodatku Návratu krále i vymyslenych pasáží,stejne jako znacna úprava Bilbova setkání se Šmakem jsou dost ostré. Ovšem jsou nutné pro udržení pozornosti protože bez nich byl druhý Hobit nuda. Nesnesitelna je ovšem rozvleklost děje mezi útěkem v sudech a Šmakem. Výtky řemeslnému zpracování, hudbě a 3D však nemůže mít nikdo s trochou soudnosti. 75%, 3D HFR, dabing

• 7.12.2013  18:26

V rámci českého filmu velmi slušné a před Vánoci to rozhodně nikoho neurazí. Oceňuji výkon V.Postráneckého a I. Chmely. Vše ostatní slušný průměr v dobrém slova smyslu.

• 30.9.2013  12:51
    Lucky Louie (TV seriál) (2006)

Takhle má vypadat sitcom ze života. Řeknete raději když vás něco naštve suché: "Sakra" nebo raději "Do prdele!"? Tenhle seriál si na nic nehraje, zato opravdu má koule. Nejsem zastánce stavění humoru pouze na sprostých slovech, ale někam prostě patří! Seriál se nebojí prdelí, kurev, hoven, hulení, sraní a maximálně černého humoru.

• 24.7.2013  22:17
    Stážisti (2013)

Tak jako mnozí ostatní jsem překvapen zdejším hodnocením, ovšem obráceně. Nechápu, jak něco takového může dosahovat téměř 70%. Dvouhodinová onanie nad Googlem s pár vtipnými momenty (nejlepší část filmu se odehrává v nočním klubu). Nic víc a nic méně. A těch pár momentů je fakt málo, abych dal čtyři hvězdy. A to mám jak Owena Wilsona tak Vince Vaugna celkem v oblibě, mrzí mne to. V podstatě ke shlédnutí všech vtipných scén ve filmu stačí (bohužel) trailer. Škoda, mohla to být kvalitní podívaná jak pro geeky tak nooby, takto je to skutečně pouze propaganda, snažící se ukázat Google jako "toho hodného" ve světle jeho skandálů se soukromím. Hvězda za těch pár gagů a dobrý soundtrack. Podruhé to opravdu vidět nemusím (20%)

• 16.2.2013  17:50
    Saw 3D (2010)

Moje tužby po vzrůstající úrovni dalších dílů Pily, (kdy 4ka byla pro mne dnem) byly vyslyšeny. A pokud je toto finální tečka za celý dějovým pilotočem od prvního dílu, pak se s tím autoři poprali dobře. Příběh uzavřen, hra skončila, well done. 3D jsem neviděl, takže nehodnotím. A pasti jsou už vážně drobek přes čáru a hraničí s gore pornem ale poklona těm, kdo tyhle mašinky vymýšlí. OK, boys, ale už to toho nevrtejte!

• 16.2.2013  17:29
    Babovřesky (2013)

Z vás rádoby místních filmových fajnšmekrů a kritiků je mi vážně zle.Hodnotit CELÝ film podle traileru? Děláte si prdel?Typická česká povaha hodnotit něco od oka a plivat na to jen proto, že je to in a přitom kritizované nikdy nevidět, nebo jen rychlíku. Totéž platí o autech, mobilech, oblečení.... "Viděl jsem trailer před Hobitem a je to totální sračka" Vážně vám není trapně? Na rozdíl od místních odborníků jsem film viděl. A v rámci oddechových komedií (nic jiného film není, sakra!) kde o velmi podařené dílko. Jednoduchá zápletka a jednoduché ale většinou třeskuté vtipy a hlášky. Chcete krmi pro duchovní povznesení a nirvánu - ruce pryč. Chcete si v kině odpočinout a trochu se v dnešní době zasmát? Berte. Ta poslední hvězda je místním odborníkům na truc a gratuluji jim za to, kolik lidí dokáží neoprávněně odradit od návštěvy kina jen proto, že VIDĚLI TRAILER!!

• 14.1.2013  11:23

Je snad třeba k tomuto filmu něco psát. Ano, je, bohužel. Nad čím je nutné se poklonit tvůrcům je opět řemeslné ztvárnění celého filmu, zde nenajdete jedinou chybičku na štítu. Co ovšem kulhá je děj, resp. jeho stopáž. Četl jsem knihu a tak jsem jistou rozvleklost děje čekal. Některé scény jsou ovšem natažené do takové formy, že se v kině vrtíte a nevíte jak si sednout, jen aby se už proboha děj pohnul trochu vpřed. Ostatně to samé (bohužel) čekám i od zbylých dvou dílů. Po všech stránkách dokonalá filmová adaptace bohužel relativně krátkého díla na to, aby vydalo na tři tříhodinové celovečeráky. Velmi chválím i 3D a český dabing, konečně film, kde po dlouhé době stojí obojí za to.

• 14.1.2013  11:11
    Klip (2012)

Buď jsem tento film vůbec nepochopil, nebo mi něco uniklo. Beru ho jako jisté varování, kam mohou naše děti směrovat a kam to až může dojít. Děj film skoro nemá, dal by se v podstatě shrnout takto (promiňte hovorové výrazy ale u tohoto filmu to nejde jinak): hádka - pláč - kuřba - dialog - hádka - rychlovka - rvačka - pláč - dialog - kuřba - pláč - ještě větší hádka - ještě větší rvačka - ještě větší kuřba - ještě větší pláč. Stylizace filmu je vážně zvláštní, někde mezi dokumentem, studentskými výlevy točenými (jako) mobilem a soft pornem. Ikdyž ony pornografické záběry zdaleka nejsou tak expresivní jako to uvádí média. Těžko tento film hodnotit, asi nemám myšlení dnešních puberťáků, abych se dokázal vžít do role toho, kdo míru lásky druhé osoby posuzuje podle toho, jak mu ho vy ... .

• 14.1.2013  11:01
    Iron Sky (2012)

Celkově velké zklamání, ikdyž jsem vlastně nic velkého nečekal. Zapůsobil na mne originální námět nácků tajně ukrytých na temné straně Měsíce, chystajících svůj velký comeback. Rozjezd filmu velmi slušný, skvělá hudba, od první minuty jasná nadsázka. Jenže v co se film zhruba před polovinou stopáže zvrtl jsem nečekal. Bezduchá politicko-kritická, snad rádoby vtipná ale neskutečně NUDNÁ slátanina. Čekal jsem, že se dojem napraví alespoň ve velkém finále ale ono nikoli, bohužel. Pár trikových záběrů na které se celkem pěkně koukalo i fakt pěkná stylizace "dobové" techniky to fakt nezachrání, škoda. Za naprostou splašku však považuji scénu trapně "parodující" naštvaného Hitlera z Pádu Třetí říše, ten tomuto neštěstí nasadil korunu a bohužel již v půli filmu. Jak už tu několikrát zaznělo, ŠKODA !! Hvězdy za hudbu, námět a stylizaci, ostatní je k ničemu.

• 27.6.2012  14:40
    Piráti! (2012)

Čekal jsem hodně dostal jsem málo. Tvorba studia Aardman je mi hodně blízká hlavně osobitou animací a dospělými vtipy zasazenými do dětského hávu. Ovečka Shaun je vzácným příkladem perfektní podívané pro celou rodinu a tak jsem něco podobného čekal i od Pirátů. Animace ujde, ikdyž plastelíně již dost pomáhají počítače. Vtípků a drobností k zasmání je také dost. Problém je, že je to celé zasazeno do hodně zvláštního, praštěného a bohužel nudného děje. Ke všemu je děj strašně rozvleklý a máte touhu koukat na hodinky, kdy už půjdete domů. A to je u zábavného animáku zatraceně špatně. A z Pirátské tématiky se také dalo vyždímat více gagů a narážek. Škoda.

• 27.6.2012  14:33
    Predátoři (2010)

Sice se to snaží navázat na původnho Predátora s Arnoldem a vše naznačovalo, že by se nemělo jednat o nějaký průšvih. Bohužel se to celé tak nějak nepovedlo. Atmosféra je v pořádku, triky obstojné a celý film vlastně kopíruje kolorit svého vzoru. Nevím, jestli selhal scénář, nebo herci ale výsledek je nemastný neslaný, ani vás nezajímá co bude dál a vlastně je vám celý film tak nějak jedno. Velké zklamání.

• 27.6.2012  14:28
    Pohled z okna (TV film) (1998)

Špatné jako detektivka, špatné jako thriler, špatné jako drama. Není to film, který by měl člověk chuť vidět znovu, ani ničím neuvízne v paměti. Hvězdy za námět a herecké obsazení. Zbytek za moc nestojí.

• 4.3.2011  22:27
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Tohle se jinak než pěti hvězdami ohodnotit nedá. Skvěle technicky provedené, třeskutě zábavné a je jedno, jestli vám jsou dva roky, nebo 50. Pobavíte se stejně. Prostě 7 minut našlapaných kvalitní, vtipnou animovanou podívanou. A některé ovce si prostě zamilovat musíte. Shaun je fajn, ale já osobě žeru tu vypasenou, co se zásadně musí kamkoli tlačit a kde může vše sežere. Než pomalu každý druhý současný večerníček, dejte prosím raději tohle. Britové válí, nic naplat.

• 3.7.2010  18:01

Tak tu máme další ždímačku na peníze ubohých rodičů. Původní díl by ještě celkem snesitelný, ale tady je už hlavokroutících momentů přespříliš. Čimpančice, kterým jsem těžko rozuměl já (a to slovenčinu celkem ovládám), natož děti. Navíc mne jako vozíčkáře celkem udivila scéna nebohé babičky letící na vozíku ze schodů. Milí filmaři, viděli jste vůbec někdy, jak se chová vozí spuštěny po zadu ze schodů? Okamžitě(!) by se převrátil na zad a milá babča by dopadla daleko hůř. Ne, vozík opravdu poslušně nezdrncá každý schod :-) Odpad tomu nedám, od toho jsou tu jiní, ale víc než jednu hvězdu z toho nevykřešu, děti sorry.

<< předchozí 1 2 3 4