• Pohádka

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad)

Václav Moravec je profesionál na úrovni, o tom není debat. Bohužel už mě unavuje sledovat tu zkurvenou politickou scénu, takže i moje sledovanost je menší.

Spláchnutej (2006)

Určeno spíše dětem, pro mě obyčejný animák s občasmými světlými momenty.

Pařba ve Vegas (2009)

OK, zasmál jsem se, ale že bych z toho byl mimo jako většina tady to rozhodně ne. Převažovaly mraky stupidních situací, a ten závěr, no nic moc, fakt toto není můj styl humoru. Scénáristi posrali ve co co mohli.

Pád říše římské (1964)

Velkolepý epos s ohromným rozpočtem, neskutečnými kulisy a bezpočwt špičkových herců. Ćím to je že neudělal takový úspěch? Myslím že nejsem jediný, komu se to zdálo roztahané, zdlouhavé a bez jasné dějové linie. Nemůžu nespomenout Gladiátora, protože časově se to myslím dobře kryje - zde vidíte jasný rozdíl přístupů staré a nové filmařiny, prostě nejde dát dobré hodnocení, i když mám velkofilm velice rád. Sophia Loren to nezachrání.

Mr. Brooks (2007)

Musím uznat, že Mr. Brooks bylo za dlouhou dobu velké filmové překvapení. Kevin Costner ač ho moc nemusím hraje naprosto excelentně, napětí a dějová zápletka funguje perfektně, scénka u hrobu, no prostě boží. Nečekejte oslnivé audiovizuální efekty i když o tom ten film není, spíše se soustřeďte na excelentní herecké výkony. Počkat, výstřely které prolomí jinak tichý děj vás docela zasadí do sedačky. Další můj "must see" film.

Fontána pre Zuzanu 2 (1993)

Oproti jedničce výrazný posun kupředu. Alespoň dobré písničky, když nic jiného. Je tam trochu Requiemu pro panenku, trochu té nahoty na prodej. Je vidět silný vliv západní kultury a její nekritické adorování.

Fontána pro Zuzanu (1985)

Socialistický realismus ze slovenského pohledu. Otřesné písničky, kamera, a vedlejší herci. Vejmělková a Kratina - navíc předabovaní už nic moc nezachrání. Místy komediální ztvárnění mladého přístupu k životu, ne vážně, ty kreace na panelákovém sídlišti jsou fakt husté.

Gumídci (1985) (seriál)

Ty mám raději jako bonbony. RR a kačeři jasně vedli.

Rychlá rota (1989) (seriál)

Klasický nášup po kačerech z kačerova.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Hodně atraktivní animák z dětství, aby ne, po létech totality se otvíral západ.