Indočína (1992)

Vietnam jsem si zamiloval a tento film mi ukazuje na jedné straně jeho úchvatné scenérie a na straně druhé pro mě neznámou odvrácenou stranu jeho historie a do toho jeden  tragický osud jedné rodiny.

Román pro ženy (2004)

Možná Vám budu připadat úchylný, ale mě se to i po třetím shlédnutí opravdu líbilo. Renč tenhle film diriguje skvostně a obsazení se taky povedlo. Zuzana Kanócz je sexy kočka, nenapodobitelná Simona Stašová ční svým výkonem nad všemi, Marek Vašut skvělé prolíná sebevědomí, džentlmenství a buranské chlapáctví a Laďka Něrgešová se na tu krávu taky úžasně hodí, ta to ani nemusela hrát. V některých pasážích mě film vždy od srdce rozesměje a pokud chce člověk vypnout, uvolnit se a o ničem nepřemýšlet tak nikdy nezklame. Skvělá oddychovka, kterou můžu jen doporučit.

Kriminál (1989)

Pro mě je to tak na 3,5*. Vzhledem k tomu, že tento film nepatří k jednohubkám, ale člověk se na něj rád čas od času podívá znovu, tak jsem dal za 4*.

O slavnosti a hostech (1966)

Film, který historicky má svou hodnotu, ale že by jsem se na něj podíval podruhé, to ne.

Ed TV (1999)

Jednou se na to kouknout dá, ale do čistokrevné komedie to má daleko. Jedná se spíše o sociální pohled na americkou veřejnost a o pohled do zákulisí mediální masáže. Děj je dost předvídatelný, ničím nepřekvapí a chvílemi jsem zíval nudou. Nevím co na tom stálo 80milionů$.

Cesta do fantazie (2001)

Hodnocení vypovídá hlavně o vizuální stránce filmu a odvaze být originální. Osobně jsem se po značnou část filmu nudil.

Dům u dálnice (2008)

Vnímám poselství tohoto filmu, ale v reálu by naše zákony nepřipustily mít domek u dálnice, nereálné, v rámci územka by to  neprošlo. Filmařsky a emociálně  v rámci poselství ****, ale v reálu bohužel nesmysl :(

Špunti na cestě - Smlouva (2022) (epizoda)

Staví se osada a podsady, celty, krompáč, lopata, ešusy, koš na dřevo, vše svítí novotou, tomu říkám tradiční, dlouholetý tábor. Typický vesnický krámek = milion klobouků v regále, Pražáci natáčí seriál

Asterix a tajemství kouzelného lektvaru (2018)

Z dějového hlediska to vidím  na 3+, ale tahle digitální animace nesahá ani po kotníky té původní klasické, neumím se nad to povznést