Baby (2018) (seriál)

Po SUMMERIME moja druhá skúsenosť s talianskym seriálom na Netflixe. Niektoré epizódy stáli za to, iné zasa nie. Pre mňa je to veľmi ploché a skresľujúce. Život zbohatlíckych teenegerov na prestížnej škole, ktorý sa točia v kolotoči klamstiev je v určitých okamihoch až "nechutný". Oceňujem množstvo sympatických solídne hrajúcich mladých hercov, s ktorými sa ešte určite stretneme. Zabudnúť netreba tiež na hudbu, ktorá dodala tomuto seriálu náboj a štýl. Nakoniec hodnotím 3/5. Aj keď tam boli náznaky fajn myšlienok a príbehov, seriál ako celok ma na základe mojich očakávaní skôr sklamal.

Maličkosti (2019) (seriál)

Konečne znovu niečo, čo po neúspešných pokusoch Netflixu v podobe I AM NOT OKAY WITH THIS alebo o čosi lepších, talianskych teenegerských seriáloch SUMMERIME, či BABY nadviazalo na úspechy SEX EDUCATION a THE END OF THE F***ING WORLD. Kvalitovo niečo medzi, oplatí sa pozrieť, má to niečo do seba. Ak si dievča a hľadáš teenegerský seriál zaručene si to užiješ.

Ďábel (2020)

Až príliš vyhrotené tými smrťami v každej z prelínajúcich sa pasáží filmu. Jednotlivé príbehy mi prídu nedotiahnuté do konca a chýba mi tam nejaké to gro, ten veľký boom, niečo čo ten dej samotný vedie a preto to je potom celé príliš monotónne a zdĺhavé. Dobré herecké obsadenie, kvalitné výkony.

Sociální dilema (2020)

Myšienka prevláda nad kvalitou dokumentu. Donúti zamyslieť sa. Smutná pravda. Nepredstavitelné, že dnešná generácia by dokázala poňať túto myšlienku v takom rozsahu aby to malo zmysel.

Lady Bird (2017)

Myšlienka celého filmu: „Byť úspešný neznamená byť šťastný.“ Začiatok u mňa viedol k vysokým očakávaniam a po 15 minútach som si myslel, že je to najnedocenenejší film aký som kedy videl. Potom prišla prostredná časť, hlavne prostredná polhodinka, ktorá bola pre mňa strašne nudná. Chvíľkami som si myslel, že to vypnem. Avšak na konci som sa znovu dočkal príjemného prekvapenia. Výsledok: Oplatilo sa to vidieť ale, kvôli pre mňa zdĺhavej a nudnej strednej pasáži, by som si to znovu asi nepozrel. 3/5

Minimalism: A Documentary About the Important Things (2016)

♥ Konzum ako rakovina doby! Návod a inšpirácia pre veľa ľudí ako žiť šťastne, vyrovnane a zároveň úspešne, a to nie len s jednými trenkami a ponožkami na celý život ako mnohí odporcovia tohto "životného štýlu" argumentujú. Minimalizmus je veľmi sofistikovaná a inteligentná odpoveď ľudí na dnešnú, uponáhľanú dobu. Film može vytvárať dojem, že to je možné len u finančne nezávislých ľudí čo je ale totálny nezmysel a ako príklad nám môžu poslúžiť aj dvaja hlavní rozprávači, ktorí sami na začiatku nemali nič, len ťažší životný osud ako väčšina z nás na ČSFD. Koniec-koncov je irelevantné myslieť si, že ide len o nejakých zbohatlíkov keďže je to skôr návod pre ľudí s nízkym finančným budgetom a nie pre tých čo žijú niekde na pláži v Miami ♥ 4/5, odporúčam! PS: Užívateľ @mrkt vôbec nezachytil význam a pointu dokumentu!

Loli paradička (2019)

Na slovenské pomery veľmi pekná tragikomédia s rómskou tématikou vedená v jednom z východoslovenských nárečí, ktoré vynikajúco prispelo k autenticite celého diela. V rámci celého Česka a Slovenska by sa tento film v mojom rebríčku domácich filmov za rok 2019 určite ocitol v top 10. Odporúčam. 4/5

Hot Girls Wanted (2015)

Ak mal tento dokument splniť to aby ukázal divákovi ako funguje pornopriemysel a to hlavne ten amatérsky, tak to pravdepodobne celkom solídne splnil. Mladé dievčatá, väčšinou vo veku 18-20, neskutočné peniaze ale aj výdavky, jednoduchý život a nezávislosť. Stojí to však za to? A prečo to tie dievčatá robia? Aké sú ich príbehy a čo na to ich okolie? Toto sa snažil dokument priblížiť. Fascinujúce štatistiky v oblasti pornopriemyslu, ako napríklad: koľko dievčat sa na to dá alebo ako často sa pozerá porno a aké porno je medzi ľuďmi najviac in. Kamera hrozná, množstvo hluchých scén a aj výpovedná hodnota je len čiastočná, keďže dej sa točil len okolo jedného "pasáka" a jeho pár dievčat. 3/5

Atypický (2017) (seriál)

Kto sa zaujma o autizmus a Antarktídu tak sa do tohto seriálu zamiluje. Nie som fanúšikom ani jedného a trvalo mi kým som tomu prišiel na chuť (asi 4. časť, už som sa chcel na to vykašľať), no už teraz sa teším na ďalšie a ďalšie pokračovanie. Seriál som si neskonale zamiloval. Hlavný hrdina, autista Sam sa potýka s bežnými starosťami každého stredoškolského/vysokoškoského študenta, je však autista a nie všetko je preňho tak jednoduché ako pre nás. Jeho inteligencia, záujem o už spomínanú Antarktídu a neskonalý cit pre detail je to čo človeka udrží pri tomto diele aj napriek občasným nudným pasážam. Rodinné problémy, škola a študentské lásky je gro toho čomu Sam v seriáli ako autista čelí a verme, že úspšne.

Pelíšky (1999)

Moja generácia (1994) má tento film za najlepšie české dielo. Neskutočné hlášky atmosféra a herecké obsadenie. Nemecko vs Rusko, komunizmus a všade samý súdruh. Dnes si absolútne neuvedomujeme aké to pre ľudí muselo vtedy byť a tento snímok to krásne a komediálne približuje aj mladším generáciam. Zaradil by som to spolu s Občianskym Preukazom medzi povinne filmy ľudí narodených po roku 2000. Možno by sme konečne vonku videli viac mladých ľudí a to nie len v baroch a na diskotékach. Doba bola ťažká, no detstvo bolo naozaj super napriek tomu, že ľudia more videli len na obrázkoch. Naozaj úctihodný počin s miriádami vtipných situácii. 5/5. Odporúčam.