Faye

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 5.12.2006  05:14
    Sólokapr (2006)

… „Jestli to vyjde, bude to bomba. Je v tom všechno. Známí lidé, vraždy, prostituce.“ Obávám se, že to nevyšlo a stejné překvapení, jakým byl pro mě Match Point se tentokrát, alespoň v mém případě, skutečně nekonalo. A to, že se mi „ Sólokapra“ podařilo vůbec dokouknout, je hlavně zásluha urostlého Hugha Jackmana na kterého jsem se opravdu dívala se značným zalíbením, v jinak nepříliš vtipném a nepříliš zábavném, ale o to víc rozvleklém dílku, sestaveného ze všeho co už tu (a ne jednou) bylo.

• 26.11.2006  06:33

… „ Sobota 24.března 1984. Shermerská střední škola. Vážený pane Vernone, chápeme, že jsme museli zůstat za trest v sobotu po škole. To, co jsme udělali, bylo špatné. Ale jste blázen, že jste chtěl, abychom psali práci o tom, kdo jsme. Copak vám na tom záleží? Vnímáte nás tak, jak chcete vy. V jednoduchých pojmech a nejvýhodnějších definicích. Vnímáte nás jako génia, jako sportovce, jako blázna, jako princeznu a jako vyvrhele. Je to tak? Tak jsme vnímali jeden druhého dnes v 7 hodin ráno. Byli jsme zmanipulovaní.“ Pět poškoláků zavřených v jedné škole a v jedné třídě. Neznají se, nesnášejí se, každý je úplně jiný, ale proti autoritě v podobě kantora jsou tým už od začátku a co teprve, když se po počátečních vzájemných konfliktech stanou týmem skutečným. Bez okolního vlivu svých part si začínají rozumět a zjišťují, že mají mnohem víc společného než se nadáli. „Breakfast Club“ je nádherná vzpomínka na dobu, kdy člověk nebyl už dítě, ale nepatřil ani do světa dospělých, film plný humoru, báječné hudby. Film, který je přes svoje stáří téměř neznámý, což je velká škoda. Takže už jen velké poděkování do Holandska, kde kupodivu vydávají DVD i s českými titulky, což pro mě bylo skoro stejné překvapení jako film. A já si to jdu pustit ještě jednou :- ).

• 20.11.2006  06:23
    Matka (2003)

Na vztahu starší ženy a mladšího muže nevidím nic nepatřičného, natož šokujícího. Proč taky. Takže ani „Matka“ není žádný skandální film jak se nás snaží přesvědčit distributor. Trochu problematickým je ve vztahu jen fakt, že oním mužem je ten, kterým chce být milována, obdivována a držena v náručí její dcera. Jinak je to snímek hlavně o vztazích ve vlastní rodině „Jednou budeme taky takoví. Nikdo nás nebude chtít.“, o strachu ze samoty „Můj muž měl rád, když jsem byla doma a starala se o něj. Nesnesl by, kdybych se s někým přátelila“, a ze stáří, vždyť život tak pádí ….. „Kdybyste po mně chtěl, abych popsala, co jsem v životě dělala, musela bych říct: Nic moc. Jako bych vlastně nebyla. Jen jsem si pořád o všechno dělala starosti.“ Takže už jenom zopakuji velkou pochvalu pro úžasnou Anne Red a to nejen za její odvahu a jelikož se nedá spoléhat na to, že by nás v šedesáti mohl třeba jen potěšit muž s postavou Daniela Craiga, držela bych se rady „buďme živí, dokud neumřeme“ raději už teď !

• 19.11.2006  07:26
    Plán 9 (1959)

…. „Vydrží tvé srdce šokující fakta o vykradačích hrobů z vnějšího vesmíru ?!“ Odpovídám ano, vydrží. Ale vzhledem k tomu, že mého srdce se film netknul vůbec, nezbývá mi než hodnotit rozumem a rozum opravdu zůstával mnohdy stát a zaseknul se na hodnocení odpad. Nicméně i tohle může být cesta, jak se zařadit mezi nezapomenutelné filmové tvůrce. Pokud vás ve filmu „Ed Wood (1994)“ okouzlilo nadšení pro věc tohoto ehm … nevšedního umělce, tak se určitě podívejte na výsledek jeho práce. A já se rozloučím stylově a to větičkou z „Plan 9 from Outer Space“, která ono „dílo“ vystihuje téměř dokonale. …. „V životě každého člověka jsou okamžiky, kdy nevěří vlastním očím.“

• 16.11.2006  07:19

Přidávám 1* do plného hodnocení hlavně kvůli Ischii. Když jsem film viděla poprvé, tak jsem tenhle přenádherný ostrov ještě neznala, dnes už vím, že to je místo, kde jsem se měla narodit. „ Neuvěřitelné ! To počasí viďte, zvlášť pro toho, kdo bydlí v Londýně ( a nejen v Londýně). Loni tam bylo léto 2 dny v červnu a 3 dny v srpnu“. A pokud ještě k filmu přikusujete horkou Bruschettu s kořením ze sopky Monte Epomeo , tak je i 5* málo. Tak snad už jen doporučení, obojí stojí za vidění a Ischia nejenom jednou !!!!

• 14.11.2006  07:34
    Diabeł (2005)

Velmi působivě natočený film podle stejnojmenné povídky Guy de Maupassanta. Lakomá bába Palchowa jako společník na poslední cestu ... … "Člověk, když umírá, mění se v cosi strašného, lidé se toho bojí, ale já to zbožňuji." A umírající hříšnice, která se na tu poslední pouť, z které není návratu, ne a ne vydat. … „ Ona se něčeho bojí, moc se bojí.“ Proto je potřeba ji popohnat……

• 13.11.2006  07:01
    Král Ubu (2003)

Figura Katarzyny Figura má na mě většinou pozoruhodný vliv v tom, že si odpustím pozdní večeři. Tentokrát, ale poslechnu její doplňující radu (vlastně příkaz) k projevu nově zvoleného krále a je mi jedno, že už mi ji vyfouknul Jalu !!! útlocitné povahy a děti mladší 15 let dál nečtěte!!!... „Správně. Není sraní bez nažrání!", navíc ta Katarzyna tentokrát taky nevypadala tak exkluzivně jako obvykle, ale „ Matku národa“ Ubicu zahrála na výbornou.

• 13.11.2006  06:48

!!! Možný spoiler !!! Jenom zopakuji, že se jedná o tři povídky z války. Smutek a nespravedlnost prvních dvou naštěstí odlehčuje ta závěrečná vdovská. „Kříž“ Mladý hrdina čerstvě vyznamenaný válečným křížem se po pěti letech těší domů na krátkou dovolenou. Spěchá se pochlubit co viděl, co zažil, co dokázal … „ Viděl jsem půl světa, za ty čtyři dny ani nestihnu všechno vypovědět“, aby zjistil, že chlubit se už není komu. „Pes“ Pes, který pouze člověku poslušně sloužil, pozná nenávist vůči bývalému pánovi na vlastní kůži. „Vdova“ Nádraží, na něm ve slavnostním půl vesnice, vlajky, květiny, transparenty. Přijela státní delegace? Kdepak jen vdova po kapitánovi. Veškeré obyvatelstvo k ní vzhlíží a taky jí pozoruje a jeden víc a v tom je problém. Protože ta prostopášná paní kapitánová se strojit začala „ Kdo to kdy viděl, aby vdova tak chodila“ a dokonce chlapa domů si pozvala ( na oběd tedy a i gardedáma byla přítomna). Někdo si prostě lásky spoluobčanů nedokáže vážit. …. „ Tak jsme ji milovali, tak jsme se těšili“ . Takže závěrem jen drobná oprava, ona i ta poslední povídka je vlastně smutná.

• 12.11.2006  07:38
    Nezvaná (1982)

… „Vidím, že už nikde není klid. Dokonce i k vám ďábel proniká.“ Kdepak před úředníky se člověk neschová dokonce ani ve vesnici, kam zatím nedorazila ani kacířská informace, že země je kulatá. A tak bylo rozhodnuto, obyvatelstvo vzdělat a zcivilizovat. A hned začaly problémy a nejen s učitelkou. Kvůli zápisu dětí do školy, bylo potřeba vzpomenout si na vlastní jméno …... „ tolik let s ním žiju a nevěděla jsem, že se tak jmenuje“. Navíc hospodáři nedávají spát ani erotické sny o té tak jiné a „Nezvané“ ženštině. Takové narušení zavedených pořádků, vždyť odjakživa pro ženy přece platí „ Vdáte se, budete děti rodit, svini krmit, krávu dojit“. A teď tohle. „ A Pán Bůh ? Co na to Pán Bůh? – Pán Bůh je starší a starší, pořád častěji odpočívá“. Kromě filmu samotného, který můžu jenom doporučit, musím pochválit ještě vynikajícího Krzysztofa Majchrzaka v hlavní roli Kaziuka. A ty naprosto úžasné hlášky. Za nejlepší považuji odpovědi Franciszeka Pieczky na otázky „A Pambuk? Co na to Pambuk?“ To opravdu nemá chybu. Summa summarum 5*.

• 12.11.2006  07:04
    Ticho (2001)

Spojuje je „ Smrt pod Viaduktem“. Dětská zábava, která skončila tragedií. Nevinná hra, která kvůli nešťastné náhodě připravila Magdu v dětství o oba rodiče. Dnes je jí asi třicet, je samostatná, sebevědomá a setkává se s člověkem, který tragedii nechtěně zavinil, a kterému se vina a výčitky svědomí změnily na posedlost po informacích o neznámě dívence a po snaze ji, dnes už dospělou ženu, poznat. Zasáhnout jí do života a sebe očistit. Film připomíná složité polské inscenace, které s oblibou řeší ještě složitější vztahy a pravděpodobně nebude pro každého.

• 11.11.2006  05:37
    Dodatek (2002)

Suplement je takovým doplňkem filmu „Zycie jako smiertelna choroba przenoszona droga plciowa“ . Mnoho situací je převzatých, jen z vedlejší role se stala hlavní a naopak. Zásadní rozdíl je v tom, že zatímco „Zycie ….“ je o umírání „Suplement“ je o žití, o místě v životě. Jenže dilema hlavního hrdiny pochopit nedokážu ( a myslím si, že žádný ateista), ale ani JEMU vlastně moc nerozumím. „ Lékař musí být v každé chvíli připraven být přítomen úmrtí. Stejně jako kněz. A já to nedokážu snášet. Mě to strašně ničí“. Potom to jeho rozhodování opravdu nechápu. Samostatně film (podle mě) ocení nejspíš jen divák z bigotního Polska, ovšem jako doplněk k filmu „Zycie …..“ to není špatné.

• 11.11.2006  05:31

….. „ Všechno co je příjemné je Bohem zakázané. – Výměnou za to, co je zakázané Bůh nabízí sebe. – Ale k tomu je potřeba věřit. A vy tvrdíte, že víra je láska. A co mám dělat, pokud mě ta láska míjí? – Tak je potřeba o ni prosit. – Ale já jsem šťastný, že mě ta láska míjí. Bůh nutí lidi do mnoha věcí, ke kterým vůbec nejsou ochotni. Například Bůh káže věnovat se jiným lidem. A toho já mám už dost. – A možná chcete aby se lidí věnovali vám. - Tak to bych už vůbec nesnesl. Bůh káže trpět, ale já nechci.“ Cynický lékař v pozici umírajícího pacienta, který se nechce vzdát, citlivý medik, který si není jistý svojí profesní volbou a nepříliš přesvědčivý kněz coby vysvětlovatel Boží milosti. A všichni, a každý ze svého pohledu, hloubají nad smyslem života, jeho pomíjivosti, láskou Boží a smíření se se smrtí. Na kterou je stejně každý sám, protože lidé se i cizí smrti bojí. P.S. Po zhlédnutí bonusu, jsem zjistila, že jsem to pochopila poněkud jinak než to pan režisér a scénárista v jedné osobě zamýšlel, takže můj komentář berte se značnou rezervou.

• 10.11.2006  06:28

….. „Nikdo ho ještě neukradnul? – Asi neměli takový žebřík. – Možná. - Pokud by se nám to povedlo byli bychom bohatí. – A nemuseli bychom nic dělat. – Stejně nic neděláme. – To jo, ale potom bychom už vůbec nic nedělali“. Klika, že se v tom Zapiecku narodili takoví hajzlíci jako Jacek a Placek. …. „pokaždé, když jim přibyl rok života, obyvatelům ubylo sto let klidu“ bylo už vážně načase tu nadšenou pracovitost v té vísce trochu provětrat. Škoda jen, že svět semele a napraví i takové individuality jako je tahle dvojka lenochů. Mé zklamání ze „šťastného“ konce stálo pana prezidenta a pana premiéra jednu * dolů. Tak snad se jim alespoň v politice vyplnilo to, co si na začátku přáli ještě jako Jacek i Placek, takže repete …. „Pokud by se nám to povedlo byli bychom bohatí. – A nemuseli bychom nic dělat. – Stejně nic neděláme. – To jo, ale potom bychom už vůbec nic nedělali“ :- ))).

• 10.11.2006  06:16
    Maskot (1981)

Děj opravdu není důležitý jsou to hlavně scénky „jako ze života“ dovedené do absurdní podoby a některé jsou jenom „jako ze života“. Šmelí se, podvádí se, pašuje se, šulí se a nebo prostě krade. Nic nefunguje jak má nebo je to alespoň rozbitý. Fronty se kroutí, podpultový prodej kvete. V bufetech jsou příbory na řetězu, v restauracích se soutěží o titul. Hřímá se na schůzích, jásá se s estrádními umělci. No a pokud se chystáte do zahraničí tak mám ještě jedno upozornění „Jedete do hlavního města kapitalistické ciziny. Tahle země má možná i svoje plusy. Důležité ovšem je aby vás neoslnily ty plusy a nepřehlédli jste ty mínusy“ . A jestli se budete i vracet tak pozor, na celnici kontrolují váhu „Vracíte se do země o 4 kg obyvatele méně. Kdyby se každý vracel se ztrátou několika kil, bylo by nás pořád míň a míň. Nás Poláků.“ Spolu s mladším Kingsajz další vtipná provokace. A tentokrát mnohem drzejší. Rozhodně doporučuji a nezapomeňte si projet i bonusy, kritiky stojí za přečtení.

• 9.11.2006  06:46

Aby se tady Jalu sám nebál, tak sem napíšu taky pár řádků :- ). Malzenstwo z rozsadku jsou takové nic moc Sňatky z rozumu po Polsku. Za zmínku stojí snad jen mladinký Daniel Olbrychski ( moc mu to sluší) v roli chudého umělce Andrzeja, který usiluje o náklonnost Joanny ( což já osobně vůbec nechápu, protože jí to nesluší ani trochu), která se, ale musí vdát za bohatého muže s vilou a autem. Ve filmu se trochu kšeftuje, trochu krade, suší smradlavé dolary a hodně zpívá. Některé písničky jsou docela fajn a některé ….. „ podívejte se jak nám město roste, železo, beton, vápno a desky tralalala ….. „ mohou oslovit snad jen někoho ze stavebnictví. Takže jak už jsem se zmínila na začátku nic moc. 2,5*.

• 9.11.2006  06:36

Ze všech filmů, které jsem zatím od Marka Koterskiego viděla, má „Zycie wewnetrzne“ nejblíže ke skvělému „ Dzien Swira“. Tady už je počátek toho ubíjejícího stereotypu, vzteku a zklamání… „ Už od svatby přemýšlím o rozvodu“. Ta beznaděj ohavného paneláku, ta každodenní jednotvárnost. Výtahem nahoru dolu, jednou do práce, jednou k popelnici. Bezútěšnost ohavného bytu, hlavně nenašlapat. K večeři polévka, k televizi chlebíčky a ta pravidelná dávka jedu „ Miluješ mě? To je tvoje věc. To, ale neznamená, že i ty musíš být milována. Co děláš vůbec proto abych chtěl být s tebou?“. Koterski prostě nemůže zklamat. Velmi silné 4*. Tak já se asi půjdu poohlédnout po okolí jestli se náhodou někde neválí prázdná láhev od whisky, abych jí mohla zítra před svědky vyhodit do popelnice jako známku svého blahobytu. :- ).

• 8.11.2006  06:47

Wielki szu je staromódní samotář obdařený nejen „ uměním“ nikdy neprohrát v kartách „ hraje se kvůli výhře, je to samozřejmě spojené s penězi, ale hraje se kvůli výhře. Teprve tehdy je možné vyhrát peníze“, ale i pozoruhodnou životní filozofii „ Pokud máš rodinu a dům tak to můžeš všechno vyměnit za peníze, ale opačně to už nejde“. A právě se na něj nalepil mladý, netrpělivý a jeho umem fascinovaný taxikář lačnící proniknout do kouzel velkého mistra. …. „Poker je umění klamu, hráli jsme poctivě. Tys podváděl, já jsem podváděl. Vyhrál lepší.“ A pokud si myslíte, že ke hře je potřeba štěstí, tak vás z toho tenhle báječný a jak je vidět téměř neznámý film rozhodně vyvede „ Štěstí? Štěstí je potřeba si umět správně zorganizovat“

• 8.11.2006  06:23
    Peklo (2005)

… „Dávám přednost osudu jako vysvětlení nevysvětlitelného. Vidím v tom něco vyššího. Osud v sobě nese jakýsi smysl, ve srovnání se shodou okolností, která je pouze něčím mechanickým. Mohl bych přijmout smrt, pokud by byla součástí vyššího celku, který má nějaký smysl, pokud by byl součástí velké knihy života. To by byla smrt, kterou přinesl osud“. Tři sestry, kterým osud nebo náhoda zpřetrhaly vzájemné vazby a změnily život na peklo …. Danis Tanovič sice není ani Tykwer, kterému (podle mě) scénář „Heaven“, z trilogie : Nebe; Očistec; Peklo, sednul téměř dokonale a samozřejmě ani Kieslowski, kterému smrt zabránila tenhle projekt uskutečnit. Přesto jsem moc ráda, že film vzniknul. Emmanuelle Béart se dozajista jednou stane legendou a zřejmě nejen francouzského filmu a já jsem konečně zhlédla film, který jsem prachsprostě záviděla každému, kdo ho už viděl. :- ). Tak teď už jen doufám, že se dočkám i Očistce ( tedy toho filmového). A ta závěrečná větička napsaná na papírku …. ta opravdu zamrazí i v pekle…...

• 8.11.2006  06:06

Tenhle film miluju. Zdánlivě nesourodá dvojice, která se ocitnula uprostřed války a Afriky na kocábce se vzletným jménem African Queen „ Máme hromady jídla, 2000 cigaret, dva soudky ginu. Můžeme tu zůstat měsíce, jestli budeme chtít. Veškeré pohodlí domova včetně tekoucí vody.“ Pro mě je, ale Africká královna nezapomenutelná především díky roli Katharine Hepburn. „ Nikdy jsem nepomyslela, že by pouhá fyzická zkušenost mohla být tak stimulující! Zažila jsem takové vzrušení dříve jen několikrát, v kázáních mého bratra“. V každém případě jsem ráda, že někoho napadlo tuhle konverzační nádheru vydat na DVD. Tak snad abychom si dali čaj o páté pane Allnute nebo vlastně drahý.

• 7.11.2006  07:52

Po smrti otce se klavíristka Sophie rozhodne i přes protesty a varování matky, …. „ Podpatky, boty na podpatcích. Přijela jsem jen s jedním jediným párem. Myši si v nich udělaly první rok hnízdo, první rok. O třicet let později tu pořád stojím na nízkých podpatcích a umývám nádobí“, postarat o ranč, který ji otec odkázal….. „Protože nechci strávit život v nějakém zakouřeném baru v kabátku s flitry a hrát sentimentální cajdáky adeptům na infarkt“. Teď jen najít někoho, kdo jí s farmařením pomůže a odehnat ženichy, kteří chtějí za manželku jen ranč…. „Takže se koukáš na mě a myslíš na dobytek?“ Na romantický filmeček s českým názvem „Svatba na ranči“ docela povedené hlášky. Takže Aybi, podpořím tvé 3* . Už jen kvůli tomu, že v americkém baru hraje z juboxu ABBA ( ostatní hudba je o poznání slabší) a za Paula Grosse. A vlastně !!! pozor spoiler !!! umíte si představit něco romantičtějšího než nevěstu a ženicha na traktoru : -))).

• 7.11.2006  07:33
    Klid ve tvém srdci (TV film) (1997)

….. „Nevím proč všichni říkají, že dívky sní o tom, že budou princeznami. Já jsem nesnila, chtěla jsem zpívat ve velké opeře …. Jenže je mnoho mil mezi snem a jeho uskutečněním. To bylo ještě hodně daleko “ . Autobiografický příběh, podle vlastního scénáře, country zpěvačky LeAnn Rimes ( její písničky zní např. ve filmu „ Coyote Ugly “, ve kterém si na konci sama zazpívá alespoň na baru). Tady „ Prázdniny v mém srdci“ je LeAnn Rimes v hlavní roli své vlastní cesty za slávou z malé farmy do Grand Ole Opry a vlastně ještě dál, vždyť její CD dorazila i ke mně domů. Písničky jsou fajn, film tedy už tak moc ne, ale 3* dám.

• 7.11.2006  07:15
    Forever Love (TV film) (1998)

Tak tohle už bylo nad rámec toho, co moje nepříliš romantické „já“ je schopno přijmout a vstřebat. Lizzie a Alex se potkali, zamilovali a vzali ( i to štěstí jim pršelo z nebe) a měla to být jak tvrdí český název „ Láska na celý život“. Jenže po pár letech, uprostřed toho všeho štěstí, když zrovna Lizzie houpala malou dcerku, upadla do komatu. Za 20 let se sice bez následků probere, ale ostatní zatím žili své životy …… bez ní. Takže 1* a rychle pryč od toho.

• 6.11.2006  07:38

Rose a Mikey jsou partnery nejen v životě, ale pojí je i profese, oba jsou nájemnými vrahy. Při poslední společné „práci“ je Rose natolik ovlivněna svojí nemocí (umírá na rakovinu), že „zakázku“ nejen nedokončí podle zadání, ale udělají zásadní změnu, o oběť se postarají. ….. „ Myslím, že existuje důvod, proč jsem se zjevila v tvém životě zrovna v tomhle okamžiku. Před šesti měsíci bych zabila tebe i tvé dítě“. Příběh je celkem netradiční, vztahy jsou poněkud nekonvenční a jeden z posledních výstřelů je varující. A Helen Mirren je skvělá jako vždycky. Detektivku ovšem nečekejte. Zatím za 3*, podívám se ještě jednou.

• 6.11.2006  07:16

Mladá a atraktivní dívka Maggie se pracovně vydává do městečka Pinecrest umravnit nespolehlivého spisovatele. Místa, odkud podle papírů o adopci pochází. Využije proto své cesty nejen k poznání pohledného spisovatele, ale i k odhalení tajemství, které se tam skrývá ….. „ Přemýšlela jsem jaká je to všechno náhoda, svědek, jméno města, kéž bych měla něco konkrétního. A co když chci tomu tolik věřit, že vidím něco co tam vůbec není“ Červená knihovna se vším všudy, zbývá tedy jen doplnit český název „ Pohnutky srdce“.

• 2.11.2006  06:13

Začátek s vtipným představováním potenciálních obětí mě příjemně naladil. Jenže vtip nějak vyprchával už po úvodních titulcích. Z jediného hezkého chlapa, hrdiny….. „Jsem chlápek, který ti zachrání prdel.“, mně příšery sežerou zásadní kus (nemyslím tím TEN zásadní kus) hned na začátku. A potom to už je zase hlavně ta krvavá čvachta a blívajz … jako vždycky, i když ta hromada červů se kroutila na Oscara :- )). V pomyslném souboji mezi krvežíznivými monstry a hady, dávám přednost hadům !!!

• 1.11.2006  06:48

Děti dokáží být vůči sobě neskutečně kruté, zvlášť pokud někdo „vybočuje z řady“, to je známá pravda. Film začíná zlomyslností, která ve spojení s hloupostí zaviní tragedii a poznamená každého ze zbylé party vyděděnců. Traumata poznamenaných dětí, které si navíc připadají nepochopené i dospělými, protože ti se potýkají se svými problémy, děsy a nebo jenom pohodlností. A proto si k nápravě toho svého maličkého a nespravedlivé světa zvolí vlastní a mnohdy ten neextrémnější způsob jaký si bylo možné vybrat. Film je rozhodně „ jiný“, má naprosto neznámé herecké tváře, zabývá se závažnými tématy, ale na mě tam bylo těch tragédii a traumat nějak moc a jejich řešení …. No, to už posuďte sami.

• 1.11.2006  06:35

Musím říct, že hned na začátku mě okouzlilo pro Made in USA netypické rozloučení rodičů se svým milovaným dítětem: …… „ Prosím, jen mu řekni, že ho máš rád. - On to ví. - Řekni mu, že ho máš rád. - On to ví! - Prostě mu to řekni! - Přijedeme pozdě. - Milujeme tě! Včetně táty!“ A v podobně humorném duchu se odehrává celý horůrek, který příjemně zapomíná, že na ulici se nesmí pít, a že dětem sirky do ruky rozhodně nepatří. Ale zato nezapomene do policejního auta posadit dvojici správně „ barevných“ policistů. Velmi slušná 3,5* zábava pro (snad) celou rodinu, tak už jen …. mám vás ráda. P.S. Nebojte. To se tak po americku říká, takže si to neberte moc osobně : )).

• 29.10.2006  08:13
    Padrino, El (2004)

Miguel přezdívaný Kilo, začínal jako obyčejný dealer prodávat marihuanu po školách. Díky kontaktům a nedostatku konkurence se mu podaří rozjet obrovský drogový obchod. Dokáže nejenom ovládnout část území v Los Angeles, ale i užívat si všech výdobytků luxusního života …… a potom se mu přestane dařit. A ačkoliv bych nerada filmečku ublížila, protože při jedné napínavé střílečce jsem na chvíli ( a nevím jak byla dlouhá) zavřela oči, takže je možné, že mi něco zásadního uteklo, ale na víc než hodně slabé 2* to nevidím. Kromě střílení se tady ještě hodně fuckuje, schůzuje „To bílé hovno zabíjí naše lidi“ a nebo jenom kecá. A kromě vysvětlení pojmu „masáž krku“ si myslím, že bych udělala mnohem lépe, kdybych měla zavřený oči i televizi po celou dobu.

• 28.10.2006  05:40

….. „Chci, aby mi bylo třicet. Chci být třicetiletá! Flirtující a úspěšná třicítka!“ A já ještě dodávám, že ten klučina co vylezl z koupelny jenom v ručníku kolem beder může být i bez :-) ). Jsem skromná, i když ten co měl „ chlupatý ruce“ se mi líbil taky víc. Takže jestli to jiskřilo mezi tím či oním, je mi celkem fuk, já se bavila a navíc budu mít narozeniny, takže dárek v podobě kouzelného prášku ocením. Starosti s hlubšími myšlenkami a láskou nechám těm chytřejším, já jako blondýna se spokojím s drobnými prožitky …… a pohodovou hudbou.

• 27.10.2006  06:34

Zopakovala jsem si ( pro jistotu) i „Ledové ostří“ a je to opravdu hodně podobné, outsider si poprvé obuje krasobruslařské brusle ( tady se dokonce poprvé postaví na led) a zanedlouho se ocitne na olympiádě a bojuje o zlato. A po vyjasnění …. má mě rád, nemá mě rád; má mě ráda, nemá mě ráda. Zazvoní zvonec a pohádky se zlatým kovem je konec. Doufám, že jsem toho moc neprozradila : -)). Velkým překvapením pro mě bylo, že ta protivná Káča (tedy Kate) z jedničky se změnila na tak sympatickou a chápající matku a trenérku. Manželství dokáže vskutku divy. 2,5*

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21