Klid ve tvém srdci (1997) (TV film)

….. „Nevím proč všichni říkají, že dívky sní o tom, že budou princeznami. Já jsem nesnila, chtěla jsem zpívat ve velké opeře …. Jenže je mnoho mil mezi snem a jeho uskutečněním. To bylo ještě hodně daleko “ . Autobiografický příběh, podle vlastního scénáře, country zpěvačky LeAnn Rimes ( její písničky zní např. ve filmu „ Coyote Ugly “, ve kterém si na konci sama zazpívá alespoň na baru). Tady „ Prázdniny v mém srdci“ je LeAnn Rimes v hlavní roli své vlastní cesty za slávou z malé farmy do Grand Ole Opry a vlastně ještě dál, vždyť její CD dorazila i ke mně domů. Písničky jsou fajn, film tedy už tak moc ne, ale 3* dám.

Láska na celý život (1998) (TV film)

Tak tohle už bylo nad rámec toho, co moje nepříliš romantické „já“ je schopno přijmout a vstřebat. Lizzie a Alex se potkali, zamilovali a vzali ( i to štěstí jim pršelo z nebe) a měla to být jak tvrdí český název „ Láska na celý život“. Jenže po pár letech, uprostřed toho všeho štěstí, když zrovna Lizzie houpala malou dcerku, upadla do komatu. Za 20 let se sice bez následků probere, ale ostatní zatím žili své životy …… bez ní. Takže 1* a rychle pryč od toho.

Stín zabijáka (2005)

Rose a Mikey jsou partnery nejen v životě, ale pojí je i profese, oba jsou nájemnými vrahy. Při poslední společné „práci“ je Rose natolik ovlivněna svojí nemocí (umírá na rakovinu), že „zakázku“ nejen nedokončí podle zadání, ale udělají zásadní změnu, o oběť se postarají. ….. „ Myslím, že existuje důvod, proč jsem se zjevila v tvém životě zrovna v tomhle okamžiku. Před šesti měsíci bych zabila tebe i tvé dítě“. Příběh je celkem netradiční, vztahy jsou poněkud nekonvenční a jeden z posledních výstřelů je varující. A Helen Mirren je skvělá jako vždycky. Detektivku ovšem nečekejte. Zatím za 3*, podívám se ještě jednou.

Pohnutky srdce (1996)

Mladá a atraktivní dívka Maggie se pracovně vydává do městečka Pinecrest umravnit nespolehlivého spisovatele. Místa, odkud podle papírů o adopci pochází. Využije proto své cesty nejen k poznání pohledného spisovatele, ale i k odhalení tajemství, které se tam skrývá ….. „ Přemýšlela jsem jaká je to všechno náhoda, svědek, jméno města, kéž bych měla něco konkrétního. A co když chci tomu tolik věřit, že vidím něco co tam vůbec není“ Červená knihovna se vším všudy, zbývá tedy jen doplnit český název „ Pohnutky srdce“.

Krvavá hostina (2005)

Začátek s vtipným představováním potenciálních obětí mě příjemně naladil. Jenže vtip nějak vyprchával už po úvodních titulcích. Z jediného hezkého chlapa, hrdiny….. „Jsem chlápek, který ti zachrání prdel.“, mně příšery sežerou zásadní kus (nemyslím tím TEN zásadní kus) hned na začátku. A potom to už je zase hlavně ta krvavá čvachta a blívajz … jako vždycky, i když ta hromada červů se kroutila na Oscara :- )). V pomyslném souboji mezi krvežíznivými monstry a hady, dávám přednost hadům !!!

Dvanáctiletí (2005)

Děti dokáží být vůči sobě neskutečně kruté, zvlášť pokud někdo „vybočuje z řady“, to je známá pravda. Film začíná zlomyslností, která ve spojení s hloupostí zaviní tragedii a poznamená každého ze zbylé party vyděděnců. Traumata poznamenaných dětí, které si navíc připadají nepochopené i dospělými, protože ti se potýkají se svými problémy, děsy a nebo jenom pohodlností. A proto si k nápravě toho svého maličkého a nespravedlivé světa zvolí vlastní a mnohdy ten neextrémnější způsob jaký si bylo možné vybrat. Film je rozhodně „ jiný“, má naprosto neznámé herecké tváře, zabývá se závažnými tématy, ale na mě tam bylo těch tragédii a traumat nějak moc a jejich řešení …. No, to už posuďte sami.

V tom domě straší! (2006)

Musím říct, že hned na začátku mě okouzlilo pro Made in USA netypické rozloučení rodičů se svým milovaným dítětem: …… „ Prosím, jen mu řekni, že ho máš rád. - On to ví. - Řekni mu, že ho máš rád. - On to ví! - Prostě mu to řekni! - Přijedeme pozdě. - Milujeme tě! Včetně táty!“ A v podobně humorném duchu se odehrává celý horůrek, který příjemně zapomíná, že na ulici se nesmí pít, a že dětem sirky do ruky rozhodně nepatří. Ale zato nezapomene do policejního auta posadit dvojici správně „ barevných“ policistů. Velmi slušná 3,5* zábava pro (snad) celou rodinu, tak už jen …. mám vás ráda. P.S. Nebojte. To se tak po americku říká, takže si to neberte moc osobně : )).

El padrino (2004)

Miguel přezdívaný Kilo, začínal jako obyčejný dealer prodávat marihuanu po školách. Díky kontaktům a nedostatku konkurence se mu podaří rozjet obrovský drogový obchod. Dokáže nejenom ovládnout část území v Los Angeles, ale i užívat si všech výdobytků luxusního života …… a potom se mu přestane dařit. A ačkoliv bych nerada filmečku ublížila, protože při jedné napínavé střílečce jsem na chvíli ( a nevím jak byla dlouhá) zavřela oči, takže je možné, že mi něco zásadního uteklo, ale na víc než hodně slabé 2* to nevidím. Kromě střílení se tady ještě hodně fuckuje, schůzuje „To bílé hovno zabíjí naše lidi“ a nebo jenom kecá. A kromě vysvětlení pojmu „masáž krku“ si myslím, že bych udělala mnohem lépe, kdybych měla zavřený oči i televizi po celou dobu.

Přes noc třicítkou (2004)

….. „Chci, aby mi bylo třicet. Chci být třicetiletá! Flirtující a úspěšná třicítka!“ A já ještě dodávám, že ten klučina co vylezl z koupelny jenom v ručníku kolem beder může být i bez :-) ). Jsem skromná, i když ten co měl „ chlupatý ruce“ se mi líbil taky víc. Takže jestli to jiskřilo mezi tím či oním, je mi celkem fuk, já se bavila a navíc budu mít narozeniny, takže dárek v podobě kouzelného prášku ocením. Starosti s hlubšími myšlenkami a láskou nechám těm chytřejším, já jako blondýna se spokojím s drobnými prožitky …… a pohodovou hudbou.

Ledové ostří 2 (2006)

Zopakovala jsem si ( pro jistotu) i „Ledové ostří“ a je to opravdu hodně podobné, outsider si poprvé obuje krasobruslařské brusle ( tady se dokonce poprvé postaví na led) a zanedlouho se ocitne na olympiádě a bojuje o zlato. A po vyjasnění …. má mě rád, nemá mě rád; má mě ráda, nemá mě ráda. Zazvoní zvonec a pohádky se zlatým kovem je konec. Doufám, že jsem toho moc neprozradila : -)). Velkým překvapením pro mě bylo, že ta protivná Káča (tedy Kate) z jedničky se změnila na tak sympatickou a chápající matku a trenérku. Manželství dokáže vskutku divy. 2,5*