Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Romantické seznámení?! Opilá dívka se (kdyby jen se) v metru v opilosti pozvrací (on se málem přidá) a potom odpadne. On ji vynese z metra, vyvleče do pokoje v motelu (4 patro), zaplatí přemrštěnou cenu a sotva ze sebe osprchuje zvratky, vtrhne mu do pokoje policie, nastříká do očí slzný plyn a ocitá se ve vězení, po propuštění to schytá i doma. A ke všemu se ozve ona neznámá a k něžné dívence má hodně daleko. Dá si pár skleniček a vše se opakuje, pouze na zvracení dojde až v pokoji. „Náš vztah je tak zvláštní.Potkali jsme se teprve před třemi dny, a už jsme spolu dvakrát spali v motelu.“ Tak takhle začíná sled absurdních situací v první části. „Když jsem s ní,den vždycky tak rychle uteče.“ Aby se druhá polovina pozvolna změnila na romantické melodrama.Úchvatný film o náhodách, které řídí a komplikují naše životy, ale někdy se změní i v náhody šťastné.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Leželo mi to doma dlouho a pořád jsem čekala na tu správnou náladu a potom mi najednou stačilo doporučení „Jen se díváš“. Doporučení nelhalo, dívala jsem se na obrazy a jejich symboliku na zvolna plynoucí čas, jeho pravidelný rytmus, naději, že po zimě přijde opět jaro a přinese nový začátek. Na zbytečnou krutost v nás a trest v podobě bolesti v nás.„poneseš si v srdci ten kámen celý život.“ Nádherný film, poetický a krutý zároveň.

Nesvatbovi (2005)

Peníze jim přináší poslouchání rozvodových hádek a zábavu obstarává „svatební sezóna“. A tu si opravdu užívají!!! A to nejenom, jako „profesionální“ svatební hosté a baviči, ale i svůdníci. Mají totiž ověřený způsob, jak spolehlivě balit a sbalit“ Nechci tím říct, že jsme odporní, ale nemyslíš, že je to trošku nezodpovědné? - Ne!“ Ovšem někdy může být vyzkoušený postup .... špatně pochopen. Příjemná, inteligentní komedie - velká vzácnost.

Moje léto lásky (2004)

Náhodné setkání a vznikl vztah tak silný, tak intenzivní, že posunul hranici přátelství, protože „jenom přátelství“ nedokázalo všechen ten cit, vzájemnou potřebnost a lásku obsáhnout. Citlivě natočený film o složitosti dospívání s ( pro mě) naprosto neznámými herečkami.

Redeu ai (2005)

. „„Když je duše ztracená, nikdy nevíme co se může stát“. Poslední cesta vlaku (strojvedoucí i vlak odcházejí do důchodu) ve kterém před 15 lety zahynulo 250 lidí a několik vagónů z katastrofy je v právě v soupravě. Duchařský horor, kde se nejdřív kdekdo z legrace straší a potom už se jenom všichni bojí, protože od okamžiku, kdy vlak vjede do tunelu se začínají dít divné věci..„možná je to vlak duchů a my jsme ztraceni v čase.“ Působivě natočený, průměrný horor se strašidelně vlezlou hudbou.

Noční let (2005)

Pokud se na vás někdo culí víc než je obvyklé, snadno upoutává vaši pozornost, a pokud k tomu ještě „všechny náhody“ jsou na jeho straně, tak pozor! Mohlo by se jednat o člověka, který si vydělává „odklízením nepohodlných osob“. Logické návaznosti sice občas drhnou, ale jinak docela solidní drama odehrávající na dvou sedadlech v letadle, mimo letadlo je to ovšem poněkud slabší.

Nemocnice (1977)

Jeden obyčejný pracovní den, jednoho oddělení úrazové chirurgie v nemocnici ve Varšavě.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Velmi ponuré (pro mě i velmi zmatené) putování za strašidly a možná i z pohádky do pohádky. Jenže, já jsem se ztratila už někde na začátku téhle blátivé cesty. Ovšem pohled na čerstvě olíznutou a spokojeně se na zádech rozvalující žábu, ten mě nadchnul tak, že tomu tu 3* dám.

Tajemný let (2005)

Vynikající Jodie Foster v roli zoufalé matky ztracené dcery, v pozici, kdy musí sama obhajovat svoji příčetnost. Skličující atmosféra omezeného prostoru letadla a beznaděj, jak přesvědčit posádku, která ve jménu své vlastní jistoty odmítá tu její. Bohužel, poslední půl hodina razantně změnila tajemné kouzlo filmu a posunula hodnocení mezi 3-4 *, ale protože Jodie nadržuji a navíc mám v živé paměti jinou matku hledající své ztracené dítě „Zloději paměti“.Hodnotím (s čistým svědomím) za 4*.

Dějiny násilí (2005)

Až neskutečně idylické vztahy v rodině zboří jeden okolnostmi vynucený čin, a najednou jsou pryč všechny dosavadní jistoty a místo nich svět, ke kterému by se člověk vůbec nechtěl znát, ale není návratu. Skvělá Maria Bello (doktorka Anna del Amico z E.R. vůbec nestárne), ale i Viggo Mortensen a samozřejmě David Cronenberg a jeho pohled na manželský sex (opět poněkud jiný než je ve filmu obvyklé!), dělají z filmu, ve kterém nechybí ani detailní záběry na rozstřílené hlavy, víc než nadprůměrný snímek.