Dubček (2018)

S filmu Dubček - Krátka jar, dlhá zima je cítiť strašne nedostatok financií.celý dej sa odohráva v dvoch až troch hlavných interiérových miestach. Film neobsahuje žiadne exteriérové miesta (keď nerátam vložené autentické archívne závery). kvôli tomu stráca po čase film dynamiku a diváka začne trochu nudiť. Na druhej strane sú pomerne dobré výkony hercov a skvelé dialógy. Tvorcovia pekne zakomponovali autentické zábery do filmu aj keď si myslím že ich tam bolo až priveľa. Film o takejto vážnej téme by si zaslúžil oveľa viac financií ktoré by pomohli k oveľa väčšej kvalite filmu. Zakomponovanie poslednej jazdy Dubčeka sa mi vo filme strašne páčilo. Zhrnem to: Film je s celkového hľadiska dobrý a keď vás zaujíma táto téma tak si to pozrite. Verím že film použije aj veľa učiteľov dejepisu a z atraktívna hodiny dejepisu keďže väčšina dnešnej mládeže nemá vôbec žiadny záujem o históriu Slovenska.

Patrick Melrose (2018) (seriál)

Patrick Melrose je ešte viac s fetovaný, sociopatický... Sherlock ktorý nerieši kriminálne prípady ale iba to kedy si dať ďalšiu dávku. Namiesto Moriartyho je jeho úhlavný nepriateľ jeho mŕtvy otec ktorý ho v detstve znásilňoval. Úprimne si ale povedzme že keby nebolo skvelého výkonu najlepšieho britského herca v súčastnosti Beneticta tak by si táto séria zaslúžila maximálne 3 hviezdy. Priveľmi zdĺhavé a nudne dialógy ktoré nedokázali až tak osloviť diváka ohľadom k danej téme. V závere je to obstojná miniséria ktorá by ešte zniesla aspoň ďalších 5. častí.

Cuky Luky Film (2017) odpad!

Už som pomaly začal veriť že slovenská kinematografia po rozpade Československa sa pomaly začína dvíhať z úplného dna. Ale prišiel tento výtvor na ktorý som šiel do kina kvôli tomu že tam chceli ísť priatelia a zistil som že sa dá spadnúť ešte viac na dne ako sme boli a nechce sa mi veriť že je to možné. Pán Janák a spol to ale dokázali a musím im za to pogratulovať lebo toto nedokáže hocikto. Najviac je na to filme smutné to že najlepší herecký výkon v tom filme predviedla sviňa a to nemyslím Polnišovú. Sedem eur ktoré som dal za lístok do kina som mohol investovať radšej do hovna z ktorého by som sa viac zasmial ako s tohto.

Escobar (2017)

Keď ste nevideli Narcos môže sa vám zdať film dosť dobrý ale keď už poznáte Narcos tak sa vám to neoplatí neoplatí sledovať. nie že by to bol zlý životopisný film ale keďže je to jednodielny film tak museli tvorcovia dosť oklieštiť príbeh o Escobarovy a vlastne sa nedozviete nič podstatne nové čo ste sa dozvedeli v Narcos. Ale musím pochváliť vykreslenie pabla vo filme ktorý bol oveľa autentickejší ako v Narcos aj keď Moura mal o čosi lepšiu charizmu a viac som mu žral Pabla. Možno to bude spôsobené tým že Moura mal oveľa viac času a príležitosti sa prejaviť ako Pablo. Dostávame sa k druhej hlavnej postave a to je Virginia Vallejo v podaní Penélope Cruz. To je už uplne opačný príklad. Tak otrasný a teatrálny výkon ako predviedla Cruz som ešte nevil plus ešte to jej vyjadrovanie. táto postava mi pokazila celý zážitok s filmu a keď som ju počul tak som premýšľal že to vypnem a už to nikdy nedopozerám ale z úcty k Bardemovy som to dopozeral.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

║Rozpočet $180miliónov║Tržby USA $234,037,575║Tržby Celosvetovo $814,037,575▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $38,360,700║ Tržby za predaj DVD v USA $20,984,624║ Fantastické zvery a ich výskyt je klasický rodinný stupidný film ktorý vám nemá čo ponúknuť, len čo vykráda značku Harry Potter. Všetko sa točí okolo efektoch ktoré sú musím uznať krásne ale to nestačí k dobrému filmu. Čakal som aj nejakú temnú stránku ako to bolo u HP pri ktorom som mal aj občas strach ale čo môže byť strašidelné na nejakej čiernej lietajúcej machule. Moderné efekty a veľa divných zvierat vám nestačí k dobrému fanstasy filmu.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Tento film má proste všetko. Zmysluplný scenár ctí fyzikálne a iné zákony, duchaplné dialógy, lietajúce autá, vojnové Drony... Ja viem, u takýchto filmov človek moc logiky neočakáva, ale vždy sa to držalo tak nejako v medziach. Už päťka bola na hranici, od nej to ide s prepáčením čím ďalej tým viac do sr*čiek. Povedal by som že za chvíľu zničí sama seba, ale na to to tie spr*sté mozgy príliš žerú a toto ich krmivo až príliš zarába. Iba kvôli tomu že to bola voľakedy pred dávnymi časmi, geniálna séria filmov o autách dávam tomu jednu hviezdu.

Simonova kočka (2008) (seriál)

Simon's Cat je najlepšia TV mačka akú som kedy videl. Jednoduchá, milá, otravná, vtipná a pravdivá mačka. Má to všetko a keď to pozerám ešte spečený jak delo tak to je ešte o úroveň aj dve lepšie. 5* som nedal iba kvôli tomu že niektoré diely sú "suchšie". Nie že by boli zlé ale oproti tým lepším epizódam to proste nieje ono.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

|| Scenár: Carter Bays, Craig Thomas | Hudba: John Swihart, The Solids (úvodná téma) | Produkcia: Theresa Mulligan, Tami Sagher | Distribúcia: 20th Century Fox Television || Pôvodne som na tento seriál ani moc pozerať nechcel, ale keď bola núdza, tak som po tom siahol a vôbec neľutujem. Nejedná sa o žiadny bláznivý sitkom (aj keď hlášky Barnyho sú fakt "legen, počkej si, dární") ale o taký ten príjemný vtipný romantický seriál, ktorý si vás chtiac-nechtiac chytí za srdce a už nepustí. Vlastne ani netuším, prečo sa mi to tak páči a ťahalo ma to k tomu čím ďalej tým viac až ma to pohltilo. Ten ktorý nevidel ešte tento seriál tak mu radím nech nahodí oblek a pustí sa do sledovania. Zaručujem vám že to bude "legen, počkej si, dární". Hodnotenie: 9/10