Černý kód (2016)

silný odkaz tejto doby k zamysleniu

Spievankovo 5: O povolaniach (2015)

Iné ako predošlé diely, ale malý to žerie a to ma pre mňa výpovednú hodnotu. Myslím si, že túto časť budú ľudia buď milovať alebo nenávidieť. Ale nezabúdajme, že je to tvorba pre najmenších a tí absolutne nemajú pojem o komercii a známych tvárach slovenského "šoubiznisu", takže si myslím, že to treba zohľadňovať pri hodnotení..

Na kole z Berlína do Šanghaje (2013) (seriál)

päť hviezd..z ich obdivu a osobného záujmu o podobné dobrodružstvo... V dokumente vidieť silu brastkého puta či už v humorných alebo ťažších chvíľach!

Zredigováno (2007)

Hranica medzi pravdou a fikciou je prilis tenka. No po vsetkych udalostiach, ktore "vysli von" je myslim vacsine realne zmyslajucich ludi vsetko jasne.

Fíha tralala (2012)

Nech je doma akokolvek tazko s malym, Fiha je zaruceny liek :-) u mna za 5, nakolko pohlad na nasho maleho to hodnoti sam a k tomu je to pozeratelne, vizualne pekne, pekne efekty, pesnicky na urovni....pre mna zaujimavejsie ako uz moc sebavedomi Canaky a Podhradska s ich Spievankovom

Posledná bosorka (1957)

Osobne k týmto naším filmom s pred pol storočia nemám žiadne výhrady...vždy si ich znova rád pozriem. Milujem ich sledovať, hlavne počas ľahkých nedeľných popoludní. Posledná bosorka je jedným z nich. Láska, humor, mierna dramatičnosť a v neposlednom rade zamyslenie nad historickými udalosťami ktoré otriasali svetom v danej dobe. P.S. Kto vie, možno v tomto roku vznikne u nás scénar k filmu "Posledná gorila"

Inferno (2016)

očakávanie bolo väčšie ako pôžitok z filmu ... Profesor Langdon mi v tomto filme príde už len ako "lesklá postavička" založená na mene z predošlých filmov (kód, anjeli a démoni ... ) a dej je len akýmsi čierno - bielym zlepencom snažiacim sa silno napodobniť Da Vinciho kód ... Toma Hanksa ako aj Zimmera zbožňujem a tak je to za 4*

Vendeta (2011)

Príbeh človeka, ktorý spadol na svoje vlastné dno. Ako "málo" stačí, aby sa z doktora, ktorý denne zachraňuje životy, stal vrah, ktorý sa nedokáže zmieriť so smrťou svojej dcéry. V tomto súboji sa víťaz stáva porazeným... Vetchému som to ZOŽRAL aj s navijakom! :-)

Den před krizí (2011)

Pekne vykreslené pre "obyčajného" človeka, ktorý sa danej tématike absolútne nevenuje. Téma sa dotýka všetkých nás, resp. sa už dávno dotkla a v dnešných dňoch môžme vidieť, že sa rútime do niečoho ešte horšieho... Treba veriť, že sa stane niečo, čo to dá všetko do starých koľají. Aj keď už teraz je vidieť, že to bude ešte dlhá a ťažká cesta.

WikiLeaks: Válka, lži a video (2011)

Je správne čo vytvoril Julian Assange? Je možné akceptovať v celom rozsahu zverejnené dokumenty bez toho, aby sme videli celý príbeh odohrávajúci sa okolo každej správy?... Postavte vedľa seba dvoch ľudí a ukážte im jednú vec. Nakoniec, keď im dáte túto vec opísať tak zistíte, že každí z nich ju videl z iného uhla. O tom, čo Julian Assange urobil a čo neurobil správne si už musí urobiť záver každí sám..