Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Horor
  • Animovaný

Deníček (21)

Občas zvítězí i drak

Za poslední měsíc teda jenom čtyři kousky.

Jelikož jsem jenom chudý student, který si je schopný kupovat knihy i když už žije, jak by řekl klasik “z huby do huby“ , musel jsem se v posledních cca dvou měsících uchýlit k rezervnímu plánu a to sice si chodit kupovat knihy do Levných knih. Je to tam fajn, víc vstřícné holky jsem snad v knihkupectví nezažil, jen mě sere, že tam není k mání prakticky žádná soudná fantasy či scifi literatura. Už když kolem toho oddělení procházíš, stačí jediný pohled a víš, že se jedná o totální brak, fakt jakože nejnižší úrovně (pozor, brak není myšleno jako urážka, je to legit literární pojem označující fantasy knihy napsané autory, kteří se tím neživí a je to jenom jejich koníček). Takže tam vždycky skejsnu u klasických knih označené jako “světově uznávaná literatura“

Jáma a Kyvadlo (Edgar Allan Poe) - už jsem z toho vyrostl. Opravdu. Už tolik nedávám na tu atmosféru a příběh, který je většinou roztažený tak na 10, max 20 stránek, přitom na střední to bylo suprové odreagování a dokonce jsem to doporučoval ostatním. Teď už ne. 

Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha (Miguel de Cervantes) - je to úplně suprová kniha a kdyby mi nikdo neřekl, že byla vydána v roce 1605 tak bych tipnul, že je maximálně tak sto let stará sotva. Vůbec se nedivím, že to hned po vydání byl bestseller, lidi tehdy četli jenom Shakespearea, když v tom vydá nějaký jednoruký námořník, kterého dokonce dvakrát za život unesly kmeny v africe, knihu, ve které střeštěný přestárlý blbec vyrazí do kraje a hraje si na rytíře. Je to hrozně vtipné, ale zároveň milé. Vlastně trochu jako Malý princ, jen pro čtenáře lépe uchopitelné. Přečteno za dva dny

Koupil jsem i legit kolektorku k herní legendě HALO, kterou jsem nikdy nehrál, ale která byla slevněná z 800 na 129kč !!! Neměl jsem srdce tu chudinku tam nechat takhle levnou, bylo to jako jít kolem nějakého malého pejska v útulku. Tak mám doma krásný art book od hry kterou jsem nikdy nehrál :D ale je fakt krásná

Minulý týden jsem byl v Avionu a asi po dvou letech vlezl do Luxoru. Vidím tam Nadaci od Asimova a říkám si, že je možná konečně čas si ji pořídit (asi za měsíc totiž vychází první série seriálu na motivy Nadace od Apple TV). Když už jsem šel v pokladně, viděl jsem u velkého nápisu NOVINKA knihu, ze které mi regulérně spadla čelist. Minhunter: Lovci myšlenek. Tak oni ti pohani v Luxoru zařídili překlad a vydání knihy, podle, které byl natočen můj třetí nejoblíbenější seriál (zároveň asi kvalitou nejlepší seriál co jsem viděl)??? Zaplatil jsem teda čtyři stovky a zdrhal jsem domů, aby nikdo neviděl, že nakupuju v Luxoru (dělám si srandu samozřejmě).
Ať vzpomínám sebevíc, nedokážu si vzpomenout kdy mě naposledy nějaká kniha tak moc vtáhla. Víc než 400 stran jsem přečetl za dva dny... a to už je u mě snad rekord. Určitě je to nejlepší kniha literatury faktů, jakou jsem kdy četl. Pán Douglas tady popisuje fakt morbidní věcí z naprostou lehkostí, humorem, nadhledem a zároveň elegancí. Doporučuju to úplně všem je to prostě famózní kniha a to o knihách často neříkám. btw. hrozně se mi líbí, jak pan Douglas na konci knihy říká, že za svou kariéru pochytal každého sériového vraha kromě dvou a že ho to hrozně sere. To napsal v roce 95, když knihu vydával. Pogooglil jsem si to a první z dvou vrahů, které nechytil Green River Killer, byl chycen v roce 2001 z jeho velkým přispěním. Takový debil, co v rozmezí deseti let pozabíjel v Kalifornii 70 prostitutek. Druhý případ, nechvalně proslulý BTK killer, který je i v seriálu, byl chycen až v roce 2006 po 32 letech ukrývání a zase ho pomáhal chytit pan Douglas. Takže nakonec pochytal úplně všechny :)

Do piče...hrozně mě to sere deníčku. Kéž by ti kreténi z Netflixu nezrušili další řady Mindhuntera...v té knize jsou ještě víc neuvěřitelné případy než ty co ukazovaly v obou řadách. Jsem si jistý, že kdyby natočili třetí řadu, hlavní linkou by byl určitě Larry Gene Bell, jeho případ je podle mě ještě více vykloubený z logiky, než např. u “vraha Atlantských dětí“ (o kterém je celá druhá řada seriálu). Ano Bell sice zabil “jen“ dvě holčiny a Wayne malých kluků zabil 16, avšak to jakým způsobem Bell tyranizoval rodiny oněch děvčat....to už je beyond disgusting. Hrozně by mě zajímalo jak by to zfilmovali, ale toho se už bohužel nedočkám :((.

A co bude dál? Když jsem byl mladší byl jsem rozhodně více konzistentní. Když jsem rozečetl nějakou knižní sérii, nezačal jsem s ničím jiným dokud nebylo hotovo. Teď mám rozečtenou Temnou věž (zbývají mi 4 díly), dále Druhá Vesmírná Odyssea a aby toho nebylo málo, chci ještě začít tu Nadaci. Fakt si občas říkám, že jsem si na sebe s těma knihama ušil bič. Co už, jedem dál.
Tak zas příště.

Občas zvítězí i drak

Houbičky

Vždy když se topím nebo nemůžu usnout, začnu číst nějaké brutálně procítěné sonety. Bylo mi to doporučeno kamarádkou, která studuje cvokaře na upolu a která tím potlačuje své chronické deprese. Já teda deprese nemívám, ale musím si tu pro příští generace zapsat, že je to opravdu fajn čtení. Poa už mám projetého a prokletí básnici mi upřímně moc nejedou tak jsem si koupil Houby z Yuggothu od Láskotvůrce. Myslím tedy, že teď už můžu před lidma hrdě prohlašovat, že jsem houbař. Jen to s těma houbama nesmím moc přehánět nebo si vyvolám existencionální krizi :)

Spánek tě, chlapče, vezme v objetí,
dvacet šest tisíc roků přeletí
a já se zase vrátím sem,
kde nyní hořím plamenem.

Jasnou noční oblohou
budou jiné hvězdy plout,
hvězdy, které zkonejší
a dají zapomenout...

Pokud tohle čteš, tak ti přeju ať se ti všechno povede.

Houbičky

Jsou přece i jiné světy

Dobrý den všem mým přátelům i nepřátelům. Je na čase přidat další z LasTových nepravidelných rubrik v jeho deníčku - co jsem přečetl za poslední měsíc a co můžu doporučit. Pokud jsi pohan a ještě jsi se nenaučil číst knihy, není potřeba aby jsi četl dál. Věz, že řádky níže nebudou mít na obohacení tvé mysli pramalé účinky.

Není toho moc, ale i tak bych ten uplynulý, velmi stresující měsíc, označil za čtenářsky plodný. Znova jsem si po letech dal Barvu z kosmu, jelikož jsem viděl filmek s mým jmenovcem Nicolasem Cagem. Byl to otřesný film, ale hrozně jsem si ho užil a o to přece jde ne?

Dále zde máme naprostou klasiku scifi - 2001: Vesmírná Odyssea, má naprostá srdcovka. Doporučuji hlavně lidem, kteří mají cit pro jemné scifi okey?

No a pak zde máme zlatý hřeb večera. Začal jsem totiž číst Kinga víš. Jsem teď už taky cool? Začal jsem ho číst a to jsem ani neviděl ten film s Idrisem Elbou, nevim no možná je to dobře, co jsem tak četl. Pistolník je dost nudná kniha, avšak Tři vyvolení jsou fakt brutální čtení (ne není to knižní verze třetí řady nezmiňovaného pořadu s moderátorkou Terezou Kokeš Pergnerovou). Já nevím, asi jsem divnej, ale příběh o feťákovi závislém na heráčku, který se zamiluje do schizofreničky na vozíku, bych mohl číst fakt all day, all night.

To je tedy vše. Mám těď koupenou další knihu, jejiž název se rýmuje s 1884 a jsem na ní fakt zvědavý, jelikož jsem u maturity fasnul Farmu zvířat a dvacet minut jsem žvanil o tom proč rupnul ten sen o Sovětském svazu (haha).

PS: už za měsíc si připomeneme smutné výročí, bude to již 10 let co vyšla poslední kniha Tanec s draky s cyklu Píseň ledu a ohně. Deset let. Hodím sem odkaz, kde jsem autenticky vyfocený ve chvíli kdy jsem se dozvěděl, že je kniha odložená o ROK na léto 2017. ( https://imgur.com/a/NjsBYeG )Byl jsem tehdy opravdu zničený. Kdo by to byl řekl, že na ní budu čekat i dnes, přesně o pět let později? Jsi hrozný farizejec Georgi, ale pokud tohle čteš, chci abys věděl, že tě mám rád bráško :)

PSS: doufám, že jsem to nastavil dobře a tyhle zápisky jsou soukromé a nikdo je nečte

Jsou přece i jiné světy

Už je to pryč

10 knih. 8310 stran. 4 a půl roky čtení a dvě nervová zhroucení. 690 postav. 50+ bohů rozdělených do chodeb v pantheonu. Dvě nezapomenutelné armády. Jeden Chromý bůh a parta zasraných čistokrevných Forkrul Assailů. 
Hotovo. Dočteno.

 

Kámen šeptá
trpělivost
ale my uchopíme dláto
Dítě prosí
ještě ne
ale písek už se přesypal
Obloha volá
leť
ale my se držíme při zemi
Vítr zpívá
volnost
ale kořeny nás poutají
Láska vzdychá
zůstaň
ale my musíme jít
Život prosí
žij
ale smrt je jen sen
Prosíme
ještě ne
ale písek už se přesypal
Kámen šeptá
trpělivost..

 

(btw. tímto chci pozdravit uživatelku fortis, která si mě cca 14 dní nazpátek přidala do oblíbených a od té doby mi pravidelně píše zprávy, že prý jsem čurák a homofob. Čurák možná jsem zlato moje, to vyvracet nebudu, ale homofob asi těžko, když je moje nejlepší kamarádka lesbička. Nejradši bych si tu piču bloknul, ale nemám na to srdíčko, ty zprávy jsou občas i dost hillarious)

 

 

Už je to pryč

Čtrnáctého května.

Když už se zdálo, že naděje dohasla a že nás v době moru nečeká nic kloudného přišlo světlo na konci tunelu. Nejdřív zjistím, že 14.5 vychází ME: Legendary Edition, a dnes vyjde i datum premiéry second season Love,Death & Robots. Hádej kdy příteli/přítelkyně. 14.5. Slovy čtrnáctého pátý. Pokud mě nepřipustí ke státnicím, tak můj sebevražedný plán B, bude muset počkat, jelikož takhle nabité datum tady nebylo od finále GoT. Chtěl jsem jenom trochu odměny, za to, že už tři týdny čtu stovkové skripta do biogeografie.  This is all i ever wanted...and I got twice more. :((

Malaz..

Drahý deníčku, včera v noci jsem dočetl další Malaz knihu a slovy nemohu vyjádřit jak zničený jsem. I když bylo 900 stran Daně pro ohaře, pro můj nervový systém naprosto zničující, finále této knihy bylo tak brutálně odzbrojující, že to tomu hajzlíkovi co to píše zase odpouštím. Vlastně už po osmé. Jsem rád, že jsem ji dočetl, na druhou stranu - už mi zbývají jen poslední dva díly a co budu číst potom? Je vůbec možný návrat do světa smrtelníků, kteří píšou normální knihy, když se už tři roky trýzním snad nejtěžším fantasy vůbec? No nevim..každopádně..pokud tuhle ságu někdo někdy zfilmuje, tak říkám rovnou - bude to mít stejný boom jako mělo Game of Thrones.

 

Darovaného srdce si již dnes nikdo neváží,

nikdo nevidí jak vzácný dar to je a jakou obět pro člověka znamená.

Ne, je to něco, co uchopíte lhostejnýma rukama, 

vymačkáte a zahodíte...

Dar, příliš drahocenný, na to aby byl rozdáván.

 

Malaz..

Moje topky - rok 2020

Tento rok byl na hovno. Nejen, že mě sralo skoro všechno co mě srát mohlo a přišel jsem o tátu, ale aby toho nebylo málo ,při sčítání a seřazování mých top deset filmů tohohle roku, jsem zjistil, že jich vyšlo tak málo, že jich dokonce těch deset ani nedopočítám.

 

FIlmečky:

1. Tenet

2. 1917

3. Chlast

4. Neviditelný

5. Na nože

6. Ďábel

7. Gentlemani

8. Chicagský tribunál

9. Borat 2

 

Co si budeme povídat, letos jsem na moc nových filmů nekoukal, přeci jenom stále mám toho z minulosti ještě dost co dohánět. Nový film Chrise Nolana Tenet, je pro mě letošní jednička. Zároveň je to jediný film, který jsem letos stihl v kině (díky bože). Chci jen říct, že můj pohled na tento film je zcela objektivní, je to film, který bych z audioviuzální stránky postavil na samotnou špičku ledovce, na druhou stranu se dost možná jedná o nejslabší Nolanovku, z docela dost zmateným obsahem. Takže ten “hate“ docela i chápu.

Velkým překvapením pro mě byly filmy Chlast a Ďábel. Zatímco první snímek natočil u mě již osvědčený Thomas Vintenberg, druhý je od nového tvůrce Antonia Campose. Od Chlastu jsem toho po traileru moc nečekal a věděl jsem, že se Honu nevyrovná, ale byl jsem mile překvapen. dobře natočený a zahraný film, který ukazuje, že pokud má chlap dobré kamarády tak může i po čtyřicítce pařit jako na střední. Ďábel je zase film, který bych dal i do mojí top pětky filmů od Netflixu. Nachází se zde ansábl známých herců, přičemž pro mne zde kraluje Robert Pattinson a Tom Holland. Temnota toho filmu si mě získala.

Zbytek filmů už je asi jasných. Neviditelný je další skvělý film od mého milovaného underground režíséra a scénaristy Leighta Whannella. Na druhou stranu je pro mě zklamání Chicagský tribunál. Filmy, které se z větší části odehrávají v soudní síni mi problém nedělají, ale u tohohle jsem fakt skoro usnul. Sorry. Borat je tu už vlastně jenom do počtu a i když jsem si ho užil, musím přiznat malinké zklamání, jelikož jedničce nesahá ani po kotníky.

 

Seriály, které jsem shlédl v roce 2020

 

1. Peaky Blinders

2. The Leftovers

3. The Boys (2.série)

4. The Vietnam War (dokument)

5. Mandalorian (2. série)

6. The Crown (1. a 2. série)

7. Queens Gambit 

8. Pán tygrů

9. Hauting of Bly Manor

10. The Outsider

 

K Peaky Blinders, The Leftovers a The Vietnam War, nemám moc co dodat, vše již bylo řečeno. The Boys mě tenhle rok nezklamali, stále to má ten říz a hulvátství, díky kterému se ten svět šíleně vymyká z klišé pohádkových světů MCU/DCU. Druhý Mandalorian, byl taky velmi dobrý, rozhodně lepší než utahaná a místy unuděná první sérka. Dámský Gambit, byl taktéž velmi dobrý, ale myslím si , že v rámci ČSFD, je tenhle seriál trochu přeceňovaný. 91% bych mu teda rozhodně nedal. No a z Outsidera jsem ani nebyl zklamaný, jelikož jsem se o něm dozvěděl až poté, co měl na této stránce po prvních třech epizodách 92%, přičemž v dalších mu spadlo hodnocení až na 75%. Totální nuda u které jsem trpěl a na poslední místo ho dávám z čistých svědomím.

 

Tak to bude pro letošek vše. Co očekávám od příštího roku? Abych řekl pravdu, tak nemám vyhlídlé nic specifického.U filmů se těším na novou Dunu a upřímně moc doufám, že do aspoň do konce příštího roku vydá Jim Cameron nějaký ten trailer na nového Avatara. Jakožtro fantasy fanoušek asi není divu, že nejvíc vyčkávám na druhou sérii Zaklínače. Dále taky doufám, že se nám dostane více infa ohledně House of the Dragon či nového LOTR seroše od Amazonu.

 

Mír a lásku.

Moje topky - rok 2020

Je Tenet přísně utajovaný sequel Inceptionu? AKA splní se moje nejdivočejší sny?

Je to už více než rok, co jsem naposledy udělal zápis do mého deníčku. Jedním z hlavních důvodů, je asi to, že už můžu psát komentáře, tudíž své názory mohu cpát i ostatním lidem a ne jen sem. 
Každopádně mám věc, o které se musím rozepsat tak rozsáhlým způsobem, že mi na to ani komentáře nestačí.

K dnešnímu dni jsem na Redditu narazil na random příspěvek, ve kterém neznámý fanoušek rozebírá, zda je nejočekávanější letošní film TENET ve skutečnosti sequel k mému nejmilovanějšímu filmu INCEPTION. Ano, zní to velmi bláznivě, avšak důkazy jsou k tomu více než slibné a já se rozhodl několik těchto bodů přeložit a vypsat.

 

DŮKAZY:

1) Rozpočet

Rozpočet filmu se odhaduje mezi 205 - 225 miliony dolarů. V porovnání s ostatními Nolanovými filmy se jedná po TDKR o jeho druhý nejdražší film. Inceprion přitom stál jen “směšných“ 140 milionů. Otázka zní, proč film stojí tak moc peněz? Podle teorie je rozpočet tak vysoký, jelikož je ve filmu mnohem větší obsazení, než je nám předkládáno. Inception měl velmi široký a drahý repertoár, co se týká lokalit, např. slavná scéna s otáčející se hotelovou chodbou. A to ani neberu v potaz kolik muselo stát CGI (i když je Chris zastánce praktických efektů, scénu z převrácející se Paříži prakticky by prakticky udělal těžko). Nabízí se tedy otázka, bude mít Tenet, dvakrát dražší akční scény, nebo je rozpočet přemrštěný kvůli utajovanému castu?

 

2) Utajený cast z Inceptionu

Tohle je asi moje nejoblíbenější část celé teorie. Pokud se podíváme na obsazení filmu nejedná se vůči ostatním Nolanovkám o nic oslnivého. Nechybí Michael Cane nebo Dunkirkový Kenneth Branagh. Dále jsou tu John Washington nebo Robert Pattinson. Všichni tito herci jsou skvělí, avšak co se týče jejich honorářů. nemůžeme to srovnávat například s Christianem Balem, Matthew McConaghym nebo nedej može s honorářem Lea. Co když je tedy rozpočet tak velký, jelikož Nolan musel pro realizaci svého plánu zaplatit cast z Inceptionu (DiCaprio,Hardy,Gordon-Lewitt,Page)?
Člověk, kterému to pálí si určitě řekne, proč by to Nolan před světem tajil? Přece jenom by byla lepší návštěvnost kdyby bylo na plakátu napsané účinkující: Leonardo DiCaprio. Odpověd na tuto otázku najdeme v Interstellaru. Ve finální třetině filmu se totiž objevuje Matt Damon, drahý herec, který by při propagaci filmu do kina přitáhl nejednoho svého skalního fanouška. Problém je v tom, že absolutně nikdo nevěděl, že Damon ve filmu bude hrát. Když v Interstellaru Matt vyleze z ledničky 99,9% diváků bylo v šoku, že ve filmu hraje. Tato finta měla navíc obří úspěch, co když si tedy Nolan v Interstellaru toto překvápko vyzkoušel a nyní nás po utajování v Tenetu překvapí třeba DiCapriem nebo Hardym?

 

3) Příběh a postavy

Ze všech Chrisových filmů je Tenet nejvíc přirovnáván k Inceptionu. Teorie má mnoho argumentů proč se příběhově jedná o sequel. Prvním je, že Michael Cane, jediný potvrzený herec, který hrál v obou filmech je tatáž postava. Vyzrazení jeho obsazení není velkým šokem, jelikož hraje ve všech Nolanovkách a kdyby byl i on utajen, jednalo by se o víc podezřelou věc, než když ho ukážou. Na konci Inceptionu se Dom Cobb setká se svými dětmi Jamesem a Filipou. Robert Pattinson, je v trailerech oblečen jako Dom Cobb, dokonce mu i obarvili vlasy aby se více podobal DiCapriovi. Clemence Poesy je zase francouzská herečka stejně jako Domova žena Mol. Hrají tito dva herci Cobbovy děti? Príběh by tím pádem byl vyprávěn cca 20-30 let po Inceptionu, což by nebyl problém, jelikož Michael Cane za posledních 10 let opravdu zestárl a pointě by to hrálo do karet. Největší úlet je však to, že postavy herců, nemají na IMBD ani nikde jinde odhalené jména. Proč?
Teorie dále předpovídá, že Kenneth Branagh bude ve filmu hrát ruského záporáka, který jakýmsi způsobem uvěznil postavy z Inceptionu v limbu. Navíc příjde na způsob jakým pomocí snů v realitě ovládat čas. Washingtonovým a Pattinsonovým úkolem poté bude osvobodit cast z Inceptionu ze snového světa.

 

Takže si to zhrňme. Inception vyšel v roce 2010 a jednalo se o obří komerční úspěch. Co když Nolan opravdu naplánoval, že v roce 2020 vypustí sequel? Přeci jenom přiznal, že Tenet je jeho zatím nejambicioznější snímek a i přes koronu se ho snaží za každou cenu uvěst do kin. Tahle teorie je prostě totálně šílená a proto jsem si ji zamiloval. Šance, že se jedná o rpavudj e dle mého menší než 5%. Avšak pokud existuje režisér, který by takhle dokázal zaskočit a oklamat obří množství lidí, je to Christopher Nolan. Každopádně, i kdyby to neklaplo, tenhle rok uvidíme další orginální a skvělý počin od nejlepšího tvůrce naší generace. Pokud to, ale klapne a opravdu půjde o sequel Inceptionu, tak mě bude muset z kina odvézt rychlá, jelikož jak by řekli naši američtí přátelé “Am gonna loose my shit“....

Game of Thrones = Show, která mi zlomila srdce

Lannister vždycky splácí svoje dluhy a jak jsem slíbil po dokoukání osmé řady, popíšu můj celkový vztah k Písni ledu a ohně. Bude to dost nepřehledné protože nevím jak to poskládat do smysluplného zápisu.

 

Píseň ledu a ohně od G.R.R. Martina - knihy jsem začal číst přibližně v 15ti letech. Naprosto jsem se zamiloval, necelých 5000 stránek jsem přečetl do dvou let hned dvakrát a nyní je čtu po třetí. Martin skvělý worldbuilder, ale ještě lepší je ve storytellingu. Jeho způsob psaní je přímo můj šálek kávy, podle mě se jedná o vzorové high fantasy. Všechny skvělé dialogy, hlášky, prostě všechno co slyšíte v GoT, by jste měli uznávat spíš samotného Martina, jelikož to on všechny dialogy vymyslel, D&D v podstatě vše jen přepsali a mírně upravili dle potřeby. Každopádně knihy jsou naprosto skvělé a doporučuji je.

 

Game of Thrones - Tak se vrhněme na seriál. Postavy rozeberu až později. 
1. série = Začátek je hodně pomalý, avšak jde o dokonalou kopii knihy. Je až neuvěřitelné jak moc je vše stejné jako v knize. Není zde moc akce spíš jen talking, což není vzhledem k dalším sériím vůbec ke škodě. 9/10
2.série = Ta je asi moje nejoblíbenější. Všechny linky se nám tady krásně rozjíždějí. Sansa je tyranizovaná, Tyrion je pobočník, Jon je na Severu, Arya na útěků a Robb ve válce. Jo můžu říct, že druhá sérka je asi špice seriálu, velmi dobře odvedená práce.10/10
3. série = Napětí stoupá, Red Weding, mě moc nebral, ne kvůli  knihám, jen jsem nikdy moc nefandil Starkům.9/10
4.série = Opět dokonalost. Hodně tomu dle mého názoru pomohlo ukončení Robbovy linky. Sérii naprosto ukradl Peter Dinklage svým trialem. A ten souboj Mountain vs Red Viper. No nádhera. 10/10
5.série  = Tady nám GoT začíná trochu pokulhávat. Pár let byla považována za nejhorší, ale o žádný velký průšvih se nejedná. Jen je spíš nudnější než ostatní. 8/10
6. série. = Se šestkou jsem neměl moc velký problém. Bitva bastardů dodnes nejlepší bitva v historii televize. 9/10
7.série = Začíná se projevovat nelogičnost, která se vyskytuje dost často. Ne tak jak v 8., ale i přesto je to k minulým sériím už dost eeehm. 7/10

Jak bych asi měl zhodnotit osmou sérií. Hmm, jedním slovem bych ji asi nazval Zklamáním. Příběh, který by měl být v ideálním případě roztáhlý na minimálně 10 dílů, je tady nacpaný do šesti. První dvě epizody jsou překvapivě ještě cool, jelikož jde jenom o záchranu a díly jsou naplněné smalltalky, které napsali bud Bryan Cogman nebo Dave Hill, což jsou spisovatele, kteří píšou každou sérii scénář k pár epizodám a v osmé řadě jde krásně vidět o kolil lepší jsou než D&D. Třetí epizoda - snad největší průšvih v historii televize. Bitva, která byla před premiérou avizována jako nástupce Helmova žlebu, je asi na úrovni Letopisů Narnie. Jenže to nejhorší teprve přišlo a to sice 4. a 5. epizoda, což jsou takový píčoviny, no to jsem ještě nezažil.Vlastně se mi tu o tom nechce po pravdě moc psát, jsem na to dost háklivý. Samotné finále, jsem upřímně očekával horší a hlavně jsem neočekával takový happy end. Však se nad tím zamyslete. NK mrtvý, Cersei mrtvá i Daenerys je v piči. Wtf...je mu z toho až smutno.

 

Postavy - Rozeberu si ještě zakončení postav
Jon Snow - můj oblíbenec, z jeho zakončením jsem jakž takž spokojen (smrt charakteru : zvolení Králem severu)
Arya Stark - velice zajímavá postava, avšak po přeplutí zpět do Westerosu se z ní naprosto nepochopitelně stal robot. Ještě v Essosu je usměvavá a vyjadřuje emoce, ale na začátku 7. řady BOOM, Arya se chová jako by ji někdo sebral duši, no strašný (smrt charakteru: přeplutí úzkého moře)
Daenerys Targaryen - no hrůza, v knihách jí naprosto opovrhuji, totální píča, říkám to odjakživa a ne až po tom co vypálila KL, aspoň, že chcípla když už nic (smrt charakteru: přeplutí příjezd do Westerosu)
Jaime Lannister - Skvěle napsaná postava a ještě lepší herec, jeho arc dává až do 8. řady smysl, ale jeho zakončení je velká scénaristická prasečina (smrt charakteru: odjezd ze WF do KL)

Hodně postav je v 8. řadě napsáno špatně, nebudu to vypisovat, chytrý člověk ví. Jsou tu však i dobré zakončení jako např. Hound nebo Theon Greyjoy. Avšak je tu jedna postava, kterou scénaristi naprosto zabili - Tyrion.

První čtyři série je Tyrion naprosto dokonale napsaná postava. Jeho dialogy jsou fakt to nejlepší na GoT. Poté zabije Tywina a odjíždí za Daenerys. Už když se odvysílala pátá série tak jsem byl nasranej. Z jednoho z nejlepších řečíníků se stává idiot, který jenom říká dost trapné vtipy a recykluje to co řekl v předchozím sériích. V osmé sérii je Tyrion napsaný tak hrozně špatně. Škoda.

 

Nebudu tady plivat jed na seriál. Za všechno můžou scénaristi. Furt je to krásně natočené, s dobrými hereckými výkony. A ta hudba. Ta hudba. GoT bude mít i přesto jako moc mi poslední série ublížila v mém srdci vždy místo.  A co zbývá nám hardcore fanouškům? Čekat na knížky. Čekat a čekat. Tímto slibuji, že za každý rok čekání se k tomuto zápisu vrátím a editnu ho :) 

Ahoj.

Game of Thrones = Show, která mi zlomila srdce

Game of Thrones = Zhodnocení třetího dílu finální série

No komentář jsem už dal tak si to pojďme rozebrat tady.

 

Začátek je hrozně intenzivní, napětí by se dalo krájet. Když přijede Melisandra a zapálí dothrakům arakhy, jo to je kurva podívaná. Avšak ještě větší podívaná je když vyjedou vstříc mrtvolkám a už se nevrátí. To je fakt nejhustější scéna celého dílu. Moc moc se mi to líbilo. Dál se bitva v podstatě odvijí tak jak se očekávalo. Mrtví nejdřív povraždí všechny kdo brání Zimohrad před hradbami, pak se dostanou za hradby a začnou vraždit i tam.

 

Zpracování epizody je dost dobrý. Sapochnik ví co dělá, bitevní scény v jeho podání nikdy neomrzí. Herecké výkony taktéž na jedničku, především pro Alfie Allena, který je jako herec hrozně nedoceněný, v seriálu exceluje ve všech osmi sériích. Hodně lidí si stěžuje, že byl díl hrozně tmavy, což je problémem GoT už nějakou dobu. Problémem není dění se odehrávající se v noci, spíš jde o celkové nasvícení dílu. Pokaždé, když se dívám na díl GoT tak si musím doma zatarasit všechny zdroje světla a i tak musím často naklánět hlavu dost blízko k monitoru abych vůbec poznal, která postava se bije s kým.

 

Nesmím zapomenout okomentovat jednotlivé smrti postav. Nejdřív umře Ed Tollet AKA Bolestínský Ed. Umře když brání Sama Tarlyho, což mu nikdy nezapomenu. Byl jsi skvělý lorde veliteli.Dále je tu Lyanna Mormont, kterou jak je známo dost nemám rád. Tvůrci navíc nemohli postavu jako je ona nechat zemřít nějak přirozeně, tak ji aspoň nechali ať zabije nemrtvého obra. Ten byl by the way dost cool, líbil se mi jeho úsměv. Berikova smrt byla sad af bylo mi ho hrozně líto, ale musíme si uvědomit, že to Berik bral jako vysvobození. Teď už s Thorosem tam nahoře popíjejí vínko. Jorahovu smrt jsem vůbec nečekal, navíc ve chvíli kdy dostal tři zásahy mečem a dýkou do žeber jsem očekával jeho vyléčení a ne smrt. Přeci jenom některé postavy se dostaly už z větších sraček ehm ehm Arya..ehm. Smrt Theona...co k tomu říct...jsi dobrý člověk, díky.

 

No a teď opět k nejzajímavější scéně. Jak jsem už psal v komentáři jsem hrozně zahořklý k smrti Night Kinga. Jako já tu jeho smrt fakt chápu, tvůrci se nakonec chtějí soustředit na Cersei než na mrtvolky. Každopádně se jim povedlo mě krásně zmást, jelikož jsem očekával výhru NK a jeho usednutí na trůn. Nenene pěkně jsme tě vojebali Niku haha. No co už aspoň, že ho ze všech postav zabila zrovna Arya. Kdyby ho zabil Jon bylo by to nudné, kdyby Daenerys tak bych byl nasraný, ze všech ostatních  postav nakonec dává Arya nakonec největší smysl.

 

Jak bude série pokračovat je pro mě velkou záhadou. Daenerys teď bude jak na koni jelikož bude moct zase jet to svoje. Jon však bude mít co říct, jelikož po smrti NK bude moct uplatnit svůj nárok. Jak se k tomu postaví to fakt nevím. Každopádně nás čekají finálové tři díly, ve kterých mezi sebou budou opět bojovat živí. Už ani nevím co k tomu dál říct. Jen se čím dál tím víc těším na knihy, chci vědět zda to Martin dokáže přebít, pevně doufám, že ano.

 

Btw. ten záběr s draky s měsícem na pozadí byl překrásný.

 

EDIT: V tomhle komentáři jde krásně vidět jak moc jsem neobjektivní vůči GoT. I ty největší blbosti si dokážu odůvodnit. Tohle píšu dva dny po premiéře a dost jsem vystřízlivěl. Dokonce jsem přepsal i komentář i dílu. Velký průšvih a ještě větší zklamání.

Game of Thrones = Zhodnocení třetího dílu finální série

Game of Thrones = Zhodnocení druhého dílu finální série

Tak týden se nám s týdnem sešel a já shlédl druhou epizodu. A jsem naprosto spokojený.

 

Na začátku dílu máme dlouho očekávaný střet Jaimeho Lannistera. Je to funny, protože se to nakonec odehrálo dost jinak než jsem očekával. Od začátku jsou proti němu logicky Daenerys a potom i Sansa jelikož Jaime v první sérii napadl Neda na což jsem totálně zapoměl.Každopádně se za něj postaví Tyrion, Brienne a dalo by se říct, že potom i Jon, který to má jak už jsem avizoval v minulém zápisku, totálně na háku a bere ho jen aby měl dalšího vojáka navíc.

 

Arya je furt hrozně nafoukaná, však jen počkej, tobě po dalším díle spadne hřebínek. Navíc je v tomhle díle její první mrdací scéna, u které muselo otáčet hlavou snad 90% fanoušků GoT. Jako jasně Arya je hot af, ta sebevědomsot není jenom ke škodě. Taky to hrozně přeju Gendrymu, když už mu Melissandra házela na dick pijavice tak ať si jenom užije. Ale přesto všechno byl ofakt divný tu scénu sledovat :D. Snad nejsem jediný, kdo byl u sledování nesvůj. 

 

Pak je tu scéna se Sansou a Daenerys. Ty během pěti minut roztajou, a Sansa konečně ukáže, že nikdy nedokáže v tom co dělá být taková píča jako Cersei. Daenerys se snaží být celou dobu miloučká, ale jakmile se ji Sansa zeptá zda po výhře nad WW zůstane Sever nezávislý, tak zase nahodí ten svůj neustupný bitch face. Už jsem jenom čekal kdy ji začne kecat o svém nároku. Když už o tom mluvíme, tak ke konci dílu Jon ohleduplně oznámí Daenerys svůj pravý původ, čímž ji v podstatě řekne : Tak hele ty píčo, sit down, be humble. Ne je to fakt vtipný, jelikož všichni furt řešili co udělá toto odhalení s Jonem, ale málokdo myslel na to co se stane až se o tom dozví ona. Vždyť Jon ji během pěti minut zničil její nárok na trůn. Ty píčo vždyť ona se svým nárokem ohání celý během celého jejího story arcu. Všechno, totálně všechno co dělá, dělá pro nárok. A teď žádný nemá. No já být na jejím místě tak bych byl pěkně dojebaný. Co teď bude dělat? :D Ach Jone...neudělal si vůbec nic z vlastní vůle a přesto si mi dal důvod tě mi ještě víc rád - dojebal si jeden jediný argument Daenerys Targaryen.

 

Přejděme k té lepší části dílu - části, která byla v tomhle dílu většinová. Scéna kdy Davos nalévá polévku malé dívce s poraněným obličejem mě hrozně dostala. Fungovalo to tak jak mělo. Davos, nejvíc asertivní člověk má problém s dívkou mluvit. Myslím, že všichni dobře víme proč. Několik postav, svými dialogy krásně načrtlo, že v příštím díle zemřou. Například Theon, ten zemře při obraně Brana. Greyworm chcípne taky, protože si plánuje budoucnost. A jaime zemře protože to naznačil sám Bran. Tohle můžu s jistotou říct už teď. Pravda je však taková, že podle mě zemře tak 60% hlavních postav.Scéna s posledními třemi bratry s Noční hlídky je taky skvělá, hlavně díky tomu soundtracku. V další scéně předal Samwell Jorahovi Srdcezhoubu. Kdsyž se nad tím zamyslíte tak je to hrozně zadostiučinující. Po tom všem dostane Jorah další valyrijskou ocel :). 

 

No myslím, že je na čase se opět dostat k nejlepší části dílu. A ano opět je to spíš humorná scéna. To se takhle jednou náhodou u ohně sešlo šest naprosto random postav. Bratři Jaime a Tyrion Lannisterové, lady Brienne s Tarthu, pašerák Davos Mořský, Tormund Obrozhouba a panoš Podrick Payne. Těchto šest postav zandává naprosto skvělé scény. Celé je to vlastně v režii Tormunda. Nemůžu si pomoct ale ten zrzavý bastard si krade celou sezónu pro sebe a vůbec mi to nevadí. Nejdřív kecá s Jaimem o tom proč se jmenuje Zabiják králů. Poté jim poví svoji historku o obryni, což je už asi pět let moje nejvíc nejoblibenější kapitola v knihách!!! :D Hodněkrát jsem ji kámošům vyprávěl a když jsem viděl jak to ten zmrd vypráví v seriálu tak jse mse mohl posrat! :D Dokonalé...každpopádně v téhle scéně po dlouhé době vynikl i Tyrion - od dobu co je s Daenerys je s ním hrozná nuda, ale v tomhle díle jsme mohl ividět starého dobrého Tyriona tak jak ho máme rádi. Poté nám ještě zazpíval Podrick, což mi připomělo scénu s Pipinem z Lotra. Takže lidi, teď už všichni víte co Podrick udělal těm děvkám :) prostě jim zazpíval... a nakonec je nutno zmínit Briennino pasování na rytíře. Hrozně dojemná scéna, kterou zase zajebal Tormund. To jeho tleskání bylo on point jak svin :D Prostě bys čekal napjaté a dojemné ticho, ale Tormund je nevychovaný zmrd a má v píči tak začne tleskat :D On celý ten milostný trojúhleník je funny as hell. Brienne je total asexuální ale je jasné že miluje Jaimeho. Jaime ji miluje taky ale zároveň furt miluje i svoji sestru. No a Tormund chce fakt totálně ojet Brienne ale svým chováním připomíná spíš jejího tátu nebo nejlepšího kámoše. Je to prostě super.

 

Je mi jasné proč vznikla tahle epizoda. Byla tak super protože to bylo naposledy co jsme se mohli zasmát nebo dojmout nad našimi oblíbenými postavami. Protože v příštím díle přijde smrt. A smrt si nevybírá. Děkuji.

 

9/10

Game of Thrones = Zhodnocení druhého dílu finální série

Game of thrones = Zhodnocení prvního dílu finální série

Je to tady zas a znova. Tentokrát však naposledy. Dnes 15.4. 2019 vyšel ve tři ráno středoevropského času první díl finále GoT. Chtěl jsem vstát ve tři ale vykašlal jsem se na to a díl shlédl na HBO GO až v sedm ráno. Otevřít kolu a chipsy, jízda začíná. Doufám, že všichni v pohodě vystoupíme za šest týdnu na konečné.

 

Jo jsem velký fanboy. Vlastně asi jeden s největších. Fanboy jak seriálu tak předlohy. Jak tedy člověk jako já může hodnotit objektivně? Vlastně ani nemůže. První díl je rozjíždějící. Když se podíváme na finále sedmé řady, můžeme si lehce spočítat kolik postav se vlastně musí vzájemně před koncem potkat. Jon se musí potkat s Aryou,Branem a Samwellem. Arya s Ohařem a Gendrym. Jaime s Branem. A Daenerys se musí potkat vlastně úplně se všemi. Před premiérou jsem si vlastně říkal jak to chtějí postupně narvat do šesti dílů. Ale Weiss a Benioff to udělali klasicky. Prostě ukradli první epizodu a všechny důležité interakce, které je potřeba splnit vzhledem k minulým sériím jsou pohromadě v prvním díle. Proč je tedy na epizodu na internetu takový hate? Příjde mi, že všichni lidé očekávali smrt Night Kinga hned v prvním díle. Chill the fuck out boys.

 

Přejděme tedy k samotnému ději. Daenerys přijíždí s Jonem na Winterfell a všichni seveřani jsou logicky tillted. Víte, ono všechny postavy v seriálu, které ještě neměli co dočinění s Bílými chodci si furt hraje na intriky a hru o moc. Jon s němi bojoval a bere to kurva vážně. Samwell to taky bere fakt vážně. Hound, Jorah, dokonce i ta posraná Daenerys ví co je v sázce. Ale pak jsou tu postavy typu Sansa, Arya a nebo ta malá píča Lyanna Mormont. Kdybych byl král jako Jon, tak bych ji v moment kdy mě vyhlásí dal takový bitchslap, že by si sedla na prdel a držela hubu dokud ji sám neoslovím. Jako sorry ale on je král a oni si tam s ním mluví jak kdyby byl jejich felák od piva. Každopádně vám říkám jedno. V dalších dílech si tyto postavy po střetnutí s WW konečně uvědomí o co jde. A pak prosit Jona a spol aby je zachránil. Ale dost hatu nerad hatím. Jonova scéna s drakem byla fakt super skoro až dojemná, ale jen v části kdy na něm jede, jakmile dosednou a začnou se cucat tak je to dost cringy. No a jeho reakce na odhalení jeho původu? U Jona jsem snad ani nemohli očekávat nic jiného.

 

Královo přístaviště. Cersei si objednala Zlaté společenstvo čítající 20k chlapů a 2k koníků a 0 slonů. Vede je kapitán Strickland. V knize je to tak na půl pravda.Zlaté společenstvo existuje ale čítá jen 10k chlapů. Navíc jsou v knize součástí naprosto jiné dějové linie, která se mi tu nechce vypisovat. Každopádně v seriálu je 2x větší a slouží Cersei Lannister. Iten Harry Strickland je funny. Sice se jedná o postavu z knih, ale klasicky je v seriálu zpodobněn naprosto jinak. Opět je to mladý, pohledný blonďák. Euron je opět taková, nevím jak to popsat, možná nevýrazná postava? Prostě kdyby tam byl od první sérky tak by možná vynikl, takhle je to jenom otravný blbec + pro čtenáře knih je to člověk co zruinoval jednu z nejlepších knižních dějových linek. No a pak Theon a Yara. Ona mi je dost u prdele a Theon podle mého po bitvě u Zimohradu zachrání nějaké postavy a odveze je na Železné ostrovy.

 

No a pak moje vždy nejoblíbenější část GoT - second wave. Prostě menší scény s vedlejšími postavami. Bran je opět super, ten jeho mindblow přístup se mi hrozně líbí. Samwell Tarly ( asi moje nejoblíbenější postava) je opět naprosto TOP.  On je prostě takovej dobrák, že i když mu Daenerys řekne o upálení jeho otce a bratra, kteří ho očividně neměli rádi tak se rozbrečí a poprvé v seriálu je viditelně rozčílený. On je prostě tak hodný člověk až je to šílené. Na konci dílu se na scéně konečně objeví Jaime a na jeho redemtion v následujícím díle se fakti kurevsky těším. Bude to totalně bezva. To vám slibuju.

 

No a nakonec asi moje nejoblíbenější scéna z celého dílu. Tormund, Berik a Ed Tollet. Tormundova hláška s očima je mrtě vtipná a už ted je jasné, že vznikl nový mem. No a scéna s malým Nedem Umberem...kurva chlapi tohle bylo spooky af. Tohle mi v GoT už dlouho chybělo a vy jste mi tím připoměli začátky seriálu - když se všichni báli WW a vlastně ani nevěděli co od nich čekat. Děkuji za tenhle díl a pamatujte - Proč si užívat užásnou věc když si můžu pod nohy úmyslně házet klacky? serte na to

 

8/10

 

Game of thrones = Zhodnocení prvního dílu finální série

Love, Death & Robots = O můj bože ono to je tak dobrý...

Lidi konec srandy. Včera jsem na Netflixu shlédl za jeden večer nový antalogický animovaný seriál Love, Death & Robots. Musím sem o tom něco napsat, protože jsem konečně našel koncept animovaného seriálu, do kterého jsem se totálně zamiloval.

Antalogický seriál, je seriál s určitým počtem dílů, které spolu nemají vůbec nic společného. Každý díl je vytvořený a naanimovaný někým jiným a jiným stylem. Všechny díly nemohou být logicky skvělé, ale většina dílů je topovka. Navíc má nejdelší díl 18 minut a nejkratší jen neuvěřitelných 6 minut. Většina dílů se ale pohybuje mezi 10-15 minutami.

 

Sonnies Edge (E01) - první díl se odehrává v cyberpunk stylu, animace jsou krásné a příběh ještě lepší a na konci super plot twist, dal bych mu 7/10

Three Robots (E02) - tenhle díl je bezkonkurenčně nejvtipnější ze všech. Pojednává o třech robotech, kteří po vyhynutí lidstva putují zničeným městem a diskutují o lidech a způsobech jejich života. Trvá sice jenom deset minut ale nasmál jsem se hodně. 9/10

The Witness (E03) - díl jako taková je povedený a hodně se mi líbil mindfuck konec, jen ta animace a provedení nebylo zrovna můj šálek kávy, ale chápu pokud se to někomu líbí. 6/10

Suits (E04) - rozhodně jeden ze slabších dílů, zasekaná animace se mi vůbec nelíbila a děj kde prakticky deset minut roboti střílí do potvor je taky resident sleeper. Tenhle díl v podstatě připomíná trailer na nějakou céčkovou mobilní hru, jejíž otravné reklamy vám neustále vyskakují do ksichtu. 5/10

Sucker of Souls (E05) - první díl s 2D grafikou, hodně se v něm vtipkuje a občas se i zasmějete, naprosto pohodičkový díl, který neurazí. 6/10

When the Yogurt Took Over (E06) - nejkratší 6 - minutový díl, je to od tvůrců Three Robots a pojednává to o jogurtu, kterému se podařilo ovládnou svět. Víc netřeba dodávat. 6/10

Beyond the Aquilla Rift (E07) - tak z tohohle dílu jsem naprosto unešený. Nádherná grafika, příběh odehrávající se ve vesmíru a na konci brutální odhalení, které vám svojí krutostí vyrazí dech. Nemám rád, když to lidí říkají, ale u tohohle dílu bych rád viděl samostatný seriál. Naprostý klenot tohohle seriálu. Dávám mu plnou palbu a tvůrcům děkuji za skvělý zážitek. 10/10

Good Hunting (E08) - další 2D grafika, mnohem lepší než Sucker of Souls, hrozně milý příběh o přátelství magické ženo - lišky (:DD) a muže, který vyrostl v rodině lovců těchto tvorů. Líbí se mi, že se to nestočilo k nějakému milostnému vztahu jako vždy, ale zůstalo to u přátelství. Konec je hrozně bittersweet, až vás to dojme. 8/10

The Dump (E09) - po dvou úžasných dílech je tu skládka, kterou bych označil asi za nejhorší díl série, grafika zase jiná, ale příběh fakt slabý, co už všechny díly nemůžou být top. 4/10

Shape-Shifters (E10) - příběh o vlkodlačích vojácích v Afghánistánu, i přesto že jsou vlkodlaci hodně ohrané téma, tak se mi nápad a způsob jakým byl díl vytvořen líbil. Grafika opět super. 7/10

Helping Hand (E11) - doslovný název pro skvělou epizodu, jde v podstatě o alternativní verzi filmu Gravitace, je to nejvíc emotivní díl a koukat na něj je fakt těžký, po dokoukání nebudete chápat jak tohle někoho mohlo napadnout vytvořit, fakt super nápad. 8/10

Fish Night (E12) - další pohodičkový díl u kterého jsem vypnul a jen si ho užíval, možná je na něj až zbytečný hate, což moc nechápu 6/10

Lucky 13 (E13) - suprový díl, po Aquilla Riftu asi můj druhý nejoblíbenější, přitom jde o naprosto jednoduchou myšlenku. Loď Lucky 13 mi stihla za patnáct minut přirůst k srdci, jelikož jsem byl u jejího zničení fakt smutný. Navíc je zde grafika fakt hooodně reálná, chvilkama si i říkáte, tohle nejsou real herci? Hodně dobrý. 9/10

Zima Blue (E14) - asi nejvážnější a nejvíce deep díl, grafika opět naprosto odlišná. A konec dojemný. 8/10

Blind Spot (E15) - totální blbost, společně s The Dump a Suits nejslabší díly, Blind Spot je o partě robotů, kteří nahánějí auto. Vlastně tam není nic zajímavého. 4/10

Ice Age (E16) - vyjimečný díl, jelikož se jedná jedinou hranou část. Dva přátele (celkem známí herci) doma najdou starý mrazák, ve kterém přežívá miniaturní ztracená civilizace. Koncept jsem už myslím viděl ve Futuramě, ale sral to pes. Bylo v pohodě i přesto, že jsem si v půlce správně tipnul konec :D 6/10

Alternate Histories (E17) - další vtipný díl, který pojednává o aplikaci z budoucnosti, do které zadáte historickou událost a aplikace vám ukáže scénáře lidstva v případě pozměnění této události. Celý dál se pak zaměřuje na scénař kdy Hitler zdechne už jako kluk. Je to funny. 7/10

Secret War (E18) - poslední díl vypráví příběh skupiny rusů, kteří bojují z armádou ghulů. Abych byl upřímný tak jsem u tohohle dílu docela vypnul, ale konec se mi velmi líbil a že by se mi něco vyloženě nelíbilo říct nemůžu. 8/10

 

No tak tohle bylo moje shrnutí Love, Death & Robots. Dlouho jsem hledal animovaný seriál, který bych si zamiloval aspoň z poloviny tak jako South Park. Rick a Morty jsou v klidu ale třetí sérii jsem furt neviděl a ani mě to neláká. Zkoušel jsem i anime, ale shlédnutí Death Note mi stačilo. Love, Death & Robots je konečně koncept animáku, který vážně můžu a který jsem si zcela upřímně už pouhý den po shlédnutí zamiloval. Jednoho dne se k tomuto shrnutí vrátím a tímto chci svému budoucímu já sdělit, že tento seriál bude mít v mém srdci vždy své místo. A už teď hrozně moc doufám v další sérii. A jelikož se jedná o Netflix, šance na druhou sérii je velmi vysoká :).

 

 

 

 

Love, Death & Robots = O můj bože ono to je tak dobrý...

The Hauting of Hill House = Další klenot Netflixu?

Drahý deníčku. Předevčírem jsem si poprvé objednal Netflix a jsem hrozně happy. Hned za dva cca 3 dny jsem stihl shlédnout nový seriál The Hauting of Hill House. Seriál je to kurevsky dobře udělaný takže si to tu trochu rozeberu.

 

Takže aby bylo zpočátku ve všem jasno, jedná se o hororový počin. Slashery, už v dnešní době moc nejedou tudíž je jasné, že když se dnes natočí seriálový horor, může se jednat jen o jediné - duchařinu. Příběh se točí okolo sedmičlenné rodiny Crainů. Rodiče se živí tím, že koupí starý dům, nějaký čas v něm žijí a ve chvíli kdy je dům dostatečně spravený ho prodají. Takhle to jde furt dokola dokud se nenastěhují do haunted Hill housu. Hlavními postavami jsou tedy rodiče a jejich pět dětí. Táta Hugh je v pohodě postava s brutálně až nepřirozeně modrýma očima. Matka Liv je takový ten typ postavy kdy je matka až moc matka. Všem dětem furt říká zlatíčka, miláčkové a přes hubu jim nedá ani kdyby ji nasrali do tašky s make-upem. Dětští herci jsou v pohodě, žádná katastrofa se tady nekoná což je podle mě dneska už standart.

 

Vtip je v tom jak je seriál zpracovaný. Děj se odehrává letos, ale v dílech jsou flash-backy do doby před 26ti roky kdy všichni žili v onom domě. Je to vlastně dost podobné LOST. Všichny postavy mají dva herce mladou a starou verzi sebe samého. Matka Liv se zajebe takže má jen jednu herečku. Nejstaršího syna Stevena hraje Daario Naharis z GoT. Myslím nového Daaria, ne Francise z Deadpoola. Týpek měl strach, že jeho děti by trpěli stejně jako on takže šel v mládí na vasektomii, načež přišla láska jeho života s která chtěla velkou rodinu :D :D. Dceru Shirley hraje herečka, která hrála v Twilightu. Ona sama je funebrák, což ji patrně zůstalo z dětství v domě. Další dcera Theo má zase nadpřirozené schopnosti, při doteku dokáže vycítit vaše pocity. No apak jsou tu dvojčata Luke a Nell. On je fetka a kolem ní se vlastně točí celý seriál.

 

Hororový prvek není nějak přehnaný a popravdě jsem se u sledování nějak nebál. Jsou tam asi 2-3 jumpscary u kterých jsem se fakt lekl a jedna scéna, která mě rozesmála. Každopádně duchové tam jsou a někteří jsou hodně strašidelní. Problémem pro mě však bylo to, že někde v polovině seriálu se do toho začala hrozně míchat psychologie a sny. Jako ten seriál je dost mind-fuck o tom žádná, ale nečekal jsem, že se to nakonec stočí k Inceptionu. 

 

No takže si to shrňme. Jedná se o famózně natočený seriál od Netlfixu, ze skvělými hereckými výkony a po dlouhé době i dobře napsanými postavami. Pro přirovnání takový Castle Rock, seriál od HBO na motivy Stephena Kinga, jsem ani nedokázal dokoukat. Totální píčovina, ale co čekat od HBO že...no každopádně bych tento seriál doporučil všem, kteří nemají na co koukat a chtějí vidět zase něco kvalitního. A hlavně se na to dívejte ve tmě kurva.

 

Btw. Ano, je to mnohem lepší než první série American Horror Story.

The Hauting of Hill House = Další klenot Netflixu?

3+1 okamžiky u kterých jsem při sledování plakal.

Ahojky deníčku. Už dlouho jsem zvažoval jaký článek pro tebe napsat. Filmů jsem poslední dobou shlédl mnoho, na jedno jsem dokonce v kině. Co se týče seriálů tak je tu velmi sucho. Ocitám se v jakémsi vakuu, ve kterém neexistuje seriál který by mne dokázal zabavit. Minulý týden oznámili premiéru posledního GoT na duben což mě hodně překvapilo, očekával jsem nejdřív červen. Za týden vychází nové díly Vikingů což mi aspoň trochu zlepší náladu. A když už je ta nálada taková pochmurná tak jsem se rozhodl, že sem napíšu čtyři momenty v mém životě u kterých prokazatelně vím, že jsem u nich plakal. Líbí se mi slovo prokazatelně, to kurva jo.

 

1. Nekonečný příběh(1984) = Bastien přichází v bažinách zármutku o Artaxe

I přesto, že je tento film o 15 let starší než já, jednalo se o film mého dětství. Pamatuji si jak moje sestra naprosto milovala létajícího psa Falca. Na tento film mám jen dobré vzpomínky a proto jsem si ho dodnes znovu nepustil. Někdy je totiž lepší nechat klenoty ve vitrínce a nesahat na ně, jelikož by jejich krása mohla přijít o své kouzlo. Matně si vzpomínám jak jsem jako hodně malý kluk (4-5 let) seděl u televize a naprosto brečel když Bastien přichází o svého nejlepšího kamaráda, koně Artaxe. Dodnes se jedná o jednu z nejsmutnějších scén jakou jsem ve svém trapném životě zažil. Přijít o nejlepšího kamaráda je jedná věc, ale sledovat jak se jak se váš bf (ještě k tomu kůň!!!) je dost silný kafe. Když nad tím tak uvažuju tak Never Ending Story byl možná pravopočátek mé nejvetší vášně = fantasy.

 

2. Harry Potter a relikvie smrti 1.část(2010) = smrt Dobbyho, svobodného skřítka

 Myslím že většina z nás, kdo viděl poslední díl HP, si u závěrečné scény uvědomilo, že skončilo naše dětství. První dva díly HP jsou klenoty mého dětství. Létající trabant a Dobby. Když v roce 2010 vyšla sedmička, viděl jsem ve škole v angličtině jak Dobby umírá Harrymu v náručí a říká že je šťastný, protože umírá se svým přítelem Harrym Potterem. Hodně silný kafe.

 

3. Pán prstenů a společenstvo prstenu (2001) = smrt Gandalfa/Boromira

Tenhle film je prostě výjímečně krásný. Když ho shlédněte poprvé, tak nedáváte to, že v Morii zemře Gandalf. Ve dvojce se vrátí, takže jeho smrt už potom není tak úderná. Potom je tu však Boromir...postava, která  vedle např. Aragorna trochu zapadne. Ale ta jeho smrtelná scéna...z toho já jsem smutný i dnes po 100x shlédnutí...moc moc dobře natočené. Šel bych s tebou kamkoliv můj bratře,můj kapitáne,můj králi...

 

BONUS

Byl to den jako každý jiný. 16ti letý já sedím ve škole a během hodiny volna si čtu knihu. Vlastně čtu její závěr.Závěr ve kterém zemře moje oblíbená postava a navíc dost nechutnou zradou. Pomalu zavřu knihu, lehnu na lavici a dělám, že spím aby nikdo neviděl mé slzy zděšení a beznaděje. Za ne dlouho je tatáž scéna natočená v seriálu. A je natočena tak dobře u toho brečím jak malé děcko. Poprvé a naposledy co slzím u seriálu. Vím, že jsi novu ožil ale to co ti tvoji bratři udělali jsi si vůbec nezasloužil Jone.

3+1 okamžiky u kterých jsem při sledování plakal.

Je Predátor:Evoluce zas tak velký průšvih?

Čest práci a kultovním filmům zvlášť. Nebudeš mi věřit deníčku ale minulý týden jsem byl (před vstupem na vš fakt) letos teprvé podruhé v kině. Film jenž jsem měl tu možnost shlédnout se jmenoval Predátor:Evoluce, v originále jen Predator (proč mají češi potřebu přidávat za jméno filmu trapný přídavek?). Nyní si zde lehce rozebereme tento nejnovější počin predátoří série a řekneme si zda se jedná o vyložené špatný film. Stay tuned.

 

Samotný predátor se nám představil v roce 87. S čistým svědomím můžu prohlásit, že se jedná o jeden z mých nejoblíbenějších akčních filmů vůbec. Arnold je ve filmu naprosto suprový, hází dnes už legendární hlášky a do toho a do to bojuje s Predátorem. Vlastně je těžké říct kdo je v tom filmu lepší. Zda je víc badass titulní postava nebo si celou show ukradl Arnie. Tento film je dnes již kultovní ale buďme k sobě upřímní. I přesto jak moc mám rád Predátora tak prvotní filmy o Vetřelci nebo Terminátorovi byli natočeny lépe než Predátor. Já sám beru prvního Predátora jako užasný akční film ale rozhodně nedosahuje kvalit např. dvojek právě Vetřelce a Terminátora. Hlavní rozdíl je tudíž v tom, že na nového Vetřelce jsem šel do kina plný nadějí, kdežto na Predátora jsem šel s tím, že u něj vypnu a nebudu od toho očekávat nic světoborného, což se nakonec ukázalo jako velmi dobrý nápad.

 

Jak už jde vidět z minulého odstavce tak budu Predátora hodně přirovnávat k Alienovi a Terminátorovi, jelikož se jedná o kultovky, které vznikli skoro v jedné dekádě a mám je v hlavně seřazené vedle sebe. 

 

Co se týče samotného filmu tak nevím kde začít. Hlavní hrdina, který má být Dutch nové generace, je hraný Boydem Holbrookem. Herec známý především rolí v Loganovi a v suprovém Narcos. On samotný mi ve filmu nevadí, jeho syn je taky v pohodě i když nemám rád když v takovýhle filmech hrají děcka. Každopádně McKennova (tak se jmenuje) crew se skládá z asi šesti vojáků. Je tam herec, který mi hrozně připomínal 50 Centa, pak je tam Alfie Allen z GoT, týpek z Tourettovým syndromem a pak ten sympaťák, kterého si najal Bethesda na letošní E3, kvůli traileru na Skyrim. Abych se už dostal k věci tak film vlastně ani není akční. Jasně jsou tam akční scény, ale nejedná se o nic světoborného. Na druhou stranu se ve filmu mocně vtipkuje a to aniž by se jednalo o nějaké totálně cringy vtipy, což je dneska už pomalu vzácnost. Kamarád, který byl na filmu dřív než já mi řekl, že se mu na celém filmu nejvíc nelíbila finální scéna a já s ním musím souhlasit. Takovou píčovinu s tím brněním si mohli vážně odpustit. 

 

Paradoxem je, že se mi na filmu nejvíc nelíbil nový predátor. Má to být nějaká genetická hříčka asi dvaceti vesmírných ras včetně lidské. Normální predátor, kterého mám rád je zabit a pak se tam prohání OP predátor do půl těla jak píča a všechny mlátí rukama. Kurva to tam mohli rovnou dát Tarzana. Nepoužívá žádné vybavení ani zbraně prostě nic. Beru si to fakt osobně a za toho predátora na kterého jsem se po traileru tak těšil jim fakt dávám palec dolů.

 

Poté co jsem dorazil na csfd jsem zjistil že uživatelé dali k dnešnímu datu hodnocení jen 58%. Znova pro porovnání Covenant má 61% a Genisys 65%. Co to kurva? Genisys jsem do dneška neměl odvahu shlédnout protože na to byl po premiéře totální hate a já Terminátora miluju. Možná to hodnocení zachránil Arnold. Ale aby měl Predátor: Evoluce horší hodnocení než taková sračka jako je Alien:Covenant , to mi můj slepičí mozek nepobírá. Obojí jsou béčkové filmy ale Covenant je průšvih kde se tvůrci snaží dělat atmosféru čím dál víc temnou, což filmu nakonec vzhledem o jak vtipnou sračku se jedná, zlomí vaz. Kdežto nový Predátor:Evoluce se vysral na vážnou stránku a film změnil v totální komedii což je dobře. Jak už jsem tu psal kdysi, někdy je prostě potřeba do té série přinést něco nového. Pokud se nic nového nepřinese tak bude série dlouho a pomalu umírat. A  podle mě Predátor po novém díle rozhodně neumírá.

 

Je mi jasné, že pokud by si tohle někdo přečetl tak by si myslel, že jsem fanboy píča, ale díkybohu si to tu nikdo nečte. Ahoj

 

PS: Predátor je lepší zabiják než  Alien

 

 

Je Predátor:Evoluce zas tak velký průšvih?

Fanboy sestavuje random žebříček postav z LOST

Ahoj deníčku, jelikož se prázdniny chýlí ke konci a stejně s nimi i moje pracovní nasazení (dva měsíce v kuse, zbývají už jen tři týdny, musím se pochválit sorry), rozhodl jsem se že napíšu další zápis.

 

Toto léto jsem dlouho zvažoval na jaký seriál koukat. samozřejmě že můj primitivní mozek nedokázal vykoumat žádnou novinku takže jsem znova(asi už po 5x) shlédl všech 6 sérií Ztracených. Kdo mě aspoň trochu zná, ví že moje vášeň je Hra o trůny. Avšak pokud existuje jeden jediný seriál, který by se mohl dělit o nejvyšší post v mém srdci, jedná se právě o LOST. Dlouho jsem zvažoval zda bych zde napsal svou recenzi, ale to není můj styl. Proto jsem vybral deset náhodných postav z LOST a nyní sepíšu jejich žebříček od nejhorší po nejlepší a ke každému napíšu svůj více či méně stručný názor. Vím zní to nudně ale stejně si to tu nikdo nečte takže fuck off. :()

 

Mezi deset náhodných postav jsem zařadil Sawyera, Kate, Jacka, Huga, Johna, Desmonda, Benjamina, Jin a Sun, Faradaye a pana Eka. (nezařadil jsem postavy jako Sayid nebo Charlie, omlouvám se)

 

10. místo - Kate

Ach Kate. Když jsem měl seřadit tyto postavy měl jsem u vrcholu problém. Ale u posledního místa jsem měl jasno hned. Její příběh je z všech asi nejnudnější. Po klidném dětství, zabije svého otčíma a potom zbytek života až po ostrov utíká před poldy. Celou dobu všem říká že ho zabila protože mlátil její mámu. No dobře, když vám někdo mlátí maminku tak se naserete, ale proč mu třeba nedávat permanentně do džusu projímadlo? Výsledek by byl lepší, týpek by místo chlastání jen sral. Samotná Kate je v LOST hodně otravná, po celou dobu se musíte prašťet do makovice za to její neustále vracení. Ona je naprostý opak mne. Jack jí řekne ať jde domů a nevrací se pro něj ať se děje cokoliv. Ona se vrátí domů a plánuje jak se pro něj vrátit. Vtipný je že i samotné postavy, včetně Jacka a Sawyera, mají později jejího chování tak akorát a dávají to najevo. Moje hodnocení postavy: Zašukám si s tvým hlavním nepřítelem a pak brečím když šukáš z ženskou kterou nesnáším.

 

9.místo - Jack

 Tohle by mohlo být překvapení. Jack je jak já říkám neoficiální hlavní postava (něco jako Rick). Ovšem i tady přichází problém. Seriál LOST je totiž postaven jen na postavách se smutným životních příběhem, a je jich tady dost, avšak Jackův příběh je ze všech asi ten nejvíc ok. Vystuduje medicínu a stane se topovým chirurgem, vlastně jeho jediným zádrhelem je to že je jeho táta alkoholik. No bóže. Všechny jeho flashbacky jsou v podstatě opřené o to že jeho táta chlastá. Na samotném ostrově se stane i docela dobrým vůdcem. Například obdivuji jeho trpělivost, kdy za ním v každém dílu přišlo deset lidí s totálníma hovnama a on dokázal zůstat klidný. Nejvíc ironický je stejně to že se tři série snaží dostat z ostrova pryč a jakmile se tak stane tak se zblázní a snaží se dostat za každou cenu zpět.:) Ale ne Jacku, byl jsi fajn. Moje hodnocení postavy: MUSÍME SE VRÁTIT ZPĚT KATE

 

8. místo - pan Eko

Hodnotit pana Eka je složité. Jako postava se objevil až v druhé sérii, můžete si však všimnout že mu bylo dáno opravdu hodně prostoru. Teprve nedávno jsem se dozvěděl že zemřel tak brzo a nepochopitelně ,protože si to vyprosil jeho herec. Škoda. Eko jako malý kluk zachrání svého bratra před gangy, načež v nich sám skončí. Po smrti bratra, za kterou vlastně může on sám se stane knězem. Ovšem mnohem zajímavější je Eko až na ostrově. Je opravdu zábavné sledovat velkého černocha jak pobíhá po džungli do půl těla, stopuje lidi a když je najde tak je zmlátí svou holí popsanou biblibckými quoty. No prostě super postava. Moje hodnocení postavy:  Vzhlédni k nebi a pohlédni na sever

 

7. místo - Benjamin

Když nad tím uvažuji, myslím že co se týče seriálů není zde moc záporáků, kteří by mohli do komplexnosti konkurovat Benu Linusovi. Je to fakt zvláštní ale i přesto že po třetí serce víte že se jedná prakticky o hlavního záporáka tak s ním celkově sympatizujete. Postupem času se ukáže že mu celý život jde jen o moc. V mládí neváhá během jednoho útoku nervovým plynem pozabíjet celou Dharmu a to včetně svého ožratého otce. Nevím jestli to bylo v seriálu přímo vysvětlené (jsem si jistý že ne), ale ve flashbacku je ukázané že měl Ben v mládí kamarádku která mu dala tu dřevěnou panenku. Potom už o ní ale není jediná zmínka. Myslím že hlavním problémem Bena bylo že si za celý život nenašel člověka, kterého by mohl milovat a věřit mu. Proto byl v piči když mu umřela Alex. I přes všechno musím říct že jsem měl Bena rád. Jeho vztah s Johnem byl skvělý, a navíc ho herec Michael Emerson zahrál opravdu úžasně. Moje hodnocení postavy: Henry Gale. Jmenuji se Henry Gale a ztroskotal jsem v balónu...

 

6. místo - Faraday

Daniel je super. Je to takový ten archetyp šíleného vědce, který nikdy není k zahození. Když na ostrově došlo k přesunutí časem tak přijmul takovou tu roli Jacka v tom že se ho každý neustále ptal co budou dělat a on musel všechno řešit, což je funny jelikož je už od pohledu naprostý opak vůdce. Později řeší všechny klíčové momenty seriálu aniž by si to lidi uvědomovali. Největší ironií je že ho na konec zabije jeho vlastní matka a to ještě před tím než se jí narodil. Ne nejedná se o potrat to je jen Lost a občasné totální mindfucky nad kterými se musím ještě ted hodněkrát pozastavit :D Moje hodnocení postavy: Ať se stane cokoliv Desmond Hume bude vždy moje konstanta. 

 

5. místo - Jin & Sun

 Džinšinžiin! Opo!. Ano tohle jsou klasické korejské přezdívky kterými naše Sluníčko volá na Jina. S čistým svědomím mohu prohlásit že tito dva mají asi best love story, kterou jsem kdy viděl. Jin syn rybáře naprostý pohodář, který se kvůli zazobané Sun stane čurákem, ale po ztroskotání na ostrově se stane zase pohodářem. Sun je fajn, herečka je fakt kost ale Jina mám fakt rád. Jeho vývoj v seriálu je suprový. Na začátku ho máte za totálního kokota ale už v druhé sérce ho máte rádi a v další vám přiroste k srdci. Ze všech postav (snad kromě Huga) si zrovna tihla dva vůbec nezasloužili konce, který se jim dostal. V LOST umírají hlavní postavy jen zřídka ale u smrti těchto dvou postav jsem byl opravdu smutný. Moje hodnocení postav: Doktor říkal že jsem u porodu křičela tvoje jméno Jine...:(((

 

4.místo - Hugo

Každý má rád Huga.On je ten nejlepší ze všech. Ne vážně, Hurley je postava, kterou nejde nemít rád.I když má Hugo smutný příběh jako ostatní tak vše bere s humorem a nadhledem. On Hurley je takový ten typ postavy, které scénaristi schválně dají nějakou tělesnou slabinu a diváci se poté zamilují, když postava s touto slabinou bojuje. Stejný případ je např. u Tyriona v GoT. Hugo je společně se Sawyerem tahoun humorné části seriálu. Zažijeme s ním jedny z nejvtipnějších scén např. když zpěvem uspává Aarona, když píše scénář k SW a najde v autě mrtvolu nebo moje oblíbená ze života, když sedí na pláži a poslouchá muziku a v tom mu dojdou baterky. Opatrně sundá sluchátka a pak jen pronese A je to v prdeli. Tohle jsem párkrát zažil když se mi při poslouchání hudby vybil mobil a já vždy reagoval stejně. Nesmím opomenout že je hlavní postavou bezkonkurenčně nejvtipnější epizody Tricia Tanaková je mrtvá. U té se směje každý.  Doufám, že jsi našel Liby a žijete spolu šťastně až do smrti. Moje hodnocení postavy: 4 8 15 16 23 42

 

3.místo - Sawyer

Bum bum bum. Otevři tady je duch vánoc. U Huga jsem jasně prohlásil, že se jedná o nejvtipnější postavu seriálu. Pak je tu ale James Ford a.k.a La Fleur. Jedná se o postavu u které, se tvůrci naprosto vyřádili. Jeho příběh patří k jedněm s nejsmutnějším a to hlavně kvůli tomu že mu v dětství táta zastřelí maminku a pak práskne i sám sebe. I přesto, že se to nezdá tak je právě Sawyer ten, který často přijde z nejvíc logickým řešením problému. Avšak to hlavní na Sawyerovi je jeho hláškování. Žádná postava v dějinách seriálu a filmů nehodila za svou existenci tolik skvělých hlášek jako Sawyer. Hází jich až abnormálně moc a lidi to milují. Kampak to jdeme Mistře Propre? Pročpak to jméno? Není to očividný? Chybí ti jenom náušnice a hadr. Sajonára hajzle.Nevíš kde je Locke? Nevím, ale říkal že jde do krámu pro cigára. DÍKY BOŽEEE. BERU TO ZPÁÁTKY!!!  Můžeš u nás spát, jestli ti nevadí můj spolubydlící Montezuma. Mohl bych pokračovat ještě dlouho :) Moje hodnocení: Vytři si hvězdy z očí lásko.

 

2. místo - John

John Locke je v celém seriálu bezkonkurenčně nejkomplexnější a nejsmutnější postava. V jeho životě se neodehraje prakticky nic hezkého. Mladá matka ho dá k adopci, na škole ho šikanují, vlastní otec mu ukradne ledvinu (wtf?), žena od něj uteče protože se nedokáže přenést přes otcovu zradu pak se na něj vyserou všichni kámoši a nakonec ho jeho otec vyhodí z okna a zlomí mu páteř (u téhle scény člověk jenom kouká s otevřenou pusou). První věc, kterou John pokládá za skvělou je až ztroskotání. Proč? Protože na ostrově začne znovu chodit...John je v seriálu naprosto skvěle napsán a ztvárněn málo známým hercem Terry OQuinem. Jeho scény naprosto žeru. Není ani dobrý ani zlý, prostě totálně smooth. Jeho posedlost tím že ho ostrov vyvolil (ani se není čemu divit že) ho nakonec zahubí. I přesto že se neukáže jako dobrý vůdce tak je vždy odhodlaný za každou cenu pomoct ostatním. Mohl bych tu hodně dlouho psát jak moc ho mám v seriálu rád. Moje hodnocení postavy: Nikdo mi nebude říkat co nemůžu dělat!!!

 

1. místo - Desmond

Přečetl jsem každé písmeno od pana Dickense. Jen tuhle jednu knihu ne. Přečtu si ji těsně před smrtí. Miluji Desmonda. Herec je tak sympatický, že jsem jen kvůli němu shlédl čtyři série The 100. Jeho scény jsou skvělé, od těch dramatických např. v bunkru a nebo těch komických, když začne chlastat ve třetí sérii. Škoda že v seriálu nebyl od začátku. btw. nechápu Widmora. za to že naprosto odmítal Desmonda jako svého zeťe. Přivést moje dcera domů chlapa jako je Desmond tak skáču dva metry vysoko. Moje hodnocení postavy: Uvidíme se v dalším životě brácho.

 

To bude prozatím všechno. Tento zápis mi dal hodně práce a vzal hodně času. Ale co bych neudělal pro LOST. 

Ahoj

PS: Nevím co sem dát za fotku, tak přidám fotku sebe se svým nejlepším kamarádem.

Fanboy sestavuje random žebříček postav z LOST

Ridley Scott = Člověk jenž zabil své vlastní dítě

Drahý deníčku v dnešním zápisku se budu věnovat jednomu notoricky známému vrahovi ,který byl dokonce pasován i přesto že loni zabil své nejslavnější dítě. Jedná se o Sira Ridleyho Scotta autora takových filmů jako jsou Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen nebo Vetřelec. Bingo, právě jsme narazili na nebohého Vetřelce, dítě jenž stvořil slavný Giger, který se nechal inspirovat z mého pohledu snad nejlepším tvůrcem hororu H.P. Lovercraftem. Nebudu to protahovat. Jde se na věc.

 

Vetřelece, známého taky jako Xenomorpha, musí znát každý. Taková potvůrka která vám dá pusu, následně do ní vysere své pohlavní buňky a vy porodíte krásné a zdravé děti. A to již za 1-2 dny. No kdo by to nebral! Vetřelec se poprvé obevuje v roce 1979 ve stejnojmenném filmu. Nebudu tu rozebírat kvalitu jednotlivých dílu, to by bylo o hovně. Pokusím se zdělit svůj názor na dva prequely a poté porovnám Vetřelce s Predátorem.

 

Bude tomu už šest let co vyšel nadějný prequel k Vetřelci s názvem Prometheus. Samotná pointa filmu je o tom, že se banda vědců vydává na průzkumnou misi k neznámé planetě. Chtějí něco najít avšak nemají nejmenší ponětí co chtějí najít. Dobrý. Když doletí k planetě, začne se dít to co v každém Vetřelčím filmu. Postavy postupně chcípaj, někteří navíc chcípaj jak totální hovada. Ale vážně. Když jdete do kina na Vetřelce máte prostě 1000% jistotu že uvidíte film ve kterém prostě pochcípaj všechny postavy až na jednu ženskou(a prej že jsou diskriminované, chlapi spojme se). Trochu mi přišlo že film hodně zminuje křesťanství, jelikož hlavní postavy dost řeší kdo je stvořil a podobný fylozofický kecy, které bych zrovna u Vetřelce opravdu nečekal. I přesto všechno je ale dle mého názoru Prometheus dobrý film. Soundtrack je peckový a obsazení je taky hodně cool. Máme tu androida Fassbendera, Charlize Theron, pilota Idrise Elbu a dokonce je tam i ta piča Lysa z GoT. Kdybych to měl shrnout tak je Prometheus spíš nepochopený než špatný film. To se však nedá říct o dalším počinu.

 

Bylo to někdy v květnu loňského roku co jsem byl v kině na Covenantovi. Musel jsem být asi hodně přehulený, jelikož jsem si myslel že se o takový průšvih zase nejednalo. Po  roce jsem si film pustil znovu a dost jsem vystřízlivěl. To kino je fakt magické místo. Scénář je klasický. Debilní posádka, plná naprostých idiotů(i na poměry Vetřelčích filmů se jednalo o naprosté píčuse) si řekla že si zkrátí cestu k cílové planetě a proletí se na jinou , která je o 7 let cesty blíž. Hlavní hrdinka měla asi být něco na styl Ripleyové, avšak jedná se o tak nesympatickou herečku, že bych našel i v Ordinaci v růžového zahradě lepší kandidátku a to už je co říct. Navíc tam furt brečí. Brečela snad někdy Ripleyová při boji s Alienem? Kurva ne. Je to naprostá ztráta času tady popisovat demenci jednotlivých postav v Covenantovi, jelikož jejich demence nezná mezí. Velký zádrhel nastává v tom že v Prometheovi, byli herci aspoň sympatičtí, kdežto herci v Covenantovi opravdu nejsou. Vtipný je že Franco, pro mě sympaťák, na začátku filmu uhoří. Jako by mi tvůrci chtěli sami říct, nee tady dobré herce nenajdeš. Do kina jsem navíc šel aby mi film odpověděl na otázky které jsem si položil po shlédnutí Promethea, ale film mi paradoxně položil jen další otázky. Ani nevím jestli na ně chci od Scotta vůbec znát odpovědi. Spíš ne. Myslím, deníčku že ten hate už byl dostatečný. Covenant je ve zkratce jeden velký průšvih.

 

Co se týče porovnání Vetřelce a Predátora, z hlediska filmu, má Vetřelec velké štěstí. Za prvé byl natočen o 8 let dříve, takže z něho byli diváci v kinech víc v prdeli než z Predátora, kterého tehdy k Alienovi stopro přirovnávali. Vetřelec byl však kout dokud byl žhavý. Dvojku natočil nejlepší režísér vůbec James Cameron a trojku Fincher , který není úžasný ale furt se dá. To Predátor, zůstal nevyužitý a opuštěný. O té dvojce se ani nebudu zmiňovat. Letos vychází nový z kterého mám velký vítr.

 

Když to shrnu tak Ridley Scott utrpěl jakýsi Burn- out syndrom který se občas objevuje u režisérů. Jasným příkladem je třeba Michael Bay a jeho Transformers. Je taky nutno zmínit, že po Prometheovi měl přijít Vetřelčí projekt od Neila Blompkampa, což je režisér který natočil District 9, což považuji za úžasné sci-fi. Jenže studio dalo práci místo mladému a schopnému režisérovi, který by vnesl do světa Vetřelce určo něco nového, Ridlemu Scottovi. Je to škoda a fanoušci Aliena by to měli brát vyloženě jako tragédii. Naštěstí mezi ně nepatřím.

 

PS: Na konci zápisu je menší video, ve kterém jde krásně vidět jak se cítím při sledování Covenanta. Pac a pusu

13 Reasons Why Season 2 = Show, z které tečou všichni SJW

Drahý deníčku, je to už čtrnáct dní co jsem napsal poslední zápis. Měl jsem moc hodně práce s maturitou, kterou jsem úspěšně(?) složil. Ale to vůbec není důležité. Důležité je že jsem poslední týden provozoval aktivitu ve světě vesměs známou jako Netflix & chill. A to u druhé série známé show 13 důvodů proč, show která se snaží pomoct potencionálním sebevrahům ale paradoxně dělá naprostý opak. Pojďme si to rozebrat.

 

Pokud nevíš o čem je řeč deníčku tak 13 reasons why je seriál od Netflixu na náměty knihy nějaké béčkového spisovatel s uesej. Samotná knížka je prej totální sračka, takže se vlastně nedalo co zkazit.

Na první sérii jsem se podíval asi po měsící od premiéry, pod tíhou spamu všemožných stránek, které samotný seriál vyzdvihovali až do stratosféry. Jelikož jsem byl v té době v menší depresi (menší říkám protože jsem zažil i větší), shlédl jsem seriál aniž bych pocítil potřebu se podřezat ve vaně. Ale zpátky k samotné show.

Seriál je založen na tom že Hanča Pekařová, holčina která posere snad všechny možné sociální interakce , si řekne že by bylo fajn vlézt si to vany a podřezat se (navíc ji napadne že by bylo fajn kdyby ji tam našli rodiče, kteří mají vyjebanou práci a už tak příjdou domů z vypíčenou náladou). Avšak ještě před tím než se odhodlá k samotné sebevraždě, natočí na 13 kazet proč se zabila a více či méně zmíní 13 lidí kteří ji k tomu dohnali. Po její smrti si lidé na páskách předávají samotné pásky, za asistence Tondy (sympatický gay, který utekl na skok z pomády). Zhruba desátý člověk, který dostane pásky je Jíl.Jíl je úplně normální chlapec z předměstí. No normální byl až do chvíle kdy se jeho crush zabila a on si to vzal kurevsky osobně.Celá první série se tak točí okolo toho že Hanča Pekařová říká na kazetách Jílovi proč nenávidí zmíněné osoby. Ale už dost o první sérii přesuneme se ke druhé.

 

Nejdříve ji popíšu a až pak ji zhodnotím. V druhé sérce se tedy znovu setkáváme s Jílem , který se už vzpamatoval z oné tragédie. První polovina je dost nudná a vy se jenom třepete na posledních 5 minut, jelikož u nich máte jistotu že se stane něco exciting (vlastně jako TWD syndrom). Druhá polovina už má trochu větší spád a bavila mě víc.  Co se týče postav, znovu se zde objevuje Jessica, která mi je stejně jako v první sérii dost nesympatická. Taková uječená malá píča, která brečí že ji znásilnil bf jejího bf. No kdyby se neožrala pod obraz, možná by poznala s kým má kojtus. Dále je tu Alex kluk, který se střelil do hlavy a přežil. To jsem nikdy nepochopil. Jak je to možné? Pokud lékaři dokáži takového člověka zachránit tak + respect. Dále je tu banda kolem úhlavního zlosyna a vyjebávače Bryce. Klasický čurák jako každý druhý v seriálech tohoto typu. Postav je tam hodně nechci je všechny rozebírat, vrací se Tonda, Žastin, pan a paní Pekařovi, pan a paní Jílovi a taky pan Porter(jehož herec zandá u soudu takovou scénu, že jsem mu to nežral jen z navijákem ,ale rovnou s prutem). Je tam taky hodně nových postav. Největší pozornost je v celé sérii dle mého dána postavě Tylera, stalker, který se v první serce jen mihnul.

 

Samotné zpracování ušlo. Po pravdě po konceptu první série, muselo být těžký vymyslet jak v tomhle pokračovat. Je tam hodně plot holeů ale kde ty dneska nejsou že. Nejvíce se mi líbila scéna kdy se začnou všichni mlátit na školní chodbě. Ve chvíli kdy se přidají i učitelé jsem fakt brečel smíchy. Nejsmutnější scéna je ta zmiňovaná s Porterem, ty dojáky jak se všichni objímají a vzpomínají na Hannu nejsou smutné avšak hoodně nudné. Musím taky zmínit scénu s Tylerem, kdy mu ten čurák se španělských příjmením narve koště do řiti, což jsem tak nějak vůbec nepochopil :D. Ale co žádný učený z nebe nespadl. Na druhou stranu, když v závěru přišel s m4 vystřílet tělocvičnu plnou středoškoláků, tak nějak jsem doufal že to udělá. Byl by content do další série. Asi jsem debil ale měl je postřílet.

 

No na závěr musím dodat deníčku že 13 Reasons why je seriál u kterého musí všichni homosexuálové, feministky, lidi v depresi a obecně SJW dostávat nadměrnou dávku orgasmů.  Na druhou stranu mince, si aspoň trochu inteligentní člověk při sledování uvědomí, že se nemůže nikomu svěřit, že spravedlnost neexistuje a že pokud se člověk zabije docílí možná tak toho že se o něm bude chvilku mluvit a pak ho budou mít za čuráka, který neměl koule postavit se životu čelem. A to že dají na konec spot , který hlásá že pokud máte problém máte jít na jejich webovky je opravdu směšné. Ale to je jedno deníčku.

 

Na druhý závěr bych chtěl říct že by autoři seriálu měli uvažovat o konci, jelikož tímhle lidem v depresi nepomůžou ba naopak jim ji akorát prohloubí.  To bude prozatím vše deníčku, měj se krásně, já si jdu dát ten vychlazený horský pramen co mám v ledničce a podívám se na nějakou další sračku. Možná i z Netflixu :))

 

 

13 Reasons Why Season 2 = Show, z které tečou všichni SJW

The Walking Dead = Seriál který umřel a oživl jako zombie

Drahý deníčku, píšu si tě teprve 5 hodin, ale nemám dneska večer co dělat a před chvíli jsem viděl pitomou reklamu na TWD. Jelikož většina mých vrstevníků dnešní večer tráví sledováním Modrého kódu, Ulice nebo podobné sračky, řekl jsem si drahý deníčku že zde napíšu svůj názor na tento dnes již béčkový seriál. Bude to velmi dlouhý a obsáhlý názor.

 

The Walking Dead nebo taky Živí mrtví (ano, opravdu) je televizní show na motivy slavnéhé komiksové série Roberta Kirkmana. Tyto komiksy jsem přečetl od prvního čísla asi do počátečních dílů z roku 2018. Nyní zde rozdělím seriál podle sezón a každou ohodnotím stím že občas něco přirovnám ke komiksu, tak ať je jasno.

 

Začneme 1.SÉRIÍ, první série TWD byla velmi originální (začátek jak z 27 dní poté) a jakž takž se držela komiksu. Rick se probudí v nemocnici, nějakou dobu bloudí, seznámí se s Morganem, najde skupinu, synáčka, manželku(tu taky hledal). Série má jenom 6 dílů což lze znát jelikož se jedná o jedinou sérii kde tvůrci úmyslně nenatahovali děj. Hlavní plus bych dal tomu že má taky jako jediná až hororovou atmosféru. Jedem dál. 2. SÉRIE, jelikož jsem začal aktivně sledovat TWD až při třetí, tak pro mne šok nebyl tak velký ale dokážu si představit jak vypadali lidé co to viděli v premiéře. Viděli seriál který měl drive a dost akčních scén. V druhé sérii dostali naprostý opak. Děj tentokrát natáhnutý na 11 dílů je zdlouhavý, nudný a překvapí vás asi jen ve dvou scénách. V 11 dílech ano. Jediné plus bych dal finále které do dneška nemělo konkurenci. 3 SÉRIE, tuhle část seriálu považuji za vrcholnou. Skupina dobývá vězení, ukazuje se kvalitní záporák, postavy umírají (jako vždy) prostě cool. Mám ji nejradši. 4. SÉRIE, byla ještě kvalitní ale třetí sérka prostě dala laťku příliš vysoko.KORL DONT LOOK BACK. 5. SÉRIE, tady nám to začíná trochu zadrhávat. Vlastně hodně. Dříve jsem ji neměl rád, ale z ohledem co vychází dneska na ni ještě rád vzpomínám. Jak ironické že? 

 

Nyní přejdu k jádru věci. Problém seriálu se začíná rýsovat už v 6.sérii. První polovina je dost nudná, avšak v druhá polovina je jiná. V osmi dílech začíná pomalu gradovat napětí a vy víte že se ve finále obětí dlouho očekávaný záporák. Samotné finále nakonec vypadá jako v komiksu a vy čekáte a pokud jste četli komiks tak i víte že zařve Glenn. Jenže co se nestane. Negan se objeví, a při zabíjení nezřejmé postavy díl skončí. Nastane obří cliffhanger a já se ptám proč? Napětí které seiál budoval osm dílů je rázem pryč a vy musíte čekat půl roku na odpověd kterou znáte. Prostě GTFO. Krutá pravda je taková že samotný cliffhanger, seriálu nepomáhá vůbec, právě naopak dost ho to dokurví. Ani se mi tu nechce psát kolik mínusů to má. Prostě totální píčovina. Příjde 7. série... totální kokotina (a to jsem překousl že ve finále chcíply moje dvě nej postavy), nemá ani cenu psát jak moc se mi nelíbila sedmá série. Na osmou jsem se díval vyloženě z povinnosti. První polovina osmé, píčovina. bez úrovně. Na druhou jsem se ani nekoukl, protože zemře Coral. Není to tím že bych ho miloval, ale jedná se o stěžejní postavu komiksu a místo aby zabili např. Ricka(který už nemá seriálu co nabídnout), Carol (člověk který tam nedělá vůbec nic) nebo Daryl(bohové toho nebudu ani komentovat) tak zabijou Carla, postavu která má ještě dost možností na příběh. A aby toho nebylo málo, poslední zajímavá postava a můj favorit Morgan je přehozen do sesterské show Fear blabla....

 

Upřímně nevím kde se stala chyba. Seriál měl potenciál, ale tím že budou tvůrci stále dokola zabíjet postavy ničeho nedocílí a diváky to unaví. Nechci to však házet jen na showrunnery úplně stejný problém má totiž i komiks. I přesto že jsou ve zpracování oba příběhy dost odlišné, tak mají nakonec i jedno společné = skončí jako chodící zombie kdysi silného a zábavného člověka. Je to škodam ale berte to z lepší stránky, furt nás čeká ještě jedna série GoT :)

 

To bude k tématu asi vše deníčku a pokud jsi to dočetl až sem deníčku tak máš ode mě palec nahoru a upřímný respekt. Někdy možná popíšu i další seriály ale tohle je vyčerpávající af.

The Walking Dead = Seriál který umřel a oživl jako zombie

Reklama

Reklama