LasT_Olt

Palič mostů

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 24.10.2020  11:20

Já jsem spokojenej, je to přesně taková píčovina jakou jsem čekal. Pokud s trochou štěstí udělají stejně dokonalý český dabing jako u jedničky tak dám i tu pátou hvězdu.

• 14.10.2020  12:01

Ajajaj. No dobře. Druhé sérii Hauntingu, rozhodně nechybí základní kameny, na kterých stavěl Hill House, ale ve všem ostatním, mně tahle sérka přípomínala fakt všechno, jen ne horor. Zatímco v HH jsem si vybudoval vztah ke všem postavám prakticky už po druhé epizodě, tady se to nestalo prakticky ani po záverečných titulcích. První dvě epizody jsou docela slušný rozjezd, protože nevíš o co jde. Děcka se chovají divně, celý je to takový divný. Pak se to pomalu začne projasňovat, přičemž, mě absolutně nesedlo, jakým způsobem, je vysvětleno proč se v Bly Manor, děje to co se tam děje. To je, ale souvětí co? Nechci tu nějak zbytečně spoilovat, ale vůči šokujícímu HH, je tohle fakt jenom hodně slabej odvar. Škoda, že když už mi nesedl ten scénář, mohli aspoň udělat víc spooky atmosféru. popřípadě i nějaký ten laciný jumpscare by mě vyjimečně potěšil. Osmá epizoda je sice skvělá, ale moc bych ji nevyzdvihoval vůči epizodě šesté, u které jsem nudou naprosto trpěl. No co už, teď jen doufám, že The Hauting neskončí jako AHS. První série skvělá, jenže při shlížení dalších si připadáš jako bys žvýkal žvýkačku z lízatka Chupa Chups - první tří minuty naprosto výborná, ale po třech minutách v hubě chutná jako by jsi žvýkal použitou šprcku.

• 10.10.2020  20:44

Jakmile ležící Stormfront začala mluvit německy tak jsem to fckin lostnul...jinak velmi našlapané finále. Těším se na další sérii. Wait...opravdu jsem tohle řekl o superhrdinském seriálu?!

• 2.10.2020  16:40

Takhle nepaříme ani u nás na Moravsko-slezské hranici.

• 20.9.2020  00:05
    Ďábel (2020)

Co se týče filmové tvorby Netflixu, tak bych Ďábla určitě zařadil, mezi ty více povedené snímky. Každopádně, je to tak temný a plný smrti, že jsem na samotném konci filmu fakt čekal, že ten hipík co vezl Toma Hollanda vytáhne gun a zastřelí ho.

• 16.9.2020  11:47
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Tak když ohlásili konec TWD, tak jsem si řekl, že to tady po letech konečně okomentuji. Moje pocity k tomuto seriálu jsou, ale tak hrozně moc rozporuplné, že absolutně nevím kde začít. TWD jsem začal sledovat při mid-season finale třetí řady, takže koncem roku 2012 a tehdy to přišlo fakt jak blesk z čistého nebe. Ten koncept zombie apokalypsy z pohledu obyčejného chlapíka a jeho skupiny přátel je podle mě prostě super...,ale má to svoje ale. Každé úspěšné dílo, ať už filmové či seriálové je úspěšné z velké části kvůli tomu, že dokáže u diváků vyvolat emoce. Může jít o smích, o šok, o nadšení nebo o smutek. Zatímco většina tvůrců se to snaží zkombinovat, tvůrcům TWD jde jenom o jedno - o to vyvolat v divácích smutek a to neustálým zabíjením sympatických postav. Celé je to vlastně na tom postavené. Jakmile, však přestanete představovat sympatické postavy a pokračujete v zabíjení těch stálých, začne to být neuvěřitelné nudné a otravné...Prvních, řekněme šest sérií jsou prostě tak mooc zábavné na sledování, že bych je sjel i dvakrát do roka. Pak, ten seriál, z pro mě naprosto nepochopitelných důvodů začne hrozně moc trpět, až tak moc, že jsem osmou sérii do dnes ani nedokoukal. Jasně devátá zase docela ujde, ale na to už je pozdě. Jeden můj kamarád chodil s holčinou tři roky, pak se rozešli a po dvou letech od sebe se zase dali dohromady. Říkal mi, že už to prostě není ono a je s ní jen protože rád vzpomínal na to jak ji měl rád před rozchodem. Přesně to je pro mě TWD k dnešnímu dni. Je to fakt škoda, komiksy, které jsem přečetl do všechny, jsou na tom stejně, ale i tak mě bavily až do konce, takže nevím kde showrunneři udělali chybu. Každopádně, i když tento koment, může vyznít jako hate, v jednom budu mít vždycky jasno. Celou moji střední školu jsem se v pondělky po škole těšil domů, abych z torrentů stáhl, a z titulky z edny shlédl dva seroše - GoT a The Walking Dead. Takže ano, tenhle seriál bude mít v mém srdci i přes to všechno vždy zvláštní místečko..

• 30.8.2020  18:34
    Tenet (2020)

Čím víc nad tím uvažuji, přijde mi jakoby Nolan ve svém srdci toužil natočit sequel k Počátku, avšak ten má tak dokonalý uzavřený konec, že to není absolutně možné a tak natočil Tenet, který je v určitých sekvencích Počátku tak hrozně moc podobný, až jsem zíral s otevřenou hubou. Je to totální nálož, kterou nedokáže normálně myslící člověk po prvním shlédnutí vstřebat a pochopit, i já který si v takovýhle filmech vyloženě libuju, jsem se po cca 90 minutách začal ztrácet. Řemeslně, je to naprosto vynikající vypiplaná práce, které nelze nic vytknout, i ten Ludwig Goransson mě docela mile překvapil, ale co si budeme povídat Hans Zimmer je jenom jeden. Očekávám, že celkové hodnocení filmu, ještě poletí o něco níž, jelikož pro mnoho lidí to bude až moc komplikované a tudíž nezábavné a abych řekl pravdu, tak to i docela chápu. Každopádně jsem zvědavý s čím Chris přijde za dalších deset let, ale podle všeho to bude film u, kterého dostanu mrtvici. Když se totiž snažím přemýšlet o tom, co jsem to v tom kině dneska viděl, hlava mě pořádně rozbolí.

• 28.8.2020  19:18

Kdysi jsem na čsfd napsal, že Vesmírná Odyssea je film, který dokáže ocenit jen jeden divák z deseti. Koyaanisqtsi však dokáže docenit snad jenom jeden ze sta. Nedokážu si představit, že bych tenhle film pustil nějakému kamarádovi, který přišel na návštěvu nebo bych ho snad nedej bože někomu doporučil. Je potřeba si ho pustit v uvolněné náladě, večer, sám a z dobrým občerstvením, kochat se těmi záběry a uvažovat nad tím, co se nám pán režisér asi snaží říct. A když už vás, ten film i tak nechytí, tak si aspoň pusťte tu vynikající hudbu od pana Glasse, jelikož se jedná bez nadsázky o jednu z nejlepších filmových OST maybe ever. Část ve které se demoluje nechvalně proslulé sídliště Pruitt-Igoe, je s tím hudebním doprovodem, prostě dechberoucí (ty padající jeřáby, like WTF?).

• 22.8.2020  13:42

Tohle je prostě nejlepší gangsterka, kterou jsem viděl. Má to brutální spád, 170 minut to jede a jede a nezastaví se. Tony Montana je tisíckrát více zajímavá postava než Michael Corleone, ale to je jenom názor mě a asi nikoho jiného :D

• 26.7.2020  18:54

Tohle je tak hrozně hloupoučký film, ale snaha tam rozhodně byla. Hlavní záporák je fakt hrozný čurák, takový kterého, nevyplodí ani samotný život, ale jenom takovéhle filmy. Scénář není nejhorší, jsou tam i dost vyhrocené scény, které ovšem totálně selhávají v rukou herců, jenž přehrávají opravdu úžasným způsobem :D Samozřejmě to má všechny důležité ingredience, bez kterých se neobejde jakýkoliv snímek v tomhle žánru (např. můj milovaný Úsvit mrtvých) - těhotná ženská, podivín, dítě, postupné trapné umírání všech postav, jenž navíc umírají stále debilnějším způsobem a samozřejmě neohrožená postava, která na konci vždy zemře. Nelze se tedy moc divit, proč zombie filmy vymírají a už se skoro netočí. Je to jako s emaři. Kolem roku 2010 na každém rohu, ale dnes už nikde jelikož se všichni stihli zabít. btw. ten flashback na konci filmu je totalně hilarious, to si tvůrce prostě asi nemohl odpustit.

• 1.7.2020  16:23
    Neviditelný (2020)

Velmi jsem Whannellovi s tímhle filmem věřil a on mě nezklamal. Šílený zvraty,které ho v hlavě napadají nemá problém aplikovat v jakémkoliv žánru, ať už jde o horor, sci-fi, nebo thriller za což Neviditelného považuji. Na Upgrade to samozřejmě nemá, ale je to stále velmi originální snímek. Hudba je skvělá, Elisabeth Moss není ani tak ošklivá jak se o ní říká (prý vyhrála hlasování o nejošklivější herečku v průmyslu) a Jackson-Cohen mě svou účastí rozhodně překvapil. Jsem hrozně zvědavý s čím Whannell, přijde dál, ale rozhodně se máme na co těšit. Velmi talentovaný člověk.

• 26.6.2020  16:40
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Naprosto zbožňuji tenhle seriál a zastavení produkce dalších sérií beru od Netflixu jako ránu do zad a obří krok vedle...

• 29.5.2020  22:46

Viděl jsem všechny tří Lidské stonožky, viděl jsem Srbský film, viděl jsem Come and see a spousty dalších v pravdě nechutných filmů, ale až v Bone Tomahawk jsem shlédl scény, u kterých jsem musel odvrátit pohled. Je to docela dost utahaný film, ale poslední půl hoďky za to stojí.U scény “To je debil, neví jak se to nabijí“ jsem po dlouhé době od smíchu fakt slzel.Matthew Fox suprový škoda, že už nehraje.

• 26.5.2020  20:15

Mám Blade Runnera rád. Je to suprové atmosférické sci-fi, které je potřeba si podobně jako např. Vesmírnou Odysseu užít spíš pro jeho atmosféru a vizuál, než pro příběh. Nepatřím mezi lidi, kteří berou každou jednotlivou větu a vidí v ní fylozofickou hloubku, dostává mě jen Royův dokonalý monolog. 2049 je původnímu filmu dost podobné, avšak v jednotlivých aspektech se mu bohužel nevyrovná, ať už jde o hlavního protagonistu, hlavního antagonistu nebo celkovou pointu. Ford je prostě skvělý v obou filmech, Gosling mi normálně nevadí, ale tady mi do role moc nesedl a Jared Leto mi je brutálně nesympatický, ale to on mi je snad už od narození, takže nic nového.

• 21.5.2020  18:18

Naprosto vynikající epizoda a pro mou maličkost vrchol celého seriálu.

• 15.5.2020  15:01
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Představ si, že se ti narodí dohromady osm dětí. První dítě je tichý ukázněný introvert, který vystuduje dvě vysoké školy. Druhé dítě je slavný zpěvák, který dobyl půlku světa. Třetí a čtvrté dítě jsou dvojčata, oba jsou astronauti a spolu založí první kolonii na Marsu. Páté dítě je úplně normální dcera s hezkou rodinou a vždy ti dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Šesté dítko je syn, který se přidá do armády a nakonec to dopracuje až na ministra obrany. Sedmé dítě se v dětství dotkne drog a i když už se byl čtyřikrát léčit a vždy do toho znova spadl, má motivaci se jít léčit po páté. No a osmé dítě je hulvát s ADHD, který si sere do rukou a hovna háže po lidech. I když své osmé dítě ze srdce nenávidíš a sedmé ti dělá starosti, na svých zbylých šest dětí jsi pyšný a nikdy je nepřestaneš milovat za radost, kterou ti vnesli do života.

• 9.5.2020  19:08
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Tak jsem se při čekání na Bly Manor znova podíval na Hill house.Co k tomuto seriálu napsat? Je to spooky atmosférický horor s minimem jumpscarů, které nejsou nikam tlačeny na sílu. Výborně napsané postavy si oblíbíš ať už jde o jejich dětské nebo dospělé verze. Herecké výkony jsou fakt strop, kdo by to byl řekl, že Daario Naharis bude tak dobrý herec? Šestý díl je šílená emocionální jízda, kde vynikající herecké výkony překonává snad jenom neskutečná práce s kamerou. Jakožto člověk, který má v srdci slabé místo pro díla, kde je ve velkém zahrnuto snění, doporučuji všemi deseti. Jakožto fanoušek seriálů ho doporučuji už jenom kvůli tomu, že je to dvakrát lepší záležitost než přehypovaná, ale i tak slušná první série American Horror Story. :)

• 22.4.2020  18:25
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

V tomhle dokumentu se často dějí věci, nad kterými ti rozum zůstává stát. Jako třeba když chlap, který je 15 let v registrovaném manželství řekne svému manželovi, že vlastně není gay a má v plánu utéct s jeho sekretářkou kterou zbouchl. V ten moment si říkáš, že už tě nic nepřekvapí. Pak ale Joe Exotic actually kandiduje na guvernéra Oklahomy a actually získá 20% všech hlasů. WTF. Člověk pak začne věřit těm stereotypům o tom, že jsou američani ve většině totálně vymletý národ. Aspoň já tomu teda věřím.

• 19.4.2020  11:16

Sakra, čím dál ten seriál jde tím víc je nereálný a plný fakt až humorných scén. Nemůžu si ale pomoct, je to hrozně zábavné na sledování :D

• 23.3.2020  15:14
    Outsider (TV seriál) (2020)

Outsider je už druhý seriál podle Stephena Kinga, který mě vůbec neunesl. Castle Rock jsem ani nedokoukal a upřímně nedokoukat tohle by bylo asi to nejlepší rozhodnutí. Ze začátku je to fakt slibný, ale pak se začne tak hrozně moc vléct...já mám rád když se buduje atmosféra, ale tady už to fakt hraničí s totální nudou. Dlouhé, předlouhé scény, které často nikam nevedou. Když už ten seriál tolik vsází na tu atmosféru, tak by člověk čekal alespoň nějaký krásný mindfuck finále. Nenene. Poslední díl je fakt hrozná blbost, která v podstatě splachuje celý vývoj do hajzlu. Tak hloupé vyústění by si odpustili snad i naši krajané v např. Specialistech nebo podobných hovnech co tu běží už mnoho let a na které jsem alergický. HBO mě fakt hrozně zklamalo. A pro všechny kdo tady vychvalují tu atmosféru - pusťte si Mindhutera, který má atmosféru stejnou a finále skvělé a to aniž by tam bylo nějaké nadpřirozeno nebo bez předlohy od Kinga. Hrozně jsem se nudil a nejradši bych ty průměrné 4* snížil...

• 10.3.2020  22:11
    The Vietnam War (TV seriál) (2017)

Ta moje slabina pro suprově zpracované dokumenty mě jednou přivede do hrobu..ale přes 16 hodin ztrávených sledováním nelituji. Po shlédnutí první epizody jsem si uvědomil, že o Vietnamu nevím prakticky nic. Po shlédnutí prvních tří epizod mě začalo hrozně udivovat jak “neamerický“ je tenhle dokument. Probírá se zde událost amerických dějin, zpracována američany, ale hrozně často tady slyšíte o jejich prohrách a průserech. Tvůrcům šlo o objektivnost, které se nám dostalo a za to je ohromně cením. A co se mi líbilo nejvíc? Rozhodně příběhy, které zde vyprávějí pozvaní veteráni. Jako sorry, ale i kdyby vás tohle téma vůbec nezajímalo tak bych vám dokument doporučil už jenom proto. Nejradši mám příběhy pana Vincenta Okomota a Johna Musgreva s kterých mi do teď běží mráz po zádech...

• 14.2.2020  19:32
    1917 (2019)

Ve filmech a seriálech obecně, miluji scény na jeden záběr a film 1917 je v podstatě jeden dvouhodinový. Přitom některé části jsou až dech beroucí a klidně bych je přirovnal k vynikajícímu Dunkirku. Roger Deakins, vyhrál Oskara naprosto zaslouženě...ale stále si stojím za tím, že Parazit byl lepší a zasloužil si to víc.

• 11.2.2020  21:10
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Mandalorian v kostce: Mando: Ahoj, jsem elitní lovec a hledám práci. Mimochodem jsem hledaný renegád a cestuji z tímhle ještě hledanějším skřetem. Náhodný spojenec: Ahoj Mando! Jsme staří kamarádi hehe. Co kdybych ti zařídil práci? Je to totálně ez. Jen někam dojdem tam něco čornem/zajmem/zabijem a dostaneš fakt fůru kreditů. Zažili jsme toho spolu hodně a jsme kamarádi jinak bych ti to nezařídil. :)) Mando: Hmmm.Moc se mi to nezdá,ale jelikož jsme kámoši tak do toho jdu. Náhodný spojenec:Super tak jdem na to! *o deset minut později, k dokončení práce už zbývá poslední krůček* Náhodný spojenec: Ha! Nyní tě zradím Mando! Jsi hledaný a za tebe a skřeta dostanu 3x více peněz než za tuhle práci hehehe. Zrazuju tě. Mando: :OO. *V následujících deseti minutách Mando úžasným způsobem ochčije náhodného spojence, uteče a navíc stihne náhodného spojence potrestat nebo zabít* Konec dílu. Většina komentů na čsfd: No ten díl byl nic moc, ale ten baby yoda to totálně zachraňuje, dávám 5*. Ooo viděli jste ty stíhačky ve tvaru X co tam byli 30 vteřin? Neuvěřitelný..nejlepší. No ty volee, ten enemák měl na dvacet vteřin černou zářivku! Nejlepší finále! Režie: Jon Favreau, Já: Sakra lidi co blbnete? Hotel:Trivago.

• 7.2.2020  14:07
    Král (2019)

Pokud bych žil ve středověku, mou práci snů by byla obsluha trebuchétu. Nebo jeho výroba. Víc cool věc prostě v 15. století na světě neexistovala a při scéně kde obléhají hrad jsem se tetelil blahem. Dlouho jsem se rozmýšlel zda dát i tu pátou hvězdičku, nakonec jsem se rozhodl, že přece jenom ano. U Outlaw kinga jsem se však nemusel rozmýšlet vůbec a 5* jsem mu dál s čistým svědomím. Outlaw je totiž zábavnější film. The King má však mnohem lepší finále, které vás zaskočí a navíc zde hraje v posledních letech výborný Pattinson, který sice bude do konce života ocejchovaný jako posraný Edward, ale Batman z něj bude určitě suprový. Přeci jenom si ho vybral Nolan do Tenetu ne?

• 30.1.2020  21:42
    12 opic (1995)

Tohle je přesně ten typ filmu, které naprosto miluji a hrozně moc si jich cením. Mindfuck jak vyšitý. Vynikající Bruce Willis, Brad Pitt i Madeleine Stowe (do které jsem se asi zamiloval). Nechápu jak jsem mohl tento snímek tak dlouho míjet..

• 11.1.2020  13:45
    Nepřátelé (2017)

Včera jsem se koukl na 3:10 Yuma, což je stejně jako tento snímek western s Balem a Fosterem. Abych řekl pravdu tak Hostiles je na zcela jiné úrovni. Pro nejen slabší povahy se jedná o velmi psychicky náročný film, který vám nedá oddechnout. Podobně jako například u Revenanta je zde krásně zobrazeno, že indiáni nebyli nějaké bezbrané tyranizované chudinky, ale rovnocenní a často stejně krvelační soupeři jako “američané“. Bale je každopádně naprosto fenomenální, ostatní herci za ním však vůbec nezaostávají (obzvlášť se mi líbila postava Roryho Cochrana). No a abych nezapomněl, soundtrack je fakt hrozně on point. Moc se mi líbil. Nakonec tedy asi můj druhý nejoblíbenější western po The Good,the Bad and the Ugly. :)

• 9.1.2020  20:38
    Lesní duch (2013)

Tak jsem se zase podíval na Evil Dead...ten film je hrozná blbost ale vždy se u něj skvěle pobavím. Viděl jsem ho už asi 4x, z toho třikrát u kámoše na narozeninové chlastačce, kde už je shlédnutí tohoto filmu v podstatě tradice. Vizuál je spooky dost o tom žádná, problémem je, že je film plný ve výsledku hrozně komických scén.Mým favoritem je například scéna, kdy si holka posedlá démonem, kusem střepu čistí zuby přičemž ji přistihne její kámoš a ve snaze ji pomoct uklouzne na jejím useknutém jazyku a praští se hlavou do záchodu. Demence postav mě v hororech vždy rozesmívá, avšak u Evil Dead mě dohání až k slzám. Rozhodně doporučuji shlédnout s kamarády.

• 21.12.2019  18:16
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Dvě věci předem. Zaprvé, předlohu jsem přečetl všehovšudy třikrát a jsem velký fanda. Zadruhé, už od oznámení jsem se na seriál těšil a snažil jsem se být objektivní - neřešil jsem kokotiny typu Ooo Triss nemá červené vlasy! Yennefer není bledá! Geralta hraje Superman!. Ne.Tohle všechno jsou maličkosti, které se dají snadno přejít. Po shlédnutí prvních dvou dílu jsem byl značně nesvůj. Konkrétně epizoda s Torquem v Dol Blathanna je udělaná fakt nedobře. Pak se to ale stočí, za třetí a čtvrtý díl se tvůrci vůbec nemusí stydět. Sedmá epizoda potom trpí na tom že v ní skoro není Geralt, jinak je zbytek série dost slušný. Je tam spousta skvělých postav z knih - Marigold, Triss, Yarpen, Borch,Renfri a s vybranými herci jsem povětšinou neměl žádný problém. Kdybych měl zmínit věci, které mě vyloženě serou tak bych určitě zmínil uspěchanost. Právě druhá epizoda je hooodně ožebračená vůči knize. Je to zajimavý jelikož Otázku ceny se podařilo udělat skvěle a to měli stejné množství času. Asi nejvíc škody seriálu dělá Yennefer, jelikož v knihách je podle mého vždy spíš vedlejší postava(román o Vlkovi a Vlaštovce. ne o Vlkovi,Vlaštovce a Yennefer) a prostor, který je ji dán v první sérii by se dal líp využít u Geralta nebo Ciri a jí dát prostor až v další sérii. A poslední věc je Geraltův vztah k Marigoldovi. Jejich hádky a diskuze jsou to nejlepší na knihách, ale v seriálu je Geralt často až zbytečně chladný a agresivní. To jak ho seřval v Hranici možností mi skoro zlomilo srdce...to by Geralt v předloze Jaskierovi nikdy nikdy neřekl. Snad se to zlepší v dalších sériích, které už naštěstí pro tvůrce nebudou podle povídek, ale podle románu, tudíž budou mít jistější půdu pod nohama. Podtrženo, sečteno - je to depresivní, krvavý a v rámci mezi kvalitně zpracovaný fantasy seriál. Lepší než GoT? Rozhodně lepší než poslední dvě série GoT. 8/10.

• 21.12.2019  13:21

Tak tohle byl suverénně nejlepší díl první série. Zpracování povídky Otázka ceny, tak jak jsem si to představoval.

• 21.12.2019  13:17

Aby jste se tady všichni neposrali vy bando rasistů :D

<< předchozí 1 2