Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Horor
  • Animovaný

Poslední recenze (156)

plakát

V/H/S (2012) 

Další výjimečný horor, který mě dokázal vyvézt z mé komfortní zóny. Není to bůhví jak dobrý film, sakra i jako found footage je to průměr- , ale koukal jsem se nato kolem půlnoci a musel jsem si rožnout lampičku, což je čin, který vypoví více než tisíc slov..

plakát

TY - Série 3 (2021) (série) 

Můj problém s novou sérií YOU je prostý. Joe, inteligentní psychopat a knihomol je v první sérce hozen do té povrchní privilegované společnosti lidí, kterými pohrdá jak on, tak i každý svéprávný divák a to je vlastně důvod, proč mu fandíme a bereme ho jako protagonistu i přesto, že tyhle lidičky často nevybíravě vraždí. V třetí sérii se však Joe stává součástí téhle společnosti, začleňuje se a i když jeho myšlenky stále hlásají jak je proti nim, jeho aktivity říkají opak. Prostě už to není ten náš psychopat, kterému jsme fandili, ale ten tatík od rodiny začleněný do ulice plné naprostých kreténů. Navíc už ani nevraždí lidi, za osm dílů zabije jen jednoho, místo něj je zabijí jeho žena, která to, ale na rozdíl od něj nedělá chytře, ale v afektu a on to potom musí řešit, jelikož je promiňte, úplně vyjebaná. Takže, zde máme jako výsledek, umírněného Joa, jeho psychopatickou manželku, kterou jsem nemohl vystát a několik opravdu idiotských dílů o ničem, u kterých jsem trpěl jak nikdy. Jedinou útěchou je, že čtvrtá série už nebude v usa, a Joe začne prakticky úplně od píky, což by mohlo být po téhle sérii celkem fajn.

plakát

For All Mankind (2019) (TV seriál) 

For All Mankind, má velmi sympatický vesmírný námět, který vyvažuje osudy hlavních astronautů a jejich rodin na Zemi. Hlavním mínusem je časté natahování dílů, i když je ta vata na Zemi v porovnání s jinými seroši dost dobře napsaná, tak mě občas dokázala řádně uspat. Opět je tam plno drobností, které mě dokázaly vytočit, ale nic hroznýho. Na druhou stranu, celé to alternativní pojetí historie, famózní scény z Měsíce, časové skoky mezi sériemi a ambice v dalších sériích ukazovat kolonizaci Marsu a dokonce měsíců Jupiteru je zkrátka boží a já tvůrcům přeji, aby to táhli tak dlouho jak budou moct. Je to totiž formátově udělané tak šikovně, že to může mít i deset sérií a furt to bude koukatelné. Takže nebýt, pár horších dílů, bylo by to na slaboučkých pět, takhle to nechám na hodně silné čtyři a rozhodně doporučuji.

Poslední hodnocení (1 087)

Cesta za smířením (2021)

24.10.2021

Duna (2021)

23.10.2021

V/H/S (2012)

20.10.2021

TY - Co je to láska? (2021) (epizoda) (S03E10)

19.10.2021

TY - Varovný signál (2021) (epizoda) (S03E09)

19.10.2021

TY - Swingování (2021) (epizoda) (S03E08)

19.10.2021

TY - Tady jsme všichni potrhlí (2021) (epizoda) (S03E07)

18.10.2021

TY - Práce a rodina (2021) (epizoda) (S03E06)

18.10.2021

TY - Do lesa (2021) (epizoda) (S03E05)

17.10.2021

Reklama

Poslední deníček (21)

Občas zvítězí i drak

Za poslední měsíc teda jenom čtyři kousky.

Jelikož jsem jenom chudý student, který si je schopný kupovat knihy i když už žije, jak by řekl klasik “z huby do huby“ , musel jsem se v posledních cca dvou měsících uchýlit k rezervnímu plánu a to sice si chodit kupovat knihy do Levných knih. Je to tam fajn, víc vstřícné holky jsem snad v knihkupectví nezažil, jen mě sere, že tam není k mání prakticky žádná soudná fantasy či scifi literatura. Už když kolem toho oddělení procházíš, stačí jediný pohled a víš, že se jedná o totální brak, fakt jakože nejnižší úrovně (pozor, brak není myšleno jako urážka, je to legit literární pojem označující fantasy knihy napsané autory, kteří se tím neživí a je to jenom jejich koníček). Takže tam vždycky skejsnu u klasických knih označené jako “světově uznávaná literatura“

Jáma a Kyvadlo (Edgar Allan Poe) - už jsem z toho vyrostl. Opravdu. Už tolik nedávám na tu atmosféru a příběh, který je většinou roztažený tak na 10, max 20 stránek, přitom na střední to bylo suprové odreagování a dokonce jsem to doporučoval ostatním. Teď už ne. 

Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha (Miguel de Cervantes) - je to úplně suprová kniha a kdyby mi nikdo neřekl, že byla vydána v roce 1605 tak bych tipnul, že je maximálně tak sto let stará sotva. Vůbec se nedivím, že to hned po vydání byl bestseller, lidi tehdy četli jenom Shakespearea, když v tom vydá nějaký jednoruký námořník, kterého dokonce dvakrát za život unesly kmeny v africe, knihu, ve které střeštěný přestárlý blbec vyrazí do kraje a hraje si na rytíře. Je to hrozně vtipné, ale zároveň milé. Vlastně trochu jako Malý princ, jen pro čtenáře lépe uchopitelné. Přečteno za dva dny

Koupil jsem i legit kolektorku k herní legendě HALO, kterou jsem nikdy nehrál, ale která byla slevněná z 800 na 129kč !!! Neměl jsem srdce tu chudinku tam nechat takhle levnou, bylo to jako jít kolem nějakého malého pejska v útulku. Tak mám doma krásný art book od hry kterou jsem nikdy nehrál :D ale je fakt krásná

Minulý týden jsem byl v Avionu a asi po dvou letech vlezl do Luxoru. Vidím tam Nadaci od Asimova a říkám si, že je možná konečně čas si ji pořídit (asi za měsíc totiž vychází první série seriálu na motivy Nadace od Apple TV). Když už jsem šel v pokladně, viděl jsem u velkého nápisu NOVINKA knihu, ze které mi regulérně spadla čelist. Minhunter: Lovci myšlenek. Tak oni ti pohani v Luxoru zařídili překlad a vydání knihy, podle, které byl natočen můj třetí nejoblíbenější seriál (zároveň asi kvalitou nejlepší seriál co jsem viděl)??? Zaplatil jsem teda čtyři stovky a zdrhal jsem domů, aby nikdo neviděl, že nakupuju v Luxoru (dělám si srandu samozřejmě).
Ať vzpomínám sebevíc, nedokážu si vzpomenout kdy mě naposledy nějaká kniha tak moc vtáhla. Víc než 400 stran jsem přečetl za dva dny... a to už je u mě snad rekord. Určitě je to nejlepší kniha literatury faktů, jakou jsem kdy četl. Pán Douglas tady popisuje fakt morbidní věcí z naprostou lehkostí, humorem, nadhledem a zároveň elegancí. Doporučuju to úplně všem je to prostě famózní kniha a to o knihách často neříkám. btw. hrozně se mi líbí, jak pan Douglas na konci knihy říká, že za svou kariéru pochytal každého sériového vraha kromě dvou a že ho to hrozně sere. To napsal v roce 95, když knihu vydával. Pogooglil jsem si to a první z dvou vrahů, které nechytil Green River Killer, byl chycen v roce 2001 z jeho velkým přispěním. Takový debil, co v rozmezí deseti let pozabíjel v Kalifornii 70 prostitutek. Druhý případ, nechvalně proslulý BTK killer, který je i v seriálu, byl chycen až v roce 2006 po 32 letech ukrývání a zase ho pomáhal chytit pan Douglas. Takže nakonec pochytal úplně všechny :)

Do piče...hrozně mě to sere deníčku. Kéž by ti kreténi z Netflixu nezrušili další řady Mindhuntera...v té knize jsou ještě víc neuvěřitelné případy než ty co ukazovaly v obou řadách. Jsem si jistý, že kdyby natočili třetí řadu, hlavní linkou by byl určitě Larry Gene Bell, jeho případ je podle mě ještě více vykloubený z logiky, než např. u “vraha Atlantských dětí“ (o kterém je celá druhá řada seriálu). Ano Bell sice zabil “jen“ dvě holčiny a Wayne malých kluků zabil 16, avšak to jakým způsobem Bell tyranizoval rodiny oněch děvčat....to už je beyond disgusting. Hrozně by mě zajímalo jak by to zfilmovali, ale toho se už bohužel nedočkám :((.

A co bude dál? Když jsem byl mladší byl jsem rozhodně více konzistentní. Když jsem rozečetl nějakou knižní sérii, nezačal jsem s ničím jiným dokud nebylo hotovo. Teď mám rozečtenou Temnou věž (zbývají mi 4 díly), dále Druhá Vesmírná Odyssea a aby toho nebylo málo, chci ještě začít tu Nadaci. Fakt si občas říkám, že jsem si na sebe s těma knihama ušil bič. Co už, jedem dál.
Tak zas příště.

Občas zvítězí i drak

Reklama

Reklama