Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Horor
  • Krimi
  • Animovaný

Poslední recenze (151)

plakát

Temná věž (2017) 

Podívame-li se na to jen jako na obyčejný film, tak je to na 2*, přičemž zde selhává především režie, jelikož je to natočené tak nudně, že se mi u toho povedlo usnout. Podíváme-li se na to jako na adaptaci Kingovy knihy, tak je to prostě zkurvená tragédie, kde mě sralo snad úplně vše co mě srát mohlo a teď nemluvím o tom, že je Roland z Gileadu černoch, právě to mi asi jako jediná změna vůbec nevadilo. Když už tam je tolik viditelných změn, mohli tam přidat i feťáka Eddieho z dvojky, pak bych jim možná i odpustil to, že se Jakeův příběh odvijí v současnosti a ne v 70. letech. Paleček dolů.

plakát

Hra na oliheň (2021) (TV seriál) 

No vida, další skvělý pokrm z korejské kuchyně, který jsem sežral s chutí, ale možná až moc rychle. Skvělý nápad i provedení, od plného hodnocení mě odradil jen trochu pomalejší začátek, hlavně první dva díly tě nemusí úplně vtáhnout, ale po třetím začíná ta pravá brutální jízda, která plynule jede až do finále, ze kterého mám trochu smíšené pocity. Nejlepší je prostě ten prostředek, kdy se u těch vzájemných “kamarádů“ začne projevovat vrozené lidské zmrdství a začnou se navzájem bodat do zad, to potom může i ukápnout slzička. Moc bych si přál, aby tvůrci netočili další sérii, takhle to úplně stačí a byla by škoda ten koncept nějak vycucávat jak má Netflix ve zvyku.Kdo by to byl před lety řekl, že budou Netflix zásobovat hlavně zahraniční produkce, jsem za to rád a korejcům dávám big up a doufám, že mi budou představovat takovéhle pecky častěji.

plakát

Divoké historky (2014) 

Suprový film, asi tak do půlky je to jasných pět hvězd. Prvních pět povídek je jedna lepší jak druhá, občas jsou ty situace fakt až k smíchu. Jen ta svatba, mě absolutně vůbec nebavila a to ji mí soudruzi tady nejvíce vychvalují.

Poslední hodnocení (1 050)

Pád do tmy (2005)

27.09.2021

Zodiac (2007)

26.09.2021

Před půlnocí (2013)

25.09.2021

Před soumrakem (2004)

25.09.2021

Před úsvitem (1995)

25.09.2021

Temná věž (2017)

25.09.2021

Vesmír mezi námi (2017)

24.09.2021

Hra na oliheň - Jeden šťastný den (2021) (epizoda) (E09)

23.09.2021

Hra na oliheň - Bílý kůň (2021) (epizoda) (E08)

23.09.2021

Reklama

Poslední deníček (21)

Občas zvítězí i drak

Za poslední měsíc teda jenom čtyři kousky.

Jelikož jsem jenom chudý student, který si je schopný kupovat knihy i když už žije, jak by řekl klasik “z huby do huby“ , musel jsem se v posledních cca dvou měsících uchýlit k rezervnímu plánu a to sice si chodit kupovat knihy do Levných knih. Je to tam fajn, víc vstřícné holky jsem snad v knihkupectví nezažil, jen mě sere, že tam není k mání prakticky žádná soudná fantasy či scifi literatura. Už když kolem toho oddělení procházíš, stačí jediný pohled a víš, že se jedná o totální brak, fakt jakože nejnižší úrovně (pozor, brak není myšleno jako urážka, je to legit literární pojem označující fantasy knihy napsané autory, kteří se tím neživí a je to jenom jejich koníček). Takže tam vždycky skejsnu u klasických knih označené jako “světově uznávaná literatura“

Jáma a Kyvadlo (Edgar Allan Poe) - už jsem z toho vyrostl. Opravdu. Už tolik nedávám na tu atmosféru a příběh, který je většinou roztažený tak na 10, max 20 stránek, přitom na střední to bylo suprové odreagování a dokonce jsem to doporučoval ostatním. Teď už ne. 

Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha (Miguel de Cervantes) - je to úplně suprová kniha a kdyby mi nikdo neřekl, že byla vydána v roce 1605 tak bych tipnul, že je maximálně tak sto let stará sotva. Vůbec se nedivím, že to hned po vydání byl bestseller, lidi tehdy četli jenom Shakespearea, když v tom vydá nějaký jednoruký námořník, kterého dokonce dvakrát za život unesly kmeny v africe, knihu, ve které střeštěný přestárlý blbec vyrazí do kraje a hraje si na rytíře. Je to hrozně vtipné, ale zároveň milé. Vlastně trochu jako Malý princ, jen pro čtenáře lépe uchopitelné. Přečteno za dva dny

Koupil jsem i legit kolektorku k herní legendě HALO, kterou jsem nikdy nehrál, ale která byla slevněná z 800 na 129kč !!! Neměl jsem srdce tu chudinku tam nechat takhle levnou, bylo to jako jít kolem nějakého malého pejska v útulku. Tak mám doma krásný art book od hry kterou jsem nikdy nehrál :D ale je fakt krásná

Minulý týden jsem byl v Avionu a asi po dvou letech vlezl do Luxoru. Vidím tam Nadaci od Asimova a říkám si, že je možná konečně čas si ji pořídit (asi za měsíc totiž vychází první série seriálu na motivy Nadace od Apple TV). Když už jsem šel v pokladně, viděl jsem u velkého nápisu NOVINKA knihu, ze které mi regulérně spadla čelist. Minhunter: Lovci myšlenek. Tak oni ti pohani v Luxoru zařídili překlad a vydání knihy, podle, které byl natočen můj třetí nejoblíbenější seriál (zároveň asi kvalitou nejlepší seriál co jsem viděl)??? Zaplatil jsem teda čtyři stovky a zdrhal jsem domů, aby nikdo neviděl, že nakupuju v Luxoru (dělám si srandu samozřejmě).
Ať vzpomínám sebevíc, nedokážu si vzpomenout kdy mě naposledy nějaká kniha tak moc vtáhla. Víc než 400 stran jsem přečetl za dva dny... a to už je u mě snad rekord. Určitě je to nejlepší kniha literatury faktů, jakou jsem kdy četl. Pán Douglas tady popisuje fakt morbidní věcí z naprostou lehkostí, humorem, nadhledem a zároveň elegancí. Doporučuju to úplně všem je to prostě famózní kniha a to o knihách často neříkám. btw. hrozně se mi líbí, jak pan Douglas na konci knihy říká, že za svou kariéru pochytal každého sériového vraha kromě dvou a že ho to hrozně sere. To napsal v roce 95, když knihu vydával. Pogooglil jsem si to a první z dvou vrahů, které nechytil Green River Killer, byl chycen v roce 2001 z jeho velkým přispěním. Takový debil, co v rozmezí deseti let pozabíjel v Kalifornii 70 prostitutek. Druhý případ, nechvalně proslulý BTK killer, který je i v seriálu, byl chycen až v roce 2006 po 32 letech ukrývání a zase ho pomáhal chytit pan Douglas. Takže nakonec pochytal úplně všechny :)

Do piče...hrozně mě to sere deníčku. Kéž by ti kreténi z Netflixu nezrušili další řady Mindhuntera...v té knize jsou ještě víc neuvěřitelné případy než ty co ukazovaly v obou řadách. Jsem si jistý, že kdyby natočili třetí řadu, hlavní linkou by byl určitě Larry Gene Bell, jeho případ je podle mě ještě více vykloubený z logiky, než např. u “vraha Atlantských dětí“ (o kterém je celá druhá řada seriálu). Ano Bell sice zabil “jen“ dvě holčiny a Wayne malých kluků zabil 16, avšak to jakým způsobem Bell tyranizoval rodiny oněch děvčat....to už je beyond disgusting. Hrozně by mě zajímalo jak by to zfilmovali, ale toho se už bohužel nedočkám :((.

A co bude dál? Když jsem byl mladší byl jsem rozhodně více konzistentní. Když jsem rozečetl nějakou knižní sérii, nezačal jsem s ničím jiným dokud nebylo hotovo. Teď mám rozečtenou Temnou věž (zbývají mi 4 díly), dále Druhá Vesmírná Odyssea a aby toho nebylo málo, chci ještě začít tu Nadaci. Fakt si občas říkám, že jsem si na sebe s těma knihama ušil bič. Co už, jedem dál.
Tak zas příště.

Občas zvítězí i drak

Reklama

Reklama