montel

okres Ostrava

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 17.9.2017  22:29
    Šerifská hvězda (TV seriál) (2017)

Tak tohle je nářez. Je to surové, je to hutné, krásná příroda a co je hlavní, je to překvapivé. Postavy se sice často chovají nelogicky, příběh se ubírá tam, kde divák nechce a hlavní hrdina místo pořádne revange spíše chlastá. Ale to nevadí, má to grády, je to napnuté jak struna a hlavně je to originální. Konečně seriál, který nadchne. Přirovnávám k Banshee.

• 22.6.2017  21:38
    Vodní efekt (2016)

Samir (Samir Guesmi) se na první pohled zamiluje do Agathy (Florence Loiret Caille), která pracuje jako instruktorka plavání v městském bazénu. Předstírá, že je neplavec a po několika lekcích se skutečně s Agathou sblíží. Když ale Samir zachrání z bazénu topící se ženu, Agatha o něj přestane mít zájem a odletí na pracovní cestu na Island. Poblázněný Samir se vydá za ní, aby jí přesvědčil o své lásce...Zpočátku zajímavé, postupem času kdy se děj přesune na Island začne nuda,nuda,nuda. Nesympatičtí herci, hlavní hrdina hrající si na trotla a děj jako ze špatné telenovely. Ani ten Island tady nevypadá hezky. 30%

• 9.4.2016  07:17

To si děláš prdel!!!! To byli první slova divačky kousek ode mě ve chvíli, kdy celkem nečekaně naskočili závěrečné titulky a divák si mohl vlastně jen domyslet, co to vlastně všechno mělo znamenat. Ale hezky popořádku. Sedmičlenná rodina se léta páně r.1630 kvůli hádce se sousedy musí sebrat a opustit vesnici v Nové Anglii, kde byli všichni relativně v bezpečí a vydávají se napospas americké divočině hledat nový domov. Podaří se jim vybudovat malé hospodářství poblíž hlubokých lesů, kam děti nesmějí a kde táta William (Ralph Ineson) klade pasti na zvířátka, aby rodina nezemřela hlady před nadcházející zimou. K hluboce věřící rodině se Bůh odkloní, když jim záhadně zmizí nejmladší syn. Maminka Katherine (Kate Dickie) to dává za vinu nejstarší dceři Thomasin (Anya Taylor-Joy), zatímco zbytek rodiny si myslí, že dítě odnesl a snědl vlk. Divák ale ví své. Děťátko odnesla čarodějnice a ve svém doupěti si na něm hezky pochutnala. Rozjezd dobrý, takže čekám nějakou další bizardnost, zvrácenost nebo alespoň pár dobrých lekaček. Nic z toho ale nepřichází. Rodina bojuje se špatnou úrodou, zvířaty a vlastně i sami se sebou. A když se do toho ztratí i nejstarší syn Caleb (Harvey Scrimshaw), začne zbytek famílie obviňovat Thomasin z čarodějnictví. Kdo nebo co může za nevysvětlitelné záhady už prozrazovat nebudu, každopádně jsem nepříliš povedený horor chtěl rychle spláchnout čepovaným kozlem. 40%

• 22.4.2015  19:19

Manželé Olda a Věra Lavičkovi (Zdeněk Svěrák a Daniela Kolářová) touží koupit chalupu na venkově. Známý jim poradí aby přemluvili starého dědu Komárka (Josef Kemr), který se netají tím, že by se na stará kolena přestěhoval, protože je kolem chalupy mnoho práce. Rozhodnou se tedy pronajmout si u něho pokoj a strávit u něj dovolenou. Zatímco děti a Olda si s dědou rozumí, Věra je na všechny naštvaná, vše jí vadí a zejména tedy děda Komárek. Když dovolená končí a manželé zjistí, že děda se jen tak chalupy nevzdá, rozhodnou se z nápadu koupit chalupu odstoupit. Komárek však poté náhle onemocní...Legendární film s kultovními hláškami, který se pro mnohé nikdy neokouká. Mezi mé oblíbené filmy ale rozhodně nepatří. Uznávám, že hlášky jsou zde luxusní a navíc miluju Zdeňka Svěráka a jeho humor, vždycky si ale raději pustím Pelíšky, Vratné láhve nebo Občanský průkaz, protože mě prostě baví o dost víc, proto nemohu dát vyšší hodnocení. 60%

• 22.4.2015  19:07

21-letý Stephen Hawking (Eddie Redmayne) je nadaný student kosmologie. Během svého studia nadchne svým nadáním nejen profesory ale i své spolužáky, včetně krásné Jane (Felicity Jones), se kterou začne randit. Vše vypadá naprosto idylicky do chvíle, kdy Stephen zaznamená svůj zhoršující zdravotní stav. Když ho náhle přestane poslouchat tělo a Stephen velmi nešťastně upadne, dozví se od lékařů nemilosrdný ortel. Má totiž neléčitelnou nemoc, kdy mu postupně ochrne nervový systém. Stephen se má dožít maximálně dvou let života, začne se všech lidí stranit včetně Jane a připravuje se na nevyhnutelné. Jane je ale neoblomná, přesvědčí jej že ho miluje a Stephen se do ni zamiluje. Za chvíli spolu mají rodinu, čas plyne dál a dál a Stephen sbírá jednu cenu za druhou. Vše si ale vybírá svou daň... Další biografický poučný příběh, který zaujme ale tak nějak úplně nenadchne. Je neoddiskutovatelné, že Redmayne předvádí životní výkon, chyběla tomu ale dramatičtější zápletka. Jinak je to moc pěkný film, který ale asi nebude pro každého. 60%

• 3.4.2015  20:05

Tři lidé obdrželi balík s úžasnou novou kamerou. Jediný úkol, který před nimi stojí aby jim kamera zůstala je, že mají neustále natáčet své okolí. Když se okolo nich začnou dít podivné věci a kameru chtějí vypnout, zjistí že to není možné a tak se brzy ocitají ve smrtelném nebezpečí neznámého útočníka... Marně jsem doufal, že to nebude tak špatné. Bohužel bylo. Naštěstí se ta hodinka dvacet dá přetrpět, ale jinak je to hrůza. Díky pár zajímavých minut jsem z milosti nedal odpad. 20%

• 3.4.2015  19:55

James Brown (Chadwick Boseman) odmalička vyrůstal v malém lesní chatrči s násilnickým otcem, který jeho i matku vyhnal z domu. Matka se Jamese vzdala a ten měl díky krádeži problémy se zákonem. James se však díky zpěvu dostává z vězení, zakládá kapelu a díky svému originálnímu hlasu i stylu se brzy stává miláčkem publika. Jeho drzá povaha mu však škodí jak ve společnosti, tak mezi přáteli a kolegy, což začne ohrožovat jeho kariéru... První půlka je skvělá. To jak James vyrůstal v době hospodářské krize se zde líčí velmi obstojně a jakmile se poprvé James objevil na jevišti, huba mi šla rychle dolů. Boseman ho zahrál úžasně, ale čím dál víc se film začal táhnout, koncerty se opakovali až začali být nudné. No naštěstí to skončilo dřív, než by se mi začala otevírat pusa. Lehký nadprůměr hlavně díky Chadwickovi. 60%

• 3.4.2015  19:36
    Pohádkář (2014)

V řece je nalezeno tělo mrtvého muže. Vyšetřující kapitán Rott (Matěj Hádek) pátrá po totožnosti tohoto muže a pátrání jej přivádí k dvoum krásným ženám, které se vzájemně neznají, ale které znají onoho muže, který si říká Mára nebo Kamil (Jiří Macháček). Ten denně lže oběma ženám, se kterými žije dvojím životem. Obě miluje, žádné se nechce vzdát a čím dál tím víc se zamotává do svých lží. I díky tomuto dvojímu životu se kapitán Rott snaží vyřešit své osobní problémy... Trojice Macháček-Geislerová-Herzigová funguje dobře. Zvlášť Eva je ozdobou celého filmu. Příběh je ale slabý, snaží se šokovat neobvyklými erotickými scénami, v rukou Macháčka to ale spíše vyvolává úsměv. Dívat se na to dá, ale v kině bych se asi unudil...45%

• 24.3.2015  20:54

Dan (Bryan Dechart) a Skylar (Alexa Vega) mají zrovna svatbu a kolem sebe spoustu příbuzných a kamarádů. V průběhu veselky se však stane něco nečekaného. Zemí otřásne apokalypsa, většina lidí umírá a Dan, Skylar a jejich kamarádi se snaží najít útočiště v blízkém kostele. Zde zjistí, že konec světa probíhá přesně jako je to popsáno v Bibli a tak musí vymyslet jak tuto katastrofu přežít... I přes nízké hodnocení jsem našel odvahu a pustil si to. Zcela nečekaně jsem byl překvapen, že to opravdu nebylo tak hrozné. První půlhodina byla super, dobře se to rozjelo. Další půlhodina v kostele už byla horší, ale pak se to zase zlepšilo. Konec je bohužel špatný, ale celkově na to, že rozpočet se asi sháněl velmi těžce, je tento apokalyptický horor slušnou záležitostí. 55%

• 21.3.2015  23:00

Martin (Til Schweiger) a Rudi (Jan Josef Liefers) mají oba rakovinu v pokročilém stádiu. Vzájemně se poznají až na společném pokoji v nemocnici, ještě tentýž večer se spolu opijou a z nemocničního parkoviště ukradnou sportovní vůz. Jenže ani jeden z nich netuší, že auto které ukradli zrovna měli na starost dva gangsteři. Mezitím se Martin s Rudim rozhodnou, že si tímto kradeným autem zajedou k moři, protože u něj Rudi nikdy nebyl. V palubní desce najdou pistoli a tak spáchají pár loupeží, aby měli peníze na cestu, ubytování a jídlo. Později ovšem najdou v kufru auta kufřík s obrovskou sumou peněz a tak se nelze divit, že mají v patách nejen policii ale také dva sice přihlouplé ale přesto nebezpečné gangstery... Dlouho jsem váhal zda dát tři nebo čtyři hvězdy. Nakonec jsem se rozhodl pro tři z několika důvodů. První byl nesmyslné chování postav, druhý krátká stopáž, během které se nestačí rozvinout vztah mezi Martinem a Rudim tak, aby to diváka nakonec dojalo a třetí byl herecké výkony bez emocí. Ale na druhou stranu je to silný příběh, má to dobrou hudbu a výborné vedlejší postavy v čele s Henkem a Abdulem. 60%

• 20.3.2015  15:52

Vlad III. (Luke Evans), je vládce Transylvánie, který nechce nic víc, než klid a mír pro svou zemi. Když jej sultán sousední země požádá o tisíc chlapců včetně jeho syna, aby je mohl vyškolit a později začlenit do svého vojska, nezbývá Vladovi, než tento požadavek splnit. Se svým synem se ale rozloučit nechce a tak se na poslední chvíli rozhodne pozabíjet sultánovi muže a postavit svou malou zemi nájezdu statisícové armády Turků. Jasná záhuba však nemusí nastat. Nechá se dobrovolně kousnout upírem a svůj lid tak díky nadpřirozeným schopnostem dokáže ubránit. Má na to ale jen tři dny. Pak se už navždy stane nemrtvým. Stane se Drákulou... Čekal jsem hrozný průšvih, ale nebylo to úplně nejhorší. Hlavně první půlhodina byla hodně v pohodě, třeba ten Upír v jeskyni mě hodně bavil. Celkově se to sice řadí k průměru, vždyť takovýchto filmů jsou stovky, ale na nic si to nehrálo, ve filmu není až tolik přehnaných efektů a dost se mi líbila hustá atmosféra Transylvánie. Škoda jen, že někdo nenatočí normální remake klasického Drákuly, to bych byl vícenež zvědav...55%

• 20.3.2015  15:39
    Želvy Ninja (2014)

Reportérka April (Megan Fox) to nemá v zaměstnání jednoduché. Ráda by točila velké, důležité reportáže ale nemůže se prodrat na výsluní. Město New York navíc terorizuje mocný a obávaný Trhač (Tohoru Masamune), který se chystá ovládnout město. Když je ale jednoho dne April svědkem jak Trhačův gang bez problémů zlikviduje čtveřice zmutovaných želv, chystá se natočit reportáž století. Její šéf jí ale samozřejmě takové nesmysly nevěří a tak se snaží dostat čtyřem želvám více na kobylku. To ale April netuší, že se díky tomu dostává do smrtelného nebezpečí. Kdo jiný ale může April zachránit a s ní i celé město před zlým trhačem, který se chystá otrávit celé město, než Želvy Ninja... Blbůstka pro odrostlejší děti, kterou jsem si pustil jen kvůli Megan. Ale už nikdy více. I ta slaďoučká superbaba z Transformerů tu byla napudrovaná až to pěkné nebylo. Ale to se nedá srovnat z hnusnou přerostlou krysou v podání mistra Třísky, hrůzu nahánějícím obr želvám a když k tomu přidám super kaskadérské výkony snad všech postav, nezbývá mi říct nic víc než jen SHIT. Alespoň ten Trhač byl k světu, měl krásné nože a celý film jsem si přál, ať ty debilní želvy rozkuchá. Škoda jen, že neměl při sobě ještě ten růžový mozek, to by byla teprve sranda. No nic jdu si pustit animák. 35%

• 20.3.2015  15:27
    Soudce (2014)

Hank Palmer (Robert Downey Jr.) je skvělí právník, kterému zemřela matka a tak se vydává do svého rodného městečka na její pohřeb. Po dlouhé době se opět vidí se svou rodinou a hlavně se svým otcem Josephem (Robert Duvall), který je zdejší uznávaný soudce, ale se kterým Hank už delší dobu nemluví. Oba si k sobě nenajdou cestu ani během pohřbu a tak už se Hank těší, až opět odjede. Situace se změní ve chvíli, kdy Josepha zatkne policie a sdělí mu, že je podezřelí z vraždy muže, kterého kdysi soudil. I když si Joseph najme jiného, hodně nezkušeného právníka, Hank nechce nechat svého otce zavřít a tak se přeci jen případu ujme a začne svého tátu zastupovat aniž by věděl, zda Joseph tento zločin skutečně spáchal nebo ne... Pointa je zajímavá a herci výborní, ale stopáž je přemrštěná, dialogy natahované a především jako celek to působí nudně. 45%

• 20.3.2015  15:17
    Bony a klid 2 (2014)

Martin (Jakub Prachař) přijíždí do Prahy z Mladé Boleslavi, aby vydělal peníze a zbavil se dluhů. Před restaurací potká bývalého veksláka Bínyho (Roman Skamene), který v Martinovi vidí možného parťáka pro nelegální kšefty a tak se ho ujme, seznámí jej se svými dávnými přáteli a snaží se spolu vydělat co nejrychleji velké peníze...Tak to byla ubohost. Olmer se asi posral, když to točil jinak fakt nevím. Když sehnal všechny herce z jedničky mohl si s filmem udělat prakticky co chtěl, mohla to být bomba jako hrom, drsná, syrová, z prostředí plné korupce a vydírání. Ale hovno hovno zlatá rybko, nechám si po 25 letech napsat scénář, je mi jedno jaký bude, klidně ať je to sračka, já ze sebe opět udělám velkého rejžu, nacpu tam ještě poslední královnu krásy a všeci se z toho poserou, budou běžet do kina a já vydělám velký balík. Na hovno Olmere. Klesl si až na samé dno. Příště mi napiš do vzkazu, za dva dny ti napíšu lepší scénář, než je tento zfilmovaný brak a to nejsem bůhvíjaký spisovatel. Dávám pár procent jen za původní ksichty z jedničky, jinak je to průser všech průseru. 10%

• 20.3.2015  15:00

Harry (Jared Leto) se svým kamarádem Tyronem (Marlon Wayans) už neví, kde vzít peníze na drogy a tak vymyslí plán, který je má dostat k penězům. Chtějí nakoupit větší množství drog, prodávat je dále a sem tam si něco nechat taky pro sebe. Plán jim vychází dobře a Harry si konečně užívá se svou novou láskou Marion (Jennifer Connoly) život. Harry si ani nevšimne, že se jeho matka, která cvičí mozek na televizní soutěž, dostala do velkých problémů. Stala se totiž závislá na práškách na hubnutí a díky nim je denně totálně sjetá. V době, kdy svého syna potřebuje nejvíce, ale pátrá po Harrym a jeho kamarádovi policie...Těšil jsem se na tento film, ale nějak filmy o drogách nechápu. Asi to bude tím, že jsem nikdy nešňupal. :) Snímek sice zaujal, ale nanadchnul. Ale herecké výkony jsou výborné. 60%

• 18.3.2015  20:10
    John Wick (2014)

John Wick (Keanu Reeves) je bývalý zabiják, který se po smrti své milované ženy snaží žít v klidu. Po incidentu na benzínové stanici s partou rusů se mu tito agresoři v noci vloupají do domu, brutálně Johna zbijí, ukradnou mu auto a zabijí jeho psa. To v Johnovi probudí spícího zabijáka, opět vytáhne svůj arzenál zbraní a začne hledat muže, který mu ublížil. Brzy zjistí, že se jedná o syna svého bývalého šéfa. Ten ale odmítne svého syna Johnovi vydat a tak se musí všichni gangsteři připravit na krvavou pomstu...No začátek byl hodně hustý a trochu mi připomínal Equalizer. Pak ale Keanu začne mydlit jednoho rusáka po druhém a začne z toho být pořádná řezničina. Bohužel ale na úkor příběhu. Mrtvých přibývá jak na běžícím pásu, ale děj stagnuje a ve finále nejde o nic jiného než jen o to zabít co nejvíce lumpů a to nejlépe jednou ranou, což mi ve filmu rok výroby 2014 hrozně moc vadilo. Když to shrnu, po dobré začátku nastala hrozná bum prásk nuda. 40%

• 13.3.2015  21:34
    Uprchlík (1993)

Dr. Richard Kimble (Harrison Ford) je obviněn z vraždy své manželky a je odsouzen k trestu smrti. Při převozu však jeho spoluvězni napadnou ozbrojenou stráž a Richardovi se podaří uprchnout. Od té doby po něm pátrá tým vedený zkušeným agentem Samuelem Gerhardem (Tommy Lee Jones), který chce Richarda dostat za každou cenu. Richard se mezitím vydává domů do Chicaga, kontaktuje některé své přátelé a kolegy a snaží se najít jednorukého muže, který mu zabil ženu...Vyníkající thriller s parádní zápletkou i herci. Při mém prvním shlédnutí někdy před dvaceti lety, jsem se do toho filmu zamiloval a dlouho předlouho jej nemohl žádný thriller překonat a tak i po tolika letech musím dát i přes hrozný český dabing plnou palbu. 90%

• 13.3.2015  21:28
    Tři bratři (2014)

Tři bratři se vydávají do světa hledat si své nevěsty. I když je každý z jiného těsta a jiné povahy, dokáží si své místo vedle vytoužené nevěsty vybojovat a to přímo ve třech slavných pohádkách. A to o Šípkové Růžence, Červené Karkulce a o Dvanácti měsíčcích... Myslel jsem si, že na poli pohádek už nejde vymyslet nic originálního, ale ono se to panu Svěrákovi opravdu povedlo. I když použil tři velmi známé pohádky, dokázal je velmi dobře zpracovat, přidat do toho Uhlířovské písničky a dobré herce a hned to mělo šmrnc a glanc. Bohužel ale nemám rád ani Dyka ani Kluse a i když by asi bez nich tato pohádka nebyla ono, já si prostě nemůžu pomoct, ale čtyři hvězdy jsem prostě dát nemohl. 60%

• 1.3.2015  14:36
    Kód Enigmy (2014)

Alan Turing (Benedict Cumberbatch) je matematický génius, který byl vybrán do tajné skupiny, která má za úkol rozšifovat nacistický šifrovací stroj Enigma. Zpočátku se nemůže začlenit do týmu, když ale jeho nadřízený pochopí, že Alan potřebuje týmu šéfovat, vše ponechá v jeho rukou. Alan si vyžádá spoustu peněz na svůj vlastní stroj, který by měl Enigmu dešifrovat. Tento stroj však pracuje velmi pomalu a protože má skupina pouze 18 hodin denně na to, aby kód rozluštili, stále se jim to nedaří. Alan má tudíž nůž na krku a už jen pár dní na to, aby pomohl ukončit 2. světovou válku...Velmi ambiciózní snímek, na který jsem se do kina těšil. Nutno říct, že i když má film necelé dvě hodinky, vlekl se mi jako tříhodinový. I když o napětí a strhující scény ve filmu není nouze, našlo se spousta hluchých chvilek, když se například zbytečně dlouho rozebírala Alanova orientace. Film je přeci jen o tom, jak rozluštit Enigmu, na to diváci do kina jdou a ne životopis Alana Turinga, který je všem ukradený. Za mě mírné zklamání. 60%

• 1.3.2015  14:28

Frank Abagnale Jr. (Leonardo DiCaprio) ještě není plnoletý, jeho rodiče se rozvedli a on se rozhodl začít žít po svém. Coby perfektní padělatel zfalšuje otcovy šeky, udělá ze sebe leteckého pilota u obrovské společnosti a užívá si luxusu a přízně krásných slečen a dam. To neujde pozornosti agenta FBI Carla Hanrattyho (Tom Hanks), který na tomto případu stráví velkou část své kariéry. Frank se totiž neustále přesouvá po celém světě, díky falešným diplomům stále mění povolání a s Carlem si hraje hru na kočku a myš. Až jednoho dne Frank padne do pasti, ze které není úniku. Nebo ano?... Spielberg natočil další velkou podívanou, s velkými herci a velkým příběhem. DiCaprio byl pro tuto roli správná volba, má mladiství vzhled a jeho role je dost uvěřitelná. Hanks se zde spíše jen svezl na dobrém příběhu, toho fízla mohl hrát téměř kdokoli a stejně by to byla velká podívaná. 75%

• 15.2.2015  12:02
    Cesta ven (2014)

Romka Žaneta (Klaudia Dudová) bydlí se svou sestrou a malou dcerkou v panelovém domě v Ostravě u svého přítele Davida (David Ištok). Ani jeden z nich si nemůže najít práci i když se o to oba enormně snaží a tak žijí pouze ze sociálních dávek. Žanetina kamarádka Andrea (Mária Zajacová-Ferencová), která se živí prostitucí však nabídne Davidovi kšeft. Má okrást jednoho z klientů, ke kterému Andrea pravidelně dochází. Žaneta však nechce, aby otec jejího dítěte trávil roky v kriminálu a tak raději Davida opustí a přestěhuje se ke svému otci. U něj to však taky není ideální. V malém bytě se tam tlačí se spoustou dalších lidí a protože nevychází se svou macechou odstěhuje se se svou dcerkou na ubytovnu. Zatímco David odmítne Andrein kšeft a snaží se vrátit k Žanetě, tak ta si mezitím najde práci a začne taky konečně žít společenským životem. David, který chce Žanetě dokázat, že jí dokáže uživit přijímá práci v Německu a snaží se o to, aby tam Žaneta odjela s ním...O rómské komunitě jsem zatím viděl jen pěkné sračky, tento film mě však překvapil. Režisér udělal dobře že obsadil skoro samé neherce, film totiž prokázal autentičnost a divák se může podívat jak se žije mezi cigány. Film se navíc odehrává v mém blízké okolí, takže jsem se u toho pobavil dvojnásob. 70%

• 15.2.2015  11:48
    Annabelle (2014)

John (Ward Horton) a Mia (Annabelle Wallis) čekají své první dítě. John proto pro svou manželku přichystal překvapení. Koupil jí velkou panenku, která jeho ženě chyběla do sbírky. Další noc se však stane něco hrozného. Do jejich domu vnikne dvojice fanatiků a brutálně mladý pár napadne. Policie naštěstí útočníky zneškodní, ale nikdo netuší, že onu panenku posedne duch mrtvé fanatičky Annabelle. V jejich domě se najednou začnou dít podivné věci a protože si Mia myslí, že je dům posedlý, přestěhují se do činžovního domu. John, který studuje medicínu musí často v noci do nemocnice a Mia zůstavá sama doma jen se svým čerstvě narozeným miminkem. A v tu chvíli se začne probouzet démon uvězněný v panence...Začátek teda parádní. Po útoku fanatiků jsem si říkal, že zdejší hodnocení musí být nějaký omyl. Nebyl. I když je film o posedlé panence, tak ta se skoro k ničemu nemá, až na nějaký ten přesun z pokoje do pokoje. Jo pardon, občas si zavrže na židličce nebo spustí šicí stroj. Ale z tohohle už se nikdo strachy neposere a i když jsem se na film díval v noci a s pořádnou hlasitostí ve sluchadlech, tak ani hudba která má v hororech navodit pocit strachu mě nijak nedostala. Ani přiblblý závěr tomu příliš nepomohl. Škoda. 45%

• 8.2.2015  22:40
    Velká ryba (2003)

Will Bloom (Billy Crudup) se právě žení se svou láskou Josephine (Marion Cotillard). Ale místo toho, aby si den užíval, neustále jen poslouchá smyšlené historky svého otce Eda (Albert Finney) z mládí, které už slyšel tisíckrát a které baví všechny svatebčany. V ten samý den se s otcem pohádá, odstěhuje se a dlouhá léta spolu nemluví. Jakmile ovšem táta onemocní a doma v posteli čeká na smrt, rozhodne se Will že se s ním pokusí usmířit. Jakmile ovšem dorazí zpět do svého rodného domu, táta začne opět vykládat své historky. Will mu ale konečně naslouchá a postupem času zjišťuje, že tyto neuvěřitelné, kouzelné a magické příběhy zároveň, nejsou úplný výmysl... Kvůli podivnému režisérovi Burtonovi, kterého zrovna v lásce moc nemám, jsem měl z tohoto filmu patřičné obavy. Ty ale nebyli na místě. Film je to dobrý i zajímavý. Sice si mě jeho postavy nezískali, ale klidně bych se na něj koukl znovu. Trošičku mi to připomínalo Interstate 60, ten je ale o velký skok lepší. 60%

• 8.2.2015  00:15

Milo (Bill Hader) a Maggie (Kristen Wiig) jsou sourozenci, kteří se neviděli deset let. Oba však prožívají podobně depresivní životy a když se Milo pokusí o sebevraždu, navštíví jej Maggie v nemocnici a nabídne mu společné bydlení u ní a její manžela Lance (Luke Wilson). Společné soužití sice zpočátku oboum pomáhá ale díky vzájemně vyzrazeným tajemstvím se blíží nevyhnutelná konfrontace...Chcete zažít pořádnou porci nudy s homosexuálem a jeho sestrou, která podvádí svého manžela o kterém neustále říká jak je úžasný? Tak s chutí do toho! Já bych se šel ale radši zastřelit než to vidět znova. 20%

• 8.2.2015  00:07

Jedoucí výtah směrem vzhůru vyvezl Thomase (Dylan O'Brien) na velkou louku, kterou obklopují vysoké zdi. Netuší kdo je ani proč a jak se sem dostal. Louku obývá skupina chlapců zhruba v jeho věku, která mu sdělí, že odtamtud vede jediná cesta. Za svítání se zdi v jednom místě rozevřou a umožňují vstoupit do labyrintu, který se však neustále otáčí a je plný podivných příšer. Skupina má vymezeny dva běžce, kteří labyrint mapují a hledají cestu ven, vždy ale pouze do soumraku, kdy se zdi zase zavírají. Když je jeden z běžců zraněn, dostane Thomas šanci, aby jej nahradil a vstupuje tak do labyrintu. Mezitím se ve výtahu objevuje poslední pasažér a kupodivu všech je to žena. A ta ví, kdo Thomas ve skutečnosti je...Příběh vymyšlený dobře, ale bohužel úplně nedotažený. Scénář musel psát naprostý ignorant a ten kdo obsazoval herce do filmu, tento slibný projekt do jisté míry úplně pohřbil. Opravdová škoda nevyužitého potenciálu. 45%

• 7.2.2015  23:56

Frankie Dunn (Clint Eastwood) je boxérský trenér, vychovávající nadějného boxera, který mu však v nejdůležitějším momentu kariéry pláchne ke konkurenci za pořádnýma penězma a Frankův sen vyhrát mistrovský titul tak zůstává stále nesplněný. Do jeho tělocvičny však přichází servírka Maggie (Hilary Swank), která i přes svůj pokročilejší věk oplývá velkým potenciálem. Frankie sice ženy trénovat nechce, ale Maggie je neodbytná a tak se Frankie nakonec nechá přemluvit. Z Maggie je zanedlouho stroj na vítězství a tak se oba dva můžou těšit na zápas o titul...Eastwood ve své klasické roli zachmuřelého stárnoucího ranaře podává perfektní výkon hlavně za kamerou. Před ní, si pozornost vysloužila zejména Hilary Swank, která předvádí pravděpodobně svůj nejlepší výkon. Dlouho jsem chtěl dát pět hvězd, ale nakonec mě odradil ten až moc depresivní závěr. Je to těsně pod hranou. 75%

• 7.2.2015  23:48

Colin (Matt Damon) vyrůstal od mala v podrůčí největšího gangstera Bostonu, Franka Costella (Jack Nicholson). Když je už z Collina mladý muž, úspěšné složí zkoušky na policejního důstojníka. Nikdo ovšem netuší, že to byl právě Costello, kdo Colina poslal k policii, aby měl jistotu, že jej nikdy nedopadnou. Na druhou stranu ale Costello netuší, že také policie se činila a infiltrovala do jeho gangu svého muže, mladého a od pohledu zkaženého Billyho (Leonardo DiCaprio). Frank tuší, že má ve svých řadách krysu a tak se rozběhne napínavá hra kočky s myší...Hodně dobrý remake ásijské Volavky, bohužel ale pro mě s naprosto špatně zvolenými herci. Damon a DiCaprio jsou sice borci, ale protože mají až moc roztomilý kukuč, jaksik jsem jim tuto drsnou hru nežral. Ale film je to jinak opravdu skvělí a ten závěr tomu dal ten správný říz. 70%

• 7.2.2015  23:33
    Equalizer (2014)

Robert McCall (Denzel Washington) pracuje v hobby marketu a každý večer chodí do své oblíbené kavárny, kde odpočívá a čte knihu. Seznámí se zde s mladou prostitutkou Teri (Chloë Grace Moretz), která je však v moci ruské mafie. Když je jednoho dne Teri brutálně zmlácená svým šéfem, navštíví Robert noční podnik jejího zaměstnavatele a nabídne nejvyššímu bossovi všechny své úspory za Terrino vykoupení. Když je odmítnut, bleskurychle všechny rusáky pozabíjí. Z Ruska je okamžitě po této události vyslán nebezpečný muž, který má za úkol najít Roberta a bez milosti jej zabít. To ale netuší, že Robert je bývalý člen tajné vojenské jednotky... První půlka je vážně skvělá. Vražedný Denzel zabíjí ve stylu Liama Neesona a Stevena Seagala dohromady a proti němu stojí nemilosrdný rusák vraždící lidi holýma rukama. No kochal jsem se zbytečně. Denzel totiž nasadí do útoku své věcičky z hobby marketu a zabíjí rusáky po desítkách vrtačkama, kladívkama a vším možným co by mě jen mohlo napadnout, když se projdu po Baumaxu. Pane Fuqua, už to laskavě nehulte, kurvíte tím filmy. 60%

• 7.2.2015  23:20
    Malaton (2005)

Cho-won (Seung-woo Cho) je mladý autista, který ze všeho nejraději běhá. Po třetím místě v závodu na 10 km, chce jeho matka, aby se zůčastnil Chuncheonského maratonu. Sama si ale netroufá Cho-wona trénovat, proto přemluví bývalého vítěze bostonského maratonu, aby se tréninku ujal on. Ten zpočátku nesouhlasí ale časem mu Cho-won přiroste k srdci a tak nakonec souhlasí. Na svá bedra si však naloží pořádně těžké břemeno...Chvilkama úsměvné, pak zase velmi smutné. Ale film může být jaký chce, protože tady stejně vše stojí na jedinečném výkonu Seung-woo Choa. Dlouho jsem se vyhýbal jihokorejské produkci, ale proč to dělat, když skrývá takto skvělé filmy. Nemůžu ale dát více procent, protože kvůli zdejšímu hodnocení jsem přeci jen čekal více. Ale je to na hraně. 65%

• 7.2.2015  23:09
    Dárce (2014)

Jonas (Brenton Thwaites) vyrůstá ve světě, kde neexistuje neštěstí, války, násilí, bolest a vše je idylické a krásné. Před prahem dospělosti je dospívajícím ženám a mužům určeno povolání, které budou s očekáváním vykonávat do konce života. Při ceremoniálu je Jonasovi sděleno, že byl vybrán jako vyjímečný jedinec a proto se stane tzv. Dárcem. Místo určeného povolání bude navštěvovat dosluhujícího Dárce, který Jonasovi ukáže, jaký je svět ve skutečnosti. Jonas touží dostat se za hranice svého města a zjistit, kde je pravda...Pokud zavřu oči a zasním se, možná bych chtěl v takovém světě žít. Ale asi opravdu jen těch necelých sto minut tohoto dalšího fantasy snímku z říše snů, kterých už začíná být přehršel. Raději by s tím měli v Hollywoodu přestat, protože začnu brzy dávat odpad. 55%

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41