Muž z oceli (2013)

Planeta Krypton je před totální zkázou. Poslední narozené dítě je vysláno svými rodiči na planetu Zemi, aby zde vyrůstalo v poklidu a míru. V jeho vesmírné lodi, která ztroskotá poblíž farmy v USA, jej vytáhne dvojice bezdětných vesničanů a vychovají z něj laskavého mladého muže Clarka (Henry Cavill). Clark má superschopnosti, o kterých se obyčejným smrtelníkům jen zdá, ale Clárkův otec Jonathan (Kevin Costner) mu zakazuje je používat. Názor nezmění ani ve chvíli, kdy jeho rodinu ohrožuje hurikán, při kterém zahyne. Clark ctí přání svého otce pouze do chvíle, kdy na planetu Zemi dorazí invaze přeživších z Kryptonu. Jejich generál Zod (Michael Shannon) má v plánu všechny lidi vyhladit a z naší planety udělat nový Krypton. V cestě mu však stojí Superman - Clark...Prvotní dojmy byli rozporuplné. Myslel jsem si totiž, že jsem si pustil spíše nový díl Star Treku. Když se příběh přesunul na Zemi, bylo už to lepší a film mě začal více bavit. Dokonce jsem uvažoval o čtvrté hvězdě, ale zkazilo to závěrečné finále. 60%

Podfukáři (2013)

Parta čtyř špičkových kouzelníků, láká diváky na neobvyklou show. Přímo na jevišti se pomocí triků snaží vykrást banku v daleké Paříži. To se jim skutečně povede a navíc ukradenými penězi obdaří vyjevené diváky. Od té doby mají za sebou agenty FBI, to jim ale nemůže zabránit uspořádat další show, při které si místní zkorumpovaní finačníci nemůžou být ničím jisti...Spousta dobrých herců, slibný začátek a zajímavé triky, které by nesvedl snad ani slavný David. Tempo nám naši kouzelníci ale neudrží a druhá půlka filmu už je nemastná neslaná. Já moc ty kouzelnické filmy nemusím a Podfukáři mě v to přesvědčili. 55%

Jedna mezi oči (2012)

James (Sylvester Stallone) je nájemný vrah, který po jedné úspěšné akci, příjde o svého parťáka, kterého zavraždil jiný najmutý zabiják. James se rozhodne viníky potrestat ale do cesty se mu připlete policista Kwon (Sung Kang), který jej chce zatknout za vraždu. James ale Kwona přesvědčí, že je lepší spojit své síly proti společný nepřátelům. Když je však unesena Jamesova dcera, musí oba odhodit vzájenou nevraživost...Celkem úspěšný comeback Waltera Hilla na pole osmdesátkových akčňáků. Sly předvádí svůj standart a tak nemůže urazit, ale jestli si na film za měsíc vzpomenu, to asi těžko. 55%

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

1. SÉRIE Manželé Harmonovy, Ben (Dylan McDermott) a Vivien (Connie Britton) prožívají krizi a tak se rozhodnou začít znovu, v novém domě. Společně s dcerou Zoe (Taissa Farmiga) přicházejí do velkého a zároveň krásného domu, s velmi pochybnou minulostí. Hned od počátku se v domě začnou objevovat jeho bývalý majitelé nebo podivná sousedka s ještě divnější dcerou. Obavy a pochybnosti kulminují ve chvíli, kdy Vivien zjistí, že je těhotná a ve dveřích se objeví Benova bývalá milenka, která se jej jen tak nechce vzdát...Prozatím jsem viděl první sérii a už teď nutno říct, že tvůrci musí být pořádní magoři. Občas jsem na tu čučel s otevřenou pusou, občas sem se nudil, občas fandil kladným hrdinům, občas záporným a tak bych mohl pokračovat. Prostě jsem se u toho bavil, nemůžu si ale odpustit ten pocit, že z toho šlo vymáčknout daleko víc, že se někdy zbytečně všechno obkecávalo v době, kdy už měl divák jasno a hlavně mě štval závěr, který mohl krásně gradovat ale místo toho se vše důležité odehrálo během pár minut dvou posledních dílů. No už teď se těším na druhou sérii, která je údajně lepší a tak si nechávám k lepšímu hodnocení ještě prostor. 1. SÉRIE 60% 2.SÉRIE Briarcliff je blázinec, ve kterém šéfuje sestra Jude (Jessica Lange). Ta přivítá ve svém zařízení Kita Walkera (Evan Peters), kterému se přezdívá Krvavá tvář. Má na svědomí, brutální vraždy několika žen, včetně své přítelkyně. Kit ovšem tvrdí, že je nevinný a důkaz chce najít novinářka Lana Waters (Sarah Paulson). Sestra Jude ovšem cítí, že by napovrch mohli vyjít všechny zvrácenosti, které blázinec ukrývá a tak Laneu zavře mezi pacienty a shledá jí nemocnou. V tu chvíli nas cénu přichází opravdová Krvavá tvář...Po shlédnutí druhé série se mé dojmy opět rozcházejí. Některé díly jsou k sežrání a opravdu perfektně natočené a pár dílů se zase veze na předešlém úspěchu. Pořád ale tvrdím, že se celé AMH rodí v hlavách otálně vypatlaných géniů a tak si dám s chutí brzy další sérii. Hodnocení si nechávám ale stále otevřené a druhou sérii hodnotí stejně jako první. 60%

Rychle a zběsile 6 (2013)

Parta kolem Dominica Toretta (Vin Diesel) seká dobrotu a rozutekla se všude po světě. Až do návštěvy policisty Hobbse (Dwayne Johnson), který ukáže Torettovi pár dní staré fotografie jeho přítelkyně Letty (Michelle Rodriguez), která má být ovšem po smrti. Opak je pravdou a momentálně pracuje pro hledaného teroristu Shawa (Luke Evans), kterého chce Hobbs za každou cenu chytit a potřebuje k tomu právě Torettův tým. Ten souhlasí pod podmínkou, že získá zpět svou lásku a pro celý tým čistý trestní rejstřík. Banda teroristy Shawa je však rovnoceným soupeřem a tak bude tento úkol velmi obtížný...Děj filmu dokonale vystihuje jeho název. Tvůrci už pomalu nevědí jak příběh rozvíjet a tak patlají jedno přes druhé, do toho přidají těžko uvěřitelnou action s přiblblými svalovci a nesmyslnými závody, které do příběhu nezapadají a tak to vše zbytečně jen natahují. Jednoznačně to už má sestupnou tendenci a další díl už bych raději netočil, i když v podání krále hororů Jamesa Wana, by tato série mohla najít zašlou slávu. 60%

Tísňová linka (2013)

Jordan Turnerová (Halle Barry) je zkušená operátorka bezpečnostní linky 911. Jednoho večera ji ale vyvede z koncentrace telefonát, kde je v ohrožení života mladá dívka. Jordan tento telefonát nezvládne, udělá chybu a za pár dní je dívka nalezená mrtvá. Jordan se přímé praxi raději nějaký čas vyhýbá a zaučuje nové tváře. Do práce se vrhne znovu ve chvíli, kdy na linku zavolá dívka, která je uvězněná v kufru jedoucího auta, ale netuší kam jí únosce veze. Jedno ví ale jistě, tento neznámý muž se jí chystá zabít. Je jen na Jordan, aby dívku dokázala uklidnit a zjistit, kde se nachází dříve, než bude pozdě...Tísňová linka mě nepřekvapila, ale uspokojila. Přesně tohle sem od tohoto filmu čekal. Navíc jsem dostal naservírovaný grandiózní závěr, ve stylu Mlčení jehňátek a tak sem byl více než spokojen. Filmů, kde je někdo uvězněný v kufru auta je sice hodně, tady jsem byl ale napjatý jak struna skoro celý film. Když přidáme příjemnou stopáž a velmi dobrou Halle Berry, možná mám před sebou thriller roku. 75%

Práskač (2013)

John Matthews (Dwayne Johnson) je šéfem stavební firmy a ke spokojenosti mu nic nechybí. Život se mu začne hroutit když mu zavolá bývalá manželka a sdělí mu, že byl jejich syn Jason (Rafi Gavron) zatčen za distribuci drog. Ten však jen schovával drogy kamarádovi, zákon je však neúprosný. Sazba za tak těžký přečin je od deseti let vězení. Jelikož Jason nemůže s policií spolupracovat protože nezná žádné dodavatele, rozhodne se John jednat na vlastní pěst. Infiltruje se do velmi nebezpečného drogové gangu a snaží se ze všech sil dostat za mříže velké ryby, aby svého syna dostal z vězení co nejdříve...Přesně tohle jsem od Dwayna čekal. Nejdříve příjde na řadu počáteční zápletka. Tentokrát se do problémů dostane jeho syn. Zatknou ho a vyhrožují mu, že jen tak z basy nevyleze. To se taťkovi nelíbí a tak si najde někoho, kdo jej zasvětí do nelegálních obchodů s drogami. Samozřejmě nechybí automobilové honičky, přestřelky a vše co k tomu patří. Jak to dopadne je asi každému jasné. 60%

Království lesních strážců (2013)

Sedmnáctiletá Mary přijíždí za svým otcem, aby se s ním sblížila. Ten je však posedlý hledáním malých mužíčků, kteří prý obklopují nedaleký les. Mary svému otci nevěří, ale díky kouzlu, který Mary uvrhne do světa lesních strážců, musí své názory přehodnotit. Nyní musí pomoci obyvatelům lesa, aby se v pořádku narodila nová královna, protože lesní život ohrožují zlý nepřátelé, kteří chtějí les jednou provždy zničit...U animovaných filmů, jsem vždycky zvědav, s čím na nás tvůrci příjdou. Tento film je svůj, je originální, příběh je dobrý a díky duu hlemýžď-slimák i zábavný. Pořád ale tvrdím, že animák je široká škála možností a dokud je nazačne točit nějaký blázen s obrovskou fantazií, tak vysoká hodnocení dávat nebudu. 60%

Pravidla mlčení (2012)

Jim Grant (Robert Redford) je úspěšný právník, který má však za sebou šokující minulost. Byl členem radikální skupiny, která před třiceti lety zastřelila při loupeži muže. Nyní se skrývá pod jinou identitou, kterou však odhalí mladý dotěrný novinář Ben Shepard (Shia LaBeouf). Po Jimovi začne ihned pátrat FBI a tak se musí dát okamžitě na útěk...Slibný začátek se přehoupl v ukecanou nudu s přestárlými herci. Kéž by to tak bylo ve stylu Uprchlíka, říkal sem si. Ale to by musel Robert trošku zamakat na fyzičce a LaBeouf nebýt tak dotěrně dobrý novinář, který strčí všechny členy FBI do kapsy. 55%

Profesionál (1981)

Tajný agent Joss (Jean Paul Belmondo) má za úkol odstranit v jisté africké zemi obávaného diktátora. V zemi však nastane převrat a z diktátora je nyní prezident. Vláda tak nechá Josse napospas osudu a ten je na dlouhé roky za pokus o vraždu prezidenta zadržen a uvězněn. Jednoho dne se mu však podaří uprchnout a míří zpět do Paříže, aby si vyřídil staré účty s bývalými přáteli...Jeden z nejlepších filmů s Belmondem jaký jsem prozatím viděl, navíc doprovázený skvělou hudbou velmistra Morriconeho. Možná bych některé akční scény ještě vyladil a nedělal s Belmonda takového superhrdinu, konec to ale celé napravil. 65%