Miller

Student 8. ročníku

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 30.3.2018  14:23
    Fargo - Série 2 (série) (2015)

Lepší než jednička. Hlavně kvůli šesti skupinám postav - Policista a jeho rodina (85%), Mike Milligan & bratři Kitchenové (100%), Indián Hanzee (100%), Gerhardtovic rodina (80%) Ed a Peggy Blumquistovi (80%) a ještě vedlejší postavy (70%, protože Reagana udělali strašně špatně). První tři epizody se mi moc nelíbily, ovšem poté druhá sezóna Farga nabírá oprátky. 90%

• 28.3.2018  22:25

Skvělý film. Mám moc rád filmy s jemným náboženským nádechem a hororovým pozadím. Navíc ten film má Gregoryho Pecka, který by dobře zahrál i komparz a hlavně - hudbu Jerryho Goldsmitha. Napínavý, svižný, zajímavý a děsivý film. Dlouho jsem neviděl tak kvalitní horor. 100%

• 26.3.2018  11:46
    Ucho (1970)

Je to strašně smutný psychologický drama thriller. Je opravdu smutné, co se stalo z manželství Anny a Ludvíka a nemalou zásluhu na tom měli soudruzi. Skvělé herecké výkony, obzvláště Radoslav Brzobohatý a Gustav Opočebský, úchvatná režie a scénář Karla Kachyni, krásně depresivní hudba a skvělá kamera (dosti podobná Spalovači mrtvol), ale i jiné dokonalosti z filmu dělají podobenství. A říkal jsem to jako levičák a říkam to i jako pravičák - Havel je měl pozavírat. 100%

• 24.3.2018  16:35

Opravdu skvělý film. Opravdu neotřelý nápad, zpracovat takto příběh Ježíše Nazaretského. Nejlepší scéna byla asi 20 minut před koncem, když Pavel vypráví Ježíšovi o potřebě B-ha. Celý film je vyjímečný, těžko někdo najde podobný film s tak zvláštně tríznivou atmosférou. Režie byla (jak už jsme u Scorseseho zvyklí) naprosto úžasná, ale nejlepší kinematografická chlouba filmu jsou dva herecké výkony - Willem Dafoe (Ježíš Nazaretský) a Harvey Keitel (Jidáš Iškariotský). Dalším plusem byla kamera, dosti připomínající styl McKennova zlata. Skvělá byla i výprava, kostýmy a masky. Samostatné zmínění si zaslouží i hudba Petera Gabriela, samozřejmě opět zvláštní a krásná. Zábavných 164 minut velkolepého filmu tohoto rázu. 100%

• 18.3.2018  03:05

Je to zajímavý film. Docela povedená režie, místy trošku pokulhávající avšak dobrý scénář, dobré výkony, výborná hudba, skvělé triky, dobrá kamera - je to dobrý film, obzvláště, když vezme v potaz to, že tam hraje Kutcher. Nejlepší scéna - Evan bez částí rukou. Jinak - ušlo to, nejlepší výkon podává Eric Stolz, ale nikdo není vyloženě špatně hrající. Největší chybou filmu bylo to, že ke konci udělali ze sympaťáka se strništěm hollywoodskou a nepříjemně až divně vyhlížející hvězdy. 80%

• 16.3.2018  17:44
    Hostel (2005)

Kdyby si nás alespoň spletli s Rakouskem nebo Polskem....

• 17.2.2018  18:18

SPOILERY! V páté sérii se Walt sám chce stát novým největším drogovým magnátem USA a rozjede byznis s Jessem a Mikem, Mike i Jesse odstoupí, Walt tedy Mikea, který ho vydíral, zabije; Hank, agent DEA a Walterův švagr, zjistí, že Walt je onen Heisenberg a snaží se ho zatknout, po dlouhém nahánění se spojí s Jessem a snaží se Walta dopadnout, ten si pronajme vrahy, aby ho ochránili, ale když zavede Hanka s Jessem a Gomezem (Hankův kolega) k 80ti milionům dolarů, odvolá je, Hank zatkne Walta, ale vrazi stejně přijedou, zabijí Hanka a Gomeze, vezmou Jesseho jako vězně a Waltovi vezmou 70 milionů a 10 mu nechají, Walt se snaží rychle odstěhovat, mezitím jeho žena Skyler, která mu od čtvrté série pomáhala prát peníze (do té doby nic nevěděla) a její sestra (žena Hanka) řeknou vše jeho synovi, Waltovi Juniorovi, Skyler pak na něj vytáhne nůž, syn zavolá policii, tak rychle uteče a unese svou osmáncti měsíční dceru, kterou však vrátí a nechá si změnit identitu, po čase odejde i se svou idnetitou zpět do Nového Mexika a předá všechny peníze svým bývalým kolegům, aby je dali rodině, pod vyhrůžkou smrti, otráví dodavatelku metylaminu vrahům, kteří vězní Jesseho a chystá pomstu, všechny až na Jesseho postřílí, Jesseho nechá utéct, zjistí, že utomatický samopal postřelil i jeho a tak šel do varny perníku, aby zemřel s tím, co miloval - a to chemií - při této scéně se rozpláče snad každý, opravdu smutné. KONEC SPOILERŮ! Skvělá série, hlavně emotivní finále.

• 17.2.2018  18:16
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Tak především, absolutně bych v reálném životě Heisenborgovo chování schvaloval, bez ohledu na jeho nemoc. Čekal jsem nerealistický a protidrogový výtvor hollywoodu, ale to se naštěstí nekonalo. SPOILERY! - Dostal jsem skvělé drama o zoufalém člověku. Walter White je naprosto normální a morální člověk, který je nemocí zahnán do kouta, aby se vydal do živoní cesty vařiče perníku se svý, bývalým žákem. V první sezóně to dělá pouze na úrovni amatéra, s tou vyjímkou, že čistota jeho produktu je 98-99% procent, což z jejich matroše dělá boom. Ve druhé sezóně se tím živí coby zaměstnanec Tuca - psychopatického burana a synovce důležité postavy a to Hectora Salamancy - kterého zabijí a rozjedou vlastní byznis s vlastními dealry. Ve třetí sérii se pořádně ukáže postava Saula Goodmana - nejlepšího právníka v celém Novém Mexiku, Walt a Jesse začnou spolupracovat s Gusem Fringem, největším výrobcem, dodavatelem a dealerem USA. Ve čtvrté sérii se pořádně ukáže opravdová tvář Guse - tedy chladnokrevný, zlý pomstichtivý parchant, což se zenlíbí jak Jessemu, tak Waltovi, kteří ho pomocí dalších sil, tj. Hector Salamanca, zabijí. V páté sérii se Walt sám chce stát novým největším drogovým magnátem USA a rozjede byznis s Jessem a Mikem, Mike i Jesse odstoupí, Walt tedy Mikea, který ho vydíral, zabije; Hank, agent DEA a Walterův švagr, zjistí, že Walt je onen Heisenberg a snaží se ho zatknout, po dlouhém nahánění se spojí s Jessem a snaží se Walta dopadnout, ten si pronajme vrahy, aby ho ochránili, ale když zavede Hanka s Jessem a Gomezem (Hankův kolega) k 80ti milionům dolarů, odvolá je, Hank zatkne Walta, ale vrazi stejně přijedou, zabijí Hanka a Gomeze, vezmou Jesseho jako vězně a Waltovi vezmou 70 milionů a 10 mu nechají, Walt se snaží rychle odstěhovat, mezitím jeho žena Skyler, která mu od čtvrté série pomáhala prát peníze (do té doby nic nevěděla) a její sestra (žena Hanka) řeknou vše jeho synovi, Waltovi Juniorovi, Skyler pak na něj vytáhne nůž, syn zavolá policii, tak rychle uteče a unese svou osmáncti měsíční dceru, kterou však vrátí a nechá si změnit identitu, po čase odejde i se svou idnetitou zpět do Nového Mexika a předá všechny peníze svým bývalým kolegům, aby je dali rodině, pod vyhrůžkou smrti, otráví dodavatelku metylaminu vrahům, kteří vězní Jesseho a chystá pomstu, všechny až na Jesseho postřílí, Jesseho nechá utéct, zjistí, že utomatický samopal postřelil i jeho a tak šel do varny perníku, aby zemřel s tím, co miloval - a to chemií - při této scéně se rozpláče snad každý, opravdu smutné. KONEC SPOILERŮ! Kinematograficky se jedná o jeden z nejlepších seriálů, co znám, hlavně výkony Waltera Whitea a Jesseho Pinkmana. 100%

• 15.2.2018  02:51

Fring ukázal opravdovou tvář, která neukazovala obchodníka, ale všemocného záporáka, ikdyž k tomu směroval už posledními epizodami minulé série. Poslední tři epizody byly jedny z vůbec nejlepších seriálových epizod, které jsem viděl, až na poslední záběr posledního dílu.

• 15.2.2018  02:48

Pan Fring je tu klaďas, takový Walt za pár let. Možná o něco horší, než druhá série, nicméně furt maximální hodnocení.

• 15.2.2018  02:46

Už o něco lepší než první sezóna, WW už se v tom začíná orientovat ne jen chemicky, ale i obchodně. A navíc tu je SAUL!

• 15.2.2018  02:45

Seznámení s Walterem Whitem. Stačí asi to, že začínám sledovat v 20:00 a vypínám počítač v 1:30 :-)

• 12.2.2018  16:54

Je to béčko, nic si nebudeme nalhávat. Ale je to zábavné béčko. Těšil jsem se hlavně na Kapitána, Ultrona a Visiona, Ultron byl lehké zklamání, ale jinak to bylo víceméně takové, jaké jsem to očekával. Tony Stark (alespoň se mi zdá) začíná být podobný řediteli S.H.I.E.L.Du ve Wintersoldierovi. Není to žádný kinematografický klenot, ale docela jsem se bavil a nepřišlo mi to jako 2 hodiny a 15 minut. 77%

• 12.2.2018  15:46
    Uteč (2017)

Bylo to skvělé. Napínavé, chytré, zábavné. Ale doufám, že ten film nedostane oscara za nejlepší film kvůli barvě kůže, ale kvůli kvalitě, kterou film má. 83%

• 8.2.2018  14:23
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Filmový Fincher je můj nejoblíbenější režisér. Seriálový Fincher mě nebaví. House of Cards jsem koukal asi na pět epizod a stačí - nenapínavé, nudné, nepolitické, nezajímavé, podobně to je u Mindhuntera, prostě po 35ti minutách už jsem se dál koukat nemohl a první díl jsem nedokoukal a rovnou to i smazal z historie, protože nechci aby mi to ještě někdy naskočilo. Nudné, nezajímavé, nenapínavé, neatmosférické - jako House of Cards. Nudná hlavní postava, naprosto neuvěřitelný (v negativním světle) detektiv. Holt je pro mě seriálový Fincher zapovězený a už nikdy nedám nějakému jeho seriálu šanci. NUDA, NUDA a NUDA o ničem.

• 7.2.2018  11:32

Pro mě stejně dobré jako jednička. Napínavé, svižné, zábavné. Společně s Prvním Avengerem a prvním Thorem nejlepší film od MCU. Už se docela těším na trojku. 80%

• 7.2.2018  11:30

Captain America na mě zapůsobil hlavně atmosférou a tím, kde a kdy se odehrával, tím, že to bylo natočeno jako za druhé světové války mě překvapilo. A nejlepší na tom filmu je, že mě přesvědčil, že si pustím každý film od Marvelu, ať už bude o čemkoliv (krom Iron Mana 3). Dobré herecké výkony, režie taky fajn, příjemný příběh a dobrý konec. 80%

• 7.2.2018  11:24

Skvělá černá komedie. Místy to bylo až dojemné a to hlavně v částech, kde to ukazovalo nápravu člověka. Skvělá režie, scénář i výkony a hudba, moc se mi nelíbila kamera. Osobně doufám v oskara za film, režii, herečka, herec ve vedlejší roli a hudba - všechno bylo totiž skvělé. A byly opravdu chvíle, kdy nešlo udržet smích. A ten konec je opravdu úžasný. 82%

• 7.2.2018  11:19
    La La Land (2016)

Opravdu jsem se obával, nesnáším muzikály. Jenže La La Land je vyjímka potvrzující pravidlo. Je to krásné, melancholické, romantické, barvité, skvělá muzika, výprava, zvuk, střih, výkony, režie, scénář, hudba i kamera - to všechno je La La Land, nerad ych spoileroval, tak jenom říkám, že ke konci mi bylo do breku. Krásný film, bylo to úžasné. 84%

• 7.2.2018  11:12

Dřív jsem x-meny (a celkově komixárny) nemusel, ale od First Class u x-menů a Kapitána Ameriky u MCU jsem se rozhodl, že si pustím každý jejich film, protože mě to přesvědčilo, že i tyhle filmy se dají dělat kvalitně, kolem a kolem je First Class jeden z vůbec nejlepších filmů, co jsem viděl. A teď, když to dělal Singer, který natočil Obvyklé Podezřelé jsem se rozhodl, že se kouknu i na tento díl a nelituji. Skvělé herecké výkony (hlavně dvojka Fassbender a McAvoy), hudba taky dobrá, kamera taky, scénář se opravdu povedl (až na pár nesrovnalostí), režie je klasický Singer a efekty jsou taky skvělé (nejlépe zvládl tým Magnetovy schopnosti). Já jsem se vůbec nenudil a dávám pěkných 82%

• 29.1.2018  03:24
    Moonlight (2016)

Oscary tomu filmu ubraly 10-15% hodnocení, zde na ČSFD. Minimální počet herců, minimální rozpočet, minimální očekávání. Bál jsem se, že to bude film pro levičáky a hele, politika se do toho filmu ani trošku nepletla. Velmi zajímavé sociální drama o Little/Chiron/Black s celkem citlivými a velmi lidskými scénami. Osobně se mi nejvíc líbila kapitola ii. Chrion. Chiron ze střední byl nejzajímavější, nejhodnější a byl to právě ten (pokud by to musela být role v moonlight, která by dostala za vedlejšího herce) charakter, který měl dostat oscara. Juan byl dobře zahraný, ale byl zde pouze jednu kapitolu (33 minut). Tento melancholický snímek vlastně není o černoších či gay komunitě, je to lidském osudu. Film byl dobře zpracován i kinematograficky. Skvělá kamera, střih, hudba, výkony, režie... Nevidím důvod, proč bych neměl dát 80% k pěti chybělo málo, ale chybělo.

• 28.1.2018  11:44
    Světáci (1969)

Skvělá komedie. Opravdu se člověk od srdce zasměje. Nejlepší výkon podali pan Brodský a paní Jirásková. Klidně bych nominoval na cizojazyčný film. Navíc to chytře a mile kritizuje režim, který vládl. Dějově jedna z našich top komedií. 90%

• 23.1.2018  22:48
    Motýlek (1973)

Ten McQueen měl takové charizma, že ikdyby točil filmy, kde mu mafie unese rodinu a on pozabíjí celou mafii granátem, přičemž to celá rodina přežije, tak by to byly skvělé filmy. Hoffman obvyklá kvalita, velké plus filmu. I ostatní herci byli skvělí a film byl velmi originální. Dojemný konec. 90%

• 29.12.2017  10:47

Jsem asi jediný, kdo v tom nevidí kopírování Impérium Vrací Úder či Návrat Jediho stejně jako mi přijde, že Síla se probouzí není okopírovaná Nová Naděje. Já jsem byl na tomto filmu v kině Chodov (myslím, že nyní největší kino střední evropy) a navíc ve 4DX, tudíž se zážitek umocnil. Navíc, je tu skvělý příběh a moc se mi líbí konflikt sitha a jediho v Kylo Renovi (Benu Solovi) a Lukeovo odolávání síle. Poe Dameron je skvělá postava (mix Hana Sola s Lukem Skywalkerem) a Snokovo lákání Rey a Kylo Renovo lákání Rey k zníčení všeho starého. Možná jsem jen komerční blbec, ale já si to užil jako žádný (leckdy lepší) film už dlouho ne. 100%

• 18.12.2017  01:08
    Lost Highway (1997)

Skvělý film, skvělýLynch. SPOILER!!! Pointa filmu, ke které se přikláním. "Pro pochopení tohoto filmu musíme mít základní znalosti psychoanalýzy a také určité vědomosti o nemoci zvané schizofrenie. Skutečný příběh jsme schopni sestavit až po poslední scéně filmu. Hudebníkovi Fredu Madisonovi někdo oznámí do domácího telefonu, že nějaký Dick Laurent je mrtev. Dále zjišťujeme, že Fred prožívá manželskou krizi se svou ženou Renée a že jim někdo na schodech jejich vily zanechává podivné videokazety. Na poslední videokazetě je zachycena vražda Freda spáchaná na vlastní ženě. Fred je odsouzen k trestu smrti, ale v cele se najednou změní na mladého automechanika. Až do tohoto okamžiku byl děj poměrně srozumitelný. Proč se ale Fred změnil v automechanika Petea? Odpověď je jednoduchá. Fred ve vězení trpěl bolestmi hlavy a nespavostí. Dozorci ho zavedli k vězeňskému doktorovi a ten mu dal prášky na spaní! Vzpomínáte, jak mu je nasypal do úst, zkontroloval, zda je opravdu spolykal a potom mu oznámil "Teď budeš spát!"? Tedy představme si, že Fred je stále v cele a zdá se mu, že je Pete. Druhá část filmu je snem Freda ve vězení. Pro pochopení příběhu je rozhodující jedna z posledních scén tohoto snu. Fred v ní přijede ke svému domu a do interkomu oznámí "Dick Laurent je mrtev". Sen je iluzí vycházející z reality s cílem plnit přání spícímu. Freda v té scéně na začátku zajímalo, kdo na něho zvonil a pak mu sdělil, že "Dick Laurent je mrtev" a také proč potom u vchodových dveří nikdo nestál. Takže sen teď plní jeho přání a zároveň mu odpovídá, že ty zvuky stvořil on sám ve své hlavě, že to tenkrát byla jenom jeho zvuková halucinace v důsledku vzpomínek na zavraždění Dicka Laurenta! Schizofrenie se na začátku projevuje zvukovými halucinacemi, později vizuálními halucinacemi a v nejtěžším stádiu může dojít k rozštěpení osobnosti. To znamená, že v jednom těle potom žijí dvě osobnosti, které mají své vlastní vzpomínky. Dá se tedy předpokládat, že z neurózy po zavraždění Laurenta se u Freda vyvinula schizofrenie. Proč zabil Laurenta? Byl to milenec jeho ženy a Fred zabitím soka chtěl vyřešit manželskou krizi. Pro svoji oběť si přijel do hotelu "Lost Highway", kde se milenci tajně scházeli. Nejdříve Laurenta zranil nožem a potom ho zastřelil v poušti. Fred s Renée zůstal žít i po smrti Dicka. Všechno mělo být v pořádku, ale nebylo. Fred má pocit, že ho žena stále podvádí. Volal ji domů, když tvrdila, že si bude číst, ale telefon nevzala. Matně si vzpomíná, že z klubu, kde hraje na saxofon, kdysi odešla s nějakým mladým mužem (Andym). Při sexu cítí, že už ho žena nemiluje. Nechce si připustit, že manželku začíná nenávidět. Má vizuální halucinaci, kdy místo obličeje své ženy spatří tvář tajemného muže. Schizofrenie se zhoršuje. Na večírku u Andyho už má vizuální i zvukovou halucinaci dohromady. Jeho mozek stvořil druhé ego. Celý rozhovor s tajemným mužem se odehrává pouze v jeho hlavě! Po příjezdu z večírku domů dochází k rozštěpení osobnosti. Z ložnice odchází ještě jako Fred, ale když se vrací, tak už je tajemným mužem. Proto si Fred u výslechu pořádně nepamatuje, že svoji manželku zavraždil. Tím se dostáváme k těm podivným videokazetám. Záznam na kazetách totiž představuje vzpomínky tajemného muže a Fred si tyto vzpomínky pouze přehrával ve své hlavě u výslechu. Vysvětlím... Při prvním shlédnutí jsme schopni zjístit, že druhá část filmu je snem Freda ve vězení a na konci snu, že Fred je schizofrenikem. Potom si film musíme přehrát znovu buď doma na videu nebo ve své hlavě. Když máme informaci, že první scéna filmu se odehrává po smrti Laurenta a že ho zabil Fred, u kterého se začíná vyvíjet schizofrenie, pochopíme i další scény. V psychoanalýze dům představuje hlavu, takže například rozhovor Freda s tajemným mužem potom dostává nový rozměr. Tajemný muž mluví o Fredově hlavě, ale Fred o svém domě! Tajemný muž: "Vlastně jsem tam i teď." Fred: "Kde že jste teď?" Tajemný muž: "Ve tvé domě (hlavě)." Fred: "To je nějaká blbost!" Tajemný muž: "Zavolej mi (vyvolej mě v hlavě)." Fred: "Jak ses dostal do mého domu (hlavy)?". A díky tomu i lépe pochopíme ty kazety. První kazeta - Tajemný muž je ještě před Fredovým domem (hlavou). Druhá kazeta - Tajemný muž je uvnitř Fredova domu (hlavy), ale zatím ho nedokáže ovládnout. Fredovo tělo spí. Třetí kazeta - Tajemný muž je uvnitř Fredova domu (hlavy), ale už ho i ovládne. Fredovo tělo vraždí manželku. Fred si tuto vzpomínku přehrává ve svém domě (hlavě) u výslechu! Kruh se uzavřel. Shrnutí: Fred zabil milence (Dicka Laurenta) své ženy. Z neurózy po zavraždění Laurenta se u něho vyvinula schizofrenie, která přerostla do rozštěpení osobnosti. Jako nová osobnost (tajemný muž) potom zabil i manželku. Za vraždu Renée byl odsouzen k trestu smrti (pozn. Dicka zastřelil v poušti, takže ten byl pro policii a ostatní pouze nezvěstný, protože jeho tělo se nenašlo). V cele se mu zdálo, že jako Pete opustil vězení, prožil jiný vztah se svou zabitou ženou (ve snu Alice) a také, že zabil Andyho jako domnělého dalšího milence manželky. Na konci filmu se probudil."

• 17.12.2017  14:29

"Tento oblek z hadí kůže je symbolem mé indivinduality a víry v osobní svobodu. Teď se mé dívce omluv, nebo tě zbiju". Zábavný film (ani nevíte, jak jsem nasmál při scéně v bance). Skvělé výkony, hlavně Defoe a Cage a Zabrinskie. Můj první Lynch a věřím, že jsem si vybral dobře. A hodně dobrá muzika. "To je POWERMETAL!!!!!!" 100%

• 17.12.2017  14:18
    Modrý samet (1986)

Krásný film. Přes rok jsem se k Lynchovi přemlouval. Když jsem se nudil, a chtěl vidět nějáký "mindfuck" (byl jsem rozjetý z Nepřítele), tak jsem si pustil Zběsilost v srdci, ta se mi zalíbila tak, že jsem si řekl, že se hned musím kouknout na další film od Lynche. Volba padla na Modrý samet, naštěstí. Nejen, že to má skvělé výkony, ať už blázen Rossellini, dobrák MacLachlan, magor Hooper, hodná Dern, a další, ale film také skvělý a neotřelý scénář s kombinací Lynchovy režie, nádhernou hudbou Angela Badalamentiho, kamerou Elmese atd. Prostě, kinematograficky i dějově úžasný film. Bravo. 100%

• 5.12.2017  22:54
    Milada (2017)

Film Milada bych doporučil všem, bez ohledu na názory na komunismus (Pro mě těžko stravitelný film, kvůli mým názorům na totalitní a nesnášenlivé ideologie, jako korporativismus, fašismus, národní socialismus, komunismus..). Už jen proto, protože málokdo si o tomto příběhu přečte. Film samozřejmě některé kvality (filmařské, kupříkladu) postrádá, ale už jen díky historickému hledisku, by si to měli všichni (zvláště pak mladší z vás) přehrát. Z historického hlediska se totiž jedná o film na úrovni. Neukazuje Horákovou v pravicovém světle (zvyk některých ignorantů), ani v komunistickém světle (zvyk dalších ignorantů) - ukazuje pani doktoru Horákovou ve světle protitotalitním, v tom nejdůležitějším. Příběh filmu je vlastně jednoduchý - mladá Horáková pomáhá v budování sociální péče v městech na území Protektorátu Čechy a Morava a zároveň financuje a vede s několika dalšími lidmi antifašistický odboj. Za tyto činnosti ji zavřou do vězení, stejně jako několik jejích kolegů. Po pádu národního socialismu v květnu 1945 Rudou armádou ve spojení s Americkou porazí nacisty a "osvobodí" celou Evropu a pokusí se nastolit (a také že se to od České republiky na východ podařilo) komunismus. Milada Horáková (ačkoliv levicově orientovaná) se tohoto obávala a přirovnávala komunsity k nacistům. Horákovou dlouho lákali k vstupu do KSČ, neúspěšně. Po úspěšném nastolení komunismu v České republice, se stala očekávaná věc a to uvěznení všech lidí, co kritizovali režim, tedy i Milady Horákové, opět. Miladu Horákovou vláda prezentovala jako "americkou imperalistku", "buržoázní nacionalistku", "rebelku" a "štváčku proti systému", čímž se jim podařilo v občanech vzbudit nenávist, ale kdybyste se jich zeptali proč paní dokotrku nenávidí, buďto by neodpověděli, nebo by vás nazvali imperalistou. Rok po nastolení komunismu Miladu Horákovou zatkla StB (ano, hodně jich je teď ve vládě) a naprosto bez důkazů či důvodů začalo vyšetřování. Během tohoto procesu byla opakovaně surově bita. Přesně po tři čtvrtě roce tohoto týrání, byla Milada Horáková oběšena. Záverečné hodnocení? Jedná se o film s velice přesnými údaji a daty, s přesnou historickou stránkou, ale filmařsky už film tak dobrý není. Pokud bych měl hodnotit procentuálně, tak dávám 50%

• 29.11.2017  20:35

Jsem libertarián. Nemám rád centralizaci moci na určité místo. Nemám rád banky. Nemám rád vládu. Mám rád Rotschildy, Rockefellery atd. Mám rád kapitalismus. Mám rád globalizaci (ne globalismus!). Tenhle film je tak něják proti všem těmto věcem. Chvílemi mi to přišlo kapitalistické, ale celkově spíš socialisticky. Je to víceméně propaganda socialismu a toho, že nepotřebujeme největší a nejlepší vynález všech dob - peníze. S Ronem Paulem tohle nic společného nemá. Nemá rád FED a americkou vládu, ale jinak má ostatní věci rád.

• 24.11.2017  23:59

Skvělý protivládní a protiautoritářský film ukazující (nutné) zlo, jemuž říkáme vláda;stát. Také D.D.Lewis je skvělý a hraje velmi přesvědčivě. Zajímavý film, určitě to není poslední projekce. Svobodu na prvním místě. 100%

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13