Miller

Student 8. ročníku | Dle xenofobů sluníčkář, dle sluníčkářů xenofob

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 21.9.2017  17:56

"I need black peoples in white robes, white people in black robes!!" Epizoda paroduje jak internacionalistické levičácké lůzy (THE NORTH KOREA WANNA BOMB US!!!!! CUPCAKES MAY' MAKE US SAFTY, BUT HOW LONG?????,), ale i z některých kroků pana for rýl Prezidenta Trumpa. Poté to, že lidé sice zpívají (většinou kolem 12-13ti) o tom, jak je život hrozný a že se chtějí zabít, přičemž se hladí na rozkroku, a ačkoliv si hrají na nihilisty, tak jsou to narcističtí (Čau MrLukeu189) kreténi. Také ze stupidního trendu Fidget Spinner (taková ta malá sračka za litr, která se točí na prstu, dokud to nezastavíte). Jedna z těch lepších epizod nových sérií. #EricDontDoIt........86%

• 21.9.2017  01:18

Pěkný (polo)černošský film, který dostal oscara a nominace díky kvalitě, a ne kvůli pozitivní diksriminaci a politické korektnosti. Emocionálně vypjatý příběh, který mi hned padl do noty, ať už hudbou, tématem, nebo vyobrazováním stupidity některých jedinců. O hereckých výkonech člověk nemůže říct křivé slovo ani kdyby se mu stokrát nelíbil. "Postavíme jim záchod venku, nemůžou přece chodit na toaletu tam, kam chodíme my!" - "Možná by někdo měl postavit toaletu ven tobě, Hilly" Obzvláště krátká, ale za to nejhezčí dějová linie s Eugeninou chůvou je dojemná. A ať má člověk nízory na černochy jaké chce, tak ho "Hilly" v podání Bryce Dallas Howard musela zatraceně štvát. No nic, už se rozepisuji, a píšu koemntář dlouho, tak ho ukončuji. 81%

• 20.9.2017  16:01

Kvalitní kriminální thrillerová noirovka. Velká část filmu stojí na výkonech MacMurraye, Robinsona a Stanwyckové. Nenudí, překvapí, baví, pěkně se poslouchá, trochu se přemýšlí. Ano, dnes je to možná trošku předvídatelné, ale konec mě překvapil. Také chytrý scénář dělá svoje a hudba Miklóse Rozsy lahodí uším všech posluchačů hudby (především) filmů z přelomu první a druhé poloviny minulého století. 83%

• 18.9.2017  11:52

"Can you just stop being mind-closed?! Everyone now is open to changes, Darryl!" - "But I can't! Didn't you get it?! This is construct wall, did you think, that I don't want open concept?! I want it all the time, but if I'll cut this wall, second floor gonna fall down!"

• 14.9.2017  00:42

Nečtěte si Mattyho recenzi, asi byl u Creeoy Morty's když o tomhle napsal, že je to anti-kapitalistická satira a třídním boji. Za prvé hlavní postava je libertarián a má reprezentovat v určité míře alter-ego Justina Roilanda; za druhé, ten film neukazoval Mortyho -prezidenta jako skvělého (byl to sociální demokrat), ale jako podlého. Osobně se mi epizoda vážně líbila.

• 11.9.2017  23:46

Kurva, Fondo, jak jsi v takový levicový propagandistický sračce mohl hrát? Fakts' mě nasral. 4/10

• 10.9.2017  20:14

Určitě je to slušný art s myšlenkou, ale mě to tak nudilo........Z kritického hlediska 5*, z diváckého 1* - kompromis = 60%

• 10.9.2017  16:22

Jsem moc rád, že ČT1 mi poskytla tento film v HD. Protože co se týče vizuální stránky (a nejen jí), se jedná o nejlepší film z našich luhů a hájů. Herecky naprosto bezchybné, ať už jde o geniálního Radka Brzobohatého, Vladimíra Brodského, Vladimíra Menšíka, Waldemara Matušku, Evu Blažkovou, Věru Galatíkovou, Ilju Prachaře, Václava Lohniského nebo Karla Augustu - se jedná o umění. Režie a scénář - statečnější věc snad ani natočit pan Jasný nemohl. Začínám si myslet, že rok '68 je jedním z nejlepších roků (nejen) filmu všech dob (Tenkrát na Západě; 2001: Vesmírná Odyssea; Spalovač Mrtvol; Četník se žení a nyní i Všichni dobří rodáci). Škoda, že TOPKA nejde rozšířit. 115minut ryzí zábavy a smutku. "Nikdo se nám nepostaví! A kdo ano, ten uvidí!"......100%

• 10.9.2017  00:03
    Kmotr II (1974)

Jeden z nejlepších filmů všech dob. Ne jeden z mých nejoblíbenějších, ale dost možná kvalitnější než původní Kmotr. Al Pacino, Diane Keaton, John Cazale, Robert Duvall a Talia Shire - oscar, hned. Hudba - Nino Rota - oscar, hned. Kamera - Gordon Wills - oscar hned. Režie - Francis Ford Coppola - oscar hned!.....a takhle bych dlouho pokračoval. Božská hudba Nina Roty je dost podobná té první, ale je možná o fous lepší. Ale kdybych to bral subjektivně, tak mi tam chybí Brando, a ......... prostě něco, co mi dal Kmotr I, ale Kmotr II to nedokázal. Ale ani na chvíli (skoro tři a půl hodiny....) film nenudil, a vtáhl mě. Ještě se musím vrátit k Al Pacinovi, který měl získat oscara - bojim víc jak nějákého pitomého horroru! Jen snad, že bych DeNirovi oscara asi nedal, protože prohodil asi tak 6 vět, z nichž 5 bylo italsky.......A posledních (cca) 20 minut je klasicky Kmotrovských.......83%

• 8.9.2017  23:13
    Vše o Evě (1950)

"Fasten your seatbelts, it's going to be a bumpy night" Bezpochyby jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl, ne jeden z nejoblíbenějších, ale zcela objektivně a z kritického hlediska se to může rovnat například Amadeovi. Osobně fakt nechápu, že film získal Oscara za mix zvuku, ale naprosto ignorovali geniální Bette Davis (jeden z nejlepších výkonů všech dob), velmin solidní Anne Baxter, Celeste Holm, Thelmy Ritter a Gary Merilla. Bohužel jsem z roku 1950 viděl jen tento film, a tak bych pochopitelně dal oscara za: film, režii, scénář, herečku hl. roli, herečku vedl. roli (2x), herec vedl. roli (2x), hudbu, střih, výpravu a kameru. K příběhu: film je vyprávěn lineárně ze dvou pohledů - Karen Richardsové (Celeste Holm) a Addisona DeWitta (George Sanders), a vypravuje příběh Evy Harrington (Anne Baxter), která je až posedlá divadelní hereckou megastar své doby, lehce zahořklou ženou ve středním věku - Margo Channingovou (Bette Davis). Karen zavede zmrzlou Evu do zákulisí divadla, aby se setkala se svou modlou, která ji vezme pod křídla. Dokonalost Evy začne iritovat Birdie (Thelma Ritter) a ukáže Margo, jak Eva Margo sleduje. Z Margo se po chvíli stane zahořklá, cynická, nepříjemná, opilecká paranoička, která začne na Evu žářlit, a svého snoubence Billa Sampsona (Gary Merrill) začne podezřívat, že k Evě něco cítí. Napětí se stupňuje, a film nám ukazuje, kam až jsou někteří lidé schopni zajít kvůli slávě..... Mě se film líbil, a ačkoliv chvílemi nudil (tím myslím tak třikrát na dvě-pět minut), a dávám mu krásných 81%

• 5.9.2017  09:23
    Casper (1995)

Caspera jsem jako (cca) osmilletý miloval, a byl to takový ten film, c o jsem si pouštěl stále dokola. Ano, je to tak trochu klišé, ale je to opravdu krásná pohádka. Za mě pěkných 75%.

• 4.9.2017  23:43

Jasně, je to béčko, je to hloupé, nevkusné, často buranské, vizuálně laciné, s hudbou, kterou dal "skladatel" tak nahlas, že to tak neznělo ani v padesátých letech, herecky ze strany Oldmana a Hayek nepřesvědčivé a naivní (Jackson se nerozbrečí když mu prostřelí nohu, a to ani když si nůžkami vyndá s kulkou obrovský kus masa, a ještě k tomu zpívá ženě), ale já se po slabším rozjezdu (cca 25 minut) bavil, hlavně kontrastu bílého, spořádáného, inteligentuálského plánovače, a černého, neposlušného, buranského experimentátora "motherfuckersayevertytimeable". Je to solidní "relaxační" béčko, a já hodnotím po zvážení negativ (produkce) a pozitiv (výběr písniček) devětašedesáti procenty.

• 27.8.2017  22:55

"Dear George! - remember no man is a failure who has friends. Thank's for the wings! Love - Clerence" Krásný americký rodinný snímek s překrásnou a naivní pointou. Být taková většina snímků, tak všude panuje úplně jiná nálada. Pustil jsem si to v srpnu, a stejně cítím, že na mě padá sníh. 100%

• 27.8.2017  03:56
    Gappa (1967)

Tohle je prostě jlasika. Gappa je můj nejoblíbenější Japonský film. 85%

• 27.8.2017  03:45

[Po šestém průstřelu] "Vidíte?! Pořád jsem na nohou!" Ke konci jsem skoro brečel, fakt. Al Pacino zde předvádí snad ještě lepší výkon, než v Kmotrovi. A ta hudba? Jeden z nej OST vůbec.Jsem dost zaskočen, až budu v pořádku, a vzpamatuju se, tak napíšu komentář. 100%

• 25.8.2017  20:47

Tak tohle je ta cesta, jak se má točit akčňák. Tento film mě bavil od začátku až do konce. Všem je tak něják jasné, jak to dopadne, ale skvěle to rozebralo aféru Irán-Contra(s)....Já se vážně bavil, a Tom Cruise mě přesvědčil o tom, že je stále dobrý herec. Vypadá to, že už máme film roku. 89%

• 22.8.2017  18:18
    Frajer Luke (1967)

Můžete mu dát facku, pěst, kopnout ho, pobodat ho, postřelit ho, zlomit mu končetiny, pořezat ho, a stejně jeho ducha nezlomíte. Krásný film, hlavně "usměvavý" konec. 90%

• 22.8.2017  04:45

"Co to má bejt? Dva chlapy na romantickym rande? To je paráda....Máte rád labutě, a je to Váš fetiš, a nebo se jedná o nějákou originální terapii?" - "Myslel jsem na to, cos' mi řekl minule....o tom obrazu, skoro celou noc jsem nemohl spát, potom jsem usnul, a nemyslel na to. Víš co mi došlo? Ty jsi dítě, většinou ani nechápeš. Celý život jsi v Bostonu. Když se Tě zeptám na umění, uděláš mi přednášku o kde jaké knize, Michaelangelo, víš o něm hodně, znáš dílo, politické ambice, vztah k papeži, sexuální orientaci, a tak dál, ale vsadím se, že mi neřekneš, jak to voní v Sixtinské kapli, nikdy jsi tam nestál, a neviděl ten překrásný strop, nikdy. Když se zeptám na ženy, tak mi vyjmenuješ několik svých favoritek, s některými ses' možná i vyspal, ale nemůžeš mi říct, jaké to je probudit se vedle ženy, a cítit, že jsi šťastný. Myslíš si, že seš drsňák, a když se zeptám na válku, odcituješ mi Shakespeara, třeba 'zas do průlomu, drazí přátelé'....ale nic o ní nevíš, nikdy jsi nedržel kamarádovu hlavu, nekoukal do jeho očí, které volaly o pomoc. Zeptám se Tě na lásku, a zarecituješ Sodett, ale nikdy se Ti nestalo, že bys pohlédl na ženu, která by Tě okamžitě okouzlila, a ty bys věděl, že Bůh ji stvořil kvůli Tobě, že jí stvořil, aby Tě zachránila, nevíš jaké je být jejím andělem, dát jí lásku, a všechno s ní protrpět, i rakovinu, až dokonce, ale víš, co to je bydlet dva měsíce v nemocničním pokoji, a držet jí za ruku, a doktoři vidí, že pro Tebe návštěvní hodiny neplatí. Nevíš, co to je ztráta, protože tu poznáš, až ztratíš někoho, koho máš radši než sám sebe, pochybuju, že bys měl odvahu tolik milovat, bohužel, Ty nejsi chytrý a sebevědomý chlap, jsi namyšlený, k smrti vyděšený fracek. Ano jsi génius, to je pravda, málokdo Ti dokáže porozumět, ale Ty si myslíš, že o mně víš všechno, protože jsi viděl můj obraz. A hned rozebereš celý můj život. Že jsi sirotek? Ty si myslíš, že bych dokázal pochopit, jaký jsi člověk, kdo jsi, z Dickensova Olivera Twista? Je ten román o Tobě? Takže, na tvoje moudrosti kašlu, víš proč? Nedovím se od Tebe víc, než se dočtu v kde jaké pitomé knize. Leda, že bys mluvil o sobě. Co jsi zač? To mě zajímá, to beru, ale to by se Ti nelíbilo. Asi bys neměl o čem mluvit. Čekám na Tvůj tah." Tento film skvěle ukazuje rozdíl, mezi chytrostí, a inteligencí - zatímco s inteligencí se člověk rodí, tak chytrost nabírá během života. Je to sice klasický slaďák, ale to mi nevadí. Robin Williams jako vždy ve vážných rolích hraje na oscara, ale ani Matt nebyl špatný. 91%

• 20.8.2017  22:30

Trochu přeceňenné, ale je to slušných 78%

• 20.8.2017  22:29
    Cellular (2004)

Tak děti, doplňte antonyma, synonyma ke slovům brilantní a napínavé.....antonymum=Blade Runner; synonymum=Cellular. 87%

• 19.8.2017  05:18
    Blade Runner (1982)

Já nechci, ale Ridley mě neustále přesvědčuje - Marťan je jeho jediný dobrý film. Vetřelec - neuvěřitelně vyhypovaná nuda, Black Hawk Down - typická chlapská záležitost, kde jsou tři priority: Efekty, střih a zvuk. K těmto jeho "skvostům" už můžu přiřadit další film - Blade Runnera. Může to být sebegenilnější, ale pro mě to je nudná nuda bez atmosféry, půlku filmu jsem se věnoval mouše na obrazovce. Ani toho Forda nemůžu pochválit, je to totiž průměrný výkon. Tento film mě zklamal. Je to nudné, a jestli tomuto někdo říká antiutopie, tak bude antiutopie i Big Lebowski. Tady ani ty efekty za moc nestály. Příběh skoro ohyzdný. Nemohu uvěřit, že 6 mých oblíbenců tenhle film má v topce (Tom_Lachtan, Klonyllony, Lima, Slartibarkfast, ClintEastwood, a dáma Galadriel)Ta jedna hvězda je jen kvůli (ne díky) objektivitě, jinak ve mě všechno řve ODPAD! 30%

• 16.8.2017  16:05
    Četa (1986)

"Když na to teď vzpomínám, nebojovali jsme s nepřítelem, bojovali jsme sami se sebou a nepřítel byl v nás. Pro mne už válka skončila, ale zůstane ve mě do konce mého života. Vím určitě, že Elias bude dál bojovat s Burnsem o mou duši, jak to řekl Rhah. Od té doby si připadám jako dítě, které mělo tyto dva otce. Ale ať je to jak chce, ti z nás, kdo to přežili, máme povinnost znovu stavět, učit ostatní co víme, a snažit se ve dnech, které nám zbývají, najít v tomto životě dobrotu, a smysl" K tomuto si přidejte Adagio Strings, a konec jednoho z nejlepších filmů všech dob. Životní role většiny herců. Tom Berger hraje na oscara, ještě lépe hraje Charlie Sheen, který svou kariéru "dojebal", a nejlépe ze všech zde hraje člověk, co chtěl jen svobodu, mír, a lásku - William Defoe. Scéna, kdy se Elias plazí před Vietnamci je tak emotivní, až jsem měl skleněné oči, protože to byla válka ve Vietnamu v jedné scéně - Zoufalí muži utíkají před jistou smrtí, při zbytečné válce, a ani ten nejsilnější duch jim nepomůže. Na tvorbě Olivera Stonea je vidět, že ho Vietnam navždy poznamenal, a že lituje dne, kdy ho verbovali. Velmi silný film o tom, že jakákoliv válka je zbytečná, a že vše se dá vyřešit. Při tommto opusu nám hraje Adagio for Strings - hymna filmů o válce ve Vietnamu, a jedna z nejdojemnějších písní vůbec. Osobně nechápu "až" 60. místo. Já jsem ve Vietnamu byl. Nevím jestli díky, a nebo kvůli, ale je to zásluha tohoto filmu. Já viděl to zlo, tu paranoiu, tu bezmoc, to jak jeden podráží druhého, to jak jeden šikanuje druhého, to jak jeden nadává druhému, to jak jeden zabíjí druhého, to jak vojáci zabíjí nevinné lidi a zvířata, ale i to, jak jeden chrání druhého, to jak jeden zachraňuje životy jiných, to jak jeden věří druhému, to jak jeden zachraňuje ženy před znásilněním, to jak vojáci berou malé děti, to jak rovný poručík trestá podlého, a zníčeného poručíka - to všechno díky, a taky kvůli Četě. Oliverovi Stoneovi patří všechen můj respekt. John McGinley hrál také na oscara, a viděl jsem to, jak ze strachu před jistou smrtí, na sebe vezme tělo svého dlouhodobého přítele, a je nucen být potřísněn jeho krví. Dále je tu úchvatná režie a scénář od Olivera Stonea, který zaprodal duši, aby mohl Četu natočit tak dokonale. Pak je tu nádherná hudba Gerogese Deleruea, který musí mít cit pro hudbu jako kráva, když složil něco takového. Pak je tu kamera Roberta Richardsona, která mi téměř přivodila vizuální orgasmus. Střih paní Simpsonové, která má zlaté ruce, masky a kostýmy, které nás přenesly do Vietnamu. A Vietnamskou přírodu, kterou níčilo zbytečně olovo, prach, krev a vnitřnosti vinných a nevinných po několik bezmocných let. Četa není film, Četa je Nadfilm. Je to dokonalost sama. Já filmu musím, stejně jako každý dát 100% a 5 hvězd. Děkuji Ti, Olivere Stone.

• 16.8.2017  01:58

Pro mě ten nejlepší Eastwood, sorry Gran Torino. Million Dollar Baby je jeden z těch nejdojemnějších filmů, co znám, a poslední tři čtvrtě hodinu jsem brečel jak holka, naštěstí jsem vše mohl svalit na pot, zimu a rýmu. Film o tom, že člověk musí žít, a chytit šanci za pačesy. Clint Eastwood zde předvádí něco neuvěřitelného. Poté je zde oscarový Morgan Freeman, který snad musel zaprodat duš ďáblu, aby to zahrál takto. A naposled je zde roztomilá Hilary Swank, která by si oscara též zasloužila. I vedlejší role jsou zvládnuty dobře, ale toto jsou jednostoprocentní výkony. Pak je zde další výkon - ten režijní, který je také neuvěřitelně dokonalý, až neuvěřitelný. Poté se nám musel Eastwood předvést ještě jednou, a tak složil perfektní hudbu. Pak zde máme scénáristický ráj od Paul Haggise, kamerový orgasmus Toma Sterna, střihačsky perfektního Joela Coxe, a další funkce. Ještě nesmím opomenout zvukaře. Příběh je vtahující, a hned člověk zaujme. Hned ho zajímá, zda klaďas Eastwood ustoupí roztomilé Swank jako Freeman, nebo zda bude bojovat s jejím duchem. K charakteru Mary Fitzgelardové se nejvíce hodí citát ze Simpsonů "Velký duch povznese i malého človíčka". Bouchač je také nezapomenutelná postava, a když šel do ringu, bylo mi toho pomalejšího naivky vážně líto, ale jelikož mi Eastwood vidí do hlavy (jinak si to nedokážu vysvětlit) tak nám seslal Freemana, který hrál ubohého starce, ale pak arogantního debila zvládnul třemi ranami. Dále filozofickou otázku ohledně euthanasiea uvědomění. Tento film v mém srdci zůstane ještě dlouho, ne-li navždy. Zkrátka to putuje do topky, to bez debat. Tomuto klenotu nemohu dát méně, než maximální počet hvězd, tudíž pět. 100%

• 16.8.2017  01:31
    Wanted (2008)

Znáte ten pocit, když jste jak pětiletej harant, co si užívá každou chvilku guilty pleasure filmu ? Ne ? Tak si pusťte tohle. 85%

• 16.8.2017  01:28

Pokud si správně pamatuji, je to první film od a s Clintem Eastwoodem, co jsem viděl. Koho tohle nedojme, tak nemá srdce. Osobně tenhle film řadím k špičce. Tohle má být v TOP300, ne usmolenej Rambo. 100%

• 16.8.2017  01:26

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, a můj nejoblíbenější 'Nam. Robert De Niro by si za toto zasloužil oscara, stejně tak Streep, Cazalle, Savage, Walken a Grifasi. Samozřejmě, že nejoblíbenější scéna je ta s Rus....Vietnamskou ruletou, aneb - "když se střelíš, tak chcípneš, když se nestřelíš, umučíme Tě".....Nechápu, co všichni mají proti počáteční scéna na svatbě. 100%

• 16.8.2017  01:23

Tady někdo fakt miluje ROCK A CLOCKWORK ORANGE!!!! 85%

• 16.8.2017  01:22
    Velký (1988)

Pompézně milá komedie s mladým Hanksem. Tenhle film, je vždy radost vidět. Na tohle bych se klidně koukal každý den. 85%

• 15.8.2017  20:29
    Bílý žár (1949)

Asi nejlepší psychopat na plátně v podání Cagneyho, Donnie Brasco čtyřicátých let v podání O'Briena, Ratchedová gangsterek v podání Mayové, a šílená matka v podání Wycherlyové, a hlavně, JEDEN Z NEJLEPŠÍCH FILMŮ VŠECH DOB! Hypernapínavý mix mysteriózna, krimi, dramatu, noiru, thrilleru a melancholie ve stočtrnácti minutách. Raoul Walsh musel být buď blázen, nebo génius, aby tento klenot mohl natočit. Od tohoto filmu jsem zase tolik nečekal, ale ono se to vyplatilo. Ani na chvilku tento opus nenudí (jak by mohl, když tam je takový šílenec). Jsem velmi rád, že jsem si pustil toto, a ne třetího muže. Zkrátka jeden z nejlepších výkonů, BasedOnBook filmů, hudebních skladeb a celkově filmů. 100%

• 15.8.2017  15:01

"Mio, já je vidím! Vidím je! Na temném bouřlivém nebi. Jsou tam všichni. Kováč, Lisa, rytíř, Raval, Jons i Skat. Přísný Smrťák chce, aby se drželi za ruce, a tančili v dlouhé řadě. První hopká On s kosou, a přesýpacími hodinami. Ale Skat se motá se svou loutnou. Kráčejí rozbřeskem pryč při slavnostním tanci. Vstříc temné krajině. Déšť jim skrápí tváře. Smývá jim z lící slané slzy." Po 2001:Vesmírná odysea zřejmě nejvíce artový film vůbec. Můžeš hrát pěšcem, věží, jezdcem, střelcem, dámou, či králem, ale Smrt nepřelstíš. Podobenství natolik vydařené, až mě to dojalo (jedná se o metaforu). Pokud Bergman takto točil vždy, tak máme horkého kandidáta do TOPky. 100%

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11