Miller

homepage
Facebook: profile.php

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 29.12.2017  10:47

Jsem asi jediný, kdo v tom nevidí kopírování Impérium Vrací Úder či Návrat Jediho stejně jako mi přijde, že Síla se probouzí není okopírovaná Nová Naděje. Já jsem byl na tomto filmu v kině Chodov (myslím, že nyní největší kino střední evropy) a navíc ve 4DX, tudíž se zážitek umocnil. Navíc, je tu skvělý příběh a moc se mi líbí konflikt sitha a jediho v Kylo Renovi (Benu Solovi) a Lukeovo odolávání síle. Poe Dameron je skvělá postava (mix Hana Sola s Lukem Skywalkerem) a Snokovo lákání Rey a Kylo Renovo lákání Rey k zníčení všeho starého. Možná jsem jen komerční blbec, ale já si to užil jako žádný (leckdy lepší) film už dlouho ne. 100%

• 18.12.2017  01:08
    Lost Highway (1997)

Skvělý film, skvělýLynch. SPOILER!!! Pointa filmu, ke které se přikláním. "Pro pochopení tohoto filmu musíme mít základní znalosti psychoanalýzy a také určité vědomosti o nemoci zvané schizofrenie. Skutečný příběh jsme schopni sestavit až po poslední scéně filmu. Hudebníkovi Fredu Madisonovi někdo oznámí do domácího telefonu, že nějaký Dick Laurent je mrtev. Dále zjišťujeme, že Fred prožívá manželskou krizi se svou ženou Renée a že jim někdo na schodech jejich vily zanechává podivné videokazety. Na poslední videokazetě je zachycena vražda Freda spáchaná na vlastní ženě. Fred je odsouzen k trestu smrti, ale v cele se najednou změní na mladého automechanika. Až do tohoto okamžiku byl děj poměrně srozumitelný. Proč se ale Fred změnil v automechanika Petea? Odpověď je jednoduchá. Fred ve vězení trpěl bolestmi hlavy a nespavostí. Dozorci ho zavedli k vězeňskému doktorovi a ten mu dal prášky na spaní! Vzpomínáte, jak mu je nasypal do úst, zkontroloval, zda je opravdu spolykal a potom mu oznámil "Teď budeš spát!"? Tedy představme si, že Fred je stále v cele a zdá se mu, že je Pete. Druhá část filmu je snem Freda ve vězení. Pro pochopení příběhu je rozhodující jedna z posledních scén tohoto snu. Fred v ní přijede ke svému domu a do interkomu oznámí "Dick Laurent je mrtev". Sen je iluzí vycházející z reality s cílem plnit přání spícímu. Freda v té scéně na začátku zajímalo, kdo na něho zvonil a pak mu sdělil, že "Dick Laurent je mrtev" a také proč potom u vchodových dveří nikdo nestál. Takže sen teď plní jeho přání a zároveň mu odpovídá, že ty zvuky stvořil on sám ve své hlavě, že to tenkrát byla jenom jeho zvuková halucinace v důsledku vzpomínek na zavraždění Dicka Laurenta! Schizofrenie se na začátku projevuje zvukovými halucinacemi, později vizuálními halucinacemi a v nejtěžším stádiu může dojít k rozštěpení osobnosti. To znamená, že v jednom těle potom žijí dvě osobnosti, které mají své vlastní vzpomínky. Dá se tedy předpokládat, že z neurózy po zavraždění Laurenta se u Freda vyvinula schizofrenie. Proč zabil Laurenta? Byl to milenec jeho ženy a Fred zabitím soka chtěl vyřešit manželskou krizi. Pro svoji oběť si přijel do hotelu "Lost Highway", kde se milenci tajně scházeli. Nejdříve Laurenta zranil nožem a potom ho zastřelil v poušti. Fred s Renée zůstal žít i po smrti Dicka. Všechno mělo být v pořádku, ale nebylo. Fred má pocit, že ho žena stále podvádí. Volal ji domů, když tvrdila, že si bude číst, ale telefon nevzala. Matně si vzpomíná, že z klubu, kde hraje na saxofon, kdysi odešla s nějakým mladým mužem (Andym). Při sexu cítí, že už ho žena nemiluje. Nechce si připustit, že manželku začíná nenávidět. Má vizuální halucinaci, kdy místo obličeje své ženy spatří tvář tajemného muže. Schizofrenie se zhoršuje. Na večírku u Andyho už má vizuální i zvukovou halucinaci dohromady. Jeho mozek stvořil druhé ego. Celý rozhovor s tajemným mužem se odehrává pouze v jeho hlavě! Po příjezdu z večírku domů dochází k rozštěpení osobnosti. Z ložnice odchází ještě jako Fred, ale když se vrací, tak už je tajemným mužem. Proto si Fred u výslechu pořádně nepamatuje, že svoji manželku zavraždil. Tím se dostáváme k těm podivným videokazetám. Záznam na kazetách totiž představuje vzpomínky tajemného muže a Fred si tyto vzpomínky pouze přehrával ve své hlavě u výslechu. Vysvětlím... Při prvním shlédnutí jsme schopni zjístit, že druhá část filmu je snem Freda ve vězení a na konci snu, že Fred je schizofrenikem. Potom si film musíme přehrát znovu buď doma na videu nebo ve své hlavě. Když máme informaci, že první scéna filmu se odehrává po smrti Laurenta a že ho zabil Fred, u kterého se začíná vyvíjet schizofrenie, pochopíme i další scény. V psychoanalýze dům představuje hlavu, takže například rozhovor Freda s tajemným mužem potom dostává nový rozměr. Tajemný muž mluví o Fredově hlavě, ale Fred o svém domě! Tajemný muž: "Vlastně jsem tam i teď." Fred: "Kde že jste teď?" Tajemný muž: "Ve tvé domě (hlavě)." Fred: "To je nějaká blbost!" Tajemný muž: "Zavolej mi (vyvolej mě v hlavě)." Fred: "Jak ses dostal do mého domu (hlavy)?". A díky tomu i lépe pochopíme ty kazety. První kazeta - Tajemný muž je ještě před Fredovým domem (hlavou). Druhá kazeta - Tajemný muž je uvnitř Fredova domu (hlavy), ale zatím ho nedokáže ovládnout. Fredovo tělo spí. Třetí kazeta - Tajemný muž je uvnitř Fredova domu (hlavy), ale už ho i ovládne. Fredovo tělo vraždí manželku. Fred si tuto vzpomínku přehrává ve svém domě (hlavě) u výslechu! Kruh se uzavřel. Shrnutí: Fred zabil milence (Dicka Laurenta) své ženy. Z neurózy po zavraždění Laurenta se u něho vyvinula schizofrenie, která přerostla do rozštěpení osobnosti. Jako nová osobnost (tajemný muž) potom zabil i manželku. Za vraždu Renée byl odsouzen k trestu smrti (pozn. Dicka zastřelil v poušti, takže ten byl pro policii a ostatní pouze nezvěstný, protože jeho tělo se nenašlo). V cele se mu zdálo, že jako Pete opustil vězení, prožil jiný vztah se svou zabitou ženou (ve snu Alice) a také, že zabil Andyho jako domnělého dalšího milence manželky. Na konci filmu se probudil."

• 17.12.2017  14:29

"Tento oblek z hadí kůže je symbolem mé indivinduality a víry v osobní svobodu. Teď se mé dívce omluv, nebo tě zbiju". Zábavný film (ani nevíte, jak jsem nasmál při scéně v bance). Skvělé výkony, hlavně Defoe a Cage a Zabrinskie. Můj první Lynch a věřím, že jsem si vybral dobře. A hodně dobrá muzika. "To je POWERMETAL!!!!!!" 100%

• 17.12.2017  14:18
    Modrý samet (1986)

Krásný film. Přes rok jsem se k Lynchovi přemlouval. Když jsem se nudil, a chtěl vidět nějáký "mindfuck" (byl jsem rozjetý z Nepřítele), tak jsem si pustil Zběsilost v srdci, ta se mi zalíbila tak, že jsem si řekl, že se hned musím kouknout na další film od Lynche. Volba padla na Modrý samet, naštěstí. Nejen, že to má skvělé výkony, ať už blázen Rossellini, dobrák MacLachlan, magor Hooper, hodná Dern, a další, ale film také skvělý a neotřelý scénář s kombinací Lynchovy režie, nádhernou hudbou Angela Badalamentiho, kamerou Elmese atd. Prostě, kinematograficky i dějově úžasný film. Bravo. 100%

• 5.12.2017  22:54
    Milada (2017)

Film Milada bych doporučil všem, bez ohledu na názory na komunismus (Pro mě těžko stravitelný film, kvůli mým názorům na totalitní a nesnášenlivé ideologie, jako korporativismus, fašismus, národní socialismus, komunismus..). Už jen proto, protože málokdo si o tomto příběhu přečte. Film samozřejmě některé kvality (filmařské, kupříkladu) postrádá, ale už jen díky historickému hledisku, by si to měli všichni (zvláště pak mladší z vás) přehrát. Z historického hlediska se totiž jedná o film na úrovni. Neukazuje Horákovou v pravicovém světle (zvyk některých ignorantů), ani v komunistickém světle (zvyk dalších ignorantů) - ukazuje pani doktoru Horákovou ve světle protitotalitním, v tom nejdůležitějším. Příběh filmu je vlastně jednoduchý - mladá Horáková pomáhá v budování sociální péče v městech na území Protektorátu Čechy a Morava a zároveň financuje a vede s několika dalšími lidmi antifašistický odboj. Za tyto činnosti ji zavřou do vězení, stejně jako několik jejích kolegů. Po pádu národního socialismu v květnu 1945 Rudou armádou ve spojení s Americkou porazí nacisty a "osvobodí" celou Evropu a pokusí se nastolit (a také že se to od České republiky na východ podařilo) komunismus. Milada Horáková (ačkoliv levicově orientovaná) se tohoto obávala a přirovnávala komunsity k nacistům. Horákovou dlouho lákali k vstupu do KSČ, neúspěšně. Po úspěšném nastolení komunismu v České republice, se stala očekávaná věc a to uvěznení všech lidí, co kritizovali režim, tedy i Milady Horákové, opět. Miladu Horákovou vláda prezentovala jako "americkou imperalistku", "buržoázní nacionalistku", "rebelku" a "štváčku proti systému", čímž se jim podařilo v občanech vzbudit nenávist, ale kdybyste se jich zeptali proč paní dokotrku nenávidí, buďto by neodpověděli, nebo by vás nazvali imperalistou. Rok po nastolení komunismu Miladu Horákovou zatkla StB (ano, hodně jich je teď ve vládě) a naprosto bez důkazů či důvodů začalo vyšetřování. Během tohoto procesu byla opakovaně surově bita. Přesně po tři čtvrtě roce tohoto týrání, byla Milada Horáková oběšena. Záverečné hodnocení? Jedná se o film s velice přesnými údaji a daty, s přesnou historickou stránkou, ale filmařsky už film tak dobrý není. Pokud bych měl hodnotit procentuálně, tak dávám 50%

• 29.11.2017  20:35

Jsem libertarián. Nemám rád centralizaci moci na určité místo. Nemám rád banky. Nemám rád vládu. Mám rád Rotschildy, Rockefellery atd. Mám rád kapitalismus. Mám rád globalizaci (ne globalismus!). Tenhle film je tak něják proti všem těmto věcem. Chvílemi mi to přišlo kapitalistické, ale celkově spíš socialisticky. Je to víceméně propaganda socialismu a toho, že nepotřebujeme největší a nejlepší vynález všech dob - peníze. S Ronem Paulem tohle nic společného nemá. Nemá rád FED a americkou vládu, ale jinak má ostatní věci rád.

• 24.11.2017  23:59

Skvělý protivládní a protiautoritářský film ukazující (nutné) zlo, jemuž říkáme vláda;stát. Také D.D.Lewis je skvělý a hraje velmi přesvědčivě. Zajímavý film, určitě to není poslední projekce. Svobodu na prvním místě. 100%

• 24.11.2017  19:28
    Výměna (2008)

Clint Eastwood je velmi citlivý muž s něuvěřitelným kinematografickým citem. To už potvrdil několik, jmenovitě Gran Torino, Million Dollar Baby, Tajemná řeka....Celý film jsem měli nervy na dranc a některé scény byly tak drsné, že jsem se přistihl, jak zatínám pěst (Pokoj 18, Kapitán zatýká Collinsovou, Vrah se vysmívá). Velmi přesvědčivé výkony (i u mladších herců!). Všichni, ať už před tak za kamerou byli skvělí. Pan Eastwood si mě získal svým filmem Gran Torino a svou trilogií,díky těmto filmům jsem ho začal mít rád. Díky tomuto filmu si pana Eastwooda přidám do svých oblíbených skladatelů. Také to ukazuje, jak obrovská, autoritářská a odporná je policie (a mimochodem i vláda) USA. Celý film ukazoval pan Eastwood svou citlivou a Milton Friedmanovskou stránku. Bravo pane režisére, bravo! 100%

• 24.11.2017  01:01
    Vyvolený (2000)

Skvělý film se skvělým zpracováním. Shyalaman mě po slabím Šestém smyslu mile překvapil. Konec - skoro jsem nedýchal. 90%

• 20.11.2017  11:36
    Truman Show (1998)

Touha po svobodě je ta nejsilnější touha. Svoboda je něco, co bereme za samozřejmost, a nevážíme si jí. To je špatně. A to nám Truman Show ukazuje. Rutina je důležitá, pokud by člověk měl každý den zcela jiný, tak by se mu to po chvíli přestalo líbit. To samé ale platí u rutiny. Truman je vtipný, chytrý, romantický a postrádající něco důlžeitého ve svém životě - ideální postava pro seriál. Jenže Truman si začne všímat chyb - spadlé studiové světlo, déšť na jenom místě a pak na dalších, postavy, které nikdy neviděl někdo rychle odvede. Záverečná scéna - pecka! 100%

• 18.11.2017  12:00

Jeden z mála dobrých akčňáků. Během filmu hraje skvělá hudba. Film není vůbec zastaralý. Nejlepší scény filmu: Mel Gibson skáče se sebvrahem, Mel Gibson zatýká pašeráky, Mel Gibson se pere s Garym Buseyem, Danny Glover večeří se svou rodinou, Danny Glover jde do své kanceláře. 80%

• 18.11.2017  11:57

Idris Elba je neskutečně charismatický herec. Stejně jako jeho herecký protějšek. Zajímavý příběh s některými velmi napínavými momenty. A nakonec to bylo v rámci mezí i dojemné. Svoje také udělala hudba. Prostě fajn oddychový film se skvělými kvalitami (kinematografickými). 82%

• 18.11.2017  11:53
    Wind River (2017)

Skvělý thriller, který vtáhne a nepustí. Celý film jsem si připadal jako další postava. Hodně velký podíl na tom má neskutečně zajímavá a originální hudba. Tak zajímavý film jsem dlouho neviděl. Celkem mě překvapila Olsenka, ale mile. Herecké i neherecké výkony byly úžasné. A ta scéna s těmi vrahy - hooodně mě překvapilo, co si ti lovci dovolili na policisty a agentku FBI. A samozřejmě úžasný konec, olný pocitu zadostiučinění. 95%

• 26.10.2017  23:42

Cikánsko-Balkánská komedie! Emir Kusturica naočil bravůrní bláznivou komedii, s herci jako Bajram Severdžan, Srđan Todorović, Branka Katić a Florijan Ajdini :-D! Vlastně k tomu nejde nic napsat....vlastně....."JA SOM MALA PIT BUL TERIÉR!!!!"

• 24.10.2017  19:26
    matka! (2017)

Hodně, hodně, ale hodně nepříjemný film. Matka! je netypický film, se skvělou myšlenkou. Osobně krom myšlenky, že by člověk měl radši hledět na sebe, než na ostatní, a že pokud mu je něco nepříjemné, má zasahnout, vidí!m ve filmu i kritiku socialismu. Možná jsem blázen, ale vemte si to - levičácký envirnomentalisticky smýšlející spisovatel říká, že všehcno je všech, a zároveň nic není ničí, a vychvaluje myšlenku společného a veřejného vlastnictví, ale zvrhne se to v teror ("You killed my baby!!!! - "But honey, they're sorry!"). Ten konec byl vážně dost silný. Akorát moc nechápu účast Pheiffer, Harrise a Briana a Domhnalla Gleesonových . Každopádně se mi film moc líbil. 100%

• 19.10.2017  00:41
    Crash (2004)

Je to....míšenec 21 garmů, Amores Perros a podobných filmů. Konec každé scény je významný pro druhou půlku scény další. V každé kapitole (Bílí - černí zloději; černí zloději - nespokojený pár; nespokojený pár - latinskoamerický zámečník; latinskoamerický zámečník - Iránec; Iránec - buran. Potom další linie, a to: Rasistický policista - černý pár; manžel z černého páru - černí zloději. Pak ještě spoust dalších, bylo toho mnoho)...Pro mě nejsilnější scény: Malá holčička běží za Danielem, Černý zloděj pouští Kambodžany a Rasistický policajt pomáhající dostat se ven z hořícího auta černošku, kterou osahával. Paul Higgs má talent, který mu nemohu upřít, ale jeho Million Dollar Baby patří mezi mé celkově nejoblíbenější filmy, a těžko ho troufne. 82%

• 16.10.2017  09:58

Příběh o bezdomovci a hlasatelské hvězdě - ti spou musejí ukrást svatý grál z domu miliardáře. A režíruje to Terry Gilliam. Co vy nato???!!! SÚÚÚPÉÉÉR! Krásné drama, o našich rytířích. A tohle je taky krásný https://www.youtube.com/watch?v=Vza5Io4AKf8 Je velká škoda, že se Robin Williams zabil. Když člověk vidí, jaké filmy točil (Čas probuzení, Dobrý Will Hunting, Král Rybář...), je z toho do breku. To jsem ale odbočil. Král Rybář je krásný příběh Jeffa Bridgese, který nepřímo zavinil smrt Barryho ženě, a snaží se Barryho (ale spíš sebe) uplatit nebo mu pomoci. Jediným háčkem je, že Barry je blázen a přestože Jacka zná, tak to není jako hvězdu, ale jako toho, kdo mu má pomoci ukrást svatý grál z domu miliardáře. A ještě miluje dívku, kterou stalkuje. A nesmí se bavit o své miínulosti. Musíte si na styl Krále Rybáře zvyknout, a pak už se stačí kochat záběry úžasné kamery, třeba jak se uprostřed parku Williams svlékne, lehne si nahý do trávy a začne pomocí myslí trhat mraky. Nebo jak se transvestitní bezdomovec obleče do kostýmu ženy, vezme si 5 balónků, a jde zpívat Lýdii do práce. Ale i tím, jak rádiová hvězda leze po laně do domu ufetovaného miliardáře a ukradne svatý grál. Co z toho vznikne? Film o našich démonech? Film o naší minulosti? Nebo snad ovojí dohromady? Mě to je jedno, pro mě to je jeden z těch nejmileji podaných filmů všech dob. Dávám 100%

• 12.10.2017  23:37

S délkou 231 minut (3 hodiny a 51 minut, bez titulků, intermise, extra'ce a konce 3 hodiny a 36 minut) to je nejdelší film, co jsem viděl. A....jo, bavil mě celou dobu. Film bych rozdělil na tři části - Mojžíš jako dobyvatel, Mojžíš jako otrok a Mojžíš jako prorok. Nejvíce se mi líbil jako otrok, pak jako prorok a jako doy´byvatel nebyl vůbec špatný. Sympatický Charlton Heston si u mě zasloužil titul pan před slovem herec už ve filmu Ben Hur, kde mimochodem hrál také žida, a také vládce, ze kterého se stal otrok, ale Ben Hur u mě vítězí. Megamolonská produkce a výprava - pctyhodné i dnes (hlavně rozkošně, ale i inovativně udělaný oheň a rozestoupení Rudého moře). Kostýmy jsou pecka, stejně jako hudba, zvuk, střih a nebo masky. A režie je kategorie sama pro sebe. Scénář byl dobře udělaný, ale to bych spíš chválil Bibli než J. Lasky Juniora. Herecké výkony super. Krom Mojžíše (Charlton Heston), byl i skvělý Rameses (Yul Brynner), Nefretiri (Anne Baxter), Dathan (Edward G. Robinson), Sephora (krásná Yvonne De Carlo), ale překvapil i Baka v podání Vincenta Price. A jako zajímavost, bych rád uvedl, že film je se zohledněním inflace trhu a dolaru 6. nejvýdělečnější v Americe a 7. nejvýdělečnější na světě. Byly tam ale i humorné chvíle. Zabavilo to na čtyři hodiny, a asi si to ještě jednou za několik let pustím. Mojžíš je můj pátý nejoblíbenější příběh z Bible (1. je narození Ježíše, přesněji putování Josefa a Marie, 2. je konečné zníčení třetiny světa, 3. je příběh Jidáše a dospělého Ježíše a 4. je Adam s Evou). Po zvážení pozitiv (filmařská práce, děj), ale i negativ (chvílemi nudá, tak o třičtvrtě hodiny delší stopáž, než by stačilo...) dávám filmu 100%

• 12.10.2017  03:48
    Magnolia (1999)

"Co to děláte, Jacku?" - "Chcete to vědět?" - "Ano" - "Já Vás tu teď tiše soudím" Je to těžký film. Já jsem ho "dal" až napodruhé, protože poprvé jsem se nepřehoupl přes 35 minut. Nyní jsem si zvykl na tempo a na atmosféru filmu.Režie a scénář pana Paul Thomas Andersona jsou na oscary; herci jsou také úžasní (hlavně Tom Cruise a Julianne Moore); kamera je inovativní (zvláštní propojení realistického a zároveň "kinematografického" pohledu); hudba je nádherná, obzvláště jedna píseň, kteoru si zpívaly všechny postavy; ale i ostatní věci se velmi povedly (masky jsou kategorie sama pro sebe). Zkrachovalý gay, který byl dřívě geniální dítě, nové geniální dítě, na které je kladen stres, umírající člověk, co se celý život choval špatně, arogantní člověk, co si arogancí pouze "vynahrazuje" minulost, hodný polda, kterému se nic nedaří, televizní hvězda, která onemocní rakovinou a s největší pravděpodobností ošahávala dceru své manželky, žena, která nedokáže žít s tím, že se chovala jako kurva, milý a citlivý pečovatel, se kterým se všichni baví jak s kusem hadru, feťačka, které zníčil psychiku nejdřív otčím a pak koks, a další. Všichni tihle lidé mají ať už více nebo méně něco společného. Všichni žijí zoufalé životy. Všechny jsem doteď považoval za herce - ale oni jsou to HERCI. Magnolia je těžký film na sledovaní, a nemusí sednout každému (včetně mě při prvním pokusu). Ale když to člověk dokouká, stojí to za to. U dvou scénách jsem měl na krajíčku - Stan se počůral a Jack jak sedí u otce. A žáby - vynikající pointa.

• 12.10.2017  00:10

Jsem theista, a nesnáším militantní atheismus. Ale tohle je boží. Nejen, že to náboženství kritizuje z oprávněných důvodů, ale navíc to dělá velmi chytře (sebevražedné komando :-D). Dabing mi to trochu kazil, ale nevadí. Všechny postavy (od císaře, přes bázna v jámě až po Erica Idleho zpívajícího na kříži). Filmařsky je to zručné, ale dějově to v poměru nešahá filmařinou ani pokotníky (to totiž ani počátek). "Always looking on the right side of life, Always looking on the right side of life, Always looking on the right side of life, ........" 100%

• 10.10.2017  17:36
    Phar Lap (1983)

Ten film jsem si pustil jen kvůli tomu, že byl v TOP300. Dostihy mě nebaví a přijdou mi nudné. A možná proto pro mě byl takový i celý film Phar Lap. Určitě je to pěkná filmařina. Ale nic pro mě. (Spoiler) Ze smrti koně se dalo vytěžit mnohem víc, já jsem při jeho pádu ani nemrkl, a to jsem dost přecitlivělý (Konec Spoileru). 61%

• 10.10.2017  00:40
    JFK (1991)

Filmařsky se jedná o špicu. Režie skvělého scénáristy a režiséra Olivera Stonea je skvělá, to mu musím nechat. Také herecké výkony, ať už šlo o Garyho Oldmana, Kevina Costnera, Kevina Bacona, Tommy Lee Jonese, Joa Pesciho, Vincenta D'Onfira nebo Jacka Lemmona. Hudba byla sice trošku....obšlehlá, ale hodila se k filmu. Kamera byla taktéž úžasná. Zvuk špica. Střih velmi jemný a citlivý. Ale obsah....ten to všechno otočil vzhůru nohama. Jako zarytý odpůrce konspiračních teorií (snad krom přistání na měsíci '69 a 9/11) mě to chvílemi až štvalo. Také jako obrovského fandu Lyndona B. Johnsona, kterého považuji společně s Abrahamem Lincolnem za nejlepšího prezidenta, mě film v jistých pasážích zvedl nervy a dost naštval. Pak také litování dvou komunistů - Martin Luther Kinga a Harry Lee Oswalda. Abych řekl pravdu, filmu nemohu upřít to, že chvílemi byl děsivý (hlavně scéna někde kolem 5/6 filmu kdy se Costner sešel s panem 'X'). Jak to bylo s Kennedym - to se nikdy nedozvíme.Nevěřím, že to udělal sám H. L. Oswald, a že v tom CIA/NSA/FBI nebo OSA nebyly nevinně, ale ne, že by H.L.Oswalda něják přesvědčovali. Celkem mě překvapilo, že ve filmu hrál Gary Oldman, který své politické názory popsal, cituji: "I don't like labels, but if I'd be forced to, I'll call myself Libertarian". Viděl jsem 189minutovou verzi. A mrzí mě, kolik mých oblíbenců tomu dalo 4+ hvězdiček. No, když zvážím a porovnám negativa a pozitiva, vychází mi to na 50%

• 7.10.2017  13:07

USA justice v kostce. 100%

• 7.10.2017  13:05
    Pianista (2002)

Jeden z nejlepších filmů všech dob s jedním s nejlepších výkonů všech dob, Polanski umí. Scéna s klukem zaseklým v díře ve zdi mi slzely oči. S Městem Bohů nej film roku 2002. A taky lekce pro filmaře, kteří tvrdí, že vizuál je nejdůležitější doporučuji zhlédmout toto dílo. Dokonce mě to přimělo věřit v utopii, že někteří náckové měli cit.

• 28.9.2017  22:30

"Hliník se odstěhoval do Humpolce" Skvělý film, jehož největší plus je bláznivý scénář z per Smoljaka a Svěráka. Postavy a herci jsou další. obrovitánské plus, hlavně dvojce Svěrák -Smoljak, Kemr, Sovák a Lohniský. Dalším plusem je režie krále československých komedií - Oldřicha Lipského. Kamera pana Macáka a hudba pana Havelky umocňují zážitek z této bláznivé komedie. Excelentní výkony Sováka a Dočolomanského jsou kategorie sama pro sebe. Vtípky lumpů Smoljak a Svěrák mne bavily po celou dobu. Dále profesor ČJ je ultraroztomilý, a kdyby byl mým učitelem, tak bych byl nejšťastnější člověk na světě. Můj současně nejoblíbenější český film, který putuje do TOP10. 100%

• 28.9.2017  18:59

"A v tomhle je samá mouka?" - "Ne, to jsem nahradil pilinama, ale pytle, ty jsou původní"Nevím,....líbilo se mi to a herci jsou skvělí od Svěráká, přes Smoljaka až po Kemra, a mělo to úžasnou režii, ale.....chvílemi to nudilo a nemělo to příběh. 74%

• 28.9.2017  14:13

No, na 99. umístění to není, ale já se bavil po celou dobu; tím nemyslím, že bych se válel smíchy, ale že jsem se nenudil. Herci bez chybiček, hlavně Marvan, režie je skvělá, ale od Friče to není úplně TOP. Pěkný, nenudící film z prostředí předválečného Československa. 79%

• 27.9.2017  23:24

"tady je objektů, co by se mi líbilo..." Krásná komedie z dílny pana Menzela. Humor na úrvoni, herci na úrovni, režie na úrovni, hudba, kamera, výprava, kostýmy, masky, scénář,.... na úrovni. Bezbraný János Bán, ochranářský Milan Labuda, nemotorný doktor Rudolf Hrušínský, nadržený študent Rudolf Hrušínský nejmladší, rváč Petr Čepek, lehká Libuše Šafránková, úlisný Jan Hartl, soudruh předseda Miloslav Štibich, rostlinář Oldřich Valach, malíř "slintač" Zdeněk Svěrák, učitelka Magdalena Šebestová, pilot Július Satinský, soudruh ředitel Josef Somr, hypochondr František Vláčil a otrlý Rudolf Hrušínský mladší. K tomu úžasný a vtipný scénář slintače Svěráka, krásně debilní Otík je také kapitola sama pro sebe. Humor podle mého gusta, Můj druhý nejoblíbenější český film, Kolja je stále neporažen, ale příběh této vesničky, která se socialismem vypořádala tím druhým nejlepším způsobem - smíchem, Koljovi dost dýchá na záda. 100%

• 26.9.2017  23:19
    To (2017)

No, je to vyhajpovaný film. Herci super (teda pennywise je taky přemrštěně vychvalován), kamera, hudba, výprava - skvělý. Ale efekty, režie, masky.....hmmmm.....nic moc. Je to fajn, nenudící film, ale že bych se bál se nedá říct (a to z klaunů mám hrůzu celý život, a opravdu je nesnáším). Čekal jsem hodně, dostal jsem průměr. 69%

• 25.9.2017  23:27

V první řadě chci říct, že je mi velmi láto smrti našeho umělce, Jana Třísky, a děkuji ČT1, že jako vzpomínku vysílala jeho nejlepší film.Řekněte, kdo by nechtěl učitele jako pan Hnízdo? Ti, co ne, tak sraz v budce na Václaváku. Jeden z nejhezčích českých filmů, a nebýt jen malého (asi 6) množství českých filmů, tak nejlepší. Ať už jde o herecké výkony (např.) Hrušínského, Svěráka, Šafránkové, Holubové, Čepka, Polívky, všech malých kluků a hlavně IGORA HNÍZDA (!); nebo o režii Jana Sveráka, scénář jeho otce, Zdeňka, kamery pana Brabce, hudbu pana J. F. Svobody, ale i o výpravu, střih, zvuk; se jedná o jeden z nejlepších (nejen) evropských filmů. Hlášky pana Součkoa jsou nezapomenutelné (No, vlastně je to taky zbraň; demokracie spočívá ve vyrovnanosti). Škoda, že to nevzniklo ještě dřív, bylo by o trezorový film a o důkaz o zam**anosti komunistů navíc o jeden kus. Mě se film moc líbil, a hodnotím 100%

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12