Miller

Student 8. ročníku | Dle xenofobů sluníčkář, dle sluníčkářů xenofob

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 18.11.2017  12:00

Jeden z mála dobrých akčňáků. Během filmu hraje skvělá hudba. Film není vůbec zastaralý. Nejlepší scény filmu: Mel Gibson skáče se sebvrahem, Mel Gibson zatýká pašeráky, Mel Gibson se pere s Garym Buseyem, Danny Glover večeří se svou rodinou, Danny Glover jde do své kanceláře. 80%

• 18.11.2017  11:57

Idris Elba je neskutečně charismatický herec. Stejně jako jeho herecký protějšek. Zajímavý příběh s některými velmi napínavými momenty. A nakonec to bylo v rámci mezí i dojemné. Svoje také udělala hudba. Prostě fajn oddychový film se skvělými kvalitami (kinematografickými). 82%

• 18.11.2017  11:53
    Wind River (2017)

Skvělý thriller, který vtáhne a nepustí. Celý film jsem si připadal jako další postava. Hodně velký podíl na tom má neskutečně zajímavá a originální hudba. Tak zajímavý film jsem dlouho neviděl. Celkem mě překvapila Olsenka, ale mile. Herecké i neherecké výkony byly úžasné. A ta scéna s těmi vrahy - hooodně mě překvapilo, co si ti lovci dovolili na policisty a agentku FBI. A samozřejmě úžasný konec, olný pocitu zadostiučinění. 95%

• 26.10.2017  23:42

Cikánsko-Balkánská komedie! Emir Kusturica naočil bravůrní bláznivou komedii, s herci jako Bajram Severdžan, Srđan Todorović, Branka Katić a Florijan Ajdini :-D! Vlastně k tomu nejde nic napsat....vlastně....."JA SOM MALA PIT BUL TERIÉR!!!!"

• 24.10.2017  19:26
    matka! (2017)

Hodně, hodně, ale hodně nepříjemný film. Matka! je netypický film, se skvělou myšlenkou. Osobně krom myšlenky, že by člověk měl radši hledět na sebe, než na ostatní, a že pokud mu je něco nepříjemné, má zasahnout, vidí!m ve filmu i kritiku socialismu. Možná jsem blázen, ale vemte si to - levičácký envirnomentalisticky smýšlející spisovatel říká, že všehcno je všech, a zároveň nic není ničí, a vychvaluje myšlenku společného a veřejného vlastnictví, ale zvrhne se to v teror ("You killed my baby!!!! - "But honey, they're sorry!"). Ten konec byl vážně dost silný. Akorát moc nechápu účast Pheiffer, Harrise a Briana a Domhnalla Gleesonových . Každopádně se mi film moc líbil. 100%

• 19.10.2017  00:41
    Crash (2004)

Je to....míšenec 21 garmů, Amores Perros a podobných filmů. Konec každé scény je významný pro druhou půlku scény další. V každé kapitole (Bílí - černí zloději; černí zloději - nespokojený pár; nespokojený pár - latinskoamerický zámečník; latinskoamerický zámečník - Iránec; Iránec - buran. Potom další linie, a to: Rasistický policista - černý pár; manžel z černého páru - černí zloději. Pak ještě spoust dalších, bylo toho mnoho)...Pro mě nejsilnější scény: Malá holčička běží za Danielem, Černý zloděj pouští Kambodžany a Rasistický policajt pomáhající dostat se ven z hořícího auta černošku, kterou osahával. Paul Higgs má talent, který mu nemohu upřít, ale jeho Million Dollar Baby patří mezi mé celkově nejoblíbenější filmy, a těžko ho troufne. 82%

• 16.10.2017  09:58

Příběh o bezdomovci a hlasatelské hvězdě - ti spou musejí ukrást svatý grál z domu miliardáře. A režíruje to Terry Gilliam. Co vy nato???!!! SÚÚÚPÉÉÉR! Krásné drama, o našich rytířích. A tohle je taky krásný https://www.youtube.com/watch?v=Vza5Io4AKf8 Je velká škoda, že se Robin Williams zabil. Když člověk vidí, jaké filmy točil (Čas probuzení, Dobrý Will Hunting, Král Rybář...), je z toho do breku. To jsem ale odbočil. Král Rybář je krásný příběh Jeffa Bridgese, který nepřímo zavinil smrt Barryho ženě, a snaží se Barryho (ale spíš sebe) uplatit nebo mu pomoci. Jediným háčkem je, že Barry je blázen a přestože Jacka zná, tak to není jako hvězdu, ale jako toho, kdo mu má pomoci ukrást svatý grál z domu miliardáře. A ještě miluje dívku, kterou stalkuje. A nesmí se bavit o své miínulosti. Musíte si na styl Krále Rybáře zvyknout, a pak už se stačí kochat záběry úžasné kamery, třeba jak se uprostřed parku Williams svlékne, lehne si nahý do trávy a začne pomocí myslí trhat mraky. Nebo jak se transvestitní bezdomovec obleče do kostýmu ženy, vezme si 5 balónků, a jde zpívat Lýdii do práce. Ale i tím, jak rádiová hvězda leze po laně do domu ufetovaného miliardáře a ukradne svatý grál. Co z toho vznikne? Film o našich démonech? Film o naší minulosti? Nebo snad ovojí dohromady? Mě to je jedno, pro mě to je jeden z těch nejmileji podaných filmů všech dob. Dávám 100%

• 12.10.2017  23:37

S délkou 231 minut (3 hodiny a 51 minut, bez titulků, intermise, extra'ce a konce 3 hodiny a 36 minut) to je nejdelší film, co jsem viděl. A....jo, bavil mě celou dobu. Film bych rozdělil na tři části - Mojžíš jako dobyvatel, Mojžíš jako otrok a Mojžíš jako prorok. Nejvíce se mi líbil jako otrok, pak jako prorok a jako doy´byvatel nebyl vůbec špatný. Sympatický Charlton Heston si u mě zasloužil titul pan před slovem herec už ve filmu Ben Hur, kde mimochodem hrál také žida, a také vládce, ze kterého se stal otrok, ale Ben Hur u mě vítězí. Megamolonská produkce a výprava - pctyhodné i dnes (hlavně rozkošně, ale i inovativně udělaný oheň a rozestoupení Rudého moře). Kostýmy jsou pecka, stejně jako hudba, zvuk, střih a nebo masky. A režie je kategorie sama pro sebe. Scénář byl dobře udělaný, ale to bych spíš chválil Bibli než J. Lasky Juniora. Herecké výkony super. Krom Mojžíše (Charlton Heston), byl i skvělý Rameses (Yul Brynner), Nefretiri (Anne Baxter), Dathan (Edward G. Robinson), Sephora (krásná Yvonne De Carlo), ale překvapil i Baka v podání Vincenta Price. A jako zajímavost, bych rád uvedl, že film je se zohledněním inflace trhu a dolaru 6. nejvýdělečnější v Americe a 7. nejvýdělečnější na světě. Byly tam ale i humorné chvíle. Zabavilo to na čtyři hodiny, a asi si to ještě jednou za několik let pustím. Mojžíš je můj pátý nejoblíbenější příběh z Bible (1. je narození Ježíše, přesněji putování Josefa a Marie, 2. je konečné zníčení třetiny světa, 3. je příběh Jidáše a dospělého Ježíše a 4. je Adam s Evou). Po zvážení pozitiv (filmařská práce, děj), ale i negativ (chvílemi nudá, tak o třičtvrtě hodiny delší stopáž, než by stačilo...) dávám filmu 100%

• 12.10.2017  03:48
    Magnolia (1999)

"Co to děláte, Jacku?" - "Chcete to vědět?" - "Ano" - "Já Vás tu teď tiše soudím" Je to těžký film. Já jsem ho "dal" až napodruhé, protože poprvé jsem se nepřehoupl přes 35 minut. Nyní jsem si zvykl na tempo a na atmosféru filmu.Režie a scénář pana Paul Thomas Andersona jsou na oscary; herci jsou také úžasní (hlavně Tom Cruise a Julianne Moore); kamera je inovativní (zvláštní propojení realistického a zároveň "kinematografického" pohledu); hudba je nádherná, obzvláště jedna píseň, kteoru si zpívaly všechny postavy; ale i ostatní věci se velmi povedly (masky jsou kategorie sama pro sebe). Zkrachovalý gay, který byl dřívě geniální dítě, nové geniální dítě, na které je kladen stres, umírající člověk, co se celý život choval špatně, arogantní člověk, co si arogancí pouze "vynahrazuje" minulost, hodný polda, kterému se nic nedaří, televizní hvězda, která onemocní rakovinou a s největší pravděpodobností ošahávala dceru své manželky, žena, která nedokáže žít s tím, že se chovala jako kurva, milý a citlivý pečovatel, se kterým se všichni baví jak s kusem hadru, feťačka, které zníčil psychiku nejdřív otčím a pak koks, a další. Všichni tihle lidé mají ať už více nebo méně něco společného. Všichni žijí zoufalé životy. Všechny jsem doteď považoval za herce - ale oni jsou to HERCI. Magnolia je těžký film na sledovaní, a nemusí sednout každému (včetně mě při prvním pokusu). Ale když to člověk dokouká, stojí to za to. U dvou scénách jsem měl na krajíčku - Stan se počůral a Jack jak sedí u otce. A žáby - vynikající pointa.

• 12.10.2017  00:10

Jsem theista, a nesnáším militantní atheismus. Ale tohle je boží. Nejen, že to náboženství kritizuje z oprávněných důvodů, ale navíc to dělá velmi chytře (sebevražedné komando :-D). Dabing mi to trochu kazil, ale nevadí. Všechny postavy (od císaře, přes bázna v jámě až po Erica Idleho zpívajícího na kříži). Filmařsky je to zručné, ale dějově to v poměru nešahá filmařinou ani pokotníky (to totiž ani počátek). "Always looking on the right side of life, Always looking on the right side of life, Always looking on the right side of life, ........" 100%

• 10.10.2017  17:36
    Phar Lap (1983)

Ten film jsem si pustil jen kvůli tomu, že byl v TOP300. Dostihy mě nebaví a přijdou mi nudné. A možná proto pro mě byl takový i celý film Phar Lap. Určitě je to pěkná filmařina. Ale nic pro mě. (Spoiler) Ze smrti koně se dalo vytěžit mnohem víc, já jsem při jeho pádu ani nemrkl, a to jsem dost přecitlivělý (Konec Spoileru). 61%

• 10.10.2017  00:40
    JFK (1991)

Filmařsky se jedná o špicu. Režie skvělého scénáristy a režiséra Olivera Stonea je skvělá, to mu musím nechat. Také herecké výkony, ať už šlo o Garyho Oldmana, Kevina Costnera, Kevina Bacona, Tommy Lee Jonese, Joa Pesciho, Vincenta D'Onfira nebo Jacka Lemmona. Hudba byla sice trošku....obšlehlá, ale hodila se k filmu. Kamera byla taktéž úžasná. Zvuk špica. Střih velmi jemný a citlivý. Ale obsah....ten to všechno otočil vzhůru nohama. Jako zarytý odpůrce konspiračních teorií (snad krom přistání na měsíci '69 a 9/11) mě to chvílemi až štvalo. Také jako obrovského fandu Lyndona B. Johnsona, kterého považuji společně s Abrahamem Lincolnem za nejlepšího prezidenta, mě film v jistých pasážích zvedl nervy a dost naštval. Pak také litování dvou komunistů - Martin Luther Kinga a Harry Lee Oswalda. Abych řekl pravdu, filmu nemohu upřít to, že chvílemi byl děsivý (hlavně scéna někde kolem 5/6 filmu kdy se Costner sešel s panem 'X'). Jak to bylo s Kennedym - to se nikdy nedozvíme.Nevěřím, že to udělal sám H. L. Oswald, a že v tom CIA/NSA/FBI nebo OSA nebyly nevinně, ale ne, že by H.L.Oswalda něják přesvědčovali. Celkem mě překvapilo, že ve filmu hrál Gary Oldman, který své politické názory popsal, cituji: "I don't like labels, but if I'd be forced to, I'll call myself Libertarian". Viděl jsem 189minutovou verzi. A mrzí mě, kolik mých oblíbenců tomu dalo 4+ hvězdiček. No, když zvážím a porovnám negativa a pozitiva, vychází mi to na 50%

• 7.10.2017  13:07

USA justice v kostce. 100%

• 7.10.2017  13:05
    Pianista (2002)

Jeden z nejlepších filmů všech dob s jedním s nejlepších výkonů všech dob, Polanski umí. Scéna s klukem zaseklým v díře ve zdi mi slzely oči. S Městem Bohů nej film roku 2002. A taky lekce pro filmaře, kteří tvrdí, že vizuál je nejdůležitější doporučuji zhlédmout toto dílo. Dokonce mě to přimělo věřit v utopii, že někteří náckové měli cit.

• 28.9.2017  22:30

"Hliník se odstěhoval do Humpolce" Skvělý film, jehož největší plus je bláznivý scénář z per Smoljaka a Svěráka. Postavy a herci jsou další. obrovitánské plus, hlavně dvojce Svěrák -Smoljak, Kemr, Sovák a Lohniský. Dalším plusem je režie krále československých komedií - Oldřicha Lipského. Kamera pana Macáka a hudba pana Havelky umocňují zážitek z této bláznivé komedie. Excelentní výkony Sováka a Dočolomanského jsou kategorie sama pro sebe. Vtípky lumpů Smoljak a Svěrák mne bavily po celou dobu. Dále profesor ČJ je ultraroztomilý, a kdyby byl mým učitelem, tak bych byl nejšťastnější člověk na světě. Můj současně nejoblíbenější český film, který putuje do TOP10. 100%

• 28.9.2017  18:59

"A v tomhle je samá mouka?" - "Ne, to jsem nahradil pilinama, ale pytle, ty jsou původní"Nevím,....líbilo se mi to a herci jsou skvělí od Svěráká, přes Smoljaka až po Kemra, a mělo to úžasnou režii, ale.....chvílemi to nudilo a nemělo to příběh. 74%

• 28.9.2017  14:13

No, na 99. umístění to není, ale já se bavil po celou dobu; tím nemyslím, že bych se válel smíchy, ale že jsem se nenudil. Herci bez chybiček, hlavně Marvan, režie je skvělá, ale od Friče to není úplně TOP. Pěkný, nenudící film z prostředí předválečného Československa. 79%

• 27.9.2017  23:24

"tady je objektů, co by se mi líbilo..." Krásná komedie z dílny pana Menzela. Humor na úrvoni, herci na úrovni, režie na úrovni, hudba, kamera, výprava, kostýmy, masky, scénář,.... na úrovni. Bezbraný János Bán, ochranářský Milan Labuda, nemotorný doktor Rudolf Hrušínský, nadržený študent Rudolf Hrušínský nejmladší, rváč Petr Čepek, lehká Libuše Šafránková, úlisný Jan Hartl, soudruh předseda Miloslav Štibich, rostlinář Oldřich Valach, malíř "slintač" Zdeněk Svěrák, učitelka Magdalena Šebestová, pilot Július Satinský, soudruh ředitel Josef Somr, hypochondr František Vláčil a otrlý Rudolf Hrušínský mladší. K tomu úžasný a vtipný scénář slintače Svěráka, krásně debilní Otík je také kapitola sama pro sebe. Humor podle mého gusta, Můj druhý nejoblíbenější český film, Kolja je stále neporažen, ale příběh této vesničky, která se socialismem vypořádala tím druhým nejlepším způsobem - smíchem, Koljovi dost dýchá na záda. 100%

• 26.9.2017  23:19
    To (2017)

No, je to vyhajpovaný film. Herci super (teda pennywise je taky přemrštěně vychvalován), kamera, hudba, výprava - skvělý. Ale efekty, režie, masky.....hmmmm.....nic moc. Je to fajn, nenudící film, ale že bych se bál se nedá říct (a to z klaunů mám hrůzu celý život, a opravdu je nesnáším). Čekal jsem hodně, dostal jsem průměr. 69%

• 25.9.2017  23:27

V první řadě chci říct, že je mi velmi láto smrti našeho umělce, Jana Třísky, a děkuji ČT1, že jako vzpomínku vysílala jeho nejlepší film.Řekněte, kdo by nechtěl učitele jako pan Hnízdo? Ti, co ne, tak sraz v budce na Václaváku. Jeden z nejhezčích českých filmů, a nebýt jen malého (asi 6) množství českých filmů, tak nejlepší. Ať už jde o herecké výkony (např.) Hrušínského, Svěráka, Šafránkové, Holubové, Čepka, Polívky, všech malých kluků a hlavně IGORA HNÍZDA (!); nebo o režii Jana Sveráka, scénář jeho otce, Zdeňka, kamery pana Brabce, hudbu pana J. F. Svobody, ale i o výpravu, střih, zvuk; se jedná o jeden z nejlepších (nejen) evropských filmů. Hlášky pana Součkoa jsou nezapomenutelné (No, vlastně je to taky zbraň; demokracie spočívá ve vyrovnanosti). Škoda, že to nevzniklo ještě dřív, bylo by o trezorový film a o důkaz o zam**anosti komunistů navíc o jeden kus. Mě se film moc líbil, a hodnotím 100%

• 24.9.2017  12:36

Skvělý psychologický snímek z dílny minimálně polovičního blázna. Všechny postavy jsou zahrány úžasně -hlavně Michael Pitt- . Děsivý, sugestivní film. 100%

• 22.9.2017  21:46
    Casablanca (1942)

Krásný příběh velké lásky převeden na plátno. Jeden z nejlepších (ne mých nejoblíbenějších) filmů vůbec. Hlavně režie je geniální. A ano, slzička ukápla. 84%

• 21.9.2017  17:56

"I need black peoples in white robes, white people in black robes!!" Epizoda paroduje jak internacionalistické levičácké lůzy (THE NORTH KOREA WANNA BOMB US!!!!! CUPCAKES MAY' MAKE US SAFTY, BUT HOW LONG?????,), ale i z některých kroků pana for rýl Prezidenta Trumpa. Poté to, že lidé sice zpívají (většinou kolem 12-13ti) o tom, jak je život hrozný a že se chtějí zabít, přičemž se hladí na rozkroku, a ačkoliv si hrají na nihilisty, tak jsou to narcističtí (Čau MrLukeu189) kreténi. Také ze stupidního trendu Fidget Spinner (taková ta malá sračka za litr, která se točí na prstu, dokud to nezastavíte). Jedna z těch lepších epizod nových sérií. #EricDontDoIt........86%

• 21.9.2017  01:18

Pěkný (polo)černošský film, který dostal oscara a nominace díky kvalitě, a ne kvůli pozitivní diksriminaci a politické korektnosti. Emocionálně vypjatý příběh, který mi hned padl do noty, ať už hudbou, tématem, nebo vyobrazováním stupidity některých jedinců. O hereckých výkonech člověk nemůže říct křivé slovo ani kdyby se mu stokrát nelíbil. "Postavíme jim záchod venku, nemůžou přece chodit na toaletu tam, kam chodíme my!" - "Možná by někdo měl postavit toaletu ven tobě, Hilly" Obzvláště krátká, ale za to nejhezčí dějová linie s Eugeninou chůvou je dojemná. A ať má člověk nízory na černochy jaké chce, tak ho "Hilly" v podání Bryce Dallas Howard musela zatraceně štvát. No nic, už se rozepisuji, a píšu koemntář dlouho, tak ho ukončuji. 81%

• 20.9.2017  16:01

Kvalitní kriminální thrillerová noirovka. Velká část filmu stojí na výkonech MacMurraye, Robinsona a Stanwyckové. Nenudí, překvapí, baví, pěkně se poslouchá, trochu se přemýšlí. Ano, dnes je to možná trošku předvídatelné, ale konec mě překvapil. Také chytrý scénář dělá svoje a hudba Miklóse Rozsy lahodí uším všech posluchačů hudby (především) filmů z přelomu první a druhé poloviny minulého století. 83%

• 18.9.2017  11:52

"Can you just stop being mind-closed?! Everyone now is open to changes, Darryl!" - "But I can't! Didn't you get it?! This is construct wall, did you think, that I don't want open concept?! I want it all the time, but if I'll cut this wall, second floor gonna fall down!"

• 14.9.2017  00:42

Nečtěte si Mattyho recenzi, asi byl u Creeoy Morty's když o tomhle napsal, že je to anti-kapitalistická satira a třídním boji. Za prvé hlavní postava je libertarián a má reprezentovat v určité míře alter-ego Justina Roilanda; za druhé, ten film neukazoval Mortyho -prezidenta jako skvělého (byl to sociální demokrat), ale jako podlého. Osobně se mi epizoda vážně líbila.

• 11.9.2017  23:46

Kurva, Fondo, jak jsi v takový levicový propagandistický sračce mohl hrát? Fakts' mě nasral. 4/10

• 10.9.2017  20:14

Určitě je to slušný art s myšlenkou, ale mě to tak nudilo........Z kritického hlediska 5*, z diváckého 1* - kompromis = 60%

• 10.9.2017  16:22

Jsem moc rád, že ČT1 mi poskytla tento film v HD. Protože co se týče vizuální stránky (a nejen jí), se jedná o nejlepší film z našich luhů a hájů. Herecky naprosto bezchybné, ať už jde o geniálního Radka Brzobohatého, Vladimíra Brodského, Vladimíra Menšíka, Waldemara Matušku, Evu Blažkovou, Věru Galatíkovou, Ilju Prachaře, Václava Lohniského nebo Karla Augustu - se jedná o umění. Režie a scénář - statečnější věc snad ani natočit pan Jasný nemohl. Začínám si myslet, že rok '68 je jedním z nejlepších roků (nejen) filmu všech dob (Tenkrát na Západě; 2001: Vesmírná Odyssea; Spalovač Mrtvol; Četník se žení a nyní i Všichni dobří rodáci). Škoda, že TOPKA nejde rozšířit. 115minut ryzí zábavy a smutku. "Nikdo se nám nepostaví! A kdo ano, ten uvidí!"......100%

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12