Miller

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 31.10.2018  19:13
    Halloween (2018)

V životě bych to nečekal, ale skutečně jsem viděl novodobý horor, který není špatný, není průměrný, ale je dobrý! Film dost čpí atmosférou (hlavně geniální a známá znělka), ale například skvělou Jamie Lee Curtis nebo opravdu zajímavým ztvárněním Michaela. Jeden z nejlepších hororů poseldních let.

• 22.10.2018  00:03

No, do kina jsem šel se značnou skepsí (nijak mě popis neoslovil), o to lepší mám z filmu dojem. No, přestože u filmů se moc nelekám, tak tady hned několikrát (aniž by to byl zasraný jumpscare, jak bývá jediná dnešní taktika filmařů). Herecké výkony, kinematografická i obsahová kvalita hodně vysoko. Bohužel, film asi nevejde ve známost.

• 13.10.2018  15:33

To be fair, you have to have a very high IQ to understand Big Enough. The humour is extremely subtle, and without a solid grasp of theoretical physics most of the jokes will go over a typical viewer's head. There's also Jimmy Barneses nihilistic outlook, which is deftly woven into his characterisation- his personal philosophy draws heavily from Narodnaya Volya literature, for instance. The fans understand this stuff; they have the intellectual capacity to truly appreciate the depths of these jokes, to realise that they're not just funny- they say something deep about LIFE. As a consequence people who dislike Big Enough truly ARE idiots- of course they wouldn't appreciate, for instance, the humour in Jimmy Barneses existential catchphrase "HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!! AHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!AAAAAHAHA!!!!!!! HAAAAAAAAAAAA!!!" which itself is a cryptic reference to Turgenev's Russian epic Fathers and Sons. I'm smirking right now just imagining one of those addlepated simpletons scratching their heads in confusion as Dan Harmon's genius wit unfolds itself on their television screens. What fools.. how I pity them. 😂 And yes, by the way, i DO have a Big Enough tattoo. And no, you cannot see it. It's for the ladies' eyes only- and even then they have to demonstrate that they're within 5 IQ points of my own (preferably lower) beforehand. Nothin personnel kid 😎

• 13.10.2018  10:33

Lidi: "Fico, z tvojí země nepřišlo nikdy nic dobrého" Maďarsko: "Hold mah beer"

• 20.9.2018  16:40

Seattle 1989 je pravděpodobně nejlepší koncert metallicy (zvláště pak One, Fade to Black a For Whom The "Fucking" Bell Tolls). San Diego 1992 je též naprosto úžasný koncert. A Mexico City...už jen za Sad But True pět hvězd. Zkrátka...k dokonalosti chybí jen Moskva 1991.

• 15.9.2018  15:27

Když přehlédnu ten konec (videa z Charlottesville), tak se jednalo o fakt super film, s pořádnou dávkou trollingu, celkem fajn muziky (píšu jakožto metalista!), hodně příjemných výkonů (Adam Driver nepřekvapivě výborný, ale i ostatní super), docela autentickým zachycením života normálních klansmenů z buranova a super vtipy. Film je to fakt fajn a bavil jsem se celou dobu.

• 9.9.2018  20:48

Vykrádání béčkových hororů a 2001:Vesmírná Odyssea ve spojení s tupým scénářema velice podprůměrnými výkony....to není úplně ono, Kájo...

• 27.8.2018  23:56

To člověk kamarádovi velice dlouho slibuje, že se podíva na jakýsi film a pak to po půl roce splní. A ono to skutečně stojí za to! Film je to vskutku zajímavý, ať už scénářem, režií nebo výkony. Hlavní dominantou filmu je osmdesátiletá Maude, svobodomyslná a zkušená žena, která poznala, co je smyslem a poselstvím života, resp, mělo by být. Svým dadaistickým způsobem života a svým svébytným humorem a svou roztomilostí se musí zalíbit každému. Celá filozofie Maude je inspirována libertarianismem (proč asi byl film zveřejněn 9 dní po oficiálním založení Libertariánské Straně? :-)). Film by mohl mít podtitul "Don't Tread On Me". Dalším pozitivem je Harold. Sympatický mladík (vlastně takové autistické dítě mě a Circumscriptora) se zálibami v inscenování sebevražd - PROČ NE, ŽE JO! Jeho filozofie se odvrátila od jakéhosi nihilistického, okultistického žertování k hippiebertarianismu slečny Maude. Harold je veden svou překonvenční matkou, což jej vede k revoltě a antikonvenčnosti. Spolu tvoří překrásný a hlavně velice roztomilý a romantický pár. Celý film je sleduje na jejich cestě ke štěstí a jejich denním zážitkům. A konec? No,...ten je krásně sprostý. TOP10

• 13.8.2018  20:16

MONTY PYTHON! MONTY PYTHON EVERYWHERE!!!!

• 13.8.2018  20:13
    Bankovkovi (TV pořad) (2017)

Seriál spadá do kategorie´"ostentomorfoidní kinematografie"

• 13.8.2018  20:12

Film je to spíše průměrný, ale prostě.....PROSTĚ SIRITAKI!!!

• 13.8.2018  20:11

Burtone, ty blázne, já ty tvoje béčka zbožňuji!!! A Christopher Walken je kapitala sama o sobě...

• 13.8.2018  20:10

Slzička ukápla, no. A to přestože nemám rád ani hippie, ani fízly. Takže to asi skutečně musí být dobrý film, no ne?

• 13.8.2018  20:08

Je to nerd, je to geek, je to trapné, ale miluji to! Trošku mě zklamalo, že Ehrenreich místy hrál Harrisona Forda a ne Hana Sola, ale ve chvílích, kdy jej hrál, jej hrál skvěle! Více takových spin-offů!

• 13.8.2018  20:01
    Násilník (1976)

Velmi mi to připomíná první díl. Velmi jsem si film užil, byli zde velice zajímaví ostentohippie záporáci, skvělá hudba a kamera a též skvělě antifeministickické scény, či Mustafa. Fakt super atmosféra. Prostě pohodový film, který nenudí.

• 13.8.2018  19:58
    Magnum Force (1973)

Za mě trošku slabší než výtečná jednička, ovšem i Magnum Force má své kouzlo, včetně krásně slizkého záporaka a jeho bandu ostentomorfoidních velezmrdů. 80%

• 13.8.2018  19:56
    Drsný Harry (1971)

Tento film mi doporučil můj nejlepší kamarád, Circumscriptor, a tímto mu chci velmi poděkovat. Film je to vskutku vydařený, se skvělou sedmdesátkovou kamerou (mnohem lepší než dnešní digitalní 4K kamery, které naprosto odrazují pocit toho, že se člověk kouká na film), výtečnou jazzovou hudbou, velmi podařeným střihem (aneb, blackening's not dead), ale i jinými kvalitami, ale kdybych je měl všechny vyjmenovat, jednalo by se o zbytečně dlouhý komentář). Dalšími nespornými výhodami je herecký úm pána Eastwooda, který nahání velmi podařeně zahranou postavu, kterou hraje Andrew Robinson; výborný scénář, který naprosto nahrává libertariánským narážkám Clinta Eastwooda; režie Dona Siegela, který naprosto výborně zpracovává a plně využívá potencionálu postavy i herce. Film má několik výtečných scén, ovšem nejvíce mi v hlavě asi uvízla scéna s "hnědým fórem" a prostřelením nohy a legendární hláškou "Přesně vím, nad čím přemýšlíš - vystřelil pětkrát nebo šestkrát? - ovšem, být tebou, tak to nezkouším. Není to o tom, jestli jsem vystřílel náboje, ale o tom, jestli to chceš risknout, protože tenhle kanon, to je Magnum 44". Ovšem, nahánění ostentomorfoidního vraha v parku je též naprosto výborná scéna s obrovským napětím. Ex TOPka.

• 30.3.2018  14:23
    Fargo - Série 2 (série) (2015)

Lepší než jednička. Hlavně kvůli šesti skupinám postav - Policista a jeho rodina (85%), Mike Milligan & bratři Kitchenové (100%), Indián Hanzee (100%), Gerhardtovic rodina (80%) Ed a Peggy Blumquistovi (80%) a ještě vedlejší postavy (70%, protože Reagana udělali strašně špatně). První tři epizody se mi moc nelíbily, ovšem poté druhá sezóna Farga nabírá oprátky. 90%

• 28.3.2018  22:25

Skvělý film. Mám moc rád filmy s jemným náboženským nádechem a hororovým pozadím. Navíc ten film má Gregoryho Pecka, který by dobře zahrál i komparz a hlavně - hudbu Jerryho Goldsmitha. Napínavý, svižný, zajímavý a děsivý film. Dlouho jsem neviděl tak kvalitní horor. 100%

• 26.3.2018  11:46
    Ucho (1970)

Je to strašně smutný psychologický drama thriller. Je opravdu smutné, co se stalo z manželství Anny a Ludvíka a nemalou zásluhu na tom měli soudruzi. Skvělé herecké výkony, obzvláště Radoslav Brzobohatý a Gustav Opočebský, úchvatná režie a scénář Karla Kachyni, krásně depresivní hudba a skvělá kamera (dosti podobná Spalovači mrtvol), ale i jiné dokonalosti z filmu dělají podobenství. A říkal jsem to jako levičák a říkam to i jako pravičák - Havel je měl pozavírat. 100%

• 24.3.2018  16:35

Opravdu skvělý film. Opravdu neotřelý nápad, zpracovat takto příběh Ježíše Nazaretského. Nejlepší scéna byla asi 20 minut před koncem, když Pavel vypráví Ježíšovi o potřebě B-ha. Celý film je vyjímečný, těžko někdo najde podobný film s tak zvláštně tríznivou atmosférou. Režie byla (jak už jsme u Scorseseho zvyklí) naprosto úžasná, ale nejlepší kinematografická chlouba filmu jsou dva herecké výkony - Willem Dafoe (Ježíš Nazaretský) a Harvey Keitel (Jidáš Iškariotský). Dalším plusem byla kamera, dosti připomínající styl McKennova zlata. Skvělá byla i výprava, kostýmy a masky. Samostatné zmínění si zaslouží i hudba Petera Gabriela, samozřejmě opět zvláštní a krásná. Zábavných 164 minut velkolepého filmu tohoto rázu. 100%

• 18.3.2018  03:05

Je to zajímavý film. Docela povedená režie, místy trošku pokulhávající avšak dobrý scénář, dobré výkony, výborná hudba, skvělé triky, dobrá kamera - je to dobrý film, obzvláště, když vezme v potaz to, že tam hraje Kutcher. Nejlepší scéna - Evan bez částí rukou. Jinak - ušlo to, nejlepší výkon podává Eric Stolz, ale nikdo není vyloženě špatně hrající. Největší chybou filmu bylo to, že ke konci udělali ze sympaťáka se strništěm hollywoodskou a nepříjemně až divně vyhlížející hvězdy. 80%

• 16.3.2018  17:44
    Hostel (2005)

Kdyby si nás alespoň spletli s Rakouskem nebo Polskem....

• 17.2.2018  18:18

SPOILERY! V páté sérii se Walt sám chce stát novým největším drogovým magnátem USA a rozjede byznis s Jessem a Mikem, Mike i Jesse odstoupí, Walt tedy Mikea, který ho vydíral, zabije; Hank, agent DEA a Walterův švagr, zjistí, že Walt je onen Heisenberg a snaží se ho zatknout, po dlouhém nahánění se spojí s Jessem a snaží se Walta dopadnout, ten si pronajme vrahy, aby ho ochránili, ale když zavede Hanka s Jessem a Gomezem (Hankův kolega) k 80ti milionům dolarů, odvolá je, Hank zatkne Walta, ale vrazi stejně přijedou, zabijí Hanka a Gomeze, vezmou Jesseho jako vězně a Waltovi vezmou 70 milionů a 10 mu nechají, Walt se snaží rychle odstěhovat, mezitím jeho žena Skyler, která mu od čtvrté série pomáhala prát peníze (do té doby nic nevěděla) a její sestra (žena Hanka) řeknou vše jeho synovi, Waltovi Juniorovi, Skyler pak na něj vytáhne nůž, syn zavolá policii, tak rychle uteče a unese svou osmáncti měsíční dceru, kterou však vrátí a nechá si změnit identitu, po čase odejde i se svou idnetitou zpět do Nového Mexika a předá všechny peníze svým bývalým kolegům, aby je dali rodině, pod vyhrůžkou smrti, otráví dodavatelku metylaminu vrahům, kteří vězní Jesseho a chystá pomstu, všechny až na Jesseho postřílí, Jesseho nechá utéct, zjistí, že utomatický samopal postřelil i jeho a tak šel do varny perníku, aby zemřel s tím, co miloval - a to chemií - při této scéně se rozpláče snad každý, opravdu smutné. KONEC SPOILERŮ! Skvělá série, hlavně emotivní finále.

• 17.2.2018  18:16
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Tak především, absolutně bych v reálném životě Heisenborgovo chování schvaloval, bez ohledu na jeho nemoc. Čekal jsem nerealistický a protidrogový výtvor hollywoodu, ale to se naštěstí nekonalo. SPOILERY! - Dostal jsem skvělé drama o zoufalém člověku. Walter White je naprosto normální a morální člověk, který je nemocí zahnán do kouta, aby se vydal do živoní cesty vařiče perníku se svý, bývalým žákem. V první sezóně to dělá pouze na úrovni amatéra, s tou vyjímkou, že čistota jeho produktu je 98-99% procent, což z jejich matroše dělá boom. Ve druhé sezóně se tím živí coby zaměstnanec Tuca - psychopatického burana a synovce důležité postavy a to Hectora Salamancy - kterého zabijí a rozjedou vlastní byznis s vlastními dealry. Ve třetí sérii se pořádně ukáže postava Saula Goodmana - nejlepšího právníka v celém Novém Mexiku, Walt a Jesse začnou spolupracovat s Gusem Fringem, největším výrobcem, dodavatelem a dealerem USA. Ve čtvrté sérii se pořádně ukáže opravdová tvář Guse - tedy chladnokrevný, zlý pomstichtivý parchant, což se zenlíbí jak Jessemu, tak Waltovi, kteří ho pomocí dalších sil, tj. Hector Salamanca, zabijí. V páté sérii se Walt sám chce stát novým největším drogovým magnátem USA a rozjede byznis s Jessem a Mikem, Mike i Jesse odstoupí, Walt tedy Mikea, který ho vydíral, zabije; Hank, agent DEA a Walterův švagr, zjistí, že Walt je onen Heisenberg a snaží se ho zatknout, po dlouhém nahánění se spojí s Jessem a snaží se Walta dopadnout, ten si pronajme vrahy, aby ho ochránili, ale když zavede Hanka s Jessem a Gomezem (Hankův kolega) k 80ti milionům dolarů, odvolá je, Hank zatkne Walta, ale vrazi stejně přijedou, zabijí Hanka a Gomeze, vezmou Jesseho jako vězně a Waltovi vezmou 70 milionů a 10 mu nechají, Walt se snaží rychle odstěhovat, mezitím jeho žena Skyler, která mu od čtvrté série pomáhala prát peníze (do té doby nic nevěděla) a její sestra (žena Hanka) řeknou vše jeho synovi, Waltovi Juniorovi, Skyler pak na něj vytáhne nůž, syn zavolá policii, tak rychle uteče a unese svou osmáncti měsíční dceru, kterou však vrátí a nechá si změnit identitu, po čase odejde i se svou idnetitou zpět do Nového Mexika a předá všechny peníze svým bývalým kolegům, aby je dali rodině, pod vyhrůžkou smrti, otráví dodavatelku metylaminu vrahům, kteří vězní Jesseho a chystá pomstu, všechny až na Jesseho postřílí, Jesseho nechá utéct, zjistí, že utomatický samopal postřelil i jeho a tak šel do varny perníku, aby zemřel s tím, co miloval - a to chemií - při této scéně se rozpláče snad každý, opravdu smutné. KONEC SPOILERŮ! Kinematograficky se jedná o jeden z nejlepších seriálů, co znám, hlavně výkony Waltera Whitea a Jesseho Pinkmana. 100%

• 15.2.2018  02:51

Fring ukázal opravdovou tvář, která neukazovala obchodníka, ale všemocného záporáka, ikdyž k tomu směroval už posledními epizodami minulé série. Poslední tři epizody byly jedny z vůbec nejlepších seriálových epizod, které jsem viděl, až na poslední záběr posledního dílu.

• 15.2.2018  02:48

Pan Fring je tu klaďas, takový Walt za pár let. Možná o něco horší, než druhá série, nicméně furt maximální hodnocení.

• 15.2.2018  02:46

Už o něco lepší než první sezóna, WW už se v tom začíná orientovat ne jen chemicky, ale i obchodně. A navíc tu je SAUL!

• 15.2.2018  02:45

Seznámení s Walterem Whitem. Stačí asi to, že začínám sledovat v 20:00 a vypínám počítač v 1:30 :-)

• 12.2.2018  16:54

Je to béčko, nic si nebudeme nalhávat. Ale je to zábavné béčko. Těšil jsem se hlavně na Kapitána, Ultrona a Visiona, Ultron byl lehké zklamání, ale jinak to bylo víceméně takové, jaké jsem to očekával. Tony Stark (alespoň se mi zdá) začíná být podobný řediteli S.H.I.E.L.Du ve Wintersoldierovi. Není to žádný kinematografický klenot, ale docela jsem se bavil a nepřišlo mi to jako 2 hodiny a 15 minut. 77%

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14