• Pohádka

Můj soukromý měsíc (2009)

Pro ženy asi nic nového. Spíš muži by ho měli vidět protože řada z nich nikdy nedozrála k pochopení že je menstruace u žen normální věc. Já si v tomto dokumentu kladu otázku jestli jsou tam některé výroky pravda nebo lež. Třeba to když menstruující žena uchopí do rukou dítě a to dítě pak umře. O tom silně pochybuju. A říct že autoerotika potlačuje menstruační bolesti je hloupost. Alespoň mě se to neosvědčilo a křeče v břiše mám někdy při začátku strašné.

Pan Hračička (2007) (pořad)

Upřímně nechápu ty závistivce co tomu dávají nízké hodnocení. Navíc ještě kecy typu: Má rychlé tempo a děti mu nestačí. No, tak existuje něco jako stopnout si video a zrychlit si ho dle vlastních potřeb. Pokud jsou to lidi, kteří vůbec nepracují v oblasti pedagogiky, tak je jejich hodnocení těžce neobjektivní a být nimi tak nic nehodnotím a jdu se radši zahrabat. Mě to určitě pomůže abych ve školce z tohoto pořadu načerpala novou inspiraci, ať nemusím pořád čučet na pinterest.

Parta hic (1976)

Třetí hvězdičku dávám za tu písničku o mléku, která byla tak trapná až byla milá.

Lednice (2007)

Vyvedený minisnímek, který se snažil trochu napodobit toy story. Stačí aby se zavřely dveře lednice a už se dějí věci. Jen ta hudba k tomu se mi moc nelíbila.

Černé ovce (1992) (pořad)

Tento pořad jsem si zamilovala. Škoda že jsem k němu nedozrála dřív. Je tam mnoho vzdělávacích věcí a někdy i negativních překvapení o kterých nabýváme dojmu že jsou v pořádku.

Barbie (2023)

Z tohoto filmu mě upřímně hrabalo. Opravdu jeho merch je všude kam se člověk podívá a slečny mého věku na to slyší a chodí v barbie oblečení a působí to na nich dost lacině. A já jen: Wtf? Film asi splnil to co splnit měl, ale i tak mě přišel dost kýčovitý. Nicméně vím že jsem jedna z mála lidí kteří si to myslí protože mi bylo od mého otce vyčteno že jsem blbá, že se na tento film neumím dívat ze správného úhlu pohledu. 😂Ehm.. Mě ten film narovinu nic nedal neboť vím že dětský bezstarostný svět je zcela diametrálně odlišný od toho skutečného a nepotřebuju o tom vidět skoro dvouhodinový film.

Medvídek Pú: Krev a med (2023)

Exkluzivní duo které udržovalo přátelství po staletích. Jinak filmů na tyto motivy vzniklo sice milion, že nějáká skupinka odjede na opuštěné místo a každý pak nějákým způsobem přijde o život a jen jeden většinou přežije. A tady to samé. Avšak plusový bod dávám za púa s prasátkem kteří si tu mohli zablbnout trochu jinak než mlsáním medu a schováváním se pod postelí a hlavně jsem ráda že přežil Kryštůfek Robin. Myslela jsem že ho zabili hned na začátku a tím pádem není o čem mluvit, ale nakonec se režisér rozhodl že to jejich silné pouto změní na malinkaté.

Miloš Kopecký: Mackie Messer (1960) (hudební videoklip)

Klip nic moc. Předělávka originální písně se dá, ale originál je lepší.

Ústava (2016)

Postupem času už mě tyto ponuré, ukecané filmy s vážnou tématikou začínají nudit. Nicméně si vážím naší české ústavy a pokud zůstane do konce mého života stejná, což bohužel nepředpokládám, tak nikdy nebudu v opozici jako doposud.

Jedenácté přikázání (1935)

To že se neoženil Jindřich Plachta asi pro mě nebylo žádné překvapení. Vždycky hrál samé staré mládence. Nicméně milá komedie o tom jaké to je když se svobodným mladíkům snaží budoucí manželský pár zamotat hlavu.