• Pohádka

Anton Špelec, ostrostřelec (1932)

Otec prohlásil že je to nejlepší film s Vlastou Burianem a mamka zase že ten nejhorší. Dle mého názoru nebyl špatný, ale do mých nejoblíbenějších filmů s ním ho zařadit nelze.

Josef Kajetán Tyl (1925)

Zdeně Kavkové dvacátá léta moc slušela. Ale do těch třicátých let už mi její zjev nějak neseděl. Jinak ve filmu bylo promítáno velice pěkné písmo.

Batalion (1937)

Tak tady se Miroslav Cikán opravdu překonal. Vždycky ty jeho kousky plné napětí končí šťastně a tady krásné Bušové a hospodské Vítové zařídil aby jim hvězdy nepřály. Myslím že je to druhá zajímavá role Vítové po Nočním motýlovi. Dala bych i pátou hvězdičku, jenomže..Prostě nikomu nepřeji smutné osudy ikdyž je to jenom film.Celkově ze všech těch smutných tváří a smuteční události na závěr měl jen Pešek tváře prozářené optimismem.

Dáma s kaméliemi (1981)

Tak dlouho jsem na tuhle pecku čekala a nakonec to byla ztráta času. Ani ta herečka nebyla nějáká velká krasavice aby mohla mít v posteli tolik mužů. Zkrátka se něco nepovedlo. Kdybych tak mohla vidět půvabnou Gretu Garbo v této roli. Ale české titulky bohužel asi nebudou k dispozici. :-(

Babička (1940)

Brzková byla v roli babičky prostě k nakousnutí. 🥰 Jinak kdyby Glázrová měla všude takové přestrojení jako tady, tak bych ji považovala za velice noblesní slečnu a co se týče Štěpničkové, tak ta byla v roli mentálně postižené Viktorky dokonalá. Zahrála to naprosto přirozeně. Akorát se mi moc nelíbí že v knihách a časopisech vyvyšují Natašu Tánskou která kromě toho že nebyla moc pěkná, tak ani neměla pro herectví žádný přínos.

Kolem dokola (1937)

No zas tak pompézní reklama to není. Bylo sice fajn vidět Pištěka s Trudou jak spolu tančí, ale jinak si myslím že podpatky jako podpatky. Já bych se v nich zabila i bez tancování.

Tři kroky od těla (1934)

Pomooc, já se topím!...Aha. Hlavně že tam nebyla skoro žádná voda. Ale budiž. U filmu jsem se nenudila, takže dávám hvězdičku navíc.

Šmoulové (1981) (seriál)

Našla jsem si k nim cestu ve třinácti letech a sledovala je jen co to šlo a ikdyž to bylo založené na tématu že dobro zvítězí nad zlem, tak ten geniálně propracovaný scénář mě vždycky uvedl do extáze. Pak jsem si dala pauzu a když mi bylo devatenáct, tak jsem zase na ně najela a když už jsem si poté myslela že už se na ně dívat nebudu, tak hle. Ve svých jednadvaceti letech je opět rekapituluji. :-)

Naše XI. (1936)

Ikdyž zde hráli Nataša Gollová a Ladislav Pešek, tak zkrátka Antonína Novotného v hlavní úloze nemám ráda. Scénář byla klasická červená knihovna a kopanou taky nesleduji. Takže nemůžu hodnotit výše než třemi hvězdičkami.

Paličova dcera (1941)

U tohoto filmu jsem na konci brečela jak malá holka. Překvapilo mě že Jaroslava Marvana neudělali jenom černého jak to ve filmech bývá že jsou všichni jen černí a bílí. Že se nakonec ukázalo že i v něm je kus dobra.