• Pohádka

Romeo, Julie a tma (1959)

Velice dobře propracovaný film jak probíhal protektorát ve městě. Přeprava židů do transportu, lístkový systém a lidé byli vůbec rádi že žili. A dokonce nezapomněli i na reálné ůčesy. Všichni v realitě chodili rozcuchaní v té době a na takové hovadiny jako stříhání, barvení a kulmování neměli ani pomyšlení. To ty prvorepublikové filmy všechno zkreslují. Jinak hvězdičku ubírám za to, že mi toho chlapce bylo líto. Tolik se snažil udělat maximum pro svou dívku a nakonec zbytečně.

Důvod k rozvodu (1937)

Tak u této komedie člověk určitě neusne. Pořád se v ní něco děje, je plná hádek a ikdyž jsou Nový s Ondrákovou nuceni být spolu, tak se zkrátka k sobě prostě nehodí. Samozdřejmě zde Ondrákovou potká na horách láska Otmar Korbelář kterého si nakonec získá. Ale je samozdřejmě hloupost aby těžký alkoholik vydělal 500 Kč a jeho žena by mu všecičko odpustila a žili by spolu harmonický život. Na to jsem byla zvědavá nejvíc, jak se Nový s Mandlovou nakonec udobří.

Blázni, vodníci a podvodníci (1980)

Za výborného Josefa Kemra a hezkého Jiřího Líra dávám dvě hveždičky. Jinak jediná scéna co mě tam pobavila byla, jak Lábus zachraňoval z vody vodníka co neuměl plavat.

Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)

Velice dobře propracované a napínavé drama. Luděk Munzar zde ukázal tři tváře. Dobré duše, milovníka a nakonec protivného zloděje. A některé scény mě tam docela i pobavily. Hlavně ta na konci s koňským kočárem. Ale jak jsem se ptala příbuzných jestli jim tento film něco říká, tak opravdu tohle nikdo nezná. Tak asi tento film pro běžnou diváckou kategorii upadl do zapomnění. Asi to bude tím že Munzar není tak slavná postava jako třeba Menšík. To by pak určitě všichni znali. Ale myslím že by se to pak tak nepovedlo když by na Kufaltovu pozici obsadili někoho jiného.

Talíře nad Velkým Malíkovem (1977)

Ale no tak, zase taková hrůza to nebyla. Komedie plná vtipných hlášek, střeštěných momentů u kterých se člověk nenudí a výborný herecký výkon Josefa Kemra, Rosůlkové, Peška a i Brodský kterého vůbec nemusím se tu kupodivu předvedl. A moc se mi líbily ty cibuláky létající po obloze. Kdoví jestli byly pravé nebo ne. :-)

Řezník: Ta holka v mym sklepě (2011) (hudební videoklip)

Někoho ten klip může vyděsit, ale já se na něj dívám z jiného ůhlu pohledu. Myslím že nebyl nudný a dobře propracovaný a ten děj klipu geniálně ladí k textu písničky. Ta holka v mým sklepě ani neví, že na ní někdo vidí, že nad ní někdo .. :-) Ale samozdřejmě bych nechtěla být v kůži té dívky pokud by to bylo reálné. Ale naštěstí to bylo jen sehrané a slečna za takovou roli musela dostat určitě dobře finančně zaplaceno.

Zkáza krásou (2016)

Z hlediska informací o Baarové nic nového, ale asi za ty hezké filmové scény s ní dávám hvězdičku navíc. Protože jsem zde měla možnost nahlédnout do ukázek filmů které natočila v zahraničí a ty já asi nikdy neuvidím.

Nikdo se nebude smát (1965)

Od Hynka Bočana mě strašně oslovili Šéfovské komedie s Petrem Nárožným. Ale jak jsem postupně Bočanovy filmy sledovala dál, tak mě bohužel zklamal. A tohle je snad jeho nejhorší film. Tak tady u toho se opravdu nikdo nebude smát. Snad jen pány může vzrušit ta mladá slečna ve spodním prádle co měla touhu stát se modelkou. A nebo by ještě stálo za to se tam podívat do výstřihu jedné ženské. Ale jinak tento film nemůže nijak zaujmout. Tímto si Hynka Bočana odebírám ze svých oblíbených režisérů.

Bakaláři - Nešťastný šafářův dvoreček (1980) (epizoda)

Zajímavý nápad aby si potenciální nebožtík shlédnul jak by vypadal jeho vlastní pohřeb. Ale hvězdičku navíc nedám protože nechci aby se něco takového přihodilo v realitě. Že se někdo tváří že je vpořádku a druhý den je mrtvý.

Švadlenka (1936)

Komedie o módním návrhářství a o tom jak Haas finančně podporuje Baarovou za její návrhy. A moc se mi líbila Haasova mluva. Ale ten konec samozdřejmě přihlouplý. Jaká to náhoda že se vybourali zrovna u budovy ve které pracoval Lídin frajer. A jak se všechno honem rychle vysvětlilo že nejsou milenci a že nemá nikde žádné dítě. Aha. To že Haas držel Baarovou v náruči a ohrabával ji, tak to je v naprostém pořádku. Ale tím že to nebylo nudné, tak tu hvězdičku navíc dám.