• Pohádka

Barrandovské nocturno aneb Jak film zpíval a tančil (1984)

Ať si každý mele co chce že je to hnůj. Mě se moc líbilo jak tehdější filmové hvězdy seděly v hledištích na barrandově a dívali se na ukázky z filmů pro pamětníky. A když jsem tam uslyšela zpívat tolik krásných nezapomenutelných písniček, tak mi bylo jasné že zásadně méně než čtyři hvězičky nedám. Akorát mě mrzelo že když dostala prostor Fabiánová, Bohdalová a Hrušinský, že ho tím pádem nedostal i pan Pešek který tam teda bohužel byl jen jako komparzista epizodní role. A taky nemám moc ráda hudbu Karla Gotta.

Kantor Ideál (1932) odpad!

Dívala jsem se na to jenom proto že je základní film ze školních lavic. Jinak už jsem dopředu věděla jaké je tam téma. Takže zmalovaná obluda které říkali krasavice škodila druhým a měla z toho náramnou legraci a nakonec ji za to nikdo ani nepotrestal. A to že někdo sedne na mokrou houbu nebo do něčeho šlápne, tak tomu se smějí holčičky ve školce a ne dospělí lidé. Takže za mě 0 %.

Karel a já (1942)

Určitě dobře propracovaný film plný napjatých zatáček. Končí to sice dobře, ale myslím že se to povedlo. Pán který ze začátku myslel jenom na sebe se díky Janě Dítětové polepšil a každý si pak šel svou vlastní cestou.

...a stoupej do slunce! (2003) (TV film)

Dědeček zapomněl dodat že ti dva kamarádi zemřeli při letecké havárii. Ani se nedivím že chlapečkovi maminka zakázala letadla. Protože to s ním myslela dobře neboť povolání pilota není vždy bezproblémové.

Ženy u benzinu (1939)

Jako pardon, téma bylo sice zajímavé ale ty námluvy byly strašně uspěchané až dokonce bizarní. Přišel mi tam zajímavý vztah mladé dívky se starším mužem. Ale oni samozdřejmě z něj museli na konci filmu udělat zločince aby dívka musela dolézt za mladíkem a okamžitě se s ním dát dohromady. Jenom proto že ji varoval před tím starším mužem že to není správné. No, dál už tuhle ptákovinu nelze komentovat a kdo chce kvalitní komedii u které by se člověk opravdu pobavil, tak ať se na ženy u benzinu opravdu nedívá a raději vyjde ven na benzínku obhlížet mladé brigádnice a vyzkoušet si zda by to tak fungovalo i v reálném životě.

Tátova volha (2018)

Balzerová a Vilhemová řeší každá svůj problém od kterého se rozhodnou že se odreagují jízdou v tátovém autě a užívají si života. Bylo zde mnoho vtipných hlášek a situačního humoru. Jinak výborný herecký výkon Hany Maciuchové. Sice ten konec filmu byl poněkud uspěchaný a naivní, ale vzhledem k tomu že jsem se u filmu vůbec nenudila, tak jsem s ním spokojena.

Barbora Hlavsová (1942)

Další dojemný příběh. Tentokrát o tom že Hrušínský má velký hudební talent a má našlápnuto k velké slávě. Avšak naposlední chvíli si uvědomí že hudba není pro něj to nejdůležitější a rozhodne se pro babičku a život na venkově. Což je vpořádku protože starým lidem se pomáhat má. Jinak se mi ještě líbilo že stejně jako ve filmu nebe a dudy je zde zachycena atmosféra první republiky v realitě. Tvrdá práce na poli a skromné oblečení.

Útěk ze stínu (1958)

Nic nového. Vendlová podvádí svého manžela, ale aby vše vyústilo ve šťastný konec tak samozdřejmě ji musí zatáhnout do spolku plného ožralů aby si uvědomila že vše bylo špatně a neměla se od svého manžela odstěhovat. No pak za svým manželem dolezla a on ji ze začátku nechtěl ani vidět což je naprosto pochopitelné, ale jak už to ve filmech bývá tak si uvědomil jak moc ji vlastně miluje a nakonec ji raz dva odpustil když se pokusí o sebevraždu.

Dům Na poříčí (1976)

Stáhla jsem si to protože jsem si myslela že to bude nějáké drama při kterém stydne krev v žilách, ale hodně jsem se zmýlila. Ta katastrofa tam byla hned nazačátku místo aby nás nějak napínali a nechali to až nakonec. A tím pádem vzniknul nudný film plný žvanění a kromě pohřbu, tam není vůbec nic zvláštního.