• Pohádka

Řachanda (2016)

Vzhledem k tomu že mě všichni předem připravovali na to, jaká to bude katastrofa, tak to bylo celkem koukatelné až na to pitvoření herců a obšlahlé počítačové postavy. Ale na podruhé bych se na tuto pohádku asi už nepodívala.

Škola základ života (1938)

Tak ve srovnání s filmy škola základ života a studujeme za školou se mi tenhle líbil nejmíň. Kdo chce však vidět štěstí Antonína Novotného, tak nebude zklamán.

Casper (1995)

Dojemný příběh s hlavně přirozeným prostředím bez přeplácaných počítačových efektů. Hlavně se mi líbilo že i duchové se můžou dohodnout s lidmi a nakonec s nimi sdílet bydlení pod jednou střechou. Hlavně tady Casprovi tři strýcové neměli tak hnusné a bezohledné chování jako v ostatních Casprových filmech. A dívka si večer na mejdanu mohla zpívat: Jen pro ten dnešní večer stojí za to žít a víc po ničem netoužit než ho strávit s Casperem proměněného do noci v člověka. Jinak Casper a Vendy a Casper a strašidelná škola se můžou jít schovat. Toto je geniální verze.

Obecná škola (1991)

Jan Tříska se mi upřímně řečeno nikdy nelíbil. Ale tady mě svým hereckým výkonem pozitivně dostal hned na začátku. Jinak uličníci jsou uličníci. Ti v tomto věku takoví jsou a zůstanou. Ale bez nich by byl film dost nudný a do jejich kolektivu ženská nepatří. Svěrák se vážně překonal a klobouk dolů za tento film.

Pohádkový zeměpis (1965) (seriál)

Hvězdičku navíc si určitě zaslouží kouzelný hlas Vladimíra Hrubého a jinak to šikovně slouží pro děti jako mikro vzdělávací dokument.

Špunti na vodě (2017)

Příjemný a povedený prázdninový film. Ale relax to byl spíš pro maminky než pro tatínky s dětmi. A pro dospívající dívku to bylo hotové utrpení, ale stačilo pouhé objasnění jedné věci kterou toužila vědět a hned byla jako vyměněná.

Zítra se bude tančit všude (1952)

Film nebyl špatný, ale jsou to padesátá léta.načež se na to dívám z úhlu pohledu jak se tenkrát žilo a je to hnus. A nejsmutnejší na tom bylo že řada zpěváků a tanečníků šlo v této době za mříže protože se určité žánry pánům komunistům nezamlouvaly.

Casper - První kouzlo (1997) (TV film)

Až na ten začátek je to nádherná pohádka, kde Casper dělá pro lidi to co je správné a nakonec i chlapcův táta a jeho spolužačka poznají že duchové můžou být i hodní. Což se bohužel nedalo říct o Casperových třech strýcích, kteří trochu rozmrvili ten začátek.

Děvčata, nedejte se! (1937)

Nechápu to nízké hodnocení. Krásný příběh o tom že ikdyž slečny byly zlobivé, tak všechny když bylo potřeba pomoct měly srdce na pravém místě. Krásně Haasovi pomáhaly se podílet na péči dítěte.Hlavně dávám plus za to, že vztah Mandlové a Haase nebyl předvídatelný.

Zářijové noci (1957)

Film má hroznou kvalitu obrazu. Ty tři hvězdičky jsem dala snad jen za to kvalitní herecké obsazení.