• Pohádka

Spejblovo filmové opojení (1931)

Sice se v tomto snímku jedná pouze o dialogy, ale to mě stačilo k rozesmání a k rekapitulování. Na tohle se vždycky ráda podívám.

Angličtina s Hurvínkem (2014) (pořad)

Pasivní výuka angličtiny která se hodí pro děti jako zábava. Ale v dnešní době tato slovní zásoba bohužel člověku nestačí. Chce-li svou znalost angličtiny někde uplatnit.

Bakaláři - Knedlíky (1973) (epizoda)

Dobrá knedlíková malá veselohra. Někdo se dře celý život, aby dosáhl svého specifického cíle a stejně mu to není nic platné a někdo má prostě talent od počátku a je chválen jen co to jde.

Trhák (1980)

Pár vtipných scének tam bylo. Nejlepší byla jak si šel Zdeněk Řehoř na vlastní pohřeb, ale řada písniček mě bohužel lezla krkem. Z tohoto filmu si myslím že by nebyl žádný trhák.

Poznej svého muže (1940)

Musím říct že ta písnička k filmu je lepší než ten celý film. Ikdyž mě popis tohoto filmu lákal k jeho shlédnutí, tak to bylo bez nápadu a ničím kromě té písničky mě neoslovil. Ale ten název Poznej svého muže je dějově vystihnut přesně. Marta Fričová potřebovala hodně času než přiznala že svého vyvoleného miluje.

Trapasy (1969) (TV film)

Trapasy ve většině případů nejsou k smíchu, ale tyto mile pobavily a Miloš Kopecký to svým humorem krásně spestřuje. Tato malá komedie opravdu nemá chybu a vzhledem k tomu jaké filmy se v šedesátých letech točily, tak musím dát plné hodnocení.

Vrchní, prchni! (1980)

Veselá komedie ve které Abrhám zkouší různá přestrojení na které stejně nakonec okolí vyzraje. Ale nejvíc mě pobavila ta scéna kde si vybíral tu pomocnici do knihkupectví. :D

Komedianti (1953)

Lepší film z padesátých let. Oceňuji že si herci dali tu práci předvést artistické kousky které neumí každý. Ale polovina příběhu je strašně smutná. Úmrtí tatínka, kůň u řezníka a sourozenci na dně. Ale přesto jsem se u tohoto filmu nenudila a dávám vyšší hodnocení.

Jan (1991) (TV film)

Smutný a bohužel pravdivý příběh. Pochybuji že si Wehrenberg tuto roli nějak zvlášť užil ikdyž byla hlavní.

Děti na zakázku (1938)

Hvězdičku přidávám za to, že zde bylo i jiné love story než jenom mladých. I Zdeňka Baldová se tu konečně dočkala jako starší paní svého prince na bílém koni a vše se netočilo jenom kolem Vítové.