• Reality-TV

Milionový závod (2001)

Typická americká komédia z prelomu tisícročí na uvoľnenie. Dobrý výber hercov a čo je hlavné, netreba príliš rozmýšľať. Zápletka zaujímavá, i keď som sa občas v deji strácal, kde sa kto nachádza no napriek tomu hodnotím kladne. Taká víkendová komédia na zahnanie nudy, keď nemáte čo robiť alebo vám nie je najlepšie. Film srší optimizmom a komickými scénami, ktoré určite každého rozveselia.

Přání k mání (2017)

Ja nemám rád neprirodzenosť. Načo sa snaží československá kinematografia priblížiť tej Americkej, keď sa jej to nikdy nepodarí? Aj keď film mal aj humorné momenty, takisto tam bolo veľa vecí, kedy mi bolo trápne za najmä detských hercov, viem hrali podľa scenára, ale bolo to také obohrané, neoriginálne. Ak niečo nechápem, tak je to predabovanie do slovenčiny, a zas prečo slovenská herečka hovorí česky, rýchly sled udalostí, príbeh bol trochu predvídateľný... Ale oceňujem kostýmy a niektoré efekty, takisto strih... Troška krok vedľa, ale tak stačí si raz pozrieť a čas tým nestratíte.

Mi.Lu.Jem (2018) (pořad)

Takže som prvý? Prvý kto sa túto pseudoreláciu, pokiaľ vôbec možno tak niečo takéhoto druhu nazývať opovážil komentovať? Viete, nad reláciami o varení sa pretrhlo vrece a v poslednom čase už naozaj platí "Variť môže každý." Ono jej životný príbeh ju zrjeme inšpiroval k takémuto podivuhodnému druhu stravovania sa, avšak naozaj nás, obyčajných ľudí, ktorý do bio potravín radšej ani nevkročili otravovať! Gee maslo, vínny olej a ďalšie úžasné zlepšováky ako napríklad, potretie plechu olejom či maslom, to je rada, ktorú sme fakt potrebovali... Ach jaj, vidno že dnešné mamičky chcú mať zo svojich detí anorektikov a radšej ich nechajú vyhladovieť k smrti ako im navariť poriadne jedlo aj zo zdravých potravín. Som za zdravú stravu, ale nepreháňať to. A toto je extrém. Najhrubšieho zrna, posúďte sami

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Zbytočné pokračovanie zbytočného druhého dielu. Zábavné, ale predsa len, keď je niečo dobré nech to také ostane. Načo vyhadzovať peniaze do vetra pre pokračovanie ktoré prezrádza diel rovno do ďalšieho dielu, ktorý nám pravdepodobne SONY radosťou prichystá. Už bolo toho pokračovania dosť. Ale pre rodiny s malými deťičkami dobr.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Toto istú dobu chodilo často na RTVS, vtedy STV. Ale keďže mám všetky DVD, radšej som pozerával dévedečká, nevadil mi otrasný dabing, ako som po rokoch musel usúdiť. Pôvodný dabing mal čaro v tom, že každú postavu daboval dakto iný, aj keď sa mi jednu dobu viacej páčil dívedečkový dabing. Náučné, výrazy dobrá pomôcka na BIO.

Ferdinand (2017)

Hej, no. Problém animovaného filmu. Mám takú predtuchu, že o chvíľu už animované filmy vymiznú. A dôvod? Ten je nadostač jednoduchý-nemajú nápaditosť. Pokiaľ by ju mali, nevznikol by Ferdinand tak akoho poznáte vy i ja. Podobnosť so staršou menej známou Disneyovkou Herkules mi počase prišla nápaditá-všimnite si Kozu, ktorá nahradila pôvodnú postavičku z Herkula, Filoktéta, a Ferdinanda, ktorý sa najprv snaží bojovať, teda aspoň je nútený a napokon zvíťazí v ňom jeho rodená dobrotivosť. Sú tam samozrejme aj originálne..., počkať, nie, nie sú. Odvezenie Ferdinanda z mestečka, čo mi to len pripomína? Herkula. Veď ten bol tiež unesený. Takže ide vlastne len o charakterové, dejové, časové prepracovanie starých animákov. 70%.

Lorax (2012)

Neviem, niečo mi na tom strašne vadilo. Aha, postavy, ktoré sa veľmi podobali na Ja, zloduch. Aj keď niet sa čomu diviť, vyzerali všetky podľa jedného modelu. Veľká hlava, malá tvár s orlím nosom a malými očami. Dej mi bolo obtiažné pochopiť, vyzeralo to ako dva samostatné príbehy. Takže by som to odporučil tak na jedno pozretie inteligentnejším.

Anabela: Vánoční přání (1997)

Kedysi dávno som to pozerával pomerne často. Dnes, čo, tragický smutný príbeh ku koncu zdanlivo šťastný, potom opäť tragický. Rozprávka z deväťdesiatych rokov ako stvorená na dlhé zimné večere. Avšak nič viac, nič menej.

Rodina Nessových (1984) (seriál)

Dosť primitívna animácia, no kedysi mi to pravda tak nevadilo. Pre deti predškolského veku. Ale pesnička sa stále dobre počúva :-).