Alf (1986) (seriál)

celé moje dětství :-)

Anděl & Ďábel (2009) (amatérský film)

Mám opravdu rád Opravdu nezávislé filmy. A tenhle se myslím povedl. I přes to, že je tak krátký, Trotlové vědí, že kvantita nezaručuje kvalitu. Na rozdíl od Hollywoodských producentů.

Andělé a démoni (2009)

šifra byla rozhodně lepší (co se tedy filmu týče), bylo to sice mnohem pomalejší, ale v tom bylo její kouzlo, a navíc, její zápletka je mnohem zajímavější a týká se defacto celého světa, narozdíl od AaD, kde je v ohrožení Vatikán (jaká hrůza) a v těch dvou hodinách trvání scény přeskakují jedna na druhou, aniž by ta předchozí měla nějaký větší vliv na celkové dění....

Anthropoid (2016)

Tak jsem se na to (symbolicky) dneska prvně podíval. Dřív jsem nestál o ruskou angličtinu a brutální metody gestapa (a obojího se mi samozřejmě dostalo), ale dneska jsem se hecnul, a musím říct, že akční druhá půlka je hodně povedená, a že možná až teď, byť jsem se považoval za relativně znalého, na mě dolehla ta šílená atmosféra bitvy o kostel. Takže to uzavřu slovy: neválčete, a pěstujte kytky.

Avatar (2009)

I já musím uznat (je to do očí bijící, což ale nevadí), že Avatar je sloučenina Matrixu, Lotra, Star Wars a Tance s vlky. Ale dotaženo k dokonalosti. Sice prvních 10 minut pro mě bylo lehce nezáživných, ale pak se to najednou rozjelo a nezastavilo. Sledoval jsem v 3D a opravdu sem byl vtažen do jiného světa a často sem nemyslel na nic jiného než pouze na film/ příběh. Má to samozřejmě poselství pro diváka, myslím, že tento film solidně pozvedne morálku mnoha diváků (minimálně podvědomě). Cameron byl vždycky dobrý, ale teď se opravdu předvedl. Megafilm Titanic je po emocionální stránce ve srovnání s Avatarem MEGA trapárna.

Black Books (2000) (seriál)

ten všem známý anglický suchý humor nebyl nikdy vtipnější

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

V případě, že bych bral jednotlivé díly jako samostatné filmy, jednalo by se o nejrealističtěší filmové zpracování druhé světové války z pohledu americké strany. Někdy se sice ztrácím v tom množství jmen vojáků, kteří se pořád na scénách střídají, doplňují a umírají, ale přesně to nám umožňuje sledovat ty úžasné životní příběhy jednotlivých postav a z tohoto důvodu si k tomuto seriálu získáte osobní vztah.Osobně je mi trochu proti srsti, že to celé produkovala příliš komerční HBO, ale musím uznat, že možná právě díky ní dosáhlo Bratrstvo takových megalomanských rozměrů a v konečném důsledku obrovské divácké podpory a popularity.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Samotnému filmu (jeho provedení) dávám 3*. Tu jednu * dávám za informativní hodnotu - vyobrazení současného světa, tak jak je. V kině jsem byl v šoku, když jsem najednou koukal na dvě scény, ve kterých divákům zavalených akční zábavou, sdělují pravdu o fungování světa. Bylo to jako dívat se na opak zpravodajství ČT... Jinak film samotný je fajn, je solidně udělaný, a dobře funguje na diváka (ale dost často jsem si všímal konkrétních záměrů filmové psychologie). Supr je "nekomixové zpracování" ve stylu zumbeispiel Temného rytíře. Dojem z filmu v neposlední řadě zlepšovala častá přítomnost Scarlett Johansson, na kterou se prostě dobře dívá :D

Comeback (2008) (seriál)

kdyby to bylo natočeno tak před 10-15 lety, uznal bych to jako dobrou šou, ale dnes to uznám jen jako křečovité napodobení seriálů typu Přátelé nebo Krok za krokem, s pokusem zalátat díru ve vysílacím čase TV Nova

Crows Zero (2007)

Překvapivě dobrý mix Hooligans a Klubu rváčů. Takovou střední bych si mohl víc než přát. Ne jak ty naše :-(