wader

wader

Jan Pšenčík

okres Kroměříž

20 bodů

Moje komentáře

  • 2.9.2010  05:28

  "Já nejsem Říman! Jsem Icik, židák, skoba..."

  • 2.9.2010  00:30

  Narozdíl od posledního (a doufejme že opravdu POSLEDNÍHO) Ramba, jsou Expendables koukatelní, přiměřeně realističtí a dost zábavní. Navíc ta kombinace největších es akčních filmů vyšla výborně a všechno to krásně odsýpá.

  • 17.2.2010  08:33
  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)
  ****

  Je to pěkná výplň volného odpoledne, když nemáte co jiného na práci (a co jiného sledovat), ale že by to byl nějaký sitcomový zázrak se říct nedá. Je to takový mix "Přátel" a "HIMYM", který se nepovedl tak jako jeho předchůdci (nebo předlohy?) V BBT je takovou postavou z "druhé strany" Sheldon, v HIMYM je to Barney... Vím, že to je téměř ve všech seriálech a hlavně sitcomech, ale tady mi to připadá stráááášně kýčovité. A sice lokace. Klasika: ústřední byt ve kterém se odehrává většina příběhů, univerzitní kantýna, chodba mezi byty atd., ALE! Přátelé mají svoji kavárnu, HIMYM mají svůj bar, ale tohle bystro či co to je, je opravdu nejapné. Asi nejvíc mi na celkovém dojmu z BBT vadí vizuální zpracování (VŠECHNO je v pastelových barvách) a nenávaznost příběhu jednotlivých epizod. Je to prostě záležitost čistě na zabití času. Ale ne špatná :-)

  • 14.2.2010  11:57
  Záchranáři (TV seriál) (1989)
  ****

  Jó tohle sem sledoval vždycky když sem přišel domů ze školy.... Staré dobré časy :-)

  • 14.2.2010  10:52

  stará klasika

  • 14.2.2010  10:30

  Horory moc nemusím, ale tenhle se (aspoň pro mě) hodně povedl...

  • 10.2.2010  11:22
  Zombieland (2009)
  ****

  V dnešním filmovém standardu se to dá považovat za zázrak.

  • 26.1.2010  12:05
  Doma u Hitlerů (divadelní záznam) (2009)
  ****

  Není to ten typ komedie, u které se válíte po zemi a nemůžete se kvůli smíchu nadechnout. Tady se jedná spíš o suchý humor. Samotný příběh je v několika místech silně kostrbatý a všelijak poslepovaný dohromady. Ale čtyři zvjozdy za opravdu prvotřídní herecký výkon Petra Jeništy v hlavní roli. Protože jeho pojetí Hitlera se může rovnat i těm nejproklamovanějším filmovým zpracováním "Vůdce". Např. na rozdíl od "Hanebných parchantů", zde si je Hitler aspoň podobný vzhledově :-)

  • 14.12.2009  12:33

  Ten film znám mnoho let, ale viděl sem ho až v r. 2009, takřka náhodou když jsem zapnul TV a já sem v něm rozpoznal ten sestřih z videoklipu Coolio - Gangsta´s Paradies. Je velmi zajímavé sledovat jak rozdílně je ve filmech prezentována americká mládež a středoškolský život. Jako příklad poslouží srovnání např. Prci prcičky, kde omladina žije svůj vysněný téměř idylický život, s právě třeba Nebezpečnými myšlenkami, které mi připadají mnohem realističtější (gangy, drogy, násilí apod.)

  • 13.8.2009  20:37
  Gympl (2007)
  ****

  Po dlouhé době film který ukazuje jak to ve skutečnosti vypadá ve školách a mezi mládeží... Žádné příkrasy ani obaly.

  • 9.3.2009  10:59
  Nostradamus (1994)
  ****

  pokud vám jde o to dozvědět se něco o Nostradamovi, raději si přečtěte knihu, ale i tak je to dobré.

  • 25.1.2009  17:37

  Snímek nabádající k zamyšlení nad naším každodením počínáním. tedy alespoň co se mezilidských vztahů týče. Jak zmíňuje Golfista, na to, že je to americká komedie... :-) tak to není vůbec špatné. A na t, že je to americká "romantická komedie", by to chtělo minimálně Oscara. Ale teď vážně. Chvílemi melancholické, chvílemi veselé, ale celou dobu realistické. Jo a je tam pár fakt fungujících typů jak sbalit holku ;-)

  • 1.8.2008  18:26

  tohle byla první 13. komnata, kterou sem viděl. Daly opět prostor Landovi, který onen prostor opět vyplnil zajímavým povídáním

  • 1.8.2008  18:16

  To je prostě klsika, stvořená ještě skvělým Waltem Disneyem...

  • 23.6.2007  07:00

  zprvu se mi to celkem líbilo, ale co mě doslova nasralo bylo, když sem to sledoval celé v AJ. Přitom tam jsou jen němci a rusové. Tak trochu autentičnosti vy nacionalističtí američani a britové. Jo a škoda, že se to nemohlo nikdy stát protože němci za WW2 neměli žádnou stabilní jednotku odstřelovačů a v žádném případě jimi tehdy nebyli vysocí důstojníci....

  • 13.10.2016  14:59
  Inferno (2016)
  ***

  Miluju Šifru mistra Leonarda. Na ten film čumím pořád dokola, a pořád mě baví. Inferno si ještě jednou možná pustím. Četl jsem knížku, a jsem rád, že jsem to viděl na plátně. Ptám se proč Inferno ani Andělé a démoni nemají pro mě tu správnou mystickou konspirační atmosféru Šifry. Anděly a démony si ani nepamatuju - netuším o čem to bylo. Možná je to tím, že mi bylo úplně u prdele, jestli lidstvo vychcípá na výbuch nebo na mor. Ale v Šifře mě baví sledovat, jestli se provalí největší podvod a manipulace naší civilizace, který přímo ovlivňuje naše dějiny i naši budoucnost. Tam hrozí ta konfrontace celého lidstva s odhalenou pravdou. Když všichni umřou, konfontovat se nebude nikdo = nuda. Jináč je to nevkusná hudební vykrádačka sebe sama. Nutno přiznat, že všechny filmy s Robertem Landgonem jsou skvělými poutači na městskou turistiku. Nejvíc mě mrzí, že Inferno NENÍ o Infernu. Že ono umění a symbolika je jenom vodítko v pozadí trapné hrozby zničení lidstva z filmů 80. let.

  • 17.12.2015  18:52

  Jako ortodoxní SW fanoušek jsem se konečně dočkal zklamání v podobě epizody "Síla usíná", protože tento název přesně vystihuje podstatu filmu. Filmařsky je to samozřejmě geniální, ale ještě aby nebylo, když měl J.J. neomezené prostředky a daný koncept celé ságy. Že je Star Wars dojírna peněz bylo jasné všem po megaboomu historicky první epizody. A nevnímal jsem na tom nic špatného dokud měly filmy nějakou myšlenku, poselství, příběh, na kterém vyrostlo několik generací. Ale Síla usíná je JENOM óda na komerci. V kině jsem nevěřil svým očím, a měl jsem pocit, že se dívám na remake celé staré trilogie v jednom filmu. Dočkáme se "realistických" (divácky neatraktivních) soubojů se světelnými meči, rodinné kostelace naruby, adorace droidů, původní postavy důchodového věku coby hlavní marketingový tah (zajímá vás totiž JEJICH příběh, ne nějakých nových nul), příběh, o kterém pořád nevím jestli je tak jednoduchý nebo tak složitý. Jen je to celé hezčejimoderně udělané, je to svižné rychlé barevné, a jediné čeho se nedočkáme, je to kouzlo, které pojí celou ságu dohromady tak, jako Síla buňky vašeho těla. Téměřř úplně chybí mystika (Síla, Jediové=důvod, proč sledovat SW) Pro mě je toto kouzlo plnohodnotně zastoupeno i v Nové trilogii (I,II,III - z toho nejnovějšího filmu, pevně věřím, trilogie nevznikne), protože, ruku na srdce, Skrytá hrozba je nablblá krávovina, ale pořád je to ORIGINÁLNÍ film, a dobrý pokus o nasměrování děje k propojení s původním dílem. Jak je z textu výše patrné, tohoto se však Síly chtivý divák v novém filmu nedočká. Už v kině jsem pochopil, proč se Lucas nechtěl ani zajímat o natáčení - téma bylo už vyčerpáno. A bez jakékoliv zášti můžu říct "počkejte si na DVD, tohle není třeba vidět v kině".

  • 24.5.2015  01:00
  Goon (2011)
  ***

  Rocky na ledě

  • 18.2.2015  00:30
  eXistenZ (1999)
  ***

  Hodně, hodně, HODNĚ LSD! Prvních 40 minut jsem to chtěl vážně vypnout. Nemám nervy říkat si každou minutu WTF?! Ale když si zvyknete na zbraně z kostí střílející lidské zuby, biologické herní konzole vypadající jako něco fakt divnýho ze sexshopu, co se připojuje tenkým střevem do řitního otvoru nastřeleného do páteře, můžete uvidět skvělý nápad, ale v kulisách a kostýmech jako vystřižených ze středoškolského dramaťáku. 3 hvězdy z 5ti. Mrknu na to ještě jednou s heroinem v kapačce.

  • 19.9.2014  22:46
  Welcome to Sweden (TV seriál) (2014)
  ***

  Poměrně velké zklamání. Působí to na mě, jakoby to dělala stávkující ČT. Neuvěřitelně jednoduché, naivní, předvídatelný každý druhý záběr.... Body udílím především za jakous takous sondu do švédské kultury, která je aspoň trošku tímto cizinci přiblížena.

  • 19.7.2014  14:07

  Tož jsem se jednoho rána vzbudil, a řekl si, že je třeba nějak neuváženě utratit 180Kč. Jak jsem řekl, tak jsem udělal, a vyrazil jsem do multibiografu na Vopice. Nu, a film vo vopicích mě jako fakt sral! Nepřipadal mi ani skvělý ani špatný, prostě takový průměrný. Jestli něco nesnáším víc než Justina Bíbra, jsou to průměrné filmy. První půlka předlouhé stopáže mě ale absolutně nebavila, nezajímala, až jsem měl chvílema nutkání promazávat si smsky. Tomuto skvělému nápadu jsem ale nepodlehl, a začal jsem vzpomínat na památnou větu US prezidenta ze Dne nezávislosti, která by ihned vyřešila celé scénáristické trápení: Nuke 'em! Taky se mi hodně hodně hodně moc nelíbil casting, kdy často nebylo poznat kdo je vopice, a kdo je herec... Ale filmaří tak dlouho ždímali, až mi nakonec v jednu chvilku slzička přeci jen ukápla, ale ten dojemný okamžik byl okamžitě zasypán obrovksou hromadou hoven, které si už ani nevybavím. První Opice (2011) jsem viděl 3 krát (2x v kině), a těším se, až je zase uvidím. To nemůžu říct o Úsvitu, který příště hodlám vidět jedině na tvrdých drogách se zaraženým análním kolíkem.

  • 12.2.2014  14:33
  Lore (2012)
  ***

  Inu, jsem celkem spokojený. Vždycky mě zajímaly i okolnosti po Konci války, o době, o které se ve škole neučí, protože přece stačí, že jsme vyhráli :-) Jedná se o pěkně zpracovanou konfrontaci dvou světů těsně po tom co byly znovuspojeny, a kdy se všichni začínali tvářit jakože se nic nestalo (jak je to v jistém ohledu dodnes)... Zvláštní komorní film, kde hlavní problém mám asi s tím, že mladý žid ve filmu působí, že se zrovna vrací z profesionálního pětiboje, a ne z koncentráku (plus je to německý žid, takže v lágrech jistě strávil pár let a ne pár měsíců). To je n takový detail u autentičnosti. Trochu mě mrzí, že jsem moc nepochopil závěr filmu.

  • 28.7.2012  22:10

  Příjemně strávený večer. Co mně hodně zarazilo hned na začátku, že jsem viděl sebe se svojí přítelkyní. P.S. Miluji ji :)

  • 17.11.2010  22:21
  Odsun (2010)
  ***

  Film jako takový není špatný. Ovšem co mi bylo trnem v oku bylo ztvárnění šéfů jako Hitler a Himmler, díky kterým jsem měl pocit, že se dívám spíš na parodii "Můj vůdce". Ono vlastně celkové pojetí tohoto tématu ukazuje, že Francouzi objevili Ameriku. Tvůrci to propagují jako nějaký horor dle skutečných událostí, plný hrůzných scén. Ano, ta doba a ty činy byly hrozné a děsivé, ale děly se mnohem mnohem horší, a stejně tak byly i zfilmovány otřesnější věci ohledně holokaustu. Jen namátkově "Pianista" nebo "Schindlerův seznam" udělal na všechny mnohem větší dojem. Nebo "Šedá zóna" přímo ukazující zvěrstva z Osvětimi... Ale chápu, že pro Frantíky je zdrcující už jen to přiznání, že se podíleli na spolupráci s Němci, když dodnes tolik nesnáší je i jejich jazyk....

  • 11.7.2010  16:30
  Karate Kid (2010)
  ***

  Tak vám přátelé nevím, co si mám o tomto počinu myslet. Po jeho shlédnutí jsem více či méně zklamán. Jak už to u některých filmů bývá, trailer a propagace jsou mnohem lepší než film samotný. V ukázkách byly ukázány všechny scény, které byly více atraktivní. Problém je ten, že divák očekává tyto ukázky rozpracovány v samotném filmu, ALE ve filmu jsou tyto scény přesně tak jako v trailerech. Není tam velice nic navíc. Samotný příběh přesně kopíruje původní zpracování starého Karate kid, což není na škodu, ale pakliže jste pamětníky, nic nového vám to nedá.

  • 2.3.2010  08:17
  Kriminálka Miami (TV seriál) (2002)
  ***

  Las Vegas je zábavnější - zajímavější případy, prostředí atp. A na psychické úrovni je Horacio úplně jako Walker Texas na té fyzické :-)

  • 12.2.2010  15:19

  Já vám nevím. I větší ptákoviny hodnotím více. Navzdory tomu, že "úlet" je z r. 2000, skoro 10 let jsem o něm jen slyšel a četl a až teď na začátku roku 2010 jsem si plný očekávání splnil přání vidět tenhle legendární animák. A bohužel jsem byl zklamán. Popravdě, já se směju kde čemu, ale tady jsem opravdu mnoho humoru nenašel. A kromě závěrečné části s plánem postavit "Mašinu" to bylo hodně nudné... To je vůbec nejhorší co se vám u filmu může stát: ode všech slyšíte jak je to skvělé a mimořádné atp., a když se na to pak díváte, říkate si jestli jste opravdu tak omezení, nebo jestli je to opravdová blbost.... Bohužel.

  • 16.9.2009  00:07

  Pár ohraných a poněkud kýčovitých scén, ale v celku je to pěkné a tak nějak - romantické. Tento film je plný ideálů. Stejně jako samotné ragby.

  • 23.5.2009  23:40

  šifra byla rozhodně lepší (co se tedy filmu týče), bylo to sice mnohem pomalejší, ale v tom bylo její kouzlo, a navíc, její zápletka je mnohem zajímavější a týká se defacto celého světa, narozdíl od AaD, kde je v ohrožení Vatikán (jaká hrůza) a v těch dvou hodinách trvání scény přeskakují jedna na druhou, aniž by ta předchozí měla nějaký větší vliv na celkové dění....

  • 9.3.2009  10:56
  Mnichov (2005)
  ***

  propaganda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace