Zeitgeist: The Movie (2007)

Tento dokument spousta lidí odsuzuje a zpochybňuje jeho pravdivost a věrohodnost. Tento film sám říká, že by lidé nemě slepě věřit ničemu a nikomu, především médiím, kterým je i samotný Zeitgeist. V takovém případě je jasné, že tenhle film nemáme brát vážně. Nicméně druhým největším posláním dokumentů tohoto typu je otevřít lidem jejich mysl. Tento a jemu podobné filmy divákovi neříká: "My vám teď odkrýváme skrytou pravdu. Věřte nám a přestaňte věřit všem ostatním informačním zdrojům." NE ! Nic takového tam není ani naznačeno. Věty tohoto typu spíše sedí na televizní zpravodajství, noviny a drtivou většinu politiků a finančníků po celém světě. Film nám nedává nějaký univerzální návod jak řešit světové problémy. Ukazuje nám ale jak moc býváme zaslepení realitě a říká nám abychom o těchto světových (i osobních) problémech přemýšleli a mluvili. A myslím, že něco takového rozhodně není špatné... (ten kdo to tvrdí je agent CIA/ FBI/ MOSSADu/ MI6 a jim podobných sviní, kteří samozřejmě jednají jen v zájmu své vlasti)

Alf (1986) (seriál)

celé moje dětství :-)

Volání divočiny (1966)

film mého dětství, nádherná Afrika s nádhernými lvy. Jeden z nejvýznamějších filmů o zvířatech.

Nepřítel před branami (2001)

zprvu se mi to celkem líbilo, ale co mě doslova nasralo bylo, když sem to sledoval celé v AJ. Přitom tam jsou jen němci a rusové. Tak trochu autentičnosti vy nacionalističtí američani a britové. Jo a škoda, že se to nemohlo nikdy stát protože němci za WW2 neměli žádnou stabilní jednotku odstřelovačů a v žádném případě jimi tehdy nebyli vysocí důstojníci....

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

V případě, že bych bral jednotlivé díly jako samostatné filmy, jednalo by se o nejrealističtěší filmové zpracování druhé světové války z pohledu americké strany. Někdy se sice ztrácím v tom množství jmen vojáků, kteří se pořád na scénách střídají, doplňují a umírají, ale přesně to nám umožňuje sledovat ty úžasné životní příběhy jednotlivých postav a z tohoto důvodu si k tomuto seriálu získáte osobní vztah.Osobně je mi trochu proti srsti, že to celé produkovala příliš komerční HBO, ale musím uznat, že možná právě díky ní dosáhlo Bratrstvo takových megalomanských rozměrů a v konečném důsledku obrovské divácké podpory a popularity.