El.Negros

El.Negros

El Negros

Demokratická republika Kongo
Just an ordinary guy in the ordinary world

<< předchozí 1 2
    • 20.11.2019  14:21

Zábavný to bylo, to zas jo...ale top shelf shit to teda nebyl. S nadšeným výrazem alkoholika v baru, kde zrovínka vyhlásili happy hour na tuzemák ve slevě, jsem si po počátečních par minutách s klidem zastrčil něčí ruku do kalhot a začal masírovat...znenadání ale začal nahnědlý terminátor poskakovat po montovně mexických nisanů jako rozmazaný assvenger po analním styku s habanerem! Oukej… přece si zrychlovacími efekty z 90tek nenechám zkazit celý film…Zarytě jsem se tedy jal tyto (opravdu odpudivé) efekty přehlížet. Pak jsem si ovšem uvědomil ještě jednu docela nepříjemnou věc; Nejen že ruka, jíž jsem použil na anonymní sebeuspokojovaní, pařila něčí nasrané tchyni, ale nová nástupkyně Johna Connora je úplně nevýrazná holka, jejíž jméno jsem si nemohl vybavit ani během filmu! Prostě...Multikulti náckovství si mohli zrovna u tohoto díla odpustit. Ale oni ne... Voni do toho ještě projistotu přimíchli politické téma uprchlíků s troškou toho násilí na ženách......Totok prostě na 5 hvězd nejni ani kdybych vypil litr v česku dělané tekily. Spíše horší čtverky. Terminátor 1 a 2 byli právě hororoví tím, že se jako velmi silní (ale ne všemocní) roboti mydlili v prostředí viceméně normálních lidí v běžné městské zástavbě široko daleko. Neposkakovali jako nasrané supermanské blechy po plátně, ale jako studené bezemoční stroje nesmiřitelně pochodovali ke svému cíli. Doufám ze příští teplonaut movie bude o něco hrozivější a Dita (nebo jak se jmenovala) tam už nebude vůbec.

• 11.10.2019  13:18
    Premiér (TV seriál) (2019)

Kdysi jeden úplně nudný, ničím nezajímavý, standardně osrstěný a vybledle zbarvený pes vysral standardní a ničím nezajímavé hovno…. a to hovno mělo naprosto průměrnou a otravnou sračku. Tak se zrodil pan Soukup. Všechny jeho počiny jsou zákonitě tak unyle nezábavné, že si ani nezaslouží zajímavý komentář. Věřím ovsem, že si své fanoušky najde - konkrétně jeho vlastní zaměstnance, genitální plísně a lidi co věří v placatou zeměkouli.

• 27.9.2019  20:51

Povinnost pro každého milovníka radioaktivních pavouků. Mé snovací bradavky vytryskly radostí..huraa! Konečně trochu úlevy od posledních zoufale povadlých pokusu o znovuzrození Spidyho. Propojení našeho milovaného Pavoukovce s ostatními realitami (jak říkáme my odborníci od fochu "multyverzu")…je vskutku výborný nápad a této značce svědčí stejně jako Babišovi dovolená na Kajmanských ostrovech. Takhle jsme se mohli setkat z manga pavoučicí, klasickým spidym v teplákách, black spidym (v tak trochu gangsta stylu), úchylně zábavným Toons spajdo-prasátkem, spider holkou barely 18…, a mou (ode dneška) nejoblíbenější verzí – noir spidy co loví nácky! A jelikož autoři neměli k dispozici (jako u několika posledních hraných verzí) různobarevné kůly v plotě s dřevěnými výrazy (jak jinak že..), tak si mohli napsat a nakreslit na papír jakýkoliv zábavný scénář a různých jiných pitominek co jejich (pavoučími výměšky) posvěcená hrdla ráčila. Za mě, od dob adaptace Sama Raimiho, zatím nejlepší spidy. Asi podobná třešnička na dortu jako býval kdysi (dnes už jen pro pamětníky) Animatrix.

• 24.9.2019  11:18
    Ad Astra (2019)

Tak teď si všichni vytáhneme omalovánky ze školky, svou sofistikovaně disproporční bublifukovou dýmku a budeme s přechytralým výrazem profesora z Bradavic hodnotit hollywoodský film z čistě fyzikózního hlediska, aano ? Mám převeliké překvapeni pro místní aspiranty na docenturu Matfyzu - ani zachovale mumifikovaná zadnice Sandry B. v Gravity se úplně nechovala dle speciální teorie relativity….Takže vrátíme-li se zpět k základní fyzikální veličině všech pohyblivých obrázků (Zábavnosti), splnil tento Pitózní filmek co měl. Bred se vydal na sebezpytující odyseu svého života a jeho komplikovaného vztahu k otci. Vesmír je jen velmi efektní kulisa ke všemu, co se v Bradovi odehrává. Mě se ta kulisa líbila, ačkoliv některé scény byly tak nějak chaoticky sestřihané. Jestli to byl zaměř nebo debilní produkce? Nevim… to nechám na místní akademii zhrzených studentů pomocných skol. Asi by to chtělo příště iMAX místo zaplivaného Cinemaplácku. Každopádně…jestli cekáte xerox Gravity a Interstellaru, tak asi nechoďte…

• 26.8.2019  22:58

Cítím se tak trošku jako zrezlá konzerva psího žrádla, jíž právě prokousala díru do těla hodně nechutná krysa. Za zcela běžných okolností bychom tuhle plechovku otevřeli a vylili do misky našemu hladovému bojovému dobrmanovi,jak máme ve zvyku ne? Pro ten účel jsme si ji taky koupili v sámošce u místního mexikána ve slevě, a ne proto abychom ji dali (zcela logicky v zápalu duchovní evoluce) na zahradu jako ozdobu místo porcelánového trpaslíka dokud nezrezne a dobra psí ňamka se v ní zkazí. Lístek jsem si tedy za milión pesos koupil do místního kinoplácku na další Tarantinův film proto, abych si užil jeho vize na velkém plátně. Ne abych chodil po špičkách okolo velkých témat améru 60. Let , ale abych viděl velmi zblízka v HiRes na zkrvavené srdce všech filmových aktérů vystavené pěkně na podnose. Ok, ale beru ….je to podle všeho kvalitní hold starým dobám a starým filmovým hrdinům, jež si za pár desítek let nebude nikdo pamatovat. Scény s Mansonovic sebrankou a twist na konci má abych tak řekl tarantinovský nádech…. Doufám, že další filmek bude tímto prodchnut úplně celý, jak to máme my fanoušci drtivé většiny jeho filmů rádi.

• 18.8.2019  20:34

V podstatě jsou mé dvě hvězdy oceněním záslužné myšlenky splnit lidem jejich sny těsně před tím, než se začnou jejich příbuzní na párty pro pozůstalé cpát plněnou tesco šunkou. Nikdo z běžných smrtelniků asi ani netuší jake to je dobojovat se s rakem až do 4. stadia a zároveň mít sen a sílu natočit film, který si nikdy pravdepodobně nesplní bo jsou absolutní lózři. Z ničeho nic ovšem týpka s přednostním lístkem do rakve vyberou hvězdy Svatého lesa (za výhodnou cenu jejich osobního PR) a natočí filmek podle vlastního (pana "raka") scénáře. Jo a kdyby chtěl (jako naprostý amatér) helfnout, je tu sám Sam Raimi který s tím trochu pomože. Jak říká klasik, v tu chvíli by mi bylo jako bych vyskočil z letadla bez padáku a dopadl do bazénu plného nahých holek. Takže doposud to chápu. Ale superstárs by nemusely jen chlastat, sňupat a užívat si svou dočasné svatou PR auru a... mohly trošku ovlivnit celý krátký filmek směrem k vyšší kvalitě vyprávění příběhu. Potenciál to mělo velmi dobrý - asi jako Dawn of the dead bonus shorts. Ale docela to všichni zůčastnění zajebali tím, že se NEzaměřili na film jako takový, ale spíše na promo svých sociálních profilů. Krom toho borce, který umřel před premiérou...

• 6.7.2019  20:52

Abych to tak nějak sesumýroval… po Krvavé Opici v bikinách (u níž jsem nudou zestárl o dobrých 100 jaterních skvrn) přisel Ještěří král v bikinách (nebo z Bikini?..) u něhož jsem vydržel alespoň hlasitě nechrápat. A teď totok ....Stručně řečeno, parádní podívaná pro velké plátna. Monstrózní ošklivci se probrali náležítě nasraní na další sezónu MMA cage fights, ale místo klecí mají kontinenty a docela jebou na pravidla. Podpásovky jsou povoleny, stejně jako lejzry, atomovkový doping a dokonce i (velmi nemorální) dorůstaní končetin...A jako u každého zapasu, nejnudnější momentky obstarávají stupidní scény mezi jednotlivým řinčením gongu. Kdyby ten lidský kompars aspoň držel hubu a díval se na zápas milénia, ale voni prostě musej kafrat, srát nudnýma kecama a zabírat drahocenný filmový čas. Fighty a velkolepé nástupy monster nakonec převáží a divák (teda minimálně já) odchází s příjemné vlhkým pocitem v oblasti vlastního čůrátka. No…docela se těším na následující ohnivou romanci ošklivého lidoopa a atomové ještěrky.

• 29.4.2019  16:57

Doposud Avengerové svorně vzdorovali běžně zažitému zvyku upadající kvality filmových pokračování. Ovšem to poslední dějství naštvaných jogínů v pestrých legínách mělo kvalitu náhrdelníků z pravého zlata ve slevě za 199Kč z teleshopingu na Barandově. Tam kde by člověk čekal boj tak epický, že by z toho popraskaly I ocelové koule terminátora, zbyl jen strojově supernudný CGI souboj , jež měl v sobě asi tolik napětí jako finále české fotbalové extraligy. Až na to, že u toho musel člověk sedět 3 hodiny v kině bez chlastu. Tam kde cekal trošku temného comigzu, bylo až hystericky uštkané “drama pro dospělé”. Chvílemi jsem mel chuť zařvat na celé kino: „KUR..A COŽE ! Kdo měl ten cocotský nápad udělat z posledního dílu (akcí nejnadupanější značky Marvelu) DOSPĚLÉ DRAMA pro přecitlivělé ufňukance a romantické homomileniály ?!“ Tohle zprznili ve stylu vzpomínkových dílů různých roztahaných seriálů o 20ti milionech pokračování… tzv fillerů (neboli plničů), kde se vzpomíná jak to bylo před 20 sériemi dozadu a kdy měli ještě všichni pupínky na xichtu. K podobným hrůznostem se většinou přistupuje, když dojdou nápady různých scenáristických kreténoidních existencí. V kině jsem měl chvílema pocit, že jsem na Titaniku s ženskými v přechodu, jež zrovna vysadily antidepresiva. Jediné, co mi trochu spravilo náladu, byl konečně pořádně vypadající a věčně nalitý nordický bůh hromu a zelený vegan-intelektuál. Jinak zhola nic. Musím si spravit náladu a znovu se podívat na Infinity war.

• 19.3.2019  16:54

Docela chápu, že se tahle Márvelovka nemusela všem líbit. Nemá širokou paletu agresivních barev a pobíhá tam málo naolejovaných týpků v lesklém spodním prádle. Měl jsem sice též hnědou skvrnku strachu na tangách v očekávaní oxeroxování Thora "jedničky". Ale naštěstí tu nejde o pravěký scénář, který všichni dobře známe - mimozemšťan strozkotaný na cizí planetě potká slizku a nešťastně se zamiluje na pozadí válečného psychodramatu. Todlencto je odlehčený příběh s detektivní zápletkou spíše podobný Man of Steel…zrození Márvelovského protipólu supermana. Je fakt, že okamžitě víte, jakým směrem se naše kapitánka bude ubírat, kdo je padouch, kdo je dobrej a kdo úplně blbej. Na efekty se tu extra nehraje, filmek neaspiruje na nejlepší komixárnu nerdského universa, ba naopak ubíhá v pohodovém rytmu dobře načasované akce a vtipu. Casting na paní kápovou nemohl dopadnout lépe. Brie je v roli naprosto uvolněná a přirozená, jako modelka spodního prádla na soukromé "přehlídce" ve vile Dana Bilzeriana. Bez ní bych dal necelé 3 hvězdy.

• 4.2.2019  12:38

Podobnou Únikovku hraju každé ráno na míse, obzvlášť po vydatné indické večeři. Úkol je jasný – vyluštit šifru z použitého hajzláku, kterou následně využiju na otevření vzduchotěsných dveří záchodu dřív, než se udusím jedovatým plynem. Někdy je zvýšena obtížnost hry faktem, že dojde právě onen hajzl papír. Tenhle remake Kostky má přibližně podobnou zápletku a úroveň zábavy, jako moje ranní dobrodružství a na dostatečné dobré béčko chybí dobře udělaný krvavý masakr. Něco víc, než pokečupovaná jakože-rozbitá hlava, nebo dětskými nůžkami vystřihaná díra do trička opatlaná malinovým sirupem. Ale oceňuju snahu o znovuzrození legendy, klasický odpočinkový námět I psychologii postav (dobrák, psychouš, chytrák, a zbytek maso a mlejn). Pokud už teda nesrkáte mlíko z cecíku, mrknite radši na Cube – chirurgicky přesně zasazené béčko do tématu (groupen-krvavy schnitzel -technology nerd-survival).

• 1.2.2019  17:16
    Okja (2017)

Snad první bezchybná netflixofka. Viděl jsem názor, že je to korejská verze prasátka Babe…hmm pak je tedy ve stejném příměru Barbar Conan americká verze Honza málem králem. Asi tak… Výborný náhled na sociopatické prostředí korporací očima malého dítěte, kde platí pouze jedno pravidlo – obchoduj nebo zemři. Fakt mě bavily výborné výkony všech herců. Na první pohled zaujme mírumilovná, růžové oblečená CEO agrochemické megakorporace (výborná Tilda Swinton) a panenská příroda, kde holčičky pěstuji originální druh bio prasátek se svými hodnými strejdy... Vše v rámci celosvětové soutěže o nekrásnějšího vepříka, jejíž vítěz se podívá na výstavu do suprčupr Nju Jourku. Ale nenechte opít vývarem z tesco-vepře ve slevě. CEO (Tilda) si s sebou od narození táhne zjevné genetické břímě svého psychopatického otce. Holčina, jež se stane hlavní hrdinkou příběhu (nad nímž ale nemá pražádnou kontrolu), žije v chudobě se svým ožraleckým senilním strýcem. A celá "bláznivě pozitivní" korporátní soutěž je jen další lež pro účel zamaskovat obchod s masem – vlastně si můžeme za prase dosadit cokoliv a kohokoliv. Úředníci, v čele s vyhořelou TV hvězdičkou (hlavní reklamní tahák celé praso-akce), jednoho dne prostě zvíře odvezou do tajné labiny na testy, a pak do továrny na zpracovaní masa.... Holka se ale jen tak nedá, vydává se svoji jedinou kamarádku zachránit…. a samozřejmě vůbec neuspěje. Její jedinou nadějí je banda vego-teroristů, jež náhodou potká. Celý film má až brutální nádech reality, nicméně skrývá i malou jiskřičku naděje v naivní dušičce hrdinky a pokřiveném bušidó mírumilovných ekoteroristů.

• 26.12.2018  21:06
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Moc toho přece nečekám od nových pohádek – nesmí se toho dotknout mág všech defektních mongolů a nízkosociálních filmů pro exekučně projeté hráče automatů Troška, mělo by to mít klasický děj a nejlépe žádné příliš revoluční nápady. Prostě porazit padoucha, zachránit slečinku a inkasovat poklad. To kurde pochopí i Zemanův čínský klon. Ale tohle bylo ochotnické divadlo z vesnice hrané náctiletými dětmi po obrně. Pod pódiem pokladnička na dvacet ká-čé na fond neschopných herců z prvního ročníku FAMU. Bohužel jsem též nepodíval na rejžovo portfolio – opravdové skvosty jako oskarový Freonový duch a festivalová lahůdka Rumplcimprcampr… Takže si jej logicky najala ČT, aby nám jako obvykle totálně zasvinila štědrovečerní stůl svým low cost exkrementem. Mladej princ jako vzor všech mileniálových slečinek – podvyživený omnihomouš co umí jen koulet očima. Na druhou stranu princezna, jež hraje asi pouze přes insta a další sociální networky, umí zjevně koulet sponzorskýma šourkama, jinak by jen nosila ve štábu kafe. Děj je ve stylu krátkých chudokrevných džouků, nesmyslně sestříhaných do sebe, jako show Jardy Soukupa. Korunu celému amatérskému plátku dává Kříž vypadnuvší z gótské seznamky pro mumie. Jo, dva čerti to nezachrání ať už je to Táňa s Liškou.

• 12.11.2018  22:46
    Grinch (2018)

Zelený skřítek si zašel na noční neočekávanou návštěvu k Timu Burtonovi… se šperhákem a místo hlavních dveří normálně rozmlátil okno. Moc toho neukradl, bo byl mírně mentálně postižený…. jen předlohu Ukradených Vánoc od původního tvůrce, mistra Tima. Ale to je vedlejší, Skřetovi upravili scénář, aby byla podobnost jen čistě náhodná. A samozřejmě museli, přímo životně nutně, přidat velmi opruzující všem-okatě-se-vnucující multikulturní rámec a všechny scény s náznakem nevázané zábavy opilovat rašplí do tupých úhlů průměru. Ale dost kritiky. Jako vánoční příběh v 4k telce při 6té skleničce vína a nacpaným pajšlem bramborovým salátem docela slušný animák. Jen mi k tomu chyběli nějací podvyživení sirotci, co by přes okno mého luxusního bytu slintali na cukroví, jež bych křečovitě prskal při výbuších prasečího smíchu na svůj předražený koberec s ikei. Mám ale rád Benedicta Cucumberbitcha a jeho dabing – čili cokoliv, kde hraje/dabuje nějak nemůžu hodnotit úplně špatně. Jak to ten cazjl dělá ?!

• 6.8.2018  16:12

Opět se prokázalo moje oblíbené rčení, že se I s malým Kašpárkem dá zahrát velké divadlo…… Ať si má v soukromí třeba oltáříček se svlečenou figurkou pana Spoka, ale na plátně to prostě umí svými origo-stuntmanskými kousky rozparádit (i tu helikoptéru pilotoval sám!). Ať se mu lije do žil každý týden nová krev malých čínských děti, ale pořád dokáže ze svého xs rozkroku na podpatcích vytáhnout pořádně chlupaté chlapské koule a vytřít nám s nimi zrak. A tak věru učinil. Jeden z nejznámějších fiktivních charakterů všech dob, Ethan Hunt, si ve svém temném špionském kutlochu opět otevřel obálku s dalším úkolem. Nejde o nic menšího než získat tři atomovky, postřílet zbytek chuligánů ze Syndikátu, a přitom se nenechat vodkrádlovat. Normálka ne? Ale autoři opět utáhli šroubky o pár nemožných závitů. Na všechno má tolik času, jako jepice před infarktem a neustále se pohybuje na hraně totálního nezdaru. Protivníci mají celou dobu očividnou převahu a Ethanovi se neustále věci vymykají z rukou. Jedinou titěrnou nadějí je jeho tým, jedna kámoška a schopnost opravdu efektně sprintovat přes celý Londýn. Vše podbarvené vypiplaným soundtrackem, až jsem si (urcrbajíc) říkal, jestli za ním nestojí samotný stréc Zimmer. Filmek, ač možná působil malilinkato více komorněji, dává každou minutou všem divákům na obdiv svou největší a roky vymazlenou filosofii – šance na úspěch právě téhle mise nikdy nebyla mizivější. A jsem rád, že se Ethan opět rozhodl ji přijmout.

• 3.8.2018  01:30

Senzacechtivý Spiderman 2 (zkratku zde radši neuvádím) je mnohem vice komiksový, než jsem čekal. Jako by někdo nejdříve vymaloval klasický komiks a pak ho tam prostě šoupl (na plátna kin). Za scénářem stojí docela silná trojka borců, jež se přičinili o nejednu slušnou syfy šťávičku. Spidey v tomhle počinu dělá co má. Vymýšlí kokotinky ve vzduchu, hází vtipné hlášky, zachraňuje staré babky i mladé babky ze spárů pokřivených zmrdů, katastrofálně selhává ve vztahu se svou přítelkyni Gwen a je neustále švorc. I tak působí náš milý arachnid nějak vice dospěleji a sebevědoměji ve své roli (lokálního) superhrdiny než v prvním dílu, což mu docela sedí. Neskutečně únavné a monstrózně protáhlé ubrečeně-romantické scény z jedničky jsou nahrazeny…opět ubečenými romantickými scénami. Nicméně se na ně tentokrát dalo koukat. Působily mnohem promyšlenějším a vtipnějším dojmem. Ovšem Emma Stone (Gwen) mi přišla tak nějak postobrnozní. V emočně vypjatějších momentech vypadala stejně přirozeně, jako Kim na mírové konferenci. Ale všichni trochu znalí komiksové předlohy s klidem na duší ví, že záhy bude milá Gwen strnule čučet pouze do hlíny. Shrnul to bych to tedy takto: sáček na zvracení jsem z pohotovostní polohy protentokrát zajistil a uschoval na další příležitost. Po Raimiho pavoučí trilogii, první koukatelný kousek. A to včetně nejnovějšího hyperkorektního pavoučátka.

• 12.6.2018  15:36

Vlastně nemám nějaké závratné výtky. Možná proto, že jsem film viděl před týdnem a už si moc nevzpomínám o čem byl. Vím jen tohle – dobří herci, pohodově hráli, příběh standard, vylil jsem si pivo na nohu. Tydlety hvězdné bonus příběhy bych prodal třeba Netflixu jako minisérii pro ospalá letní odpoledne, nebo promítal jako background na SW geeks party. Rozhodně ne jako velkofilm do kin. Tam se tohle dílko hodilo asi tak, jako bavlněné babičkovské spoďáry na třetí rande.

• 9.6.2018  11:41
    The Terror (TV seriál) (2018)

Co kdybyste museli strávit několik let na lodi z 18. století ,zamrzlé v moři ledu za polárním kruhem? A k tomu přidejte mizerné jídlo, krysy, otravu olovem, jež pomalu oslabuje vaše vnitřní orgány a zbavuje zdravého rozumu... Tohle se opravdu stalo lodím HMS Erebus a HMS Terror. Obě uvízly v polárním ledu na několik let (!) a v bláhové víře v tání se všichni snažili přežít do léta příštího roku. Pak do dalšího léta , i toho následujícího…ano přežili tam celé 3 roky. Pak se, pološílení a vyhladovělí z omezených dávek jídla, odhodlali opustit lodě a ujít 800 mil po ledu a mrazem vysušené pevnině zpět, k prvním známkám civilizace. Obě lodi se našly až v roce 2016, kdy se díky supermoderním plavidlům a globálnímu oteplení povedlo plně rozkrýt jejich tajemný osud. I když je příběh postaven na románu Dana Simmonse , vůbec nevadí že ho autoři seriálu trochu pozměnili. Sice obsahuje hororovou složku ve formě jakéhosi monstra, jež posádku decimuje, ale v průběhu seriálu spíše vyznívá jako funkční pomůcka, jakési ztělesnění vnitřního šílenství, strachu z neznáma a hněvu domorodých Inuitů. Ten pravý horor se odehrává v hlavách protagonistů, jež se dostávají stále hlouběji do mrazivých vod beznaděje a šílenství. Vše pozvolna eskaluje k pochodu předem zatracených přes zamrzlé planiny, a k totálnímu rozkladu zbytků jejich otrávených duší. Tamní zamrzlé peklo nespěchá. Dobře ví, že nikdo nepřežije a každý dostane, co si zaslouží….

• 19.5.2018  11:10
    Deadpool 2 (2018)

Wade dostane plačtivou náladu, díky ufňukanému emo-umrtí v rodině. X-transgendeři se mu snaží ztrátu vynahradit, ale tím se roztáčí centrifuga události, jež vedou ke změnám v časoprostoru. Mezitím potká chlápka s velkým kabelem, nebo slovutného Juggernauta a spolu se svým komandem naprostých looseru se snaží vše pořešit. Tedy…(vzhledem ke zlomyslnosti Deadpoola) potenciál na úrovni kobé steaku (pro vegoše–dobře uvařené rýže), nicméně reál se pohybuje někde kolem makburgeru za 20ku u nočního hladového vokna. Bazén smrti 2 by se dal pobrat ze dvou pohledů. Jestli na to od počátku pohlížíte, jako na parodii všech doposud zažitých a slaboduchých konceptů v tvorbě komiksových hollywoodských omalovánek, pak se to hodně povedlo a zasloužilo by si 5 vodíkových koulí. Nicméně (ač s depresivně scvrklým šourkem) musím říct, že to tak vůbec nevyznělo. Po 10 pivech s rumem a hluboké meditaci u záchodové mísy, jsem tedy slavnostně ustanovil, ze „vážné“ scény mysleli páni scenáristi opravdu vážně! To potápí cely film někde k unylým dvou hvězdám. Kvalitativně jsem zaznamenal velký propad co do konzistence vyprávění a dynamiky příběhu, tak i (a to je kurde to hlavní) ve vtipnosti typicky škodolibých deadpoolovských vtípků. Přitom je filmek přímo nabušený skvělými nápady a postavami. Bohužel je toho příliš mnoho a nápady prostě nejsou dotažené. Domino mohla mít mnohem více scén absurdní štěstěny, Juggernaut více macho okamžiků, Obyčejnej chlápek více kontrastních situací atd…Ve výsledku jsem se párkrát (spíše posmutněle) uchichtl, vzpomínajíc na staré dobré časy předchozího dílu. Hmm, prozatím tak na 3,5 hvězdy, ale časem to spadne do lehčího nadprůměru ne moc dobře tvarovaných trojek.

• 5.5.2018  22:15

Film není vo Avengerech, (ti hrají jen vedlejší roli), ale vo fialovým „megahajzlovi“ (nějak mi to přijde vhodnější, než megaplantážník – Dušínův hlavní Nemesis) a jeho epicky náročným dnu. To si tak jeden vstane, má všechno docela fajn naplánovaný, jakože támhle pár schůzek s Thorem a jeho bráchou, tadyhle kafčo se Sběratelem v Nowhere a tak…No, ale perfektně nařádkovaný rozvrh v deníčku se mu snaží celou dobu zkazit banda otravných, zmalovaných a nevkusně oblečených transvestitů. Já se na ten jeho nabitej den šel mrknout a…..fandil mu od začátku, až dokonce. Nejen, aby úspěšně dokončil všechny obchodní mítingy, ale aby dal konečně pořádně nadržku všem těm votrapům okolo. Na konci bych měl v kalhotách (příjemný) hřejivý pocit, kdyby ho malinko nezkazil „přískok letmo“ jednookého nasraného naczika z ass gardu. Za mě jednoznačně nejlepší díl.

• 5.5.2018  21:45

V hlavni roli kus starého, blbě slepeného dřeva, naprosto nezajímaví démoni a chrliče…..Zbytek příběhu si poskládejte sami z omalovánek dvouletého děcka. Počkejte, vraťme se o kousek zpět… Chrliče ? Chrliče! Jakožto kámoši pana Prknoštajna, jež ho ze začátku chtějí zabít a pak se s ním na konci skamarádí. WOW! Sorry za spoiler zcela zjevného a hryzavě nudného zvratu. Mohli to dělat třeba…já nevím…hm…andělé nebo mimozemšťani, nebo ochranka svaté Trumpovy paruky, ale socha na kterou serou holubi a při dešti ji teče z huby, to je opravdu origo nápad. Aby toho nebylo málo, přenášeči holubího moru se museli ještě měnit v ultrametrouše namaštěné olejem. Jak jsem již decentně naznačil, Blbštajn hrál jako prkno od ikea lavičky a všichni se k jeho výkonu s nadšením přidávali. Pro béčkovou tvorbu chyběl kýbel gore, a aspoň nějaký děj. Proč jsem tomu nedal odpaďák? Bo Yvonne Strahovski. Jí bych snad odpustil i prokazatelný pokus o vraždu Dexterovy sestry (zlobivá holka jedna…). Takže, co si dát místo tohohle? Van Hellsinga, kterého tahle zhovadilost hodně nekvalitně zkopírovala.

• 9.4.2018  17:40
    Návrat lvího zabijáka (TV film) (2015)

Jedno ospalé odpoledne jsem úplnou náhodou (teď už mi to stejně nikdo neuvěří) zahlíd tenhle, na první pohled, běžný zoovýmaz. Co mě v následujících minutách čekalo, bylo naprosto brutální syrové drama ze světa smečky divokých afrických lvů. Geniálně poskládané sekvence HDR záběrů, zachycujících strhujícím způsobem neuvěřitelně tvrdý život jedné rodiny majestátních predátorů na vyprahlé savaně, kde i ta nejmenší chyba znamená jistou smrt. Jen ten nejodvážnější a nejtvrdší přežije o další den déle. Tohle není pro vegoše a třasořitky. Ledaže by si vzali kompostovatelné ekoplíny, to pak jo. Vůbec by mi to nestálo za zmínku (zvířecích dokumentů jsem se svým klonem viděl asi půl milionu), kdyby to rejža neposkládal do úchvatného a nervy drásajícího příběhu. Vše navíc stupňuje do grandiózního finále – souboje lvů s hlavním bossem oblasti. Na konci máte zhruba stejný pocit zadostiučinění, jako John Rambo po finálním souboji s šerifem Teaslem ve First blood. No neke, fakt takovej vodvaz…

• 9.4.2018  16:41
    Vaginator: Dawn of the Bitches (amatérský film) (2017)

Zcela neotřelá, zdálky rybinou a doutníky zavánějící road-action-post apo-bitchin´ movie. Nic pro slabý nátury a nezkušené anální panice. Výborný, dovolím si říct, až Kulhánkovský vesmír, jež vás nenechá ani chvíli oddychnout od špičkové akce, efektů dělaných na míru IMAXu, spletitých a promyšlených dialogů v komplexním bludišti mezilidských vztahů. A to myslím stejně vážně, jakože nade mnou Velká Kunda stojí (nepleťte si s panem prezidentem)….. Je tedy s podivem a s určitou mírou úlevy, že stále existují na téhle planetě naprostí magoři, kteří natočí něco tak úchylně luxusního!

• 1.4.2018  00:23

Několikrát vydestilovaná zábava. Máte pocit jako malý děcko, co zajde do novýho krámu s hračkami. Taky jako malej, když jste šli k sousedovi vyzkoušet nové ATARI a jeho super nadupaný osmibitovky. Nebo ten pocit, když jste se poprvé podívali na Back To the Future na RTL aniž byste rozuměli jedinému slovu. Anebo euforie z anime nakopávaček, co se k nám po revoluci zvolna dostávaly. Není to naprostá dokonalost a dalo by se z toho vytřískat mnohem vic. Ale ty skvěle ztvárněné pocty ikonám popkultury... Už to si zaslouží mnoho hvězd - třeba jednu za epický DeLorean, jednu za souboj MechaGodzzily a Železného obra, další za Kanedovu nadupanou mašinu, roztomilou Chucky, a neposlední řadě velké díky za mnohaminutový prostor pro hřejivě rodinný kult Shining. Takhle bych moh' pokračovat do úplného duševního kolapsu. Takže nic neřeš, jen se bav, zavzpomínej, podívej se znovu a vychytej vklídku všechny velikonoční slepičí ovulace. Rád bych si to dal ještě jednou v IMAXu. Zvuk v multiplexech má poslední dobou vážný zánět středního ucha.

• 21.3.2018  18:07

Rozhodně zajímavější počin, než strasti bohaté staré babky a jejích dvou idiotských synů (Ledová bába), který letos dostal churavějícího českého Lva. Dva otcové od rodin jsou naprosto mraziví, ale bohužel dost reální zástupci společnosti. Jeden Hypochondr, který neumí nic jiného, než se litovat. Druhej paranoidní vymatlanec a samozvaný bachař i ve volném čase, který si udělal vězení i z vlastního domu. Děti to samozřejmě odnesou jako první, až na jednoho, kterému se podaří utéct jako jediné východisko z naprostého šílenství. Dějová linka s Vlasákovou je taková neslaná, nemastná a málo uvěřitelná, asi jako ovčáčkův pokus o úsměv. Je am příliš mnoho zásahů z božího stroje. Bral bych ji mnohem více temnější, a reálnější. Ale je to art no, Burešovci a Prasohlavci to určo přejdou s nezájmem, ačkoliv by se na to měli kouknout a zkusit zapojit alespoň jeden neuron.

• 19.3.2018  19:06
    Tomb Raider (2018)

Zatímco bledé xboxové tváře a fanatičtí nedokojenci fňukají u maminky, že nová Lara nemá gigantické melouny, já se se byl v kině pohodově pobavit. Alicia je skvělá a vymakaná Lara s opravdickými svaly. Zvládne nejen kotoul vpřed i vzad, ale také honičku v Singapurském přístavu, střelbu z luku, šifry, rébusy a třeba i zápas v bahně. Akční scény jsou parádní ale je jich trochu méně, než bych čekal na film podle „videohry“. Příběh naprostá klasika, návrat ke kořenům sahajícím až ke hřbitovní jámě stařečka Indyho. Nikdo nikomu necpe do chřtánu žádné americké vlajky, či pestrobarevné XS oblečky, a to je příjemně uvolňující.

• 12.3.2018  22:27
    Bába z ledu (2017)

Kdybych šel do sámošky na vesnici a musel si vybrat z jednoho druhu salámu, ovšem z vícero hromádek podle pokročilosti stavu rozkladu, pak bych hrábl jistojistě po té, která by mě zdržela v nemocnici na jipce co nejméně. To dá rozum, ne? A takhle je třeba se dívat na kandidáty tzv. Českých lvů, či jejich hlavního vítěze. Celý film se sípavě táhne kolem jedné bohaté ovdovělé babky, která vychovala dva totální (cituji z filmu) „píčuse“. Jednoho dne ovšem zachrání z ledové vody Pavla Nového a začnou se dít zcela nevídané věci! Zničehonic projde hloubkovým geriatricko-psychologickým vývojem. Po 50ti letech dá do latě své dva nezdařeně vychované výplody, vrátí svému vnukovi sebedůvěru a ztracené společenské hodnoty, ba dokonce přivede na správnou cestu i chudáka nicnetušícího Nového. A to si chtěl původně jen zaplavat. Mezitím všude poletují slepice a stará dáma se stihne namazat olivovým olejem. Ha, Ha… Veškeré duševní transformace se odehrávají zničehonic, na základě jemných gest a hlubokointelektuloidních superkrátkých dialogů. Tak jako v běžném životě že… Mám pocit že Sláma velmi dlouho přemýšlel, jak zbavit všechny postavy a prostředí filmu běžné civilní lidskosti, aby vše ohlodal na základní strukturu. Otázka je, udělal to pro slávu a čest Českým lvům, nebo pro čitelnost a úspěch na zahraničních festivalech? Já mám mnohem radši jeho Štěstí, kde postavy vyznějí mnohem přirozeněji a zároveň mnohem víc propracovaně. Nebo si pustím Blaníka a užiju si čistokrevnou satiru.

• 16.2.2018  23:57
    Atlas mraků (2012)

Jak to jen kulantně vyjádřit….hmm, už to mám. Co se stane když chlapovi uříznete koule? Ztratí polovinu mozkové kapacity. Přinejlepším.…. Nic proti starému dobrému transgender kulořezu, ale zdá se mi, že babochlapům Wachowským to ubralo nejen pár gramů na váze , alebržto i několik tun na soudnosti výběru tématu. K filmu není moc co dodat. Vezmete docela slušnou knihu o lidech a jejich trablích se svobodou, strachem a lidskou chamtivostí, která se odehrává v různých časových rovinách a zmrzačíte ji do scénáře, aby se vešla do divácky stravitelných 165 min. No a pak z toho uděláte rádoby sofistikované puzzle pro dostatečně zprůměrovanou populaci diváků. A světedivse, drtivá většina se pak může strhat ve vysokém hodnocení, jelikož zapli všech pět popcorneuronů a dali si to vítězoslavně po několikerém shlédnutí dohromady. Všichni zde hrajou seč můžou, hudba dobrá, efekty oukej, ale prostoru na vykreslení podstaty celého děje a charakterů jednotlivých postav je žalostně málo. Jako by se někdo snažil najednou vyprázdnit svých 10 včerejších piv do malinkého urologického kelímku…to prostě nejde, vyzkoušejte to někdy. Žádná revoluce se nekoná, asi třeba počkat až se W&W překlenou přes klimakterium jejich momentální neschopnosti natočit pořádnej biják. Pusťte si radši znovu Svěrací kazajku nebo Loopera.

• 4.2.2018  15:59

Na snímek jsem se těšil především kvůli hereckým výkonům a nezklamalo mě to. McDonaghovu tvorbu moc neznám a jeho Sedm psychopatů jsem ani nedokoukal. Nicméně si myslím, že to chtělo pořádnou dávku masových koulí, jít do konceptu: vlastní scénář-vlastní režie- vlastní produkce. A setsakra se to vyplatilo. Není to zdaleka recept na skvělý film, ale když má rejža/scenárista nadhled, pak se dílko podaří, jak se dařit má…. Příběh naprosto nenuceně a s notnou dávkou humoru odkrývá na první pohled nejbolestnější americká témata, ale záhy zjistíte, že jde mnohem více do hloubky. Ztráta, touha kohokoliv obvinit, odplata, zákon, nemoc, bolest, odpuštění atd….no nebyl to úplně lehký úkol všechno skloubit a zároveň nepůsobit jako nudnej mravokárce. McDonagh ale zvolil univerzální klíč - jednoduchost vyprávění, humor a krutopřísně husté herce. Ve skrytu duše bych si přál třeba volně navazující trilogii, která by se zabývala osudem protagonistů. Tento typ komorních snímků je možná lepší vychutnat v klidu domácím, bez křupání popcornu, šustění obalů a omamující vůně nově pořízených přítelkyň.

• 4.2.2018  15:05
    Coco (2017)

„A jéjej, další kapitalisticko-fúzní-cashcow“, pomyslel jsem si, když jsem na todle kráčel se svou menší dna kopii do kina. Přiznávám ale, že se mi po dlouhé době (oproti animákům v posledních letech), nechtělo spát. Dokonce mě to bavilo a v nanosekundových intervalech i dojímalo. Ale…. pořád to na mě působilo jako výborně zkonstruovaný německý stroj na prachy. Všechny součásti příběhu do sebe zapadaly s lejzrovou přesností. Všechny barvy působily příjemně a vyváženě, sympatie a emoce se dávkovaly s chronometrickou pečlivostí a disciplinovaností, jako na přátelské návštěvě u doktora Hannibala Lectera. Takže jo…nebylo to vůbec špatné, ale opět fňukám a štkám nad dobou minulou, osamocen ve sprchovém koutě laboratoří Walta Disneho, kdy měli hoši z Pixaru koule dělat něco trochu více inovativního. Třeba jejich počiny před rokem 2010!. Jináč doporučuju jako alternativu na podobné téma The Book of Life (producírovanou Guillermo del Toro) , ovšem v origo znění.

• 28.12.2017  10:18

Co se stane, když nasekáte pár totálních sociopatů, brutálních vrahounů, okořeníte kickass muzikou, zasypete hodně špatným koksem a necháte pod zemí několik měsíců kvasit ? Asi tak tohle….. Superhutnou atmosféru vyšperkovanou humorem tak morbidním, že by z toho dostal depresi i Charles Manson, jsem u nových snímkú na tohle téma nezažil. Zatím jeden z nejujetějších hororů co jsem měl tu čest vidět. Drtivá většina CGI mongoloidních rádoby strašidelných hororů může jen závistivě masturbovat.

<< předchozí 1 2