Princezna Mononoke (1997)

Skrytá idea v Miyazakiho famóznom diele, ktorá poukazuje na nás, ľudstvo. Častokrát ukrýva pre nás myšlienku v jeho dielach. Miyazaki je pre mňa ako vzor. Réžia a aj scenár, 40 rokov a ani pri jednom z jeho filmov som nepocítil žiadnu "únavu" . Nastavil hranicu filmov (nielen Anime kde je špička) veľmi vysoko. Svedčí o tom aj jeho "Veľká Trojka" toho najlepšieho čo nám mohol ponúknuť. Priniesol k nám dychberúci fantasy svet, s nezabudnuteľnými charaktermi, úžasným dejom a skvelou hudbou. A toto všetko on vytvoril preto, aby nás jeho svet mohol obkolesiť a pohladiť na srdci. Princezná Mononoke je film, časť jeho samotnej duše, ktorý priniesol pre nás. A áno nakoniec aj tá slza ukápla.

Logan: Wolverine (2017)

Logan, film o ktorom som si myslel že bude taký nemastný, neslaný. Nakoniec po tom, ako som videl ako je hodnotený som si povedal ,že mu mám dať šancu, a veru, príjemné prekvapenie. Myslím si že to bola veľmi pekne uzavretá sága o wolverinovi a je ho kamarátoch. Hugh a Patrick zahrali svoje role naozaj presvedčivo, no niečo mi tam chýbalo. Možno to, že tam nebol výrazný záporák, možno niešo iné, no to by som aj prepáčil, pretože soundtrack bol skvelý. Hudba tvorí film. Vždy to tak bolo a aj bude. Na konci, keď už som vedel že stará generácia x-menov je preč, tak sa mi niečo málo nahromadilo v očku. Dôstojný koniec pre dôstojnú ságu.

Anthropoid (2016)

Film na ktorý som išiel s minimom informácií o ňom, veľkými očami (hlavne kvôli národnému obsadeniu hercov) a štipkou nádeji v kvalitný film. Dej sa rozbiehal pomaly, no snažil sa vás vsunúť do deja čo najlepšie, i keď občas už som začínal mať až pocit neistoty ,či až nudy. No v tom sa karta obrátil a pomalé gradovanie deja sa v sekundu zmenilo na vertikálne stúpanie môjho záujmu vo film ,až mám pocit že som časť filmu prestal dýchať. Ostal som prekvapený, očarený no po skončení filmu som nevedel povedať ani slovo. Musel som sa z toho zážitku tak trochu aklimatizovať do reality. Záverečná scéna bola neskutočná, Gabčík a Kubiš si odtrhli kus zo mňa a ukázali nám že tu boli ľudia s veľkými srdcami, ktoré častokrát položili za svojich blízkych, rodinu no niekedy aj celý národ, aby ukázali že v zlých časoch treba konať ešte väčšie dobro a obetovať svoje sny pre sny iných.

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Dobre si pamätám keď som to asi pred 10 rokmi videl prvý krát. Scénu ,kde sa akurát konali Chunninské skúšky a akurát bojoval Naruto. Vtedy tam bol aj český dabing. Tento seriál podľa pravdy by si nezaslúžil toľko hviezd koľko som mu dal. No napriek tomu si nemyslím, že som spravil chybu. 23.5.2017 vyšla posledná časť Naruto ságy a ja som si spomenul na tie začiatky ako som sa pomaly dostával do sveta Anime. Aj mi to bolo trochu ľúto. Tento seriál bol vstupnou bránou a časť môjho detstva tak ako napríklad Harry Potter, ktorý taktiež zmenil jednu generáciu ľudí v mladých čarodejníkov. Naruto nebol skvelý, no mám pocit že mu niečo dlžím. Niečo čo mu asi len mojím hodnotením nesplatím. A som rád že som mohol byť súčasťou tejto veľkej , mnohými nenávidenej, inými milujúcej ságy.

Matrix (1999)

Máte pocit že vás niekto sleduje? Chytá vás paranoja? Takéto pocity som mal po videní tohto filmu. Ale tu pristáva otázka. Je toto skutočnosť, alebo len realita? Pocit toho že sme len "stroje", ktoré pomáhajú ovládnuť svet bez nášho vedomia. Uff