Specs

Specs

Česko

17 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
  • 22.11.2019  23:45
  Sedm (1995)
  ***

  Hláška: detektiv Lt. William Somerset: - "Ernest Hemingway kdysi řekl: 'Svět je nádherné místo a stojí za to o něj bojovat.' Souhlasím s tou druhou částí."

  • 16.11.2019  19:29
  Joker (2019)
  ***

  Hláška: Arthur Fleck: - "Největším problémem duševní choroby je, že lidi chtějí, abyste se chovali, že ji nemáte."

  • 20.10.2019  20:25

  Hláška: Murad: - "Nebudu měnit svoje sny, aby se shodovaly s realitou. Změním realitu, aby se shodovala s mými sny."

  • 17.1.2019  22:36

  Hlášky: Pepíček: - "Ema m-m-má m-m-m-má-mu." soudružka učitelka: - "Dobře Pepíčku, a teď třeba... Kvido. Zkus nám přečíst něco ty." Kvido: - "Ema mele maso. Ema mele maso? Co je tohle za krávovinu?!" & Kvidův otec: - "Jenom šílenec může přivést do tohoto světa vlastní dítě."

  • 12.1.2019  11:42

  Hláška: pěvkyně: - "Jaký živočišný druh znásilňuje jen pro mléko?"

  • 26.12.2018  22:40

  Hláška: (slepý) Martin: - "Při lezení po skalách se řídím základním pravidlem. Nedívat se dolů."

  • 25.12.2018  23:35

  Hláška: (Petronel rozlije svatomartinské víno a přijde Bůh.) Bůh: - "Petroneli, Petroneli." Paní Marie: - "Jako kdyby se to tobě nikdy nestalo." Bůh: - "Ale." Paní Marie: - "A ta potopa světa bylo jako co?"

  • 25.12.2018  23:32
  Shrek 2 (2004)
  ***

  Hlášky: Oslík: - "Hlídal jsem vaše hnízdečko lásky!" Shrek - "Oh... myslíš tím, žes třídil poštu a zalejval kytky?" Oslík: - "Jo, a krmil rybičky!" Shrek - "Já nemám rybičky." Oslík: - "Už jo." & Oslík: - "Tady bydlí Béda Trávníček! To bude kolo plný slev!" & Oslík: - "I osli mají svá práva. Měli byste mi říct, že mám právo mlčet." Shrek - "Oslíku, ty máš právo mlčet. Jenže toho nejsi schopen." & Oslík: - "A tohle křoví vypadá jako Halina Pawlovská." & Kocour: - "Jdeme do číča klubu!" Oslík: - "Promiň, nemám náladu." Kocour: - "Neboj, seženeme ti tam nějakou mulu." & Dobrá víla - "U bratří Grimmů, co se to tady děje?!?" & Oslík: - "Podívejte se na naše malé mutantíky!"

  • 21.12.2018  16:07

  Hlášky: Lucifer: - "Apoleno, Apoleno, vystrč jazyk po koleno!" & Lucifer: - "Chceš perly? Dám ti perly!" Apolena: - "Ty hoď radši sviním!" Lucifer: - "Tak tolik jich zase nemám..."

  • 24.11.2018  20:24

  Hláška: (Po poslechu písně Bohemian Rhapsody.) Ray Foster: - "Vždyť to trvá celou věčnost, celých 6 minut!" Freddie Mercury: - "Lituju tvou ženu, jestli je podle tebe 6 minut věčnost."

  • 2.5.2018  14:22

  Hlášky: Legolas: - "Slunce vstává rudé. Tuto noc byla prolita krev." & (Gimli si obléká kroužkovou košili dělanou na člověka.) Gimli: - "Kdybychom měli čas, nechal bych si to upravit." (Pustí košili, ta je mu strašlivě dlouhá.) "Je mi to trochu těsné přes prsa." & (Gimli nadskakuje, aby viděl přes hradby.) Gimli: - "Co se tam děje?" Legolas: - "Mám ti to vyprávět? Nebo ti mám najít nějakou bednu?" & Legolas: - "Konečný počet – čtyřicet dva." Gimli: - "Čtyřicet dva? Na ušaté elfské princátko to není špatné. Já už jich mám v kapse třiačtyřicet." (Legolas střelí šíp do skřeta, na kterém Gimli sedí.) Legolas: - "Třiačtyřicet." Gimli: - "Ten už byl mrtvý." Legolas: - "Ještě sebou škubal." Gimli: - "Škubal sebou, protože měl v mozku zaraženou mou sekyru!" & Gimli: - "Žádný špičatý ucho mě nepřekoná." & Pipin Bral: - "Měl jsem v noci nádherný sen. Viděl jsem veliký sud plný dýmkového koření." & Stromovous: - "Právě jsme se dohodli." (Odmlčí se. Hobiti chvíli čekají.) Smíšek Brandorád: - "Ano?" Stromovous: - "Sdědil jsem entímu srazu vaše jména a shodli jsme se, že nejste skřeti."

  • 2.5.2018  14:02

  Hlášky: Bilbo Pytlík: - "Někteří dokonce říkají, že jedinou vášní hobitů je jídlo. Což je poněkud nespravedlivé, protože máme také živý zájem o vaření piva a kouření dýmkového koření." & Gandalf Šedý: - "Hobiti jsou opravdu úžasná stvoření. Za měsíc víš o jejich zvycích první poslední, a přece tě po stu letech zase překvapí." & Frodo Pytlík: - "Jsou tam znaky. Nějaký elfský jazyk. Nepřečtu to." Gandalf Šedý: - "To přečte málokdo. Je to jazyk Mordoru a tím tady mluvit nebudu." Frodo Pytlík: - "Mordor." Gandalf Šedý: - "V obecné řeči to zní: 'Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže. Jeden všechny přivede, do temnoty sváže'." & Gandalf Šedý: - "Tak tys poslouchal za dveřmi?!" Sam Křepelka: - "Vždyť tu žádné dveře nejsou. Jen jsem stříhal trávu pod oknem." Gandalf Šedý: - "Není na stříhání trávy trochu pozdě?" Sam Křepelka: - "Slyšel jsem rozčilené hlasy." Gandalf Šedý: - "Co jsi slyšel? Tak mluv!" Sam Křepelka: - "Nic důležitého. Jen o nějakém prstenu a o Temném pánovi a něco o konci světa, ale prosím vás, pane Gandafe, neubližujte mi. Neproměňujte mě v nic nepřirozenýho." & Frodo Pytlík: - "Kéž bych ten Prsten nikdy nebyl nedostal. Nic z toho by se nestalo. Přál bych si, aby se nic z toho všeho nestalo." Gandalf Šedý: - "To každý, kdo se takového času dožije, ale my o tom nerozhodujeme. Rozhodovat můžeme jen o tom, co uděláme s časem, který nám byl dán." & Galadriel: - "I nejmenší človíček může změnit budoucnost." & Galadriel: - "Nést Prsten moci znamená být sám." & Pipin Bral: - "A co snídaně?" Aragorn: - "Tu už jsme měli..." Pipin Bral: - "Jednu ano. Ale co druhá snídaně?"

  • 28.4.2018  19:00
  Góóól! (2005)
  ****

  Hlášky: Santiago Munez: - "Promiňte, rozebírate tady soccer?" chlapík v baru: - "Ne." Santiago Munez: - "Oh, promiňte. Fotbal?" chlapík v baru: - "Jo jo. O ničem jiném tady ani nemluvíme." & hráč: - "Hele, Santi, jednou jsem byl v Mexiku!" Santiago Munez: - "Líbilo se ti tam?" hráč: - "Tejden jsem měl sračku!"

  • 21.11.2017  05:02

  Hláška: Zygmunt Bauman - "Takže na konci nezávislosti nečeká štěstí. Na konci nezávislosti čeká životní prázdnota, ztráta smyslu života a naprostá, nepředstavitelná nuda."

  • 4.11.2017  01:11

  Hlášky: Russell: - "Divočinu jsem si představoval úplně jinak." Carl Fredricksen: - "A jak?" Russell: - "V knížkách je popsaná úplně jinak... Tahle je taková divoká." & Russell: - "Prosím, necháme si ho?" Carl Fredricksen: - "Ne!" Russell: - "Vždyť řekl, že vás má rád!" & Carl Fredricksen: - "Zahrajeme si hru, kdo vydrží být nejdýl zticha." Russell: - "Moje máma tu hru miluje!"

  • 28.10.2017  07:20

  Hlášky: Sawatzki: - "Já vás proslavím! Budete jezdit po moderním Německu a já vás doprovodím s kamerou!" Hitler: - "Ten nápad se mi líbí!" Sawatzki: - "Ale tu svoji uniformu budete mít do zítřka zpátky, že?" Hitler: - "Pochopitelně. Koneckonců, je v Bleskové čistírně!" (Sawatzki vyprkne a to přímo na Hitlera.) Sawatzki: - "Bleskové... hahahaha!" & Hitler: - "To míšení ras, to taky není správné. A to je vidět na vlčákovi, to je čistá rasa." cvičitelka psů: - "Jo, to je." Hitler: - "A když vlčáka zkřížíte s jezevčíkem, co z toho vyleze?" cvičitelka psů: - "Vlčozevčík." Hitler: - "A jak to vypadá?" cvičitelka psů: - "Legračně." Hitler: - "A teď si představte, že by se dva vlčozevčíci spolu spářili a... z toho nikdy nemůže vzejít vlčák. Pak je německý vlčák zcela ztracen..." cvičitelka psů: - "Správně." Hitler: - "A rasa zmizí." cvičitelka psů: - "Ano." Hitler: - "A to je přesně to, co se v Německu děje." cvičitelka psů: - "Přesně." & Sawatzki: - "Jak Hitler tehdy přišel ke knírku?" Hitler: - "Musel jsem ho zkrátit, aby se vešel do plynové masky." Sawatzki: - "Hahahahaha. A jak vypadal předtím? Blemblem? Jako ten dlouhej zatočenej jako měl císař Vilém?" Hitler: - "Až sem?" Sawatzki: - "Přesně. Taky jste měl takový?" Hitler: - "Pochopitelně. Pak přišel ten plynový útok, takže jsem ho zkrátil, aby se vešel do plynové masky." Sawatzki: - "Tohle jste si dobře vymyslel..."

  • 14.7.2017  14:35

  Hláška: Dalibor: - "Víte, kdo je největší nácek? Židi!"

  • 29.12.2016  22:27

  Hláška: král: - "Strašné. A to jsou, prosím, královské děti!" Kacafírek: - "Tvoje děti." král: - "No, moje děti!"

  • 16.10.2016  23:07

  Hláška: Malala Yousafzai: - "Existuje taková chvíle, kdy si musíte vybrat, jestli budete zticha, nebo se za postavíte na odpor."

  • 12.6.2016  21:44

  Hlášky: Vašek: - "Na mě se můžeš spolehnout!" & Luboš: - "Každej člověk si myslí, že horolezec je šílenec." Vašek: - "To já jsem." Luboš: - "No to vidím. Sypeš si do čaje sůl." & Luboš: - "Jak jsi na to přišel, že jsem horolezec?" Vašek: - "Jsem detektiv Colombo." & Luboš: - "Když ty jsi mi vystrojila pohřeb, já ti vystrojím svatbu." & Vašek: - "Máma říkala, že máme počkat venku." Luboš: - "Tak jdeme dovnitř." & Vašek: - "Když jsem byl malej, tak jsem ti věřil, že sis mě koupila v hračkářství, ale teď už jsem velkej a moc dobře vím, jak se narodí dítě." Anna: - "Opravdu?" Vašek: - "Po svatbě."

  • 28.2.2016  10:49
  Girl Power (2016)
  *****

  Hláška: Lady Pink: - "Co, to musíš mít penis, abys mohl dělat graffiti?"

  • 26.2.2016  21:34
  Deadpool (2016)
  ****

  Hlášky: (Padouši střílejí na auto, za kterým se schovává Deadpool.) Deadpool: - "Počkat! Možná se divíte, proč mám červený kostým. To aby mě protivníci neviděli krvácet." (Ukáže na jednoho z mužů.) Deadpool: - "Tamten to chápe. Vzal si hnědé kalhoty." & Wade Wilson: (na Vanessu) - "Kdyby tvá levá noha byla Díkůvzdání a pravá Vánoce, mohl bych tě navštívit mezi svátky?" & Deadpool: - "A teď ti udělám, co udělali Limp Bizkit hudbě na sklonku devadesátejch let." & Wade Wilson: - "Víš, jak se řekne rakovina ve španělštině?" Weasel: - "Ne." Wade Wilson: - "El rakovina." & Weasel: (na Wadea) - "To je strašný. Vypadáš jako avokádo, které mělo sex s mnohem starším a nechutnějším avokádem." Wade Wilson: - "Díky." & slepá Al: - "Vzhled není všechno." Deadpool: - "Ale je. Slyšela jste mluvit Davida Beckhama? Jako by se miliskoval hubou se sudem hélia. Myslíte, že se Ryan Reynolds dostal tak daleko díky hereckýmu umění?" slepá Al: - "Láska je slepá, Wade." Deadpool: - "Ne. Vy jste slepá."

  • 21.2.2016  18:08
  Sex a Lucía (2001)
  ***

  Hláška: Lucía: - "Co by se ti líbilo víc? Divokej sex s někým, koho neznáš? Nebo sex s někým, koho znáš, máš ho rád, ale taky divokej?" Lorenzo: - "Cože?" Lucía: - "Musíš si vybrat. Divokej sex s neznámou holkou nebo milování s někým, kdo je do tebe blázen a ty ho miluješ? No tak... A upřímně!" Lorenzo: - "S tebou." Lucía: - "Konečně!"

  • 10.1.2016  13:11
  Malý princ (2015)
  *****

  Hlášky: Malý princ: - "Pojď se mnou hrát!" Liška: - "Nemůžu si s tebou hrát. Nejsem ochočená." & Malý princ: - "Dobré vidíme jen srdcem. To hlavní je očima neviditelné." & Pilot: (na malou holčičku) - "Budeš skvělou dospělačkou!"

  • 10.1.2016  12:59

  Hlášky: ředitel Norton: - "Tvoje duše patří bohu, tvoje prdel mě." & Ellis Boyd 'Red' Redding: (kouká na Andyho) - "Tady jsou všichni nevinní. To jsi nevěděl? Heywoode, za co jseš tady ty?" Heywood: - "Nevinně! Advokát to posral!" & úředník: - "Ellisi Reddingu, odseděl jste si už čtyřicet let ze svého trestu. Cítíte, že jste se napravil?" Ellis Boyd 'Red' Redding: - "No takhle, podívejte. Ani nemám tušení, co to znamená." úředník: - "To znamená, že jste připraven začlenit se do společnosti..." Ellis Boyd 'Red' Redding: - "Já vím, co si myslíte, že to je. Pro mě je to jen fráze. Politická fráze, aby chlapci jako vy mohli nosit oblek a kravatu a mít práci. Co chcete vědět? Jestli svého činu lituju?" úředník: - "A litujete?" Ellis Boyd 'Red' Redding: - "Nemine den, abych toho nelitoval. Ne protože jsem tady nebo protože bych podle vás měl. Dívám se zpátky a vidím toho mladého a hloupého kluka, který spáchal ten zločin. Chtěl bych s ním mluvit a vysvětlit mu jak to chodí. Ale nemůžu. Ten kluk je pryč a tenhle stařec z něj zbyl. Napravit se? To je jen blbá fráze. Tak tam dejte ten štempl, synu, a už mě tím zbytečně neotravujte. Protože, abych řekl pravdu, je mi to u prdele." & (Vězni třídí knihy.) Andy Dufresne: - "Je to o útěku z vězení." Ellis Boyd 'Red' Redding: - "Tak bysme to měli dát pod naučnou, že jo?" & Andy Dufresne: - "Co tam máš?" Heywood: - "Hrabě Monte Chrousta." Ellis Boyd 'Red' Redding: - "To je Christo, ty debile." Heywood: - "Alexander Duma. O čem dumá?" & Andy Dufresne: - "Na hudbě je krásné to, že ti ji nikdo nemůže vzít." & Warden Samuel Norton: - "Chlap, zmizí jako prd ve větru." & Andy Dufresne: - "Chci Ritu." Ellis Boyd 'Red' Redding: - "Co?" Andy Dufresne: - "Šlo by to?" Ellis Boyd 'Red' Redding: - "Za pár týdnů." Andy Dufresne: - "Týdnů?" Ellis Boyd 'Red' Redding: - "No ano Andy, nemám jí zastrčenou pod postelí." & Andy Dufresne: - "Jsem nevinný, jako všichni ostatní." & Ellis Boyd 'Red' Redding: - "Posílají nás sem na celý život, a tím nám ten život vezmou."

  • 2.1.2016  22:38
  Bohouš (TV film) (1968)
  ****

  Hláška: Alois Randa: - "Kdyby nebyl on, nebyl bych ani já. Jen si vzpomeňte na tu příhodu, jak jsem tehdy spadl do toho..." Miluška Metelková: - "Do té rokle. To už zná každá veverka! Nejdojemnější na tom je, že zá váma skočil a pak jste nemohli ven oba!" Alois Randa: - "On mě hřál! Hřál mě vlastním tělem, abych nezmrzl!"

  • 2.1.2016  18:46
  Kam slunce nechodí... (TV film) (1971)
  ****

  Hláška: Julie Andrýsková: - "On ti nabídl peníze, když uděláš dítě jeho manželce?" Ondřej Andrýsek: - "Jo, je to blbost." Julie Andrýsková: - "Počkej, ty peníze by se nám moc hodily, pro rodinu to musíš udělat." Ondřej Andrýsek: - "Moc se mi nechce, ale dobře tedy." Julie Andrýsková: - "Ty kurevníku, ty chlípníku nemravná!"

  • 28.12.2015  19:28
  Forrest Gump (1994)
  ***

  Hlášky: Forrest Gump: - "Moje máma vždycky říkávala: 'Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, který kousek si vytáhneš.'" & trenér: - "Možná je to ten největší pablb na světě, ale běhá mu to." & Jenny Curranová: - "Byl jsi někdy s holkou, Forreste?" Forrest Gump: - "Chodím s nima na kurzy rodinnýho účetnictví." & Forrest Gump: - "Dobrý den, jsem Forrest, Forrest Gump." armádní řidič: - "A co je mi do toho, na to ti tu každej kašle. Kdo seš. Pro mě seš nula a hni zadkem ty buzno, teďka jsi v armádě." & seržant: - "Gumpe, jaký je váš jediný cíl v armádě?" Forrest Gump: - "Plnit vaše rozkazy, pane seržante." seržant: - "Hergot Gumpe, vy jste snad génius. Nejdokonalejší odpověď, kterou jsem kdy slyšel. Vy musíte mít IQ aspoň 160. Vy máte na víc, vojíne Gumpe." & Forrest Gump: - "Poručíku? Co tady děláte?" poručík Dan Taylor: - "No jo. Šel jsem, kam mě nohy nesly." Forrest Gump: - "Vždyť žádný nemáte, poručíku." poručík Dan Taylor: - "Jo, to vím taky." & Forrest Gump: (na Jenny) - "Nejsem moc chytrej, ale vím, co je láska!" & Forrest Gump: - "Tak ty jsi máma..." Jenny Curranová: - "Jmenuje se Forrest." Forrest Gump: - "Jako já..." Jenny Curranová: - "Je po tátovi." Forrest Gump: - "Jeho táta se taky jmenuje Forrest?"

  • 27.12.2015  00:49

  Hlášky: Anna: - "Aha! Tady ještě vládne středověk!" děda: - "Co tím chceš říct?! Například!" Anna: - "Že se tady neuklízelo od třicetiletý války. Například!" & Luboš: - "Ale Aničko, miláčku, každý kluk si myslí, že nejkrásnější místo je tam, kde se narodil. Ale kdybych věděl, že se ti tu nebude líbit, tak bych se byl narodil někde jinde!" & děda: - "Ty mu určitě doma nic nedopřeješ. Dám za to krk, že ani nevíš, po čem prahne ta jeho dušička." Anna: - "Ale vim. Šimpanze by chtěl, chudinka. Aby se nám houpal v pokoji na lustru." děda: - "To je toho. Když já byl v jeho věku, tak jsem chtěl chovat v neckách velrybu." Anna: - "A víte, že mě to ani moc nepřekvapuje? Co nestačil zdědit po tátovi, to mu zůstalo po vás." & Vašek: - "Já jsem si myslel..." Luboš: - "Víš Anno, on si Vašek myslel, že..." Anna: - "Netlumoč! Já si poslechnu originál." & Luboš: - "To jsem nevěděl, že jsi tak staromódní." děda: - "Vy dva jste zase hrozně moderní. Máte osmiletý dítě a už plánujete svatbu!" & posádka Máni: - "Budeme zachraňovat náčelníka horské služby." pošťák: - "Luboše? On je raněnej?" posádka Máni: - "Proč by měl bejt raněnej?" pošťák: - "Protože jinak by slez po laně jako támhleten kluk." Anna: - "Vašku! No počkej!" děda: - "Ne, Anno! Za ten výkon zaslouží pochvalu!" Vašek: - "Tatí! Odjistit! Jde po mně máma!" & Anna: - "Všichni jste podvodníci!" děda: (převlečený za vodníka) - "Já ne, já jsem jenom vodník." & Luboš: - "A co máma, zlobí se pořád?" Vašek: - "Zlobí, čím dál tím víc." Luboš: - "A mluví s tebou?" Vašek: - "Mluví, čím dál tím míň. & Vašek: - "Místo řízků jsme měli třikrát kyselý rybičky." děda: - "A proč?" Vašek: - "Protože je mám děsně nerad." Luboš: - "Krucinál! To je práce se ženskejma!" & Vašek: (v telefonu) - "Klokan přiletí v březnu!" děda: - "Cože?" Luboš: - "Ále, Vašek chce jít do zoologický zahrady."

  • 23.12.2015  12:05
  Notting Hill (1999)
  **

  Hlášky: (O jejích filmech.) William Thacker: - "Co se ti na tom líbilo nejvíc?" mladá herečka: - "Natáčení s Leonardem." William Thacker: - "Da Vincim?" mladá herečka: - "DiCapriem." William Thacker: - "Aha. On je tvůj oblíbený italský režisér?" & (William Thacker dělá rozhovor s herci pro časopis Kůň a pes.) William Thacker: - "Ztotožnil jste se s postavou, kterou hrajete?" herec: - "Ne." William Thacker: - "A proč ne?" herec: - "Protože hraji lidožravého a psychopatického robota!" & Spike: - "Ten jogurt je nějakej divnej." William Thacker: - "To není jogurt, ale majonéza." Spike: - "Aha. Tak to jo." (Znovu si nabere.)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16